Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

Date of Show : 22-May-2022 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Coral Gray (WA)   (Total Entry : 416)

Best in Show & Intermediate in Show: Whippet
Arcon Love Game at Harroway (Imp NZL) (Pamela Campbell & Steven Warry)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Golden Retriever
Aust Sup Ch Happybear A New Beginning (AI) (Natasha Ryan)
Minor in Show: Whippet
Arjai Heart Of Glass (Jo Kramer)
Puppy in Show: Australian Shepherd
Ochaye Globe Trotter (Tim Thomas & Belinda West)
Junior in Show: Siberian Husky
Aust Ch Canyonlands Made From Legends (Mr M & Mrs J Boase)
State Bred in Show: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)
Open in Show: Dalmatian
Aust Ch Winterfalls Midnight Cowboy (Ms M Roberts)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Keeshond
Aust Sup Ch Hunkeedori Life On The Edge (Mrs M Holland)
Runner Up Neuter in Show: Beagle
Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrachan Kennels & Miss A Jones)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Eva Fekete (WA)  (Group Entry : 65)

Best in Group & Intermediate in Group: Maltese
Pentacles Ace of Snow County (Imp KOR) (Kym Prendergast)
Runner Up in Group & Junior in Group: Havanese
Cuvano A Pinch of Spice (Mrs M Taylor)
Baby in Group: Pug
Rubixstar Ready To Shine (Ms Jane King)
Minor in Group: Havanese
Ellingly Upshot Panda (Mrs S Shellback)
Puppy in Group: Griffon Bruxellois
Nagpuni Mister Bigg (Mrs Alexandra Deasy)
State Bred in Group: English Toy Terrier (Black and Tan)
Aust Ch Sevindale All Eyez On Me (J de Reeper)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pug
Aust Neut Ch Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)
Runner Up Neuter in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Neut & Can Ch Laud Matador De Torro (Imp CAN) (Charlene Janz)

Cavalier King Charles Spaniel
Puppy of Breed: Cavashon Game Changer (K Brooksby)

Chihuahua (Long Coat)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut & Can Ch Laud Matador De Torro (Imp CAN) (Charlene Janz)

Chinese Crested Dog
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mohawk Rolex (Miss V M Bridle)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sevindale All Eyez On Me (J de Reeper)
Bitch CC: Aust Ch Sevindale Winters Mischief (J de Reeper)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Nagpuni Mister Bigg (Mrs Alexandra Deasy)

Havanese
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cuvano A Pinch of Spice (Mrs M Taylor)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ananda Sashay Away (Mrs S Shellback)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ellingly Upshot Panda (Mrs S Shellback)

Maltese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Pentacles Ace of Snow County (Imp KOR) (Kym Prendergast)

Pekingese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Athalow Raining Aces (Aristic Kennels)

Pug
Baby of Breed: Rubixstar Ready To Shine (Ms Jane King)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)

Russian Toy (Long Haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Nightwood churchkhela (Kay Marshall)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Barrajy Rant And Rave (Kay Marshall)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Stan Honnery (WA)  (Group Entry : 39)

Best in Group & Minor in Group: Staffordshire Bull Terrier
Bullitproof Miss Da Meana (Mrs Christine Allen)
Baby in Group: American Staffordshire Terrier
Pradakka Party With Dynamite (Elisa Lewis & Tamara Talbot)
Puppy in Group: Jack Russell Terrier
Battlestar Hot In The City (Ms V White)
Junior in Group: Jack Russell Terrier
Battlestar Heart Of Fire (Ms V E White)
Runner Up Neuter in Group: Australian Terrier
Neuter Ch Redgundi Dolly Parton (Moira Hicks)

American Staffordshire Terrier
Baby of Breed: Pradakka Party With Dynamite (Elisa Lewis & Tamara Talbot)

Australian Terrier
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Neuter Ch Redgundi Dolly Parton (Moira Hicks)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Glenbogle Taylor Made To Order TD (Susan Taylor)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Chrysaliss A Fire Inside (L Farkas)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Mirolinda Big Freeze (AI) (Shirley Friday)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Mirolinda Deep Freeze (AI) (Shirley Friday)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Battlestar Heart Of Fire (Ms V E White)
Puppy of Breed: Battlestar Hot In The City (Ms V White)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Calanclan Lady Rothesay (M Appleyard)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bullitproof Miss Da Meana (Mrs Christine Allen)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bullitproof The Undertaker (Mrs C & Mr M Allen)
Res Dog CC & Junior of Breed: Avoncrest Nonconformist (Sandy Graham)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Jan Benson-Lidholm (WA)  (Group Entry : 66)

Best in Group & Aust Bred in Group: Golden Retriever
Aust Sup Ch Happybear A New Beginning (AI) (Natasha Ryan)
Runner Up in Group & Open in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Sup Ch Staryanks Heir Apparent (Paul & Debbie Wilkes / Paige Hopkins)
Baby in Group: Golden Retriever
Happybear Finishing Touch (Ms N Ryan & Mr D Nadebaum)
Minor in Group: Bracco Italiano
Arnkay Destino Dei Cinque (S Shields & T Fountaine)
Junior in Group: English Springer Spaniel
Maketawa Im Your Man (Lorraine & Gary Loftus)
State Bred in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust & Neut Ch Wahrelegende Cookies N Cream TK S JC (Tracey Fountaine)

Bracco Italiano
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Arnkay Destino Dei Cinque (S Shields & T Fountaine)

Clumber Spaniel
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Makapoynt Bette Davies (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Taniwha Kaimata (Dr L Brain)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Staryanks Heir Apparent (Paul & Debbie Wilkes / Paige Hopkins)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)

Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dizzyki Platinum Atom (Dizzyki Kennels)
Baby of Breed: Dizzyki Shush Octavia (AI) (Dizzyki Kennels)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Olbah Duchess of the Dunes (Lorraine & Gary Loftus)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wytcher Angel Eyes (Carey Curtis & David Nicholson)
Res Dog CC & Junior of Breed: Maketawa Im Your Man (Lorraine & Gary Loftus)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wytcher Dancing Queen (Carey Curtis & David Nicholson)
Open of Breed: Aust Ch Barecho B Witched (Imp SWE) (Carey Curtis)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Starflatz Crimson And Clover (AI) (Christine Murray)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Heiderst To the Moon N Back (AI) (Miss A Keulen-Brain & Heiderst Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Durers Angel Fair (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Durers Angels Playing (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Baby (Bitch) of Breed: Wahrelegende New Begininngs (Anne Whitehead)
Minor of Breed: Tanaquney Wild Thoughts (Tanaquney Kennels)
Minor (Dog) of Breed: Tanaquney Little Mo (Tanaquney Kennels)
Puppy of Breed: Durers Orpheus (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Wahrelegende Cookies N Cream TK S JC (Tracey Fountaine)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Happybear A New Beginning (AI) (Natasha Ryan)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Fetchnpoint Shake Rattle N Roll At Happybear (Ms N Ryan Miss S Stephens & Ms T Platt)
Baby of Breed: Happybear Finishing Touch (Ms N Ryan & Mr D Nadebaum)
Minor of Breed: Chaleur Entertain Me (J Marchant)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Asuare Dancing InTheMoonlight JC (Tracey Fountaine & Sam Shields)

Labrador Retriever
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)
Baby (Bitch) of Breed: Blackboy Caramel Crumble (Mrs L & Miss C Foster)

Pointer
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Atsira Grants Tangelo (J & Mrs J Ridgewell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Atsira Grants Legacy (AI) (J & Mrs J Ridgewell)

Weimaraner
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ghostwind Lucifer th' Star Dancer (Teresa & Ian Warman)

Wirehaired Slovakian Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Grausturm A Will Oth Wisp (AI) (Lauren Ferguson)
Baby of Breed: Grausturm Broadway Wisp O Fame (AI) (Martina Kerr)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Coral Gray (WA) (Group Entry : 48)

Best in Group & Intermediate in Group: Whippet
Arcon Love Game at Harroway (Imp NZL) (Pamela Campbell & Steven Warry)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Basenji
Zandeena U Cant Say No To Me (Ms N Maassen)
Minor in Group: Whippet
Arjai Heart Of Glass (Jo Kramer)
Junior in Group: Afghan Hound
Aust Ch Bayan Odins Storm (R A & L M Fenwick)
State Bred in Group: Whippet
Aust Ch Harroway Vanity Fair (Pamela Campbell & Steve Warry)
Open in Group: Beagle
Aust Ch Sligrachan Argylls Black Rose (AI) (Sligrchan Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Beagle
Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrachan Kennels & Miss A Jones)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bayan Odins Storm (R A & L M Fenwick)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Tahkira Sassitude (AI) (Mrs Lynne Fenwick)

Basenji
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Zandeena U Cant Say No To Me (Ms N Maassen)

Beagle
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sligrachan Argylls Black Rose (AI) (Sligrchan Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Mayster Sandman (B & M Birkenshaw)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Tonicbay Rusty Oak (Mr A J & N Crocker)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Tonicbay Little Dragon (Mr A J & N Crocker)
Minor (Dog) of Breed: Sligrachan Minis Ben Lomond (Sligrachan Kennels)
Puppy of Breed: Sligrachan Minis Black Island (Sligrachan Kennels)
Junior of Breed: Tonicbay Black Diamond (Mr A J & Mrs N Crocker)
Intermediate of Breed: Aust Ch Tonicbay Liberty Bell (Mr A J & Mrs N Crocker)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrachan Kennels & Miss A Jones)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Annaric Royal Sea Dragon (S Wilkins)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cumocroi Autumn Of Kenzie (AI) (S & D Runciman)

Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Itsozi The Jewel Keeper JC (S Timson)

Whippet
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Arcon Love Game at Harroway (Imp NZL) (Pamela Campbell & Steven Warry)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Harroway Vanity Fair (Pamela Campbell & Steve Warry)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Arjai Heart Of Glass (Jo Kramer)
Puppy of Breed: Whipsikal What A Rush (Miss K Bell)
Junior of Breed: Aninbrae Divine Calamity (Mrs A Ferguson)
State Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Aninbrae Struts like a boss JC (Anna Ferguson)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Shelley Wildman (WA)  (Group Entry : 65)

Best in Group & Intermediate in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Gewalt Domino (T Roberts)
Runner Up in Group & Junior in Group: Shetland Sheepdog
Shatrin Blessed Be (Mrs G Hesketh)
Minor in Group: Shetland Sheepdog
Nightwood Star Ofth Spotlite (Ms D Simpson)
Puppy in Group: Australian Shepherd
Ochaye Globe Trotter (Tim Thomas & Belinda West)
State Bred in Group: Old English Sheepdog
Aust Ch Bobkins Dare To Dream (AI) (Cherie van der Merwe)
Aust Bred in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Ochaye By Design (Tim Thomas/Belinda West/Joshua Stankovic/Sasha Corker)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Glenbala Edgy Designer Label (I Heard/ K Pearce/G & K Gregory)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sandsprite Earth Wind n Fire (Mrs S Einam)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Huntarush Blossom Point (Mrs S Einam)
Baby of Breed: Sandsprite Blossom Beach (Mrs S Einam)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ochaye Globe Trotter (Tim Thomas & Belinda West)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ochaye By Design (Tim Thomas/Belinda West/Joshua Stankovic/Sasha Corker)
Minor of Breed: Ellagant Happy To See You (M Hondema & A Richardson)
State Bred of Breed: Bursirius Just Keep Swimming (Miss J Burren)

Belgian Shepherd Dog (Malinois)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Malinworx Dizzy (Sofiana Alford)

Border Collie
Minor of Breed: Noblestarzz Love Me Tipsy (Ambre Smith)

Collie (Rough)
Dog CC & Minor of Breed: Arranbrae Polar Eclipse (Danielle Wright)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Arranbrae Dusk Till Dawn (Gary Credaro)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gewalt Domino (T Roberts)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Glenbala Edgy Designer Label (I Heard/ K Pearce/G & K Gregory)

Norwegian Buhund
Baby of Breed: Blackcombe Bibiana (Mrs D MacDonald)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Bobkins Dare To Dream (AI) (Cherie van der Merwe)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Shatrin Blessed Be (Mrs G Hesketh)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Glenmira Diamond Keepsake (Mrs G Hesketh)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Arajento Night Fever (Mrs K C Tonkin)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Yasdnil Whispers In The Breeze (Jeanette Mitchell)
Minor of Breed: Nightwood Star Ofth Spotlite (Ms D Simpson)
State Bred (Dog) of Breed: Arajento Opportunity Knocks (Mrs K C Tonkin)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Arajento The Still Oth Night (Mrs K C Tonkin)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cardiwest Storm Girl (Kristy Lee Wright)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Shamil Kurmaev (WA)  (Group Entry : 76)

Best in Group & Open in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Sup Ch Sennen Oops I Did It Again (R & K Berwick)
Runner Up in Group & Junior in Group: Siberian Husky
Aust Ch Canyonlands Made From Legends (Mr M & Mrs J Boase)
Baby in Group: Rottweiler
Tykerna Total Recall (Ash Godsell)
Minor in Group: Schnauzer (Miniature)
Egoist Stormfront Shazam I Am (Chelsea Jeffries)
State Bred in Group: Alaskan Malamute
Aust Gr Ch Piolak Thor Ragnarok (Jenn Lawrence)
Aust Bred in Group: Siberian Husky
Aust Ch Canyonlands Major Look (Chelsey Primrose)

Akita
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ryerson I Want That One(AI) (A Haranto & J Wiltshire)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Piolak Thor Ragnarok (Jenn Lawrence)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Wolfproud Santa Fe (Jenn Lawrence)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sennen Oops I Did It Again (R & K Berwick)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Sennen Catch Em By Surprise (Mr D & Mrs G May)

Cane Corso
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Redgladiator Isabella (Belinda Allen)
Junior of Breed: Itacor Faith (Mr C & Mrs S Lyon / Mr F & Mrs F Bartuccio)
Aust Bred of Breed: Itacor Pagani (Mr C & Mrs S Lyon & Mr F & Mrs F Bartuccio)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tykerna War Machine (AI) (Kerryn O'Brien & Ash Godsell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Jamzaaba VZ Nevermind (Sharon Gossage)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Von Halla Jaeger (Haley Shaw)
Baby of Breed: Tykerna Total Recall (Ash Godsell)

Schnauzer
Res Bitch CC & Junior of Breed: Fruhling Avant Garde Arielle (R Mather)
Minor of Breed: Augapfel Earthen Source Edgar (R Mather)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Egoist Stormfront Shazam I Am (Chelsea Jeffries)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Riesenhund Exquisite Black EV (Mrs J Williams)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Canyonlands Made From Legends (Mr M & Mrs J Boase)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Canyonlands Major Look (Chelsey Primrose)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Canyonlands We Talk Or Racing (Chelsey Primrose)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Dencasstique Stands witha Fist (AI) (Desiree & Stephen Case)
Open of Breed: Dencasstique Dances WithWolves (AI) (Desiree & Stephen Case)

St Bernard
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Chrystlepark Heaven Sent (Jodie Whitehouse)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Olga Meyer (WA)  (Group Entry : 57)

Best in Group & Open in Group: Dalmatian
Aust Ch Winterfalls Midnight Cowboy (Ms M Roberts)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Keeshond
Aust Ch Axsollonte A Moment In Time (Mrs M Holland)
Baby in Group: Japanese Spitz
Tomidachi Diamonds N Pearls (Mrs N Thornett)
Minor in Group: Xoloitzcuintle (Miniature)
Wazzat Reva (J Dinis)
Puppy in Group: British Bulldog
Celticpryde Robert The Bruce (Kelly Hamilton)
Intermediate in Group: Chow Chow
Aust Ch Senge Pawprints Of A Lion To Bluelord (Mrs J A Williams)
Aust Bred in Group: Great Dane
Aust Ch Cymroz Dog Of Thunder (M Wasley)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Hunkeedori Life On The Edge (Mrs M Holland)
Runner Up Neuter in Group: Great Dane
Aust & Neut Ch Alariqus Anastacia Royale (AI) (Ms R McLean & Mr I Barclay)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Celticpryde Robert The Bruce (Kelly Hamilton)
Baby of Breed: Bulliesbybuu Kartres Dream (Karen Curtis)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Senge Pawprints Of A Lion To Bluelord (Mrs J A Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sherae Funky Monkey On Ice (Sherae Kennels & Ms N Rhodes)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Winterfalls Midnight Cowboy (Ms M Roberts)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dalhayvin Midnight Melody (AI) (Candice Jackson)
Baby of Breed: Dalhayvin Reindeer Games (C Jackson)

French Bulldog
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Vonhalla Biscuit (Haley Shaw)
Baby of Breed: Matgo Spellbound (Michael Francis & Barbara Florance Loades)

Great Dane
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cymroz Dog Of Thunder (M Wasley)
Bitch CC & Puppy of Breed: Vandown Frue Valda (M J Wasley)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Alariqus Anastacia Royale (AI) (Ms R McLean & Mr I Barclay)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Daesdaemar Get The Picture At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Daesdaemar The Look Of Love At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
Baby of Breed: Tomidachi Diamonds N Pearls (Mrs N Thornett)

Keeshond
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Axsollonte A Moment In Time (Mrs M Holland)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Axsollonte Time After Time (Mrs M Holland)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Hunkeedori Life On The Edge (Mrs M Holland)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Anoki Its A Kinda Magic (L Taylor)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Trailee Miss High Society (Linda Nicholls)

Shar Pei
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Shangyin Taking The Town (Samantha Seffelaar)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tibetoes Imagine (Mrs S Pratt & Ms P Ellis)

Xoloitzcuintle (Intermediate)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Pancho Prospero (J Z Dinis)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wazzat Reva (J Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Wazzat Illiana (E Richards)