Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

Date of Show : 24-Apr-2022 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Jeni Sach (WA)   (Total Entry : 362)

Best in Show & Open in Show: Basenji
CIB & Aust Sup Ch Zandeena Getn My Game On (Jodie Delacourt & Craig Hatzikiriakos)
Runner Up in Show: Papillon
Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen)
Baby in Show: Keeshond
Hunkeedori Tell Urstory Walkin (Katrina Santas)
Minor in Show: Whippet
Shawthing Pippi Longstocking (Vicki Shaw)
Puppy in Show: Scottish Terrier
Upyrkilt Glitter N Gold (Stacy Kellie)
Junior in Show: Keeshond
Aust Ch Hunkeedori Anglin N Danglin (AI) (Katrina Santas)
Aust Bred in Show: Afghan Hound
Aust Ch Suliman DeFinnitely (AI) JC (Dawn Ashton)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Gavend Whispers Ov Gold (Traci Addison)
Runner Up Neuter in Show: Dalmatian
Aust & Neut Ch Paceaway Summer Reigns (Michelle Little)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Jeni Sach (WA)  (Group Entry : 52)

Best in Group & Open in Group: Papillon
Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Sup Ch Wachowa 00 Seven (Mrs Jennifer Watt)
Baby in Group: Pug
Divinise Infatuation (Janelle Willoughby)
Puppy in Group: Italian Greyhound
Koatiponi Witchcraft (Ms B McAlpine)
Junior in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Wachowa Workn For The Man (Mrs Jennifer Watt)
Intermediate in Group: Papillon
Malibutango Double Delight (Susan Glennon)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Matmor Pomp and Ceremony (AI) (Wilshier/ Morse & Henderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Swinabie Here We Com Agn (J Ireland/ L Flower/ C Mibus)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wachowa 00 Seven (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wachowa Emily Jane (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Wachowa Sorisso Penny Lane (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Hannah Finn (Mrs Jennifer Watt)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wachowa Tom Sawyer (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Wachowa Workn For The Man (Mrs Jennifer Watt)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wachowa Josie Brown (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Isabel O'Shea (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Huckleberry Finn (Mrs Jennifer Watt)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Koatiponi Witchcraft (Ms B McAlpine)

Lowchen
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Keep Roarin (Fran Darling)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Paceaway Destinys Child (Fran Darling)
Baby of Breed: Paceaway Dance Monkey (Ms F E L Darling)

Papillon
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Malibutango Double Delight (Susan Glennon)

Pug
Baby of Breed: Divinise Infatuation (Janelle Willoughby)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Michelle Roberts (WA)  (Group Entry : 40)

Best in Group & Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Kypajuka Drives Me Crazy (Ms T Tattersall)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Scottish Terrier
Upyrkilt Glitter N Gold (Stacy Kellie)
Baby in Group: Australian Terrier
Aronaw Apple of Your Eye (A & L Lobegeiger)
Junior in Group: West Highland White Terrier
Tarrafern Queen of Jazz (P & A Tohill)
Intermediate in Group: West Highland White Terrier
Westland Versace (Mr G & Mrs C Bowers)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Tenterfield Terrier
Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Fallingwater Tres Magnifique (AI) (Charlotte Sweeney)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Fallingwater La Vie Est Belle(AI) (Charlotte Sweeney)
Baby of Breed: Aronaw Apple of Your Eye (A & L Lobegeiger)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Foxcrag Traveln Thru Tyme (P G & S H Hewinson)
Res Dog CC: Aust Ch Foxanatic Tom Yum (Jane Cantlon)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Upyrkilt Glitter N Gold (Stacy Kellie)
Baby of Breed: Upyrkilt Heres Johnny (AI) (Stacy Kellie)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Kypajuka Drives Me Crazy (Ms T Tattersall)
Baby of Breed: Kypajuka The Ink Ran Out (David/Louise & Tiarne Tattersall)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Nudimah My Girl Lollipop (David & Mary Holt)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)
Res Bitch CC: Aust Ch Charbon Styled By Frankie (C E & J F Chambers)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Juscot Follow That Dream To Whitebriar (Imp NZ) (Mrs C Bowers)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Westland Versace (Mr G & Mrs C Bowers)
Bitch CC & Puppy of Breed: Westland Claudia Bing (Mr G & Mrs C Bowers)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Tarrafern Queen of Jazz (P & A Tohill)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Roni Oma (WA)  (Group Entry : 56)

Best in Group & Aust Bred in Group: Irish Setter
Aust Sup Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
Runner Up in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Azel Always Gotcha Thinking (John / Valerie & Erin Carter)
Baby in Group: Hungarian Vizsla
Ponsonby Stunning Choice (AI) IMP NZD (Donna Bruckner)
Minor in Group: English Springer Spaniel
Glenkinchie Bodecia (Mr M & Mrs C Lawson)
Intermediate in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Fraelighte From Here To Eternity (Mrs M & Miss T Whitfield)
Open in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Tealpoint Game Set N Match (Dr A Boyd)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust & Neut Ch Ricochez Enfys Sian (Jenny Hampton)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Amamoor Footprints In The Sand (Mrs Debbie Thomas)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Azel Always Gotcha Thinking (John / Valerie & Erin Carter)
Minor of Breed: Farnsmere Strike It Rich (Ms B McAlpine)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte From Here To Eternity (Mrs M & Miss T Whitfield)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Glenkinchie The Sheriff (Mrs C Lawson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Glenkinchie Bodecia (Mr M & Mrs C Lawson)

German Shorthaired Pointer
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tealpoint Game Set N Match (Dr A Boyd)

Golden Retriever
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Paterbetgold N Braewattie (T & P Kurtz)
Minor of Breed: Wysiwyg Let There Be Carnage (AI)(USA) (D McAllister)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pintettea Gothic Black (AI) (Donna Bruckner)
R/UP BOB & Bitch CC: Pintettea Kilburn Rose (Donna Bruckner)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Batorok Moonlit Perfection (Ms K Kettleton)
Baby of Breed: Ponsonby Stunning Choice (AI) IMP NZD (Donna Bruckner)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Yarramo River Jewel (AI) (Amanda Harvey)

Lagotto Romagnolo
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)

Welsh Springer Spaniel
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ricochez Enfys Sian (Jenny Hampton)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Michelle Roberts (WA) (Group Entry : 49)

Best in Group & Open in Group: Basenji
CIB & Aust Sup Ch Zandeena Getn My Game On (Jodie Delacourt & Craig Hatzikiriakos)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Afghan Hound
Aust Ch Suliman DeFinnitely (AI) JC (Dawn Ashton)
Baby in Group: Saluki
Lavuka The Greatest Showman (Mr G Mark)
Minor in Group: Whippet
Shawthing Pippi Longstocking (Vicki Shaw)
Intermediate in Group: Saluki
Aust Ch Pazada Keeping Up Appearances (AI) (P & R Bazzocco / G & P Russell)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Polbathic Dak Kehree (Kerry)
Runner Up Neuter in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust & Neut Ch Stardayne Pol Roger (Debbie Daly)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Suliman DeFinnitely (AI) JC (Dawn Ashton)

Basenji
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB & Aust Sup Ch Zandeena Getn My Game On (Jodie Delacourt & Craig Hatzikiriakos)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Briarmist Breaking The Rules (R E & C J Armatys/ J J & L J Black)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Briarmist Hawkeye (Robert & Chloe Armatys / Jim & Lyndall Black)
Bitch CC & Junior of Breed: Briarmist Scarlet Witch (Robert & Chloe Armatys / Jim & Lyndall Black)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Polbathic Dak Kehree (Kerry)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Splendak Next Chapter in Bold (B K & Y J Shaw)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Splendak Sweet N Sassy (B K & Y J Shaw)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Dacaldorf Mustang Sally (Kerry)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stardayne Pol Roger (Debbie Daly)

Dachshund (Wire Haired)
Baby of Breed: Dachdotcom Isabel W (Kerry)

Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pazada Encore (Mrs P & Mr G Russell / Ms B Almpantis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Keeping Up Appearances (AI) (P & R Bazzocco / G & P Russell)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Lavuka Mirror on the Wall (Mr G Mark)
Baby of Breed: Lavuka The Greatest Showman (Mr G Mark)

Whippet
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shawthing Paddy Pawz a Minit (V Dawson & V Shaw)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Shawthing Pippi Longstocking (Vicki Shaw)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Ms Roni Oma (WA)  (Group Entry : 63)

Best in Group & Junior in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Kintzel Theres No Looking Back (NBT) (G D & S K Kerr)
Runner Up in Group & Open in Group: Old English Sheepdog
Aust Ch Woolebull Visably Adorable (AI) (Tracey & Wayne Weight)
Baby in Group: Australian Kelpie
Oatland Bobby Dazzler (Mrs D Kent)
Puppy in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Mandene Walkingin The Daffodils (Julene Brady)
Aust Bred in Group: Border Collie
Aust Sup Ch Nahrof Single Shot (R & J McKiernan / J & N Attridge)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Gavend Whispers Ov Gold (Traci Addison)
Runner Up Neuter in Group: Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Aust Gr Ch Mirribandi Luxem ET WPD (Matthew O'Reilly)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Jayblue Country Journey (AI) (Mr A Ziebell)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Austrax Generator (Kath Williamson)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Oatland Miss Betty (Mrs D Kent)
Baby of Breed: Oatland Bobby Dazzler (Mrs D Kent)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Callicoma Midnight Special JDX JDO JDM AD SPDX GDX SD (Graeme & Mechalle Anderson)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Maisilva Cosmic Shockwave (Miss D Puttock & Mr G Braithwaite)
Res Dog CC: Aust Ch Maisilva Rising Empire (G Braithwaite/D Puttock)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aravan Gerry Standing (Raechelle Miller)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cumbydene Cantfighthemoonlight (Mrs C Buckley & Ms R Miller)
Baby of Breed: Kerimarlo Silver Aurora (NBT) (Mr A Ziebell)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Mirribandi Llustrious (Matthew O'Reilly)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Mirribandi Luxem ET WPD (Matthew O'Reilly)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cannyben Locked N Loaded (Janice McKiernan)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Nahrof Single Shot (R & J McKiernan / J & N Attridge)
Res Dog CC & Junior of Breed: Khayoz Son Of A Preacher Man (Deborah Duckworth & Kate Valk)
Baby of Breed: Classicyds U Know U Want Me (Jason/Nadia & Mel Attridge)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lexwood The Last Arrow (R E & C J Armatys)
Baby of Breed: Lexwood Take A Chance On Me (Robert & Chloe Armatys)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Woolebull Visably Adorable (AI) (Tracey & Wayne Weight)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Maliddie Heart of a Hero (Miss I Gordon)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Maliddie Mi Island Cylence (Mrs H & Miss I Gordon)
Baby of Breed: Maliddie Made for Paris (Helen & Isabel Gordon)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Gavend Whispers Ov Gold (Traci Addison)

Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mandene Walkingin The Daffodils (Julene Brady)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kintzel Theres No Looking Back (NBT) (G D & S K Kerr)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Wamphyri Midnight Memories (D & J Waugh)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Douglas Bowe (WA)  (Group Entry : 47)

Best in Group & Open in Group: Bullmastiff
Aust Ch Waterlea Stormy Weather at Salieri (Imp NZ) (M & V Yates / W Mills)
Runner Up in Group: Siberian Husky
Aust Ch Cudos Its All About Me (Melissa Starkey)
Minor in Group: Portuguese Water Dog
Aust Ch Ryzylva Ship Ship Hooray (M & S Lilley)
Puppy in Group: Tibetan Mastiff
Aust Ch Temzin Kumaster Red Heart (Mrs C D Allen)
Junior in Group: Boxer
Keljamar Cover Me in Sunshine (Kellie Poole)
Aust Bred in Group: Portuguese Water Dog
Aust Sup Ch Abwaj Our River Runs Deep (Audrey & John Best)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Annakpok Th Devilís Kiss (AI) (Narelle Adams & Sarah Dean)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Annakpok Stardust In Heaven (Narelle Adams)

Boxer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Keljamar Cover Me in Sunshine (Kellie Poole)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Elkohe Fast and the Furious (Julie Howarth)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Waterlea Stormy Weather at Salieri (Imp NZ) (M & V Yates / W Mills)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Salieri Boston Legal (M & V Yates / D Yates)

Dobermann
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ebondobe Eternal Fire (AI) (Melissa Starkey & Danny Willson)

Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bordogue Mistee (Keith & Kylie Reid)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Bordogue Elijah (Keith & Kylie Reid)

Leonberger
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Glamourford Legends Lane (B G Bieleny)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Abwaj Our River Runs Deep (Audrey & John Best)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Ryzylva Take No Ship (M & S Lilley)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Ryzylva Ship Ship Hooray (M & S Lilley)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mondallin Mark My Words (D Dallinger & M Moore)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aspenbeauty Making Magic (AI) (Ms Campbell & Miss Campbell-Cardno)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Cudos Its All About Me (Melissa Starkey)
Baby of Breed: Cudos Glorious Purpose (Tiarne Tattersall)

St Bernard
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Salhia First Edition (Lauren McKillop-Davies)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Snomark Jl Queen Of Hearts (AI) (Lauren McKillop-Davies)
Baby of Breed: Chrystlepark Check The Label (Lauren Mckillop-davies)
Baby (Dog) of Breed: Salhia Deja Vu (Mrs Lauren McKillop-Davies)

Tibetan Mastiff
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Temzin Kumaster Red Heart (Mrs C D Allen)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Douglas Bowe (WA)  (Group Entry : 55)

Best in Group & Aust Bred in Group: Shih Tzu
Aust Sup Ch Killilan Defence Rests Yrhonour (Teena Sloan)
Runner Up in Group & Junior in Group: Keeshond
Aust Ch Hunkeedori Anglin N Danglin (AI) (Katrina Santas)
Baby in Group: Keeshond
Hunkeedori Tell Urstory Walkin (Katrina Santas)
Minor in Group: Dalmatian
Paceaway Pretty in Pink (Fran Darling)
Puppy in Group: Boston Terrier
Hygamble High Stakes Hustler (K Boucher & R Sheridan McVicar)
Intermediate in Group: Lhasa Apso
Aust Ch Babanga Silhouette (C Bouffler)
Open in Group: Dalmatian
Aust Ch Whytewood Gordon Of The Glen (Jalorca Knls)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dalmatian
Aust & Neut Ch Paceaway Summer Reigns (Michelle Little)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hygamble High Stakes Hustler (K Boucher & R Sheridan McVicar)

Chow Chow
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Majestueux Shaolin Zen Emei (Tricia Cumner)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Whytewood Gordon Of The Glen (Jalorca Knls)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Pretty in Pink (Fran Darling)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Pretty as a Picture (Ms F E L Darling)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Paceaway Candy Cane (Ms F E L Darling)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Paceaway Summer Reigns (Michelle Little)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Starzlechien Ima Hustler (AI) (Sara Brown)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Protectabull Sempiternal Love (Mrs Brie Bell)
Puppy of Breed: Starzlechien Devinerevelation (AI) (Brie Bell)

Great Dane
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kochak Destined to be (AI) (S & L Arrowsmith)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hunkeedori Anglin N Danglin (AI) (Katrina Santas)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hunkeedori Get Thparty Started (K L Santas)
Baby of Breed: Hunkeedori Tell Urstory Walkin (Katrina Santas)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Babanga Silhouette (C Bouffler)
Baby of Breed: Avonglen The Enchanted One (Mrs J Stringer)

Poodle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Danrith Beach Please (Mr James Bennett & Ms Kirri Jacobson)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Beadale Bright Star Ebony (Anne Scott)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Killilan Defence Rests Yrhonour (Teena Sloan)