All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

Date of Show : 25-Jul-2021 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Heather Jones (WA)   (Total Entry : 398)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Sennen Oops I Did It Again (R & K Berwick/D & G May)
Baby in Show: Australian Shepherd
Borderton Colour Code (T / H & A Lamb)
Minor in Show: English Springer Spaniel
Maketawa Im Your Man (Lorraine & Gary Loftus)
Puppy in Show: Borzoi
Russkimir Zarina Wishes (T Paluszak)
Junior in Show: Whippet
Aust Ch Harroway Vanity Fair (Pamela Campbell & Steve Warry)
State Bred in Show: Australian Shepherd
Borderton Man In Black (Timothy & Hayley Lamb)
Aust Bred in Show: Siberian Husky
Aust Ch Miniatura Ember Rain (C Primrose & R Connelly)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Jmell Th Wizards First Spell (Heather Hawkins)
Runner Up Neuter in Show: Pug
Aust Neut Ch Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Tracey Mol (WA)  (Group Entry : 64)

Best in Group & Open in Group: Australian Silky Terrier
Aust Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Pug
Blacktye affair at Cavhill (Ash Godsell)
Minor in Group: Pekingese
Athalow Raining Aces (Aristic Kennels)
Junior in Group: Maltese
Pender Let Me Entertain You (Kym Prendergast)
Aust Bred in Group: Havanese
Aust Ch Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pug
Aust Neut Ch Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)
Runner Up Neuter in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Neut & Can Ch Laud Matador De Torro (Imp CAN) (Charlene Janz)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)

Chihuahua (Long Coat)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut & Can Ch Laud Matador De Torro (Imp CAN) (Charlene Janz)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Cutizele Take Bruno To Mars (Aristic Kennels)

Chinese Crested Dog
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mohawk Whiter Shade Of Pale (Miss L E Barnes)
Minor of Breed: Crestoi A Time To Remember (Miss L E Barnes)

Havanese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Shellbears Twinkle Little Star (Sue Shellback)
Baby of Breed: Cuvano A Pinch of Spice (Mrs M Taylor)

Maltese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Pender Let Me Entertain You (Kym Prendergast)

Pekingese
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Athalow Raining Aces (Aristic Kennels)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Labellapoms Princessgracekelly (Mrs Mandy Ramirez)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zeigen Gracious Miss Grace (Mrs Mandy Ramirez)

Pug
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Blacktye affair at Cavhill (Ash Godsell)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cavhill King Of Hearts (Ash Godsell)
Junior of Breed: Kheireddin Summer Of Ashes (J Flahive & R Green)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Barrajy Don't look past me (J Gardener)
Baby of Breed: Chavener Hint of Pink (Jodie Gardener)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bozliwia Lightsome Fire At Yetholme (Mrs J Delaney)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch Yetholme Lunas Snowpea (Mrs J Delaney)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Shamil Kurmaev (WA)  (Group Entry : 37)

Best in Group & Puppy in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Aust Ch Shaneca Dadz Masterplan (D Sue)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Sealyham Terrier
Ger Jr & Aust Ch Casablanca of Taita's Ushabti (Imp DEU) (Dr G & Mrs s Koutsantonis)
Minor in Group: American Staffordshire Terrier
Iroq Something To Talk About (Mr S V & Mrs M Green)
Junior in Group: Bull Terrier
Catchalot Yahoo Ocean Breeze (E Harrower)
State Bred in Group: Bull Terrier
Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
Aust Bred in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Iroq Miss Independence (Mr S V & Mrs M Green)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Iroq Code Of Honour (Mr S V & Mrs M Green)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Iroq Something To Talk About (Mr S V & Mrs M Green)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Iroq Miss Independence (Mr S V & Mrs M Green)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Iroq Magic Happens (Mr S V & Mrs M Green)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Tasdale Tie Dyed Trendsetter (Imp NZ) (Neridah Sharrett & Stan Honnery)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Roughnuts Boots N All (Neridah Sharrett & Stan Honnery)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Glenbogle Taylor made To Order (Susan Taylor)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
Bitch CC & State Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (E Harrower)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Catchalot Yahoo Ocean Breeze (E Harrower)

Sealyham Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ger Jr & Aust Ch Casablanca of Taita's Ushabti (Imp DEU) (Dr G & Mrs s Koutsantonis)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Shaneca Dadz Masterplan (D Sue)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Staffegan Money on Da Magnum (Mrs J Cook)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Staffegan Gems Pride (Mrs Jackie Cook)
Puppy of Breed: Bullitproof The Undertaker (Christine Allen)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Heather Jones (WA)  (Group Entry : 58)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Sevoier Tag Your It At Durers (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Minor in Group: English Springer Spaniel
Maketawa Im Your Man (Lorraine & Gary Loftus)
Puppy in Group: Pointer
Aust Ch Admirana Dark Side Th Moon (Orlando dos Santos)
Junior in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)
State Bred in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Westspring The One and Only (AI) (D Mosley / W G & L J Loftus)
Aust Bred in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Bifield Keepsake At Regencyblue (AI) (Mrs J L Sewell & Miss S L Sewell)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pointer
Neut Ch Rhyll Feather In My Cap JC (Charlotte Gutzeit & Judith Whitehurst)
Runner Up Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) JC ET RN (Joy H Hunter)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bifield Keepsake At Regencyblue (AI) (Mrs J L Sewell & Miss S L Sewell)

Cocker Spaniel (American)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Westspring The One and Only (AI) (D Mosley / W G & L J Loftus)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Olbah Duchess of the Dunes (Lorraine & Gary Loftus)
Res Dog CC & Minor of Breed: Maketawa Im Your Man (Lorraine & Gary Loftus)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Wytcher Dancing Queen (Carey Curtis & David Nicholson)
Aust Bred of Breed: Wytcher Angel Eyes (Carey Curtis & David Nicholson)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sherepoint Green Ivy (Christine Murray)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Starflatz Crimson And Clover (AI) (Christine Murray)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sevoier Tag Your It At Durers (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Sevoier Quick As A Wink (Sevoier Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Guncreek Makkari (Joy H Hunter)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) JC ET RN (Joy H Hunter)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Ambermist Up In Lights (Debra Turner)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ambermist Tequila Sunrise (Debra Turner)
Puppy of Breed: Skeelier Best Kept Secret (Mrs L Keedwell)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blackboy Who R U (AI) (Blackboy Kennels)

Pointer
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Admirana Dark Side Th Moon (Orlando dos Santos)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Typhoone Making A Point (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch Rhyll Feather In My Cap JC (Charlotte Gutzeit & Judith Whitehurst)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Marion Watson (WA) (Group Entry : 35)

Best in Group & Junior in Group: Whippet
Aust Ch Harroway Vanity Fair (Pamela Campbell & Steve Warry)
Baby in Group: Whippet
Aninbrae Divine Calamity (Mrs A Ferguson)
Minor in Group: Whippet
Arcon Love Game at Harroway (Imp NZL) (Pamela Campbell & Steven Warry)
Puppy in Group: Borzoi
Russkimir Zarina Wishes (T Paluszak)
State Bred in Group: Whippet
Harroway Silkn Touch (Pamela Campbell & Steve Warry)
Aust Bred in Group: Beagle
Tonicbay Rusty Oak (Mr A J & N Crocker)
Open in Group: Saluki
Aust Ch Itsozi The Jewel Keeper JC (S Timson)

Afghan Hound
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Zazzera My Heart Skips Abeat (L M & R A Fenwick)
Res Dog CC: Bayan Odins Storm (R A & L M Fenwick)

Beagle
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tonicbay Liberty Bell (Mr A J & Mrs N Crocker)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Johgra Catching Fire (B & M Birkenshaw)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Tonicbay Rusty Oak (Mr A J & N Crocker)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Russkimir Zarina Wishes (T Paluszak)

Foxhound
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Foxhunt Disturbing The Peace (Miss C/ Miss B & Mr J Bryson)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cumocroi Autumn Of Kenzie (AI) (S & D Runciman)

Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Itsozi The Jewel Keeper JC (S Timson)

Whippet
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Harroway Vanity Fair (Pamela Campbell & Steve Warry)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Harroway Silkn Touch (Pamela Campbell & Steve Warry)
Dog CC & Minor of Breed: Arcon Love Game at Harroway (Imp NZL) (Pamela Campbell & Steven Warry)
Res Dog CC & State Bred (Dog) of Breed: Aninbrae Struts like a boss (Anna Ferguson)
Baby of Breed: Aninbrae Divine Calamity (Mrs A Ferguson)
Aust Bred of Breed: Calahorra River Tigris (Mrs Anna Ferguson)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Ida Homer (WA)  (Group Entry : 52)

Best in Group & Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Sunland Star Witness (Mrs S & Ms J Van Dinter)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Anwyl Light Up The Darkness (Mrs L Evans)
Baby in Group: Australian Shepherd
Borderton Colour Code (T / H & A Lamb)
Minor in Group: Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Beltaurus Sif to BelgenBliss (Imp NZ) (Mette Corell)
Junior in Group: Bearded Collie
Sandyford leading lady (Stephenrp Ryan & J Ryan)
State Bred in Group: Australian Shepherd
Borderton Man In Black (Timothy & Hayley Lamb)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Jmell Th Wizards First Spell (Heather Hawkins)
Runner Up Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Shelbrae So Why Not Me (J L Mitchell)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Borderton Man In Black (Timothy & Hayley Lamb)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Lamadabell Streets Ahead HT (L Willis/S Baillie)
Baby of Breed: Borderton Colour Code (T / H & A Lamb)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sandyford leading lady (Stephenrp Ryan & J Ryan)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Beltaurus Sif to BelgenBliss (Imp NZ) (Mette Corell)

Border Collie
Minor of Breed: Dayre Heaven Sent An Angel (Mr P & Mrs R Smyth)

Collie (Rough)
Res Dog CC & Minor of Breed: Kahnhond Shades Of Glory (T & Mrs S J Mallia)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Bobkins Dare To Dream (AI) (Cherie van der Merwe)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Woolebull Under The Radar (Fiona Lacey)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sunland Star Witness (Mrs S & Ms J Van Dinter)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Louanda Hot Summer Nights (Heather Hawkins)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Yasdnil Whispers In The Breeze (Jeanette Mitchell)
Junior of Breed: Arajento Opportunity Knocks (Mrs K C Tonkin)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Jmell Th Wizards First Spell (Heather Hawkins)
Reserve Neuter Bitch CC: Aust Ch Shelbrae So Why Not Me (J L Mitchell)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Anwyl Light Up The Darkness (Mrs L Evans)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Greg Ball (WA)  (Group Entry : 69)

Best in Group & Intermediate in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Sennen Oops I Did It Again (R & K Berwick/D & G May)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Alaskan Malamute
Aust Ch Piolak Thor Ragnarok (Jenn Lawrence)
Baby in Group: Samoyed
Snowdara Im The One (P & R Primrose)
Minor in Group: Alaskan Malamute
Wolfproud Santa Fe (Jenn Lawrence)
Puppy in Group: Siberian Husky
Canyonlands Major Look (A Becconsall)
Aust Bred in Group: Siberian Husky
Aust Ch Miniatura Ember Rain (C Primrose & R Connelly)
Open in Group: St Bernard
Aust Gr Ch Allsaint Iwriggle Bring It On (AI) (Mrs K & Mr M Slender)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: St Bernard
Chrystlepark Heaven Sent (Jodie Whitehouse)

Akita
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Blaqaviar Mywayorthehighway (Mr R Kenny & Mrs L Buckley)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Piolak Thor Ragnarok (Jenn Lawrence)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wolfproud Santa Fe (Jenn Lawrence)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Tuvaaqan Arttu Toklo (Mrs L Barnett / Mr D & Mrs M Battersby)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sennen Oops I Did It Again (R & K Berwick/D & G May)
Res Dog CC & Minor of Breed: Alpenhund Zero to Hero (R & K Berwick / R Catt)

Boxer
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Bonsue Spirited Seqeul (AI) (L Herd)

Cane Corso
Minor of Breed: Romacor Spirit Of Victory (AI) (Belinda Allen)

Dobermann
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Bravadobe Scarlet Witch (AI) (Bravadobe Dobermanns & Tegan Hogg)

Leonberger
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Glamourford Bronco Bro (B Bieleny/ A Thompson/ M Steer)

Newfoundland
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Happybear Look Who's Talking (AI) (Ms N Ryan)

Pyrenean Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taram Mystic Man (Casey Rose)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Taram Belle (Ms P Coombs & Mr N Flanagan)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Pyrbijour Reach For The Stars (Paul Harrison)
Baby of Breed: Shatadoe Arminda (AI) (Ms P Coombs & Mr N Flanagan)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tykerna War Machine (AI) (Ash Godsell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ubersein Song Bird (Mrs J Griffiths-Lumbis & L Russell)
Minor of Breed: Jamzaaba vz Opals N Pearls (Sharon Gossage)
Puppy of Breed: Jamzaaba VZ Nevermind (Sharon Gossage)
Junior of Breed: Tykerna Midnight Sky (A Godsell & K O’Brien)

Samoyed
Baby of Breed: Snowdara Im The One (P & R Primrose)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Miniatura Ember Rain (C Primrose & R Connelly)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Canyonlands Major Look (A Becconsall)
Bitch CC & State Bred of Breed: Shumonitu Locket Of Fantasy JDX AD JDO JC ET RN TK S (R Wallace)

St Bernard
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Allsaint Iwriggle Bring It On (AI) (Mrs K & Mr M Slender)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Chrystlepark Roam Around World (Karen Slender)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Accropolis Up Inth Alist Fliks (Georgia Smith)
Baby of Breed: Accropolis Howd U Like Me Now (Georgia Smith)
Baby (Bitch) of Breed: Accropolis Dancn WithThe Devil (Georgia Smith)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Chrystlepark Heaven Sent (Jodie Whitehouse)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Delia Wells (WA)  (Group Entry : 83)

Best in Group & Open in Group: Dalmatian
Aust Ch Winterfalls Some Like It Hot (Ms M Roberts)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Chow Chow
Aust Ch Sherae Bobbi Bozo In Red (Mrs J A Williams & Sherae Kennels)
Baby in Group: Great Dane
Cymroz light n life (M J Wasley)
Puppy in Group: Chow Chow
Senge Pawprints Of A Lion To Bluelord (Mrs J A Williams)
Junior in Group: Shih Tzu
Aust Ch Killilan The Court Will Rise (Josh & Sarah Griffiths)
Intermediate in Group: Great Dane
Aust Ch TuxDanes Lady Luck (Ai) (A & M Furst)
Aust Bred in Group: Great Dane
Alariqus Conquer The World (Mrs D Turner)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Great Dane
Aust & Neut Ch Alariqus Anastacia Royale (AI) (Ms R McLean & Mr I Barclay)

Chow Chow
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sherae Bobbi Bozo In Red (Mrs J A Williams & Sherae Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Senge Pawprints Of A Lion To Bluelord (Mrs J A Williams)
Baby of Breed: Moonacre Agatha All Along (Miss N Rhodes)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Winterfalls Some Like It Hot (Ms M Roberts)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Greybull chubby checker (Graeme & Olga Meyer)
Bitch CC & State Bred of Breed: Greybull some like it hot (Graeme & Olga Meyer)

Great Dane
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Alariqus Conquer The World (Mrs D Turner)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch TuxDanes Lady Luck (Ai) (A & M Furst)
Res Dog CC & Junior of Breed: Riesenhaft Champagne Supernova (Deanna Curran)
Baby of Breed: Cymroz light n life (M J Wasley)
Minor of Breed: TuxDanes Cover Girl (AI) (A & M Furst)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Alariqus Anastacia Royale (AI) (Ms R McLean & Mr I Barclay)
Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Dante de Bouleum (Imp SRB) (A & M Furst)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Daesdaemar Get The Picture At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Daesdaemar The Look Of Love At Tomidachi (Mrs N K Thornett)

Karelian Bear Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Mackerly Where Eagles Dare (IID POL) (Mr C Whitney)

Keeshond
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Axsollonte Time After Time (Mrs M Holland)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amesen Once You Go Black (Amesen Kennels / J & S Griffiths)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Jenuin Sunset AfterMidnight (Miss J Black & Mrs J Sculac)

Poodle (Toy)
Baby of Breed: Trailee Miss High Society (Linda Nicholls)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Killilan The Court Will Rise (Josh & Sarah Griffiths)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aryed Suit Ably Attired (Mr A Reid & Ms C Chapman)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aryed Piece Of The Puzzle (Mr A Reid & Ms C Chapman)

Xoloitzcuintle (Intermediate)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wazzat Pancho Prospero (J Z Dinis)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wazzat Pacencia (J Z Dinis)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Gotzone (IID NOR) (J Z Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Mejor Amigo (Ms J Boreham)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Wazzat Illiana (E Richards)