Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (PM Show) (SA)

Date of Show : 9-Apr-2022 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Jane Armatys (QLD)   (Total Entry : 409)

Best in Show & Intermediate in Show: Siberian Husky
Aust Sup Ch Articpride Winter Snow Storm (Rodney J Connelly)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Heiderst Show Me The Money (AI) (Heiderst Kennels)
Baby in Show: Lhasa Apso
Amesen One for the Road (Amesen Kennels)
Minor in Show: Dachshund (Long Haired)
Frieden Blimey Charlie (AI) (Mrs C A Tonkin)
Puppy in Show: Bichon Frise
Aust Ch PInefield High Jinks (J R & C Kellow)
Junior in Show: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Ch Mistypoint Sharp Dressed Man (Tracie Edwards)
Open in Show: Newfoundland
Aust Ch Amblebrook Ebony And Ivory (A & L Buitenhuis / L & R Chapman-Stevens)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Alaskan Malamute
Aust & Neut Ch Maiitsho Survive Da Wildice (Tori Haynes)
Runner Up Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Aust & Neut Ch Rimini Divine Design (B K Turner)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Roger Bridgford (VIC)  (Group Entry : 72)

Best in Group & Bred by Exhibitor in Group: Papillon
Aust Ch Sailoz Destined To Dream (Kristy Lewis)
Runner Up in Group & Minor in Group: Chinese Crested Dog
Sherabill Dragon Heart (R J Brown)
Puppy in Group: Bichon Frise
Aust Ch PInefield High Jinks (J R & C Kellow)
Junior in Group: Maltese
Aust Ch Yourjana Elwin Fletcher Jnr (Fran Rose)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pug
Gr Ch / Neut Ch Jaditi Princess Shelby (Mrs D McClarty)
Runner Up Neuter in Group: Italian Greyhound
Aust Neut Ch Kosmos Pas De Deux (Mrs C Flattum & Miss A Divola)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch PInefield High Jinks (J R & C Kellow)

Bolognese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Little White Wonder Vittorio Hero (Imp NL) (Mrs L McArthur)

Chihuahua (Long Coat)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Tibchi Gossip Queen (Mrs S Brown)

Chihuahua (Smooth Coat)
R/UP BOB & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Toyopet Mighty Mouse (Mrs S Brown)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Sherabill Dragon Heart (R J Brown)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sherabill Snap Dragon (Julia Brown)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shigriff Spice It Up (Heather Harrison)
Baby of Breed: Shigriff Satin and Sass (Heather Harrison)

Havanese
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Carnwath Matilda Moon (Lindsay Bolden)
Baby of Breed: Havasilk jingle bells rock (Mrs Gillian Smith)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kosmos Le Villi (Mrs C Flattum & Miss A Divola)
Baby of Breed: Casadirosso Lucciola At Kosmos (Mrs C Flattum & Miss A Divola)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kosmos Pas De Deux (Mrs C Flattum & Miss A Divola)

Maltese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Yourjana Elwin Fletcher Jnr (Fran Rose)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Gemnova Ring Leader (Lynette Walker)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Droverstorm Queen of Hearts (T Howie)

Papillon
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Sailoz Destined To Dream (Kristy Lewis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Sailoz Snow Devil (Kristy Lewis)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hostwill Enzo Seized the Day (Mrs D McClarty)
Baby of Breed: Sebandee Yellow Brick Road (Mrs T & Miss A Beavis)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Gr Ch / Neut Ch Jaditi Princess Shelby (Mrs D McClarty)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Karren Fergusson (NSW)  (Group Entry : 50)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: American Staffordshire Terrier
CIB & Aust Gr Ch Amstafomine Double Or Nothing (Deborah Hughes)
Baby in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Broomsquires Knockfierna (G & S P Swalling)
Puppy in Group: Staffordshire Bull Terrier
Teganstaff Our Little Miracle (Mr G & Mrs P Jobe)
Bred by Exhibitor in Group: Staffordshire Bull Terrier
Rockport Sonovan Irishman (AI) (Kay Halston-Wyatt)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: CIB & Aust Gr Ch Amstafomine Double Or Nothing (Deborah Hughes)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Manfreds Queen Of The Night (J Watson)
Baby of Breed: Manfreds I Am The Man (J Watson)
Baby (Bitch) of Breed: Manfreds Show No Mercy (J Watson)
Minor of Breed: Amstafomine Kentucky Reign (AI) (Deborah Hughes)
Minor (Bitch) of Breed: Amstafomine Russian Roulette (AI) (Deborah Hughes)
Puppy of Breed: Amstafomine Black Jack (AI) (Deborah Hughes / Joanne McLeod)

Australian Terrier
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Cumalong Sir Roly Poly (Miss Moira Hicks)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Paxterr Won A Queen (Mrs C Charles)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Sirram Wild Witch (Samantha Carter)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tomistal Hard Nut to Crack (Mr E & Mrs M Bannear)

Soft Coated Wheaten Terrier
Baby of Breed: Broomsquires Knockfierna (G & S P Swalling)

Staffordshire Bull Terrier
Res Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Rockport Sonovan Irishman (AI) (Kay Halston-Wyatt)
Minor of Breed: Shadowstaff Song Of Ice N Fire (Shadowstaff Kennels)
Puppy of Breed: Teganstaff Our Little Miracle (Mr G & Mrs P Jobe)
Open of Breed: Aust Ch Shadowstaff OnlyGirlInTheWorld (Shadowstaff Kennels)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)

West Highland White Terrier
Baby of Breed: Bobbinray A J (C Kuchel)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Adam Druce (VIC)  (Group Entry : 62)

Best in Group & Aust Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Heiderst Show Me The Money (AI) (Heiderst Kennels)
Runner Up in Group & Junior in Group: Brittany
Tendayi Encore With Magicbrit (AI) (P Marsh & A Rogers)
Baby in Group: German Shorthaired Pointer
Heiderst No Way Home (Heiderst Kennels)
Intermediate in Group: Irish Setter
Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)
Bred by Exhibitor in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Laugharne Devil In Disguise (T J Marschall & S Garrett)

Brittany
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tendayi Encore With Magicbrit (AI) (P Marsh & A Rogers)

Cocker Spaniel
Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Elswood Rock Anthem (E Zucker)

Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Dizzyki Platinum Atom (Dizzyki Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Dizzyki CS Gobi Desert (AI) (Dizzyki Kennels)
Baby of Breed: Dizzyki Shush Romulus (AI) (Dizzyki Kennels)

English Springer Spaniel
Baby of Breed: Truespring U Got It Flaunt It (R Hartnett)

Field Spaniel
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Malaju Arlo Magic At Hogwarts (M McCaffery)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Malaju Dobby The House Elf (Karen Barone)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Heiderst Show Me The Money (AI) (Heiderst Kennels)
Baby of Breed: Heiderst No Way Home (Heiderst Kennels)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Graebrook Duke of Hazard (AI) (Daphne Sheekey)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Martinridge Starry Night (Bernie Martin)
Baby of Breed: Martinridge Totally Wicked (B Martin)
Puppy of Breed: Martinridge Affair ofthe Heart (B Martin)

Murray River Retriever
Baby of Breed: Barokamurray Beatingroundtbush (Markable Kennels)

Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Aspyre Tongue in Cheek (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden / Miss S Higham)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Aspyre Watch UR Tongue (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden / Heiderst Kennels)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waldwiese Please Be Sirius (AI) (Waldwiese knls)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Laugharne Devil In Disguise (T J Marschall & S Garrett)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Auldana Dellayedoya (Mr J & Mrs S Nickholds / Miss E Todd)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Judith Oliver (VIC) (Group Entry : 44)

Best in Group & Aust Bred in Group: Irish Wolfhound
Aust Ch Tirowen Octavian (Dr F J McEvoy & Mrs A T McEvoy)
Runner Up in Group & Open in Group: Whippet
CIB & Aust Sup Ch Chakrata Tart With The Cart (Mrs A E E Curran)
Baby in Group: Whippet
Hydale Tyger Tiger (A Anderson)
Minor in Group: Dachshund (Long Haired)
Frieden Blimey Charlie (AI) (Mrs C A Tonkin)
Puppy in Group: Beagle
Houndbrook Gaselle (S & D Flew)
Junior in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Ch Mistypoint Sharp Dressed Man (Tracie Edwards)
Intermediate in Group: Irish Wolfhound
Aust Ch Tirowen Lucy (Dr F J McEvoy & Mrs A T McEvoy)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Whippet
Aust Ch Aslan A Day At The Races (S K Holtham)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tahkira Summer Storm (B Ferguson)

Basset Hound
Baby of Breed: Goldreign Asher with Beauchasseur (Chris Lawrence)

Beagle
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Houndbrook Gaselle (S & D Flew)

Borzoi
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Araparni Arli April (Mrs Jeanette Laughton)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Frieden Blimey Charlie (AI) (Mrs C A Tonkin)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Frieden Gawd Maud (AI) (Mrs C A Tonkin)

Dachshund (Wire Haired)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Cayugaridge Versace (Leslie A Weston)
Baby of Breed: Dachdotcom Ivy W (Leslie A Weston)

Deerhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Haiziedayz Cushla Riabhach (Liathghorm Kennels)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tirowen Octavian (Dr F J McEvoy & Mrs A T McEvoy)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tirowen Lucy (Dr F J McEvoy & Mrs A T McEvoy)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Creena Pretty in Pink Peggy (C & J Michelmore)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Fleetwood Maureen at Creena (AI) (Imp NZ) (C & J Michelmore)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mistypoint Sharp Dressed Man (Tracie Edwards)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ridgeretreat Dont Stop Me Now (Amanda Oakes)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Shakuru Where There's A Will (R Lamb)
Baby of Breed: Shakuru Let Yr Hair Hang Down (AI) (Rebecca Lamb)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: CIB & Aust Sup Ch Chakrata Tart With The Cart (Mrs A E E Curran)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coeurdelamer Olivier (Allen Anderson)
Baby of Breed: Hydale Tyger Tiger (A Anderson)
Puppy of Breed: Chakrata Bossy Britches (Mrs A E E Curran)
Junior of Breed: Coeurdelamer Anais (Allen Anderson)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Aslan A Day At The Races (S K Holtham)
Neuter Bitch CC: Hydale Halle Berry (S Holtham)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Dr Karen Hedberg (NSW)  (Group Entry : 79)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Border Collie
Aust Gr Ch Nahrof Icebreaker (Matthew Fisher)
Baby in Group: Collie (Rough)
Joshwyn Orange IsThe New Black (Sharyn Ely & Valarie Wilson)
Minor in Group: Border Collie
Calee La Bonnotte (John Wallwork)
Puppy in Group: German Shepherd Dog
Vonpeta Effin Fantabulous (AI) (Peter Damarell)
Junior in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust & Neut Ch Rimini Divine Design (B K Turner)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Cloverdowns No Mercy Given At Landmaster (R B & C J Redhead)
Baby of Breed: Landmaster She Got The Look (R B & C J Redhead)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Southspirit Edge Of Reality (Miriam Schiller)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Thistledust Black Velvet (Karen Davis)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Edinglen To Me You Are Perfect (Tammy McClelland & Michele Lincoln)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Silverstarz Aquamarine (Kirsten Anne Perry)

Belgian Shepherd Dog (Malinois)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Chamshep Zorisha (Michelle Holthouse)

Border Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Nahrof Icebreaker (Matthew Fisher)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Calee We Like To Party (John Wallwork)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Beecee Dolls Got Style (Katie Wahlheim)
Minor of Breed: Calee La Bonnotte (John Wallwork)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Noblestarzz Crazy In Love JC (Miss Lee-Anne Roe & Mr Gary J Dewing)

Briard
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Narbrisse Miracle Man PT (Miss E Bennett)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Cacharel Symphonie (Ms E Bennett)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ellerran Life Ofthe Parti (Marie Almond)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Joshwyn Wicked Whispers (Mrs S J Ely & Ms V Wilson)
Baby of Breed: Joshwyn Orange IsThe New Black (Sharyn Ely & Valarie Wilson)

German Shepherd Dog
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Vonpeta No Harmonisation (P N Damarell)
Puppy of Breed: Vonpeta Effin Fantabulous (AI) (Peter Damarell)
Puppy (Dog) of Breed: Leberhine Tiver (R & D Evans)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Leberhine Helen (Vivien Drummond)
Baby of Breed: Damonte Harlequin (Vivien Drummond)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hartwyn Pageants Royal Encore (AI) (W Hage & P A Hartwell)

Shetland Sheepdog
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Abacel Nite Cruiser (Miss B Musolino)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Rimini Divine Design (B K Turner)
R/UP Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Neut Ch Rimini The Lone Ranger (Mrs J E Hall & Mr B K Turner)

Swedish Vallhund
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ausled Kaa Chil NT (Lynda Webb)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Monifieth Creidwyn (Mrs D Younger)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Jane Armatys (QLD)  (Group Entry : 65)

Best in Group & Intermediate in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Articpride Winter Snow Storm (Rodney J Connelly)
Runner Up in Group & Open in Group: Newfoundland
Aust Ch Amblebrook Ebony And Ivory (A & L Buitenhuis / L & R Chapman-Stevens)
Minor in Group: Boxer
Rampid Lord Of The City (Mr P Cook)
Puppy in Group: Samoyed
Kalaska Party Like A Princess (Mrs D Klaaysen/Mr J Beard & Mrs K Riley)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Alaskan Malamute
Aust & Neut Ch Maiitsho Survive Da Wildice (Tori Haynes)

Alaskan Malamute
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tuvaaqan Arttu Amaruq (AI) (Don & Moyra Battersby)
Bitch CC & Minor of Breed: Maiitsho A Monstrous Wolf (Brendan Herriott)
Puppy of Breed: Maiitsho A Wise Bear Once Said (Mel Nelson)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Maiitsho Survive Da Wildice (Tori Haynes)

Boxer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Milmac Tom Ford GTHO (Mr P Cook)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kesdar Spirited Romance At Rampid (Mr P & Miss K Cook)
Res Dog CC & Minor of Breed: Rampid Lord Of The City (Mr P Cook)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Gameguard Kiss This (Mr Sparham & Miss Turner / Mrs Giersch)

Dobermann
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Preshusflick Bohemian Rhapsody (Mrs Deb Heinze)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dobregal Brown Girl N The Ring (AI) (Mrs Tanya Schubert)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Dobregal Girls Wanna Have Fun (Mrs Tanya Schubert)
Baby of Breed: Preshusflick Bohemian Prince (Debbie Heinze)

German Pinscher
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Masterkarn Rouge Assassin (Gill Harding)
Dog CC & Minor of Breed: Lemanko Made For You (Masterkarn Kennels)

Newfoundland
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Amblebrook Ebony And Ivory (A & L Buitenhuis / L & R Chapman-Stevens)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Storybrook Caught Ya Peakin (R & L Chapman-Stevens)
Puppy of Breed: Amoreruby Blue Moon (Karin Niessen)

Rottweiler
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Klimkie Cry Me A River (L J O'Grady)
Baby of Breed: Schwartzhund Brandonís Gift (AI) (Miss N K Hann)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Snowispa Fire In The Sky (AI) (T Haynes & Di Brown)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kalaska Party Like A Princess (Mrs D Klaaysen/Mr J Beard & Mrs K Riley)
Junior of Breed: Kimskova Frosty Jack (Miss R Regan)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Articpride Winter Snow Storm (Rodney J Connelly)

Tibetan Mastiff
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Gr Ch Bushsong Ironjade Jett (AI) (Greg Green)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bushsong Kissjade Leona Sharna (AI) (Greg Green)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Annette Alexander (VIC)  (Group Entry : 37)

Best in Group & Aust Bred in Group: British Bulldog
Aust Ch Bullyack Butterscotch (Bullyack Kennels)
Runner Up in Group & Open in Group: Lhasa Apso
Aust Ch Amesen Skyfall (AI) (Amesen Kennels)
Baby in Group: Lhasa Apso
Amesen One for the Road (Amesen Kennels)
Minor in Group: Poodle (Standard)
Magicalia Divine By Design (Margie Nottle-Justice & Darcy Clark)
Puppy in Group: Tibetan Terrier
Gengala Electric Dreams (Kirsten Anne Perry)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bullyack Butterscotch (Bullyack Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bullyack Bitter Truth (Bullyack Kennels)
Baby of Breed: Bulltorious GigiVictoriaSecret (Mr T Brown)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Matgo Little Fleur (M F & B F Loades)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Vonasche Prince Of Darkness (Jayne Giersch)
Res Dog CC: Matgo Twelve Gage (Michael Francis & Barbara Florance Loades)
Puppy of Breed: Cauzinhavoc Just Call me Sauvi (F Miller & Y Draper)
Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Vonasche Monsters Reloaded (Ms J Kelly & Mrs N Wallis)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amesen Skyfall (AI) (Amesen Kennels)
Baby of Breed: Amesen One for the Road (Amesen Kennels)

Poodle (Standard)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Magicalia Divine By Design (Margie Nottle-Justice & Darcy Clark)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Gengala Electric Dreams (Kirsten Anne Perry)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Gengala Paint It Black (Kirsten Anne Perry)