20/8/2010 Dyllan wins Reserve in Group at 10 months
BEST IN SHOW
Pedigree for MBIS MRIS MBIG MRIG AUST SUPREME CH. Ricochez Bedwyr Dyllan | ||
---|---|---|
Sire : Grand Ch. Shandwick raffles (imp uk) | S: | S: |
D: | ||
D: | S: | |
D: | ||
Dam : Ch. Goldmaid Dutch Treat | S: | S: |
D: | ||
D: | S: | |
D: |
Caboolture Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J.O'Connor (Ireland))
Sunshine Coast Kennel Club [OP] (Judge was Miss S.Phillips)
Sunshine Coast Kennel Club [OP] (Judge was Mrs J.McGregor)
Sunshine Coast Kennel Club [CH] (Judge was Mr S.Shen (Singapore ))
North Coast National A&I Society [CH] (Judge was Mrs C.Butler (NSW))
Allora Kennel Club [CH] (Judge was Mr T.Horchner (VIC))
Allora Kennel Club [CH] (Judge was Mrs C.Camac (VIC))
Allora Kennnel Club [OP] (Judge was Mr A.Addicott / Miss R.Green)
Beaudesert Show Society [CH] (Judge was Mr D.McGreevy / Mr G.Kerr)
Brisbane Royal Show [CH] (Judge was Mrs P.Heikkinen - Lehkonen (Finland))
Brunswick Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mrs L.Brand (NSW))
Queensland Kennel Council [CH] (Judge was Mrs P.Grutzner (VIC))
Lockyer Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mr P.McNamara)
Boonah Show Society [CH] (Judge was Mrs S.Hewinson)
Sporting Spaniel Society of Qld [OP] (Judge was Ms S.Phillips)
Junior Kennel Club [CH] (Judge was Mr E.Pickering (NSW))
Tweed River Canine Club [CH] (Judge was Mrs P.Hall (NSW))
Allora Kennel Club [CH] (Judge was Mr A.McQuire)
Beenleigh & District Kennel Club [OP] (Judge was Mrs J.Macgregor)
Darling Downs Kennel Club [CH] (Judge was Mr A.Jones (TAS))
Ipswich Kennel Club [OP] (Judge was Mr B.James / Mrs M.Morphet)
Western Suburbs Kennel Club [OP] (Judge was Mrs J.Ireland)
Nanango & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr W.Ranie (ACT))
Nanango & District Kennel Club [OP] (Judge was Mrs J.Mannell)
Sporting Spaniel Club QLD [OP] (Judge was Mrs S.Hewison)
Allora Kennel Club [CH] (Judge was Mrs E.Gunter (NSW) / Mrs R.Ralphs (NSW))
Allora Kennel Club [CH] (Judge was Mrs R.Ralphs (NSW) / Mrs E.Gunter (NSW))
Allora Kennel Club [OP] (Judge was Mrs K.Haddon)
Burnett Kennel Club [CH] (Judge was Mr L.Butler (NSW))
Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mr J.Camac (VIC))
Ladies Kennel Association of QLD [CH] (Judge was Ms C.Paine (NSW) / Miss B Watt (VIC))
Brunswick Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mr R.Lucas (NSW))
Lismore & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr T.Collicutt (Tas))
Queensland Kennel Council [OP] (Judge was Mrs J.Ireland)
Gold Coast Canine Club [OP] (Judge was Mrs C.McGreevy / Mrs C.Donaldson)
Waterloo Bay Kennel Club [OP] (Judge was Ms J.McGregor)
Clarence Dog Sports [CH] (Judge was Mrs J.Weeks (Vic))
Clarence Dog Sports [CH] (Judge was Mrs J.Ashton (SA))
Maclean Show Society [CH] (Judge was Miss L.Buchanen)
Bonville & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr A.Jones (Tas))
Bonvllie & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S.Patterson (NSW))
Nanango & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S.Lane (NSW))