Daylesford & District Agricultural Society Inc (VIC)

Date of Show : 23-Nov-2019 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Lee Parker (VIC)   (Total Entry : 462)

Runner Up in Show & Open in Show: Siberian Husky
Aust Ch Schanata Crimson Secret (AI) (B & M Schier)
Puppy in Show: Collie (Rough)
Aust Ch Yaxeka Midnight in Miami (Brentland Kennels)
Junior in Show: Pug
Kryptonic Copy Cat (Kim Ryan & Belinda Goyarts)
Intermediate in Show: Samoyed
Aust Ch Kalaska Legacy Of Jazz (Shane Dekker)
Runner Up Neuter in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)

Baby SweepStakes - 1st Place: Collie (Rough)
Kirrieloch Keep Dancing (Miss S Buckley)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Golden Retriever
Camuka Will you Be Mine (Jane Hodges)

Neuter SweepStakes - 1st Place: Collie (Rough)
TS Grand / Tri Ch (T)(TS) Neut Ch Ellerran Rioja Blue Distinctn FM (Bryan & Sandra Crowley)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Kay Sneath (VIC)  (Group Entry : 59)

Best in Group & Open in Group: Maltese
Aust Ch Vahlia Masquerade (Lee Beckley)
Runner Up in Group & Junior in Group: Pug
Kryptonic Copy Cat (Kim Ryan & Belinda Goyarts)
Baby in Group: Havanese
Ngalla Mathilda Battle Maiden (Rhumderry Kennels)
Intermediate in Group: Pug
Aust Ch Kryptonic Knock Out (Kim Ryan)
Aust Bred in Group: Papillon
Aust Ch Basilika Stand Aside Boys (L & C John)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Neut Ch Hollychi Rhapsody In Blue (Karen McCabe)
Runner Up Neuter in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Gr & Neut Ch Hollychi White Diamonds (Mrs K McCabe)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Matmor Socialite (M Morse & W Henderson)
R/UP BOB and Dog CC: Am Gr & Aust Ch Sheeba Althof Red Is Back (Imp USA) (Ms V McLaughlin & Mrs K Ostmann)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hollychi Ballybranok (Karen Mcabe)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Hollychi Ebony Rose (Yolanda Krznaric)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pacorro Nixons on Fire (C Varley)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hollychi Celtic Lassie (Karen McCabe)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mexicatl Maddison (Mrs C Varley)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Pacorro Mystery In Red (Mrs C Varley)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Hollychi Rhapsody In Blue (Karen McCabe)
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Bitch CC: Aust Gr & Neut Ch Hollychi White Diamonds (Mrs K McCabe)
Neuter Dog CC: Aust & Neut Ch Tonichi Vodka N Ice (E Crabb)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Griffonsburg Venus Victorious (Dr I T Mitchell)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dekara Blutos Roar (Rhumderry Kennels)
Baby of Breed: Ngalla Mathilda Battle Maiden (Rhumderry Kennels)

Maltese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Vahlia Masquerade (Lee Beckley)

Papillon
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Basilika Stand Aside Boys (L & C John)

Pekingese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ormalu Lorenzo Caprile (Patricia Smith)

Pug
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kryptonic Copy Cat (Kim Ryan & Belinda Goyarts)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kryptonic Knock Out (Kim Ryan)

Tibetan Spaniel
Baby of Breed: Myikyi Flash Point (Faraldazar Kennels)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Lee Parker (VIC)  (Group Entry : 61)

Runner Up in Group & Open in Group: Lakeland Terrier
Aust Ch Q-Party Van Foliny Home (Imp BEL) (Darren Bowey & Bob Styles)
Baby in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Shaneca The Most Happy (Sarah Lowe)
Puppy in Group: Jack Russell Terrier
Tiarker Ripple In The Water (Alicia & Michael Mann)
Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
Lionsden Smooth Mover (Andrew & Joulyet Lyon)
Intermediate in Group: Welsh Terrier
Aust Ch Waratah Hms Victory (May Wong)
Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Lionsden Lady Charlotte (Andrew & Joulyet Lyon)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Farfromova Lil Abner Yokum (G Ward/ B Taylor / M & M Young)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Iroq Heaven On Earth (Miss T Staszek & Mr S & Mrs M Green)
Bitch CC & Puppy of Breed: Ironklad Livin La Vida Loca (M & M Young / K Oseckas)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (Neut)(T)/Dual Gr Ch (Neut)(TS) Zforce Rock Ina Frock (Mrs Lisa Staszek)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mishrodmini Our Monsters Inc (Sam Brewis)

Fox Terrier (Smooth)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sundar Star of Sunshine (Ken & Jan Campbell)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tiarker Ripple In The Water (Alicia & Michael Mann)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Jackirra Count Basie (Sandra Worsley)

Lakeland Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Q-Party Van Foliny Home (Imp BEL) (Darren Bowey & Bob Styles)

Manchester Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cathasaigh Cause And Effect (L J Saxton)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Windypark Made Of Stone (Mr Lee Rodrigues & Mr Ian Gillam)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Cathasaigh Coopers The Man (L J Saxton)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Dixiedaly Jesse James RN (L J Saxton)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust & Am Ch Bravo The Stuff Dreams Are Made Of (Imp USA) (Jill R McDonald)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Avalon Ridgie Didge Jam-Tart from Kolohe (Imp USA) (Dr Monica O'Kelly)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Larnook Irish Eyes (Dr M O'Kelly)
Baby of Breed: Shaneca The Most Happy (Sarah Lowe)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lionsden Smooth Mover (Andrew & Joulyet Lyon)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Lionsden Royal Renegade (Mr A W & Mrs J Lyon)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Lionsden Lady Charlotte (Andrew & Joulyet Lyon)

Welsh Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waratah Hms Victory (May Wong)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr James Patchett (VIC)  (Group Entry : 70)

Best in Group & Open in Group: Irish Setter
Aust Gr Ch Rhiannon One For The Money (Marina & Jacinta Scott)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Hungarian Wirehaired Vizsla
Aust Ch Rugalmas The Beecharmer (AI) (Monika Generowicz)
Minor in Group: Curly Coated Retriever
Curltriever JIMI Hendrix (Curltriever kennels)
Junior in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Taryk The Winner Takes It All (Linda McGregor & Tanya Smith)
Runner Up Neuter in Group: Weimaraner
Aust Ch Talfryn Toast Of The Town (Marland Knls / Lee Petering)

Cocker Spaniel
Baby of Breed: Neberden Silverblu Hot Stuff (Mr J / Mrs K & Miss K Neiberding)
Baby (Dog) of Breed: Neberden Heartbreaker (Mr J / Mrs K & Miss Neiberding)

Cocker Spaniel (American)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Taryk The Winner Takes It All (Linda McGregor & Tanya Smith)
Junior (Dog) of Breed: Taryk Fernando (Vicki Jacob)

Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Curltriever JIMI Hendrix (Curltriever kennels)
Puppy of Breed: Kalonakurl Hot Shot (S Slater)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kalonakurl First And Foremost (S Slater)

English Setter
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Glengordon Chances Just A Rebel (Mrs Michaela Barraclough)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenkinchie Darcys Pryde (Mrs Anita Stewart)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Injitali Treasure Seeker (Rhonda Williams)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Huntwyre Planet Ocean (Nick Shannon/Rebecca Fall)

Hungarian Wirehaired Vizsla
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rugalmas The Beecharmer (AI) (Monika Generowicz)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Rhiannon One For The Money (Marina & Jacinta Scott)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Rhiannon Red Letter Day (Marina & Jacinta Scott)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sarshai Symply A Dream (Mrs S & Mr D Thompson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Oaysis Enchanting Temptress (AI) (Mrs S & Mr D Thompson)
Intermediate of Breed: Oaysis Diamond In The Rough (Mrs S & Mr D Thompson)

Weimaraner
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bromhund A Super Model (Bromhund Knls)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Talfryn Toast Of The Town (Marland Knls / Lee Petering)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Kay Sneath (VIC) (Group Entry : 59)

Best in Group & Open in Group: Beagle
Aust Gr Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
Baby in Group: Basenji
Wazazi Totally Tempting (Kylie Delacourt / Karen Ordar)
Minor in Group: Whippet
Illicium Mimosas for Mr N Mrs (Ms Z Maddox)
Puppy in Group: Saluki
Baghdad Lets Go Parti (Paula Bockman- Chato)
Intermediate in Group: Whippet
Kerrypark Diamonds Are Forever (Miss Caisha Tanis & Mr Ben Quarrell)

Basenji
Baby of Breed: Wazazi Totally Tempting (Kylie Delacourt / Karen Ordar)

Beagle
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hounsley Hey Hey My My (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Devma Defiant (Miss S A Hutcheson)
Junior of Breed: Hounsley Hey There You (Miss Ellie Triffitt)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lauradale Whispering Jack (Gail E Greer)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Charlmagne Vegas Show Girl (S L Bennett)

Pharaoh Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Starblush Get Outta My Way (Adam Daly)

Saluki
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Baghdad Lets Go Parti (Paula Bockman- Chato)
Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Surprise Parti (Mr C & Mrs N Lawton / Mr A Chato)

Whippet
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Kerrypark Diamonds Are Forever (Miss Caisha Tanis & Mr Ben Quarrell)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Illicium Mimosas for Mr N Mrs (Ms Z Maddox)
Junior of Breed: Whippawill Alpine King (Michelle Williams)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kanati The White Lady (Michelle Williams)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Glenn Moore (VIC)  (Group Entry : 93)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Briard
Aust Ch Narbrisse OTT of Brieberger (Susie Losa)
Minor in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Beletta Lola Bunny (AI) (Jody A Hafey)
Puppy in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Yaxeka Midnight in Miami (Brentland Kennels)
Junior in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Kalora u Can't Touch This (Glenine Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)
Runner Up Neuter in Group: Collie (Rough)
TS Grand / Tri Ch (T)(TS) Neut Ch Ellerran Rioja Blue Distinctn FM (Bryan & Sandra Crowley)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Carrawarn Royalreload (D Miller)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cuebiyar Upping the Ante (AI) (Ahlia Smith)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Edinglen Top Hat And Tails (Michele Lincoln & Joy Dubberley)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Beletta Lola Bunny (AI) (Jody A Hafey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Beletta At Last (Mrs J Hafey)

Belgian Shepherd Dog (Laekenois)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Beletta Arwen (Mrs J Hafey)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Toujour Quick Go For Love (Ms B Durran & Mrs M Borg)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Vlashaard Diamond (L Longmuir)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Merrinda Hollywood Kinda Girl (Lyn Allshorn)
Baby of Breed: Nahrof Break Even (S Jaworski)
Minor (Bitch) of Breed: Milangimbi Morning Glory (Samantha O'Driscoll)
Puppy of Breed: Merrinda Life Is A Highway (Mrs Lyn Allshorn)

Briard
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Narbrisse OTT of Brieberger (Susie Losa)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Yaxeka Midnight in Miami (Brentland Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ellerran Enigma Blue Beguile TDX (Bryan & Sandra Crowley)
Baby of Breed: Kirrieloch Keep Dancing (Miss S Buckley)
Baby (Dog) of Breed: Kirrieloch Danzin onth Ceiling (Samantha Buckley)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: TS Grand / Tri Ch (T)(TS) Neut Ch Ellerran Rioja Blue Distinctn FM (Bryan & Sandra Crowley)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bethwyn Silver Sequel (Bethwyn Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kalora u Can't Touch This (Glenine Kennels)

Welsh Corgi (Pembroke)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Anwyl Only Make Believe (J Maitland)
Minor of Breed: Markorgi Blossoming Sensation (Mrs S & Mr M Markham)
Minor (Dog) of Breed: Markorgi Barkley (Mrs S & Mr M Markham)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Clarelly For Your Eyes Only (Sachini Silva)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Daniel Filipovic (VIC)  (Group Entry : 54)

Best in Group & Open in Group: Siberian Husky
Aust Ch Schanata Crimson Secret (AI) (B & M Schier)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Samoyed
Aust Ch Kalaska Legacy Of Jazz (Shane Dekker)
Baby in Group: Tibetan Mastiff
Bravura Khalama (Stacey Barlow)
Minor in Group: Dogue de Bordeaux
Charmeurouge Miss Daisy (Mr Richard Willie)
Puppy in Group: Schnauzer (Miniature)
Forestal River Of Dreams (Ms P Haigh)
Junior in Group: Russian Black Terrier
Aust Ch Yarrawon Zalli (Mr R Maruff)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Samoyed
Aust Neut Ch Snerzok Enchantress By Desire (Deb Williams)

Boxer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Milmac Lisa Ho (Macmillan & Lawson)
Baby of Breed: Milmac Heidi Ho (Dave Macmillan)

Dobermann
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Walamara Catch-Me If You Can (Imp NZ) (Amanda Spencer)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Walamara Step-aside (AI) (Imp NZ) (Amanda Spencer)

Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Charmeurouge Miss Daisy (Mr Richard Willie)

Mastiff
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Redshadeaux blackdaggers phury (Joellen Hall)

Newfoundland
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Apalie First We Dream (Melissa Fraser)

Russian Black Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Yarrawon Zalli (Mr R Maruff)

Samoyed
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kalaska Legacy Of Jazz (Shane Dekker)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Snerzok Hez Worth Every Zack (Deb Williams)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Snerzok Enchantress By Desire (Deb Williams)

Schnauzer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Raksha Agent Aron (L M Tipple & F Robinson)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Forestal River Of Dreams (Ms P Haigh)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Cranmill Brandy Schnapps (Deanne Strahan)
Baby (Bitch) of Breed: Sharluka Gimme A Fiddle (P & T Griffin)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Schanata Crimson Secret (AI) (B & M Schier)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Schanata Golden Glacier (B & M Schier)
Intermediate of Breed: Arctickara Black Opal (B & M Schier)

Tibetan Mastiff
Baby of Breed: Bravura Khalama (Stacey Barlow)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr James Patchett (VIC)  (Group Entry : 66)

Best in Group & Junior in Group: Poodle (Miniature)
Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac)
Runner Up in Group & Open in Group: Great Dane
Aust Ch Winchilda Man On The Move (AI) (Christine & Peter Fry)
Intermediate in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Capanash Mistress of The Dark (Caroline Sharpe)
Runner Up Neuter in Group: Poodle (Standard)
Aust Neut Ch Tannah Fun with Oscar TDX (Margaret Wright)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dalterra Popping Kandy (Lynne Whitting)
Baby of Breed: Frenchtrick Attitude Plus (Fay Trickey)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Mattbridge Sjaak Majestueux (AI) (Imp NZ) (Tony Linardis)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Paceaway Pendragon (Carol Brady)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: CCDals From Paris With Love (Cecilia Langton-Bunker)
Puppy of Breed: Jalorca La Nina La Copa (Carol Brady)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Puppy of Breed: Tufsteen After Dark (Tufsteen Kennels)
Intermediate of Breed: Tufsteen Atomic Blonde (Tufsteen Kennels)
Open of Breed: Gold-Sierra Tasillo (Imp HUN) (Tufsteen Kennels)

Great Dane
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Winchilda Man On The Move (AI) (Christine & Peter Fry)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Winchilda Uptown Girl (AI) (Christine & Peter Fry)

Japanese Spitz
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Whitewishes Cadence Rising Sun RN (C Darby & D Hanslow)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hunkeedori Mister Party Man (J Whincup)
Junior of Breed: Hunkeedori Shaken Not Stirred (Helen Whincup & Katrina Santas)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac)

Poodle (Standard)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Capanash Mistress of The Dark (Caroline Sharpe)
Minor of Breed: Grandesprit Audrey Hepburn (Margaret Wright & Coralie Moya)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Tannah Fun with Oscar TDX (Margaret Wright)

Shih Tzu
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eljaes Prince Of Fire (Lisa Woolley)

Tibetan Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bovais Always Glowing (Gerda Schellens)