Fremantle Dog Club (WA)

Date of Show : 18-Jul-2021 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Cherri Seeber (WA)   (Total Entry : 430)

Best in Show & Intermediate in Show: Labrador Retriever
Aust Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)
Runner Up in Show & Junior in Show: Whippet
Harroway Vanity Fair (Pamela Campbell & Steve Warry)
Minor in Show: Pointer
Typhoone Making A Point (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
State Bred in Show: Newfoundland
Aust Ch Happybear Look Who's Talking (AI) (Ms N Ryan)
Aust Bred in Show: Keeshond
Aust Ch Tamaari Mr Digby (C Wood/M Sawley)
Open in Show: Beagle
Aust Ch Sligrachan Argylls Black Rose (AI) (Sligrachan Kennels)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Aust Neut Ch Lurikeen Talkn About My Girl (Ms J Harris & Ms A Stanton)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Shamil Kurmaev (WA)  (Group Entry : 70)

Best in Group & Intermediate in Group: Pomeranian
Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
Baby in Group: English Toy Terrier (Black and Tan)
Sevindale Witch Antha Rebel (J de Reeper)
Aust Bred in Group: Chinese Crested Dog
Aust Ch Mohawk Whiter Shade Of Pale (Miss L E Barnes)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pug
Aust Neut Ch Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)
Runner Up Neuter in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Neut & Can Ch Laud Matador De Torro (Imp CAN) (Charlene Janz)

Chihuahua (Long Coat)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut & Can Ch Laud Matador De Torro (Imp CAN) (Charlene Janz)

Chihuahua (Smooth Coat)
R/UP BOB & Minor of Breed: Cutizele Anastasias Charm (Michele Triplett)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mohawk Whiter Shade Of Pale (Miss L E Barnes)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Crestoi A Time To Remember (Miss L E Barnes)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sevindale All Eyez On Me (J de Reeper)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sevindale Winters Mischief (J de Reeper)
Baby of Breed: Sevindale Witch Antha Rebel (J de Reeper)

Havanese
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Hekarwe The Dancing Queen (Mrs S Shellback)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Shellbears Twinkle Little Star (Sue Shellback)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)

Pug
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)

Tibetan Spaniel
Baby of Breed: Chavener Hint of Pink (Jodie Gardener)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Bozliwia Lightsome Fire At Yetholme (Mrs J Delaney)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch Yetholme Lunas Snowpea (Mrs J Delaney)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Racheal Bawden (WA)  (Group Entry : 25)

Best in Group & Open in Group: Welsh Terrier
Am Ch Monaline Lancelot (Imp SERBIA) (Liz Walmsley & Dr R Young)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Australian Terrier
Tasdale Tie Dyed Trendsetter (Imp NZ) (Neridah Sharrett & Stan Honnery)
Puppy in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Aust Ch Shaneca Dadz Masterplan (D Sue)
Junior in Group: Bull Terrier
Catchalot Yahoo Ocean Breeze (E Harrower)
State Bred in Group: Bull Terrier
Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
Aust Bred in Group: Australian Terrier
Roughnuts Boots N All (Neridah Sharrett & Stan Honnery)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Tasdale Tie Dyed Trendsetter (Imp NZ) (Neridah Sharrett & Stan Honnery)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Roughnuts Raggedy Ann (Neridah Sharrett & Stan Honnery)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Roughnuts Boots N All (Neridah Sharrett & Stan Honnery)
Baby of Breed: Roughnuts Dont Stop Me Now (AI) (Neridah Sharrett & Stan Honnery)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Glenbogle Taylor made To Order (Susan Taylor)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
Bitch CC & State Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (E Harrower)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Catchalot Yahoo Ocean Breeze (E Harrower)
Baby of Breed: Honhazsta Black Orchid (Lauren Ferguson)

Sealyham Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ger Jr & Aust Ch Casablanca of Taita's Ushabti (Imp DEU) (Dr G & Mrs s Koutsantonis)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Shaneca Dadz Masterplan (D Sue)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Bullitproof The Undertaker (Christine Allen)

Welsh Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Monaline Lancelot (Imp SERBIA) (Liz Walmsley & Dr R Young)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Roni Oma (WA)  (Group Entry : 69)

Best in Group & Intermediate in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)
Minor in Group: Pointer
Typhoone Making A Point (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Puppy in Group: Pointer
Admirana Dark Side Th Moon (Orlando dos Santos)
Junior in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)
Aust Bred in Group: English Springer Spaniel
Wytcher Angel Eyes (Carey Curtis & David Nicholson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pointer
Neut Ch Rhyll Feather In My Cap JC (Charlotte Gutzeit & Judith Whitehurst)
Runner Up Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) JC ET RN (Joy H Hunter)

Brittany
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Bomschell Enchantress (Mrs M Bryant)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bifield Keepsake At Regencyblue (AI) (Mrs J L Sewell & Miss S L Sewell)

Cocker Spaniel (American)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Wytcher Dancing Queen (Carey Curtis & David Nicholson)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Wytcher Angel Eyes (Carey Curtis & David Nicholson)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Starflatz Crimson And Clover (AI) (Christine Murray)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Sevoier Quick As A Wink (Sevoier Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Makapoynt Penyworth (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) JC ET RN (Joy H Hunter)

Golden Retriever
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ambermist Tequila Sunrise (Debra Turner)
Puppy of Breed: Skeelier Best Kept Secret (Mrs L Keedwell)
Intermediate of Breed: Ambermist Up In Lights (Debra Turner)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blackboy Who R U (AI) (Blackboy Kennels)

Pointer
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Admirana Dark Side Th Moon (Orlando dos Santos)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Typhoone Making A Point (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch Rhyll Feather In My Cap JC (Charlotte Gutzeit & Judith Whitehurst)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ghostwind The Bitch Is Back (Ghostwind Kennels)
Baby of Breed: Ghostwind Moonstruck (Ghostwind Kennels)

Wirehaired Slovakian Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Grausturm A Will Oth Wisp (AI) (Lauren Ferguson)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Sally Baxter (WA) (Group Entry : 42)

Best in Group & Junior in Group: Whippet
Harroway Vanity Fair (Pamela Campbell & Steve Warry)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Beagle
Aust Ch Sligrachan Brochs Fulla Haggis (Sligrachan Kennels)
Baby in Group: Beagle
Sligrachan Yer A Wee Humdinger (Sligrachan Kennels)
State Bred in Group: Whippet
Harroway Silkn Touch (Pamela Campbell & Steve Warry)
Aust Bred in Group: Pharaoh Hound
Aust Ch Pennhari The Devil You Know (Mr D Addems & Ms N Burton/ Ms C Molinaroli)
Open in Group: Beagle
Aust Ch Sligrachan Argylls Black Rose (AI) (Sligrachan Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Beagle
Aust Ch Sligrachan Pearls Argyll (Sligrachan Kennels)
Runner Up Neuter in Group: Pharaoh Hound
Aust Ch Trezridge Classic Sambasonic (AI) (Christie Molinaroli)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Dzum Chattanooga Choo Choo (M Furst)

Beagle
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sligrachan Brochs Fulla Haggis (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sligrachan Argylls Black Rose (AI) (Sligrachan Kennels)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Sligrachan Argylls Braw Weelad (AI) (Sligrachan Kennels)
Baby of Breed: Sligrachan Yer A Wee Humdinger (Sligrachan Kennels)
Baby (Bitch) of Breed: Sligrachan Yer A Wee Smasher (Sligrachan Kennels)
Junior of Breed: Tonicbay Liberty Bell (Mr A J & Mrs N Crocker)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Sligrachan Pearls Argyll (Sligrachan Kennels)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Russkimir Zarina Wishes (T Paluszak)

Foxhound
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Foxhunt Disturbing The Peace (Miss C/ Miss B & Mr J Bryson)

Ibizan Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Senjabi The Flying Dutchman (AI) (Imp NZ) (Christie Molinaroli)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pennhari The Devil You Know (Mr D Addems & Ms N Burton/ Ms C Molinaroli)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Trezridge Classic Sambasonic (AI) (Christie Molinaroli)

Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Itsozi The Jewel Keeper JC (S Timson)

Whippet
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Harroway Vanity Fair (Pamela Campbell & Steve Warry)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Harroway Silkn Touch (Pamela Campbell & Steve Warry)
Dog CC & Minor of Breed: Arcon Love Game at Harroway (Imp NZL) (Pamela Campbell & Steven Warry)
Baby of Breed: Aninbrae Divine Calamity (Mrs A Ferguson)
State Bred (Dog) of Breed: Aninbrae Struts like a boss (Anna Ferguson)
Aust Bred of Breed: Calahorra River Tigris (Mrs Anna Ferguson)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Mary Kerfoot (WA)  (Group Entry : 66)

Best in Group & Aust Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Lurikeen Game Set Match (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Minor in Group: Shetland Sheepdog
Lurikeen DriveIt LikeYaStoleIt (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Puppy in Group: Australian Shepherd
Borderton Man In Black (Timothy & Hayley Lamb)
Junior in Group: Shetland Sheepdog
Arajento Opportunity Knocks (Mrs K C Tonkin)
Intermediate in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Youanmi Leavamesage Aftathbeep (AI) (Shelley Wildman)
State Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Neut Ch Lurikeen Talkn About My Girl (Ms J Harris & Ms A Stanton)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Maisilva Rising Empire (G Braithwaite/D Puttock)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Borderton Man In Black (Timothy & Hayley Lamb)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Lamadabell Streets Ahead HT (L Willis/S Baillie)
Baby of Breed: Eliteview Grab The Prize At Norsonix (S Robson)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sandyford leading lady (Stephenrp Ryan & J Ryan)

Border Collie
Bitch CC & State Bred of Breed: Winpara Save ThLast DanceForMe (Miss R J Evans)
Minor of Breed: Dayre Heaven Sent An Angel (Mr P & Mrs R Smyth)

Bouvier des Flandres
Baby of Breed: Estrik Big Bootee Birtha (Paul Kylstra & Jeni Sach)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Youanmi Leavamesage Aftathbeep (AI) (Shelley Wildman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Youanmi Juslikachoclatmlkshake (Shelley Wildman)

Old English Sheepdog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Woolebull Under The Radar (Fiona Lacey)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lurikeen Game Set Match (Ms J Harris & Ms A Stanton)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Lurikeen DriveIt LikeYaStoleIt (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Res Bitch CC & Open of Breed: Arajento All In Good Time (Mrs K C Tonkin)
Baby of Breed: Sheltastic God Of Mischief (Miss M Edmondson & Miss A Edmondson)
Junior of Breed: Arajento Opportunity Knocks (Mrs K C Tonkin)
Intermediate of Breed: Arajento Night Fever (Mrs K C Tonkin)
Intermediate (Bitch) of Breed: Arajento Golden Handshake (Kay C Tonkin & Ms Debra Greenlee)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Arajento The Still Oth Night (Mrs K C Tonkin)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Lurikeen Talkn About My Girl (Ms J Harris & Ms A Stanton)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Jenny Sayers (WA)  (Group Entry : 65)

Best in Group & Intermediate in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Sennen Oops I Did It Again (R & K Berwick/D & G May)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Newfoundland
Aust Ch Happybear Look Who's Talking (AI) (Ms N Ryan)
Baby in Group: Pyrenean Mountain Dog
Shatadoe Arminda (Ms P Coombs & Mr N Flanagan)
Minor in Group: Rottweiler
Jamzaaba vz Opals N Pearls (Sharon Gossage)
Puppy in Group: Dobermann
Martyn I Came I Saw I Sparkled At Bravadobe (AI) (Imp NZ) (Bravadobe Dobermanns)
Junior in Group: Boxer
Taswest The Ace Up My Sleeve (Ms M Roberts)
Aust Bred in Group: Rottweiler
Jahwohl Moaning Merytle (Ms K A Richardson)
Open in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Koolmove Watch Me Shine (Desiree & Stephen Case)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: St Bernard
Chrystlepark Heaven Sent (Jodie Whitehouse)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Tuvaaqan Arttu Toklo (Mrs L Barnett / Mr D & Mrs M Battersby)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sennen Oops I Did It Again (R & K Berwick/D & G May)

Boxer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Taswest The Ace Up My Sleeve (Ms M Roberts)

Cane Corso
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Redgladiator Isabella (Belinda Allen)

Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Valkyrian Luthor Corp (Imp USA) (Catherine Murphy)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Martyn I Came I Saw I Sparkled At Bravadobe (AI) (Imp NZ) (Bravadobe Dobermanns)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Bravadobe Scarlet Witch (AI) (Bravadobe Dobermanns & Tegan Hogg)
Junior of Breed: Valkyrian North Creek (Valkyrian Dobermanns)
Intermediate of Breed: Valkyrian Jackitup Creek (Catherine Murphy)

German Pinscher
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kaitler Quickstep With Daveren (IID) TD (Michele Beyer & Catherine Murphy Valkyrian Knls)

Newfoundland
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Happybear Look Who's Talking (AI) (Ms N Ryan)

Pyrenean Mountain Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Taram Belle (Ms P Coombs & Mr N Flanagan)
Baby of Breed: Shatadoe Arminda (Ms P Coombs & Mr N Flanagan)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tykerna War Machine (AI) (Ash Godsell)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Jahwohl Moaning Merytle (Ms K A Richardson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Jamzaaba VZ Nevermind (Sharon Gossage)
Minor of Breed: Jamzaaba vz Opals N Pearls (Sharon Gossage)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Koolmove Watch Me Shine (Desiree & Stephen Case)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Dencasstique Dances WithWolves (AI) (Desiree & Stephen Case)

St Bernard
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Allsaint Iwriggle Bring It On (AI) (Mrs K & Mr M Slender)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Accropolis Up Inth Alist Fliks (Georgia Smith)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Chrystlepark Roam Around World (Karen Slender)
Baby of Breed: Accropolis Howd U Like Me Now (Georgia Smith)
Baby (Bitch) of Breed: Accropolis Dancn WithThe Devil (Georgia Smith)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Chrystlepark Heaven Sent (Jodie Whitehouse)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Anna Pozerski (WA)  (Group Entry : 93)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Daesdaemar The Look Of Love At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
Minor in Group: Chow Chow
Wolfproud Cinnamon Bear (M J Lawrence & Shelanu Kennels)
Puppy in Group: Chow Chow
Senge Pawprints Of A Lion To Bluelord (Mrs J A Williams)
Junior in Group: Lhasa Apso
Anoki Its A Kinda Magic (L Taylor)
Aust Bred in Group: Keeshond
Aust Ch Tamaari Mr Digby (C Wood/M Sawley)
Open in Group: French Bulldog
Aust Ch Britbull time turner (K & S Winter)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Tibetan Terrier
Aust Gr Ch Shelloy Elizabeth I Am (Mrs S Pratt & Mrs J Mortimer)
Runner Up Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust Neut Ch Mannerking Toro (Miss M Le)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Senge Pawprints Of A Lion To Bluelord (Mrs J A Williams)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sherae Bobbi Bozo In Red (Mrs J A Williams & Sherae Kennels)
Bitch CC & Minor of Breed: Wolfproud Cinnamon Bear (M J Lawrence & Shelanu Kennels)
Baby of Breed: Moonacre Agatha All Along (Miss N Rhodes)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Krystaway Instafamous (R & D Harbin / T Palmer)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Darlinghill Fortunate Son (Tyne Palmer)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Greybull chubby checker (Graeme & Olga Meyer)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Britbull time turner (K & S Winter)

Great Dane
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch TuxDanes Lady Luck (Ai) (A & M Furst)
Minor of Breed: TuxDanes Front Page News (AI) (A & M Furst)
Junior (Dog) of Breed: Riesenhaft Champagne Supernova (Deanna Curran)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Alariqus Anastacia Royale (AI) (Ms R McLean & Mr I Barclay)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Dante de Bouleum (Imp SRB) (A & M Furst)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Daesdaemar The Look Of Love At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Daesdaemar Get The Picture At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Mannerking Toro (Miss M Le)

Keeshond
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tamaari Mr Digby (C Wood/M Sawley)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amesen Once You Go Black (Amesen Kennels / J & S Griffiths)
Res Dog CC & Junior of Breed: Anoki Its A Kinda Magic (L Taylor)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Anoki Kishma Ashe (L Taylor)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Trailee Steppin Out Instyle (Linda Nicholls)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Killilan The Court Will Rise (Josh & Sarah Griffiths)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aryed Suit Ably Attired (Mr A Reid & Ms C Chapman)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aryed Piece Of The Puzzle (Mr A Reid & Ms C Chapman)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Shelloy Elizabeth I Am (Mrs S Pratt & Mrs J Mortimer)

Xoloitzcuintle (Intermediate)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wazzat Pancho Prospero (J Z Dinis)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wazzat Pacencia (J Z Dinis)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Gotzone (IID NOR) (J Z Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Wazzat Illiana (E Richards)