-
1-Mar-2015 V5 - Intermediate Dog
Rottweiler Club Of Victoria Inc. [CH] (Judge was Herr Rudiger Schmidt (ADRK))
-
14-Dec-2014 Runner Up Best Of Breed / Challenge Dog / Junior of Breed
Maryborough & District Kennel Club [CH] (Judge was Ms Vikki Perkins (VIC))
-
6-Dec-2014 Junior of Breed / Junior Dog
Kilmore A & P Society [CH] (Judge was Mrs Barbara Doyle (VIC))
-
25-Nov-2014 Best Of Breed / Challenge Dog / Junior of Breed
Belconnen All Breeds Kennel Club (AM) [CH] (Judge was Mrs Martina Butcher (NSW))
-
24-Nov-2014 Best Of Breed / Challenge Dog / Junior of Breed
Belconnen All Breeds Kennel Club (AM) [CH] (Judge was Mrs Hilary Pedersen (NSW))
-
24-Nov-2014 Runner Up Best Of Breed / Challenge Dog / Junior of Breed
Belconnen All Breeds Kennel Club (PM) [CH] (Judge was Mrs Susette A Monk (WA))
-
16-Nov-2014 Reserve Challenge Dog / Junior of Breed
Garden State Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mrs Vivienne Zavaratto (NSW))
-
31-Oct-2014 V3 Junior Dog
Rottweiler Club Of Victoria Inc. [CH] (Judge was Mr Vinicio Di Paolo (Argentina ))
-
25-Oct-2014 Reserve Challenge Dog
Bendigo Agricultural Society [CH] (Judge was Mrs Nancy Wilson (VIC))
-
24-Oct-2014 Runner Up Best Of Breed / Challenge Dog
Bendigo Agricultural Society [CH] (Judge was Ms Jane Anderson (VIC))
-
12-Oct-2014 Challenge Dog / Junior of Breed / Junior Dog
Bacchus Marsh & District Kennel Club Inc [CH] (Judge was Ms Lyn Norman (VIC))
-
11-Oct-2014 Runner Up Best Of Breed / Challenge Dog / Junior of Breed
Shepparton Agricultural Show [CH] (Judge was Miss Julie A Aspinall (VIC))
-
5-Oct-2014 Junior In Show / V1 Junior Dog
Rottweiler Club of NSW Inc. [CH] (Judge was Mr Nicola Parrini (Italy))
-
3-Oct-2014 Junior In Group / Runner Up Best of Breed / Junior of Breed
Canberra All Breeds Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mrs Nellie Abela (NSW))
-
28-Sep-2014 Best Of Breed / Challenge Dog / Junior of Breed
Lockhart A & P Society [CH] (Judge was Mrs Megan Markotany (NSW))
-
21-Sep-2014 Junior In Show / Runner Up Best In Group / Best of Breed
Molong Show Society 150th Show [CH] (Judge was Mr G Doyle (NZ))
-
13-Sep-2014 V2 -Junior Dog
Northern Districts Rottweiler Clubof NSW [CH] (Judge was Mr George Iaonnidis (QLD))
-
6-Sep-2014 Junior In Group / Best of Breed / Junior of Breed
Yea and District Canine Association [CH] (Judge was Mrs Dianna Fenton (NSW))
-
31-Aug-2014 Junior In Group / Junior of Breed / Junior Dog
Sale-Maffra & District Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mr M Tashimo (Japan))
-
30-Aug-2014 Junior of Breed / Junior Dog
Macalister All Breeds Kennel & Obedience [CH] (Judge was Mrs L Bett (Canada))
-
29-Aug-2014 Best Of Breed / Challenge Dog / Junior of Breed
Macalister All Breeds Kennel & Obedience [CH] (Judge was Mrs P Douglas (NZ))
-
24-Aug-2014 Puppy of Breed / Puppy Dog
Hamilton Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mr Christopher Woodrow (QLD))
-
23-Aug-2014 Reserve Challenge Dog / Puppy of Breed
Hamilton Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mrs Patrice Johansen (QLD))
-
17-Aug-2014 Runner Up Best Of Breed / Challenge Dog / Puppy Dog
Horsham Wimmera Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mr Arthur Fry (VIC))
-
16-Aug-2014 Reserve Challenge Dog / Puppy of Breed
Horsham Wimmera Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mr Ian Hinde (VIC))
-
10-Aug-2014 Puppy of Breed / Puppy Dog
Murray Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J McErlane (New Zealand))
-
9-Aug-2014 Runner Up Best Of Breed / Reserve Challenge Dog / Puppy of Breed
Murray Valley Kennel Club [CH] (Judge was Dr O Hosaka (Phillipines))
-
3-Aug-2014 Puppy In Group / Best of Breed / Challenge Dog / Puppy of Breed
Wagga Wagga All Breeds Kennel Club Inc [CH] (Judge was Miss Jill R McDonald (VIC))
-
2-Aug-2014 Best Of Breed / Challenge Dog / Puppy of Breed
Wagga Wagga All Breeds Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs Susan Tringham (QLD))
-
1-Aug-2014 Puppy In Group / Best of Breed / Challenge Dog / Puppy of Breed
Wagga Wagga All Breeds Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs Jill Hocking (VIC))
-
26-Jul-2014 2nd place Puppy Dog
Heidelberg & District Kennel Club Inc [CH] (Judge was Karen Harrison (New Zealand))
-
20-Jul-2014 2nd place Puppy Dog
Dandenong Poultry & Kennel Society Inc. [CH] (Judge was Ms Shannon Lancaster (NSW))
-
19-Jul-2014 Reserve Challenge Dog / Puppy of Breed
Dog Stewards Association Victoria Inc. [CH] (Judge was Ms Louise Russel (VIC))
-
13-Jul-2014 Puppy In Group / Reserve Challenge Dog / Puppy of Breed
Canine Amenities Club of Victoria Inc. [CH] (Judge was Mr George Gaut (VIC))
-
12-Jul-2014 Puppy of Breed / Puppy Dog
Junior Kennel Club of Victoria Inc. [CH] (Judge was Ms Katrina Santas (NSW))
-
5-Jul-2014 Puppy of Breed / Puppy Dog
Victorian Poultry & Kennel Club Inc [CH] (Judge was Ms Carryn Birch (VIC))
-
29-Jun-2014 Puppy of Breed / Puppy Dog
Wangaratta Kennel & Obedience Club Inc. [CH] (Judge was Ms Elizabeth Hindley (ACT))
-
28-Jun-2014 Puppy In Group / Reserve Challenge Dog / Puppy of Breed
Wangaratta Kennel & Obedience Club Inc. [CH] (Judge was Mr Max Martin (ACT))
-
22-Jun-2014 Runner Up Best Of Breed / Challenge Dog / Puppy Dog
Deniliquin & District Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mrs Barbara Balaam (QLD))
-
21-Jun-2014 Runner Up Best Of Breed / Challenge Dog / Puppy Dog
Deniliquin & District Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mrs Dianne Jovanovic (QLD))
-
20-Jun-2014 Best Of Breed / Challenge Dog / Puppy of Breed
Deniliquin & District Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr Wayne Burton (NSW))
-
13-Jun-2014 VP2 Puppy Dog
Rottweiler Club of South Australia Inc. [CH] (Judge was Yvonne Bekkers (Netherlands))
-
6-Jun-2014 Puppy of Breed / Puppy Dog
West Gippsland Kennel Association (AM) [CH] (Judge was Mr Hank Van Der Helm (VIC))
-
6-Jun-2014 Puppy of Breed / Puppy Dog
West Gippsland Kennel Association (PM) [CH] (Judge was Mrs M Kavcic (SLO))
-
1-Jun-2014 Puppy of Breed / Puppy Dog
Western Suburbs All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Miss Jill R McDonald (VIC))
-
31-May-2014 Puppy Dog
Box Hill & District Kennel Club Inc [CH] (Judge was Ms Cheryl Wright (VIC))
-
25-May-2014 Minor Puppy Dog
Geelong & District Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr Mick Wilkinson)
-
24-May-2014 Minor Puppy Dog
Caulfield & District Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr William Mooney (VIC))
-
18-May-2014 Reserve Challenge Dog / Minor Puppy of Breed / Minor Puppy Dog
Seymour District Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mrs C Yate (NSW))
-
27-Apr-2014 Reserve Challenge Dog / Minor Puppy Dog
Greensborough Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mrs Sue Bownds (NSW))
-
26-Apr-2014 Minor Puppy Of Breed / Minor Puppy Dog
Greensborough Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Ms Sharon Edmunds (NSW))
-
25-Apr-2014 Challenge Dog / Minor Of Breed / Minor Puppy Dog
Kilmore Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mr Rapheal Broomhall (TAS))
-
21-Apr-2014 Reserve Challenge Dog / Minor Puppy of Breed / Minor Puppy Dog
Town and Country Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mrs Maureen Gostelow (VIC))
-
20-Apr-2014 Minor Puppy of Breed / Minor Puppy Dog
Easter Festival Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mrs Glenda Cook (VIC))
-
19-Apr-2014 Minor Puppy In Group / Best Of Breed/ Challenge Dog / Minor Of Breed
Easter Festival Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mr Richard Watson (TAS))
-
12-Apr-2014 VP1 Minor Puppy Dog and Opposite Minor Puppy In Show
Rottweiler Club Of NSW Inc. [CH] (Judge was Mr Frank Beiboer (Netherlands))
-
30-Mar-2014 Minor Puppy Of Breed / Minor Puppy Dog
Bulla Amenities - Maple Show [CH] (Judge was Mr Colin Walker (NZ))
-
29-Mar-2014 Minor Puppy Dog
Bulla Amenities - Oak Show [CH] (Judge was Mr Mukal Vaid (India))
-
23-Mar-2014 Best Of Breed / Challenge Dog / Minor of Breed
Sovereign City Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mr Kevin J Summers (VIC))
-
2-Mar-2014 Minor Puppy Of Breed / Minor Puppy Dog
Yarra Glen Kennel Club Inc (PM SHOW) [CH] (Judge was Miss Janelle W Robbins (VIC))
-
2-Mar-2014 Minor Puppy Of Breed / Minor Puppy Dog
Yarra Glen Kennel Club Inc (AM SHOW) [CH] (Judge was Mrs Wendy Hutchison (VIC))
-
1-Mar-2014 Minor Puppy Of Breed / Minor Puppy Dog
Metropolitan Canine Association Inc [CH] (Judge was Mr Guy Spagnolo (NSW))
-
21-Feb-2014 Graded P in Baby Puppy Dog
Rottweiler Club Of Victoria Inc. [CH] (Judge was Mrs Donna Wright (NZ))
-
16-Feb-2014 Baby Puppy of Breed / Baby Puppy Dog
Berwick All Breeds Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mrs Bernadette M Lawton (VIC))
-
15-Feb-2014 Baby Puppy of Breed / Baby Puppy Dog
Sunshine Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mr Phil Thompson (SA))
-
15-Feb-2014 Baby Puppy of Breed / Baby Puppy Dog
Twilight Canine Country Club Inc. [CH] (Judge was Mrs Ruth Thompson (SA))
-
14-Feb-2014 Baby Puppy of Breed / Baby Puppy Dog
Twilight Canine Country Club Inc. [CH] (Judge was Mr Mark Johnston (NSW))
-
9-Feb-2014 Baby Puppy of Breed / Baby Puppy Dog
Bendigo Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Ms Jane Anderson (VIC))
-
1-Feb-2014 Opposite Baby Puppy / Baby Puppy Dog
Classic Dog Show [CH] (Judge was Mr Matthew Morse (VIC))
-
31-Jan-2014 2nd place Baby Puppy Dog
Hope, Strength & Friendship Charity Show [CH] (Judge was Mr Andrew J Burt (VIC))
-
27-Jan-2014 Baby Puppy of Breed / Baby Puppy Dog
Australia Day International Dog Club Inc [CH] (Judge was Mr H van der Berg (Holland))
-
5-Jan-2014 Baby Puppy In Group / Baby Puppy Of Breed
Historic Maldon Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mrs Vikki Perkins (VIC))
-
4-Jan-2014 Baby Puppy Dog / Opposite Baby of Breed
Kyneton & District Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mr Craig Phillips (VIC))
-
29-Dec-2013 Baby Puppy of Breed / Baby Puppy Dog
Central Highlands Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Ms L Finne (Finland))
-
28-Dec-2013 Baby Puppy of Breed / Baby Puppy Dog
Lancefield Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mrs A Shugg (New Zealand))
-
28-Dec-2013 Baby Puppy Dog / Opposite Baby of Breed
Central Highlands Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mrs L Neimann (South Australia))
-
27-Dec-2013 2nd place Baby Puppy Dog
Lancefield Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mrs E Ruskovaara (Finland))
-
15-Dec-2013 Baby Puppy Dog / Opposite Baby of Breed
Maryborough & District Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mrs Julie Keenan (VIC))
-
14-Dec-2013 Baby Of Breed / Baby Puppy Dog
Castlemaine & District Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mr Keith Lovell (VIC))