Bethungra & Illabo District Kennel Club (NSW)

Date of Show : 11-Oct-2019 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Roslyn Seare (QLD)   (Total Entry : 388)

Best in Show & Open in Show: German Shepherd Dog
Aust Ch Allendell Power of One (R L Ralphs)
Runner Up in Show: Havanese
Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
Baby in Show: Cocker Spaniel
Occuli leave me Breathless (D J & DC Mahoney)
Minor in Show: Keeshond
Rymiska Great Balls Of Fire (Ray/ Marilyn & Tracey Parker)
Puppy in Show: Basset Hound
Earlingford Howz That (AI) (John Bink)
Junior in Show: Australian Shepherd
Blueamble The Dark Apprentice (A & J Lamberton/Dr B Tillman)
Intermediate in Show: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Sup Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)
State Bred in Show: Siberian Husky
Aust Ch Arcticpalace Xenas Girl (C & R Foster)
Aust Bred in Show: Keeshond
Aust Ch Rymiska Howzat (T Parker)
Bred by Exhibitor in Show: Cocker Spaniel
Aust Sup Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Aust & Neut Gr Ch Sharndah U Make My Heart Sing (T Walters)
Runner Up Neuter in Show: Lowchen
Aust Sup & Neut Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Roslyn Seare (QLD)  (Group Entry : 79)

Best in Group & Open in Group: Havanese
Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Griffon Bruxellois
Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
Junior in Group: Pomeranian
Aust Ch Pomquest Imagine Dragons (Rhiannon Walsh)
State Bred in Group: Pomeranian
Ferona Love Th Way You Lie (Yvette Rolfe & Rhonda Ralphs )
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Lowchen
Aust Sup & Neut Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)
Runner Up Neuter in Group: Papillon
Guilcroft Call Me Miss Kaci J (Mrs P & G Harding)

Cavalier King Charles Spaniel
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Matmor In the Society Pages (Steve Wraith)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Suebeau Cool Design (S Arthur & C Letson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ertae Royal Chalice (Melinda Sterrett & Cara Letson)
Minor of Breed: Matmor Trade Secret (Steve Wraith)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sherabill Oxford Laser Strike (Mrs P & G Harding)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ertae Blushing To The Croft (Mrs P & G Harding)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
Baby of Breed: Tzani Giggle McDimples (Bell/ Mills & Norman)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: CIB & Aust Gr Ch Karyme Peloton (Tracy Stewart)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Karyme Do I Dare (Gail Ransom & Jenny Whitney)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Wondoan Wriver Song (Ms T M Hales)
Baby of Breed: Piccino To Sir With Love (Mr M & Mrs S Reeve / Ms J Hardwicke)

Lowchen
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)

Papillon
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Guilcroft Call Me Miss Kaci J (Mrs P & G Harding)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Pomquest Imagine Dragons (Rhiannon Walsh)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Ferona Love Th Way You Lie (Yvette Rolfe & Rhonda Ralphs )
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Zeigen Raising The Bar (Mrs C Ryan-Cruz & Mr S Ryan-Cruz)

Tibetan Spaniel
Bitch CC: Tamard Gift Of Luv (Mr E & Mrs B Wyatt)
Res Bitch CC: Tuscamada Love In The Shadows (Mr E & Mrs B Wyatt)
Baby of Breed: Shadowvale A Bit Naughty (E & Mrs B A Wyatt)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Caroline Yate (NSW)  (Group Entry : 40)

Best in Group & Intermediate in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Selwor Secret Package (Imp NZ) (J & L Rowles)
Runner Up in Group & Bred by Exhibitor in Group: Cairn Terrier
Aust Sup Ch Emeraldcity Ricky Ponting (Ms G Loft & Mr P Miller)
Minor in Group: Tenterfield Terrier
Gumhaven Born To Fly (Geoffrey & Cheryl Coyte)
Puppy in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Rogojin Jack Irish (Ken & Cheryl Hodge)
Junior in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Rogojin Luck Of The Irish (K W & C A Hodge)
State Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Seighford Wizzards Accomplice (Dr D & Mrs F Lowe)
Open in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Sup Ch Selwor Sweet Victory (Imp NZ) (J & L Rowles)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tryaterror Hunter (Greg Bradshaw)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Guilcroft Gentleman Never Tell (Mrs P & G Harding)
Bitch CC & Minor of Breed: Guilcroft Fifty Shades Of Blue (Mrs P & G Harding)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Sup Ch Emeraldcity Ricky Ponting (Ms G Loft & Mr P Miller)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Selwor Secret Package (Imp NZ) (J & L Rowles)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Selwor Sweet Victory (Imp NZ) (J & L Rowles)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rogojin Jack Irish (Ken & Cheryl Hodge)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Rogojin Luck Of The Irish (K W & C A Hodge)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ourgang Dirty Bang (Annabel Wolf)
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Seighford Wizzards Accomplice (Dr D & Mrs F Lowe)
Baby of Breed: Ourgang Time Warp (AI) (Annabel Wolf)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Gumhaven Born To Fly (Geoffrey & Cheryl Coyte)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lachlanpark Brown Eyed Girl (Geoffrey & Cheryl Coyte)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lachlanpark Man Oh Man (Geoffrey & Cheryl Coyte)
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Skalawag Oh Wow Look At Me (Sally Underwood)
Puppy of Breed: Ornac Let Rumours Fly (Sally Underwood)
Open of Breed: Aust Ch Lachlanpark Man About Town (G & C Coyte)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Caroline Yate (NSW)  (Group Entry : 67)

Baby in Group: Cocker Spaniel
Occuli leave me Breathless (D J & DC Mahoney)
Minor in Group: Labrador Retriever
Cigwn Blues at Sun Rise (Elizabeth Thomas & Katy Thomas)
Junior in Group: Golden Retriever
Aust Ch Soshyl Style and Grace (R McNab)
Intermediate in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Bryndoain GI Joe (Imp NZ) (Angela Henderson)
Bred by Exhibitor in Group: Cocker Spaniel
Aust Sup Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)
Open in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Moruada California Gold (Mrs S H Wright)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aust Ch Tarshona Celestial Nova (B McAlpine)

Chesapeake Bay Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Dances With Wolves (J Whitney)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Sup Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Occuli Night Whisper (Janna G Wayenberg)
Baby of Breed: Occuli leave me Breathless (D J & DC Mahoney)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ltrend Spread The Word (M & D Barnett / M Cross)

English Setter
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Nundialla Design By Fire (Marlene Cross)
Baby of Breed: Nundialla Midnightfire (Ian Williams/Marlene Cross)
Baby (Bitch) of Breed: Nundialla Heavenly Design (E & Mrs B Wyatt)

English Springer Spaniel
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ozdezign Painted Feather (Kerry Evans)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)
R/UP Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Moruada California Gold (Mrs S H Wright)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Heiderst Dressed In Chanel (AI) (Silvagun)
Baby of Breed: Moruada That's Gold (S H Wright)

German Wirehaired Pointer
Baby of Breed: Lovewyre High Voltage (Mrs Kerry Evans)

Golden Retriever
Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Soshyl Carry On You Must Yes (Robert McNab)
Junior of Breed: Aust Ch Soshyl Style and Grace (R McNab)

Hungarian Vizsla
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Pelerosso Gisella (Mrs P Rudd)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cianroninnis Jolly Paws (Sally Underwood)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ornac Words To Play With (Sally Underwood)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Cigwn Blues at Sun Rise (Elizabeth Thomas & Katy Thomas)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE RM ORA (Anne Walkington)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Tarshona Celestial Nova (B McAlpine)

Pointer
Puppy of Breed: Silvagun Stormy Nights (Silvagun)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Silvastorm Hall Of Fame (AI) (Imp NZ) (Andrea McInroe)

Welsh Springer Spaniel
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bryndoain GI Joe (Imp NZ) (Angela Henderson)
Bitch CC: Mycroft My Bridie (Sue Tweed)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Caroline Yate (NSW) (Group Entry : 53)

Best in Group & Intermediate in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Sup Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)
Runner Up in Group & Junior in Group: Whippet
Aust Ch Taejaan Killer Queen (Sonia Turay/N J Rule-Steele)
Baby in Group: Irish Wolfhound
Ornumflow Ethelmae (Rona Moss)
Minor in Group: Grand Basset Griffon Vendeen
Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)
Puppy in Group: Basset Hound
Earlingford Howz That (AI) (John Bink)
Aust Bred in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
Open in Group: Deerhound
Aust Ch Nelungaloo Cullen (J M Kernot)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Greyhound
Aust Neut Ch You Can Dance JC (Janet Ramsay)
Runner Up Neuter in Group: Whippet
Aust Neut Ch Adstaff Red Emperor ET JC (Janet Ramsay)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Earlingford Howz That (AI) (John Bink)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Beauchasseur Fru Choc (Leslie A Weston)

Beagle
Res Dog CC & Puppy of Breed: Brialey Frozen In Time (AI) (Andrea Coss)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Tardoan Thyme After Thyme (Ms T M Hales)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tardoan Travel Thru Time (MS TM HALES)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhelm Suspicious Minds (Rhonda McKenna)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cayugaridge Leahi (Leslie A Weston)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cayugaridge Molokai (Leslie A Weston)
Res Dog CC & Minor of Breed: Cayugaridge Chatham (Leslie A Weston)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Cayugaridge Carleton (Leslie A Weston)

Deerhound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Nelungaloo Cullen (J M Kernot)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nelungaloo Uilleam (J M Kernot)
State Bred of Breed: Nelungaloo Tearlach (Ms J M Kernot)

Grand Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)

Greyhound
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch You Can Dance JC (Janet Ramsay)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Neales Choice JC (Janet Ramsay)

Irish Wolfhound
Baby of Breed: Ornumflow Ethelmae (Rona Moss)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
Baby of Breed: Juzrival Eye Kandy (S Fletcher/ L Fletcher & A Barter)

Saluki
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Padtheway Turandot (Ms W Downing/ Ms H Spence/ Mr N Strathdee)

Whippet
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Taejaan Killer Queen (Sonia Turay/N J Rule-Steele)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Adstaff Red Emperor ET JC (Janet Ramsay)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Ms Kim Tosi (QLD)  (Group Entry : 46)

Best in Group & Open in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Allendell Power of One (R L Ralphs)
Runner Up in Group: Australian Cattle Dog
Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
Minor in Group: Old English Sheepdog
Perfu Starry Knight (Mrs S Moore & Ms D Simonsen)
Puppy in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Samiha Friday On My Mind (Miss S & Mr G Chick)
Junior in Group: Australian Shepherd
Blueamble The Dark Apprentice (A & J Lamberton/Dr B Tillman)
Intermediate in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Allendell Read My Lips (R L Ralphs)
Aust Bred in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Allendell One Cheeky Liason (AI) (R L Ralphs)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust & Neut Gr Ch Sharndah U Make My Heart Sing (T Walters)
Runner Up Neuter in Group: Old English Sheepdog
Aust Neut Ch Perfu Apollo SPD (Dana Simonsen & James Rule)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Blueamble The Dark Apprentice (A & J Lamberton/Dr B Tillman)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Ukulunga There You Go (Imp NZ) (Hessenberger / Oakey)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Lanbart Sure Shot (Hessenberger / Oakey)
Baby of Breed: Kaasha Coming Through (AI) (Hessenberger / Oakey)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Allendell Power of One (R L Ralphs)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Allendell Symmetery in Motion (R L Ralphs)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Allendell One Cheeky Liason (AI) (R L Ralphs)
Intermediate of Breed: Aust Ch Allendell Read My Lips (R L Ralphs)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Perfu Starry Knight (Mrs S Moore & Ms D Simonsen)
Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Perfu Apollo SPD (Dana Simonsen & James Rule)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Lyndream Imperial Moet (Lyn Pearson)
R/UP BOB & Bitch CC: Bluegables Heavens Secret (T Walters)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Sharndah U Make My Heart Sing (T Walters)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)
Res Bitch CC: Aust Ch Becassmic Girls Got Rhythm (Renay Grace)
Minor of Breed: Breconmohr Southern Belle (Renay Grace)
Puppy of Breed: Samiha Friday On My Mind (Miss S & Mr G Chick)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Kim Tosi (QLD)  (Group Entry : 43)

Best in Group & Open in Group: Portuguese Water Dog
Aust Sup Ch Arcticpalace Ocean Legend (C & R Foster/ B Tyrell)
Runner Up in Group & Junior in Group: Dobermann
Ikons New Sensation (Imp NZ) (D Filipovic)
Baby in Group: Shiba Inu
Kortmar Pay Em Out Early (Lyne Browning)
Minor in Group: Schnauzer
Swashbuckle Helen Mirren (AI) (G & S Knight / Gani)
State Bred in Group: Siberian Husky
Aust Ch Arcticpalace Xenas Girl (C & R Foster)
Aust Bred in Group: Shiba Inu
Aust Ch Kortmar Jessica Rabbit (Lyne Browning)
Bred by Exhibitor in Group: Samoyed
Aust Ch Airebis My One True Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Samoyed
Aust Gr & Neut Ch Airebis Kissed by Moonlite RN (K / G & J Hughes)
Runner Up Neuter in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch / Neut Ch Arcticpalace Miami Goddess (Craig & Robyn Foster)

Akita (Japanese)
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Soaringheart Star Of The Night (Mr J Co & Mr A Hartshorn)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Soaringheart Make It Reign (Mr J Co & Mr A Hartshorn)

Boxer
Intermediate of Breed: Bernivia Nova Rose (Lisa Keogh)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Banobrae Hell or High Water (G & P Barber / J Karena)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Banobrae Circles of Hell (AI) (Gregory Barber)

Dobermann
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ikons New Sensation (Imp NZ) (D Filipovic)

German Pinscher
Baby of Breed: Kaitler Bringin Sexy Back (Ms M Beyer)

Leonberger
Baby of Breed: Berglowe Bergalicious (E Vandermeel)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arcticpalace Ocean Legend (C & R Foster/ B Tyrell)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Airebis My One True Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Airebis Kissed by Moonlite RN (K / G & J Hughes)

Schnauzer
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Swashbuckle Helen Mirren (AI) (G & S Knight / Gani)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kortmar Jessica Rabbit (Lyne Browning)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Kortmar StellaGotHerGrooveBack (Lyne Browning)
Baby of Breed: Kortmar Pay Em Out Early (Lyne Browning)
Puppy of Breed: Kortmar Ruby Slippers (Lyne Browning)
Open of Breed: Aust Ch Kortmar Juicy Lucy (Lyne Browning)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Arcticpalace Eye Of The Tiger (Mr C & Mrs R Foster)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Arcticpalace Xenas Girl (C & R Foster)
Res Dog CC & Minor of Breed: Arcticpalace The Love Prince (C & R Foster)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Sup Ch / Neut Ch Arcticpalace Miami Goddess (Craig & Robyn Foster)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Roslyn Seare (QLD)  (Group Entry : 60)

Best in Group & Aust Bred in Group: Keeshond
Aust Ch Rymiska Howzat (T Parker)
Runner Up in Group: Dalmatian
Aust Sup Ch Krystaway Glitterati (R & D Harbin)
Minor in Group: Keeshond
Rymiska Great Balls Of Fire (Ray/ Marilyn & Tracey Parker)
Puppy in Group: Boston Terrier
Loualli Wizards Wand (J Caccaviello)
Bred by Exhibitor in Group: Poodle (Toy)
Aust Ch Schau White Light (B J Biggs)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Spitz (Mittel)
Aust Neut Gr Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Loualli Wizards Wand (J Caccaviello)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Bostonbob Grizzly Gretta (J Semmler)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bostonbob Little Lulu (J Semmler/ V Clarke/ A Clarke)
Baby of Breed: Bostonbob Wheres Winnie (J Semmler & V Clarke)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Princibull Can't Fight Fate Uno (Mr R Lang)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Krystaway Glitterati (R & D Harbin)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Darlinghill Hashtag Dot Com (R & D Harbin)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Jonhah Molly Taylor (Sheridan Ledger & Dean Paine)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Moonglade Emporio Armani (Luciana Giorgioni)

German Spitz (Mittel)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)

Karelian Bear Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Pol Ch Karia Albus (Imp POL) (C Whitney)

Keeshond
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rymiska Howzat (T Parker)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Rymiska Great Balls Of Fire (Ray/ Marilyn & Tracey Parker)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Rymiska Let Them Gossip (Lyn Almond & Tracey Parker)

Poodle (Toy)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Laahtoy Silvercrowne (Ms L F Stone)
Baby of Breed: Schau Capacitor (B J Biggs)
Minor of Breed: Tresnan Sweet N Petiet (Ms L F Stone)
Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Schau White Light (B J Biggs)