Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

Date of Show : 5-Jun-2022 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Ms Pamela Campbell (WA)   (Total Entry : 310)

Best in Show & Intermediate in Show: Maltese
Pentacles Ace of Snow County (Imp KOR) (Kym Prendergast)
Runner Up in Show: Labrador Retriever
Aust Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)
Baby in Show: Rottweiler
Gelderland Queensbury Rules (Mrs Carla van Verseveld)
Minor in Show: Whippet
Arjai Heart Of Glass (Jo Kramer)
Puppy in Show: Golden Retriever
Fetchnpoint Shake Rattle N Roll At Happybear (Ms N Ryan Miss S Stephens & Ms T Platt)
Junior in Show: Lakeland Terrier
Kineta Take Me to the Beach (Eva Fekete)
State Bred in Show: Keeshond
Aust Ch Axsollonte A Moment In Time (Mrs M Holland)
Aust Bred in Show: Havanese
Aust Ch Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
Open in Show: Dalmatian
Aust Ch Winterfalls Midnight Cowboy (Ms M Roberts)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Aust Neut Ch Lurikeen Talkn About My Girl (Ms J Harris & Ms A Stanton)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Pamela Campbell (WA)  (Group Entry : 53)

Best in Group & Intermediate in Group: Maltese
Pentacles Ace of Snow County (Imp KOR) (Kym Prendergast)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Havanese
Aust Ch Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
Minor in Group: Havanese
Ellingly Upshot Panda (Mrs S Shellback)
Puppy in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Cavashon Game Changer (K Brooksby)
Junior in Group: Japanese Chin
Chincasa And Then Some (Nick Skeet)
State Bred in Group: English Toy Terrier (Black and Tan)
Aust Ch Sevindale All Eyez On Me (J de Reeper)
Open in Group: Pug
Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pug
Aust Neut Ch Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)
Runner Up Neuter in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Neut & Can Ch Laud Matador De Torro (Imp CAN) (Charlene Janz)

Cavalier King Charles Spaniel
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Cavashon Game Changer (K Brooksby)

Chihuahua (Long Coat)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut & Can Ch Laud Matador De Torro (Imp CAN) (Charlene Janz)

Chinese Crested Dog
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mohawk Rolex (Miss V M Bridle)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sevindale All Eyez On Me (J de Reeper)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sevindale Winters Mischief (J de Reeper)

Havanese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cuvano A Pinch of Spice (Mrs M Taylor)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ellingly Upshot Panda (Mrs S Shellback)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chincasa And Then Some (Nick Skeet)

Maltese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Pentacles Ace of Snow County (Imp KOR) (Kym Prendergast)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Callme I Select (MinpinSteve)
Dog CC & Junior of Breed: Callme ResuREXion (MinPin Steve)
Minor of Breed: Callme Cheeky Babe (MinPin Steve)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Zacjae In The Red (Steve Rhodes)

Pekingese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Athalow Raining Aces (Aristic Kennels)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
Baby of Breed: Aventura Ice Princess (Aventura Kennels)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)

Russian Toy (Long Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Nightwood churchkhela (Kay Marshall)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bozliwia Lightsome Fire At Yetholme (Mrs J Delaney)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch Yetholme Lunas Snowpea (Mrs J Delaney)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Neridah Sharrett (WA)  (Group Entry : 28)

Best in Group & Junior in Group: Lakeland Terrier
Kineta Take Me to the Beach (Eva Fekete)
Runner Up in Group: Jack Russell Terrier
Battlestar Heart Of Fire (Ms V E White)
Baby in Group: Lakeland Terrier
Kineta Cherry Bomb (Eva Fekete)
Minor in Group: Staffordshire Bull Terrier
Bullitproof Miss Da Meana (Mrs Christine Allen)
Puppy in Group: Fox Terrier (Smooth)
Mirolinda Deep Freeze (AI) (Shirley Friday)
Intermediate in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Bullitproof The Undertaker (Mrs C & Mr M Allen)
Aust Bred in Group: Jack Russell Terrier
Battlestar Hot In The City (Ms V White)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Iroq Miss Independence (Mr S V & Mrs M Green)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Iroq Something To Talk About (Mr S V & Mrs M Green)
Baby of Breed: Pradakka Party With Dynamite (Elisa Lewis & Tamara Talbot)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Glenbogle Taylor Made To Order TD (Susan Taylor)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mirolinda Deep Freeze (AI) (Shirley Friday)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Mirolinda Big Freeze (AI) (Shirley Friday)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Battlestar Heart Of Fire (Ms V E White)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Battlestar Hot In The City (Ms V White)

Lakeland Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kineta Take Me to the Beach (Eva Fekete)
Baby of Breed: Kineta Cherry Bomb (Eva Fekete)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Calanclan Lady Rothesay (M Appleyard)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bullitproof Miss Da Meana (Mrs Christine Allen)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bullitproof The Undertaker (Mrs C & Mr M Allen)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Boldhart Armed To Charm (J & N Lazzo/ A Baxter)
Junior of Breed: Boldhart Truth About Love (J & N Lazzo/ A Baxter)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Miss Roberta Carnegie (WA)  (Group Entry : 50)

Best in Group & Intermediate in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)
Runner Up in Group & Open in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Sup Ch Staryanks Heir Apparent (Paul & Debbie Wilkes / Paige Hopkins)
Baby in Group: Golden Retriever
Happybear Finishing Touch (Ms N Ryan & Mr D Nadebaum)
Minor in Group: Bracco Italiano
Arnkay Destino Dei Cinque (S Shields & T Fountaine)
Puppy in Group: Golden Retriever
Fetchnpoint Shake Rattle N Roll At Happybear (Ms N Ryan Miss S Stephens & Ms T Platt)
State Bred in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Golden Retriever
Parkridge Jack Hall (Marnie Hall)

Bracco Italiano
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Arnkay Destino Dei Cinque (S Shields & T Fountaine)

Clumber Spaniel
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Makapoynt Bette Davies (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)

Cocker Spaniel
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Bifield Keepsake At Regencyblue (AI) (Mrs J L Sewell & Miss S L Sewell)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Staryanks Heir Apparent (Paul & Debbie Wilkes / Paige Hopkins)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wytcher Dancing Queen (Carey Curtis & David Nicholson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Barecho B Witched (Imp SWE) (Carey Curtis)
Dog CC & Junior of Breed: Maketawa Im Your Man (Lorraine & Gary Loftus)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wytcher Angel Eyes (Carey Curtis & David Nicholson)
State Bred of Breed: Aust Ch Olbah Duchess of the Dunes (Lorraine & Gary Loftus)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sevoier Tag Your It At Durers (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Durers Orpheus (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Durers Angel Fair (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Durers Angels Playing (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Baby of Breed: Gillbrae Valentino (Miss A Keulen-Brain)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Fetchnpoint Shake Rattle N Roll At Happybear (Ms N Ryan Miss S Stephens & Ms T Platt)
Baby of Breed: Happybear Finishing Touch (Ms N Ryan & Mr D Nadebaum)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Parkridge Jack Hall (Marnie Hall)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)

Pointer
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Typhoone Making A Point (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)

Weimaraner
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ghostwind Lucifer th' Star Dancer (Teresa & Ian Warman)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Shamil Kurmaev (WA) (Group Entry : 26)

Best in Group & Minor in Group: Whippet
Arjai Heart Of Glass (Jo Kramer)
Baby in Group: Whippet
Arbee Barossa (Mr R & Mr A R Beattie)
Puppy in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Annaric Royal Sea Dragon (S Wilkins)
Junior in Group: Whippet
Aninbrae Divine Calamity (Mrs A Ferguson)
Intermediate in Group: Irish Wolfhound
Aust Ch Cumocroi Autumn Of Kenzie (AI) (S & D Runciman)
State Bred in Group: Whippet
Aust Ch Aninbrae Struts like a boss JC (Anna Ferguson)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bayan Odins Storm (R A & L M Fenwick)
Bitch CC & Puppy of Breed: Tahkira Sassitude (AI) (Mrs Lynne Fenwick)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Annaric Royal Sea Dragon (S Wilkins)

Greyhound
Baby of Breed: Kanati Storm Magic (Ms Justine Boreham)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cumocroi Autumn Of Kenzie (AI) (S & D Runciman)

Whippet
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Arjai Heart Of Glass (Jo Kramer)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Aninbrae Struts like a boss JC (Anna Ferguson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aninbrae Divine Calamity (Mrs A Ferguson)
Baby of Breed: Arbee Barossa (Mr R & Mr A R Beattie)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Olga Meyer (WA)  (Group Entry : 48)

Best in Group & Junior in Group: Australian Shepherd
Willabaa You Can Dream It At Ochaye (Janet O'Donnell & Belinda West)
Baby in Group: Norwegian Buhund
Blackcombe Bibiana (Mrs D MacDonald)
Puppy in Group: Australian Shepherd
Ochaye Globe Trotter (Tim Thomas & Belinda West)
Intermediate in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Lurikeen DriveIt LikeYaStoleIt (Ms J Harris & Ms A Stanton)
State Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Aust Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Glenmira Diamond Keepsake (Mrs G Hesketh)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Neut Ch Lurikeen Talkn About My Girl (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Runner Up Neuter in Group: Border Collie
TS Gr/ Tri Ch (N) (TS) (T) Syryne Heart of the Dragon PT RN CCD (Ms C A Freele)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Willabaa You Can Dream It At Ochaye (Janet O'Donnell & Belinda West)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Ellagant Happy To See You (M Hondema & A Richardson)
Bitch CC & State Bred of Breed: Bursirius Just Keep Swimming (Miss J Burren)
Puppy of Breed: Ochaye Globe Trotter (Tim Thomas & Belinda West)
Junior (Bitch) of Breed: Eliteview Grab The Prize At Norsonix (S Robson)

Belgian Shepherd Dog (Malinois)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Malinworx Dizzy (Sofiana Alford)

Border Collie
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Noblestarzz Love Me Tipsy (Ambre Smith)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Tri Ch (TS) (T) Dayre Chyme Of The Dragon RA CD (Ms D P Rose)
Minor (Dog) of Breed: Dayre Empyre Of The Dragon (Ms D P Rose)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: TS Gr/ Tri Ch (N) (TS) (T) Syryne Heart of the Dragon PT RN CCD (Ms C A Freele)

Collie (Rough)
Dog CC & Minor of Breed: Arranbrae Polar Eclipse (Danielle Wright)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Arranbrae Dusk Till Dawn (Gary Credaro)

Norwegian Buhund
Baby of Breed: Blackcombe Bibiana (Mrs D MacDonald)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Malizioso Just Likeabear (AI) (Dr F Lacey & Mrs A Whitehead)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Glenmira Diamond Keepsake (Mrs G Hesketh)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Dog CC & Junior of Breed: Shatrin Blessed Be (Mrs G Hesketh)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lurikeen DriveIt LikeYaStoleIt (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Intermediate (Bitch) of Breed: Yasdnil Whispers In The Breeze (Jeanette Mitchell)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Lurikeen Talkn About My Girl (Ms J Harris & Ms A Stanton)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Trehilyn Skye Hi Sparkles (Mrs L Evans)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Jeni Sach (WA)  (Group Entry : 45)

Best in Group & Open in Group: St Bernard
Aust Gr Ch Allsaint Iwriggle Bring It On (AI) (Mrs K & Mr M Slender)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Newfoundland
Aust Ch Happybear Look Who's Talking (AI) (Ms N Ryan)
Baby in Group: Rottweiler
Gelderland Queensbury Rules (Mrs Carla van Verseveld)
Minor in Group: Schnauzer (Miniature)
Egoist Stormfront Shazam I Am (Chelsea Jeffries)
Junior in Group: Siberian Husky
Aust Ch Canyonlands Made From Legends (Mr M & Mrs J Boase)
State Bred in Group: Siberian Husky
Dencasstique Stands witha Fist (AI) (Desiree & Stephen Case)
Aust Bred in Group: Rottweiler
Aust Ch Ubersein Jive Talkin (Mrs C van Verseveld & Mrs L Russell)

Akita
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ryerson I Want That One(AI) (A Haranto & J Wiltshire)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wolfproud Los Angeles (Jenn Lawrence)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Wolfproud Santa Fe (Jenn Lawrence)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sennen Catch Em By Surprise (Mr D & Mrs G May)

Cane Corso
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Redgladiator Isabella (Belinda Allen)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: TerraValley Vader (Karl Edwards)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Happybear Look Who's Talking (AI) (Ms N Ryan)

Pyrenean Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Taram Mystic Man (Casey Rose)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Pyrbijour Reach For The Stars (Paul Harrison)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ubersein Jive Talkin (Mrs C van Verseveld & Mrs L Russell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Jamzaaba VZ Nevermind (Sharon Gossage)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Vonhalla Indi (Haley Shaw)
Baby of Breed: Gelderland Queensbury Rules (Mrs Carla van Verseveld)
Junior of Breed: Jamzaaba vz Opals N Pearls (Sharon Gossage)

Schnauzer
Res Bitch CC & Junior of Breed: Fruhling Avant Garde Arielle (R Mather)
Minor (Bitch) of Breed: Augapfel Heavenly Sista (Mrs R Mather)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Egoist Stormfront Shazam I Am (Chelsea Jeffries)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Canyonlands Made From Legends (Mr M & Mrs J Boase)
R/UP BOB & Open of Breed: Dencasstique Dances WithWolves (AI) (Desiree & Stephen Case)
Bitch CC & State Bred of Breed: Dencasstique Stands witha Fist (AI) (Desiree & Stephen Case)
Baby of Breed: Dencasstique My Ohana Legacy (Desiree & Stephen Case)

St Bernard
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Allsaint Iwriggle Bring It On (AI) (Mrs K & Mr M Slender)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Rick Berwick (WA)  (Group Entry : 60)

Best in Group & Open in Group: Dalmatian
Aust Ch Winterfalls Midnight Cowboy (Ms M Roberts)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Keeshond
Aust Ch Axsollonte A Moment In Time (Mrs M Holland)
Minor in Group: Xoloitzcuintle (Miniature)
Wazzat Reva (J Dinis)
Puppy in Group: British Bulldog
Celticpryde Robert The Bruce (Kelly Hamilton)
Junior in Group: Poodle (Standard)
Marechal Champagne Taste At Artizan (J Ainsworth)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Hunkeedori Life On The Edge (Mrs M Holland)
Runner Up Neuter in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Neut Ch Wazzat Illiana (E Richards)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Celticpryde Robert The Bruce (Kelly Hamilton)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Bristolbull Babbit At Tdk's (T Keedwell & S Brittain)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Senge Pawprints Of A Lion To Bluelord (Mrs J A Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sherae Funky Monkey On Ice (Sherae Kennels & Ms N Rhodes)
Baby of Breed: Sherae Red Dragon Dancer (Miss N Rhodes & Sherae Kennels)
Baby (Dog) of Breed: Sherae Black Spirit Dragon (Miss N Rhodes & Sherae Kennels)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Winterfalls Midnight Cowboy (Ms M Roberts)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dalhayvin Midnight Melody (AI) (Candice Jackson)
Baby of Breed: Dalhayvin Reindeer Games (C Jackson)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Britbull time turner (K & S Winter)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Yveafrenchie Bonnie Boo (Caroline Owens)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Yveafrenchie A Kind of Magic (Caroline Owens)
Minor of Breed: Vonhalla Biscuit (Haley Shaw)

Great Dane
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cymroz Dog Of Thunder (M Wasley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Alariqus Conquer The World (Mrs D Turner)
Bitch CC & Puppy of Breed: Vandown Frue Valda (M J Wasley)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Alariqus Anastacia Royale (AI) (Ms R McLean & Mr I Barclay)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Daesdaemar Get The Picture At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Daesdaemar The Look Of Love At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
Baby of Breed: Tomidachi Diamonds N Pearls (Mrs N Thornett)

Keeshond
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Axsollonte A Moment In Time (Mrs M Holland)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Axsollonte Time After Time (Mrs M Holland)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Hunkeedori Life On The Edge (Mrs M Holland)

Lhasa Apso
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Anoki Its A Kinda Magic (L Taylor)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bouffant Im Still Standing (AI) (G Russell & M Vanhoe)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Marechal Champagne Taste At Artizan (J Ainsworth)

Tibetan Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tibetoes Imagine (Mrs S Pratt & Ms P Ellis)

Xoloitzcuintle (Intermediate)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Pancho Prospero (J Z Dinis)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wazzat Reva (J Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Wazzat Illiana (E Richards)