South West Slopes All Breeds Kennel Club (PM Show) (NSW)

Date of Show : 8-May-2022 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Vicki Schneider (QLD)   (Total Entry : 376)

Best in Show & Aust Bred in Show: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Sup Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)
Runner Up in Show: Pug
Aust Ch Kabova Courage Unda Fire (J Whitney)
Baby in Show: Samoyed
Kalaska Magic Moomi (J Beard/ Denise Klaaysen/ Kristine O’Riley)
Minor in Show: Australian Shepherd
Lanbart Encryption (Hessenberger / Oakey)
Junior in Show: French Bulldog
Aust Ch Senarabull Hermossa (Senthil Arunachalam)
Intermediate in Show: German Shepherd Dog
Allendell Touch Of Class (R L Ralphs)
Open in Show: Irish Setter
Aust Sup Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: German Shepherd Dog
Aust Ch Seasideshep Miss Bootifull (Emma Parsons)
Runner Up Neuter in Show: Pug
Aust Neut Ch Cavhill Ready to Rumble (K Mobley)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Michelle Hammond (QLD)  (Group Entry : 54)

Best in Group & Aust Bred in Group: Pug
Aust Ch Kabova Courage Unda Fire (J Whitney)
Runner Up in Group & Open in Group: Havanese
Aust Ch Karyme Funky Spaceman (Gail Ransom)
Baby in Group: Havanese
Karyme Flying in a Blue Dream (Gail Ransom)
Minor in Group: Havanese
Karyme Danger Mouse (Gail Ransom)
Puppy in Group: Pug
Kabova On Standby (J Whitney)
Intermediate in Group: Havanese
Aust Ch Karyme Queen of Oz (T Stewart)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pug
Aust Neut Ch Cavhill Ready to Rumble (K Mobley)
Runner Up Neuter in Group: Chinese Crested Dog
Guilcroft Just like A Banjo (Pamela & Garth Harding)

Chihuahua (Long Coat)
Baby of Breed: Grandimage Eye Of The Tiger (Cecilia Dobson)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Darcels Back in black (Cecilia Dobson)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Darcels D Gunslingin Gal (Cecilia Dobson)
Baby (Bitch) of Breed: Braperemi Touch Of Adrenaline (Cecilia Dobson)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sherabill Oxford Laser Strike (Mrs P & G Harding)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Guilcroft Jacinta Blushes Pink (Pamela & Garth Harding)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Guilcroft Just like A Banjo (Pamela & Garth Harding)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Karyme Funky Spaceman (Gail Ransom)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Karyme Danger Mouse (Gail Ransom)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karyme Queen of Oz (T Stewart)
Baby of Breed: Karyme Flying in a Blue Dream (Gail Ransom)
Baby (Bitch) of Breed: Karyme Fly Me To The Moon (Gail Ransom)

Italian Greyhound
Baby of Breed: Xarnego Amazing Grace (C Gould & S Ryan)

Japanese Chin
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Alwood Insentibu (Alwood Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Alwood Muridayo (Alwood Kennels)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Alwood Yori Tsuyoku (Alwood Kennels)

Maltese
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Soyeux Butterfly Effect (Cristina Goodman)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Angelofwhite Smooth Operator At Soyeux (Cristina Goodman)

Pug
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova Courage Unda Fire (J Whitney)
Bitch CC & Puppy of Breed: Kabova On Standby (J Whitney)
Baby of Breed: Divinise Infatuation (Janelle Willoughby)
Junior of Breed: Kabova Just for Kicks (Ms J Whitney)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Cavhill Ready to Rumble (K Mobley)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Mandy Schelbach (QLD)  (Group Entry : 39)

Best in Group & Junior in Group: Cairn Terrier
Manetlan No Permit Required At Barragan (Neil Curwen)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Bull Terrier (Miniature)
Ch Daminabul High Octane (K Manna/ D Manna/ L Fleming/ M Clark)
Baby in Group: Australian Terrier
Paxterr Erins Dream (Mrs V Salter & Mr P J Oswald)
Minor in Group: Irish Terrier
Tawnyoak Unfinished Bizniz (Pam Gerrey)
Aust Bred in Group: Skye Terrier
SkyesDLimit Blu Lightning (Letisha Pelchen)
Open in Group: Airedale Terrier
Aust Ch Clydebrook Gaelic Star (Robert Brooks)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Clydebrook Gaelic Star (Robert Brooks)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Saintsoldier black addiction(AI) (D Heath/ R Moss & P Gibilisco)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Cliftop Ginnys Dream at Paxterr (Mr Peter Oswald)
Baby of Breed: Paxterr Erins Dream (Mrs V Salter & Mr P J Oswald)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Guilcroft Message From Hubble (Pamela & Garth Harding)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Guilcroft Ma Belle Amie (Pamela & Garth Harding)
Baby of Breed: Guilcroft Next Top Model (Pamela & Garth Harding)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Daminabul High Octane (K Manna/ D Manna/ L Fleming/ M Clark)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Manetlan No Permit Required At Barragan (Neil Curwen)

Fox Terrier (Smooth)
Baby of Breed: Pinnacle Broxden So You Think (Mrs A & Mr P Booth / Mrs S & A Evans)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Tawnyoak Unfinished Bizniz (Pam Gerrey)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tawnyoak Holystone (Pamela Gerrey)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lemosa Prince Harry (Ros Menzies)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Wildenfox Waltzing Grace (Ms R Menzies)
Baby of Breed: Kinrose Goddess of Grace (Ms R Menzies)

Skye Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: SkyesDLimit Blu Lightning (Letisha Pelchen)
Baby of Breed: Skyesdlimit Celtic Clyde (Danielle Nelson)

Tenterfield Terrier
Baby of Breed: Ardchattan Pai Gow (D Heath & R moss)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Tracie Edwards (SA)  (Group Entry : 70)

Best in Group & Open in Group: Irish Setter
Aust Sup Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
Runner Up in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Bolwarra Spinning Wheel (Megan Markotany)
Baby in Group: Cocker Spaniel
Bolwarra Tunza Class (Megan Markotany)
Puppy in Group: Golden Retriever
Adoringgold Firewrx AtDompetan (Anna Quigley)
Junior in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Heiderst Pretty Penny (K Hincksman & Heiderst Kennels)
Aust Bred in Group: Weimaraner
Aust Ch Ashbolt High Class (AI) TD (Amanda Williamson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: English Setter
Aust Ch Graylors lady Mooch (M Cross)
Runner Up Neuter in Group: Labrador Retriever
Dual Ch (RO) Neut Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE ORA (Anne Walkington)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bolwarra Spinning Wheel (Megan Markotany)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Bolwarra Walks Like An Angel (Megan Markotany)
Baby of Breed: Bolwarra Tunza Class (Megan Markotany)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azel Deal Or No Deal (Azel Kennels / Kathryn Tranby)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Azel Playing With Fire (K Holtkamp)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Azel Onyx Isthe New Black (K Holtkamp)

English Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Graylors Shades Of Gray (Marlene Cross)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kybraaron Denine Dozer (M Heritage)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kybraaron Limited Edition (M Heritage & D Tuckwell)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Graylors lady Mooch (M Cross)

Field Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Longbourn Gandalf Grayhame (Mrs J & Mr P Gregory)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Skyehaven Devil At Play (Meaghan O'Shannassy)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Heiderst Pretty Penny (K Hincksman & Heiderst Kennels)
Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Silvagun Gentleman Jak (Silvagun Kennels)
Baby of Breed: Moruada Rip It Up (S H Wright)
Intermediate of Breed: Aust Ch Heiderst Sous Le Ciel De Paris (Miss K & Mrs I Hincksman)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dompetan Celebrity Girl (Anna Quigley)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Invernee Alpine Tikengold Amba (Lucy Weatherby)
Puppy of Breed: Adoringgold Firewrx AtDompetan (Anna Quigley)

Gordon Setter
Baby of Breed: Kemsley Kingston Rule (AI) (Sue Natoli)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Metropolis Yen Seraphina (Robyn Hanney)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Pauline Rudd)
Baby of Breed: Bushgold Dawns Southrn Aurora (Pauline Rudd)

Hungarian Wirehaired Vizsla
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Vadaszat Hell On The Heart (Alex Whyte)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vadaszat Ashridge Woodland (Mrs Lucy Weatherby)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)

Labrador Retriever
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cigwn Blues at Sun Rise (Elizabeth Thomas & Katy Thomas)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Neut Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE ORA (Anne Walkington)

Pointer
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Zensu Make It Rain (K Holtkamp/ B & H Clarke)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Zensu Incantation (AI) (Miss K Holtkamp/ Mr B & Mrs H Clarke)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashbolt High Class (AI) TD (Amanda Williamson)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Waldwiese Xpect the Unexpected at Greywei (AI) (Greywei Kennels)
Baby of Breed: Greywei Oops I Did It Again (Greywei Kennels)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Birgit Ferguson (SA) (Group Entry : 48)

Best in Group & Aust Bred in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Sup Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)
Minor in Group: Dachshund (Wire Haired)
Dachdotcom Isadore W (Andrea Coss)
Puppy in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Briala Whispering Jack (LInda Stevens)
Junior in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Picollo Teckel Honey Kiss (Imp RUS) (Mrs Erika Braas)
Open in Group: Afghan Hound
Aust Ch Calahorra Ntico Last Waltz RN TK S (Ms J Johnson)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Calahorra Ntico Last Waltz RN TK S (Ms J Johnson)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Karakush Finneas Fogg (AI) (Miss M Heritage / Mr L & Mrs H Gibson)
Baby of Breed: Setterup Whiskey Devil (AI) (M Heritage)
Baby (Bitch) of Breed: Setterup Sweet Tata Tot (AI) (M Heritage)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Earlingford Spotlight (John Bink)

Beagle
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Brialey Im so Posh (Andrea Coss)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Briala Whispering Jack (LInda Stevens)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Picollo Teckel Honey Kiss (Imp RUS) (Mrs Erika Braas)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Dachdotcom Isadore W (Andrea Coss)

Greyhound
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Xilone French Kiss (AI) (Ms B McClure)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Maclaomainn Derrys Dream (Mr Aaron Brooker & Mrs Rona Moss)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Juzrival Keepin It Real (AI) (A Barter & L Fletcher)
Baby of Breed: Juzrival Making Whoopie (A Barter & L Fletcher)

Saluki
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Padtheway Turandot (Ms W Downing/ Ms H Spence/ Mr N Strathdee)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Vicki Schneider (QLD)  (Group Entry : 68)

Best in Group & Intermediate in Group: German Shepherd Dog
Allendell Touch Of Class (R L Ralphs)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Puli
Aust Ch Rustufarion Red Rocket (Royson Valore)
Baby in Group: Australian Shepherd
Lanbart Tactical Shot (Hessenberger / Oakey)
Minor in Group: Australian Shepherd
Lanbart Encryption (Hessenberger / Oakey)
Junior in Group: Australian Shepherd
Lanbart Wild Moose Chase ( AI) (Hessenberger/ Oakey)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Seasideshep Miss Bootifull (Emma Parsons)
Runner Up Neuter in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Becassmic Doctor Love At Begrayced (Renay Grace)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bluverado Royal Rampage (Alan & Robyn Spargo)
Baby of Breed: Pureheel Royal Influence (Alan & Robyn Spargo)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Lanbart Jet Black Heart (Hessenberger / Oakey)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lanbart Wild Moose Chase ( AI) (Hessenberger/ Oakey)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Ukulunga Goodnight Moon (Imp NZ) (T Hessenberger)
Baby of Breed: Lanbart Tactical Shot (Hessenberger / Oakey)
Minor of Breed: Lanbart Encryption (Hessenberger / Oakey)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Deitmahr Wesleysnipes (Janine Connolly)
Bitch CC & Puppy of Breed: Neecabe Lucks A Fortune (Ryan Keys)
Baby of Breed: Tyannashan Wendellen Ccasellen (Janine Connolly)
Intermediate of Breed: Kerrybrent Lady in Black (Imp NZ) (Janine Connolly)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Mirriyuula Boomshakalaka (T & A Jenkins)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Triblu Morning Light (Tracy Rosenkranz)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Allendell Touch Of Class (R L Ralphs)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Seasideshep Miss Bootifull (Emma Parsons)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Crytara Blu Soxx (AI) (Mr C Fryar / Mrs C Shayler / Ms J Cathie)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)

Puli
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rustufarion Red Rocket (Royson Valore)

Shetland Sheepdog
Bitch CC & Puppy of Breed: Tisman Me Yousa (Dianne Berryman)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Dwyfor Lady Brindabella (AI) (R & F Holtkamp)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor The Vigilante At Lakamari (NBT) (Lakamari Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Begrayced Bandits Reminiscence (Renay Grace)
Minor of Breed: Wamphyri Unique Lil Fox (D & J Waugh)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Becassmic Doctor Love At Begrayced (Renay Grace)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Clarelly The Sugarland Express (Rhys Lloyd-Jones)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Ublong Eyma Diva (Shae Mortimer)
Dog CC & Puppy of Breed: Clarelly How They Remember You (Jan Kelly & Clare van der Wolde)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Clarelly Russian Roulette TD HT JC (Jan Kelly)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Miss Michelle Cowin (NSW)  (Group Entry : 41)

Best in Group: Siberian Husky
Aust Ch Aeukanmanuva Theforceawaken (J & C Aranyos)
Baby in Group: Samoyed
Kalaska Magic Moomi (J Beard/ Denise Klaaysen/ Kristine O’Riley)
Minor in Group: Portuguese Water Dog
Uptrend The Final Cut (Mrs R A & Miss S Beaman)
Puppy in Group: Dobermann
Fireax Essence Of Desire (Peter Williams & Ella Pieton)
Intermediate in Group: Shiba Inu
Aust Ch Chikashii Go Proud (Imp Pol) (J Whitney)

Boxer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Bocsavil Wicked Wizard (M & J Carey)

Cane Corso
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kylasha Turn it up (Nicole Tetley & Lana Opbroek)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kylasha Tip of the Ice Burg (L Opbroek & N Tetley)
Baby of Breed: Kylasha Who's your Daddy (L Opbroek & N Tetley)

Dobermann
Puppy of Breed: Fireax Essence Of Desire (Peter Williams & Ella Pieton)

German Pinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kaitler Cry Me A River (Charlotte Manton & Michele Beyer)
Baby of Breed: Kaitler The Duke of Daveren (AI) (Michele Beyer)

Newfoundland
Baby of Breed: Blackbears Isla Esme (Sue Frew)

Portuguese Water Dog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Uptrend The Final Cut (Mrs R A & Miss S Beaman)

Samoyed
Baby of Breed: Kalaska Magic Moomi (J Beard/ Denise Klaaysen/ Kristine O’Riley)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chikashii Go Proud (Imp Pol) (J Whitney)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Theforceawaken (J & C Aranyos)
Res Dog CC & Junior of Breed: WolfGirl Winter Storm (L Opbroek & N Tetley)
Baby of Breed: Aeukanmanuva Shoot to Win (AI) (C Yate)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Iris Glynn (SA)  (Group Entry : 56)

Best in Group & Intermediate in Group: Poodle (Miniature)
Aust Ch Rokshani Magical Edition (Julie Fraser)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Schipperke
Aust Ch Monterrez Kind Of Special At Barragan(NBT) (Graham Cruse & Neil Curwen)
Minor in Group: Dalmatian
Thunderspot pina colada (M obrien)
Puppy in Group: Tibetan Terrier
Tibetoes Cruising Together (Pamela Ellis)
Junior in Group: French Bulldog
Aust Ch Senarabull Hermossa (Senthil Arunachalam)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dalmatian
Aust Ch Thunderspot flash of silver (Melissa Obrien)
Runner Up Neuter in Group: Japanese Spitz
Belzbentley Hop Like A Husky (Christian Yate)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Hygamble Oh My Pumpkin Pie (Rebecca Sheridan-McVicar)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Hygamble Giddy Up (R Sheridan-McVicar)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Thunderspot I see the light (M O'Brien)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Thunderspot secret prize (M O'Brien)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Krystaway Cyber Crime (R & D Harbin)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Thunderspot pina colada (M obrien)
Baby of Breed: Thunderspot dark phoenicks (M Obrien)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Thunderspot flash of silver (Melissa Obrien)

French Bulldog
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Taureau Louis Vuitton (Luciana Giorgioni)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Senarabull Hermossa (Senthil Arunachalam)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Belzbentley Wild Card (Rebecca Bentley)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Belzbentley Stack the deck (Rebecca Bentley)
Baby of Breed: Belzbentley Feather Weight (Rebecca Bentley)
Minor of Breed: Belzbentley Mother Of Dragons (Rebecca Bentley)
Puppy of Breed: Belzbentley Big Bang Theory (Rebecca Bentley)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Belzbentley Hop Like A Husky (Christian Yate)
Neuter Bitch CC: Aust & Neut Ch Mannerking Mystical Dreams (Averil Llewellynn)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rokshani Magical Edition (Julie Fraser)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rokshani Oops I Did It Again (Anne Copeland)

Schipperke
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monterrez Kind Of Special At Barragan(NBT) (Graham Cruse & Neil Curwen)
Bitch CC: Aust Ch Monterrez Epicentre (G Cruse)
Junior of Breed: Monterrez Keeping Up Appearances (Graham Cruse)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tibetoes Cruising Together (Pamela Ellis)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tibetoes Dance Monkey (Pamela Ellis)