Whippet Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Whippet (only past 60 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

15-Jan-17 (Sunday)

Combined Northern Canine Committee Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Gartner (NSW)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

Minor in Show: Goodwill Soul Deep (Steve & Debbie Albert)
Runner Up in Group & Minor in Group: Goodwill Soul Deep (Steve & Debbie Albert)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Goodwill Soul Deep (Steve & Debbie Albert)
Dog CC: Goodwill Lets Get It On (Steve & Debbie Albert)
Puppy of Breed: Goodwill Just Like Fire (Steve & Debbie Albert)


Bass Valley Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mr John Palmer (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Khayoz Me Myself And I (John & Kate Valk)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Khayoz Me Myself And I (John & Kate Valk)


Darling Downs Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Sally Baxter (WA)   Group Specials : Mr Steven Warry (WA)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Neut Ch Calahorra Sun Lizard ET (Julie Hall)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Calahorra Sun Lizard ET (Julie Hall)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Calahorra Sun Lizard ET (Julie Hall)


Lake George & Wamboin District Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Diana Norman (QLD)   Group Specials : Ms Mary Eather (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)


14-Jan-17 (Saturday)

Southern Midlands Kennel Club (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)   Group Specials : Mr George Gaut (VIC)

Minor in Group: Parnew Who Made You (Mr G Parry)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Parnew Dancin On My Own (Mr G Parry)
Dog CC & Minor of Breed: Parnew Who Made You (Mr G Parry)
Junior of Breed: Kallrea Pretty Little Liar (L Wiltshire)


Southern Midlands Kennel Club (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)

Minor in Group: Parnew Who Made You (Mr G Parry)
Junior in Group: Kallrea Pretty Little Liar (L Wiltshire)
State Bred in Group: Aust Ch Kallrea Secret Dream (L Wiltshire)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kallrea Pretty Little Liar (L Wiltshire)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Parnew Who Made You (Mr G Parry)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Parnew Dancin On My Own (Mr G Parry)
State Bred of Breed: Aust Ch Kallrea Secret Dream (L Wiltshire)


Combined Northern Canine Committee Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mr Jim Black (VIC)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Goodwill Soul Sally (Steve & Debbie Albert)
Dog CC: Goodwill Lets Get It On (Steve & Debbie Albert)
Puppy of Breed: Goodwill Just Like Fire (Steve & Debbie Albert)


South Eastern Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr John Palmer (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Swalling (SA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Khayoz Me Myself And I (John & Kate Valk)


Darling Downs Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Steven Warry (WA)   Group Specials : Ms Caron Ellis (TAS)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Neut Ch Calahorra Sun Lizard ET (Julie Hall)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Calahorra Sun Lizard ET (Julie Hall)
Minor of Breed: Junabeez Nightingale (Mrs J Miller)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Calahorra Sun Lizard ET (Julie Hall)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Junabeez Nightingale (Mrs J Miller)


Lake George & Wamboin District Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Margaret Davis (QLD)   Group Specials : Mrs Patricia Russell (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)



13-Jan-17 (Friday)

South Eastern Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)

NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Krigare Silver Sensation (Mrs S Sempel)


8-Jan-17 (Sunday)

Maryborough Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Mr Graeme Missen (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Piaffe Bertana (Mrs U Greenwood)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Twyborn Innocense (Imp SWE) (Ulla Greenwood)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Alarves Bring Your Huney Home (J Mckernan)
Res Bitch CC: Aust Ch Shalique Ive Got You Babe (Mrs N A O'Neill)
Minor of Breed: Piaffe Catcher in the Rye (AI) (Mrs Ulla Greenwood)


7-Jan-17 (Saturday)

Tasmanian Kennel Club Inc (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mr John Connell (TAS)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kallrea Don't Hold Your Breath (L Wiltshire)


Tasmanian Kennel Club Inc (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Narelle Hammond-Robertson (NSW)   Group Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Kallrea Secret Dream (L Wiltshire)
Intermediate in Group: Aus Ch Ibiza Speculating My Valentina (Mstr WDP Booth)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aus Ch Ibiza Speculating My Valentina (Mstr WDP Booth)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Acaiza Cherry Bomb (Mrs J Hargraves)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kallrea Secret Dream (L Wiltshire)


Mid North Coast Canine Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Miss Margaret Davis (QLD)

Minor in Group: Goodwill Soul Deep (Steve & Debbie Albert)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Goodwill Soul Deep (Steve & Debbie Albert)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Goodwill Just Like Fire (Steve & Debbie Albert)
Dog CC: Goodwill Lets Get It On (Steve & Debbie Albert)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Goodwill Soul Deep (Steve & Debbie Albert)


Mid North Coast Canine Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

Minor in Show: Goodwill Soul Sally (Steve & Debbie Albert)
Minor in Group: Goodwill Soul Sally (Steve & Debbie Albert)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Goodwill Soul Sally (Steve & Debbie Albert)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Goodwill Just Like Fire (Steve & Debbie Albert)
Dog CC: Goodwill Lets Get It On (Steve & Debbie Albert)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Goodwill Soul Sally (Steve & Debbie Albert)


Wollondilly All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)   Group Specials : Mr Robert Willis (NSW)

Runner Up in Group: Mistraka Holly Holm (Mistraka Knls)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Mistraka Holly Holm (Mistraka Knls)
Baby of Breed: Argowan Brash And Sassy (Mrs M Bettis & Mrs A Bugges)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)


Maryborough Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Graeme Missen (VIC)   Group Specials : Mr Mathew Morse (VIC)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Twyborn Innocense (Imp SWE) (Ulla Greenwood)
Minor in Group: Piaffe Catcher in the Rye (AI) (Mrs Ulla Greenwood)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Twyborn Innocense (Imp SWE) (Ulla Greenwood)
R/UP BOB & Bitch CC: Piaffe Bertana (Mrs U Greenwood)
Minor of Breed: Piaffe Catcher in the Rye (AI) (Mrs Ulla Greenwood)
Puppy of Breed: Alarves Bring Your Huney Home (J Mckernan)


1-Jan-17 (Sunday)

Dogs Victoria Amenities Show (VIC)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

Minor in Show: Satang Solo Prince (R & Y Barter)
Runner Up in Group & Minor in Group: Satang Solo Prince (R & Y Barter)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Satang Solo Prince (R & Y Barter)


Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Mr William Godfrey (SA)   Group Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)

Aust Bred in Show: Aust Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Peperone New Sensation (Elmaro Kennels)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Peperone New Sensation (Elmaro Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)

31-Dec-16 (Saturday)

Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Mrs Sandra Taylor (WA)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)


30-Dec-16 (Friday)

Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)   Group Specials : Mrs Ros Bacich (NSW)

Group 2nd: Aust Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
BOB & Bitch CC: Aust Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)



17-Dec-16 (Saturday)

Dogs NSW Public Relations Committee (NSW)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mr Grant Gibson (NSW)

NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)


11-Dec-16 (Sunday)

Uralla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs H Maissen-Jarisch (Austria)   Group Specials : Dr Jose Molina (Mexico)

Minor in Group: Junabeez Nightingale (Mrs J Miller)
R/UP BOB & Open of Breed: Aust Ch Twyborn Innocense (Imp SWE) (Ulla Greenwood)
Bitch CC: Piaffe Bertana (Mrs U Greenwood)
Minor of Breed: Junabeez Nightingale (Mrs J Miller)
Intermediate of Breed: Parnew I Can See Your Halo (Mrs J Miller)


ACT Ladies Kennel Club Inc (AM SHOW) (ACT)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)   Group Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)


ACT Junior Kennel Club (PM SHOW) (ACT)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)
R/UP BOB and Dog CC: Taejaan Blue My Mind (AI) (Downing/Rule-Steele)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)


West Australian Kennel Club Inc (Dogs West Benefit Show) (WA)

General Specials : Mrs Joanne Sewell (WA)   Group Specials : Mr Douglas Bowe (WA)

State Bred in Show: Harroway Playing Fair (AI) (Pamela Campbell & Steven Warry)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
Puppy in Group: Harroway Playing It My Way (AI) (Pamela Campbell & Steven Warry)
State Bred in Group: Harroway Playing Fair (AI) (Pamela Campbell & Steven Warry)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Harroway Playing Fair (AI) (Pamela Campbell & Steven Warry)
Puppy of Breed: Harroway Playing It My Way (AI) (Pamela Campbell & Steven Warry)


Parramatta & Districts All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mrs Margaret Long (NSW)

Baby in Group: Ingwe Pretty Woman (A Saunders)
Baby of Breed: Ingwe Pretty Woman (A Saunders)


10-Dec-16 (Saturday)

Uralla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Harold Pybus (Canada)   Group Specials : Mr Harold Pybus (Canada)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Twyborn Innocense (Imp SWE) (Ulla Greenwood)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Twyborn Innocense (Imp SWE) (Ulla Greenwood)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Twyborn Innocense (Imp SWE) (Ulla Greenwood)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goodwill Girl On Fire (Steve & Debbie Albert)
Intermediate of Breed: Parnew I Can See Your Halo (Mrs J Miller)


ACT Ladies Kennel Club Inc (AM SHOW) (ACT)

General Specials : Mr Terrence Collicutt (TAS)   Group Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)
Puppy in Group: Aust Ch Wroxton miss Demina (Sidebottom & Bett)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wroxton miss Demina (Sidebottom & Bett)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)


ACT Junior Kennel Club (PM SHOW) (ACT)

General Specials : Mr Robert Redhead (SA)   Group Specials : Mr Robert Redhead (SA)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Taejaan Blue My Mind (AI) (Downing/Rule-Steele)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Beauroi Worth a Pretty Penny (T & J McNeill)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)


West Australian Kennel Club Inc (WA)

General Specials : Ms Pamela Campbell (WA)   Group Specials : Ms Leanne Walker (WA)

Aust Bred in Show: Aust Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)


TCA Inc December Show (TAS)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Langford (VIC)

Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kallrea Secret Dream (L Wiltshire)
Puppy of Breed: Acaiza Cherry Bomb (Mrs J Hargraves)


9-Dec-16 (Friday)

Uralla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Dr Jose Molina (Mexico)   Group Specials : Mrs H Maissen-Jarisch (Austria)

Aust Bred in Show: Aust Ch Goodwill Girl On Fire (Steve & Debbie Albert)
Aust Bred in Group: Aust Ch Goodwill Girl On Fire (Steve & Debbie Albert)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Twyborn Innocense (Imp SWE) (Ulla Greenwood)
Bitch CC: Piaffe Bertana (Mrs U Greenwood)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goodwill Girl On Fire (Steve & Debbie Albert)
Intermediate of Breed: Parnew I Can See Your Halo (Mrs J Miller)


ACT Ladies Kennel Club Inc (AM SHOW) (ACT)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mr Terrence Collicutt (TAS)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)


ACT Junior Kennel Club (PM SHOW) (ACT)

General Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)   Group Specials : Mr William Ranie (ACT)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)


Maree Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs M McKenzie (New Zealand)   Group Specials : Mr John Bink (ACT)

NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Calahorra Sun Lizard ET (Julie Hall)


4-Dec-16 (Sunday)

Far South East Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)   Group Specials : Mrs R Trainor (New Zealand)

Dog CC: Calahorra Sevruga Caviar (T C Quinn)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)
R/UP NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust & Neut Ch Calahorra Ginger Wine (T C Quinn)


3-Dec-16 (Saturday)

Far South East Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr N Trainor (New Zealand)   Group Specials : Mr John Bink (ACT)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)
Puppy in Group: Beauroi Worth a Pretty Penny (T & J McNeill)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Buffalo Travelling Too (M & S Patterson)
Res Dog CC: Calahorra Sevruga Caviar (T C Quinn)
Puppy of Breed: Beauroi Worth a Pretty Penny (T & J McNeill)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)
R/UP NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust & Neut Ch Calahorra Ginger Wine (T C Quinn)


Kilmore A & P Society Inc (VIC)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Kanati Set Fire To The Rain (Ms Meagan Thomas & Ms Simone Dillon)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Kanati Set Fire To The Rain (Ms Meagan Thomas & Ms Simone Dillon)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Kanati Set Fire To The Rain (Ms Meagan Thomas & Ms Simone Dillon)


Ulverstone Kennel Club Inc (SHOW A) (TAS)

General Specials : Mrs Mary Hickie (NSW)   Group Specials : Mrs Mary Hickie (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kallrea Secret Dream (L Wiltshire)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Acaiza Cherry Bomb (Mrs J Hargraves)
State Bred of Breed: Kallrea Pretty Little Liar (L Wiltshire)


Ulverstone Kennel Club Inc (SHOW B) (TAS)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Brown (NSW)

State Bred in Group: Adstaff Sheez The One (Master WDP Booth)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kallrea Secret Dream (L Wiltshire)
Minor of Breed: Acaiza Cherry Bomb (Mrs J Hargraves)
State Bred of Breed: Adstaff Sheez The One (Master WDP Booth)


Ulverstone Kennel Club Inc (SHOW C) (TAS)

General Specials : Mr William Stevenson (NSW)   Group Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Kallrea Secret Dream (L Wiltshire)
Aust Bred in Group: Aust Ch Adstaff Red Ruby Rose (Mstr W D P Booth)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Kallrea Pretty Little Liar (L Wiltshire)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kallrea Secret Dream (L Wiltshire)
Minor of Breed: Acaiza Cherry Bomb (Mrs J Hargraves)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Adstaff Red Ruby Rose (Mstr W D P Booth)


2-Dec-16 (Friday)

Far South East Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Crozier (NSW)   Group Specials : Mr N Trainor (New Zealand)

Puppy of Breed: Beauroi Worth a Pretty Penny (T & J McNeill)


27-Nov-16 (Sunday)

Cooma & District Kennel & Obedience Club (NSW)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)


Wodonga Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Douglas Sidebottom (ACT)   Group Specials : Mr John Burgess (QLD)

Runner Up in Group: Aust Ch Taejaan Walking On Air (Sonia Turay / N J Rule-Steele)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taejaan Walking On Air (Sonia Turay / N J Rule-Steele)


Building & Amenities (WA)

General Specials : Mrs Sally Baxter (WA)   Group Specials : Mr Don Henley (WA)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)


RNAPS Amenities Show (TAS)

General Specials : Mr L James (QLD)   Group Specials : Mr Paul Stevenson (TAS)

Junior in Group: Aust Ch Kallrea Secret Dream (L Wiltshire)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kallrea Secret Dream (L Wiltshire)
Puppy of Breed: Acaiza Cherry Bomb (Mrs J Hargraves)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Kallrea Don't Hold Your Breath (L Wiltshire)


26-Nov-16 (Saturday)

Cooma & District Kennel & Obedience Club (NSW)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)
Baby in Group: Ingwe Girls Jus Wanna Have Fun (Lyn King)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ingwe Summer Of Sixtynine (Lyn King)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ingwe When Irish Eyes R Smilin (Lyn King)
Baby of Breed: Ingwe Girls Jus Wanna Have Fun (Lyn King)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)


North East Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr John Burgess (QLD)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Taejaan Walking On Air (Sonia Turay / N J Rule-Steele)
Junior in Group: Taejaan Blue My Mind (AI) (Downing/Rule-Steele)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taejaan Walking On Air (Sonia Turay / N J Rule-Steele)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Taejaan Blue My Mind (AI) (Downing/Rule-Steele)


Wodonga Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr S Meredith (New Zealand)   Group Specials : Mr John Bryson (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Taejaan Walking On Air (Sonia Turay / N J Rule-Steele)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taejaan Walking On Air (Sonia Turay / N J Rule-Steele)


Building & Amenities (WA)

General Specials : Mrs Jan C McRae (WA)   Group Specials : Mrs Elizabeth Jackson (WA)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)


Daylesford & District Agricultural Society (VIC)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Ms Sally Stasytis (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ibiza Essunga Vara (Colin Sarantis)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ibiza Vara Decatron (AI) (Colin Sarantis)


Darwin Ladies Kennel Club (NT)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Highmarcs Fernando (Mrs Melissa Purich & Dr Arnold Tan)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Highmarcs Fernando (Mrs Melissa Purich & Dr Arnold Tan)


25-Nov-16 (Friday)

Cooma & District Kennel & Obedience Club (NSW)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Ms Louise Dorr (QLD)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)
Baby in Group: Ingwe Smooth Operator (Lyn King)
Puppy in Group: Ingwe Summer Of Sixtynine (Lyn King)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ingwe Summer Of Sixtynine (Lyn King)
Baby of Breed: Ingwe Smooth Operator (Lyn King)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)


North East Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Taejaan Walking On Air (Sonia Turay / N J Rule-Steele)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taejaan Walking On Air (Sonia Turay / N J Rule-Steele)