Wodonga Kennel Club Inc (VIC)

Date of Show : 24-Nov-2019 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Sally Baxter (WA)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Matmor Thrilled To Bits (M Morse & W Henderson)
Minor in Show: Labrador Retriever
Sybeck Renaissance (AI) (Simon & Rebecca Malseed)
Puppy in Show: Great Dane
Danefred Memories Rmade O This (AI) (Frieda Clifton)
Junior in Show: Dobermann
Aust Ch Copperdobe Pitcha Perfect (AI) (Imp NZ) (Julie Hovell)
Aust Bred in Show: German Wirehaired Pointer
Aust Gr Ch Korskote Foreign Exchange (IID UK) (Gary & Liz Lovell)

Puppy SweepStakes - 2nd Place: Bichon Frise
Monjoie Cool Merlin (J & W Hutchison / M Newman)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: German Wirehaired Pointer
Lovewyre Bubble Pop Electric (Gary & Liz Lovell)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Sandra Mashford (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Matmor Thrilled To Bits (M Morse & W Henderson)
Runner Up in Group & Open in Group: Maltese
Aust Ch Merimalt Living The Dream (Ms L Walton / Mr P & Mrs P Cutler)
Baby in Group: Bichon Frise
Monjoie Lucy Cool At Sulyka (J & W Hutchison / M Newman)
Puppy in Group: Bichon Frise
Monjoie Cool Destiny (J & W Hutchison / M Newman)
Junior in Group: Bichon Frise
Monjoie Cool Merlin (J & W Hutchison / M Newman)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Papillon
Aust & Neut Ch Basilika All Guns Blazing (Mrs Sue Vella)

Affenpinscher
Baby of Breed: Swayd Lights Camera Action (Kerry McKinnon)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Monjoie Cool Merlin (J & W Hutchison / M Newman)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monjoie The Wizard (J & W Hutchison)
Bitch CC & Puppy of Breed: Monjoie Cool Destiny (J & W Hutchison / M Newman)
Baby of Breed: Monjoie Lucy Cool At Sulyka (J & W Hutchison / M Newman)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Matmor Thrilled To Bits (M Morse & W Henderson)

Chihuahua (Long Coat)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch El-Toro Kiwis Billy The Kid (Imp NZ) (Glen Donnan)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fairsky Dci Jane Tennison (S Cadan & D Hippisley)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Furnlea Pure Proparganda (Mr R & Mrs R Murdoch)
Baby of Breed: Furnlea NoFear NoFavour (Mr R & Mrs R Murdoch)

Havanese
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beljala A Last Tango In Paris (D Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
Minor of Breed: Carnwath Revolver (L J Bolden)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Piccino Vicar of Dibley (Mrs S & Mr M Reeve)
Baby of Breed: Igsquisite Your a Wizard Harry (Maureen Friend)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kiseki Hoshi (Mrs L McArthur)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kiseki Takayuki (Mrs L McArthur)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kiseki Yasuko (Mrs L McArthur)

Maltese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Merimalt Living The Dream (Ms L Walton / Mr P & Mrs P Cutler)

Papillon
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Toysfus Our China Doll (G D Whiley)
Open of Breed: Aust Ch Le-Petit Bonheir De Costalina (Imp BEL) (G D Whiley)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Basilika All Guns Blazing (Mrs Sue Vella)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust & Neut Ch Guilcroft Call Me Miss Kaci J (Mrs P & G Harding)

Pekingese
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Ch Candellarose The Squire (J Witte)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Striking Force of Forever With Pom (Imp KOR) (Karyn Dodds)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Nord JV -15 CY/EE Jr/Fin U/Hr/Se U/CIB Ch Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow (Imp SWE) (Mrs K & Mr K Cash)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Triseter Mopsi Martini (Esther Joseph & Denise MacCallum)
Puppy of Breed: Triseter Mopsi Neeki (Triseter Kennels)

Russian Toy (Long Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Beaudanser Walzin Matilda (D Graham)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Garry Dryburgh (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Airedale Terrier
Aust Ch Oldiron Easy Peasy (Mr R & Mrs A Sorraghan)
Runner Up in Group & Open in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Sup Ch Ecirp Salute To Kevin (R & K A Price)
Baby in Group: Border Terrier
Guilcroft Hrh Elizabeth R (Mrs P & G Harding)
Minor in Group: Jack Russell Terrier
Lemosa Prince Harry (Ms R Menzies)
Puppy in Group: American Staffordshire Terrier
Ironklad Pretty Boy Floyd (Mr J Urch & Miss K Oseckas)
Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
Neworder Bewitched (Mrs B & Miss K Marsh)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Terrier
Aust Gr & Neut Ch Teritopaz Ruff N Tuff (Mrs Leanne Bywater)

Airedale Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Oldiron Easy Peasy (Mr R & Mrs A Sorraghan)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Clydebrook Gaelic Star (Robert Brooks)

American Hairless Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lilcracka A Girl Has No Name (Mrs D Treadwell & Mrs K Holmes)

American Staffordshire Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ironklad Pretty Boy Floyd (Mr J Urch & Miss K Oseckas)
Baby of Breed: Saintsoldier Eyes On The Prize (D Heath/ R Moss/ P Gibilisco)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Oziruff Chase N Dreams (Mrs Leanne Bywater)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Oziruff Hedge N Your Bet (Mrs Leanne Bywater)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Teritopaz Ruff N Tuff (Mrs Leanne Bywater)

Border Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Guilcroft Fifty Shades Of Blue (Mrs P & G Harding)
Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Guilcroft Gentleman Never Tell (Mrs P & G Harding)
Baby of Breed: Guilcroft Hrh Elizabeth R (Mrs P & G Harding)

Cairn Terrier
Baby of Breed: Lochrin Morning Star (Lyn Barclay)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ecirp Salute To Kevin (R & K A Price)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ecirp Requiem (R and K A Price)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shannawonna Man Of My Dreams (AI) (Ruth Elkner)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Lemosa Prince Harry (Ms R Menzies)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Whatajack Days Of Thunder (Caddarra Knls)

Lakeland Terrier
Baby of Breed: Upinair The Trooper (Robert Brooks)

Manchester Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Rosemerta Chyna Black RN (Janet Palmer)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Rosemerta Autumn Jazz (Janet Palmer)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dixiedaly True Heart (Val Adams)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)

Norfolk Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mazberg The One and Only (S Culbert/ G Jones/ M Berg)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Saphyr Ice Creme (AI) (M A Gray)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Saphyr Johannes Kepler (AI) (M A Gray)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Neworder Bewitched (Mrs B & Miss K Marsh)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Ch Powerpaws Made To Order (Tanya & Simon Henderson)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Miss Rosemary Green (QLD)

Best in Group & Open in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Kobidan Pretty Boy Floyd (J Cattell & S Nichols)
Minor in Group: Labrador Retriever
Sybeck Renaissance (AI) (Simon & Rebecca Malseed)
Puppy in Group: Clumber Spaniel
Appinitki Badger Bear (B & M Lennon)
Junior in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Kelindebar Madison Avenue (L Adams)
Aust Bred in Group: German Wirehaired Pointer
Aust Gr Ch Korskote Foreign Exchange (IID UK) (Gary & Liz Lovell)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)
Runner Up Neuter in Group: Labrador Retriever
Aust & Neut Ch Jollab Winchester (AI) (Ben & Robyn van Maanen)

Brittany
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tobenlee U Take My Breath Away (AI) (Mr P & Mrs C Reyment)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kirinbell Style N Grace (Mr P & Mrs C Reyment)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Appinitki Badger Bear (B & M Lennon)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bifield Fly The Coop To Belcroft (AI) (D & M Bellamy)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Belcroft Business As Usual (D & M Bellamy)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Occuli Night Whisper (Janna G Wayenberg)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Kinsheran Jon Snow (Mr R A Barratt)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kobidan Pretty Boy Floyd (J Cattell & S Nichols)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Kobidan Rumour Has It (Mrs J Cattell & Mrs S Nichols)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Liverpoint Crackerjack (AI) (Caroline Hatherley)
Puppy of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
Junior (Bitch) of Breed: Liverpoint Call Me Miss Harry (AI) (Liverpoint Kennels)
Intermediate of Breed: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Korskote Foreign Exchange (IID UK) (Gary & Liz Lovell)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lovewyre Bubble Pop Electric (Gary & Liz Lovell)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fernfall Time Traveller (Christine Pulis)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Fernfall The Sound of Music (Christine Pulis)
Minor of Breed: Serasigold Kissed by Yasi (Donna Ryan)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)
Dog CC & Minor of Breed: Habanero Cruisin About Alexi (Ronalie Frew)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kelindebar English Oak (Mrs Linda Adams)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sybeck Renaissance (AI) (Simon & Rebecca Malseed)
Baby of Breed: Kirkdell Australian Idol (Bev Jones)
Minor (Dog) of Breed: Skyerose Blame Iton The Boogie (Sharon Mulgrew)
Puppy of Breed: Spiritrock London Rose (Sharon Mulgrew)
Junior of Breed: Aust Ch Kelindebar Madison Avenue (L Adams)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Jollab Winchester (AI) (Ben & Robyn van Maanen)
R/UP Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Neut Gr Ch Erinisle Black Harmony (Sharon Mulgrew)

Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)

Sussex Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Marquell Yes I Can (Imp UK) (Pauline Grutzner/Linda Pullen)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Bromhund Action Man (Bromhund Knls)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bromhund Gimmee Goose Bumps (Bromhund & Gaye Todd)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Bells N Whistles (Bromhund Kennels)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Mark Johnston (NSW)

Runner Up in Group & Junior in Group: Whippet
Aust Ch Taejaan Killer Queen (Sonia Turay/N J Rule-Steele)
Baby in Group: Rhodesian Ridgeback
Koruridge Watch Me Shine At Kimbisha (AI) (Imp NZ) (Ms S Miles)
Intermediate in Group: Irish Wolfhound
Aghaveaghs Almost Like A Dream (AI) (Mr P Galvin)
Aust Bred in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Gr Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)

Afghan Hound
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alaqadar La Boheme (AI) (Mrs M A Barras)

Borzoi
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Vh Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Marakhoff Shostaakovich (Marakhoff Kennels)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Casbas Turn Back Time (Sylvano Cassingena)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Casbas Sallys Bowser (Sylvano Cassingena)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aghaveaghs Almost Like A Dream (AI) (Mr P Galvin)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aghaveaghs All Cracked Up (AI) (Mr P Galvin)
Open of Breed: Aghaveaghs Angels in Hell (AI) (Mr P Galvin)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)
Baby of Breed: Koruridge Watch Me Shine At Kimbisha (AI) (Imp NZ) (Ms S Miles)
Minor of Breed: Kusini Voo Doo Vixen (Brent & Gina Stanyon)

Whippet
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Taejaan Killer Queen (Sonia Turay/N J Rule-Steele)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taejaan Walking on Water (Sonia Turay / N J Rule-Steele/Brian Wilson)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Sandra Mashford (VIC)

Best in Group & Open in Group: Australian Shepherd
Aust Sup & Am Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen / J Karras / B Moore / A Reid)
Runner Up in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Sheldow Charlie Brown (Sharndah Knls)
Baby in Group: Shetland Sheepdog
Shelmanna Zulu Starry Nite (AI) (Shirley Fox)
Minor in Group: Australian Cattle Dog
Pavesi Kiss This (W & L Greasley)
Puppy in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Ellagant Covert Surveillance (A Richardson & K McKinnon)
Intermediate in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Antudor Enchanting Rhythm (NBT) (Lakamari Kennels)
Aust Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Gr Ch Shelmanna Bound for Glory (Mrs S Fox)
Runner Up Neuter in Group: Border Collie
Aust Neut Ch Quinora Lennox Vision RN (Carole Hately)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)
Minor of Breed: Pavesi Kiss This (W & L Greasley)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morkerbook Saffire Night (Jan Scholtz)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & Am Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen / J Karras / B Moore / A Reid)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ellagant Covert Surveillance (A Richardson & K McKinnon)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Quinora Tell Me More (Carole Hately)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Quinora Lennox Vision RN (Carole Hately)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sheldow Charlie Brown (Sharndah Knls)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Shelmanna Bound for Glory (Mrs S Fox)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Shelmanna Casscade Ov Diamonds (Mrs Shirley Fox)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Shelmanna Quest For Glory (Shirley Fox)
Baby of Breed: Shelmanna Zulu Starry Nite (AI) (Shirley Fox)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Antudor Enchanting Rhythm (NBT) (Lakamari Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Antudor The Vigilante At Lakamari (NBT) (Lakamari Kennels)
Baby of Breed: Lakamari Southern Cognac (NBT) (Lakamari Kennels)
Minor of Breed: Breconmohr Southern Belle (Renay Grace)
Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Becassmic Girls Got Rhythm (Renay Grace)
Open of Breed: Antudor Technicolour Dreams (Lakamari Kennels)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Mark Johnston (NSW)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Samoyed
Nordicharm Royal Wizard (Christine Graham)
Baby in Group: Boxer
Boxberry Catch Me If You Can (Mr D W Halliday)
Minor in Group: Shiba Inu
Kortmar Dogs Days Are Over (Lyne Browning)
Junior in Group: Dobermann
Aust Ch Copperdobe Pitcha Perfect (AI) (Imp NZ) (Julie Hovell)
Aust Bred in Group: Boxer
Aust Ch Boxberry Real Gone Kid (AI) (Mr D W Halliday)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dobermann
Aust Ch Desyred Apache Wild Spirit (AI) (Imp NZ) (Ms J Frederickson)
Runner Up Neuter in Group: Schnauzer
Aust Neut Ch Raksha Xavier of the Glen (A & M Bridge)

Bernese Mountain Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Dalaleds Assai (Imp SWD) (Sharon Lang)

Boxer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Boxberry Real Gone Kid (AI) (Mr D W Halliday)
Baby of Breed: Boxberry Catch Me If You Can (Mr D W Halliday)
Baby (Dog) of Breed: Boxberry Surfing Legend (Mr D W Halliday)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Boxberry When I Grow Up (Mr D W Halliday & Mrs S J Badman)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Stennaroo Storm Chaser (Maria Stennings & Carol Maloney)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Stennaroo Got Your Attention (Maria Stennings)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Copperdobe Pitcha Perfect (AI) (Imp NZ) (Julie Hovell)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shadday Diamonds Edge At Desyred (Imp NZ) (J Frederickson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Desyred Apache Wild Spirit (AI) (Imp NZ) (Ms J Frederickson)

Samoyed
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Nordicharm Royal Wizard (Christine Graham)

Schnauzer
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Raksha Xavier of the Glen (A & M Bridge)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kortmar StellaGotHerGrooveBack (Lyne Browning)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kortmar Jessica Rabbit (Lyne Browning)
Minor of Breed: Kortmar Dogs Days Are Over (Lyne Browning)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Sally Baxter (WA)

Minor in Group: Shar Pei
Sweetiepei No Filter Needed (AI) (Michele Foster)
Puppy in Group: Great Dane
Danefred Memories Rmade O This (AI) (Frieda Clifton)
Junior in Group: Schipperke
Adorin In Liu Of Lucy (Rochelle Manderson)
Intermediate in Group: Boston Terrier
Aust Ch Zamenhof Madjik Dreams (Mrs L Brown)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Baronrath All In A Nutshell (Ms Lynne King)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Bostonbob Little Lulu (J Semmler/ V Clarke/ A Clarke)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Zamenhof Madjik Dreams (Mrs L Brown)
Junior of Breed: Zamenhof Madjik Julia (Caddarra Knls)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Princibull Dont Uno It (Mr R Lang)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rynkls Roaring in the Mist (Mrs M & Mr K Foster)

Dalmatian
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: CCDals Delta Royal Cleopatra (Cecilia Langton-Bunker)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Thunderspot All Fired Up (Ms C Porter)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Dimadal Zzimrah (Deb Brearley)
Puppy of Breed: Edelevlek Soul and Spirit (AI) (Ellenah Anders)

Great Dane
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Danefred Memories Rmade O This (AI) (Frieda Clifton)

Keeshond
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Keezansur Touch ODutch (Doreen Groves)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Garwey Tin Soldier (Garwey Kennels)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Gr Ch Garwey Social Butterfly (Garwey Kennels)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Adorin In Liu Of Lucy (Rochelle Manderson)

Shar Pei
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sweetiepei No Filter Needed (AI) (Michele Foster)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Beltzu Made To Order (Belinda Heersema)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Beltzu Rewrite The Stars (Melissa O’Brien)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)