Grand Champion & Neuter Champion Eclipsen Leapovfaith

NEWS FLASH....ON SUNDAY THE 23 RD OF NOVEMBER AT BALLARAT UNDER RESPECTED JUDGE MR.DAVID BRACE AUSTRALIAN CHAMPION ECLIPSEN LEAPOVFAITH WON BITCH CHALLENGE-BEST OF BREED & BEST EXHIBIT IN GROUP 6,SHE WILL NOW BE TITLED GRAND CHAMPION ECLIPSEN LEAPOVFAITH (PAPERWORK PENDING).THIS BEAUTIFUL GIRL HAS TAKEN EVERY ONE THAT KNOWS HER & HANDLED HER ON A WONDERFUL & FULL FILLING JOURNEY,WITH WINNING NUMEROUS BEST OF BREEDS,INCLUDING BACK TO BACK BEST OF BREEDS AT THE ROYAL MELBOURNE SHOW AS WELL AS 3 BITCH CHALLENGES IN A ROW AT THE ROYAL MELBOURNE SHOW,AS WELL AS MANY IN GROUP WINS,I AM SO PROUD OF HER AND TO EBONY WHO BOUGHT HER IN TO THIS WORLD.WELL DONE MY BLACK BEAUTY.

For further information contact:

Contact :
Jenny Bristow (Member Details)
Phone :
0397542798
Email :
Send Email
Web :
http://www.eclipsen-rottweilers.com
Pedigree for Grand Champion & Neuter Champion Eclipsen Leapovfaith
Sire : Allerhochst Stone S: Dux vom Rectorrebell Sch HI, BH (Gmy) Imp USA S: DT, VDH Ch Andro von der Lauterbrucke (Gmy) Sch HIII, AD, BH, Gekort bis
D: Tapsy von der Bleichstrasse AD, BH, Bst (Gmy)
D: Aufzucht Britta S: Allerhochst McLeod
D: Allerhochst Scarlett
Dam : Bohmerwald Ebby S: Ch Allgemein Felix S: Aus Ch, NZ Ch Don-Guan V 'T Detoricahof (Imp Ndl)
D: Kjeringa's Corona V Kernecht (Imp USA)
D: Bohmerwald Roxy S: Panzer Benn (Imp NZ)
D: Tenuke Atlanta

Recent Results

  • 12-Aug-2018 Best Neuter Of Breed

    Lillydale Kennel Club [CH] (Judge was Mr.Michael Lanctot (CANADA))

  • 8-Jul-2018 Best Neuter Of Breed

    KCC Park Show [CH] (Judge was Mr.A.Price)

  • 8-Jul-2018 Best Neuter Of Breed

    KCC Park Show [CH] (Judge was Mr.A.Price)

  • 7-Jul-2018 Best Neuter Of Breed

    Junior Kennel Club Of Victoria [CH] (Judge was Miss.Tammy Martin (SA))

  • 30-Jun-2018 Best Neuter Of Breed & Best Neuter In Group

    Victorian Poultry & Kennel Club [CH] (Judge was Ms.Jacqui Weekes (VIC))

  • 8-Jun-2018 Best Neuter Of Breed

    West Gippsland Kennel Association [CH] (Judge was Mrs.A.Cooper (USA))

  • 7-Jun-2018 Best Neuter Of Breed & Best Neuter In Group

    West Gippsland Kennel Association [CH] (Judge was MrSavvas Shiapanis (CYPRESS))

  • 25-Apr-2018 Open Neuter Best Of Breed & Best Neuter Exhibit In Group 6

    Golden Wattle Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.G.Ford (VIC))

  • 22-Apr-2018 Open Neuter Best Of Breed & Best Neuter Exhibit In Group 6

    Midlands All Breeds KC (AM) Show [CH] (Judge was Mrs.P.Johansen (QLD))

  • 22-Apr-2018 Open Neuter bitch Challenge,Neuter Best Of Breed & Runner Up Neuter In Group

    Midlands All Breeds KC (PM) Show [CH] (Judge was Mrs.S.Bownds (NSW))

  • 21-Apr-2018 Open Neuter bitch Challenge,Neuter Best Of Breed & Runner Up Neuter In Group

    Greensborough & District KC (AM) Show [CH] (Judge was Mrs.S.Reeve (NSW))

  • 21-Apr-2018 Open Neuter Best Of Breed & Best Neuter Exhibit In Group 6

    Greensborough & District KC (PM) Show [CH] (Judge was Mrs.D.Jovanovic (QLD))

  • 8-Apr-2018 Open Neuter Best Of Breed & Best Neuter Exhibit In Group 6

    Bulla Amenities Maple Show [CH] (Judge was Mr.Jed Chua (Philipines))

  • 7-Apr-2018 Open Neuter Best Of Breed & Best Neuter Exhibit In Group 6

    Bulla Amenities Oak Show [CH] (Judge was Mrs.Jean McErlane (NZ))

  • 25-Mar-2018 Neuter Bitch Challenge,Neuter RUBB,Runner Up Neuter In Group

    Bunyip & District Agricultural Society [CH] (Judge was Ms.Kathy Smith (VIC))

  • 12-Mar-2018 Neuter Bitch Challenge & Runner Up Best Neuter Of Breed

    Warragul & District & Obedience Club (AM [CH] (Judge was Mr.L.Greenall (VIC))

  • 12-Mar-2018 Neuter Bitch Challenge & Neuter Best Of Breed

    Warragul & District Obedience Club (PM) [CH] (Judge was Mrs.Jan Campbell)

  • 25-Feb-2018 Best Neuter Of Breed & Runner Up Neuter In Group

    Berwick & District A&H Society [CH] (Judge was Mrs.L.Smith (VIC))

  • 17-Feb-2018 Best Neuter Of Breed & Best Neuter In Group

    Twilight Canine Country Club [CH] (Judge was Ms.L.Ryan (NSW))

  • 10-Feb-2018 Open Neuter Best Of Breed & Best Neuter Exhibit In Group 6

    Classic Dog Show [CH] (Judge was Mr.James Camac (VIC))

  • 28-Jan-2018 Best Neuter Of Breed,Best Neuter In Group & Best Neuter In Show

    Cranbourne Dog Club [CH] (Judge was Mr.R.Valez-Pico (Puerta Rico))

  • 27-Jan-2018 Open Neuter bitch Challenge,Neuter Best Of Breed & Runner Up Neuter In Group

    Bass Valley Kennel Club [CH] (Judge was Dr.G.Forsyth (Canada))

  • 20-Jan-2018 Neuter Bitch Challenge,Neuter Best Of Breed & Best Neuter In Group

    Lang Lang PA&H Association [CH] (Judge was Phillipa Clarke (VIC))

  • 17-Jan-2018 Neuter Bitch Challenge & Neuter Best Of Breed

    Cranbourne Dog Club [CH] (Judge was Mr.Paul Wilkes (WA))

  • 16-Jan-2018 Neuter Bitch Challenge & Neuter Best Of Breed

    Frankston & Peninsula Kenel Club [CH] (Judge was Miss.Stacey Sewell (WA))

  • 12-Jan-2018 Neuter Bitch Challenge,Nueter Best Of Breed & Runner Up Neuter In Group

    South Eastern Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.Lynn Harrison (SA))

  • 31-Dec-2017 Neuter Bitch Challenge & Runner Up Best Neuter Of Breed

    Dogs Victoria New Years Eve Show [CH] (Judge was Mrs.Lynn Spargo (WA))

  • 2-Dec-2017 Neuter Bitch Challenge & neuter Best Of Breed

    The Royal Canin Summer Spectacular [CH] (Judge was Mrs.C.Ringstrom (Canada))

  • 11-Nov-2017 Neuter Bitch Challenge & Neuter Best Of Breed

    Morwell Traralgon KC (AM) [CH] (Judge was Mr.L.Bradney (NSW))

  • 11-Nov-2017 Reserve Neuter Challenge & Runner Up Neuter Of Breed

    Morwell-Traralgon KC (PM) [CH] (Judge was Mrs.L.Nieman (SA))

  • 14-Oct-2017 Reserve Neuter Challenge & Runner Up Neuter Of Breed

    Shepparton Agricultural Society [CH] (Judge was Mr.John Doyle)

  • 9-Sep-2017 Neuter Bitch Challenge & Neuter Best Of Breed

    Yea &District Kennel Club (AM) [CH] (Judge was Mrs.Ashley Esad (NSW))

  • 9-Sep-2017 Neuter Bitch Challenge,Neuter Of Breed & Runner Up Neuter In Group

    Seymour & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.Kim.Hadden (QLD))

  • 8-Sep-2017 Neuter Bitch Challenge & Neuter Best Of Breed

    Seymour & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr.David Smith (NSW))

  • 3-Sep-2017 Neuter Bitch Challenge,Neuter RUBB,Runner Up Neuter In Group

    Bairnsdale & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.C.Yate (NSW))

  • 2-Sep-2017 Neuter Bitch Challenge,Runner Neuter Of Breed & Runner Up Neuter In Group.

    Bairnsdale & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S.Brackman (NSW))

  • 2-Sep-2017 Neuter Bitch Challenge,Neuter RUBB,Runner Neuter In Group

    East Gippsland Kennel Club [CH] (Judge was Mr.P.Tjerkstra (QLD))

  • 1-Sep-2017 Neuter Bitch Challenge,Neuter RUBB,Runner Neuter In Group

    East Gippsland Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.H.Weil.(QLD))

  • 31-Aug-2017 Neuter Bitch Challenge,Best Neuter Of Breed & Best Neuter In Group.

    Bairnsdale & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr.A.Weil. (QLD))

  • 27-Aug-2017 Neuter Bitch Challenge & Runner Up Best Neuter Of Breed

    Sale Maffra & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.S.Gelinas (Canada))

  • 26-Aug-2017 Neuter Bitch Challenge & Runner Up Best Neuter Of Breed

    Macalister All Breeds Kennel & Obedience [CH] (Judge was Mr.G. Salud (Philippines))

  • 25-Aug-2017 Neuter Bitch Challenge & Runner Up Best Neuter Of Breed

    Macalister All Breeds Kennel & Obedience [CH] (Judge was Mr.M.Gelinas Canada))

  • 13-Aug-2017 Nueter Bitch Challenge & Best Neuter Of Breed

    Lillydale Kennel Club Treasure Chest Sho [CH] (Judge was Ms.M.Kuriata (Poland))

  • 12-Aug-2017 Neuter Bitch Challenge & Runner Up Best Neuter Of Breed

    Lillydale Kennel Club Pot Of Gold [CH] (Judge was Mr.B.Blidh Von Schedvin (Sweden))

  • 30-Jul-2017 Neuter Bitch Challenge & Runner Up Best Neuter Of Breed

    Utility Dog Club [CH] (Judge was Mrs.M.Reichmuth (NZ))

  • 16-Jul-2017 Neuter Bitch Challenge & Runner Up Best Neuter Of Breed

    Dandenong Poultry & Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.C.Rafton (NSW))

  • 15-Jul-2017 Neuter Bitch Challenge & Neuter Best Of Breed

    Metropolitan Canine Association [CH] (Judge was Julie Keenan)

  • 9-Jul-2017 Neuter Bitch Challenge & neuter Best Of Breed

    KCC Park Show [CH] (Judge was Mrs.M.Burton)

  • 8-Jul-2017 Neuter Bitch Challenge

    Junior Kennel Club Of Victoria [CH] (Judge was Mrs.Wendy Baker (SA))

  • 18-Jun-2017 Neuter Bitch Challenge,Neuter Best Of Breed & Best Neuter In Group

    Cranbourne Dog Club [CH] (Judge was Miss.G.Fletcher (NZ))

  • 17-Jun-2017 Neuter Bitch Challenge & Runner Up Best Neuter Of Breed

    Frankston & Peninsula Kenel Club [CH] (Judge was Miss Janet Ainscow (TAS))

  • 9-Jun-2017 Neuter Bitch Challenge & Runner Up Best Neuter Of Breed

    West Gippsland Kennel Association [CH] (Judge was Mr.R.Gregg (Ireland))

  • 8-Jun-2017 Best Neuter Of Breed,Best Neuter In Group & Runner Up Best Neuter In Show

    West Gippsland Kennel Association [CH] (Judge was Mrs V Soleckyj-Szpunar Poland))

  • 28-May-2017 Neuter Bitch Challenge

    Werribee Barwon Kennel Club [CH] (Judge was Mr.John Doyle)

  • 22-May-2017 Neuter Bitch Challenge

    Euroa Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.C.Seeber (WA))

  • 21-May-2017 Best Neuter Of Breed

    Euroa Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.I.Homer (WA))

  • 14-May-2017 Best Neuter Of Breed & Runner Up Neuter In Group

    Shepparton & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.Helen Beasley (NSW))

  • 13-May-2017 Best Neuter Of Breed & Runner Up Neuter In Group

    Shepparton & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr.John Comerford (NSW))

  • 5-Jul-2015 AUST bred Of Breed,Bitch Challenge & Best Of Breed

    Canine Amenities Club Of Victoria [CH] (Judge was Mr.K.Summers)

  • 4-Jul-2015 Aust Bred Of breed & Reserve Bitch Challenge

    Victorian Poultry & Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.J Anderson)

  • 21-Jun-2015 Aust Bred Of Breed,Bitch Challenge & Best Of Breed

    Cranbourne Dog Club [CH] (Judge was Mrs.Martina Butcher (NSW))

  • 13-Jun-2015 Aust Bred Of Breed & Bitch Challenge

    Boxhill & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.R.Williams (NSW))

  • 31-May-2015 Aust Bred Of Breed & Bitch Challenge

    Bulla Amenities Maple Show [CH] (Judge was Miss Anna Ancell (NZ))

  • 30-May-2015 ust Bred In Class & bitch Challenge

    Bulla Amenities-Oak Show [CH] (Judge was Mr.Stanley Shen (Singapore))

  • 23-May-2015 Aust Bred Of Breed,Bitch Challenge & RUBB

    Caulfield & District Kennel Club [CH] (Judge was Ms.T.Martin (SA))

  • 17-May-2015 Aust Bred Of Breed,Bitch Challenge & Best Of Breed

    Seymour & District Kennel Club [CH] (Judge was Ms.Donna Morris (NSW))

  • 16-May-2015 Aust Bred Of Breed & Bitch Challenge

    Seymour & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.Pauline Hartwell (NSW))

  • 26-Apr-2015 Aust Bred Of Breed & Bitch Challenge

    Greensborough & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.Rosina Brace)

  • 12-Apr-2015 Aust Bred Of Breed & Bitch Challenge

    Canine Museum Foundation [CH] (Judge was Mr.K.Lovell)

  • 6-Apr-2015 Aust Bred Of Breed,Bitch Challenge & RUBB

    Town & Country Kennel Club [CH] (Judge was T.Kirkland)

  • 5-Apr-2015 Aust Bred Of Breed & Bitch Challenge

    Easter Festival Kennel Club [CH] (Judge was Mr.L.Heilmann (SA))

  • 4-Apr-2015 Aust Bred Of breed & bitch challenge

    Bunyip & District AG Society [CH] (Judge was Mr.Peter Frost)

  • 22-Mar-2015 Aust Bred Of Breed,Bitch Challenge ,Best Of Breed

    Pakenham & District A&H Society [CH] (Judge was Ms.J.Lees)

  • 15-Mar-2015 Aust Bred Of Breed,Bitch Challenge & RUBB

    Yarra Glen Kennel Club [CH] (Judge was Mrs N.Burrows)

  • 9-Mar-2015 Open Of Breed,Bitch Challenge & RUBB

    Warrigal & District Kennel club [CH] (Judge was Mr.C.Moore)

  • 26-Jan-2015 Open Of Breed,Bitch Challenge & Best Of Breed

    Australia Day International Dog Club [CH] (Judge was Mr.F.Pastor (Ecquador))

  • 25-Jan-2015 Open Of Breed & Bitch Challenge

    Australian International Dog Club [OP] (Judge was Dr.F.Palmieri (Italy))

  • 24-Jan-2015 Open Of Breed & Bitch Challenge

    Cranbourne Dog Club [CH] (Judge was Mr.O.Toyokawa (Japan))

  • 24-Jan-2015 Open Of Breed & Bitch Challenge

    Aust Day International Dog Club [CH] (Judge was Dr.F. Palmieri (Italy))

  • 23-Jan-2015 Open Of Breed,Bitch Challenge & RUBB

    Bass Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mr.Z.Kupferberg (Israel))

  • 21-Jan-2015 open Of Breed & Best Of Breed

    Twighlight Canine Country Club [CH] (Judge was Mrs.F.Fearon-Zammit)

  • 18-Jan-2015 Aust Bred Of Breed,Reserve Bitch Challenge

    Metropolitan Canine Association [CH] (Judge was Ms.J.Aspinall)

  • 17-Jan-2015 Open Of Breed,Bitch Challenge & RUBB

    Lang Lang PA & H Association [CH] (Judge was Miss.B.Watt)

  • 11-Jan-2015 Open Of Breed & Bitch Challenge

    Yarra Ranges Kennel Club [CH] (Judge was P.Pissitwuttinan (Thailand))

  • 10-Jan-2015 Open Of Breed,Bitch Challenge & Best Of Breed

    Yarra Ranges Kennel Club [CH] (Judge was M.Harase (Japan))

  • 9-Jan-2015 Open Of Breed,Bitch Challenge & RUBB

    South Eastern Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.D.Clark (NZ))

  • 8-Jan-2015 Open Of Breed & Bitch Challenge

    South Eastern Kennel Club [CH] (Judge was Mr.Alex Zee (Taiwan))

  • 4-Jan-2015 Open Of Breed & Best Of Breed

    Historic Maldon Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.D.Duffin)

  • 3-Jan-2015 Open Of Breed,Bitch Challenge & RUBB

    Kyneton & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.E.Warner)

  • 1-Jan-2015 Aust Bred Of Breed & Reserve Bitch Challenge

    Metropolitan Canine Association [CH] (Judge was Ms.J.Aspinall)

  • 13-Dec-2014 Open Of Breed & Bitch Challenge

    Castlemaine & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.Michel Glover)

  • 23-Nov-2014 Open Of Breed,Bitch Challenge,Best Of Breed,Best Exhibit In Group 6

    Sovereign City Kennel Club [CH] (Judge was Mr.D.Brace)

  • 15-Nov-2014 Open Of Breed,Bitch Challenge & RUBB

    Kyneton Agricultural Society [CH] (Judge was Mr.J.Doyle)

  • 26-Oct-2014 Open Of Breed,Bitch Challenge,Best Of Breed & Best Open In Group 6

    Southern Cross Kennel Club [CH] (Judge was DR.C.Girling (SA))

  • 19-Oct-2014 Best Of Breed & Best Open In Group 6

    Romsey Kennel Club [CH] (Judge was Mr.Craig Phillips)

  • 5-Oct-2014 Open Of Breed & Reserve Bitch Challenge

    Yarrawonga / Mulwala & District Canine A [CH] (Judge was Mrs.H.Hill)

  • 4-Oct-2014 Open Of Breed & Bitch Challenge

    Seymour A&P Society [CH] (Judge was Mr.R.Bennets)

  • 25-Sep-2014 Open Of Breed,Bitch Challenge & Best Of Breed

    Royal Melbourne Show [CH] (Judge was Elina Haapaniemi (Finland))

  • 19-Jul-2014 Aust Bred Of Breed,Best Of Breed & Best Australian Bred In Group 6

    Dog Steward Association [CH] (Judge was Ms.Louise Russell)

  • 12-Jul-2014 Open In Class,Bitch Challenge & RUBB

    Junior Kennel Club [CH] (Judge was Ms.Katrina Santas (NSW))

  • 5-Jul-2014 Open In Class,Bitch Challenge & RUBB

    Victorian Poultry & Kennel Club [CH] (Judge was Ms.C.Birch)

  • 9-Jan-2014 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & Best Of Breed

    South Eastern Kennel Club [CH] (Judge was Mr.C.Weng Woh (Malaysia))

  • 1-Jan-2014 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & Best Of Breed

    Dogs Victoria New Years Day Show [CH] (Judge was Ms.E.Hindley (ACT))

  • 31-Dec-2013 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & Rubb

    Dogs Victoria New Years Eve Show [CH] (Judge was Mr.J.Lewington (SA))

  • 27-Dec-2013 Aust Bred In Class,Aust Bred Of Breed &Reseve Bitch Challenge

    Lancefield Kennel Club [CH] (Judge was Ms.E.Ruskovaara (FL))

  • 7-Dec-2013 Best Of Breed,Best Exhibit In Group 6 & Best Aust Bred In Show

    Kilmore A&P Society [CH] (Judge was Mrs.D.Baillie)

  • 1-Dec-2013 Aust Bred Of Class & Bitch Challenge

    Morwell / Traralgon Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.C.Gray (WA))

  • 17-Nov-2013 Aust Bred In Class,Bitch Challenge,RUBB

    Garden State Kennel Club [CH] (Judge was Mr.C.Talbot)

  • 9-Nov-2013 Aust Bred In Class,aust Of Breed,Bitch Challenge & Best Of Breed

    Alexandra A&P Association [CH] (Judge was Ms.S.Sharpe)

  • 5-Nov-2013 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & RUBB

    Sunbury Canine Club [CH] (Judge was Mr.R.Vandiver (USA))

  • 4-Nov-2013 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & RUBB

    Victorian Womens Dog Club [CH] (Judge was Mr.C.Liepmann (USA))

  • 27-Oct-2013 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & RUBB

    Southern Cross Kennel Club [CH] (Judge was Mr.W.Anderson)

  • 20-Oct-2013 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & RUBB

    Romsey Kennel Club [CH] (Judge was Miss B.Daines (NSW))

  • 18-Oct-2013 Open In Class,Bitch Challenge & RUBB

    Royal Geelong Agricultural Society [CH] (Judge was Mrs.Valerie Carter (SA))

  • 13-Oct-2013 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & RUBB

    Bacchus Marsh Kennel Club [CH] (Judge was Mr.R.Bridgeford)

  • 12-Oct-2013 Aust Bred In Class & Reserve Bitch Challenge

    Shepparton Agricultural Society [CH] (Judge was Mr.K.Mckarthy)

  • 5-Oct-2013 Aust Bred Of Class,Bitch Challenge & RUBB

    Seymour A & P Society [CH] (Judge was Mrs.B.Balaam (QLD))

  • 26-Sep-2013 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & Best Of Breed

    Royal Melbourne Championship Dog Show [CH] (Judge was Ms.Teresa Galo (Argentina))

  • 14-Sep-2013 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & RUBB

    Belgrave & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr.W,Douglas)

  • 30-Aug-2013 Aust bred In Class,Bitch Challenge

    East Gippsland Kennel Club [CH] (Judge was Mr.G.Gaut)

  • 10-Aug-2013 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & RUBB

    Lilydale Kennel Club [CH] (Judge was Y.Ousyannikova (Russia))

  • 9-Aug-2013 Aust Bred In Class,& Bitch Challenge

    Lilydale Kennel Club Inc [CH] (Judge was M.Kozlouska (Poland))

  • 3-Aug-2013 Aust Bred In Class & Bitch Challenge

    Werribee-Barwon Canine Club [CH] (Judge was Mr.G.Vernon (NSW))

  • 28-Jul-2013 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & RUBB

    Utility Dog Club Of Victoria [CH] (Judge was Mr.S.Yiannou (QLD))

  • 27-Jul-2013 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & Best Of Breed

    Heidelberg & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr.L.Wheeler (NSW))

  • 14-Jul-2013 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & RUBB

    Shepparton & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr.J.Doyle)

  • 13-Jul-2013 Aust Bred In Class & Reserve Bitch Challenge

    Junior Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.K.Haddon (QLD))

  • 6-Jul-2013 Aust Bred In Class & Reserve Bitch Challenge

    Victorian Poultry & Kennel Club [CH] (Judge was Dr.William Crozier (NSW))

  • 22-Jun-2013 Aust Bred In Class & Bitch challenge

    Melbourne Dog Club [CH] (Judge was Mrs.M.Merchant (SA))

  • 7-Jun-2013 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & RUBB

    West Gippsland Kennel Association [CH] (Judge was Mr.K.Iggleden (QLD))

  • 7-Jun-2013 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & Best Of Breed

    West Gippsland Kennel Association [CH] (Judge was Mrs.L.Rowles (NSW))

  • 1-Jun-2013 Aust Bred In Class & Reserve Bitch Challenge

    Box Hill & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr.Kenneth Hodge (NSW))

  • 18-May-2013 Aust Bred In Class & Bitch Challenge

    Seymour & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.S.Smith (NSW))

  • 12-May-2013 Aust Bred Of Class & reserve Challenge

    Euroa Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.J.Harvey)

  • 11-May-2013 Aust Bred Of Class & Reserve Bitch Challenge

    Shepparton & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.E.Warner)

  • 7-Apr-2013 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & RUBB

    Canine Museum Foundation Inc [CH] (Judge was Mr.L.Bleakley)

  • 1-Apr-2013 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & Best Of Breed

    Town And Country Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.Jan.Mcrae)

  • 31-Mar-2013 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & RUBB

    Easter Festival Kennel Club [CH] (Judge was Miss.M.Joyce)

  • 24-Mar-2013 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & Best Of Breed

    Sovereign City Kennel Club [CH] (Judge was Mr.A.Fry)

  • 16-Mar-2013 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & Best Of Breed

    Pakenham & District A&P Society [CH] (Judge was Mrs.Wendy Hutchinson)

  • 8-Mar-2013 Aust Bred In Class,Reserve Bitch Challenge

    Tallangatta A&P Society [CH] (Judge was Mr.W.Raine (ACT))

  • 2-Mar-2013 Aust bred In Class.Aust Bred Of Breed,Reserve Bitch Challenge & RUBB

    Metropolitan Canine Association [CH] (Judge was Mr.Robert Lucas (NSW))

  • 3-Feb-2013 Aust Bred In Class,Aust Bred Of Breed,Bitch Challenge & Best Of Breed

    Ballarat Dog Club [CH] (Judge was Mr.C.Moore)

  • 27-Jan-2013 Aust Bred In Class & Reserve Bitch Challenge

    Cranbourne Dog Club [CH] (Judge was Mr.Ray Smith (Canada))

  • 19-Jan-2013 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & RUBB

    Lang Lang PA& H Association [CH] (Judge was Mrs.M.Gostelow)

  • 12-Jan-2013 Aust Bred In Class & Bitch Challenge

    South Eastern Kennel Club [CH] (Judge was Mr.T.Myagawa (Japan))

  • 6-Jan-2013 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & Best Of Breed

    Historic Maldon Kennel Club [CH] (Judge was mr.G.Gaut (VIC))

  • 22-Dec-2012 Open In Class & Reserve Bitch Challenge

    Yarra Valley Kennel Club [CH] (Judge was Ms.K.Harvey (SA))

  • 15-Dec-2012 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & Best Of Breed

    Dog Stewards Association [CH] (Judge was Mr.D.Bowey)

  • 2-Dec-2012 Aust Bred In Class,Bitch Challenge & RUBB

    Bass Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.G.Cook)

  • 24-Nov-2012 Aust Bred In Class & Reserve Bitch Challenge

    Daylesford A&P Society [CH] (Judge was Ms.K.King (SA))

  • 18-Nov-2012 Aust Bred In Class & Reserve Bitch Challenge

    Morwell/Traralgon Kennel Club [CH] (Judge was Ms.M.Roberts (WA))

  • 10-Nov-2012 Aust Bred In Class & Reserve Bitch Challenge

    Alexandra P&A Association [CH] (Judge was Ms.J.Lees)

  • 28-Oct-2012 Aus Bed In Class,Bitch Challenge & Best Of Breed

    Cobram Agriculture Society [CH] (Judge was Ms.P.Kirke)

  • 27-Oct-2012 Aus Bred In Class,Bitch Challenge & Best Of Breed

    Euroa A & P Society [CH] (Judge was Mr.W.Mooney)

  • 21-Oct-2012 Aus Bred In Class & Bitch Challenge

    Romsey Kennel Club [CH] (Judge was Ms.T.Edwards (SA))

  • 20-Oct-2012 Aus Bred In Class,Bitch Challenge & Best Of Breed

    Kyabram A H & P Society [OP] (Judge was Mr.R.Bridgeford)

  • 19-Oct-2012 Reserve Bitch Challenge & RUBB

    Benella A & P Society [CH] (Judge was Mrs Jill Hocking)

  • 13-Oct-2012 Aus Bred In Class,Bitch Challenge & RUBB

    Shepparton Agricultural Society [CH] (Judge was Mrs.Barbra Marsh)

  • 10-Oct-2012 Aust Bred In Class & Reserve Bitch Challen

    Alexander P&A Association [CH] (Judge was Ms.J.Lees)

  • 6-Oct-2012 Aus Bred In Class,Bitch Challenge & RUBB

    Seymour A & P Society [CH] (Judge was Mrs.S.Rickard (VIC))

  • 30-Sep-2012 Intermediate In Class

    Kyneton & District Kennel Club [CH] (Judge was Ms.Petra Junehall (Sweden))

  • 22-Sep-2012 Australian Bred Of Class,Bitch Challenge & RUBB

    Royal Melbourne Chamoionship Dog Show [CH] (Judge was Dr.John Reeve-Newson (Canada))

  • 11-Aug-2012 Bitch Challenge & Best Of Breed

    Lillydale Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.Heather Langfield (Canada))

  • 10-Aug-2012 Bitch Challenge

    Lilydale Kennel Club [CH] (Judge was Mr.Zoran Brankovic (Serbia))

  • 15-Jul-2012 Aus Bred In Class,Bitch Challenge & Best Of Breed

    Lyndhurst Canine Country Club [CH] (Judge was Mr.Tomio Fujihata (Japan))

  • 14-Jul-2012 Bitch Challenge & RUBB

    Melbourne Dog Club [CH] (Judge was Mrs.J.Montford)

  • 8-Jul-2012 Bitch Challenge & RUBB

    Shepparton & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr.Kevin Evans)

  • 7-Jul-2012 Reserve Bitch Challenge

    Junior Kennel Club Of Victoria [CH] (Judge was Miss Brooke Turner (NSW))

  • 30-Jun-2012 Reserve Bitch Challenge

    Victorian Poultry & Kennel Club [CH] (Judge was Mr.Bruce Riddell (NSW))

  • 16-Jun-2012 SG

    Rottweiler Club Of South Australia [CH] (Judge was Tatyana Popova (Russia))

  • 8-Jun-2012 Reserve Bitch Challenge

    West Gippsland Kennel Association [CH] (Judge was Ms,Glenys Alexandra)

  • 13-May-2012 Reserve Challenge

    Euroa Kennel Club [CH] (Judge was Ms.A.Buxton)

  • 12-May-2012 Bitch Challenge & RUBB

    Shepparton & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.L.Harris (NZ))

  • 14-Apr-2012 Bitch Challenge & RUBB

    Central Victoria Canine Club [CH] (Judge was Mr.W.Anderson)

  • 9-Apr-2012 Bitch Challenge & RUBB

    Town & Country Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.M.Gostello)

  • 8-Apr-2012 Bitch Challenge & RUBB

    Easter Festival Kennel Club [CH] (Judge was Mr.L.Butler (NSW))