AUSTRALIAN SUPREME CHAMPION, Multi BIS,Multi BIS 2nd,Multi BIG,Multi BIG 2nd,CIS Beamzstar Beau Zam

BEAMZSTAR BEAU ZAM on his first show took out BEST BABY OF BREED and BEST BABY IN GROUP! BEAU ZAM has a wonderful nature, lovely structure and type. He is a big boned boy and looks a very promising youngster. We have had such wonderful comments from the judges. We are very proud Breeder/Owners.

BEAU ZAM ATTAINS HIS AUSTRALIAN CHAMPION TITLE AT ONLY 8.5 MTHS

BEAU ZAM WHO IS STILL A YOUNGSTER IN INTERMEDIATE ATTAINS HIS SUPREMECHAMPION TITLE!!

BEAU ZAM finished as the NUMBER ONE SAINT BERNARD IN AUSTRALIA 2018! (Dolps)
BEAMZSTAR SAINTS finished as the NUMBER ONE BREEDER OF SAINT BERNARDS IN AUSTRALIA 2018!(Dolps)


BEST IN SHOW 1ST X 2
BEST IN SHOW 2ND X 3
[BEST IN SHOW 3RD X1
BEST IN GROUP 1ST X 20
BEST IN GROUP 2ND X 21
BEST IN GROUP 3RD X 2
BEST IN GROUP 4TH X 3
BEST OF BREED ADELAIDE ROYAL 2017, 2018
BEST BABY IN GROUP X 2
BEST MINOR IN GROUP X 4
BEST MINOR IN SHOW AT THE VIC SAINT SPECIALTY 2016
BEST PUPPY IN GROUP X 8
BEST PUPPY IN SHOW X 2
BEST JUNIOR IN GROUP X 4
BEST INTERMEDIATE IN GROUP X 27
BEST INTERMEDIATE IN SHOW X 15
BEST OPEN IN GROUP X 17
BEST OPEN IN SHOW X 6

For further information contact:

Contact :
J M Ross (Member Details)
Phone :
0419851359
Email :
Send Email
Pedigree for AUSTRALIAN SUPREME CHAMPION, Multi BIS,Multi BIS 2nd,Multi BIG,Multi BIG 2nd,CIS Beamzstar Beau Zam
Sire : GR CH COURMAYEUR'S ZLATAN Imp SWE S: SE CH COURMAYEUR'S TRY TO BEAT ME (SWE) S: N.UCH.SE CH COURMAYEUR'S KEE MARCELLO(SWE)
D: SE.CH COURMAYEUR'S PRIVATE EMOTION(SWE)
D: COURMAYEUR'S UPTOWN GIRL(SWE) S: SE. CH TITANERNA ADONIS(SWE)
D: SE. CH COURMAYEUR'S LOOK LIKE AN ANGEL(SWE)
Dam : CH.TAI YUAN BEAMZSTAR SASSY(IMP NZL) S: NZ.CH WOODCREST NXS(USA) S: AM. CH EBENEZER VAN RIJN(USA)
D: AM .CH WOODCREST BIG BROWN(USA)
D: TAI YUAN FULL O'HOPE(NZL) S: TAI YUAN MOVIE STAR(NZL)
D: NZ.CH TAI YUAN TAKE A CHANCE (IMP NZL)

Recent Results

  • 15-Jun-2019 BEST IN GROUP 2ND, BOB

    Riverland KC [CH] (Judge was Mrs L Parker VIC)

  • 15-Jun-2019 BEST IN GROUP 2ND, BEST OPEN IN GROUP, BOB

    Riverland KC PM [CH] (Judge was Mr G Missen VIC)

  • 2-Jun-2019 BOB

    Winter International [CH] (Judge was Mr Roberto Alvarez Marquez Mexico)

  • 1-Jun-2019 BOB

    Winter International [CH] (Judge was Mr Hiroshi Kamisato Japan)

  • 31-May-2019 BOB

    Winter International [CH] (Judge was Mr Hisayoshi Kadowaki Japan)

  • 25-May-2019 BEST IN GROUP 2nd, BOB, BEST OPEN IN GROUP.

    Southern Districts Kennel & Obedience [CH] (Judge was L Rowes)

  • 25-May-2019 BOB

    Southern District K & O PM Show [CH] (Judge was Mr R Bennetts VIC)

  • 19-May-2019 Ran for the Group, BOB (OUR FERNANDO got the Group)

    Metropolitian KC [CH] (Judge was Ms M Davis QLD)

  • 18-May-2019 BEST IN GROUP 2nd, BOB

    Metropolitian KC [CH] (Judge was Ms D Morris NSW)

  • 12-May-2019 BOB, Run for Group

    Dublin Kennel Club [CH] (Judge was Ms L Dorr QLD)

  • 11-May-2019 BOB

    Dublin Kennel Club [CH] (Judge was Mrs H Morrison Tas)

  • 11-May-2019 BEST IN SHOW 2nd BEST IN GROUP 1ST, BEST OPEN IN GROUP, BOB

    Dublin Kennel Club [CH] (Judge was BIS Judge Mrs K Haddon QLD, Group Judge)

  • 27-Apr-2019 BOB, Short listed for the Group

    All Breeds KC [CH] (Judge was Mrs L McArthur)

  • 26-Apr-2019 BEST IN GROUP 2nd, BEST OPEN IN GROUP, BOB

    All Breeds KC [CH] (Judge was Mrs Rosemary Green OLD)

  • 25-Apr-2019 BOB

    All Breeds KC [CH] (Judge was Ms K Pearson)

  • 14-Apr-2019 BOB

    Le Fevre K C [CH] (Judge was Ms Donna Pullock NSW)

  • 13-Apr-2019 BOB

    Le Fevre K C [CH] (Judge was Ms Sandra Craig NSW)

  • 7-Apr-2019 BOB

    Gawler Kennel Club [CH] (Judge was Mr B Santas NSW)

  • 6-Apr-2019 BEST IN GROUP 2nd, BEST OPEN IN GROUP, BOB

    Gawler Kennel Club [CH] (Judge was Mr L Wheeler NSW)

  • 31-Mar-2019 BOB, short listed for Group

    Adealide Plain KOClub [CH] (Judge was Ms M Joyce VIC)

  • 30-Mar-2019 BOB

    Adelaide K O Club [CH] (Judge was Mr K McCarthy VIC)

  • 30-Mar-2019 BOB

    Adelaide Plains KO Club [CH] (Judge was Mrs J Campbell VIC)

  • 10-Mar-2019 BOB

    ACD Club of SA All Breeds [CH] (Judge was Mrs J Sullivan)

  • 9-Mar-2019 BOB

    Australian Cattle Dog Club [CH] (Judge was Ms S Binke)

  • 8-Mar-2019 BEST IN GROUP 2ND, BOB

    Australian Cattle Dog Club [CH] (Judge was Mr J Sullivan)

  • 16-Dec-2018 BEST IN GROUP 1ST, BEST OPEN IN GROUP, BOB

    Canine Fanciers Kennel Club [OP] (Judge was Mrs Sheryle Pike SA)

  • 16-Dec-2018 BEST IN GROUP 1ST, BEST OPEN IN GROUP, BOB

    Canine Fanciers Kennel Club [CH] (Judge was Ms Kirsty Lewis SA)

  • 15-Dec-2018 BOB

    Canine Fanciers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J Harvey Vic)

  • 14-Dec-2018 BEST IN GROUP 4th

    Canine Fanciers Kennel Club [CH] (Judge was Mr I Hinde VIC)

  • 24-Nov-2018 BEST OF BREED

    All Breeds DC [CH] (Judge was Mr R Beattie WA)

  • 24-Nov-2018 BEST OF BREED

    All Breeds DC [CH] (Judge was Mr J Daidone NSW)

  • 23-Nov-2018 BEST IN GROUP 2nd BOB

    All Breeds DC [CH] (Judge was Mr D Sales TAS)

  • 18-Nov-2018 BEST IN GROUP 1ST, BEST OPEN IN SHOW, BEST OPEN IN GROUP, BOB

    Portland & District KC [CH] (Judge was Mrs Rhonda Ralphs NSW)

  • 17-Nov-2018 BOB

    Portland & District KC AM [CH] (Judge was Mrs L Brand NSW)

  • 17-Nov-2018 BEST IN GROUP 2nd, BEST OPEN IN SHOW, BEST OPEN IN GROUP, BOB

    Portland & District KC [CH] (Judge was Mrs Pauline Hartwell NSW)

  • 10-Nov-2018 BEST IN GROUP 1ST, BEST OPEN IN GROUP, BOB

    Millicent KC [CH] (Judge was Mrs J Keenen VIC)

  • 10-Nov-2018 BOB, BEST OPEN IN GROUP

    Millicent KC PM Show [CH] (Judge was Mrs L Stevens ACT)

  • 9-Nov-2018 BEST IN GROUP, BEST OPEN IN GROUP, BEST OPEN IN SHOW, BOB

    Millicent KC [CH] (Judge was Mr S Schwerdt)

  • 3-Nov-2018 BEST IN GROUP 2nd, BOB

    Golden Retriever Club All Breeds Ch Show [CH] (Judge was Mr G Love)

  • 28-Oct-2018 BOB

    Adelaide Districts Working Dog Club [CH] (Judge was Mr D Bourne)

  • 27-Oct-2018 BEST IN GROUP 1ST, BEST OPEN IN GROUP, BOB

    Adelaide Districts Working Dog Club [CH] (Judge was Mrs L Neimann)

  • 21-Oct-2018 BOB

    Mt Gambier & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr K Lee VIC)

  • 20-Oct-2018 BOB

    Mt Gambier District and KC PM Show [CH] (Judge was Mrs S Patterson NSW)

  • 20-Oct-2018 BEST IN GROUP, BEST OPEN IN GROUP, BOB

    Mt Gambier A &H Society Inc [CH] (Judge was Miss S Rose NSW)

  • 19-Oct-2018 BOB

    Mt City & District KC [CH] (Judge was Mr S Warry WA)

  • 1-Oct-2018 BEST IN GROUP 2nd, BOB

    The Adelaide Hills Kennel Club [CH] (Judge was Mrs L Strongman NZ)

  • 30-Sep-2018 BOB

    The Adelaide Hills KC [CH] (Judge was Ms C Haller Canada)

  • 29-Sep-2018 BOB

    The Adelaide Hills Kennel Club [CH] (Judge was Ms E Nielsen Sweden)

  • 28-Sep-2018 BOB

    The Adelaide Hills KC [CH] (Judge was Mr G Salud Philippines)

  • 25-Sep-2018 R/up BOB, and dog CC

    Royal Agricultural Society of Vic [CH] (Judge was Mr J Horswell UK)

  • 23-Sep-2018 BOB

    The Murray Valley Kennel Club SA [CH] (Judge was MS M Hobson QLD)

  • 22-Sep-2018 BOB

    The Murray Valley Kennel Club SA [CH] (Judge was Mrs C McGreevey QLD)

  • 22-Sep-2018 BOB

    The Murray Valley Kennel Club SA [CH] (Judge was Mr Z Tan WA)

  • 1-Sep-2018 BEST OF BREED, SELECTED IN FINAL 8 FOR GROUP

    Royal Adelaide Show [CH] (Judge was Mr L Teixeira Portugual)

  • 25-Aug-2018 BEST IN SHOW, BEST OPEN IN SHOW, BEST IN GROUP, BEST OPEN IN GROUP, BOB

    Wentworth Show [CH] (Judge was Mrs Elle Maitland Vic)

  • 11-Aug-2018 BEST IN GROUP 1ST, BEST IN SHOW 3RD, BOB

    Northern Districts K&O Club [CH] (Judge was Mrs P Hall NSW)

  • 29-Jul-2018 BOB

    Marion Kennel Club [CH] (Judge was Mr J Rueda Uruguay)

  • 28-Jul-2018 BEST IN GROUP 2ND, BEST INTERMEDIATE IN GROUP, BOB

    Marion Kennel Club [CH] (Judge was Mrs C Watson Cyprus)

  • 27-Jul-2018 BOB

    Marion Kennel Club [CH] (Judge was Ms E Ty Phillipines)

  • 15-Jul-2018 BOB

    Junior Kennel Club [CH] (Judge was Mr A Price VIC)

  • 14-Jul-2018 BOB

    Junior Kennel Club [CH] (Judge was Mr D Bowey VIC)

  • 8-Jul-2018 BOB

    The Murray Valley Kennel Club [CH] (Judge was Ms T Mol WA)

  • 7-Jul-2018 BOB

    The Murray Valley Kennel Club [CH] (Judge was R Redhead)

  • 7-Jul-2018 BEST IN GROUP 4th, BOB

    The Murray Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mrs W Slater NSW)

  • 23-Jun-2018 BOB, BEST INTERMEDIATE IN GROUP

    Adelaide Kennel Club [CH] (Judge was Ms G Cook Vic)

  • 16-Jun-2018 BOB

    Riverland Training and Kennel Club [CH] (Judge was Ms M Joyce VIC)

  • 15-Jun-2018 BEST IN GROUP 2ND, BEST INTERMEDIATE IN GROUP, BOB

    Riverland Dog Training and Kennel Club [CH] (Judge was Mrs L Niemann)

  • 20-May-2018 BEST INTERMEDIATE IN SHOW, BOB, BEST INTERMEDIATE IN GROUP

    Metropolitan Kennel Club Of SA [CH] (Judge was GS: Mrs R A Lane QLD, GP: Mrs J Watt QLD)

  • 19-May-2018 BEST IN GROUP 2nd, BEST INTERMEDIATE IN GROUP, BOB

    Metropolitan Kennel Club Of SA [CH] (Judge was Mrs R A Lane QLD)

  • 13-May-2018 BOB

    Dublin Kennel Club [CH] (Judge was Mr M Winch QLD)

  • 12-May-2018 BEST IN GROUP 2ND, BOB

    Dublin Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S Taylor QLD)

  • 12-May-2018 BOB

    Dublin Kennel Club [CH] (Judge was MS L Taylor WA)

  • 6-May-2018 BEST IN GROUP 1ST, BOB, BEST INTERMEDIATE IN GROUP

    Merbein & District and Kennel Club [CH] (Judge was Mr Kerry Lee VIC(Group), Mr Don Mahoney)

  • 5-May-2018 BEST IN GROUP 1ST, BOB, BEST INTERMEDIATE IN GROUP, BEST INTERMEDIATE IN SHOW

    Mildura Kennel Club [CH] (Judge was Mr James Camac VIC (Group), Mr Kerry Lee)

  • 4-May-2018 BEST IN GROUP 1ST, BOB, BEST INTERMEDIATE IN GROUP, BEST INTERMEDIATE IN SHOW

    Mildura & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr Don Mahoney NSW (Group), Mr James Cam)

  • 29-Apr-2018 BEST IN GROUP 2nd, BEST INTERMEDIATE IN GROUP, BOB

    Gawler Kennel Club [CH] (Judge was Ms C Gunn QLD)

  • 28-Apr-2018 BOB

    Gawler Kennel Club [CH] (Judge was Mrs B Dickson QLD)

  • 22-Apr-2018 BOB

    Adelaide Plains Kennel and Obedience [CH] (Judge was Mrs J Weeks VIC)

  • 21-Apr-2018 BEST IN GROUP 4th, BOB

    Adelaide Plains Kennel and Obedience [CH] (Judge was Mrs Tanya McDonald QLD)

  • 21-Apr-2018 BEST IN GROUP 1ST, BEST INTERMERDIATE IN SHOW,BEST INTERMEDIATE IN GROUP, BOB

    Adelaide Plains Kennel and Obedience PM [CH] (Judge was Mrs Julie Keenan VIC, Mrs Stephanie Rick)

  • 2-Apr-2018 BOB, Didn't got back for class

    Mount City & District Kennel club [CH] (Judge was Mr D Stains OLD)

  • 1-Apr-2018 BEST INTERMEDIATE IN GROUP, BOB

    Mount City & District Kennel club [CH] (Judge was Mrs C Gray)

  • 31-Mar-2018 BEST IN SHOW 2nd, BEST IN GROUP, BEST INTERMEDATE IN GROUP,BOB

    Mount City & District Kennel club [CH] (Judge was Mr K Iggleden QLD)

  • 31-Mar-2018 BEST IN GROUP 1ST, BEST INTERMEDIATE IN GROUP, BOB

    Mount City & District Kennel club [CH] (Judge was Mrs M Cochrane WA)

  • 30-Mar-2018 BEST IN SHOW, BEST INTERMEDIATE IN SHOW, BEST IN GROUP, BEST INTERM. IN GROUP

    Mount City & District Kennel club [CH] (Judge was Mrs Valerie Carter)

  • 15-Dec-2017 BEST IN GROUP 2nd, BEST INTERMEDIATE IN SHOW, BEST INTERMEDIATE IN GROUP, BOB

    Canine Fanciers [CH] (Judge was Dr R Crouch)

  • 10-Dec-2017 BOB

    Adelaide Plains Kennel and Obedience [CH] (Judge was Mrs Lynn Harrison)

  • 9-Dec-2017 BEST INTERMEDITATE IN GROUP, BOB

    Adelaide Plains Kennel and obedience [CH] (Judge was Ms Christine Spry)

  • 8-Dec-2017 BOB

    Adelaide Plains Kennel and Obedience [CH] (Judge was Mrs S Beinke)

  • 25-Nov-2017 BOB

    All Breeds Dog Club [CH] (Judge was Ms K Smith vic)

  • 24-Nov-2017 RUPBOB

    All Breeds Dog Club [CH] (Judge was Mrs T Mc NEIL NSW)

  • 19-Nov-2017 BEST IN GROUP 4th, BOB

    Aust Cattle Dog club [CH] (Judge was Mrs P Cattell)

  • 18-Nov-2017 BOB

    Aust Cattle Dog club [CH] (Judge was Mrs K King)

  • 18-Nov-2017 BOB

    Aust Cattle Dog club [CH] (Judge was Ms P Suhr NSW)

  • 7-Oct-2017 BOB

    Southern Agricultural Show AM [CH] (Judge was Mr Peter Frost VIC)

  • 7-Oct-2017 BOB

    Southern Agricultural Show [CH] (Judge was Mr K Hammond NSW)

  • 2-Oct-2017 BOB

    The Adelaide Kennel Club [CH] (Judge was Mr T Leenen Belgium)

  • 1-Oct-2017 BOB

    The Adelaide Hills Kennel Club [CH] (Judge was Mr G Paolucci Argentina)

  • 30-Sep-2017 BEST OF BREED

    The Adelaide Hlls Kennel Clb [CH] (Judge was Ms E Haapaniemi Finland)

  • 17-Sep-2017 BEST IN GROUP 2ND, BEST INTERMEDIATE IN SHOW, BEST INTERMEDIATE IN GROUP,BOB

    The Murray Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J Mc Rae WA, Mrs R Williams NSW)

  • 16-Sep-2017 BOB

    The Murray Valley Kennel Club AM [CH] (Judge was Mr M Yates QLD)

  • 16-Sep-2017 BEST IN SHOW 2nd BEST IN GROUP 1ST, BEST INTERMEDIATE IN SHOW AND GROUP, BOB

    The Murray Valley Kennel Club PM [CH] (Judge was Mr Chris Woodrow QLD)

  • 4-Sep-2017 BEST OF BREED

    The Royal Adelaide Show [CH] (Judge was Mr Kurt Nilsson Sweden)

  • 3-Sep-2017 Bred by Exhibitor 3rd

    The Royal Adelaide Show [CH] (Judge was Mr Wayne Douglas VIC)

  • 6-Aug-2017 BEST INTERMEDIATE IN GROUP, RAN FOR GROUP, BOB , day before gave INTER IN SHOW

    Port Pirie Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Jill Hocking Vic)

  • 5-Aug-2017 RAN FOR GROUP, BOB

    Port Pirie Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Sue Sutherland VIC)

  • 4-Aug-2017 BEST INTERMEDIATE IN SHOW, BEST INTERMEDIATE IN GROUP, BOB

    Port Pirie Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Jill Hocking VIC Miss Margaret Joyce)

  • 30-Jul-2017 RBOB

    Marion Kennel Club [CH] (Judge was Ms D Lucas South Africa)

  • 29-Jul-2017 RBOB

    Marion Kennel Club [CH] (Judge was Mr C Chang- Hyun Lee Korea)

  • 28-Jul-2017 BOB

    Marion Kennel Club [CH] (Judge was Mr M Kapina Finland)

  • 14-Jul-2017 BEST INTERMEDIATE IN GROUP, BOB

    DaretonKennel Club [CH] (Judge was MrsH Pedersen NSW)

  • 9-Jul-2017 BEST IN GROUP 1ST, BEST INTERMEDIATE IN GROUP, BOB

    Junior Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Elle Maitland VIC)

  • 8-Jul-2017 BOB

    Junior Kennel Club [CH] (Judge was Prof Brian Corbitt VIC)

  • 25-Jun-2017 BEST INTERMEDIATE IN GROUP, BOB

    Adelaide Kennel Club [CH] (Judge was Mr Johnathan Marshall VIC)

  • 24-Jun-2017 BEST IN GROUP 2ND, BEST INTERMEDIATE IN SHOW, BEST INTERMEDIATE IN GROUP,BOB

    Adelaide Kennel Club [CH] (Judge was Mr Mark Johnsston NSW)

  • 4-Jun-2017 BOB

    Winter International [CH] (Judge was Ms K Kawada Japan)

  • 3-Jun-2017 BOB

    Winter International [CH] (Judge was Mr S Gladstone USA)

  • 2-Jun-2017 BOB

    Winter International [CH] (Judge was Mr D Ceres-Rubio Brazil)

  • 27-May-2017 BOB, Short listed for group

    Southern District Kennel Club [CH] (Judge was Mr A Macandie QLD)

  • 27-May-2017 BOB, Short listed for group

    Southern District Kennel Club PM [CH] (Judge was Mr E Hardwicke NSW)

  • 14-May-2017 RBOB

    Dublin Kennel Club [CH] (Judge was Mrs R Nagel NSW)

  • 13-May-2017 RBOB

    Dublin Kennel Club [CH] (Judge was Mrs D Wells WA)

  • 13-May-2017 BOB

    Dublin Kennel Club [CH] (Judge was Mr G Blyth Tas)

  • 7-May-2017 BEST INTERMEDIATE IN SHOW, BEST INTERMEDIATE IN GROUP, BOB

    Merbein Kennel Club [CH] (Judge was Mr R Besoff NSW, Mrs D Besoff NSW)

  • 6-May-2017 BEST INTERMEDIATE IN GROUP, BOB

    Mildura & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr R Besoff NSW)

  • 5-May-2017 BEST INTERMEDIATE IN SHOW, BEST INTERMEDIATE IN GROUP, BOB

    Mildura & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs D Besoff NSW, Mrs A Collyer VIC)

  • 30-Apr-2017 BOB

    Gawler Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J Jones VIC)

  • 29-Apr-2017 BEST INTERMEDIATE IN SHOW, BEST INTERMEDIATE IN GROUP, BOB

    Gawler Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S McMahon NSW , Mrs Pia Kirke VIC)

  • 22-Apr-2017 R/UP BOB, CC

    All Breeds Dog Club [CH] (Judge was Mrs Ann Long-Doyle Ireland)

  • 21-Apr-2017 BOB

    All Breeds Dog Club [CH] (Judge was Mrs D Riley NZ)

  • 21-Apr-2017 R/UP BOB, CC

    All Breeds Dog Club [CH] (Judge was Mrs D Riley NZ)

  • 17-Apr-2017 BOB

    Port Pirie Kennel Club pm [CH] (Judge was Mr A Brown QLD)

  • 16-Apr-2017 BOB

    Port Pirie Kennel Club [CH] (Judge was Mr B Cleland)

  • 16-Apr-2017 BOB

    Port Pirie Kennel Club pm [CH] (Judge was Mrs C Pearen QLD)

  • 15-Apr-2017 BOB

    Port Pirie Kennel Club [CH] (Judge was Glenda Goller QLD)

  • 15-Apr-2017 BOB

    Port Pirie Kenel Club Pm [CH] (Judge was John Lewington)

  • 14-Apr-2017 BOB

    Port Pirie Kennel Club [CH] (Judge was Carol Donaldson QLD)

  • 9-Apr-2017 BEST INTERMEDIATE IN GROUP, BEST OF BREED, BOB

    Adelaide Plains Kennel Cub [CH] (Judge was Mr John Doyle VIC)

  • 8-Apr-2017 BEST OF BREED

    Adelaide Plains Kennel Cub [CH] (Judge was Mrs Jill McDonald VIC)

  • 2-Apr-2017 BOB

    Le Fevre Kennel Club [CH] (Judge was Mrs H Hill VIC)

  • 1-Apr-2017 BOB

    Le Fevre Kennel Club [CH] (Judge was Mrs H Hill VIC)

  • 10-Mar-2017 BOB

    Ladies Kennel Club [CH] (Judge was Mrs L Dimanti NZ)

  • 26-Feb-2017 BOB

    Naracoorte Kennel Club [CH] (Judge was Mrs E Gunter NSW)

  • 25-Feb-2017 RBOB, Dog CC

    Naracoorte Kennel Club [CH] (Judge was Mrs D Fenton NSW)

  • 25-Feb-2017 BOB

    Naracoorte Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J Wilshier QLD)

  • 24-Feb-2017 BEST IN GROUP 2nd, BEST INTERMEDIATE IN GROUP, BOB

    Narracoorte Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Amanda Everson QLD)

  • 19-Feb-2017 BOB

    Collie Club O f SA [CH] (Judge was Mrs Anne Raymond)

  • 18-Feb-2017 RBOB, Dog CC

    Collie Club O f SA [CH] (Judge was Ms M McCaffery)

  • 5-Feb-2017 BEST JUNIOR IN GROUP, BOB

    The Adelaide Hills Kennel Club [CH] (Judge was Mrs N Drovosekova (Kazakhstan))

  • 3-Feb-2017 BOB

    Adelaide Hill Kennel Club [CH] (Judge was Mr Paul Stanton Sweden)

  • 27-Jan-2017 BOB

    Gawler Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S Pattersen NSW)

  • 23-Jan-2017 BOB

    All Breeds Dog Club [CH] (Judge was Miss A Ancell NZ)

  • 5-Nov-2016 BEST JUNIOR IN GROUP, BOB

    Millicent Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Sylvia Gartner NSW)

  • 4-Nov-2016 BEST JUNIOR IN GROUP, BOB

    Millicent Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Susan Rose NSW)

  • 18-Sep-2016 BEST OF BREED

    The Murray Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mr A Johnson WA)

  • 17-Sep-2016 BEST OF BREED

    The Murray Valley Kennel Club PM [CH] (Judge was Mrs P Campbell WA)

  • 17-Sep-2016 BEST OF BREED

    The Murray Valley Kennel Club [CH] (Judge was Ms R Oma WA)

  • 9-Sep-2016 Reserve CC Dog from Junior class

    The Adelaide Royal Show [CH] (Judge was Mr Ed Wild Canada)

  • 24-Jul-2016 BEST IN GROUP 1ST, BEST PUPPY IN GROUP , BOB

    Marion Kennel Club [CH] (Judge was MR E YERUSALIMSKY RUSSIA)

  • 16-Jul-2016 BEST PUPPY IN GROUP, BEST OF BREED

    Dogs SA Projected Improvements [CH] (Judge was Mr Douglas Sidebottom ACT)

  • 16-Jul-2016 BEST PUPPY IN GROUP, BEST OF BREED

    Dogs SA Projected Improvements PM [CH] (Judge was Mrs Patrice Johansen QLD)

  • 10-Jul-2016 BEST PUPPY IN GROUP, BEST OF BREED

    Dareton Kennel Club [CH] (Judge was Mr Ken Iggleden QLD)

  • 9-Jul-2016 BEST PUPPY IN SHOW, BEST PUPPY IN GROUP, BOB

    Dareton Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Norma Zimmerle QLD)

  • 3-Jul-2016 BEST OF BREED

    The Murrray Valley Kennel Club [CH] (Judge was Ms S Lippiat WA)

  • 2-Jul-2016 BEST PUPPY IN SHOW, BEST PUPPY IN GROUP, BOB

    The Murray Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mrs M Cochrane WA, Mr D Bowe wa)

  • 2-Jul-2016 BEST OF BREED

    The Murray Valley Kennel Club PM [CH] (Judge was Ms N Ryan WA)

  • 25-Jun-2016 BEST PUPPY IN GROUP, BEST OF BREED

    Adelaide Plains Kennel Club [CH] (Judge was Ms Meredith Clegg Vic)

  • 15-May-2016 BEST PUPPY IN GROUP, BEST OF BREED

    Adelaide Plains Kennel Club [CH] (Judge was Mr Arthur Fry Vic)

  • 8-May-2016 BEST MINOR IN GROUP, BEST OF BREED

    Dublin Kennel Club [CH] (Judge was Mrs C Seiber WA)

  • 7-May-2016 BEST MINOR IN SHOW

    St Bernard Club Of Victoria Ch Show [CH] (Judge was Mr Glenn Radcliffe USA)

  • 25-Apr-2016 BEST OF BREED

    Gawler Kennel Club [CH] (Judge was Mr D Strachan NSW)

  • 24-Apr-2016 BEST OF BREED

    Gawler Kennel Club [CH] (Judge was Miss J Seary NSW)

  • 23-Apr-2016 BEST MINOR IN GROUP, BEST OF BREED

    Gawler Kennel Club [CH] (Judge was Mrs B Skilton NSW)

  • 3-Apr-2016 Reserve Dog CC

    All Breeds Dog Club Of SA [CH] (Judge was Ms M Cowin NSW)

  • 2-Apr-2016 BEST MINOR IN GROUP, BEST OF BREED

    All Breeds Dog Club [CH] (Judge was Miss Lucille Corbett NSW)

  • 28-Mar-2016 R/UP BOB, Reserve Dog CC

    Mt City & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J Ireland QLD)

  • 27-Mar-2016 BEST OF BREED

    Mt City & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr M Bungey WA)

  • 26-Mar-2016 Dog cc , R/UP BOB

    Mt City & Distrct Kennel Club [CH] (Judge was Mrs V Morrow NSW)

  • 26-Mar-2016 Reserve Dog CC

    Mt City & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs B Hession NSW)

  • 25-Mar-2016 BEST OF BREED

    Mt City & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs L Parker WA)

  • 20-Mar-2016 BOB

    Le Fevre Kennel Club [CH] (Judge was Mrs M Joyce VIC)

  • 19-Mar-2016 R/UP BOB, RES DOG CC

    Le Fevre Kennel Club [CH] (Judge was Mr G Ness QLD)

  • 13-Mar-2016 RUBOB, DOG CC

    SA Poultry and Kennel Club [CH] (Judge was Mr L Heilmann)

  • 21-Feb-2016 BEST MINOR PUPPY IN GROUP, BOB

    Collie Club Of SA [CH] (Judge was Mrs S Packer)

  • 20-Feb-2016 BOB

    Collie Club Of SA [CH] (Judge was Ms Monica McCaffery)

  • 2-Jan-2016 BEST BABY IN GROUP, BEST BABY OF BREED

    Projected Improvements [CH] (Judge was Mrs S Baxter WA)

  • 29-Nov-2015 BEST BABY DOG OF BREED

    All Breeds Dog Club [CH] (Judge was MR C Walker NZ)

  • 13-Nov-2015 BABY IN GROUP, BABY OF BREED

    Australian Cattle Dog Club [CH] (Judge was Mrs Lyn Brand NSW)