Hills Kennel Club of WA (WA)

Date of Show : 2-Jul-2022 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Ms Roni Oma (WA)

Best in Show & Open in Show: Bernese Mountain Dog
Aust Sup Ch Sennen Oops I Did It Again (R & K Berwick)
Runner Up in Show & Junior in Show: Bouvier des Flandres
Estrik Big Bootie Birtha (Mr M & Mrs J Sach / Mr P Kylstra)
Baby in Show: Pomeranian
Blackceltic Divine Destiny (Michele Triplett)
Minor in Show: Whippet
Harroway Sublime (Pamela Campbell & Steven Warry)
Puppy in Show: Great Dane
TuxDanes Take A Bow (AI) (A & M Furst)
Intermediate in Show: Pekingese
Aust Ch Athalow Raining Aces (Aristic Kennels)
Aust Bred in Show: Beagle
Aust Ch Sligrachan Argylls Braw Weelad (AI) (Sligrachan Knls)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Siberian Husky
Aust Sup & Neut Ch Icepower Bumble Bee (Mrs K Black & Ms D L Byles)
Runner Up Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Aust Neut Ch Lurikeen Talkn About My Girl (Ms J Harris & Ms A Stanton)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Linda Taylor (WA)

Best in Group & Intermediate in Group: Pekingese
Aust Ch Athalow Raining Aces (Aristic Kennels)
Runner Up in Group & Open in Group: Australian Silky Terrier
Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Baby in Group: Pomeranian
Blackceltic Divine Destiny (Michele Triplett)
Minor in Group: Havanese
Ellingly Upshot Panda (Mrs S Shellback)
Puppy in Group: Australian Silky Terrier
Karlyermai Nutin Gotta B Rokin (Karlyermai Kennels)
Junior in Group: Havanese
Cuvano A Pinch of Spice (Mrs M Taylor)
Aust Bred in Group: Pomeranian
Aust Sup Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Yorkshire Terrier
Neut Ch Yetholme Lunas Snowpea (Mrs J Delaney)
Runner Up Neuter in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Neut & Can Ch Laud Matador De Torro (Imp CAN) (Charlene Janz)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Karlyermai Nutin Gotta B Rokin (Karlyermai Kennels)

Chihuahua (Long Coat)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut & Can Ch Laud Matador De Torro (Imp CAN) (Charlene Janz)

Chinese Crested Dog
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mohawk Rolex (Miss V M Bridle)

Havanese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cuvano A Pinch of Spice (Mrs M Taylor)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ellingly Upshot Panda (Mrs S Shellback)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chincasa And Then Some (Nick Skeet)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Chincasa Million Dollar Baby (AI) (Nick Skeet)

Pekingese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Athalow Raining Aces (Aristic Kennels)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
Baby of Breed: Blackceltic Divine Destiny (Michele Triplett)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kabova Almost Famous (Jenny Whitney)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Rubixstar Ready To Shine (Ms Jane King)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Neut Ch Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)

Russian Toy (Long Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Nightwood churchkhela (Kay Marshall)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Barrajy Rant And Rave (Kay Marshall)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bozliwia Lightsome Fire At Yetholme (Mrs J Delaney)
Baby of Breed: Yetholme Lunas Dreaming (Mrs J Clarke)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch Yetholme Lunas Snowpea (Mrs J Delaney)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Miss Natasha Ryan (WA)

Best in Group & Junior in Group: Lakeland Terrier
Kineta Take Me to the Beach (Eva Fekete)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Bullitproof The Undertaker (Mrs C & Mr M Allen)
Baby in Group: Fox Terrier (Smooth)
Mirolinda Mr Finnigan (Shirley Friday)
Puppy in Group: Staffordshire Bull Terrier
Staffegan She Bee Stingin (AI) (Jackie Cook / Alison Gray)
Aust Bred in Group: Jack Russell Terrier
Battlestar Hot In The City (Ms V White)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Staffegan Gems Pride (Mrs Jackie Cook)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Gohtcha Cruising Down Main (R L Firns)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chrysaliss where mischief lies (Rebecca Firns)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Chrysaliss Prince of Mischief (Rebecca Firns)

Fox Terrier (Smooth)
Baby of Breed: Mirolinda Mr Finnigan (Shirley Friday)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Battlestar Hot In The City (Ms V White)

Lakeland Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kineta Take Me to the Beach (Eva Fekete)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Calanclan Lady Rothesay (M Appleyard)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bullitproof The Undertaker (Mrs C & Mr M Allen)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Staffegan She Bee Stingin (AI) (Jackie Cook / Alison Gray)
Res Dog CC & Junior of Breed: Avoncrest Nonconformist (Sandy Graham)
Intermediate (Bitch) of Breed: Boldhart Truth About Love (J & N Lazzo/ A Baxter)
State Bred of Breed: Keltrice My Fair Lady (K Senior)
Aust Bred of Breed: Boldhart Armed To Charm (J & N Lazzo/ A Baxter)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Staffegan Gems Pride (Mrs Jackie Cook)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr John Bink (ACT)

Best in Group & Open in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Sup Ch Staryanks Heir Apparent (Paul & Debbie Wilkes / Paige Hopkins)
Minor in Group: Bracco Italiano
Arnkay Destino Dei Cinque (S Shields & T Fountaine)
Aust Bred in Group: Golden Retriever
Aust Ch Ambermist Tequila Sunrise (Debra Turner)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust & Neut Ch Wahrelegende Cookies N Cream TK S JC (Tracey Fountaine)
Runner Up Neuter in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Caranthar Summer Storm (Mrs L & Miss C Foster)

Bracco Italiano
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Arnkay Destino Dei Cinque (S Shields & T Fountaine)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bifield Keepsake At Regencyblue (AI) (Mrs J L Sewell & Miss S L Sewell)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Staryanks Heir Apparent (Paul & Debbie Wilkes / Paige Hopkins)

Curly Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Curlbrook Dont Stop Me Now (Curlbrook Kennels & N Scholz)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Barecho Custom Made (Imp SWE) (Carey Curtis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wytcher Angel Eyes (Carey Curtis & David Nicholson)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Barecho B Witched (Imp SWE) (Carey Curtis)
Junior of Breed: Briabrae Moon Over Alderaan (Gemma Wilson)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Durers Angel Fair (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Wahrelegende Skye’s the Limit (Anne Whitehead)
Baby (Bitch) of Breed: Wahrelegende New Begininngs (Anne Whitehead)
Puppy of Breed: Durers Orpheus (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Junior of Breed: Durers Angels Playing (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Wahrelegende Cookies N Cream TK S JC (Tracey Fountaine)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ambermist Tequila Sunrise (Debra Turner)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ambermist Up In Lights (Debra Turner)
Res Dog CC & Junior of Breed: Conarhu Andante Andante (Karen Lott)
Baby of Breed: Skeelier Whisper True (Lisa Keedwell)
Puppy of Breed: Brightshaw Star Attraction (Holly Brighton)
State Bred (Bitch) of Breed: Conarhu Poetry In Motion (AI) (Ruth Connah)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Asuare Dancing InTheMoonlight JC (Tracey Fountaine & Sam Shields)

Labrador Retriever
Dog CC: Aust Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)
Minor of Breed: Blackboy Caramel Crumble (Mrs L & Miss C Foster)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Caranthar Summer Storm (Mrs L & Miss C Foster)

Pointer
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Atsira Grants Tangelo (J & Mrs J Ridgewell)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Atsira Grants Lady Livvy (J & Mrs J Ridgewell)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Hipoint Twist of Fate (AI) (O & M dos Santos / J & R Mirto)

Weimaraner
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ghostwind Lucifer th' Star Dancer (Teresa & Ian Warman)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr John Bink (ACT)

Best in Group & Open in Group: Beagle
Aust Ch Sligrachan Argylls Black Rose (AI) (Sligrchan Kennels)
Runner Up in Group & Minor in Group: Whippet
Harroway Sublime (Pamela Campbell & Steven Warry)
Baby in Group: Greyhound
Kanati Storm Magic (Ms Justine Boreham)
Puppy in Group: Beagle
Sligrachan Minis Ben Lomond (Sligrachan Kennels)
Aust Bred in Group: Beagle
Aust Ch Sligrachan Argylls Braw Weelad (AI) (Sligrachan Knls)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Beagle
Aust Neut Ch Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrachan Kennels & Miss A Jones)
Runner Up Neuter in Group: Whippet
Calahorra River Tigris (Mrs Anna Ferguson)

Beagle
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sligrachan Argylls Black Rose (AI) (Sligrchan Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sligrachan Minis Ben Lomond (Sligrachan Kennels)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Argylls Braw Weelad (AI) (Sligrachan Knls)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Tonicbay Little Dragon (Mr A J & N Crocker)
Junior of Breed: Sligrachan Northern Lights (Sligrachan Knls)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrachan Kennels & Miss A Jones)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Annaric Royal Sea Dragon (S Wilkins)

Greyhound
Baby of Breed: Kanati Storm Magic (Ms Justine Boreham)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Drumrigel Big Jake (Tanya Brooker)

Whippet
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Harroway Sublime (Pamela Campbell & Steven Warry)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Harroway Blame Game (Pamela Campbell & Steve Warry)
Puppy of Breed: Aninbrae Tatooines Galaxy (Miss Louise Allis)
Junior of Breed: Aninbrae Divine Calamity (Mrs A Ferguson)
Open of Breed: Aust Ch Aninbrae Struts Like A Boss JC (Anna Ferguson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Calahorra River Tigris (Mrs Anna Ferguson)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Ms Roni Oma (WA)

Best in Group & Junior in Group: Bouvier des Flandres
Estrik Big Bootie Birtha (Mr M & Mrs J Sach / Mr P Kylstra)
Runner Up in Group & Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Whoami Nothing But Trouble (Miss K E Post)
Baby in Group: Shetland Sheepdog
Lurikeen Lil Bit Sneaky (Julie Harris & Ashlea Stanton)
Minor in Group: Shetland Sheepdog
Nightwood Star Ofth Spotlite (Ms D Simpson)
Puppy in Group: Australian Shepherd
Ellagant Happy To See You (M Hondema & A Richardson)
Intermediate in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Yasdnil Whispers In The Breeze (Jeanette Mitchell)
State Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Aust Bred in Group: Australian Shepherd
Willabaa You Can Dream It At Ochaye (Janet O'Donnell & Belinda West)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Neut Ch Lurikeen Talkn About My Girl (Ms J Harris & Ms A Stanton)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ochaye Light The Way (Tim Thomas & Belinda West)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Willabaa You Can Dream It At Ochaye (Janet O'Donnell & Belinda West)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Ellagant Happy To See You (M Hondema & A Richardson)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Bursirius Just Keep Swimming (Miss J Burren)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Poruse Talk Of The Town (Diana Sprigg)

Bouvier des Flandres
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Estrik Big Bootie Birtha (Mr M & Mrs J Sach / Mr P Kylstra)

Collie (Rough)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Kahnhond Shades Of Glory (T & Mrs S J Mallia)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Kahnhond Colour Me Blue (T & Mrs S J Mallia)
Puppy of Breed: Arranbrae Dusk Till Dawn (Gary Credaro)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Glenbala Edgy Designer Label (I Heard/ K Pearce/G & K Gregory)

Puli
Baby of Breed: Cordmaker Call Me Fergus (Imp NZ) (S Huebner & P Kelly)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Whoami Nothing But Trouble (Miss K E Post)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yasdnil Whispers In The Breeze (Jeanette Mitchell)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lurikeen DriveIt LikeYaStoleIt (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Baby of Breed: Lurikeen Lil Bit Sneaky (Julie Harris & Ashlea Stanton)
Minor of Breed: Nightwood Star Ofth Spotlite (Ms D Simpson)
Junior of Breed: Arajento Roaring Opportunity (Mrs K C Tonkin)
Intermediate (Dog) of Breed: Arajento Opportunity Knocks (Mrs K C Tonkin)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Arajento All In Good Time (Mrs K C Tonkin)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Lurikeen Talkn About My Girl (Ms J Harris & Ms A Stanton)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Kerrie Mansell (WA)

Best in Group & Open in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Sup Ch Sennen Oops I Did It Again (R & K Berwick)
Runner Up in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Miniatura Ember Rain (C Primrose & R Connelly)
Baby in Group: Rottweiler
Gelderland Queensbury Rules (Mrs Carla van Verseveld)
Minor in Group: Siberian Husky
Dencasstique My Ohana Legacy (Desiree & Stephen Case)
Puppy in Group: Siberian Husky
Dencasstique Takeme Tothe Bank (Desiree & Stephen Case)
Junior in Group: Alaskan Malamute
Aust Ch Wolfproud Los Angeles (Jenn Lawrence)
State Bred in Group: Alaskan Malamute
Wolfproud Florida (Jenn Lawrence)
Aust Bred in Group: Siberian Husky
Dencasstique Dances WithWolves (AI) (Desiree & Stephen Case)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Siberian Husky
Aust Sup & Neut Ch Icepower Bumble Bee (Mrs K Black & Ms D L Byles)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Wolfproud Los Angeles (Jenn Lawrence)
R/UP BOB & Bitch CC: Wolfproud Santa Fe (Jenn Lawrence)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Wolfproud Florida (Jenn Lawrence)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sennen Oops I Did It Again (R & K Berwick)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Sennen Catch Em By Surprise (Mr D & Mrs G May)
Baby of Breed: Sennen Extremely Wicked (D J & Mrs G F May)

Cane Corso
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Redgladiator Isabella (Belinda Allen)
Baby of Breed: Romacor Lunar Eclipse (Belinda Allen)

Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Vansitar It's Now Or Never (Imp NZ) (Vansitar Dobermanns)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Vansitar Good As Gold (Imp NZ) WAC (Vansitar Dobermanns)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Vansitar Glimmer in the Fire (AI) (IID NZ) (Vansitar Dobermanns)
Baby of Breed: Dobregal Little Red Corvette (B Collins)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vombroz Von Der Adjuna (Mrs Carla van Verseveld)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Jamzaaba vz Opals N Pearls (Sharon Gossage)
Baby of Breed: Gelderland Queensbury Rules (Mrs Carla van Verseveld)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Jamzaaba VZ Nevermind (Sharon Gossage)

Samoyed
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lunasea Have It My Way JC (Ying Chen (Helen))
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lunasea Pretty Little Liar (AI) (Ying Chen (Helen))

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Miniatura Ember Rain (C Primrose & R Connelly)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Dencasstique My Ohana Legacy (Desiree & Stephen Case)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Dencasstique Dances WithWolves (AI) (Desiree & Stephen Case)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Dencasstique Stands witha Fist (AI) (Desiree & Stephen Case)
Puppy of Breed: Dencasstique Takeme Tothe Bank (Desiree & Stephen Case)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Icepower Bumble Bee (Mrs K Black & Ms D L Byles)

St Bernard
Bitch CC & Junior of Breed: Accropolis Dancn WithThe Devil (AI) (Georgia Smith)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Tracey Mol (WA)

Best in Group & Open in Group: Dalmatian
Aust Sup Ch Winterfalls Midnight Cowboy (Ms M Roberts)
Baby in Group: Poodle (Toy)
Trailee My Design (Linda Nicholls)
Puppy in Group: Great Dane
TuxDanes Take A Bow (AI) (A & M Furst)
Junior in Group: British Bulldog
Aust Ch Celticpryde Robert The Bruce (Kelly Hamilton)
State Bred in Group: French Bulldog
Aust Ch Britbull time turner (K & S Winter)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Neut Ch Wazzat Illiana (E Richards)
Runner Up Neuter in Group: Great Dane
Aust & Neut Ch Alariqus Anastacia Royale (AI) (Ms R McLean & Mr I Barclay)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Celticpryde Robert The Bruce (Kelly Hamilton)

Chow Chow
Baby of Breed: Sherae Black Spirit Dragon (Miss N Rhodes & Sherae Kennels)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Winterfalls Midnight Cowboy (Ms M Roberts)
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Dalhayvin Reindeer Games (C Jackson)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Dalhayvin Midnight Melody (AI) (Candice Jackson)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Britbull time turner (K & S Winter)

Great Dane
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: TuxDanes Take A Bow (AI) (A & M Furst)
Bitch CC & Junior of Breed: Vandown Frue Valda (M J Wasley)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Alariqus Cher I Got You Babe (Mrs D Richards)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Alariqus Anastacia Royale (AI) (Ms R McLean & Mr I Barclay)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Daesdaemar The Look Of Love At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Daesdaemar Get The Picture At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Tomidachi Mystical Pursuit (Mrs N Thornett)
Baby of Breed: Tomidachi Diamonds N Pearls (Mrs N Thornett)

Keeshond
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Axsollonte A Moment In Time (Mrs M Holland)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Neut Ch Hunkeedori Life On The Edge (Mrs M Holland)

Poodle (Toy)
Baby of Breed: Trailee My Design (Linda Nicholls)

Xoloitzcuintle (Intermediate)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Pancho Prospero (J Z Dinis)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Wazzat Reva (J Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Wazzat Illiana (E Richards)