Nanango Kennel Club (QLD)

Date of Show : 8-Apr-2022 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Roslyn Seare (QLD)   (Total Entry : 302)

Best in Show & Open in Show: Akita
Am & Aust Ch Alchemist Rolling The Dice At Kaisho (Imp USA) (Craig & Malisa Moffat)
Runner Up in Show: Golden Retriever
Aust Sup Ch Wysiwyg Not a Moment Too Moon (A Adamopoulos)
Baby in Show: Irish Terrier
Ceasair Of Otago (Imp NZ) (K Henderson)
Minor in Show: Bullmastiff
Aust Ch Salieri Boston Legal (M & V Yates / D Yates)
Junior in Show: Keeshond
Aust Ch Hunkeedori Anglin N Danglin (AI) (Katrina Santas)
Intermediate in Show: Hungarian Vizsla
Aust Ch Batorok Moonlit Perfection (Ms K Kettleton)
State Bred in Show: Shih Tzu
Aust Ch Tzuave Careful Wat U Witch For (J Brown)
Aust Bred in Show: Portuguese Water Dog
Aust Sup Ch Abwaj Our River Runs Deep (Audrey & John Best)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Dalmatian
Aust & Neut Ch Paceaway Summer Reigns (Michelle Little)
Runner Up Neuter in Show: Schnauzer (Giant)
Aust Gr Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)

Baby SweepStakes - 2nd Place: Irish Terrier
Ceasair Of Otago (Imp NZ) (K Henderson)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Shih Tzu
Aust Ch Tzuave Careful Wat U Witch For (J Brown)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: English Springer Spaniel
Glenkinchie Bodecia (Mr M & Mrs C Lawson)

Veteran SweepStakes - 1st Place: Schipperke
Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ ) (Mr P & Mrs D Comrie)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Miss Diana Norman (QLD)  (Group Entry : 62)

Best in Group & State Bred in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Swinabie Here We Com Agn (J Ireland/ L Flower/ C Mibus)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Ch Wachowa 00 Seven (Mrs Jennifer Watt)
Baby in Group: Lowchen
Paceaway Dance Monkey (Ms F E L Darling)
Minor in Group: Havanese
Ananda Crashn The Party (Meghan Boole)
Puppy in Group: Papillon
Roseswain Wild Rose (Mrs J A Moy)
Junior in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Cudyncae Nobodys Fool (Mrs J Ireland)
Intermediate in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Swinabie When Rumours Run Riot (Donna Dickson)
Open in Group: Tibetan Spaniel
Barrajy Miss Prissy Pants (Mrs C Olive)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Supakadu Lochie (Cheryl Anderson)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Swinabie Here We Com Agn (J Ireland/ L Flower/ C Mibus)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Swinabie When Rumours Run Riot (Donna Dickson)
Res Dog CC & Junior of Breed: Cudyncae Nobodys Fool (Mrs J Ireland)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Swinabie You Had Me At Hello (Donna Dickson)
Aust Bred of Breed: Elfking Naughty But Sweet (Donna Dickson)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wachowa 00 Seven (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Wachowa Emily Jane (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Wachowa Sorisso Penny Lane (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: JenniChis Memphis Gentleman (Jennifer McKell)
Baby (Bitch) of Breed: Wachowa Hannah Finn (Mrs Jennifer Watt)
Open of Breed: Tarquila Georgie Girl (Cheryl Anderson)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wachowa Tom Sawyer (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wachowa Josie Brown (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Isabel O'Shea (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Huckleberry Finn (Mrs Jennifer Watt)
Baby (Bitch) of Breed: Supakadu Selina Girl (Cheryl Anderson)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Supakadu Lochie (Cheryl Anderson)

Havanese
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Ananda Crashn The Party (Meghan Boole)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Koatiponi Witchcraft (Ms B McAlpine)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Koatiponi Dust N Bones (Belinda McAlpine)
Baby of Breed: Piccino Vero Amore (Ms B McAlpine)

Lowchen
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Keep Roarin (Fran Darling)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Paceaway Destinys Child (Fran Darling)
Baby of Breed: Paceaway Dance Monkey (Ms F E L Darling)

Papillon
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Roseswain Wild Rose (Mrs J A Moy)
R/UP BOB and Dog CC: Roseswain Wookiee Warrior (Mrs J A Moy)
Baby of Breed: Bordell Mademoselle Mia (Mr B Bissett & Mrs K Hembrow)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Hollywoof Diamonds In The Sky (Ebony Russell)

Tibetan Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Barrajy Miss Prissy Pants (Mrs C Olive)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Vicki Schneider (QLD)  (Group Entry : 38)

Best in Group & Junior in Group: Manchester Terrier
Aust Ch Cathasaigh Phantom in the Park (AI) (Georgina Lofting)
Runner Up in Group: Airedale Terrier
Bristolian Suberb Bellaire (Stue And Julianne Thomson)
Baby in Group: Irish Terrier
Ceasair Of Otago (Imp NZ) (K Henderson)
Puppy in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Foxanatic Tom Yum (Jane Cantlon)
State Bred in Group: Tenterfield Terrier
Aust Ch Charbon Styled By Frankie (C E & J F Chambers)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust & Neut Ch Magicmine My Tys Angel CCD CDX RE JDX AD (Paula Hill)

Airedale Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bristolian Suberb Bellaire (Stue And Julianne Thomson)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Fallingwater Tres Magnifique (AI) (Charlotte Sweeney)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Fallingwater La Vie Est Belle(AI) (Charlotte Sweeney)
Baby of Breed: Fallingwater Under My Spell (AI) (Charlotte Sweeney)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Foxanatic Tom Yum (Jane Cantlon)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tawnyoak Dashing Fergus (Ms Raelene Campbell)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tawnyoak Betwix N Between (Ms R Campbell & Mr G Ross)
Baby of Breed: Ceasair Of Otago (Imp NZ) (K Henderson)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Belljacks Prime Time (Steve & Kathy Whyatt)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Belljacks I Heard A Rumour (S & K Whyatt)

Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Cathasaigh Phantom in the Park (AI) (Georgina Lofting)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cathasaigh Cause And Effect (L J Saxton)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Blackshot EZ On The Eye (Steve Hughes & Sandra Smid)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Magicmine My Tys Angel CCD CDX RE JDX AD (Paula Hill)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Charbon Styled By Frankie (C E & J F Chambers)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Charbon Stryking It Lucky (C E & J F Chambers)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Charbon Archie Rose (C E & J F Chambers)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Juscot Follow That Dream To Whitebriar (Imp NZ) (Mrs C Bowers)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Westland Versace (Mr G & Mrs C Bowers)
Bitch CC & Minor of Breed: Chancelot Flying High (K Mankey & R Richardson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Westland Claudia Bing (Mr G & Mrs C Bowers)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Roslyn Seare (QLD)  (Group Entry : 62)

Best in Group & Open in Group: Golden Retriever
Aust Sup Ch Wysiwyg Not a Moment Too Moon (A Adamopoulos)
Minor in Group: Cocker Spaniel (American)
Farnsmere Strike It Rich (Ms B McAlpine)
Puppy in Group: Brittany
Wameika You Onlylive Once (Ward)
Junior in Group: Cocker Spaniel
Tsparkle Onyx Prince (Terri Smith)
Intermediate in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Batorok Moonlit Perfection (Ms K Kettleton)
State Bred in Group: German Wirehaired Pointer
Aust Gr Ch Whistlewire Snowy River Rider (Leanne Hall)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aust & Neut Ch Tarshona Celestial Nova (Belinda McAlpine)
Runner Up Neuter in Group: Golden Retriever
Aust Neut Ch GoldMartini Get Off My Kloud (Alexandria Martin & Georgia Melville)

Brittany
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wameika You Onlylive Once (Ward)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Cobalt Flaming Arrow (Terri Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Bralmico Hearts N Roses (Mrs K Hutt)
Junior of Breed: Tsparkle Onyx Prince (Terri Smith)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Farnsmere Strike It Rich (Ms B McAlpine)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Glenkinchie The Sheriff (Mrs C Lawson)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Glenkinchie Bodecia (Mr M & Mrs C Lawson)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Brownhunt Nadia (Olga Gillies/ M Belle Isle & J Toyer)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Gillbrae Hot Chocolate Chip (AI) (Olga Gillies/ M Belle Isle & J Toyer)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tealpoint Game Hunter (AI) (Heather Reynolds)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Whistlewire Snowy River Rider (Leanne Hall)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wysiwyg Not a Moment Too Moon (A Adamopoulos)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Wysiwyg Any Which Way U Can (A Adamopoulos)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch GoldMartini Oops I DidIt Again (Alexandria Martin & Georgia Melville)
Baby of Breed: Wysiwyg Let There Be Carnage (AI)(USA) (D McAllister)
Baby (Bitch) of Breed: Wysiwyg Divide And Conquer (AI) (D McAllister)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch GoldMartini Get Off My Kloud (Alexandria Martin & Georgia Melville)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Batorok Moonlit Perfection (Ms K Kettleton)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Eireannmada Time After Time (Greg Browne)

Labrador Retriever
Res Dog CC & Minor of Breed: Eraky Huckleberry Fynn (AI) (C Olive / K & E Charnock)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Dancourt Mystic Jade (Mrs C Olive)
Junior of Breed: Puddncreek And All That Jazz (P Grove)
Intermediate (Dog) of Breed: Sharkenn Tyron (P Grove)

Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Buonodolce Just Talk About Me (Stue And Julianne Thomson)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tarshona Celestial Nova (Belinda McAlpine)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Greyghost Tatiana At Ghostwind (Bev Quinlan)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Vicki Schneider (QLD) (Group Entry : 22)

Best in Group & State Bred in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Wazeer Walter Weiner (T Boland)
Junior in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Splendak Sweet N Sassy (B K & Y J Shaw)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chenlei cookies n cream (Brittnee Davies)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Splendak Next Chapter in Bold (B K & Y J Shaw)
Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Wazeer Wonder Weiner (D Rodgers)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Wazeer Walter Weiner (T Boland)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Splendak Sweet N Sassy (B K & Y J Shaw)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Roslyn Seare (QLD)  (Group Entry : 39)

Best in Group & Open in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Aberlee Right Here Waiting (Gloria Woodward)
Runner Up in Group: Border Collie
Aust Ch Cannyben Locked N Loaded (Janice McKiernan)
Baby in Group: German Shepherd Dog
Laguardia Perfect In Pink (Paula Hill/ Irene & Judith Hayton)
Puppy in Group: Australian Kelpie
Southspirit Dancing With A Diva (S & K Whyatt)
Intermediate in Group: Australian Cattle Dog
Aust Sup Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Aust Ch LaGuardia Eye Of The Tiger (Judith & Irene Hayton)
Runner Up Neuter in Group: Border Collie
Wonelook Killer Queen CCD RE ADM4 ADO2 JDM JDO6 SDM GDX SPDM3 ET (S Jones & L Phythian)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Kombinalong Super Wallaby (Mrs S Ironmonger)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Waykrest Gonna Getcha (R & J Haley)
Baby of Breed: Wazwallaby Veni Vidi Vici (Mrs S Ironmonger)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Southspirit Dancing With A Diva (S & K Whyatt)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cannyben Locked N Loaded (Janice McKiernan)
Baby of Breed: Classicyds U Know U Want Me (Jason/Nadia & Mel Attridge)
Baby (Dog) of Breed: Wonelook Lost In Time (S Jones/ L Phythian)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Wonelook Killer Queen CCD RE ADM4 ADO2 JDM JDO6 SDM GDX SPDM3 ET (S Jones & L Phythian)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch LaGuardia Only Has Eyes For Me (Irene Hayton)
Baby of Breed: Laguardia Perfect In Pink (Paula Hill/ Irene & Judith Hayton)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch LaGuardia Eye Of The Tiger (Judith & Irene Hayton)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Aberlee Right Here Waiting (Gloria Woodward)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Cuuchin Gina Lollobrigida (AI) (Joyce Wheeler)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aberlee Love My Way (AI) (Gloria Woodward)
Baby of Breed: Cymtaran Dewydd De (Joyce Wheeler)
Junior of Breed: Aust Ch Kintzel Theres No Looking Back (NBT) (G D & S K Kerr)
State Bred of Breed: Pemmagic Dressesd For Success (Kevin & Elaine Blake)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Miss Diana Norman (QLD)  (Group Entry : 42)

Best in Group & Open in Group: Akita
Am & Aust Ch Alchemist Rolling The Dice At Kaisho (Imp USA) (Craig & Malisa Moffat)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Rottweiler
Ubersein Jumpin Jack Flash (Mrs L Russell & Mr B Peaker)
Baby in Group: St Bernard
Salhia Deja Vu (Mrs Lauren McKillop-Davies)
Minor in Group: Bullmastiff
Aust Ch Salieri Boston Legal (M & V Yates / D Yates)
Puppy in Group: Portuguese Water Dog
Aust Ch Ryzylva Ship Ship Hooray (M & S Lilley)
Junior in Group: St Bernard
Salhia First Edition (Lauren McKillop-Davies)
State Bred in Group: Portuguese Water Dog
Aust Ch Ryzylva Wishes N Dreams (M & S Lilley)
Aust Bred in Group: Portuguese Water Dog
Aust Sup Ch Abwaj Our River Runs Deep (Audrey & John Best)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Schnauzer (Giant)
Aust Gr Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)
Runner Up Neuter in Group: Siberian Husky
Anyka Avenue Tolda (Kimberley Egan & Kim Armstrong)

Akita
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Alchemist Rolling The Dice At Kaisho (Imp USA) (Craig & Malisa Moffat)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Icepaws Rockn Dahous With Reba (Karen Knight & Linda Boulton)

Boxer
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hogwartz The Gingerbred Man (S Bryant)
Baby of Breed: Hogwartz Star Fire (S Bryant)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Salieri Boston Legal (M & V Yates / D Yates)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Riverhome Creme Brulee (Mr B & Mrs M Stennings)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Lechienrouge Milo Deauville (Paul & Rhianon Gibson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Bordogue Erin (Keith & Kylie Reid)
Minor of Breed: Bordogue Elijah (Keith & Kylie Reid)
Junior of Breed: Aust Ch Nanmas Mr Mahogany (Tracy Lamb)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Abwaj Our River Runs Deep (Audrey & John Best)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ryzylva Wishes N Dreams (M & S Lilley)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ryzylva Ship Ship Hooray (M & S Lilley)
Minor of Breed: Ryzylva Take No Ship (M & S Lilley)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ubersein Jumpin Jack Flash (Mrs L Russell & Mr B Peaker)
R/UP BOB & Res Dog CC: Madhausrotts Absolut Magnitude (L Madeley)
Bitch CC & Open of Breed: Madhausrotts Absolut Intensity (L Madeley)

Samoyed
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Snowweb On Parade (Mrs Joan Webb)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch DeeJae Remember Pozieres (D & J Maguire)
Dog CC & Minor of Breed: DeeJae Yipee Ki Ya (D & J Maguire)

Schnauzer (Giant)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)

Siberian Husky
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Anyka Avenue Tolda (Kimberley Egan & Kim Armstrong)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Salhia First Edition (Lauren McKillop-Davies)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Snomark Jl Queen Of Hearts (AI) (Lauren McKillop-Davies)
Baby of Breed: Salhia Deja Vu (Mrs Lauren McKillop-Davies)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Vicki Schneider (QLD)  (Group Entry : 37)

Best in Group & State Bred in Group: Shih Tzu
Aust Ch Tzuave Careful Wat U Witch For (J Brown)
Runner Up in Group & Junior in Group: Keeshond
Aust Ch Hunkeedori Anglin N Danglin (AI) (Katrina Santas)
Minor in Group: Dalmatian
Paceaway Pretty in Pink (Fran Darling)
Puppy in Group: Dalmatian
Paceaway Pretty as a Picture (Ms F E L Darling)
Aust Bred in Group: Dalmatian
Aust Ch Paceaway Wicked Wayz (Michelle Little)
Open in Group: Schipperke
Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dalmatian
Aust & Neut Ch Paceaway Summer Reigns (Michelle Little)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Drumsara American Sweetheart (Mr A J Phelan & Miss J M Young)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Wicked Wayz (Michelle Little)
Dog CC & Puppy of Breed: Paceaway Pretty as a Picture (Ms F E L Darling)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Whytewood Gordon Of The Glen (Jalorca Knls)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Pretty in Pink (Fran Darling)
Junior of Breed: Aust Ch Paceaway Candy Cane (Ms F E L Darling)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Paceaway Summer Reigns (Michelle Little)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Starzlechien Ima Hustler (AI) (Sara Brown)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Starzlechien Devinerevelation (AI) (Brie Bell)
Res Bitch CC & Open of Breed: Protectabull Sempiternal Love (Mrs Brie Bell)

German Spitz (Mittel)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Fyreburst Kingsman (Di Armstrong)

Great Dane
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kochak Destined to be (AI) (S & L Arrowsmith)

Japanese Spitz
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Shanspitz SubZero (Shannon Watherston)
Baby of Breed: Shanspitz Snow Angel (Shannon Watherston)
Baby (Dog) of Breed: Shanspitz Game Set Match (Shannon Watherston)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hunkeedori Anglin N Danglin (AI) (Katrina Santas)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hunkeedori Get Thparty Started (K L Santas)
Baby of Breed: Hunkeedori Tell Urstory Walkin (Katrina Santas)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Babanga Silhouette (C Bouffler)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Zaland The Clock Strikes One (Miss B Beves/ Miss N Estatheo & Mrs J Stringer)

Poodle (Toy)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Argenoir Lord of the Dance (Mrs A Scott)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Beadale Bright Star Ebony (Anne Scott)

Shih Tzu
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Tzuave Careful Wat U Witch For (J Brown)