Caboolture & Dist P A & I Association Ltd (QLD)

Date of Show : 3-Jun-2022 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Chris McGreevy (QLD)   (Total Entry : 329)

Best in Show & Aust Bred in Show: Chihuahua (Long Coat)
Aust Sup Ch Wachowa 00 Seven (Mrs Jennifer Watt)
Runner Up in Show & Open in Show: Border Collie
Aust Gr Ch Cannyben Locked N Loaded (Janice McKiernan)
Baby in Show: Bernese Mountain Dog
Azzabern Sun Chaser (Mr M & Mrs B Eslick)
Minor in Show: Boxer
Hogwartz Star Fire (S Bryant)
Puppy in Show: Pharaoh Hound
Pressage Moderna (AI) (Joanne Inglis)
Junior in Show: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Tarrangower Thistle (Mr D McKay & Ms L Dunn)
Intermediate in Show: English Springer Spaniel
Aust Ch Fraelighte From Here To Eternity (Mrs M & Miss T Whitfield)
State Bred in Show: Dalmatian
Aust Ch Paceaway Wicked Wayz (Michelle Little)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Afghan Hound
Aust & Neut Ch Chakdarra Holly Go Lightly (Imp NZ) (Mrs J Y Anderson)
Runner Up Neuter in Show: Dalmatian
Aust & Neut Ch Paceaway Summer Reigns (Michelle Little)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Chris McGreevy (QLD)  (Group Entry : 62)

Best in Group & Aust Bred in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Sup Ch Wachowa 00 Seven (Mrs Jennifer Watt)
Baby in Group: Griffon Bruxellois
Alynga Ichabod Mudd (D Norman & M Huisman)
Minor in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Kahleyvale Rebel Code (Carol A Yates)
Puppy in Group: Chihuahua (Long Coat)
Wachowa Sorisso Penny Lane (Mrs Jennifer Watt)
Junior in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Wachowa Workn For The Man (Mrs Jennifer Watt)
State Bred in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Hollinglen Black Or White (Mrs C Ross)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Blacktree The Gambler (Carol Yates)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Hollinglen Black Or White (Mrs C Ross)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Kahleyvale The Crown Jewel (Mrs C Ross)
Res Bitch CC & State Bred (Bitch) of Breed: Kahleyvale Celtic Whispers (Carol A Yates)
Minor of Breed: Kahleyvale Rebel Code (Carol A Yates)
Junior of Breed: Daventri Secret Ambition (Bronwen Gordon/P Fernleigh)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wachowa 00 Seven (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Wachowa Emily Jane (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Wachowa Sorisso Penny Lane (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Fibanacci Liaison with Destiny (Ann Parker)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wachowa Workn For The Man (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wachowa Tom Sawyer (Mrs Jennifer Watt)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wachowa Josie Brown (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Tarquila Mystic Wolf (Ann Parker)
Minor of Breed: Wachowa Sorriso Charlene (Mrs Jennifer Watt)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alynga Knitting Nancy (D Norman & M Huisman)
Baby of Breed: Alynga Ichabod Mudd (D Norman & M Huisman)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Piccino Next Level (Mr M &Mrs S Reeves / Ms Hardwicke)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Koatiponi Witchcraft (Ms B McAlpine)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Silverino Poetic Justice (A Anson)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Lapinscha Dare to Dazzle (A Anson)

Papillon
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Malibutango Double Delight (Susan Glennon)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Roseswain Wild Rose (Mrs J A Moy)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Helen Weil (QLD)  (Group Entry : 26)

Best in Group & Open in Group: West Highland White Terrier
Aust Sup Ch Juscot Follow That Dream To Whitebriar (Imp NZ) (Mrs C Bowers)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Magicmine Dark Knight CCD CD RE JC (Paula HIll)
Puppy in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Foxanatic Tom Yum (Jane Cantlon)
Junior in Group: Tenterfield Terrier
Nudimah Dukes Victory (David & Mary Holt)
Intermediate in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Rizenstar Whosdanew Kingofhell (Miss S McKenzie & Miss K Gordon)
State Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Magicmine Knights Angel JC JD RN (Paula Hill)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust & Neut Ch Magicmine My Tys Angel CCD CDX RE JDX AD (Paula Hill)
Runner Up Neuter in Group: Tenterfield Terrier
Aust Neut Gr Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rizenstar Whosdanew Kingofhell (Miss S McKenzie & Miss K Gordon)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Fallingwater La Vie Est Belle(AI) (Charlotte Sweeney)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Fallingwater Tres Magnifique (AI) (Charlotte Sweeney)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Foxanatic Tom Yum (Jane Cantlon)

Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cathasaigh Phantom in the Park (AI) (Georgina Lofting)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cathasaigh Cause And Effect (L J Saxton)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Magicmine Dark Knight CCD CD RE JC (Paula HIll)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Magicmine Knights Angel JC JD RN (Paula Hill)
Junior of Breed: Magicmine Spirited Angel (Paula Hill)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Magicmine My Tys Angel CCD CDX RE JDX AD (Paula Hill)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Nudimah Dukes Victory (David & Mary Holt)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Nudimah My Girl Lollipop (David & Mary Holt)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Atenta Lady of the Lillies (David & Mary Holt)
State Bred of Breed: Aust Ch Nudimah Josie Isa Jewel (Desley Draper)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Juscot Follow That Dream To Whitebriar (Imp NZ) (Mrs C Bowers)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Tarrafern Youíre The Voice (P & A Tohill)
Bitch CC & Junior of Breed: Tarrafern Queen of Jazz (P & A Tohill)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Helen Weil (QLD)  (Group Entry : 47)

Best in Group & Intermediate in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Fraelighte From Here To Eternity (Mrs M & Miss T Whitfield)
Minor in Group: Hungarian Vizsla
Elettars Insurgent (M & A Richards / D Winch & P Johnson)
Puppy in Group: Cocker Spaniel (American)
Farnsmere Strike It Rich (Ms B McAlpine)
Junior in Group: Cocker Spaniel
Amamoor Sail The Seas (Mrs Debbie Thomas)
Aust Bred in Group: Labrador Retriever
Wintoppi Sea Jewel (Mrs Karan Griffiths)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aust Ch & Neut Ch Tarshona Celestial Nova (Belinda McAlpine)
Runner Up Neuter in Group: Golden Retriever
Aust Neut Ch GoldMartini Get Off My Kloud (Alexandria Martin & Georgia Melville)

Cocker Spaniel
R/UP BOB & Junior of Breed: Amamoor Sail The Seas (Mrs Debbie Thomas)
Baby of Breed: Brayroan Mischief N Mayhem (Julie Newbold)
Baby (Bitch) of Breed: Brayroan Carnival Of Mischief (Julie Newbold)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Brayroan Mischievous Chance (Julie Newbold)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Farnsmere Strike It Rich (Ms B McAlpine)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte From Here To Eternity (Mrs M & Miss T Whitfield)
Res Bitch CC & Open of Breed: Ozdezign Indulgence (Mrs M & Miss T Whitfield)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch GoldMartini Oops I DidIt Again (Alexandria Martin & Georgia Melville)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch GoldMartini Get Off My Kloud (Alexandria Martin & Georgia Melville)

Hungarian Vizsla
Dog CC & Minor of Breed: Elettars Insurgent (M & A Richards / D Winch & P Johnson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Gamecall Flotide (J Hall & J Roberts)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Sharkenn Tyron (P Grove)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Wintoppi Sea Jewel (Mrs Karan Griffiths)
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Dog CC: Aust Neut Ch Dewick Spice N Spirit RN CCD (Miss Barbara Dixon)
Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Dewick Pips Lady (Miss Jan Manson)

Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: AmiciLeale Sondelli (Maneah Eberbach)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Tarshona Celestial Nova (Belinda McAlpine)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: CZE Jr Ch POL Jr Ch SVK Ch Ecco Crazy Forever (LH) SJ (Imp CZE) (Judy Glover)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Miss Ainslie Carius (QLD) (Group Entry : 54)

Best in Group & Aust Bred in Group: Whippet
Aust Ch Chakrata Hoodlum Intha Park (Michelle Youngberg)
Runner Up in Group: Saluki
Aust Ch Pazada Keeping Up Appearances (AI) (P & R Bazzocco / G & P Russell)
Baby in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Splendak Melody ofth Myth (B K & Y J Shaw)
Puppy in Group: Pharaoh Hound
Pressage Moderna (AI) (Joanne Inglis)
Junior in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Tarrangower Thistle (Mr D McKay & Ms L Dunn)
State Bred in Group: Borzoi
Aust Ch Russkimir Dazzling Wishes (M L Davis)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Afghan Hound
Aust & Neut Ch Chakdarra Holly Go Lightly (Imp NZ) (Mrs J Y Anderson)

Afghan Hound
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Chakdarra Holly Go Lightly (Imp NZ) (Mrs J Y Anderson)

Borzoi
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Russkimir Dazzling Wishes (M L Davis)

Dachshund (Miniature Long Haired)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Kajmytt Larrikin Lad (Cheryl Farley)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Kajmytt Miss Molly (Cheryl Farley)
Baby of Breed: Splendak Melody ofth Myth (B K & Y J Shaw)
State Bred of Breed: Aust Ch Splendak Next Chapter in Bold (B K & Y J Shaw)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Elettars Daph Th Way I Like It (IID)(NZ) (D Winch & P Johnson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Dacaldorf Mustang Sally (Kerry)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fayrewyre Mr Winx (Ms L Dunn)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Fayrewyre Sorcerer (Ms L Dunn)
Bitch CC & Junior of Breed: Tarrangower Thistle (Mr D McKay & Ms L Dunn)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fayrewyre Serendipity (Ms L Dunn)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Dachdotcom Isabel W (Kerry)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Pressage Moderna (AI) (Joanne Inglis)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pennhari Forever In A Day (Ms J Inglis)
Dog CC & State Bred of Breed: Pressage Novavax (AI) (Joanne Inglis)

Rhodesian Ridgeback
Res Dog CC & Minor of Breed: Sajanak Daviesia Lucius (Ms Cherie Young | Mr David King | Mr Paul Kelly)

Saluki
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pazada Keeping Up Appearances (AI) (P & R Bazzocco / G & P Russell)

Whippet
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chakrata Hoodlum Intha Park (Michelle Youngberg)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Arjai Queen of Hearts (Michelle Youngberg)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Anton Weil (QLD)  (Group Entry : 48)

Best in Group & Open in Group: Border Collie
Aust Gr Ch Cannyben Locked N Loaded (Janice McKiernan)
Runner Up in Group: Bearded Collie
Aust Sup Ch Edinglen U Had Me At Hello (Michele Lincoln & Julie Lyons)
Baby in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Bunyaview Driving Miss Daisy (Judith Sanders)
Minor in Group: Bearded Collie
Edinglen BeyondTheLookingGlass (Michele Lincoln & Julie Lyons)
Junior in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Mandene Walking In Sunshine (Julene Brady)
Intermediate in Group: Swedish Vallhund
Aust Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Austrax Generator (Kath Williamson)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Waykrest Show Time (Wayne Carter)
Intermediate of Breed: Waykrest Raging Bull (Wayne Carter)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Oatland Miss Betty (Mrs D Kent)
Baby of Breed: Oatland Bobby Dazzler (Mrs D Kent)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Edinglen U Had Me At Hello (Michele Lincoln & Julie Lyons)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Edinglen BeyondTheLookingGlass (Michele Lincoln & Julie Lyons)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Cannyben Locked N Loaded (Janice McKiernan)

Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Osuno The Moss Monster (Imp NZ) (Mrs A J & Miss S J Smith)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Torrya Bohemian Rhapsody (Tori Pickering-Veraa)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Mandene Walking In Sunshine (Julene Brady)

Welsh Corgi (Pembroke)
Res Dog CC & Minor of Breed: Cymtaran Dewydd De (Joyce Wheeler)
Baby of Breed: Bunyaview Driving Miss Daisy (Judith Sanders)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Miss Carolyn Ryan (QLD)  (Group Entry : 43)

Baby in Group: Bernese Mountain Dog
Azzabern Sun Chaser (Mr M & Mrs B Eslick)
Minor in Group: Boxer
Hogwartz Star Fire (S Bryant)
Puppy in Group: Rottweiler
Aust Ch Mondallin Mark My Words (D Dallinger & M Moore)
Junior in Group: Boxer
Keljamar Love of Thunder (Kellie Poole)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Annakpok Th Devilís Kiss (AI) (Narelle Adams & Sarah Dean)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Icepaws Rockn Dahous With Reba (Karen Knight & Linda Boulton)

Bernese Mountain Dog
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Trivale Amour Phoebe (M K Smith & G J Keown)
Baby of Breed: Azzabern Sun Chaser (Mr M & Mrs B Eslick)

Boxer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Keljamar Mr Squiggle (Kellie Poole)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Keljamar Love of Thunder (Kellie Poole)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Hogwartz Star Fire (S Bryant)
Puppy of Breed: Hogwartz The Gingerbred Man (S Bryant)

Dobermann
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wattavue Innocent Embrace (John & Maree Nesbitt)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lechienrouge Milo Deauville (Paul & Rhianon Gibson)

German Pinscher
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Milsky Jazz It Up (Brenda Turner)

Rottweiler
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mondallin Mark My Words (D Dallinger & M Moore)
Res Dog CC & Minor of Breed: Mondallin Now Lets Just Rumble (D Dallinger & M Moore)

Russian Black Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Tvorimir Icebreaker (AI) (N Sadykova / K Dawson)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Snowweb On Parade (Mrs Joan Webb)

St Bernard
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Allsaint Jolene On A Roll (Lauren Mckillop-davies)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Salhia Deja Vu (Mrs Lauren McKillop-Davies)
Baby of Breed: Chrystlepark Check The Label (Lauren Mckillop-davies)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Miss Ainslie Carius (QLD)  (Group Entry : 49)

Best in Group & Intermediate in Group: British Bulldog
Aust Ch Robocky Camilla with Love (Mrs T Albrecht / Mr L Samytowski / Mr J Oddi)
Runner Up in Group & Junior in Group: Keeshond
Aust Ch Rymiska Bewitched Body n Soul (T Parker & L Cassidy)
Baby in Group: British Bulldog
Majestueux God of Mischief (Ms T Cumner)
Puppy in Group: Great Dane
Kochak Destined to be (AI) (S & L Arrowsmith)
State Bred in Group: Dalmatian
Aust Ch Paceaway Wicked Wayz (Michelle Little)
Aust Bred in Group: French Bulldog
Aust Ch Be-Unyque The Golden Child (Bill & Denise Smith)
Open in Group: Schipperke
Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dalmatian
Aust & Neut Ch Paceaway Summer Reigns (Michelle Little)
Runner Up Neuter in Group: Lhasa Apso
Avonglen Arthur Pendragon (Mrs J Stringer)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Robocky Camilla with Love (Mrs T Albrecht / Mr L Samytowski / Mr J Oddi)
Baby of Breed: Majestueux God of Mischief (Ms T Cumner)

Chow Chow
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Majestueux Shaolin Zen Emei (Tricia Cumner)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Wicked Wayz (Michelle Little)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Paceaway Summer Reigns (Michelle Little)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Be-Unyque The Golden Child (Bill & Denise Smith)
Dog CC & Junior of Breed: Starzlechien Ima Hustler (AI) (Sara Brown)
Baby of Breed: Starzlechien Sweet As Honey (Sara Brown)

Great Dane
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kochak Destined to be (AI) (S & L Arrowsmith)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kochak Diamonds RA Gils BF (AI) (B & J Audet / S & L Arrowsmith)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rymiska Bewitched Body n Soul (T Parker & L Cassidy)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Zaland The Clock Strikes One (Miss B Beves/ Miss N Estatheo & Mrs J Stringer)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Avonglen Arthur Pendragon (Mrs J Stringer)

Poodle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Morpaudl Dezigned N Zilva (P Morgan)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Brilliante Aristka Baleta (M L Carr)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Adithe Youre My World (Judith McRobie)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Killilan Yr Honour I Rest My Case (Teena Sloan)