Deniliquin & District Kennel Club Inc (NSW)

Date of Show : 5-Jun-2022 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Frank Waring (WA)   (Total Entry : 417)

Best in Show & Open in Show: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Sevoier Tell Me Lies (Sevoier Kennels)
Baby in Show: Australian Cattle Dog
Pureheel Royal Influence (Alan & Robyn Spargo)
Minor in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Tikimi Royal Obsession (Miss T & Mrs K Perkiss)
Puppy in Show: French Bulldog
Mambilou Little One Of Rising (Mambilou Kennels)
Junior in Show: Clumber Spaniel
Aust Ch Carohn Total Genius (Janelle Beaumont)
Intermediate in Show: Whippet
Taejaan Vacation in Venice (Mrs N J Rule-Steele/Miss S Turay / Miss E Perkins)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Greyhound
Aust Ch Kanati Ice Queen (Mrs Alice Ferguson)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Finnish Lapphund
Hueze Born To Sparkle (Miss H Lim)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Hungarian Vizsla
Ponsonby Mega Star (Imp NZ) (Janelle Willoughby)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Poodle (Standard)
Kysan King of the Kids (Linda Robinson)

Veteran SweepStakes - 1st Place: Greyhound
Aust Ch Kanati Ice Queen (Mrs Alice Ferguson)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Nellie Abela (NSW)  (Group Entry : 76)

Best in Group & Aust Bred in Group: Pug
Aust Ch Kabova Courage Unda Fire (J Whitney)
Runner Up in Group & Open in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Coloora Ice On Fire (Mrs L Morris)
Baby in Group: Pug
Divinise Moves Like Jaggar (Janelle Willoughby)
Minor in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Tikimi Royal Obsession (Miss T & Mrs K Perkiss)
Puppy in Group: Chinese Crested Dog
Myatuc Gullys Benny (R & M van Roosmalen)
Junior in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Cavalierlove Scandalous Affair (Miss T & Mrs K Perkiss)
Intermediate in Group: Griffon Bruxellois
Aust Ch Alynga The Terminator (Diana Norman & Mark Huisman)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pug
Aust Neut Ch Cavhill Ready to Rumble (K Mobley)
Runner Up Neuter in Group: Chinese Crested Dog
Guilcroft Just like A Banjo (Pamela & Garth Harding)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Coloora Ice On Fire (Mrs L Morris)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Cavalierlove Poker Face (Ms S Donahue)
Minor of Breed: Tikimi Royal Obsession (Miss T & Mrs K Perkiss)
Junior of Breed: Aust Ch Cavalierlove Scandalous Affair (Miss T & Mrs K Perkiss)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hollychi Ballybranok (Karen Mcabe)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Hollychi Bring Me Marigolds (Karen McCabe)

Chihuahua (Smooth Coat)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Salinacruz French Conxon (Imp NZ) (Mrs L E Gunnell)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Hollychi Rhapsody In Blue (Karen McCabe)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Myatuc Gullys Benny (R & M van Roosmalen)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Guilcroft Jacinta Blushes Pink (Pamela & Garth Harding)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Guilcroft Just like A Banjo (Pamela & Garth Harding)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alynga The Terminator (Diana Norman & Mark Huisman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Armorgrif Queen Athliah (Ms R & Mr A Morse)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Armorgrif Smooth Criminal (Ms R & Mr A Morse)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Karyme Do I Dare (Gail Ransom & Jenny Whitney)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Alwood Yori Tsuyoku (Alwood Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Alwood Muridayo (Alwood Kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Alwood Insentibu (Alwood Kennels)

Pug
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova Courage Unda Fire (J Whitney)
Baby of Breed: Divinise Moves Like Jaggar (Janelle Willoughby)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Cavhill Ready to Rumble (K Mobley)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Lynette Niemann (SA)  (Group Entry : 61)

Best in Group & Open in Group: Scottish Terrier
Aust Ch Shortblak Like A Prayer (Ms S Sullivan / Mrs K & Mr M Farrugia)
Runner Up in Group & Junior in Group: Bull Terrier (Miniature)
Aust Ch Alcaneeka Gold N Design (Al) (Alcaneeka Kennels)
Baby in Group: Australian Terrier
Kylott Waiirri (Mrs K & Mr S Boulter)
Minor in Group: Tenterfield Terrier
Ornac My Surprise (Wendy Moody & Graeme Moody)
Puppy in Group: Australian Terrier
Aust Ch Kahedi Kiss N Run (Kerrie Lee)
Intermediate in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Whatajack Time is Precious (Mr G J Butler)
Aust Bred in Group: Norfolk Terrier
Aust Gr Ch Mazberg Ziggy Stardust (M Connell & M Berg)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Manchester Terrier
Aust & Neut Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Clydebrook Gaelic Star (Robert Brooks)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Jaksonhills Touch O Class (D Heath)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Jaksonhills Royal Edition (D Heath)
Baby of Breed: Redwhitenblu Georgia Peach (Lydia Jones)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kahedi Kiss N Run (Kerrie Lee)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Kylott Tasted Like A Raindrop (Mrs K & Mr S Boulter)
Baby of Breed: Kylott Waiirri (Mrs K & Mr S Boulter)

Border Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bohunt Hells Angel (Mrs A Tuxworth)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Guilcroft Next Top Model (Pamela & Garth Harding)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alcaneeka Gold N Design (Al) (Alcaneeka Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Llubinim Frozen Assets at Willown (Ai) (Mr K & Mrs F Willox)

Fox Terrier (Wire)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Ch Graebrook Did You Eva (Graebrook Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Graebrook Persistence of Memory (Graebrook Kennels)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Shannawonna Man Of My Dreams (Ruth Elkner)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Whatajack Time is Precious (Mr G J Butler)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Benmeigle Myth (Ms B McDonough)
Baby (Dog) of Breed: Benmeigle Panache (Ms B McDonough)

Manchester Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Rosemerta The Fynal Echo (Janet Palmer)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)

Norfolk Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Mazberg Ziggy Stardust (M Connell & M Berg)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Taram The Thorn and The Rose (K & F Hogan)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Shortblak Like A Prayer (Ms S Sullivan / Mrs K & Mr M Farrugia)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Osleya Bet Your Boots (Lesley Knights)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Seighford Luna Lovedog (Dr D & Mrs F Lowe)
Res Dog CC & Minor of Breed: Likalot Punky Brewster (Dr D & Mrs F Lowe)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Kaleida Get The Party Started (Brooke Dixon)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ornac My Surprise (Wendy Moody & Graeme Moody)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Skalawag Hot Chocolate (Wendy Moody & Graeme Moody)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Frank Waring (WA)  (Group Entry : 63)

Best in Group & Open in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Sevoier Tell Me Lies (Sevoier Kennels)
Minor in Group: Hungarian Vizsla
Ponsonby Mega Star (Imp NZ) (Janelle Willoughby)
Puppy in Group: German Shorthaired Pointer
Canawindra Rise To Th Occasion (M J & F L Park)
Junior in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Carohn Total Genius (Janelle Beaumont)
Aust Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Sevoier Kat Amonst Th Pigeons (Sevoier Kennels)
Runner Up Neuter in Group: Labrador Retriever
Aust & Neut Ch Devinelea Jive Talking (B & R van Maanen)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Carohn Total Genius (Janelle Beaumont)

Cocker Spaniel
Baby of Breed: Kalleo Solid Rock (C McLennan)
Baby (Bitch) of Breed: Carawood Carbon Copy (AI) (Meg Hardy)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sevoier Tell Me Lies (Sevoier Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sevoier Kat Amonst Th Pigeons (Sevoier Kennels)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Canawindra Rise To Th Occasion (M J & F L Park)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Sevoier Out Of The Shadows (AI) (Sevoier Kennels)
Baby of Breed: Sevoier Breaking Bad (Sevoier Kennels)
Minor of Breed: Canawindra Rise And Shine (M J & F L Park)
Puppy (Bitch) of Breed: Sevoier Playing In The Shadows (AI) (Sevoier Kennels)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Adoringgold Firewrx AtDompetan (Anna Quigley)

Hungarian Vizsla
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Ekvar Aricoco state secret (J Willoughby)
Res Dog CC & Minor of Breed: Ponsonby Mega Star (Imp NZ) (Janelle Willoughby)
Baby of Breed: Bushgold Dawns Southrn Aurora (Pauline Rudd)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Ornac Kiss My Britches (Sally Underwood)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ornac Wizardry In Red Spots (Sally Underwood)
Baby of Breed: Martinridge I Love Sophie (Mr Tony Maddern)

Labrador Retriever
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Devinelea Stares and Whispers (AI) (B & R van Maanen)
Dog CC: Aust Ch Kirkdell Australian Idol (AI) (Bev Jones)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Devinelea Jive Talking (B & R van Maanen)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Glenmave Red Comet (AI) (Ms G Forster)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Glenmave Renaissance Girl (AI) (G Forster)

Pointer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tintookie Striking Poses (Tintookie Kennels)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashbolt High Class (AI) TD (Amanda Williamson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bromhund Absolutely Fabulous (Anni Sauli)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Sue Bownds (NSW) (Group Entry : 34)

Best in Group & Open in Group: Whippet
Aust Ch Taejaan Killer Queen (Sonia Turay/NJ Rule-Steele)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Whippet
Taejaan Vacation in Venice (Mrs N J Rule-Steele/Miss S Turay / Miss E Perkins)
Baby in Group: Whippet
Taejaan Rolling In The Deep (NJ Rule-Steele/S Turay)
Junior in Group: Beagle
Devma Time Traveller (Ms S Hutcheson)
Aust Bred in Group: Pharaoh Hound
Aust Ch Starblush Get Outta My Way (Adam Daly)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Greyhound
Aust Ch Kanati Ice Queen (Mrs Alice Ferguson)

Beagle
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Devma Time Traveller (Ms S Hutcheson)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Harclomad Coco Archiesdotter (Tony Maddern)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Dachdotcom Isadore W (Andrea Coss)

Greyhound
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Kanati Ice Queen (Mrs Alice Ferguson)

Pharaoh Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Starblush Get Outta My Way (Adam Daly)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Taejaan Killer Queen (Sonia Turay/NJ Rule-Steele)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Taejaan Vacation in Venice (Mrs N J Rule-Steele/Miss S Turay / Miss E Perkins)
Baby of Breed: Taejaan Rolling In The Deep (NJ Rule-Steele/S Turay)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Patricia Cutler (NSW)  (Group Entry : 77)

Best in Group & Open in Group: Finnish Lapphund
CIB & Aust Sup Ch Taigakoira Tahtien Valo (AI) (Ms H Lim)
Runner Up in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Hartly Keep On Shining (Nicole Pearson)
Baby in Group: Australian Cattle Dog
Pureheel Royal Influence (Alan & Robyn Spargo)
Minor in Group: Finnish Lapphund
Hueze Born To Sparkle (Miss H Lim)
Junior in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Triblu Morning Light (Tracy Rosenkranz)
Intermediate in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Wyhandoo Four Leaf Clova at Accebera (Mr A & Mrs R Spargo)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Border Collie
Aust Ch Milangimbi Chilli By Chance ET (D Miller)
Runner Up Neuter in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Becassmic Doctor Love At Begrayced (Renay Grace)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wyhandoo Four Leaf Clova at Accebera (Mr A & Mrs R Spargo)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bluverado Royal Rampage (Alan & Robyn Spargo)
Baby of Breed: Pureheel Royal Influence (Alan & Robyn Spargo)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Cloverdowns Steakhouse (Miss S Eggins)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kusco Moonlit Bluestone (Jan Scholtz)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Morkerbook Saffire Night (Jan Scholtz)

Australian Shepherd
Baby of Breed: Ellagant New Kid On The Block (Claire Quigley & Ana Richardson)

Border Collie
Res Dog CC & Junior of Breed: Milangimbi Just A Joker (D Miller)
Baby of Breed: Sheaco Rthymn N Blues (D Miller)
Puppy of Breed: Milangimbi Denin N Diamonds (D Miller)
Open of Breed: Milangimbi Chantilly Lace (D Miller)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Milangimbi Chilli By Chance ET (D Miller)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Triblu Morning Light (Tracy Rosenkranz)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Barcoo Bravo Zulu (Belinda Hales)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Ellerran Clear Distinction (Shannon Vickery)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB & Aust Sup Ch Taigakoira Tahtien Valo (AI) (Ms H Lim)
Bitch CC & Minor of Breed: Hueze Born To Sparkle (Miss H Lim)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hartly Keep On Shining (Nicole Pearson)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hartly Big Bang (N Pearson)

Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ausled Toke ST (Dianne Costello)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kardibroke Dave The Dude (Tracy Mcclellan)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kardibroke Making Memories (Tracy McClellan)

Welsh Corgi (Pembroke)
R/UP BOB & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Becassmic Amore For Begrayced (Renay Grace)
Junior of Breed: Samiha The Fairy's Wish (S & G Chick)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Becassmic Doctor Love At Begrayced (Renay Grace)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Lynette Niemann (SA)  (Group Entry : 37)

Baby in Group: Siberian Husky
Aeukanmanuva Shoot to Win (AI) (C Yate)
Minor in Group: Boxer
Boxberry This Is Not Your Room (Mr D W Halliday)
Puppy in Group: Boxer
Boxberry Catch A Wave (Mr D W Halliday)
Intermediate in Group: Shiba Inu
Aust Ch Chikashii Go Proud (Imp Pol) (J Whitney)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Schnauzer
Aust Neut Ch Raksha Xavier of the Glen (A & M Bridge)
Runner Up Neuter in Group: Boxer
Aust & Neut Ch Boxberry Spanish Eyes (Mr DW Halliday & Mrs SJ Badman)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Southrnwolf's Oh God Of Hosts (S Presland & T Parker)

Bernese Mountain Dog
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Montreaux Dear Abby (Ms S Wallis)

Boxer
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Boxberry Catch A Wave (Mr D W Halliday)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Boxberry Real Gone Kid (AI) (Mr D W Halliday)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Boxberry This Is Not Your Room (Mr D W Halliday)
Baby of Breed: Boxberry Hot Summer Nights (Mr D W Halliday)
Junior of Breed: Boxberry Keep Me Warm (Mr D W Halliday)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Boxberry Spanish Eyes (Mr DW Halliday & Mrs SJ Badman)

German Pinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kaitler Cry Me A River (Charlotte Manton & Michele Beyer)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Open of Breed: Apalie unlock your dreams (Michelle Ramsdale & Melissa Fraser)

Schnauzer
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Raksha Xavier of the Glen (A & M Bridge)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chikashii Go Proud (Imp Pol) (J Whitney)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Theforceawaken (J & C Aranyos)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Zelenka Your Deepest Desire (Mrs Alice Ferguson)
Baby of Breed: Aeukanmanuva Shoot to Win (AI) (C Yate)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Sue Bownds (NSW)  (Group Entry : 69)

Best in Group & Open in Group: Great Dane
Aust Ch Ondane Just Wild About Harry (AI) (K M Ward)
Baby in Group: French Bulldog
Carrski Storm Chaser (Carrski Knls)
Minor in Group: Poodle (Standard)
Kysan King of the Kids (Linda Robinson)
Puppy in Group: French Bulldog
Mambilou Little One Of Rising (Mambilou Kennels)
Intermediate in Group: French Bulldog
Aust Ch Mambilou She Loves To Party (Mambilou Kennels)
Aust Bred in Group: Boston Terrier
Louveteau A Fairy Story (Mrs K Ewing)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Schipperke
Aust Gr & Neut Ch Breogan Highwaytoa Black Panda (Helen Rixon)
Runner Up Neuter in Group: Dalmatian
Aust Ch Thunderspot flash of silver (Melissa Obrien)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Louveteau Fantasy N Fairytales (Mrs K Ewing)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Louveteau A Fairy Story (Mrs K Ewing)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Paceway Very Stylish (Fran Darling)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Paceaway HiJack (Jenni O’Connor)
Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Thunderspot pina colada (M obrien)
Baby of Breed: Thunderspot dark phoenicks (M Obrien)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Thunderspot flash of silver (Melissa Obrien)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mambilou She Loves To Party (Mambilou Kennels)
Dog CC & Puppy of Breed: Mambilou Little One Of Rising (Mambilou Kennels)
Baby of Breed: Carrski Storm Chaser (Carrski Knls)

Great Dane
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ondane Just Wild About Harry (AI) (K M Ward)

Keeshond
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Rymiska Ice Cube (Ray/ Marilyn & Tracey Parker)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Rymiska Charm The Riot (R/ M & T Parker)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kysan King of the Kids (Linda Robinson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Capanash Mistress of The Dark (Caroline Sharpe)

Poodle (Toy)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Rubicundale Bijou Suki (Jenny Larkman)

Schipperke
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rixown Riches Skip Away (Helen Rixon)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Breogan Highwaytoa Black Panda (Helen Rixon)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Beltzu The One And Only (Belinda Heersema)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Beltzu Sweet Obsession (Belinda Heersema)