Southern Midlands Kennel Club (PM SHOW) (TAS)

Date of Show : 11-Jan-2020 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)   (Total Entry : 333)

Best in Show & Open in Show: Dobermann
Aust Sup Ch Walamara Quik-Off The Mark (Imp NZ) (Chkano Kennels/Jaidyn Walker)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Staryanks Magic Is In The Air (Paul & Debbie Wilkes/Paige Hopkins/ Adrian & Maureen Jones/ E & K Job)
Baby in Show: Australian Kelpie
Ringbarka Rippa (Jennifer Roberts)
Puppy in Show: Dachshund (Long Haired)
Polbathic Dak Ruislip (Eric Daniels & Ray Wall)
Junior in Show: Papillon
Aust Ch Penbryn Peppermint Patty (Messrs D Quinlivan & M Tumpach)
State Bred in Show: Tibetan Spaniel
Byrebaer Dash of Pinot Noir (Georgie Smith)
Aust Bred in Show: Skye Terrier
Aust Gr Ch Wanmirri Femetra Elvandar (Mr Christian Lee)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: French Bulldog
Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)
Runner Up Neuter in Show: Border Collie
Dual Ch (T)/(TS) Gr/ Neut Ch Maghera Lickety Split (AI) CD ADM JDO JDM SDX SPD GDM (Mr P & Mrs V Hofto)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)  (Group Entry : 58)

Best in Group & Junior in Group: Papillon
Aust Ch Penbryn Peppermint Patty (Messrs D Quinlivan & M Tumpach)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Tibetan Spaniel
Byrebaer Dash of Pinot Noir (Georgie Smith)
Baby in Group: Havanese
Carnwath Kogan (R Davis)
Puppy in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Matmor Secret Agent (Mr M L Morse & Mr W A Henderson)
Intermediate in Group: Tibetan Spaniel
Byrebaer Prime Suspect (Georgie Smith)
Aust Bred in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Matmor The Entertainer (Erica Davison)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pug
Aust & Neut Ch Mickshl Onyx is Black (Mia Metzger)

Affenpinscher
Bitch CC & Puppy of Breed: Lecasa Leal Lenna (Leone M Cashman)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Nantiki Mr Darcy (Mrs Janice E Klaus)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Dabne Mr Bingley (Mrs Janice E Klaus)

Cavalier King Charles Spaniel
Puppy of Breed: Matmor Secret Agent (Mr M L Morse & Mr W A Henderson)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Matmor The Entertainer (Erica Davison)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Cavshep Tittans Black Magic (Karren Walker)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Walking In Memphis (AI) (Mrs J Watt / Miss K Davies / Miss K Wright)

Havanese
Baby of Breed: Carnwath Kogan (R Davis)

Lowchen
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wyntervale Circle of Life (L Howlett)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Boshafte King of the Toys (Karren Walker)

Papillon
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Penbryn Peppermint Patty (Messrs D Quinlivan & M Tumpach)

Pekingese
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Miyoko Vera Wang (S P &T M Sward)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Miyoko Julius Chan (R Karciauskas)

Pug
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Yarrowfell A Kind Of Magic (Sharon Frankcombe)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Rosnasharn Mind Ya own Beeswax (Y M Metzger)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Kwantoi Just a Tourist (Kristy Padberg)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Saxten Stryking Silver (Sharon Frankcombe)
Baby of Breed: Kwantoi Darcys Miss Bossy (K Murray)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Mickshl Onyx is Black (Mia Metzger)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Byrebaer Dash of Pinot Noir (Georgie Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Byrebaer Prime Suspect (Georgie Smith)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Byrebaer For Tu Nato (Georgie Smith)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Donna Morris (NSW)  (Group Entry : 44)

Best in Group & Junior in Group: West Highland White Terrier
Aust Ch Tarrilli Watch and Act (Mrs R Weber)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Skye Terrier
Aust Gr Ch Wanmirri Femetra Elvandar (Mr Christian Lee)
Baby in Group: Irish Terrier
Maddyroe Rick OShea (AI) (Michael Muldoon)
Puppy in Group: Bull Terrier
Aust Ch Sirram Roll The Dice (Mr T Matsen / Mr Balsillie / Ms H Walker)
Intermediate in Group: Border Terrier
Leema Tuit JE (Mark & Judith Beaumont)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Leema Tuit JE (Mark & Judith Beaumont)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sirram Roll The Dice (Mr T Matsen / Mr Balsillie / Ms H Walker)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Abbeycairn Seamus Finnigan (K Davies & K Wright)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Emeraldcity Youaremysunshine (Mr P Miller/ Ms G Loft & Mrs K M Leslie)
Baby of Breed: Bignsmol Super Tramp (Karen Leslie)

Irish Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Anluan Picture Perfect (Mr M Muldoon)
Baby of Breed: Maddyroe Rick OShea (AI) (Michael Muldoon)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Chaswyck Alfa Romeo (Mrs S T Wickham)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Karnak Rambling Rose (Mrs Michelle A Booth)
Res Bitch CC: Chaswyck Just De Vine (Mrs S T Wickham)
Baby of Breed: Roccabrite Shamrock (Mrs S T Wickham)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)

Norfolk Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mazberg Irresistabelle (Erica Norgrove)

Skye Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Wanmirri Femetra Elvandar (Mr Christian Lee)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Skyesdlimit Rhett The Threat (Christian Lee)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tarrilli Watch and Act (Mrs R Weber)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tarrilli Talk About Teddy (Mrs R Weber)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)  (Group Entry : 49)

Best in Group & Intermediate in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Staryanks Magic Is In The Air (Paul & Debbie Wilkes/Paige Hopkins/ Adrian & Maureen Jones/ E & K Job)
Baby in Group: Cocker Spaniel
Doulton Latest Edition (AI) (E & K Job / A & M Jones)
Puppy in Group: Clumber Spaniel
Appintiki Hes Finlay (John/ Judy & Susan Teniswood)
State Bred in Group: Golden Retriever
Aust Ch Heathbrook Time After Time (AI) (J W & D L Wadsley)
Aust Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Zenchar Tangled Up In Blue (S Rattle & T Sproule)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taniwha Arahura (B W & S A Courtney / A E Blake)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Appintiki Hes Finlay (John/ Judy & Susan Teniswood)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kangala Yamada (B W & S A Courtney)

Cocker Spaniel
Baby of Breed: Doulton Latest Edition (AI) (E & K Job / A & M Jones)
Minor of Breed: Neberden Silverblu Hot Stuff (Mr J / Mrs K & Miss K Neiberding)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Staryanks Magic Is In The Air (Paul & Debbie Wilkes/Paige Hopkins/ Adrian & Maureen Jones/ E & K Job)

English Setter
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bendeela Born To Rule (Paul Terrett)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Esspree Epic Poetry (Mr T & Mrs J Skudder)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lakenland Musicman At Arosa (AI) (Imp NZ) (Mrs M Reichmuth / Ms S Rattle / Mr T Sproule)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Zenchar Shoot The Breeze (AI) (S Rattle & T Sproule)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Zenchar Tangled Up In Blue (S Rattle & T Sproule)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Heathbrook Time After Time (AI) (J W & D L Wadsley)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Kaparla Game Plan (Mrs H Morrison)
Puppy of Breed: Kaparla On The Wings OfAn Eagle (Mrs H Morrison)

Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chesterhope Rule Breaker (Imp NZ) (Catherine Jones)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Chesterhope God of Thunder (Imp NZ) (Catherine Jones)

Weimaraner
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ghostwind Louise Vuitton (AI) (Georgina Ranson)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Bromhund Zodiac Sign (Elke Prehn)
Puppy of Breed: Weisngrey Bear Necessities (Elke Prehn)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Weilander Capture Yr Dream (Elke Prehn)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tazlon Move Baby Move (B & M Gourlay)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Patricia Thomas (NSW) (Group Entry : 31)

Best in Group & Aust Bred in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Sup & NZ Ch Polbathic Dak Tanner (Eric Daniels & Ray Wall)
Runner Up in Group: Basenji
Aust Ch Zandeena Breakn With Tradition (Ms M Smith)
Baby in Group: Whippet
Khayoz Dancing With The Stars (Mel Prouse & Khayoz Kennels)
Puppy in Group: Dachshund (Long Haired)
Polbathic Dak Ruislip (Eric Daniels & Ray Wall)
Intermediate in Group: Dachshund (Wire Haired)
Aust Ch Shasdin Wiry Seal of Approval (AI) (Mrs Michelle Booth)
State Bred in Group: Whippet
Acaiza Footprints In The Sand (Mrs J Hargraves)
Open in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Ch Dachdotcom Milo Karlene (Mrs Michelle Booth)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust & Neut Ch Polbathic Dak Aamon (Eric Daniels & Ray Wall)

Basenji
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zandeena Breakn With Tradition (Ms M Smith)

Beagle
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Karakush Puttin The B In A B C (Imp NZ) (Le Gibson)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup & NZ Ch Polbathic Dak Tanner (Eric Daniels & Ray Wall)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Polbathic Dak Ruislip (Eric Daniels & Ray Wall)
Baby of Breed: Polbathic Dak Gerald (Eric Daniels & Ray Wall)
Baby (Bitch) of Breed: Polbathic Dak Genever (Eric Daniels & Ray Wall)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Polbathic Dak Aamon (Eric Daniels & Ray Wall)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Dachdotcom Milo Karlene (Mrs Michelle Booth)
Dog CC & Junior of Breed: Adstaff Working Class Man (Mrs Michelle Booth)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Cidaq Heart and Soul (Mrs Helen Chabanov)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cidaq Good As Gold (Mrs Helen Chabanov)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shasdin Wiry Seal of Approval (AI) (Mrs Michelle Booth)

Whippet
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Khayoz Flirting With The Boys (Khayoz Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Acaiza Footprints In The Sand (Mrs J Hargraves)
Baby of Breed: Khayoz Dancing With The Stars (Mel Prouse & Khayoz Kennels)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Patricia Thomas (NSW)  (Group Entry : 63)

Best in Group & Open in Group: Puli
Aust Sup Ch Cordmaker LetsHearItForThe Boy (P Kelly/ S Huebner/ M & K Stone)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Vanharon Hugh Jackman (Ms J Roberts)
Baby in Group: Australian Kelpie
Ringbarka Rippa (Jennifer Roberts)
Puppy in Group: Border Collie
Southend Femme Fatale (Mrs C & S Gangell)
Intermediate in Group: German Shepherd Dog
Kadama Red Hot Raven (Mrs P Eaves-Tennant & Miss L Arnold)
State Bred in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Karraine Blazing to Victory (Maree Anderson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Border Collie
Dual Ch (T)/(TS) Gr/ Neut Ch Maghera Lickety Split (AI) CD ADM JDO JDM SDX SPD GDM (Mr P & Mrs V Hofto)

Australian Kelpie
Baby of Breed: Ringbarka Rippa (Jennifer Roberts)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: NZ & Aust Ch Colard Moonraker (Simon & Denise Finlay)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Southend Femme Fatale (Mrs C & S Gangell)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sanpasho Bold Chieftain (R & H Owen)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Khayoz Somebody Stop Me (AI) JD TDX (Mr P & Mrs V Hofto)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/(TS) Gr/ Neut Ch Maghera Lickety Split (AI) CD ADM JDO JDM SDX SPD GDM (Mr P & Mrs V Hofto)

Collie (Smooth)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Drambuie Dresden Doll (Martin Pedersen)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Karraine Blazing to Victory (Maree Anderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Karraine Show Doll (Mrs P & Mr K W Eaves-Tennant)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Kadama Red Hot Raven (Mrs P Eaves-Tennant & Miss L Arnold)

Puli
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Cordmaker LetsHearItForThe Boy (P Kelly/ S Huebner/ M & K Stone)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Nightwood No Steppin Nmy Shoes (M & J Kaden)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Mistryde One Step Closer (M & J Kaden)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Vanharon Hugh Jackman (Ms J Roberts)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Donna Morris (NSW)  (Group Entry : 53)

Best in Group & Open in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Walamara Quik-Off The Mark (Imp NZ) (Chkano Kennels/Jaidyn Walker)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Newfoundland
Yesallaw Black Friday Magic At Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray / D McKeon)
Baby in Group: Boxer
Tyeanbo The Games People Play (Dianne Nellis & Leanne Quigley)
Puppy in Group: Bullmastiff
Remyk Kick Start My Heart (R Morgan & M Coleman)
State Bred in Group: Siberian Husky
Aust Ch Kabanae Conspiracy Theory ET (Tracey Walker / Julia Hamill / Kabanae K)
Aust Bred in Group: Samoyed
Aust Ch Kalaska Life Of A Prince (Mr J Gesiotto/ Ms L Jones & Mrs K O'Riley)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Boxer
Aust Ch Boyer To Infinity and Beyond (Dianne Nellis)

Akita
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shokuma Blaze Of Glory (AI) (K Pearce)
Baby of Breed: Ryerson Dustysonfire at theg (AI) (Jillian Wiltshire)

Bernese Mountain Dog
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Cloudforest Call Me Caili (Mrs E Rilstone / Mr S & Mrs C Eastley)

Boxer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Boyer Now Your Talking (Mrs D Nellis & Mrs L Quigley)
Baby of Breed: Tyeanbo The Games People Play (Dianne Nellis & Leanne Quigley)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Boyer To Infinity and Beyond (Dianne Nellis)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Remyk Kick Start My Heart (R Morgan & M Coleman)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Remyk Thief Of Hearts (R Morgan & M Coleman)

Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Walamara Quik-Off The Mark (Imp NZ) (Chkano Kennels/Jaidyn Walker)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Walamara Bound For Honours (Imp NZ) (Chkano Kennels & Miss J Cullen)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Yesallaw Black Friday Magic At Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray / D McKeon)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Yesallaw A Musketeers Truelove (AI) (Sue & Clifford Gray)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yesallaw Youll Neverwalk Alone (AI) (Sue & Clifford Gray)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Yesallaw Follow Our Dreams (AI) (Sue & Clifford Gray)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Darkmessiah Black Tie Affair (Maree Anderson)

Samoyed
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kalaska Life Of A Prince (Mr J Gesiotto/ Ms L Jones & Mrs K O'Riley)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kalaska Twisted Story (J Gesiotto/ L Jones & K O'Riley)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Classicana Zhenhana Diva (Mrs L Eaton)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kabanae Conspiracy Theory ET (Tracey Walker / Julia Hamill / Kabanae K)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Birindi Rock My World (Tracey Heenan)
Baby of Breed: Miniatura Aftermath (R Connelly)

St Bernard
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Versoix Barely Envious (AI) (John / Judy & Susan Teniswood)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Donna Morris (NSW)  (Group Entry : 35)

Best in Group & Intermediate in Group: Shih Tzu
Aust Sup Ch Killilan Defence Rests Yrhonour (Teena Sloan)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Boston Terrier
Lyntiki No Diggity (Mr S & Mrs L Craw / M L Vincent)
Baby in Group: British Bulldog
Paseya Frozen Fetish (Mrs F Smith/Ms Y Smith/Ms K Smith)
Junior in Group: Dalmatian
Paceaway Penny Royale (Ms Y Smith/Ms K Smith)
State Bred in Group: Shih Tzu
Aust Ch Killilan Kiss Me I Soo Pretty (Teena Sloan)
Aust Bred in Group: Schipperke
Pandec Magic Fire Bear (Ms Jennifer Moore)
Open in Group: Dalmatian
Aust Ch Adstaff Light Em Up (Mrs Michelle A Booth)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: French Bulldog
Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lyntiki No Diggity (Mr S & Mrs L Craw / M L Vincent)

British Bulldog
Baby of Breed: Paseya Frozen Fetish (Mrs F Smith/Ms Y Smith/Ms K Smith)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Adstaff Light Em Up (Mrs Michelle A Booth)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Paceaway Penny Royale (Ms Y Smith/Ms K Smith)

French Bulldog
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)

Schipperke
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Ms Jennifer Moore)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Monterrez Ultra Violet (NBT) (G Cruse)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Rixown Riches Skip Away (Helen Rixon)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Killilan Defence Rests Yrhonour (Teena Sloan)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Killilan Kiss Me I Soo Pretty (Teena Sloan)