Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

Date of Show : 21-Jun-2021 (Monday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Michael Derbyshire (NSW)   (Total Entry : 350)

Best in Show & Aust Bred in Show: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Sup Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Dobermann
Aust Sup Ch Copperdobe Pitcha Perfect (AI) (Imp NZ) (Julie Hovell)
Baby in Show: Maltese
Angelofwhite Smooth Operator At Soyeux (Cristina Goodman)
Minor in Show: Siberian Husky
Aeukanmanuva Red Panda (Caroline Yate)
Puppy in Show: English Springer Spaniel
Reibey Kosciuszko (J Morris/ S Lancaster/ G Render)
Junior in Show: Japanese Spitz
Aust Ch Daesdaemar Affair To Remember At Mannerking (Debbie King)
Open in Show: Fox Terrier (Smooth)
Aust Sup Ch Selwor Secret Package (Imp NZ) (J & L Rowles)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Labrador Retriever
Dual Ch (RO) Neut Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE ORA (Anne Walkington)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Michael Derbyshire (NSW)  (Group Entry : 64)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Bichon Frise
Jnr Ch Ltu, Ch Tauro Kansas ( Ltu) (L Bradney & E & M Friedman)
Baby in Group: Maltese
Angelofwhite Smooth Operator At Soyeux (Cristina Goodman)
Minor in Group: Chinese Crested Dog
Guilcroft Jacinta Blushes Pink (Pamela & Garth Harding)
Open in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Suebeau Cool Design (S Arthur & C Letson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Papillon
Aust & Neut Ch Guilcroft Call Me Miss Kaci J (Mrs P & G Harding)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Jnr Ch Ltu, Ch Tauro Kansas ( Ltu) (L Bradney & E & M Friedman)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Suebeau Cool Design (S Arthur & C Letson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ertae Ava Attitude (Sue Arthur)
Baby of Breed: Chevalove BacktodaFuture (K & M Munro)
Intermediate of Breed: Aust Ch Ertae Royal Chalice (Melinda Sterrett & Cara Letson)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Darcels D Gunslinging Gal (Cecilia Dobson)
Baby of Breed: Darcels Back in black (Cecilia Dobson)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ertae Velvet Vixen (M Sterrett)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Guilcroft Jacinta Blushes Pink (Pamela & Garth Harding)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sherabill Oxford Laser Strike (Mrs P & G Harding)
Baby of Breed: Ertae Paddlepop (Melinda Sterrett)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (R & K Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tzani Giggle McDimples (R J & K A Bell)

Havanese
BOB, Bitch CC & Open of Breed: CIB & Aust Gr Ch Karyme Peloton (Tracy Stewart)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Queen of Hearts (P Williams)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Karyme Funky Spaceman (Gail Ransom)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Beljala Bite My Dust (R & Y Barter)
Junior of Breed: Karyme Queen of Oz (T Stewart)
Aust Bred of Breed: Karyme Queen of the Galaxy (Gail Ransom)

Maltese
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Soyeux Imagine (Cristina Goodman)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Soyeux Diamonds in the sky (Cristina Goodman)
Baby of Breed: Angelofwhite Smooth Operator At Soyeux (Cristina Goodman)

Papillon
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Guilcroft Call Me Miss Kaci J (Mrs P & G Harding)

Pug
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Stand My Ground (J Whitney)
Puppy of Breed: Kabova Blame It On The Boogie (Jenny Whitney)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Duncan McAllister (QLD)  (Group Entry : 42)

Best in Group & Open in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Sup Ch Selwor Secret Package (Imp NZ) (J & L Rowles)
Runner Up in Group: Airedale Terrier
Aust Ch Clydebrook Gaelic Star (Robert Brooks)
Baby in Group: Border Terrier
Guilcroft Klassique Krystelle (Pamela & Garth Harding)
Minor in Group: Staffordshire Bull Terrier
Zeracious Changethegame (Ms L Reid & Mrs M Coetzer)
Puppy in Group: Jack Russell Terrier
Covejack Wild Wahine (Jayne Hawkins)
Aust Bred in Group: Norwich Terrier
Aust Gr Ch Kivamynk Kathryns Kobby Lad (K Smith & Dr C Day)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Clydebrook Gaelic Star (Robert Brooks)

Border Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Guilcroft Izzabella Ringing (Pamela & Garth Harding)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Guilcroft Early At The Croft (Mrs P & G Harding)
Baby of Breed: Guilcroft Klassique Krystelle (Pamela & Garth Harding)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Joymont Money Talks (Kathryn Smith)
Baby of Breed: Barragan Hurricane Helena (Neil Curwen)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Selwor Secret Package (Imp NZ) (J & L Rowles)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Selwor Straight Sets (J Rowles)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tawnyoak Major Forkellington (K Henderson)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Covejack Wild Wahine (Jayne Hawkins)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Covejack Seaside Dreams (Jayne Hawkins)

Lakeland Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Upinair The Trooper (Robert Brooks)

Norwich Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kivamynk Kathryns Kobby Lad (K Smith & Dr C Day)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Kivamynk Jacksons Lad (Dr Carla Day)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Zeracious Onthemoney (F & M Coetzer)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Zeracious Sudden Impact (Ms Leighanne Reid)
Res Dog CC & Minor of Breed: Zeracious Changethegame (Ms L Reid & Mrs M Coetzer)
Res Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Zeracious Phoenix Warrior (F & M Coetzer)
Puppy of Breed: Wildbunch Cosmic Rumble (I & L Stanley)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lachlanpark Man Oh Man (Geoffrey & Cheryl Coyte)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Michael Yates (QLD)  (Group Entry : 76)

Best in Group & Open in Group: Cocker Spaniel
Aust Sup Ch Bolwarra Strike Alight (Megan Markotany)
Runner Up in Group & Minor in Group: Pointer
Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)
Baby in Group: Weimaraner
Bromhund What a Buzz (Bromhund Kennels)
Puppy in Group: English Springer Spaniel
Reibey Kosciuszko (J Morris/ S Lancaster/ G Render)
Junior in Group: German Shorthaired Pointer
Kobidan Victory Lap (Mrs J Cattell & Mrs S Nichols)
Aust Bred in Group: Weimaraner
Aust Ch Bromhund Action Man (Bromhund Knls)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Labrador Retriever
Dual Ch (RO) Neut Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE ORA (Anne Walkington)
Runner Up Neuter in Group: Brittany
Aust Gr & Neut Ch Tobenlee Moves Like Jagger CD RA JD ET JC TKS (Samantha Ibbott-Cordi)

Brittany
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kirinbell Get Off My Cloud RN ET (Samantha Ibbott-Cordi)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Kirinbell I Absolutely Love U (AI) (Samantha Ibbott-Cordi)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kirinbell The Girls Got Game (Samantha Ibbott-Cordi)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Tobenlee Moves Like Jagger CD RA JD ET JC TKS (Samantha Ibbott-Cordi)

Chesapeake Bay Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Kabova Bang Bang (Jenny Whitney)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bolwarra Strike Alight (Megan Markotany)

English Setter
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Nundialla Fire N Ice (Marlene Cross)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Graylors Shades Of Gray (Marlene Cross)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Kybraaron Denine Dozer (M Heritage)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Reibey Kosciuszko (J Morris/ S Lancaster/ G Render)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kobidan Raise Your Glass (Mrs J Cattell & Mrs S Nichols)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kobidan Victory Lap (Mrs J Cattell & Mrs S Nichols)
Res Dog CC & Minor of Breed: Canawindra Ahead Of The Rest (M J & F L Park)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Kobidan The Whole Shebang (Joanne Hagan)
Puppy of Breed: Moruada Pot of Gold (S Wright)
Aust Bred of Breed: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Tyassagold Set In Stone (D Casey)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tyassagold Arctic Indie Frost (D Casey)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Tyassagold Change Is Good (D Casey)
Junior of Breed: Piarki The River Of Dreams (D Casey)

Gordon Setter
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tahtan Shot Thru The Heart (AI) (Finlaison/Hunt)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Pauline Rudd)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cigwn Blues at Sun Rise (Elizabeth Thomas & Katy Thomas)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Neut Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE ORA (Anne Walkington)

Pointer
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tintookie Oh No Corona at Onpoint (Gerald J Munro)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bromhund Under Wraps (Bromhund Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bromhund Action Man (Bromhund Knls)
Baby of Breed: Bromhund What a Buzz (Bromhund Kennels)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Greywei Wasnt Me (Greywei Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Greywei Most Wanted (Greywei Kennels)
Baby of Breed: Waldwiese Xpect the Unexpected at Greywei (AI) (Greywei Kennels)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Miss Anthea Adamopoulos (QLD) (Group Entry : 53)

Best in Group & Aust Bred in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Sup Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)
Baby in Group: Basset Hound
Wellingtess Amazonite (T N Speight)
Puppy in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Ch Dachchimac Mother of Dragons (L K Stevens)
Junior in Group: Irish Wolfhound
Wulfgar Fletch Full Throttle (AI) (Mr R & Mrs M South)
Intermediate in Group: Norwegian Elkhound
Graabine Credence Barebone (Gabor Markotany)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Gr Ch Dybo Bailey Of Bridlington RA (Sandra Taylor)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karakush Hemsworth (Miss N Archer / Mr L & Mrs H Gibson)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Calahorra Ntico Last Waltz RN (Ms J Johnson)

Basset Hound
Baby of Breed: Wellingtess Amazonite (T N Speight)

Beagle
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Brialey Im so Posh (Andrea Coss)
Baby of Breed: Tirrike Blue Marguerite (Andrea Coss)

Borzoi
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dachchimac Mother of Dragons (L K Stevens)
Baby of Breed: Nicholyev Killer Queen (Mrs Sandra Taylor & Ms S Kelly)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Dybo Bailey Of Bridlington RA (Sandra Taylor)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Tischamingo Life Isa Highway (J & F Walker)

Greyhound
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch You Can Dance SC (Janet Ramsay)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Neales Choice JC (Janet Ramsay)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wulfgar Fletch Full Throttle (AI) (Mr R & Mrs M South)

Norwegian Elkhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Graabine Credence Barebone (Gabor Markotany)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Juzrival Eye Kandy (S Fletcher/ L Fletcher & A Barter)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Iain Hinde (QLD)  (Group Entry : 38)

Runner Up in Group & Minor in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Souvigny Solo (AI) (Mr L D & Mrs D M Milthorpe)
Baby in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Samiha The Fairy's Wish (S & G Chick)
Puppy in Group: Australian Shepherd
Dapsen In On Th Secret With Cloverdowns (Hessenberger / Oakey)
Junior in Group: Border Collie
Glenbala Royal Leap of Fun (Ms R Menzies)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Finnish Lapphund
Aust Neut Ch Furballs Jupiter (C Anderson)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Dapsen In On Th Secret With Cloverdowns (Hessenberger / Oakey)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Lanbart Jet Black Heart (Hessenberger / Oakey)
Baby of Breed: Ukulunga Goodnight Moon (Imp NZ) (T Hessenberger)

Border Collie
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Trumagik Jack Of Spades (AI) (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)
Junior of Breed: Glenbala Royal Leap of Fun (Ms R Menzies)

Collie (Rough)
Baby of Breed: Triblu Morning Light (Tracy Rosenkranz)

Finnish Lapphund
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Furballs Jupiter (C Anderson)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Teamkuma Rocketman (R Koerber & E Bevk)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Souvigny Solo (AI) (Mr L D & Mrs D M Milthorpe)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Llandaff Angel Of The North (L & D Milthorpe)

Welsh Corgi (Pembroke)
Baby of Breed: Samiha The Fairy's Wish (S & G Chick)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Duncan McAllister (QLD)  (Group Entry : 40)

Best in Group & Intermediate in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Copperdobe Pitcha Perfect (AI) (Imp NZ) (Julie Hovell)
Runner Up in Group & Minor in Group: Siberian Husky
Aeukanmanuva Red Panda (Caroline Yate)
Baby in Group: Cane Corso
Kylasha Braveheart (L Opbroek & N Tetley)
Puppy in Group: German Pinscher
Aust Ch Kaitler Tequila With Daveren (Michele Beyer)
Junior in Group: Boxer
Boxberry Xanthous (Mr D W Halliday)
Runner Up Neuter in Group: Shiba Inu
Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)

Boxer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Boxberry Xanthous (Mr D W Halliday)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Boxberry Surfing Legend (Mr D W Halliday)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Boxberry Real Gone Kid (AI) (Mr D W Halliday)
Baby of Breed: Boxberry Piri Piri DMN (Mr D W Halliday)
Minor of Breed: Boxberry Gotta Be Made Of Milo (Mr D W Halliday)
Open of Breed: Aust Ch Boxberry Dont Eat The Car (Ms N Tetley)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Boxberry When I Grow Up (Mr D W Halliday & Mrs S J Badman)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Banobrae Hell or High Water (G & P Barber / J Karena)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Banobrae Circles of Hell (AI) (Gregory Barber)

Cane Corso
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aus Ch Kylasha Turn it up (Nicole Tetley)
Baby of Breed: Kylasha Braveheart (L Opbroek & N Tetley)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Copperdobe Pitcha Perfect (AI) (Imp NZ) (Julie Hovell)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Vansitar Black and Gold (Imp NZ) (E Bell & Vansitar Kennels)

German Pinscher
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kaitler Tequila With Daveren (Michele Beyer)

Schnauzer
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Swashbuckle Kertanegara (G Knight & S Gani)

Shiba Inu
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kortmar Dogs Days Are Over (Lyne Browning)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aeukanmanuva Red Panda (Caroline Yate)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Dianne Lee (VIC)  (Group Entry : 37)

Best in Group & Intermediate in Group: Dalmatian
Aust Ch Krystaway Lets Take A Selfie (R & D Harbin)
Runner Up in Group & Open in Group: Schipperke
Am Gr Ch & Aust Ch Ebonystar Moonshiner Follow The Leader (Imp USA) (L Brown/ G Cruse & N Curwen)
Baby in Group: Schipperke
Monterrez Keeping Up Appearances (Graham Cruse)
Puppy in Group: Dalmatian
Aust Ch Krystaway Cyber Attack (R & D Harbin)
Junior in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Daesdaemar Affair To Remember At Mannerking (Debbie King)
Aust Bred in Group: Dalmatian
Aust Sup Ch Krystaway Polka Dot Bikini JC (R & D Harbin)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust & Neut Ch Mannerking Mystical Dreams (Debbie King)
Runner Up Neuter in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Marlau Quinava (Quiniva Kennels)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Krystaway Lets Take A Selfie (R & D Harbin)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Krystaway Cyber Attack (R & D Harbin)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Krystaway Polka Dot Bikini JC (R & D Harbin)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Krystaway Gloria Glamour (R & D Harbin)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Meralla Fashion Icon (Jenni Bill)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Daesdaemar Affair To Remember At Mannerking (Debbie King)
Baby of Breed: Mannerking I Did It My Way (Debbie King)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Mannerking Mystical Dreams (Debbie King)

Poodle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Mrs A Copeland)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rokshani Magical Edition (Julie Fraser)
Res Bitch CC: Rozevue The Dark Lady (Quiniva Kennels)

Poodle (Standard)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Marlau Quinava (Quiniva Kennels)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Gr Ch & Aust Ch Ebonystar Moonshiner Follow The Leader (Imp USA) (L Brown/ G Cruse & N Curwen)
Baby of Breed: Monterrez Keeping Up Appearances (Graham Cruse)

Tibetan Terrier
Baby of Breed: Gengala Critics Choice (Miss L Hickie / Mr R Barter & Mrs Y Barter)