Canine Fund Raisers (WA)

Date of Show : 19-Jun-2022 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Amanda Everson (QLD)   (Total Entry : 442)

Best in Show & State Bred in Show: Newfoundland
Aust Ch Happybear Look Who's Talking (AI) (Ms N Ryan)
Minor in Show: Whippet
Arjai Heart Of Glass (Jo Kramer)
Puppy in Show: Schnauzer (Miniature)
Schnauzinnís Agent of Mercy (Imp NZ) (Shannon Dooley)
Intermediate in Show: German Shepherd Dog
Aust Ch Gewalt Domino (T Roberts)
Aust Bred in Show: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)
Open in Show: Australian Silky Terrier
Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Aust Neut Ch Lurikeen Talkn About My Girl (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Runner Up Neuter in Show: Beagle
Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrachan Kennels & Miss A Jones)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Rev Colin Seymour (NSW)  (Group Entry : 86)

Best in Group & Open in Group: Australian Silky Terrier
Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Runner Up in Group: Pug
Raevon Black Out (B Goyarts & T Quinn)
Baby in Group: Pomeranian
Blackceltic Divine Destiny (Michele Triplett)
Minor in Group: Pug
Rubixstar Ready To Shine (Ms Jane King)
Intermediate in Group: English Toy Terrier (Black and Tan)
Aust Ch Sevindale All Eyez On Me (J de Reeper)
State Bred in Group: Japanese Chin
Aust Ch Chincasa Million Dollar Baby (AI) (Nick Skeet)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Neut & Can Ch Laud Matador De Torro (Imp CAN) (Charlene Janz)
Runner Up Neuter in Group: Yorkshire Terrier
Neut Ch Yetholme Lunas Snowpea (Mrs J Delaney)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)

Chihuahua (Long Coat)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut & Can Ch Laud Matador De Torro (Imp CAN) (Charlene Janz)

Chihuahua (Smooth Coat)
Dog CC & Junior of Breed: Voncronan Dirty Desire (Kylie Tilley/ Tina Sunman & Veronica McKelvie)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mohawk Rolex (Miss V M Bridle)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sevindale All Eyez On Me (J de Reeper)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Nagpuni Mister Bigg (Mrs Alexandra Deasy)

Havanese
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ananda Sashay Away (Mrs S Shellback)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ellingly Upshot Panda (Mrs S Shellback)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chincasa And Then Some (Nick Skeet)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Chincasa Million Dollar Baby (AI) (Nick Skeet)

Pekingese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Athalow Raining Aces (Aristic Kennels)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
Baby of Breed: Blackceltic Divine Destiny (Michele Triplett)

Pug
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Raevon Black Out (B Goyarts & T Quinn)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Rubixstar Ready To Shine (Ms Jane King)
Puppy of Breed: Karakia Dare to Dream (Kristy Padberg)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Neut Ch Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)

Russian Toy (Long Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Nightwood churchkhela (Kay Marshall)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabita Akaru (Imp SVN) (Kay Marshall)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bozliwia Lightsome Fire At Yetholme (Mrs J Delaney)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch Yetholme Lunas Snowpea (Mrs J Delaney)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Megan Markotany (NSW)  (Group Entry : 41)

Best in Group & Aust Bred in Group: Jack Russell Terrier
Battlestar Hot In The City (Ms V White)
Minor in Group: Scottish Terrier
Calanclan Lady Rothesay (M Appleyard)
Intermediate in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Bullitproof The Undertaker (Mrs C & Mr M Allen)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Iroq Something To Talk About (Mr S V & Mrs M Green)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Iroq Miss Independence (Mr S V & Mrs M Green)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Battlestar Hot In The City (Ms V White)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Calanclan Lady Rothesay (M Appleyard)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bullitproof The Undertaker (Mrs C & Mr M Allen)
Bitch CC & State Bred of Breed: Formulabluz Brite Lite City (Amanda Munro)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Toni Dennis (QLD)  (Group Entry : 70)

Best in Group & Junior in Group: Golden Retriever
Fetchnpoint Shake Rattle N Roll At Happybear (Ms N Ryan Miss S Stephens & Ms T Platt)
Runner Up in Group & Open in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Sup Ch Staryanks Heir Apparent (Paul & Debbie Wilkes / Paige Hopkins)
Baby in Group: German Shorthaired Pointer
Gillbrae Valentino (Miss A Keulen-Brain)
Minor in Group: Golden Retriever
Happybear Finishing Touch (Ms N Ryan & Mr D Nadebaum)
Intermediate in Group: Flat Coated Retriever
Aust Ch Starflatz Crimson And Clover (AI) (Christine Murray)
State Bred in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Olbah Duchess of the Dunes (Lorraine & Gary Loftus)
Aust Bred in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)

Clumber Spaniel
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Makapoynt Bette Davies (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)

Cocker Spaniel
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Bifield Keepsake At Regencyblue (AI) (Mrs J L Sewell & Miss S L Sewell)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Staryanks Heir Apparent (Paul & Debbie Wilkes / Paige Hopkins)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)

Curly Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Curlbrook Dont Stop Me Now (Curlbrook Kennels & N Scholz)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Olbah Duchess of the Dunes (Lorraine & Gary Loftus)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wytcher Angel Eyes (Carey Curtis & David Nicholson)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Barecho B Witched (Imp SWE) (Carey Curtis)
Junior of Breed: Maketawa Im Your Man (Lorraine & Gary Loftus)
Junior (Bitch) of Breed: Wytcher B Dazzled (C Curtis & D Nicholson)
Intermediate of Breed: Aust Ch Wytcher Dancing Queen (Carey Curtis & David Nicholson)
Open (Dog) of Breed: Aust Ch Barecho Custom Made (Imp SWE) (Carey Curtis)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Starflatz Crimson And Clover (AI) (Christine Murray)

German Shorthaired Pointer
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Wahrelegende Skyeís the Limit (Anne Whitehead)
Baby of Breed: Gillbrae Valentino (Miss A Keulen-Brain)
Baby (Bitch) of Breed: Wahrelegende New Begininngs (Anne Whitehead)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Fetchnpoint Shake Rattle N Roll At Happybear (Ms N Ryan Miss S Stephens & Ms T Platt)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Happybear A New Beginning (AI) (Natasha Ryan)
Minor of Breed: Happybear Finishing Touch (Ms N Ryan & Mr D Nadebaum)

Pointer
Minor of Breed: Atsira Grants Lady Livvy (J & Mrs J Ridgewell)
Puppy of Breed: Atsira Grants Tangelo (J & Mrs J Ridgewell)

Weimaraner
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ghostwind Lucifer th' Star Dancer (Teresa & Ian Warman)

Wirehaired Slovakian Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Grausturm A Will Oth Wisp (AI) (Lauren Ferguson)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Megan Markotany (NSW) (Group Entry : 51)

Best in Group & Minor in Group: Whippet
Arjai Heart Of Glass (Jo Kramer)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Whippet
Aust Ch Harroway Vanity Fair (Pamela Campbell & Steve Warry)
Puppy in Group: Beagle
Sligrachan Minis Ben Lomond (Sligrachan Kennels)
Junior in Group: Beagle
Sligrachan Northern Lights (Sligrachan Knls)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Beagle
Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrachan Kennels & Miss A Jones)
Runner Up Neuter in Group: Whippet
Calahorra River Tigris (Mrs Anna Ferguson)

Beagle
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sligrachan Argylls Black Rose (AI) (Sligrchan Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Argylls Braw Weelad (AI) (Sligrachan Knls)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Sligrachan Minis Ben Lomond (Sligrachan Kennels)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Sligrachan Minis Black Island (Sligrachan Kennels)
Junior of Breed: Sligrachan Northern Lights (Sligrachan Knls)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrachan Kennels & Miss A Jones)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Annaric Royal Sea Dragon (S Wilkins)

Greyhound
Baby of Breed: Kanati Storm Magic (Ms Justine Boreham)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Ridgepride Malikah Zariah (AI) (Monique Robins)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)

Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Itsozi The Jewel Keeper JC (S Timson)

Whippet
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Arjai Heart Of Glass (Jo Kramer)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Aninbrae Struts like a boss JC (Anna Ferguson)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Harroway Vanity Fair (Pamela Campbell & Steve Warry)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Calahorra River Tigris (Mrs Anna Ferguson)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Ms Robynne Spencer (VIC)  (Group Entry : 62)

Best in Group & Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Ambermoon Heat Of The Night (Christine & Emma Luxford)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Gewalt Domino (T Roberts)
Puppy in Group: Border Collie
Noblestarzz Love Me Tipsy (Ambre Smith)
State Bred in Group: Australian Shepherd
Bursirius Just Keep Swimming (Miss J Burren)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Neut Ch Lurikeen Talkn About My Girl (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Runner Up Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Glenbala Edgy Designer Label (I Heard/ K Pearce/G & K Gregory)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Huntarush Blossom Point (Mrs S Einam)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sandsprite Earth Wind n Fire (Mrs S Einam)
Baby of Breed: Sandsprite Blossom Beach (Mrs S Einam)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Bursirius Just Keep Swimming (Miss J Burren)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Willabaa You Can Dream It At Ochaye (Janet O'Donnell & Belinda West)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Ochaye Globe Trotter (Tim Thomas & Belinda West)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Ochaye Light The Way (Tim Thomas & Belinda West)
Minor of Breed: Ellagant Happy To See You (M Hondema & A Richardson)

Border Collie
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Noblestarzz Love Me Tipsy (Ambre Smith)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Tri Ch (TS) (T) Dayre Chyme Of The Dragon RA CD (Ms D P Rose)
Minor of Breed: Dayre Empyre Of The Dragon (Ms D P Rose)

Collie (Rough)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Arranbrae Dusk Till Dawn (Gary Credaro)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gewalt Domino (T Roberts)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Glenbala Edgy Designer Label (I Heard/ K Pearce/G & K Gregory)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ambermoon Heat Of The Night (Christine & Emma Luxford)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Yasdnil Whispers In The Breeze (Jeanette Mitchell)
Baby of Breed: Ambermoon And Just Like That (Mrs C & Miss E Luxford)
Junior of Breed: Arajento Roaring Opportunity (Mrs K C Tonkin)
Intermediate (Dog) of Breed: Arajento Opportunity Knocks (Mrs K C Tonkin)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Arajento Night Fever (Mrs K C Tonkin)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Lurikeen Talkn About My Girl (Ms J Harris & Ms A Stanton)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Amanda Everson (QLD)  (Group Entry : 62)

Best in Group & State Bred in Group: Newfoundland
Aust Ch Happybear Look Who's Talking (AI) (Ms N Ryan)
Runner Up in Group & Open in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Sup Ch Sennen Oops I Did It Again (R & K Berwick)
Minor in Group: Akita
Ryerson I Want That One(AI) (A Haranto & J Wiltshire)
Puppy in Group: Schnauzer (Miniature)
Schnauzinnís Agent of Mercy (Imp NZ) (Shannon Dooley)
Junior in Group: St Bernard
Accropolis Dancn WithThe Devil (AI) (Georgia Smith)
Intermediate in Group: Rottweiler
Jamzaaba vz Opals N Pearls (Sharon Gossage)
Aust Bred in Group: Rottweiler
Jamzaaba VZ Nevermind (Sharon Gossage)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Icepower Bumble Bee (Mrs K Black & Ms D L Byles)

Akita
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ryerson I Want That One(AI) (A Haranto & J Wiltshire)

Alaskan Malamute
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Diomede Poetry in Motion (R A & D J Wells)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sennen Oops I Did It Again (R & K Berwick)
Res Dog CC & Junior of Breed: Sennen Catch Em By Surprise (Mr D & Mrs G May)
Baby of Breed: Sennen Extremely Wicked (D J & Mrs G F May)

Cane Corso
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Redgladiator Isabella (Belinda Allen)
Baby of Breed: Romacor Lunar Eclipse (Belinda Allen)

Newfoundland
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Happybear Look Who's Talking (AI) (Ms N Ryan)

Pyrenean Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Taram Mystic Man (Casey Rose)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Pyrbijour Reach For The Stars (Paul Harrison)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tykerna War Machine (AI) (Kerryn O'Brien & Ash Godsell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Vombroz Von Der Adjuna (Mrs Carla van Verseveld)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Jamzaaba vz Opals N Pearls (Sharon Gossage)
Baby of Breed: Gelderland Queens Gambit (Mrs Carla van Verseveld)
Aust Bred of Breed: Jamzaaba VZ Nevermind (Sharon Gossage)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Schnauzinnís Agent of Mercy (Imp NZ) (Shannon Dooley)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Diomede Chiiai Takara (R A & D J Wells)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Canyonlands Made From Legends (Mr M & Mrs J Boase)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Dencasstique Takeme Tothe Bank (Desiree & Stephen Case)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Dencasstique Stands witha Fist (AI) (Desiree & Stephen Case)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Icepower Bumble Bee (Mrs K Black & Ms D L Byles)

St Bernard
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Accropolis Dancn WithThe Devil (AI) (Georgia Smith)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Christopher Moore (VIC)  (Group Entry : 70)

Runner Up in Group: Tibetan Terrier
Tibetoes Imagine (Mrs S Pratt & Ms P Ellis)
Baby in Group: Poodle (Toy)
Trailee My Design (Linda Nicholls)
Intermediate in Group: Chow Chow
Aust Ch Senge Pawprints Of A Lion To Bluelord (Mrs J A Williams)
State Bred in Group: French Bulldog
Aust Ch Britbull time turner (K & S Winter)
Aust Bred in Group: Shih Tzu
Aust Ch Killilan The Court Will Rise (Josh & Sarah Griffiths)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Great Dane
Aust & Neut Ch Alariqus Anastacia Royale (AI) (Ms R McLean & Mr I Barclay)
Runner Up Neuter in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Neut Ch Wazzat Illiana (E Richards)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Celticpryde Robert The Bruce (Kelly Hamilton)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Senge Pawprints Of A Lion To Bluelord (Mrs J A Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sherae Dancin Red Fire Dragon (Sherae Knls & Miss N Rhodes)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Malaboo Frozen In Time (AI) (Ms N Rhodes)
Baby of Breed: Sherae Black Spirit Dragon (Miss N Rhodes & Sherae Kennels)

Dalmatian
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dalhayvin Midnight Melody (AI) (Candice Jackson)
Baby of Breed: Dalhayvin Reindeer Games (C Jackson)

French Bulldog
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Britbull time turner (K & S Winter)

Great Dane
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cymroz Dog Of Thunder (M Wasley)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Vandown Frue Valda (M J Wasley)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: TuxDanes Take A Bow (AI) (A & M Furst)
Res Bitch CC & Minor of Breed: TuxDanes Leading Lady (AI) (A and M Furst)
Intermediate of Breed: Alariqus Cher I Got You Babe (Mrs D Richards)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Alariqus Anastacia Royale (AI) (Ms R McLean & Mr I Barclay)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Belzbentley Adamantium (Ms Michelle Grove)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Daesdaemar Get The Picture At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Patome Legendary Rikki (Ms Michelle Grove)
Baby of Breed: Tomidachi Diamonds N Pearls (Mrs N Thornett)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tamaari Mr Digby (C Wood/M Sawley)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Axsollonte A Moment In Time (Mrs M Holland)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Hunkeedori Life On The Edge (Mrs M Holland)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Anoki Its A Kinda Magic (L Taylor)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Trailee Miss High Society (Linda Nicholls)
Baby of Breed: Trailee My Design (Linda Nicholls)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Killilan The Court Will Rise (Josh & Sarah Griffiths)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tibetoes Imagine (Mrs S Pratt & Ms P Ellis)

Xoloitzcuintle (Intermediate)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Pancho Prospero (J Z Dinis)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wazzat Reva (J Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Wazzat Illiana (E Richards)