Rottweiler Show Results
The following show results have been submitted to our results system for the Rottweiler (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.
19-May-2024 (Sunday)
Charters Towers Kennel Club (QLD)
General Specials : Miss Margaret Davis (QLD) Group Specials : Miss Margaret Davis (QLD)
Minor in Group: Moccarott Ripsky Kyps (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Moccarott Iconic Genes (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Moccarott Ripsky Kyps (Cheryl Jones)
18-May-2024 (Saturday)
Metropolitan Kennel Club of SA Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Ms Noreen Harris (VIC) Group Specials : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Schwartzhund Mystify (Miss N K Hann)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Zempahphi I Drove All Night (Ms A Wells)
Puppy of Breed: Kormeister Adhara (B Palmer)
Metropolitan Kennel Club of SA Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC) Group Specials : Dr Carla Day (VIC)
BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Schwartzhund Mystify (Miss N K Hann)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kormeister Adhara (B Palmer)
Junior (Bitch) of Breed: Zempahphi I Drove All Night (Ms A Wells)
Biggenden A P & I Society (QLD)
General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD) Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
Charters Towers Kennel Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD) Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)
Puppy in Show: Moccarott Iconic Genes (Cheryl Jones)
Minor in Group: Moccarott Ripsky Kyps (Cheryl Jones)
Puppy in Group: Moccarott Iconic Genes (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Moccarott Iconic Genes (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Moccarott Ripsky Kyps (Cheryl Jones)
Charters Towers Kennel Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD) Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)
Puppy in Show: Moccarott Iconic Genes (Cheryl Jones)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Moccarott Iconic Genes (Cheryl Jones)
Minor in Group: Moccarott Ripsky Kyps (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Moccarott Iconic Genes (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Moccarott Ripsky Kyps (Cheryl Jones)
15-May-2024 (Wednesday)
General Specials : Mr Graham Kerr (QLD) Group Specials : Mr John Mitchell (QLD)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
12-May-2024 (Sunday)
Callide Valley Canine Club Inc (QLD)
General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD) Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)
Runner Up in Group: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
Canine Stewards Association WA (AM Show) (WA)
General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC) Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)
Group 2nd: Aust Ch Tykerna Total Recall (Ash Godsell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tykerna Total Recall (Ash Godsell)
Minor of Breed: Fantastikrot Hollywood Meangrl At Ozrotts (E Harrower)
Junior of Breed: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
Canine Stewards Association WA (PM Show) (WA)
General Specials : Miss Erin Brown (QLD) Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tykerna Total Recall (Ash Godsell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Fantastikrot Hollywood Meangrl At Ozrotts (E Harrower)
General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW) Group Specials : Mr Roger Ellis (NSW)
Puppy in Group: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Schwartzhund Mystify (Miss N K Hann)
Dublin Kennel Club Inc - Group 6 Specialty (SA) (S)
General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)
Intermediate in Show: Aust Ch Schwartzhund Mystify (Miss N K Hann)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Schwartzhund Mystify (Miss N K Hann)
Dog CC & Puppy of Breed: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
Tully and District Kennel Club (QLD)
General Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS) Group Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)
Best in Show & Puppy in Show: Moccarott Iconic Genes (Cheryl Jones)
Best in Group & Puppy in Group: Moccarott Iconic Genes (Cheryl Jones)
Minor in Group: Moccarott Ripsky Kyps (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Moccarott Iconic Genes (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Moccarott Ripsky Kyps (Cheryl Jones)
11-May-2024 (Saturday)
Darwin Ladies Kennel Club (Show 1) (NT)
General Specials : Mr Craig Fynmore (NSW) Group Specials : Mr Craig Fynmore (NSW)
Best in Group & State Bred in Group: Panthyon Persephone (Scott Gibson)
Puppy in Group: Vonhalla Venus (AI) (Haley Shaw)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Panthyon Persephone (Scott Gibson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Vonhalla Venus (AI) (Haley Shaw)
Darwin Ladies Kennel Club (Show 2) (NT)
General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW) Group Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)
Best in Group & State Bred in Group: Panthyon Persephone (Scott Gibson)
Puppy in Group: Vonhalla Venus (AI) (Haley Shaw)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Panthyon Persephone (Scott Gibson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Vonhalla Venus (AI) (Haley Shaw)
Atherton Tableland Kennel Club Inc (QLD)
General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD) Group Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)
Runner Up in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Moccarott Ripsky Kyps (Cheryl Jones)
General Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD) Group Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
Shepparton & District Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Lyndall Black (NSW) Group Specials : Mrs Lyndall Black (NSW)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Stevmar Dance With You (Jason Hartney)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Darkcide Starspangled Baby (Joanne Swanson)
Shepparton & District Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mr John Comerford (NSW) Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Stevmar Dance With You (Jason Hartney)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Darkcide Starspangled Baby (Joanne Swanson)
Baby of Breed: Darkcide Hot Summer Nights (Joanne Swanson)
Canine Stewards Association WA (AM Show) (WA)
General Specials : Miss Nicole Lane (NSW) Group Specials : Ms Julia Van Dinter (WA)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tykerna Total Recall (Ash Godsell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
Baby of Breed: Fantastikrot Hollywood Meangrl At Ozrotts (E Harrower)
Canine Stewards Association WA (PM Show) (WA)
General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW) Group Specials : Dr George Koutsantonis (WA)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tykerna Total Recall (Ash Godsell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
Baby of Breed: Fantastikrot Hollywood Meangrl At Ozrotts (E Harrower)
Dublin Kennel Club Inc (Show 1) - ANKC & A2O Show (SA)
General Specials : Ms Kim Tosi (QLD) Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)
Puppy in Group: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Schwartzhund Mystify (Miss N K Hann)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB & Aust Gr Ch Schwartzhund Taylors Top Gun (AI) (N K Hann)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
Dublin Kennel Club Inc (Show 2) (SA)
General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW) Group Specials : Mr Brett Farrell (NSW)
BOB & Bitch CC: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: CIB & Aust Gr Ch Schwartzhund Taylors Top Gun (AI) (N K Hann)
Res Bitch CC: Aust Ch Schwartzhund Mystify (Miss N K Hann)
Tully and District Kennel Club (QLD)
General Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS) Group Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS)
Best in Group & Puppy in Group: Moccarott Iconic Genes (Cheryl Jones)
Minor in Group: Moccarott Ripsky Kyps (Cheryl Jones)
Open in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Moccarott Iconic Genes (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
Bitch CC & Minor of Breed: Moccarott Ripsky Kyps (Cheryl Jones)
10-May-2024 (Friday)
Atherton Tableland Kennel Club Inc (QLD)
General Specials : Rev Colin Seymour (NSW) Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)
Open in Show: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
Minor in Group: Moccarott Ripsky Kyps (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Moccarott Ripsky Kyps (Cheryl Jones)
Shepparton & District Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW) Group Specials : Mrs Alison R Raftis (VIC)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Moccarott Alphabama Boome (Mrs R Kennedy & Mrs C Jones)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moccarott Alphabama Boome (Mrs R Kennedy & Mrs C Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Stevmar Dance With You (Jason Hartney)
6-May-2024 (Monday)
Western Suburbs Kennel Club (QLD)
General Specials : Mrs Jan Brownlie (New Zealand) Group Specials : Ms Carol Gunn (QLD)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mondallin Ps Pardon My French (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
Res Dog CC & Minor of Breed: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
Mareeba & District Kennel Club Inc (QLD)
General Specials : Ms Cheryl Currie (SA) Group Specials : Ms Cheryl Currie (SA)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Moccarott Ripsky Kyps (Cheryl Jones)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
5-May-2024 (Sunday)
Hunter Valley Non Sporting & Utility Club (NSW) (S)
General Specials : Mr Brett Farrell (NSW)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
Morisset & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr John Bryson (NSW) Group Specials : Mr William Smith (QLD)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
Dogs Victoria Autumn Extravaganza (VIC)
General Specials : Ms Christy Wang (China) Group Specials : Mr Hidemi Takahashi (Japan)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Stevmar Dance With You (Jason Hartney)
Western Suburbs Kennel Club (QLD)
General Specials : Mr Stephen Meredith (New Zealand) Group Specials : Mr Joseph Daidone (QLD)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mondallin Ps Pardon My French (D Dallinger & M Moore)
Mareeba & District Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)
General Specials : Mrs Anna Lane (VIC) Group Specials : Mrs Anna Lane (VIC)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Moccarott Ripsky Kyps (Cheryl Jones)
Mareeba & District Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)
General Specials : Ms Kaye McGhie (QLD) Group Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)
Open in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Moccarott Ripsky Kyps (Cheryl Jones)
Utility Dog Club of WA (Show 1) (WA) (S)
General Specials : Mr Terrence Collicutt (TAS)
Junior in Show: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
Aust Bred in Show: Aust Ch Tykerna Total Recall (Ash Godsell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tykerna Total Recall (Ash Godsell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Fantastikrot Boss Man (Miss Sherri Wightman)
Baby of Breed: Fantastikrot Hollywood Meangrl At Ozrotts (E Harrower)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Rottibear Zelda (E Harrower)
Utility Dog Club of WA (Show 2) (WA) (S)
General Specials : Mr Ashley Reid (VIC)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Tykerna Total Recall (Ash Godsell)
Junior in Show: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tykerna Total Recall (Ash Godsell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Fantastikrot Boss Man (Miss Sherri Wightman)
Baby of Breed: Fantastikrot Hollywood Meangrl At Ozrotts (E Harrower)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Rottibear Zelda (E Harrower)
Utility Dog Club of WA (WA) (S)
General Specials : Miss Chelsey Primrose (WA)
Baby of Breed: Fantastikrot Hollywood Meangrl At Ozrotts (E Harrower)
Albury & Border Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr Don Mahoney (NSW) Group Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Petrovrotti Marta (Kerry Cannon)
4-May-2024 (Saturday)
General Specials : Mr Rick Berwick (WA) Group Specials : Mr Rick Berwick (WA)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Ch Sahne Beau Meister (Imp NZ) (Scott Gibson)
Intermediate in Show: Aust Ch Emzacily Explosives Technician (Sarah Gordon)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Emzacily Explosives Technician (Sarah Gordon)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Sahne Beau Meister (Imp NZ) (Scott Gibson)
Puppy in Group: Vonhalla Venus (AI) (Haley Shaw)
Aust Bred in Group: Fantastikrot Just Do It (Scott Gibson)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Emzacily Explosives Technician (Sarah Gordon)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Vonhalla Venus (AI) (Haley Shaw)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Panthyon Persephone (Scott Gibson)
Aust Bred of Breed: Fantastikrot Just Do It (Scott Gibson)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Sahne Beau Meister (Imp NZ) (Scott Gibson)
General Specials : Mrs Heather Jones (WA) Group Specials : Mrs Heather Jones (WA)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Emzacily Explosives Technician (Sarah Gordon)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Sahne Beau Meister (Imp NZ) (Scott Gibson)
Puppy in Group: Vonhalla Venus (AI) (Haley Shaw)
Aust Bred in Group: Fantastikrot Just Do It (Scott Gibson)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Emzacily Explosives Technician (Sarah Gordon)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Panthyon Persephone (Scott Gibson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Vonhalla Venus (AI) (Haley Shaw)
Aust Bred of Breed: Fantastikrot Just Do It (Scott Gibson)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Sahne Beau Meister (Imp NZ) (Scott Gibson)
Hunter Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Denise Smith (QLD) Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
Hunter Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Lee Parker (VIC) Group Specials : Mrs Dianne Wright (NSW)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
Hunter Valley Non Sporting & Utility Club (NSW)
General Specials : Mrs Melissa Starkey (QLD) Group Specials : Ms Samantha King (NSW)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
Dogs Victoria Autumn Extravaganza - FCI CACIB Show (AM Show) (VIC)
General Specials : Mr L Kruger (Sth Africa) Group Specials : Ms Christy Wang (China)
BOB, Dog CC & Champion Class of Breed [CACIB]: Aust Ch Moccarott Alphabama Boome (Mrs R Kennedy & Mrs C Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Champion Class (Bitch) of Breed [CACIB]: Aust Ch Rakaaz Chapta (AI) (J & S Baird)
Dogs Victoria Autumn Extravaganza - A2O Show (PM Show) (VIC)
General Specials : Mr Hidemi Takahashi (Japan) Group Specials : Mrs Corinne Walker (Canada)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Moccarott Alphabama Boome (Mrs R Kennedy & Mrs C Jones)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moccarott Alphabama Boome (Mrs R Kennedy & Mrs C Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rakaaz Chapta (AI) (J & S Baird)
Cairns City Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)
General Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW) Group Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
Open in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Moccarott Ripsky Kyps (Cheryl Jones)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
Cairns City Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)
General Specials : Miss Edwina Thomas (NSW) Group Specials : Miss Edwina Thomas (NSW)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
Open in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Moccarott Ripsky Kyps (Cheryl Jones)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
Western Suburbs Kennel Club (QLD)
General Specials : Ms Giselle Jeannes (New Zealand) Group Specials : Mr Stephen Meredith (New Zealand)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mondallin Ps Pardon My French (D Dallinger & M Moore)
General Specials : Mrs Toni Comerford (NSW) Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Petrovrotti Marta (Kerry Cannon)
Ulverstone Kennel Club Inc - German Breeds (AM Show) (TAS) (S)
General Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)
Best in Show & Junior in Show: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
Baby in Show: Darkcide Sweet Summer Lovin (Ali Herbert)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bosewicht Emotional Rescue (Yvette Bissett)
Baby of Breed: Darkcide Sweet Summer Lovin (Ali Herbert)
Ulverstone Kennel Club Inc - German Breeds (PM Show) (TAS) (S)
General Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS)
Runner Up in Show & Junior in Show: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Bosewicht Emotional Rescue (Yvette Bissett)
Baby of Breed: Darkcide Sweet Summer Lovin (Ali Herbert)
3-May-2024 (Friday)
Morisset & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr William Smith (QLD) Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)
Puppy in Show: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
Puppy in Group: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
Dogs Victoria Autumn Extravaganza (VIC)
General Specials : Mrs Corinne Walker (Canada) Group Specials : Mr L Kruger (Sth Africa)
Bitch CC & Junior of Breed: Stevmar Dance With You (Jason Hartney)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Darkcide Starspangled Baby (Joanne Swanson)
Baby of Breed: Darkcide Black Summer Rain (Jenny Bristow)
Cairns City Kennel Club Inc (QLD)
General Specials : Mrs Dianne Lee (VIC) Group Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
Open in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Moccarott Ripsky Kyps (Cheryl Jones)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
Western Suburbs Kennel Club (QLD)
General Specials : Mr Rex Lowe (TAS) Group Specials : Ms Susan Foster (SA)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mondallin Ps Pardon My French (D Dallinger & M Moore)
28-Apr-2024 (Sunday)
General Specials : Ms Kerry King (SA) Group Specials : Ms Ashlea Stanton (WA)
Group 3rd: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mondallin Ps Pardon My French (D Dallinger & M Moore)
Res Dog CC & Minor of Breed: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
Pioneer Valley Kennel Club (QLD)
General Specials : Mrs Robyn Nagle (NSW) Group Specials : Mr Douglas Anderson (ACT)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
State Bred in Group: Aust Ch Yuluwirri Sumatran Moonstone (Nicola Scanlon)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yuluwirri Sumatran Moonstone (Nicola Scanlon)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (SA)
General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW) Group Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)
Runner Up in Group: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
Minor in Group: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
Junior in Group: Aust Ch Schwartzhund Mystify (Miss N K Hann)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Schwartzhund Mystify (Miss N K Hann)
Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)
General Specials : Mrs Shelley Walker (New Zealand) Group Specials : Mr Brett Thompson (QLD)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tykerna Midnight Sky (A Godsell & K O’Brien)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
27-Apr-2024 (Saturday)
Mildura & District Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC) Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Alchemy Dallas Cowboys (B Palmer & Alchemy Kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Kormeister Adhara (B Palmer)
Mildura & District Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Ms Judith Oliver (VIC) Group Specials : Mrs Carol Eastley (TAS)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Alchemy Dallas Cowboys (B Palmer & Alchemy Kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Kormeister Adhara (B Palmer)
Caboolture Kennel Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS) Group Specials : Mr Ben Luxton (SA)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mondallin Ps Pardon My French (D Dallinger & M Moore)
Caboolture Kennel Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Mr Ben Luxton (SA) Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)
Group 4th: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mondallin Ps Pardon My French (D Dallinger & M Moore)
Res Dog CC & Minor of Breed: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
Pioneer Valley Kennel Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mr Douglas Anderson (ACT) Group Specials : Mrs Robyn Nagle (NSW)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yuluwirri Sumatran Moonstone (Nicola Scanlon)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
Pioneer Valley Kennel Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW) Group Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yuluwirri Sumatran Moonstone (Nicola Scanlon)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Craig Fynmore (NSW) Group Specials : Mr Warren Greasley (VIC)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Schwartzhund Mystify (Miss N K Hann)
Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Miss Beverley Watt (VIC) Group Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)
BOB & Bitch CC: Aust Ch Schwartzhund Mystify (Miss N K Hann)
Combined Breeds Dog Club Of Tasmania Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Peter Primrose (WA) Group Specials : Mr Peter Primrose (WA)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
Combined Breeds Dog Club Of Tasmania Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Ms Kerryn Harvey (SA) Group Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)
Group 1st & Junior in Group: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
Colac Kennel Club (AM Show) (VIC)
General Specials : Ms Jeneene Ford (NSW) Group Specials : Mrs Peta Weber (NSW)
Open in Show: Aust Ch Rakaaz Chapta (AI) (J & S Baird)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Rakaaz Chapta (AI) (J & S Baird)
Junior in Group: Stevmar Dance With You (Jason Hartney)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rakaaz Chapta (AI) (J & S Baird)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Stevmar Dance With You (Jason Hartney)
Colac Kennel Club (PM Show) (VIC)
General Specials : Ms Carol Gunn (QLD) Group Specials : Ms Katrina Santas (QLD)
Junior in Group: Stevmar Dance With You (Jason Hartney)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rakaaz Chapta (AI) (J & S Baird)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Stevmar Dance With You (Jason Hartney)
Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)
General Specials : Mr Brett Thompson (QLD) Group Specials : Ms Karen McIntyre (New Zealand)
Aust Bred in Group: Aust Ch Tykerna Total Recall (Ash Godsell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tykerna Total Recall (Ash Godsell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tykerna Midnight Sky (A Godsell & K O’Brien)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
Baby of Breed: Fantastikrot Hollywood Meangrl At Ozrotts (E Harrower)
Goombungee Haden H A & P Society Inc (QLD)
General Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD) Group Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)
Baby in Group: Cleandra Oella Magic Happens At Ebonhaus (AI) (I & D McLean)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ebonhaus Don’t Stop At Kauriland (A & J Marsh / I & D McLean)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ebonhaus Ain't It Fun At Aramelda (Ian & Deborah McLean)
Baby of Breed: Cleandra Oella Magic Happens At Ebonhaus (AI) (I & D McLean)
26-Apr-2024 (Friday)
Merbein Kennel Club (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Heather Morrison (TAS) Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)
Minor in Group: Kormeister Adhara (B Palmer)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kormeister Adhara (B Palmer)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Alchemy Dallas Cowboys (B Palmer & Alchemy Kennels)
Merbein Kennel Club (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Carol Eastley (TAS) Group Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)
Junior in Group: Aust Ch Alchemy Dallas Cowboys (B Palmer & Alchemy Kennels)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Alchemy Dallas Cowboys (B Palmer & Alchemy Kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Kormeister Adhara (B Palmer)
Dogs Queensland Paws Aid Show (QLD)
General Specials : Miss Beth Warman (New Zealand) Group Specials : Miss Beth Warman (New Zealand)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mondallin Ps Pardon My French (D Dallinger & M Moore)
25-Apr-2024 (Thursday)
General Specials : Mrs Joanne Rasche (SA) Group Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)
Junior in Group: Aust Ch Alchemy Dallas Cowboys (B Palmer & Alchemy Kennels)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Alchemy Dallas Cowboys (B Palmer & Alchemy Kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Kormeister Adhara (B Palmer)
Dogs Queensland Anzac Day Show (QLD)
General Specials : Mr Victor Jones (QLD) Group Specials : Ms Christine Faint (SA)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mondallin Ps Pardon My French (D Dallinger & M Moore)
County of Cumberland Kennel Association Inc (NSW)
General Specials : Mrs Dayna Johnston (NSW) Group Specials : Mr Anthony Price (VIC)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Chamrott Raven (AI) (Mr Paul Pickering)
21-Apr-2024 (Sunday)
Hawkesbury District Agricultural Association (NSW)
General Specials : Mr Hugh Gent (NSW) Group Specials : Mrs Karen Paul (NSW)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Chamrott Raven (AI) (Mr Paul Pickering)
General Specials : Mrs Joyce Sullivan (SA) Group Specials : Mrs Joyce Sullivan (SA)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
Open in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yuluwirri Sumatran Moonstone (Nicola Scanlon)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
All Breeds Dog Club of SA Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mr John Bryson (NSW) Group Specials : Mr Phillip Brown (NSW)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
All Breeds Dog Club of SA Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Marie Merchant (SA) Group Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)
Group 4th: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
Puppy in Group: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
BOB & Bitch CC: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
20-Apr-2024 (Saturday)
Greensborough Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC) Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moccarott Alphabama Boome (Mrs R Kennedy & Mrs C Jones)
St George District Kennel Club (NSW)
General Specials : Mr Glen Vernon (NSW) Group Specials : Ms Donna Morris (NSW)
Puppy in Group: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
Royal Agricultural Society of Queensland (QLD)
General Specials : Mrs Patricia Taylor (Canada) Group Specials : Mrs Patricia Taylor (Canada)
Aust Bred in Group: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
Bowen Kennel Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mrs Iris Glynn (SA) Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
Open in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yuluwirri Sumatran Moonstone (Nicola Scanlon)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
Bowen Kennel Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA) Group Specials : Mrs Iris Glynn (SA)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yuluwirri Sumatran Moonstone (Nicola Scanlon)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
Huon & Channel Kennel Club Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr David Kill (QLD) Group Specials : Mr David Kill (QLD)
Baby in Show: Darkcide Sweet Summer Lovin (Ali Herbert)
Runner Up in Group: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
Baby in Group: Darkcide Sweet Summer Lovin (Ali Herbert)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
Baby of Breed: Darkcide Sweet Summer Lovin (Ali Herbert)
Huon & Channel Kennel Club Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC) Group Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
All Breeds Dog Club of SA Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Guy Spagnolo (NSW) Group Specials : Mr John Bryson (NSW)
Puppy in Group: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
All Breeds Dog Club of SA Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Ms Robynne Spencer (VIC) Group Specials : Mr Guy Spagnolo (NSW)
BOB & Bitch CC: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
Rottweiler Club of Victoria Inc (VIC) (S)
General Specials : Mrs Anne-Marie Hearn (VIC)
Baby in Show: Darkcide Hot Summer Nights (Joanne Swanson)
Champion Class in Show: Aust Ch Ubersein Get Used To Me (P Croft & L Russell)
Best Dog & Champion Class of Breed: Aust Ch Ubersein Get Used To Me (P Croft & L Russell)
Champion Class (Bitch) of Breed: Aust Ch Rakaaz Chapta (AI) (J & S Baird)
19-Apr-2024 (Friday)
Burdekin Canine Club Inc (QLD)
General Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC) Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)
State Bred in Show: Aust Ch Yuluwirri Sumatran Moonstone (Nicola Scanlon)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
State Bred in Group: Aust Ch Yuluwirri Sumatran Moonstone (Nicola Scanlon)
Open in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yuluwirri Sumatran Moonstone (Nicola Scanlon)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
14-Apr-2024 (Sunday)
Ladies Kennel Association of Vic Inc (VIC)
General Specials : Mr Chris Woodrow (QLD) Group Specials : Mrs Sue Langford (VIC)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ubersein Strike A Pose (Mr J Berryman & Miss T Pratt)
Baby of Breed: Darkcide Black Summer Rain (Jenny Bristow)
Western Tiers Kennel Club (TAS)
General Specials : Mr Christopher Moore (VIC) Group Specials : Mrs Sandy Irlam (NT)
Junior in Show: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
Gawler Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA) Group Specials : Mrs Pauline Hartwell (NSW)
Minor in Group: Kormeister Adhara (B Palmer)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Alchemy Dallas Cowboys (B Palmer & Alchemy Kennels)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Schwartzhund Mystify (Miss N K Hann)
Minor of Breed: Kormeister Adhara (B Palmer)
Gawler Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Audrey Vandersteen (SA) Group Specials : Mrs Pauline Cattell (SA)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
Dogs Queensland Junior Handler Committee (QLD)
General Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD) Group Specials : Mrs Vicki Yates (QLD)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
Intermediate in Group: Aust Ch Mondallin Ps Pardon My French (D Dallinger & M Moore)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mondallin Ps Pardon My French (D Dallinger & M Moore)
Res Dog CC & Minor of Breed: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
13-Apr-2024 (Saturday)
General Specials : Ms Robynne Spencer (VIC) Group Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Emzacily Explosives Technician (Sarah Gordon)
Aust Bred in Group: Fantastikrot Just Do It (Scott Gibson)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Emzacily Explosives Technician (Sarah Gordon)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Panthyon Persephone (Scott Gibson)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Fantastikrot Just Do It (Scott Gibson)
General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD) Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)
Aust Bred in Show: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
Western Tiers Kennel Club (AM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW) Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)
Best in Show & Junior in Show: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
Western Tiers Kennel Club (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Sandy Irlam (NT) Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)
Group 1st & Junior in Group: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
General Specials : Mr Paul Danaher (SA) Group Specials : Ms Genevieve Mitchell (SA)
BOB, Best Bitch & Junior of Breed: Aust Ch Schwartzhund Mystify (Miss N K Hann)
General Specials : Mr Graham Kerr (QLD) Group Specials : Mr Jonathon Nash (NSW)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Schwartzhund Mystify (Miss N K Hann)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Kormeister Adhara (B Palmer)
Dog CC: Aust Ch Alchemy Dallas Cowboys (B Palmer & Alchemy Kennels)
12-Apr-2024 (Friday)
Tweed River Canine Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC) Group Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ebonhaus Don’t Stop At Kauriland (A & J Marsh / I & D McLean)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ebonhaus Ain't It Fun At Aramelda (Ian & Deborah McLean)
Baby of Breed: Cleandra Oella Magic Happens At Ebonhaus (AI) (I & D McLean)
General Specials : Mr Serge Tassan (QLD) Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
Minor in Group: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
7-Apr-2024 (Sunday)
All Breeds Dog Club of WA (WA)
General Specials : Mr Rick Berwick (WA) Group Specials : Mrs Ida Homer (WA)
Intermediate in Group: Aust Ch Tykerna Total Recall (Ash Godsell)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tykerna Total Recall (Ash Godsell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
Burdekin Canine Club Inc (QLD)
General Specials : Ms Kerryn Harvey (SA) Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yuluwirri Sumatran Moonstone (Nicola Scanlon)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
R/UP NEUTER BOB & Res NEUTER Bitch CC: Aust Neut Ch Darkgypsy Sumatran Tiger (Nicola Scanlon)
General Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC) Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)
Aust Bred in Group: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
6-Apr-2024 (Saturday)
All Breeds Dog Club of WA (WA)
General Specials : Mrs Joanne Sewell (WA) Group Specials : Mrs Joanne Sewell (WA)
Junior in Group: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
Baby of Breed: Fantastikrot Hollywood Meangrl At Ozrotts (E Harrower)
All Breeds Dog Club of WA (WA)
General Specials : Mrs Lynn Spargo (WA) Group Specials : Mrs Shelley Wildman (WA)
R/UP BOB, Best Bitch & Junior of Breed: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
Baby of Breed: Fantastikrot Hollywood Meangrl At Ozrotts (E Harrower)
Canine Museum Foundation Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC) Group Specials : Mrs Anna Lane (VIC)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Hundeleben Man On Fire (Miss S Van De Bunt, Mr J Berryman & Ms T Pratt)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ubersein Strike A Pose (Mr J Berryman & Miss T Pratt)
Baby of Breed: Darkcide Black Summer Rain (Jenny Bristow)
Canine Museum Foundation Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC) Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Hundeleben Man On Fire (Miss S Van De Bunt, Mr J Berryman & Ms T Pratt)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ubersein Strike A Pose (Mr J Berryman & Miss T Pratt)
Baby of Breed: Darkcide Black Summer Rain (Jenny Bristow)
Burdekin Canine Club Inc (AM Show) (QLD)
General Specials : Mr Arthur Fry (VIC) Group Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yuluwirri Sumatran Moonstone (Nicola Scanlon)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
R/UP NEUTER BOB & Res NEUTER Bitch CC: Aust Neut Ch Darkgypsy Sumatran Tiger (Nicola Scanlon)
Burdekin Canine Club Inc (PM Show) (QLD)
General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC) Group Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yuluwirri Sumatran Moonstone (Nicola Scanlon)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
R/UP NEUTER BOB & Res NEUTER Bitch CC: Aust Neut Ch Darkgypsy Sumatran Tiger (Nicola Scanlon)
Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)
General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC) Group Specials : Mr Edward Hardwicke (NSW)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
Derwent Kennel Club Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW) Group Specials : Mrs Lyn McArthur (SA)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
Derwent Kennel Club Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA) Group Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)
Junior in Show: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
5-Apr-2024 (Friday)
Burdekin Canine Club Inc (QLD)
General Specials : Ms Esther Joseph (VIC) Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Darkgypsy Sumatran Tiger (Nicola Scanlon)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yuluwirri Sumatran Moonstone (Nicola Scanlon)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Darkgypsy Sumatran Tiger (Nicola Scanlon)
1-Apr-2024 (Monday)
Advance Sydney Royal Dog Show (NSW)
General Specials : Mr L Pichard (Switzerland) Group Specials : Mr L Pichard (Switzerland)
BOB & Bitch CC: Morgerot Elsa Euphoria (Marianne Keller)
31-Mar-2024 (Sunday)
Ingham Kennel & Obedience Club Inc (QLD)
General Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Moccarott Zaigham Checkmate (Cheryl Jones)
Cloncurry & District Canine Club (QLD)
Group Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Moccarott Zaigham Checkmate (Cheryl Jones)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
Bundaberg Canine Club Inc (Show 1) (QLD)
General Specials : Mr R Whitney (Canada) Group Specials : Mrs E Whitney (Canada)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
Bundaberg Canine Club Inc (Show 2) (QLD)
General Specials : Mr P Peerapong (Thailand) Group Specials : Mr S Shen (Singapore)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
Port Pirie Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs D Clark (New Zealand) Group Specials : Mrs D Clark (New Zealand)
Baby in Group: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
Open in Group: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
Baby of Breed: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
Port Pirie Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mr J Clark (New Zealand) Group Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
Baby of Breed: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
Northern Districts Rottweiler Club NSW Inc (NSW) (S)
General Specials : Mr X Castro-Touris (Spain)
Best in Show & Open in Show: Aust Ch Kormeister Who is Kylo Ren (AI) (P Henrickson)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Rakaaz Chapta (AI) (J & S Baird)
Minor in Show: Kormeister Adhara (B Palmer)
Puppy in Show: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
Junior in Show: Darkgypsy King Kelly (Mrs S Novak-Jones)
Intermediate in Show: Aust Ch Moccarott Alphabama Boome (Mrs R Kennedy & Mrs C Jones)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kormeister Who is Kylo Ren (AI) (P Henrickson)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rakaaz Chapta (AI) (J & S Baird)
Junior (Bitch) of Breed: Zempahphi I Drove All Night (Ms A Wells)
30-Mar-2024 (Saturday)
Ingham Kennel & Obedience Club Inc (QLD)
General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD) Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)
Junior in Group: Aust Ch Moccarott Zaigham Checkmate (Cheryl Jones)
Open in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Moccarott Zaigham Checkmate (Cheryl Jones)
Cloncurry & District Canine Club (QLD)
General Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
Open in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Moccarott Zaigham Checkmate (Cheryl Jones)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Sahne Razzle Dazzle (AI) (Imp NZ) (Cheryl Jones)
Bundaberg Canine Club Inc (Show 1) (QLD)
General Specials : Mrs Judi Elford (Canada) Group Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
Bundaberg Canine Club Inc (Show 2) (QLD)
General Specials : Mrs E Whitney (Canada) Group Specials : Mr R Whitney (Canada)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
Port Pirie Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD) Group Specials : Mr Shamil Kurmaev (WA)
Open in Show: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
Open in Group: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
Baby of Breed: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
Port Pirie Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Benita Mangin (QLD) Group Specials : Mrs Sue Langford (VIC)
Baby in Group: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
Open in Group: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
Baby of Breed: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
29-Mar-2024 (Friday)
Ingham Kennel & Obedience Club Inc (QLD)
General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA) Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)
Open in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Moccarott Zaigham Checkmate (Cheryl Jones)
Cloncurry & District Canine Club (QLD)
General Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD) Group Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD)
Open in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Moccarott Zaigham Checkmate (Cheryl Jones)
Bundaberg Canine Club Inc (QLD)
General Specials : Mr S Shen (Singapore) Group Specials : Mr P Peerapong (Thailand)
Minor in Group: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
Port Pirie Kennel Club Inc (SA)
General Specials : Mrs Sue Langford (VIC) Group Specials : Mr J Clark (New Zealand)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
Baby of Breed: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
Northern Districts Rottweiler Club NSW Inc (NSW) (S)
General Specials : Mr K Chrismanto Nugruho (Indonesia)
Best in Show & Open in Show: Aust Ch Kormeister Who is Kylo Ren (AI) (P Henrickson)
Runner Up in Show & Junior in Show: Darkgypsy King Kelly (Mrs S Novak-Jones)
Minor in Show: Kormeister Adhara (B Palmer)
Intermediate in Show: Aust Ch Moccarott Alphabama Boome (Mrs R Kennedy & Mrs C Jones)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kormeister Who is Kylo Ren (AI) (P Henrickson)
Res Dog CC & Junior of Breed: Darkgypsy King Kelly (Mrs S Novak-Jones)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Ubersein Strike A Pose (Mr J Berryman & Miss T Pratt)
Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Rakaaz Creed (AI) (Mr J & Mrs S Baird)
24-Mar-2024 (Sunday)
Sunshine Coast Kennel Club (QLD)
General Specials : Mrs Dianne Lee (VIC) Group Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
Mareeba & District Kennel Club Inc (QLD)
General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD) Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Moccarott Zaigham Checkmate (Cheryl Jones)
General Specials : Mrs Lyndall Black (NSW) Group Specials : Mr Jim Black (NSW)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Schwartzhund Mystify (Miss N K Hann)
Tasmanian Ladies Kennel Club Inc (TAS)
General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT) Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)
Junior in Show: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
Bunyip & District Agricultural Society Inc (VIC)
General Specials : Mr Mathew Morse (VIC) Group Specials : Ms L Russell (VIC)
Junior in Group: Stevmar Dance With You (Jason Hartney)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Stevmar Dance With You (Jason Hartney)
23-Mar-2024 (Saturday)
Sunshine Coast Kennel Club (QLD)
General Specials : Ms Kerryn Harvey (SA) Group Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)
Baby in Group: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps Pardon My French (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
Baby of Breed: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
Mareeba & District Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)
General Specials : Mrs Jenny Whitney (NSW) Group Specials : Mrs Jenny Whitney (NSW)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Moccarott Zaigham Checkmate (Cheryl Jones)
Mareeba & District Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)
General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD) Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Moccarott Ryzesti Dexter (Cheryl Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Moccarott Zaigham Checkmate (Cheryl Jones)
Le Fevre Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Mark Johnston (NSW) Group Specials : Mrs Lyndall Black (NSW)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Schwartzhund Mystify (Miss N K Hann)
Le Fevre Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mr Jim Black (NSW) Group Specials : Mr Brad Santas (NSW)
Group 3rd: Aust Ch Schwartzhund Mystify (Miss N K Hann)
BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Schwartzhund Mystify (Miss N K Hann)
Twilight Canine Country Club inc (VIC)
General Specials : Mrs Valerie Carter (SA) Group Specials : Mrs Anne Raymond (SA)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moccarott Alphabama Boome (Mrs R Kennedy & Mrs C Jones)
West Australian Kennel Club (WA)
General Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW) Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)
Junior in Group: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Klasik The Perfect Storm (Mrs J Griffiths-Lumbis)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Klasik Storms Lunar Star (Jennifer Griffiths-Lumbis)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Fantastikrot Boss Man (Miss Sherri Wightman)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
Baby of Breed: Fantastikrot Hollywood Meangrl At Ozrotts (E Harrower)
General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD) Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)
Best in Group & State Bred in Group: Aust Ch Ebonhaus Don’t Stop At Kauriland (A & J Marsh / I & D McLean)
Baby in Group: Cleandra Oella Magic Happens At Ebonhaus (AI) (I & D McLean)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ebonhaus Don’t Stop At Kauriland (A & J Marsh / I & D McLean)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ebonhaus Ain't It Fun At Aramelda (Ian & Deborah McLean)
Baby of Breed: Cleandra Oella Magic Happens At Ebonhaus (AI) (I & D McLean)
Tasmanian Ladies Kennel Club Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand) Group Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)
Junior in Group: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
Tasmanian Ladies Kennel Club Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Mr Don Mahoney (NSW) Group Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)
Junior in Group: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
22-Mar-2024 (Friday)
Sunshine Coast Kennel Club (QLD)
General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA) Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
West Australian Kennel Club (WA)
General Specials : Mrs Sue Langford (VIC) Group Specials : Mrs Sue Langford (VIC)
Runner Up in Group: Aust Ch Klasik The Perfect Storm (Mrs J Griffiths-Lumbis)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Klasik The Perfect Storm (Mrs J Griffiths-Lumbis)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Klasik Storms Lunar Star (Jennifer Griffiths-Lumbis)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Fantastikrot Boss Man (Miss Sherri Wightman)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
Baby of Breed: Fantastikrot Hollywood Meangrl At Ozrotts (E Harrower)
17-Mar-2024 (Sunday)
General Specials : Miss Glenda Goller (QLD) Group Specials : Miss Anthea Adamopoulos (QLD)
Intermediate in Group: Aust Ch Mondallin Ps Pardon My French (D Dallinger & M Moore)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mondallin Ps Pardon My French (D Dallinger & M Moore)
General Specials : Mrs Robynne Trainor (New Zealand) Group Specials : Mrs Annette Kay O'Carroll (New Zealand)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ebonhaus Don’t Stop At Kauriland (A & J Marsh / I & D McLean)
Building and Amenities All Breeds Championship Shows (WA)
General Specials : Mr Myron Arthur (NSW) Group Specials : Mr James Camac (VIC)
Runner Up in Group: Aust Ch Klasik The Perfect Storm (Mrs J Griffiths-Lumbis)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Klasik The Perfect Storm (Mrs J Griffiths-Lumbis)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Fantastikrot Boss Man (Miss Sherri Wightman)
Baby of Breed: Fantastikrot Hollywood Meangrl At Ozrotts (E Harrower)
Junior of Breed: Jahwohl Fairy Floss (Ms K A Richardson)
General Specials : Mr Rex Lowe (TAS) Group Specials : Mrs Dianne Wright (NSW)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Schwartzhund Mystify (Miss N K Hann)
Pakenham District A H Society Inc (VIC)
General Specials : Mr Arthur Fry (VIC) Group Specials : Mrs S Faye Crooks (VIC)
Intermediate in Show: Aust Ch Moccarott Alphabama Boome (Mrs R Kennedy & Mrs C Jones)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Moccarott Alphabama Boome (Mrs R Kennedy & Mrs C Jones)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moccarott Alphabama Boome (Mrs R Kennedy & Mrs C Jones)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Stevmar Dance With You (Jason Hartney)
Baby of Breed: Darkcide Black Summer Rain (Jenny Bristow)
16-Mar-2024 (Saturday)
General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD) Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)
Baby in Group: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mondallin Ps Pardon My French (D Dallinger & M Moore)
Baby of Breed: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
New England Ladies Kennel Club (NSW)
General Specials : Mrs Annette Kay O'Carroll (New Zealand) Group Specials : Mrs Robynne Trainor (New Zealand)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ebonhaus Don’t Stop At Kauriland (A & J Marsh / I & D McLean)
Building and Amenities All Breeds Championship Shows (WA)
General Specials : Mr James Camac (VIC) Group Specials : Dr Roberta Crouch (SA)
Baby in Group: Fantastikrot Hollywood Meangrl At Ozrotts (E Harrower)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Klasik The Perfect Storm (Mrs J Griffiths-Lumbis)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Klasik Storms Lunar Star (Jennifer Griffiths-Lumbis)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Fantastikrot Boss Man (Miss Sherri Wightman)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
Baby of Breed: Fantastikrot Hollywood Meangrl At Ozrotts (E Harrower)
Junior of Breed: Jahwohl Fairy Floss (Ms K A Richardson)
SA Poultry & Kennel Club (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW) Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)
Runner Up in Group: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
Minor in Group: Kormeister Adhara (B Palmer)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Schwartzhund Mystify (Miss N K Hann)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Alchemy Dallas Cowboys (B Palmer & Alchemy Kennels)
Baby of Breed: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
Minor of Breed: Kormeister Adhara (B Palmer)
SA Poultry & Kennel Club (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW) Group Specials : Mrs Lynn Spargo (WA)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Alchemy Dallas Cowboys (B Palmer & Alchemy Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
Baby of Breed: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Schwartzhund Mystify (Miss N K Hann)
Brighton Kennel Club Inc (Show 1) (TAS)
General Specials : Mr Douglas Anderson (ACT) Group Specials : Mr Douglas Anderson (ACT)
Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
Brighton Kennel Club Inc (Show 2) (TAS)
General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW) Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW) Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)
Minor in Show: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
Minor in Group: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
15-Mar-2024 (Friday)
New England Ladies Kennel Club (NSW)
General Specials : Mr Chris Graham (New Zealand) Group Specials : Miss Kelly Martin (New Zealand)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ebonhaus Don’t Stop At Kauriland (A & J Marsh / I & D McLean)
Building and Amenities All Breeds Championship Show (WA)
General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW) Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)
Baby in Group: Fantastikrot Hollywood Meangrl At Ozrotts (E Harrower)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tykerna Midnight Sky (A Godsell & K O’Brien)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Klasik The Perfect Storm (Mrs J Griffiths-Lumbis)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Fantastikrot Boss Man (Miss Sherri Wightman)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Jahwohl Fairy Floss (Ms K A Richardson)
Baby of Breed: Fantastikrot Hollywood Meangrl At Ozrotts (E Harrower)
Puppy of Breed: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
Cohuna & District Kennel Club (VIC)
General Specials : Mr Peter Martin (SA) Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)
Baby of Breed: Darkcide Starspangled Baby (Joanne Swanson)
11-Mar-2024 (Monday)
Warragul & District Kennel & Obedience Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD) Group Specials : Mrs Valerie Hutton (VIC)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Stevmar Dance With You (Jason Hartney)
Warragul & District Kennel & Obedience Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS) Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)
BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Stevmar Dance With You (Jason Hartney)
10-Mar-2024 (Sunday)
Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Grace Wang (China) Group Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ebonhaus Don’t Stop At Kauriland (A & J Marsh / I & D McLean)
Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (PM Show) (NSW)
General Specials : Anna Yang (China) Group Specials : Velika Wang (Taiwan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ebonhaus Don’t Stop At Kauriland (A & J Marsh / I & D McLean)
Combined Breed Dog Club Of Tasmania Inc (Show 1) (TAS)
General Specials : Mr Darren Bowey (VIC) Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)
Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
Combined Breed Dog Club Of Tasmania Inc (Show 2) (TAS)
General Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC) Group Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
9-Mar-2024 (Saturday)
Lake District Canine Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Velika Wang (Taiwan) Group Specials : Mr William Lee (China)
Minor in Group: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ebonhaus Don’t Stop At Kauriland (A & J Marsh / I & D McLean)
Res Dog CC & Minor of Breed: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (PM Show) (NSW)
General Specials : Mr Rex Wang (Taiwan) Group Specials : Grace Wang (China)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ebonhaus Don’t Stop At Kauriland (A & J Marsh / I & D McLean)
General Specials : Mr Anton Weil (QLD) Group Specials : Mr Anton Weil (QLD)
Minor in Show: Vonhalla Venus (AI) (Haley Shaw)
Intermediate in Show: Aust Ch Emzacily Explosives Technician (Sarah Gordon)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Emzacily Explosives Technician (Sarah Gordon)
Minor in Group: Vonhalla Venus (AI) (Haley Shaw)
Puppy in Group: Panthyon Persephone (Scott Gibson)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Emzacily Explosives Technician (Sarah Gordon)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Panthyon Persephone (Scott Gibson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Fantastikrot Just Do It (Scott Gibson)
Minor of Breed: Vonhalla Venus (AI) (Haley Shaw)
General Specials : Mrs Helen Weil (QLD) Group Specials : Mrs Helen Weil (QLD)
Minor in Show: Vonhalla Venus (AI) (Haley Shaw)
Intermediate in Show: Aust Ch Emzacily Explosives Technician (Sarah Gordon)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Emzacily Explosives Technician (Sarah Gordon)
Minor in Group: Vonhalla Venus (AI) (Haley Shaw)
Puppy in Group: Panthyon Persephone (Scott Gibson)
Junior in Group: Fantastikrot Just Do It (Scott Gibson)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Emzacily Explosives Technician (Sarah Gordon)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Panthyon Persephone (Scott Gibson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Fantastikrot Just Do It (Scott Gibson)
Minor of Breed: Vonhalla Venus (AI) (Haley Shaw)
Wallamba District A & H Association Inc (NSW)
General Specials : Mrs Robyn Nagle (NSW) Group Specials : Ms Anne Meyn (NSW)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ubersein Take My Breath Away (Ms R Campbell)
8-Mar-2024 (Friday)
Lake District Canine Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong) Group Specials : Mr Johnny Lee (China)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ebonhaus Don’t Stop At Kauriland (A & J Marsh / I & D McLean)
Lake District Canine Club (PM Show) - A2O Show (NSW)
General Specials : Mr William Lee (China) Group Specials : Anna Yang (China)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ebonhaus Don’t Stop At Kauriland (A & J Marsh / I & D McLean)
3-Mar-2024 (Sunday)
Cradle Coast Kennel Club (TAS)
General Specials : Mrs Rosemary Weaver (New Zealand) Group Specials : Mr Jonathon Nash (NSW)
Junior in Group: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW) Group Specials : Mr Joseph Daidone (QLD)
Junior in Show: Aust Ch Alchemy Dallas Derby Devils (Alchemy Rottweilers)
Junior in Group: Aust Ch Alchemy Dallas Derby Devils (Alchemy Rottweilers)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alchemy Dallas Derby Devils (Alchemy Rottweilers)
Baby of Breed: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Joanne Heard (SA) Group Specials : Ms Cheryl Currie (SA)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alchemy Debbie Does Dallas (Alchemy Rottweilers)
Baby of Breed: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
General Specials : Mr Zhida Duan (China) Group Specials : Park Sungchul (Korea)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Klasik The Perfect Storm (Mrs J Griffiths-Lumbis)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Klasik Storms Lunar Star (Jennifer Griffiths-Lumbis)
Puppy of Breed: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
Puppy (Dog) of Breed: Fantastikrot Boss Man (Miss Sherri Wightman)
2-Mar-2024 (Saturday)
Cradle Coast Kennel Club (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS) Group Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW)
Junior in Group: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bosewicht Emotional Rescue (Yvette Bissett)
Cradle Coast Kennel Club (PM Show) (TAS)
General Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW) Group Specials : Mrs Rosemary Weaver (New Zealand)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bosewicht Emotional Rescue (Yvette Bissett)
Robertson Agricultural Society Inc (NSW)
General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW) Group Specials : Mrs Margaretha Coetzer (NSW)
Minor in Show: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
Minor in Group: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
Res Dog CC & Minor of Breed: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (AM Show) (SA)
General Specials : Ms Marie Patten (NSW) Group Specials : Ms Susan Packer (SA)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
Res Dog CC & Minor of Breed: Aerofee On The Limiter (Aerofee Kennels)
Baby of Breed: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC) Group Specials : Mrs Lyn McArthur (SA)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alchemy Debbie Does Dallas (Alchemy Rottweilers)
Baby of Breed: Gelderland Vision Of You (AI) (W & J Grundy)
Western Classic - Royal Canin Classic (Show 2) (WA)
General Specials : Ms H Glendinning (Canada) Group Specials : Ms H Glendinning (Canada)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Klasik The Perfect Storm (Mrs J Griffiths-Lumbis)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
Baby of Breed: Kejova Red Hot Rumour at Gelderland (Imp NZ) (Mrs Carla van Verseveld)
Puppy (Dog) of Breed: Fantastikrot Boss Man (Miss Sherri Wightman)
Intermediate of Breed: Aust Ch Klasik Storms Lunar Star (Jennifer Griffiths-Lumbis)
General Specials : Mrs Kerin Hutchings (SA) Group Specials : Mrs Kerin Hutchings (SA)
Minor in Show: Vonhalla Venus (AI) (Haley Shaw)
Intermediate in Show: Aust Ch Emzacily Explosives Technician (Sarah Gordon)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Emzacily Explosives Technician (Sarah Gordon)
Minor in Group: Vonhalla Venus (AI) (Haley Shaw)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Emzacily Explosives Technician (Sarah Gordon)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Fantastikrot Just Do It (Scott Gibson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Vonhalla Venus (AI) (Haley Shaw)
Intermediate in Show: Aust Ch Emzacily Explosives Technician (Sarah Gordon)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Emzacily Explosives Technician (Sarah Gordon)
Minor in Group: Vonhalla Venus (AI) (Haley Shaw)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Emzacily Explosives Technician (Sarah Gordon)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Vonhalla Venus (AI) (Haley Shaw)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Fantastikrot Just Do It (Scott Gibson)
Gundog & Heavy Breeds Club of QLD (QLD)
General Specials : Ms Frances Darling (QLD) Group Specials : Ms Frances Darling (QLD)
Aust Bred in Group: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Mondallin Its Just You And Me (Ms T Payne/ Mr D Dallinger & Ms M Moore)
Baby of Breed: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Mondallin Ps Pardon My French (D Dallinger & M Moore)
1-Mar-2024 (Friday)
Western Classic - Dogs West Classic (Show 1) (WA)
General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines) Group Specials : Mr Zhida Duan (China)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Klasik The Perfect Storm (Mrs J Griffiths-Lumbis)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Fantastikrot Boss Man (Miss Sherri Wightman)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Klasik Storms Lunar Star (Jennifer Griffiths-Lumbis)
Baby of Breed: Kejova Red Hot Rumour at Gelderland (Imp NZ) (Mrs Carla van Verseveld)
25-Feb-2024 (Sunday)
Tasmanian Kennel Club Inc (TAS)
General Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT) Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)
Runner Up in Show & Junior in Show: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
Dorrigo & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Ms Tania Kirkland (VIC) Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)
Aust Bred in Group: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ebonhaus Ain't It Fun At Aramelda (Ian & Deborah McLean)
Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Mondallin Its Just You And Me (Ms T Payne/ Mr D Dallinger & Ms M Moore)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mondallin Ps Pardon My French (D Dallinger & M Moore)
Baby of Breed: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
Sovereign City Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC) Group Specials : Mr Anthony Price (VIC)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Stevmar Dance With You (Jason Hartney)
Berwick & District A & P Society Inc (VIC)
General Specials : Mr Theo Horchner (VIC) Group Specials : Mr Theo Horchner (VIC)
Intermediate in Show: Aust Ch Moccarott Alphabama Boome (Mrs R Kennedy & Mrs C Jones)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Moccarott Alphabama Boome (Mrs R Kennedy & Mrs C Jones)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moccarott Alphabama Boome (Mrs R Kennedy & Mrs C Jones)
24-Feb-2024 (Saturday)
General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC) Group Specials : Miss Tracey Walker (TAS)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Gelderland Queensbury Rules (Mrs Carla van Verseveld)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Jahwohl Fairy Floss (Ms K A Richardson)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jahwohl Moaning Merytle (Ms K A Richardson)
Baby of Breed: Kejova Red Hot Rumour at Gelderland (Imp NZ) (Mrs Carla van Verseveld)
Puppy of Breed: Fantastikrot Boss Man (Miss Sherri Wightman)
Puppy (Bitch) of Breed: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
Tasmanian Kennel Club Inc (TAS)
General Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC) Group Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT)
Junior in Show: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl King Of The Mountain (N Hughes & J Wallom)
Rottweiler Club of Qld Inc (QLD) (S)
General Specials : Mrs Lesley Roebig (QLD)
Puppy in Show: Terrac Blaxx I Am Legend (Justine & Wayne Brooking)
Intermediate (Dog) of Breed: Terrac Jada Just Go With It (Mrs J & Mr W Brooking)
Dorrigo & District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Kay Sneath (VIC) Group Specials : Ms Tania Kirkland (VIC)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mondallin Ps Pardon My French (D Dallinger & M Moore)
Baby of Breed: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
Puppy of Breed: Ebonhaus Ain't It Fun At Aramelda (Ian & Deborah McLean)
Dorrigo & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Ms Robynne Spencer (VIC) Group Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)
Runner Up in Group: Aust Ch Ebonhaus Don’t Stop At Kauriland (A & J Marsh / I & D McLean)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ebonhaus Don’t Stop At Kauriland (A & J Marsh / I & D McLean)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
Baby of Breed: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)
Puppy of Breed: Ebonhaus Ain't It Fun At Aramelda (Ian & Deborah McLean)
Junior of Breed: Aust Ch Mondallin Ps Pardon My French (D Dallinger & M Moore)
Rochester A & P Society Inc (VIC)
General Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC) Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)
Puppy in Group: Stevmar Dance With You (Jason Hartney)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moccarott Alphabama Boome (Mrs R Kennedy & Mrs C Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Stevmar Dance With You (Jason Hartney)
Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC) Group Specials : Ms Tanya Scales (NSW)
Baby of Breed: Darkcide Black Summer Rain (Jenny Bristow)
Liverpool & District All Breeds Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr Rick Berwick (WA) Group Specials : Mr Rick Berwick (WA)
Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
Liverpool & District All Breeds Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD) Group Specials : Mr Keith Lovell (VIC)
Minor in Group: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kormeister Zeppelan (B Hunter)
23-Feb-2024 (Friday)
General Specials : Mrs Heather Morrison (TAS) Group Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)
Group 4th: Aust Ch Gelderland Queensbury Rules (Mrs Carla van Verseveld)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Gelderland Queensbury Rules (Mrs Carla van Verseveld)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jahwohl Moaning Merytle (Ms K A Richardson)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Fantastikrot Boss Man (Miss Sherri Wightman)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Fantastikrot Sweet Little Lies (Miss Sherri Wightman)
Baby of Breed: Kejova Red Hot Rumour at Gelderland (Imp NZ) (Mrs Carla van Verseveld)
Junior of Breed: Jahwohl Fairy Floss (Ms K A Richardson)
Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Keith Brown (New Zealand) Group Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ubersein Rawhide (K Rowe and L Russell)Baby of Breed: Darkcide Black Summer Rain (Jenny Bristow)