RUBISS Ch Astabron SE Its All About Jazz

For further information contact:

Contact :
Bronwyn Durran (Member Details)
Phone :
0417 585315
Email :
Send Email
Pedigree for RUBISS Ch Astabron SE Its All About Jazz
Sire : Teangibelge Belgnbeau (AI) S: Amigo Of The Home Port S:
D:
D: Ch Chevys Lucinda (Imp Nor) S:
D:
Dam : Ch Deviebelle ET Elle S: Belengere Blue Danube (AI) S:
D:
D: Grimmendans Electra ( Imp Bel) S:
D:

Recent Results

  • 8-Dec-2018 Challenge

    Castlemaine & District KC [CH] (Judge was Mrs J Hocking)

  • 7-Dec-2018 Challenge

    Castlemaine & District KC [CH] (Judge was Mrs c Sheppard)

  • 24-Nov-2018 Best of Breed

    Daylesford & District Agricultural Socie [CH] (Judge was Mr A Fry)

  • 9-Jun-2018 RUNeuter in Show

    BSDCQLD [CH] (Judge was Ms Dyllis Knight UK)

  • 5-Nov-2017 Best Neuter of Breed

    Working Dog Club of Victoria [CH] (Judge was Mrs Eva Liljeckvist-Borge (Sweden))

  • 4-Nov-2017 Runner up Neuter in Show

    BSDC of Victoria [CH] (Judge was JL Vandenbemden (UK))

  • 7-Oct-2017 Best neuter of Breed

    Seymour AH & P Society [CH] (Judge was Mrs Judy Horton)

  • 24-Sep-2017 RU Neuter in Group

    Lockhart Show Society [CH] (Judge was Mrs L Thomas)

  • 9-Sep-2017 Best Neuter of Breed

    Seymour & Dist KC [CH] (Judge was Mrs Anna Lane)

  • 9-Sep-2017 Best Neuter of Breed

    Yea & Dist KC [CH] (Judge was Mr Ian Hinde)

  • 8-Sep-2017 Best Neuter of Breed

    Seymour & Dist KC [CH] (Judge was Ms Sharon Hannigan NSW)

  • 20-Aug-2017 Neuter of Breed

    Coolamon Ganmain Kennel Club [CH] (Judge was Prof B Corbitt)

  • 19-Aug-2017 Neuter of Breed

    Ganmain Show Society [CH] (Judge was Mr Glen Vernon)

  • 18-Aug-2017 Neuter in Group

    Coolamon Ganmain Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S Rickard)

  • 4-Aug-2017 RU Neuter in Group

    Eaglehawk KC [CH] (Judge was Mr Wishart)

  • 11-Jun-2017 Neuter Challenge

    Ipswich Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J Lawless Ireland)

  • 10-Jun-2017 RUNeuter in Show

    Belgian Shepherd Dog Club of Qld [CH] (Judge was Mr Steve Gladstone USA)

  • 10-Jun-2017 Neuter Challenge

    Belgian Shepherd Dog Club of Qld [CH] (Judge was Ms Kelly Lawless Ireland)

  • 9-Jun-2017 Best Neuter of Breed

    Ipswich Lennel Club [CH] (Judge was Mrs A Mills Canada)

  • 21-May-2017 Best Neuter of Breed

    Euroa Kennel Club [CH] (Judge was Mr D Bowe WA)

  • 14-May-2017 Neuter of Breed

    Shepparton & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr Thomas Tancred NSW)

  • 13-May-2017 RU Neuter in Group

    Shepparton & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr Wayne Burton NSW)

  • 10-Jan-2017 Neuter Challenge

    Belgian Shepherd Dog Club of Qld [CH] (Judge was Ms K Lawless)

  • 29-May-2016 Best of Breed

    Swan Hill/Lake boga KC [CH] (Judge was Mrs L Stevens ACT)

  • 28-May-2016 Best of Breed

    Swan Hill/Lake Boga KC [CH] (Judge was Mrs J Weston ACT)

  • 22-May-2016 RU Best of Breed

    Euroa Kennel Club [CH] (Judge was Mrs L Brand NSW)

  • 13-Feb-2016 Best of Breed

    Henty Show Society [CH] (Judge was Mrs Cramer NSW)

  • 13-Dec-2015 Best of Breed

    Maryborough Kennel Club [CH] (Judge was Mr G Gaut)

  • 22-Nov-2015 Best of Breed

    Garden State Kennel Club [CH] (Judge was Mrs C Wallace NZ)

  • 8-Nov-2015 Bitch Challemge

    Echuca and District KC [CH] (Judge was Mrs J Arnatys QLD)

  • 7-Nov-2015 Bitch Challemge

    Echuca and Distrits kc [CH] (Judge was Mr G Kerr)

  • 7-Nov-2015 Bitch Challenge

    Echuca and District KC [CH] (Judge was Mr G Kerr Qld)

  • 1-Nov-2015 Best of Breed

    Albury and Border KC [CH] (Judge was Ms J Ford)

  • 25-Oct-2015 Best of Breed

    Cobram agricultural Society [CH] (Judge was Mr I Hinde)

  • 21-Oct-2015 Best of Breed

    Numurkah A & P Society [CH] (Judge was Mr R Ellis NSW)

  • 16-Oct-2015 Best of Breed

    Benalla A & P Society [CH] (Judge was Mrs B Marsh)

  • 10-Oct-2015 Best of Breed

    Shepparton Agricultural Society [CH] (Judge was Mrs L Mathews)

  • 28-Jun-2015 Best of Breed

    Wangaratta Kennel & Obedience Club [CH] (Judge was Mr K Iggleden QLD)

  • 27-Jun-2015 Best of Breed

    Wangartatta Kennel & Obedience Club [OB] (Judge was Mrs C Keong QLD)

  • 20-Jun-2015 Best of Breed

    Swan Hill Lake Boga KC Inc [CH] (Judge was Mr S Munton TAS)

  • 7-Jun-2015 Challenge

    Ipswich Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J McErlane NZ)

  • 6-Jun-2015 Reserve Challenge

    BSDCQld [CH] (Judge was Mr Dermot Young (Canada))

  • 17-May-2015 Best of Breed

    Seymour & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs P Hartwell NSW)

  • 10-May-2015 Best of Beed

    Euroa Kennel Club [CH] (Judge was Mrs M Rose QLD)

  • 9-May-2015 Bitch Challenge

    Shepparton & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs K Finlayson NZ)

  • 3-May-2015 Best of Breed

    Albury Border Kennel Club [CH] (Judge was Mr M Curk)

  • 26-Apr-2015 Best of Breed

    Greensborough & District Kennel Club [CH] (Judge was Ms Lynda Buckley)

  • 26-Apr-2015 Challenge

    Greensborough & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Gwen Fleming)

  • 22-Mar-2015 Reserve Challenge

    Bethungra & Illabo Dist KC [CH] (Judge was Mrs H Beasley NSW)

  • 21-Mar-2015 Reserve Challenge

    Tumberumba PA & H Society [CH] (Judge was Mr E Pickering NSW)

  • 28-Feb-2015 RUBest of Breed

    Rochester A & P Assoc [CH] (Judge was Ms B Watt)

  • 15-Feb-2015 Best of Breed Intermediate in Group

    Corowa & District Kennel Club [CH] (Judge was Miss J Aspinall)

  • 2-Jan-2015 RUBOB

    Kyneton & District KC [CH] (Judge was Mrs G Fleming)

  • 2-Jan-2015 RUBOB

    Kyneton & District KC [CH] (Judge was Mrs G Fleming)

  • 14-Dec-2014 Challenge

    Maryborough & District Kennel Club [CH] (Judge was Miss Margaret Joyce)

  • 13-Dec-2014 Best of Breed

    Castlemaine Kennel Club [CH] (Judge was Janice Cook)

  • 2-Nov-2014 Challenge

    Working Dog of Victoria [CH] (Judge was Mrs D Anderson (Norway))

  • 26-Oct-2014 Best of Breed

    Cobram Agricultural Show [CH] (Judge was M Hoy)

  • 22-Oct-2014 Best of Breed

    Numurkah Agricultural Show [CH] (Judge was W Hutchison)

  • 11-Oct-2014 Best of Breed

    Shepparton Agricultural society [CH] (Judge was Mrs G Fleming)

  • 24-Sep-2014 Best of Breed

    Royal Melbourne Show [CH] (Judge was Elina Haapaniemi)

  • 3-Aug-2014 Best of Breed

    Wagga Wagga All Breeds KC [CH] (Judge was Mrs J Hocking)

  • 2-Aug-2014 Challenge RU Best of Breed

    Wagga Wagga All Breeds KC [CH] (Judge was Miss J McDonald)

  • 1-Aug-2014 Puppy of Breed

    Wagga Wagga All Breeds KC [CH] (Judge was Mrs S Tringham QLD)

  • 6-Jul-2014 Best of Breed

    Shepparton & District Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr M Chapman)

  • 22-Jun-2014 Runner Up Best of Breed

    Deniliquin & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs D Jovanovic QLD)

  • 21-Jun-2014 Best of Breed

    Deniliquin & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr W Burton NSW)

  • 20-Jun-2014 Best of Breed

    Deniliquin & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs B Balaam)

  • 8-Jun-2014 Challenge RU Best of Breed

    Ipswich Kennel club [CH] (Judge was Mr A Cronander Norway)

  • 7-Jun-2014 Runner Up Best in Show

    BSDCQ [CH] (Judge was Mr Gert Christensen Denmark)

  • 18-May-2014 Best of Breed

    Seymour District Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs M McArdle WA)

  • 10-May-2014 Best of Breed

    Shepparton & district Kenel club Inc [CH] (Judge was Rev C Seymour NSW)

  • 6-Apr-2014 Challenge

    Ovens Valley Canine Club Inc [CH] (Judge was Miss J Seary)

  • 16-Mar-2014 Minor Puppy in Show

    Bethungra & Illabo District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs R Robertson NSW)

  • 15-Mar-2014 Minor Puppy in Show

    Tumbarumba PA & H Society [CH] (Judge was Mr J Forbes NSW)

  • 10-Mar-2014 Minor in Show

    Camperdown & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr K Iggleden Qld / Mrs C Keong Qld)

  • 9-Mar-2014 Minor Puppy in Group

    Noorat & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs N Zimmerle Qld)

  • 9-Mar-2014 Best of Breed

    Noorat & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr H Whiteford)

  • 8-Mar-2014 Minor Puppy in Group

    Mt Elephant & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S Scholes)

  • 8-Mar-2014 Runner up Best of Breed

    Mt Elephant & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs C Keong Qld)

  • 7-Mar-2014 Minor Puppy in Group

    Camperdown & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs T McDonald Qld)

  • 15-Feb-2014 Minor Puppy in Group

    Sunshine Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr Darren Bowey)

  • 1-Feb-2014 Baby of Breed

    Classis Dog Show [CH] (Judge was Mrs Shelley Turner)

  • 31-Jan-2014 Baby of Breed

    Hope Strength & Friendship [CH] (Judge was Mr M Wilkinson)

  • 18-Jan-2014 Baby Puppy in Group

    Lang Lang PA & H Society Inc [CH] (Judge was mrs K Monk)

  • 29-Dec-2013 Baby of Breed

    Central Highlands kennel Club [CH] (Judge was Ms J Seary NSW)

  • 22-Dec-2013 Baby of Breed

    Kilmore Kennel Club [CH] (Judge was Mrs L Watson)

  • 15-Dec-2013 Baby in Group

    Maryborough Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J Keenan)

  • 7-Dec-2013 Baby of Breed

    Kilmore A & P Society [CH] (Judge was Mrs G Fleming)

  • 24-Nov-2013 Baby of Breed

    Sovereign City kennel club [CH] (Judge was Miss J Cook)

  • 23-Nov-2013 Baby of Breed

    Daylesford & District Agricultural Soc [CH] (Judge was Mrs E Warner)