Building & Amenities Championship Show (WA)

Date of Show : 17-Nov-2019 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Miss Beverley Daines (NSW)   (Total Entry : 479)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Saluki
Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)
Baby in Show: Newfoundland
Happybear Look Who's Talking (AI) (Ms N Ryan)
Minor in Show: French Bulldog
Britbull time turner (K & S Winter)
Junior in Show: Whippet
Aust Ch Harroway Design Brief (Pamela Campbell & Steven Warry)
State Bred in Show: Shetland Sheepdog
Aust Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Miss A Stanton)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Soft Coated Wheaten Terrier
Aust Neut Ch Shaneca Some Like It Hot (D Sue)
Runner Up Neuter in Show: Japanese Spitz
Aust Gr & Neut Ch Daesdaemar Hot Pursuit (Mrs N K Thornett)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Dianne Lee (VIC)  (Group Entry : 83)

Best in Group & Aust Bred in Group: Pug
Aust Ch Cavhill King Of Hearts (Ash Godsell)
Runner Up in Group & Junior in Group: Pekingese
Aust Ch Aristic Bohemian Rhapsody (Aristic Kennels)
Minor in Group: Pomeranian
Oltenia Rock Star (Oltenia Kennels)
State Bred in Group: Japanese Chin
Aust Ch Chincasa Spellbinder (Nick Skeet)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Karlyermai Aint Wizlin Dixi (Karlyermai Kennels)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)

Cavalier King Charles Spaniel
Baby of Breed: Coatesville Maxwell Smart (AI) (Meredith Clegg)
Junior of Breed: Tresbow Dust In Time (AI) (R Carnegie & J Logan)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rayvale Ima Texas Star (Aristic Kennels)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)
Baby of Breed: Sevindale A Winters Tale (J de Reeper)

Havanese
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ananda Listen To Her Heart (R S & S M Shellback)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Chincasa Spellbinder (Nick Skeet)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Chincasa Could It Be Magic (Nick Skeet)

Pekingese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aristic Bohemian Rhapsody (Aristic Kennels)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Oltenia Rock Star (Oltenia Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cutizele Showtime Shanty (Michele Triplett)
Puppy of Breed: Aventura Back To The Future (Aventura Kennels)
State Bred of Breed: Aventura Dolce (Aventura Kennels)

Pug
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cavhill King Of Hearts (Ash Godsell)

Russian Toy (Long Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Nightwood Moscow After Dark (Debra Simpson)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Miss Beverley Daines (NSW)  (Group Entry : 54)

Puppy in Group: Staffordshire Bull Terrier
Bullitproof Disturbed (Mrs C & Mr M Allen)
State Bred in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Iroq Code Of Honour (Mr S V & Mrs M Green)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Aust Neut Ch Shaneca Some Like It Hot (D Sue)
Runner Up Neuter in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Neut Ch Iroq Fire N Ice (AI) (Mr S V & Mrs M Green)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Iroq Code Of Honour (Mr S V & Mrs M Green)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Iroq Trump That (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Iroq Miss Independence (Mr S V & Mrs M Green)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Iroq Gentle On The Eyes (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Iroq Fire N Ice (AI) (Mr S V & Mrs M Green)

Lakeland Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Hollylake Masterpiece (R Hayes & M Selby)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ozwheat Storm Angel (D Sue)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Shaneca Some Like It Hot (D Sue)

Staffordshire Bull Terrier
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Bullitproof Disturbed (Mrs C & Mr M Allen)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Katherine Williams (WA)  (Group Entry : 52)

Best in Group & Open in Group: Cocker Spaniel (American)
Am/Can/NZ Gr & Aust Ch Mar-k N Parkavon's Midnight Eclipse (Imp USA) (Paul & Debbie Wilkes / Keith Brown)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Esspree Moon light Rendezvous (Julie & Karen Hiscott)
Minor in Group: German Shorthaired Pointer
Makapoynt Clegane (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Puppy in Group: German Shorthaired Pointer
Wahrelegende Cookies N Cream (T Fountaine)
Junior in Group: English Springer Spaniel
Hollywood Dreams Avendesora FCI (Imp POL) (J & K Hiscott)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (Joy H Hunter)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taniwha Kaimata (Dr L Brain)

Cocker Spaniel
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Tarrendayle Hamishn impossible (Karen Crickmore)
Res Dog CC & Junior of Breed: Irishclan Empires Sun (Mrs M Riley & Mr H Dunstan)
Baby of Breed: Irishclan Amazing Grace (Mrs M Riley & Mr H Dunstan)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am/Can/NZ Gr & Aust Ch Mar-k N Parkavon's Midnight Eclipse (Imp USA) (Paul & Debbie Wilkes / Keith Brown)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Cardhu Dare To Chase (Ms Kim Wilson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Hollywood Dreams Avendesora FCI (Imp POL) (J & K Hiscott)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Esspree Poetic Justice (Julie & Karen Hiscott)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wahrelegende Cookies N Cream (T Fountaine)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Makapoynt Clegane (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Open of Breed: Demorz All the Rave (Anthony Nesbitt)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (Joy H Hunter)

Golden Retriever
R/UP BOB & Res Dog CC: Bluebreeze Behind The Legend (Peter Andrew)
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ralun Nerita (AI) (Jen Woodthorpe)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Esspree Moon light Rendezvous (Julie & Karen Hiscott)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Miss Beverley Daines (NSW) (Group Entry : 73)

Best in Group & Intermediate in Group: Saluki
Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)
Runner Up in Group & Open in Group: Whippet
Aust Sup Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
Baby in Group: Beagle
Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrchan Kennels)
Minor in Group: Whippet
Arbee Poppy (Mr R & Mr A R Beattie)
Puppy in Group: Beagle
Karakush Glass Half Full (Imp NZ) (Sligrachan Kennels / L & H Gibson)
Junior in Group: Whippet
Aust Ch Harroway Design Brief (Pamela Campbell & Steven Warry)
State Bred in Group: Rhodesian Ridgeback
Kalypsy Winter Blossom (Kim Taylor)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Basenji
Aust Ch Kanibaru Heavenly Aurora (Mrs Leanne Cooper)
Runner Up Neuter in Group: Beagle
Houndmaster Spirit InThe Night JD (Samantha Shields)

Afghan Hound
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Zazzera My Heart Skips Abeat (R A & L M Fenwick)

Basenji
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eurabbie Katos (Mrs Leanne Cooper)
Baby of Breed: Leeujagter Captain Pierce (Mrs L Cooper)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Kanibaru Heavenly Aurora (Mrs Leanne Cooper)

Beagle
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Karakush Glass Half Full (Imp NZ) (Sligrachan Kennels / L & H Gibson)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Lally Broch (Sligrachan Kennels)
Baby of Breed: Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrchan Kennels)
Baby (Bitch) of Breed: Sligrachan Minis Imagine That (Sligrachan Kennels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Houndmaster Spirit InThe Night JD (Samantha Shields)

Dachshund (Long Haired)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Mornoble In The Festive Spirit (M Comley)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Phakama Chakari Busani (M & L Taylor)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Kalypsy Winter Blossom (Kim Taylor)
Minor of Breed: Huntingridge Under the Tuscan sun (Kim Taylor)

Saluki
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Itsozi The Jewel Keeper JC (S Timson)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Harroway Design Brief (Pamela Campbell & Steven Warry)
Minor of Breed: Arbee Poppy (Mr R & Mr A R Beattie)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Michael Derbyshire (NSW)  (Group Entry : 72)

Runner Up in Group: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Ochaye I Am Prime (Tim Thomas/ Belinda West/ Joshua Stankovic)
Baby in Group: Shetland Sheepdog
Arajento Mystical Saige (Mrs K C Tonkin)
Minor in Group: Border Collie
Winpara Candy Paint (Mr L & Mrs C Jensen)
Puppy in Group: Collie (Rough)
Kahnhond Play Misty For Me (T & SJ Mallia)
Junior in Group: Shetland Sheepdog
Louanda Hot Summer Nights (Heather Hawkins)
Intermediate in Group: Old English Sheepdog
Aust Ch Bobkins Dream A Little Dream (AI) (Cherie van der Merwe)
State Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Miss A Stanton)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Neut Ch Sheltaire Dont Dream Its Over (Ms Elizabeth Ayre)
Runner Up Neuter in Group: Border Collie
Aust Neut Ch Winpara Delta V HT (C Mews)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Huntarush Blossom Point (Mrs J Hayne)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Sandsprite Calamity Jane (S Einam)
Baby of Breed: Sandsprite Earth Wind n Fire (Mrs S Einam)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ochaye I Am Prime (Tim Thomas/ Belinda West/ Joshua Stankovic)
Bitch CC: Ochaye Dont Stop Me Now (Belinda West)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Jedabun Good Golly Miss Molly (Paula Baker)
Aust Bred of Breed: Lamadabell Funky Spunk (Lisa Willis)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beljekali Moves Like Jagger (Mrs Dee Marchesi / Mr C & Mrs J Fynmore)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Myzchev Forever Magic (Lynnette Barstch & Cindy Didsman)

Border Collie
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Edenbrae Too Cool To Tango (Mr L & Mrs C Jensen)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Winpara Pour Some Sugar On Me (AI) (Miss R J Evans)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Dual Ch (T) Syryne Heart of the Dragon PT TSDX RN (Ms C A Freele)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Dayre Chyme Of The Dragon TD (Ms D P Rose)
Minor of Breed: Winpara Candy Paint (Mr L & Mrs C Jensen)
Open of Breed: Dual Ch (T) Syryne Spiryt Of The Dragon CD RA PT TSD (Ms D P Rose & Ms S Fossey)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Winpara Delta V HT (C Mews)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kahnhond Play Misty For Me (T & SJ Mallia)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Pantathean Xandu (Ms H Cusato)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Nighthaven Sakari (H Cusato)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bobkins Dream A Little Dream (AI) (Cherie van der Merwe)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Dezignerz Rave Reviews (H Boudewyns & F Fearon-Zammit)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Louanda Hot Summer Nights (Heather Hawkins)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Arajento Raising Hell (Mrs K Tonkin)
Baby of Breed: Arajento Mystical Saige (Mrs K C Tonkin)
Minor of Breed: Lurikeen Lil Bit Of Glam (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Puppy of Breed: Arajento The Still Oth Night (Mrs K C Tonkin)
Intermediate of Breed: Lurikeen Game Set Match (Ms J Harris & Ms A Stanton)
State Bred of Breed: Aust Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Miss A Stanton)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Sheltaire Dont Dream Its Over (Ms Elizabeth Ayre)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cardiwest Princess Penelope (J A & J L Spargo)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cardiwest Prince Charming (J A & J L Spargo)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ublong Lucy Lawless (H Cusato)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Rick Berwick (WA)  (Group Entry : 55)

Best in Group & Open in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Icepower Bumble Bee (Mrs K Black & Ms D L Byles)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
Baby in Group: Newfoundland
Happybear Look Who's Talking (AI) (Ms N Ryan)
Minor in Group: Dobermann
Aegis Power N Pride (Denise Ball)
Junior in Group: Samoyed
Aust Ch Snowdara Only You (P W & R G A Primrose)
Intermediate in Group: Bernese Mountain Dog
Bernabout Great Expectations (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)
Aust Bred in Group: Dobermann
Aegis The Force Awakens (AI) (Denise Ball)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: St Bernard
Aust Ch Wohlschaffer Harmony (AI) (Georgia Smith)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Bernabout Great Expectations (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)

Cane Corso
BOB, Bitch CC & State Bred (Bitch) of Breed: Armorcor Darla (Mr C Wyrewenaden)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Sebpietro Ammo (Belinda Allen)
Puppy (Bitch) of Breed: Armorcor The Lions Guard (Mr C Wyrewenaden)

Dobermann
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aegis Danny Reagan (Denise Ball)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aegis Harley Quinn (Denise Ball & Brett Christie)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Aegis Rock N Roll Maestro ET (Denise Ball & Justin Fonte)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Vansitar Go For Gold (Imp NZ) (Vansitar Dobermanns)
Minor of Breed: Aegis Power N Pride (Denise Ball)
Minor (Bitch) of Breed: Aegis Tough N Talented (Denise Ball)
Aust Bred of Breed: Aegis The Force Awakens (AI) (Denise Ball)

Newfoundland
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Happybear Miracle of Love (Megan Gray)
Baby of Breed: Happybear Look Who's Talking (AI) (Ms N Ryan)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tykerna War Machine (AI) (Ash Godsell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Jamzaaba Inka Rose (Karen Curtis)
Res Bitch CC: Zennhaus VZ Flake (Karen Curtis)
Baby of Breed: Fantastikrot Coco Mademoiselle (Sherri Wightman)
Puppy of Breed: Fantastikrot Elektra (Sherri Wightman)

Samoyed
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Snowdara Only You (P W & R G A Primrose)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Icepower Bumble Bee (Mrs K Black & Ms D L Byles)

St Bernard
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust & NZ Ch Nyranda Rebel With A Cause (Trish Prall)
Bitch CC & Minor of Breed: Accropolis Adictd Totha Shndig (Georgia Smith)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Nyranda Cos I Can CCD RN (Trish Prall)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Wohlschaffer Harmony (AI) (Georgia Smith)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Lynne Harwood (VIC)  (Group Entry : 90)

Best in Group & Open in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Kahnhond Touch O Magic (Sue Mallia)
Runner Up in Group: Shih Tzu
Aust Sup Ch Elshamara Cloak N Dagger (Mrs S Griffiths & Mr J Griffiths)
Baby in Group: Lhasa Apso
Snowdara Deja Vu at Anoki (Ms L Taylor)
Minor in Group: French Bulldog
Britbull time turner (K & S Winter)
Puppy in Group: Keeshond
Arranbrae Name Of The Game (T & S J Mallia)
Junior in Group: Dalmatian
Krystaway Instafamous (R & D Harbin)
Intermediate in Group: Chow Chow
Aust Ch Sherae Bobbi Bozo In Red (Mrs J A Williams & Sherae Kennels)
State Bred in Group: Lhasa Apso
Aust Gr Ch Anoki Rueben James (Ms L Taylor)
Aust Bred in Group: Dalmatian
Aust Ch Underfoot Disco Inferno (Tyne Palmer)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust Gr & Neut Ch Daesdaemar Hot Pursuit (Mrs N K Thornett)
Runner Up Neuter in Group: Keeshond
Aust Neut Ch Kahnhond Hunter Of Hearts (T & S J Mallia)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sherae Bobbi Bozo In Red (Mrs J A Williams & Sherae Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Malaboo Frozen In Time (AI) (Ms N Rhodes)
Bitch CC & Junior of Breed: Ersa Stellar (N S Rhodes)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Underfoot Disco Inferno (Tyne Palmer)
Junior of Breed: Krystaway Instafamous (R & D Harbin)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Greybull chubby checker (G & O Meyer)
Bitch CC & Minor of Breed: Britbull time turner (K & S Winter)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Greybull totally legel (G & O Meyer)
Aust Bred of Breed: Greybull some like it hot (G & O Meyer)

Great Dane
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alariqus Bringing Sexy Back (Ms R McLean & Mr I Barclay)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: TuxDanes Lady Luck (Ai) (A & M Furst)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Tomidachi Mystical Pursuit (Mrs N Thornett)
Baby of Breed: Daesdaemar Get The Picture At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Daesdaemar Hot Pursuit (Mrs N K Thornett)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kahnhond Touch O Magic (Sue Mallia)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Kahnhond City Of Angels (Sue & Tony Mallia / David & Denise Wall)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kahnhond Rise Of The Pheonix (Sue Mallia)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Kahnhond Southern Saphire (T & S J Mallia / D & D Wall)
Puppy of Breed: Arranbrae Name Of The Game (T & S J Mallia)
Junior of Breed: Arranbrae Wish Upon A Star (T & S J Mallia)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kahnhond Hunter Of Hearts (T & S J Mallia)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Anoki Rueben James (Ms L Taylor)
Baby of Breed: Snowdara Deja Vu at Anoki (Ms L Taylor)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jenuin Lily Black (Linda Nicholls)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Elshamara Cloak N Dagger (Mrs S Griffiths & Mr J Griffiths)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gengala Born To Boogie (Mrs S Y Langford)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Amorenekid Xochipilli (Suzanne Brown)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wazzat Iliana (E Richards & J Dinis)