Multi BIS, Multi BISS, Multi RUBIS, Multi RUBISS, Supreme Champion Nightquest Rose Of England (AI)


Blitz is a gorgeous red girl with endless energy and affection. She is sired by the famous Ozzie - Multi BISS, BIS, UK Champion Jaynos Big Bopper who is the all time current record holder for winning the most C.C's in England. Her mother is our own gorgeous Blaze - Ch Nightquest Scarlet who is a BISS & Multi RUBISS winner.
Thanks to Roger Jones of Jaynos kennels for allowing me the privilege to use your stunning boy Ozzie.



'AUSTRALIA'S 1st SUPREME CHAMPION BULLMASTIFF BITCH'
'VICTORIA'S ONLY SUPREME CHAMPION BULLMASTIFF'


***RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW - SPECIALTY***
Bullmastiff Club Of Victoria Specialty 7/10/2012
Judge - Bullmastiff Specialist - Ms Inger Dahle (Norway)

***RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW - ALL BREEDS (738 entries)***
Dogs Vic New Years Day Show 1/1/13
Judge - Ms Edwina Thomas (NSW)

***BEST EXHIBIT IN SHOW - ALL BREEDS (668 entries)***
Bendigo Kennel Club 9/2/13
Judge - Mr Kerry Lee & Mr Steve Schwerdt (S.A)

***BEST EXHIBIT IN SHOW - ALL BREEDS (565 entries)***
Eaglehawk Kennel Club 10/2/13
Judge - Mr Steve Schwerdt (S.A) & Mr Andrew Burt

***RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW - ALL BREEDS (701 entries) ***
West Gippsland Am Show 7/6/13
Judge - Mr K Iggledon (QLD) & Mrs J Stacy (USA)

***BEST EXHIBIT IN SHOW - SPECIALTY***
Assoc. All Breeds Mastiff Club Vic 22/9/13
Judge - Ms E Emery (NSW)

***BEST EXHIBIT IN SHOW - SPECIALTY***
Bullmastiff Club Of Victoria 6/10/13
Judge - Breed Specialist Ms Denise Borton (USA)

***BEST EXHIBIT IN SHOW - ALL BREEDS (598 entries)***
Twilight Canine Country Club 14/2/14
Judges - Mr M Johnston (NSW) & Mr R Fitzgerald (QLD)

***RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW - ALL BREEDS (997 entries)***
Kilmore Kennel Club 25/4/14
Judges - Mr R Broomhall (Tas) & Ms J W Robbins

***RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW - SPECIALTY***
B.C.S.A Bullmastiff Specialty 13/9/14
Judge - Mavis Cochrane (W.A)

***RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW - SPECIALTY***
B.C.V Bullmastiff Specialty 20/9/14
Judge - Yanina Smith (Tas)

***BEST EXHIBIT IN SHOW - ALL BREEDS (482 entries)***
Royal Geelong Agi Show 18/10/14
Judge - Mr Steve Schwerdt (S.A)

***BEST EXHIBIT IN SHOW - ALL BREEDS (946 entries)***
Yarra Ranges Kennel Club 10/1/15
Judge - Ms M Harase (Japan)

***BEST EXHIBIT IN SHOW - ALL BREEDS (739 entries)***
Twilight Canine Country Club 20/2/15
Judges - Dr R Zammit & Mrs C Butler (NSW)

***BEST EXHIBIT IN SHOW - ALL BREEDS (741 entries)***
Eltham & District K.C 28/3/15
Judges - Mrs J Brownlee & Ms J Weekes

***RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW - ALL BREEDS (1002 entries) ***
Caulfield & District K.C 23/5/15
Judges - Ms T Martin (SA) & Mr R Watson (Tas)

***BEST IN SHOW 3rd - ALL BREEDS (1175 entries)***
Bulla Amenities Extravaganza 30/5/15
Judge was Mr S Shen (Sing) & Mr G Whitfield (NZ)

***RUNNER UP BEST IN SHOW / BEST IN SHOW 2nd - ALL BREEDS (1282 entries)***
Bulla Amenities Extravaganza 31/5/15
Judges - Miss A Ancell (NZ) & Mr S Shen (Sing)

***BEST EXHIBIT IN SHOW - SPECIALTY***
Assoc. All Breeds Mastiff Club Vic 20/9/15
Judge - Mrs Lorene Cantarella (NSW)

*** BEST EXHIBIT IN SHOW - SPECIALTY***
B.C.V Bullmastiff Specialty 31/10/15
Judge - Mrs Pat Hall (NSW)

***RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW - ALL BREEDS (839 entries) ***
Garden State Kennel Club 22/11/15
Judge - Ms Meredith Clegg

***RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW - ALL BREEDS (617 entries) ***
Mt Elephant & District Kennel Club (PM) 12/3/16
Judge - Mrs Lyn Watson (VIC)

*** BEST EXHIBIT IN SHOW - ALL BREEDS (1121 entries) ***
Greensborough & District K.C 23/4/16
Judge - Ms Mandy Schelbach (QLD)

*** BEST EXHIBIT IN SHOW - SPECIALTY***
B.C.S.A Bullmastiff Specialty 3/9/16
Judge - Mrs G Fletcher (NZ)

*** BEST EXHIBIT IN SHOW - SPECIALTY***
B.C.N.S.W Bullmastiff Specialty 10/9/16
Judge breed specialist - Mr Bradley Richards (UK)

*** BEST EXHIBIT IN SHOW - SPECIALTY***
Association of All Mastiff Breeds of Victoria 18/9/16
Judge Molosser specialist - Mr Rafael Alcrudo (Spain)

***RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW - ALL BREEDS***
Royal Geelong A & P Society (VIC)
Judge - Mr W Ranie (ACT)

***RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW - ALL BREEDS***
Sovereign City Kennel Club Inc (VIC)
Judges - Ms Maureen Gostelow & Mrs Shellie Marshall



Winner of 'Top Bullmastiff Of The Year' BCV 2016, 2015, 2014, 2013 & 2012
Best Of Breed - Melbourne Royal 2014, 2015 & 2016
Best Of Breed - Canberra, Adelaide 2014

Blitz has won 8 X BIS, 7 X BISS, 9 X RUBIS, 3 X RUBISS.

For further information contact:

Contact :
Michele Edwards (Member Details)
Phone :
0439 498 758
Email :
Send Email
Web :
http://www.nightquestbullmastiffs.com/
Pedigree for Multi BIS, Multi BISS, Multi RUBIS, Multi RUBISS, Supreme Champion Nightquest Rose Of England (AI)
Sire : UK CH JAYNOS BIG BOPPER (JW) (UK) S: UK CH BRYNFAW KOP THAT AT JAYNOS (JW) (UK) S: YANKEE BOY VOM FRANKENTAL (UK)
D: BRYNFAW GOING FOR GOLD (UK)
D: BULWEILIAN VOODOO SPELL (UK) S: FCI CH. INT. CH. GER. CH. UK. CH. FERDHU ROSTAR (JW) (UK)
D: SLAP 'N' TICKLE OF BULWEILIAN (UK)
Dam : CH NIGHTQUEST SCARLET S: CH BOADICEA IRON DUKE S: CH POWERBULMAS DIDITAGAIN
D: CH BOADICEA WHO IS SYLVIA
D: CH NIGHTQUEST ETHEREAL S: CH BULLTIFUL Y DIDN'T U CALL
D: CH NIGHTQUEST LET'S ELOPE

Recent Results

  • 27-Nov-16 RUNNER UP BEST IN SHOW, BEST EXHIBIT IN GROUP, & AUS BRED IN SHOW

    Sovereign City Kennel Club Inc (VIC) [CH] (Judge was Ms Maureen Gostelow & Mrs Shellie Marsha)

  • 20-Nov-16 Best Of Breed & AUS BRED IN GROUP

    Garden State Kennel Club [CH] (Judge was Mr W Mooney)

  • 30-Oct-16 Reserve Challenge & AUS BRED IN SHOW

    bullmastiff Club Of Vic [CH] (Judge was Mr Dimitry A Raamsdonk (Netherlands))

  • 16-Oct-16 RUNNER UP BEST IN GROUP & AUS BRED IN SHOW

    Romsey Kennel Club Inc (Show 1) (VIC) [CH] (Judge was Mr M Camac (SA))

  • 16-Oct-16 BEST EXHIBIT IN GROUP

    Romsey Kennel Club Inc (Show 2) (VIC) [CH] (Judge was Mrs P Buckley (SA))

  • 15-Oct-16 RUNNER UP BEST IN SHOW, RUNNER UP BEST IN GROUP & AUS BRED IN SHOW

    Royal Geelong A & P Society Inc (VIC) [CH] (Judge was Mr W Ranie (ACT))

  • 18-Sep-16 BEST EXHIBIT IN SHOW

    Association of All Mastiff Breeds of Vic [CH] (Judge was Molosser Specialist Mr Rafael Alcrudo (S)

  • 10-Sep-16 BEST EXHIBIT IN SHOW

    Bullmastiff Club Of NSW [CH] (Judge was Breed specialist - Mr Bradley Richards ()

  • 3-Sep-16 BEST EXHIBIT IN SHOW

    Bullmastiff Club Of S.A [CH] (Judge was Mrs G Fletcher (NZ))

  • 7-Aug-16 Best Of Breed @ Vic Pointscore, Runner Up Best In Group & Aus Bred In Show

    Werribee Barwon Canine Club [CH] (Judge was Mr T Valli (NSW))

  • 31-Jul-16 Best of breed @ Vic pointscore and AUS BRED IN SHOW

    Utility Dog Club [CH] (Judge was Ms J Jenkins (Tas) and Ms B Turner (NSW))

  • 1-May-16 BEST EXHIBIT IN GROUP & AUS BRED IN SHOW

    Merbein Kennel Club [CH] (Judge was Ms K Santas & Mr B Thompson)

  • 30-Apr-16 RUNNER UP BEST IN GROUP & AUS BRED IN SHOW

    Merbein Kennel Club [CH] (Judge was Mr B Thompson & Mrs S Marshall)

  • 30-Apr-16 BEST EXHIBIT IN GROUP & AUS BRED IN SHOW

    Mildura & District Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs S Marshall & Ms K Santas)

  • 23-Apr-16 BEST EXHIBIT IN SHOW & AUS BRED IN SHOW (1121 ENTRIES)

    Greensborough & District Kennel Club AM [CH] (Judge was Mr M Yates (QLD) & Mrs M Shelbach (QLD))

  • 20-Mar-16 Runner Up Best Of Breed & CC Bitch @ BCV Pointscore

    Pakenham & District A & H Society [CH] (Judge was Mrs P Clarke)

  • 13-Mar-16 Runner Up Best Of Breed & CC Bitch

    Noorat & District K.C [CH] (Judge was Mrs Sylvia Gartner (NSW))

  • 13-Mar-16 Best Of Breed, RUNNER UP BEST IN GROUP & AUS BRED IN GROUP

    Noorat & District K.C [CH] (Judge was Mrs Helen Hill (VIC))

  • 12-Mar-16 Best Of Breed & AUS BRED IN GROUP

    Mt Elephant & District Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs Robyn Williams (NSW))

  • 12-Mar-16 Best Of Breed, BEST EXHIBIT IN GROUP, RUNNER UP BEST IN SHOW, AUS BRED IN SHOW

    Mt Elephant & District Kennel Club pm [CH] (Judge was Mrs Lyn Watson (VIC))

  • 27-Feb-16 Reserve Challenge Bitch & Open Of Breed

    Canberra Royal [CH] (Judge was Mrs E Berg (USA))

  • 20-Feb-16 Best Of Breed & AUS BRED IN GROUP @ Vic Pointscore

    Twilight Canine Country Club [CH] (Judge was Mr Darren Bowey)

  • 16-Jan-16 Best Of Breed

    Lang Lang P A & H Association [CH] (Judge was Mr G Gaut)

  • 9-Jan-16 Runner Up Best Of Breed

    Yarra Ranges Kennel Club [CH] (Judge was Mrs L Reidel (USA))

  • 2-Jan-16 Best Of Breed

    Central Gippsland Kennel Club [CH] (Judge was Mr W Douglas)

  • 6-Dec-15 Best Of Breed

    The Royal Canin Summer Spectacular [CH] (Judge was Mr G Ayala (Guatemala))

  • 5-Dec-15 Runner Up Best Of Breed & Bitch Challenge

    The Royal Canin Summer Spectacular [CH] (Judge was Mrs Y Suzuki (Japan))

  • 4-Dec-15 Best Of Breed

    The Royal Canin Summer Spectacular [CH] (Judge was Mr T Hiscock (Sth Africa))

  • 22-Nov-15 RUNNER UP IN SHOW, AUS BRED IN SHOW, BEST IN GROUP, AUS BRED IN GROUP.

    Garden State Kennel Club [CH] (Judge was Ms Meredith Clegg)

  • 31-Oct-15 BEST EXHIBIT IN SHOW & AUS BRED IN SHOW

    Bullmastiff Club Of Victoria [CH] (Judge was Mrs Pat Hall (NSW))

  • 25-Oct-15 RUNNER UP BEST IN GROUP & AUS BRED IN GROUP

    Southern Cross K.C [CH] (Judge was Mrs Michelle Glover)

  • 11-Oct-15 Best Of Breed & Aus Bred In Group & Aus Bred In Show

    Bacchus Marsh & District K.C [CH] (Judge was Dr E Greenway & Mr B Marquette)

  • 10-Oct-15 RUNNER UP BEST IN GROUP & BOB @ BCV Pointscore

    Ballarat Dog Club [CH] (Judge was Mrs L Smith)

  • 20-Sep-15 BEST EXHIBIT IN SHOW & AUS BRED IN SHOW

    Assoc. All Breeds Mastiff Show [CH] (Judge was Mrs Lorene Cantarella (NSW))

  • 19-Sep-15 Best Of Breed @ BCV Pointscore Show

    Royal Melbourne Show [CH] (Judge was Mr Rui Oliveira (Portugal).)

  • 12-Sep-15 AUS BRED IN SHOW

    BCNSW Specialty Show [CH] (Judge was Mr Andrew Burt)

  • 9-Aug-15 Best Of Breed

    Ladies Kennel Assoc [CH] (Judge was Mrs F Harris (Tas))

  • 8-Aug-15 Best Of Breed

    Ladies Kennel Association [CH] (Judge was Mrs Susan Hewinson (QLD)))

  • 7-Aug-15 Best Of Breed & AUS BRED IN SHOW, AUS BRED IN GROUP

    Werribee Barwon K.C [CH] (Judge was Mr Dennis McGreevy (QLD))

  • 2-Aug-15 Best Of Breed & AUS BRED IN GROUP

    Lyndhurst C.C.C [CH] (Judge was Mr A B Santos 111(Phill))

  • 1-Aug-15 Best Of Breed

    Melbourne Dog Club [CH] (Judge was Mr Ronnie Natividad (Phill))

  • 26-Jul-15 Best Of Breed @ BCV Pointscore show

    Utility Champ Show [CH] (Judge was Mr Jim Black)

  • 21-Jun-15 Best Of Breed

    Cranbourne Dog Club [CH] (Judge was Mrs Martina Butcher (NSW))

  • 20-Jun-15 Best Of Breed

    Frankston & Peninsula K.C [CH] (Judge was Mrs N Wilson)

  • 14-Jun-15 Bitch CC & Runner up Best Of Breed

    Western Suburbs All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Shelley Turner)

  • 13-Jun-15 Best Of Breed

    Box Hill & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Robyn Williams (NSW))

  • 5-Jun-15 BEST EXHIBIT IN GROUP & AUS BRED IN GROUP

    West Gippsland Kennel Association PM [CH] (Judge was Miss Jill McDonald)

  • 31-May-15 BEST IN SHOW 2ND & BEST EXHIBIT IN GROUP

    Bulla Amenities Show [CH] (Judge was Miss A Ancell (NZ) & Mr S Shen (Sing))

  • 30-May-15 BEST IN SHOW 3RD & BEST EXHIBIT IN GROUP

    Bulla Amenities Show [CH] (Judge was Mr S Shen (Sing) & Mr G Whitfield (NZ))

  • 23-May-15 RUNNER UP BEST IN SHOW (1002 entries) Aus Bred in Show @ BCV Pointscore

    Caulfield & District K.C [CH] (Judge was Ms Tammy Martin (SA) & Mr R Watson (Tas))

  • 26-Apr-15 BEST EXHIBIT IN GROUP, AUS BRED IN GROUP & AUS BRED IN SHOW

    Greensborough & Dist. K.C - AM [CH] (Judge was Mrs Julie Keenan)

  • 26-Apr-15 Best Of Breed

    Greensborough & Dist KC - PM [CH] (Judge was Mrs Rosina Brace)

  • 28-Mar-15 BEST EXHIBIT IN SHOW. BEST EXHIBIT IN GROUP. BEST OF BREED

    Eltham & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J Brownlee & Ms J Weekes)

  • 15-Mar-15 Best Of Breed

    Yarra Glen KC AM [CH] (Judge was Mrs S Rickard)

  • 15-Mar-15 Best Of Breed

    Yara Glen KC PM [CH] (Judge was Mrs N Burrows)

  • 14-Mar-15 Best Of Breed & AUS BRED IN GROUP

    Berwick All Breeds K.C [CH] (Judge was Ms D Parker)

  • 8-Mar-15 Best Of Breed

    Noorat & District K.C AM [CH] (Judge was Mr S Tassan (QLD))

  • 8-Mar-15 Best Of Breed & AUS BRED IN GROUP

    Noorat & District K.C PM [CH] (Judge was Ms V Perkins)

  • 21-Feb-15 Best Of Breed

    Sunshine Kennel Club [CH] (Judge was Ms Deidrie Crofts (NSW))

  • 20-Feb-15 BEST IN SHOW, AUS BRED IN SHOW, BEST IN GROUP, AUS BRED IN GROUP.

    Twilight Canine Country Club [CH] (Judge was Dr R Zammit (NSW) & Mrs C Butler (NSW))

  • 7-Feb-15 Best Of Breed & AUS BRED IN GROUP

    Classic Dog Show [CH] (Judge was Ms L Smith (Vic))

  • 11-Jan-15 Best Of Breed, AUS BRED IN GROUP & AUS BRED IN SHOW

    Yarra Ranges [CH] (Judge was Mr P Pissitwuttinan (Thailand) Mr A Zee)

  • 10-Jan-15 BEST EXHIBIT IN SHOW (946 entries)

    Yarra Ranges K.C [CH] (Judge was Ms M Harase (Japan))

  • 27-Dec-14 Best Of Breed & AUS BRED IN GROUP

    Lancefield Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J Campbell)

  • 20-Dec-14 Best Of Breed

    Yarra Valley K.C [CH] (Judge was Mr Graham Kerr (QLD))

  • 7-Dec-14 Best Of Breed

    Bass Valley K.C [CH] (Judge was Ms Karen McIntyre (NZ))

  • 23-Nov-14 RUNNER UP IN GROUP & AUS BRED IN GROUP.

    Sovereign City Kennel Club [CH] (Judge was Mr D. Brace)

  • 19-Oct-14 Bitch Challenge & Runner Up Best Of Breed @ Vic pointscore

    Romsey Kennel Club [CH] (Judge was Mr Craig Phillips)

  • 18-Oct-14 BEST EXHIBIT IN SHOW & AUS BRED IN SHOW.

    Royal Geelong Agricultural Show [CH] (Judge was Mr S Schwerdt (S.A))

  • 23-Sep-14 BEST OF BREED

    Roayl Melbourne Show [CH] (Judge was Elina Haapaniemi (Finland))

  • 21-Sep-14 Challenge Bitch

    Assoc. All Breeds Mastiff Show [CH] (Judge was Mrs L Niemann (S.A))

  • 20-Sep-14 RUNNER UP BEST IN SHOW & AUS BRED IN SHOW

    Bullmastiff Club Of Victoria Specialty [CH] (Judge was Yanina Smith (Tas))

  • 11-Sep-14 RUNNER UP BEST IN SPECIALTY SHOW, CHALLENGE BITCH & OPEN IN SHOW

    S.A Bullmastiff Specialty [CH] (Judge was Mrs Mavis Cochrane (W.A))

  • 11-Sep-14 BEST OF BREED

    Royal Adelaide Show [CH] (Judge was Judge was Mr John Rowton (Canada))

  • 10-Aug-14 Best Of Breed

    KCC Park Show [CH] (Judge was Mr M Svaljek)

  • 27-Jul-14 Best Of Breed @ BCV Pointscore (23 points)

    Utility [CH] (Judge was Mr Lawrence Wheeler (NSW))

  • 26-Jul-14 Runner Up Best Of Breed

    Heidelberg & District Kennel Club [CH] (Judge was Ms Karen Harrison (NZ))

  • 12-Jul-14 Best Of Breed, RUNNER UP IN GROUP & AUS BRED IN GROUP

    Junior Kennel Club [CH] (Judge was Ms Katrina Santas (NSW))

  • 7-Jun-14 Reserve Challenge Bitch

    6th National Bullmastiff Specialty [CH] (Judge was Ms Fiona Miller (Meitza Bullmastiffs))

  • 17-May-14 Challenge Bitch & Runner up Best Of Breed

    Seymour & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr P Hickey (QLD))

  • 10-May-14 Best Of Breed

    Shepparton & District Kennel Club [CH] (Judge was Mes Kerry Cannon (NSW))

  • 3-May-14 Best Of Breed

    Colac Ladies Kennel Club PM [CH] (Judge was Mr J Rice (SA))

  • 27-Apr-14 Best Of Breed & AUS BRED IN GROUP

    Greensborough & District Kennel Club [CH] (Judge was Ms S Bownds (NSW))

  • 26-Apr-14 Best Of Breed & AUS BRED IN GROUP

    Greensborough & District Kennel Club [CH] (Judge was Ms S Edmunds (NSW))

  • 25-Apr-14 RUNNER UP BEST IN SHOW, BEST IN GROUP & AUS BRED IN SHOW

    Kilmore Kennel Club [OP] (Judge was Mr R Broomhall & Miss Janelle W Robbins)

  • 21-Apr-14 BEST OF BREED

    Town & Country Kennel Club [OP] (Judge was Mrs M Gostelow)

  • 20-Apr-14 Best Of Breed & AUS BRED IN GROUP

    Easter Festival Kennel Club [CH] (Judge was Mrs G Cook)

  • 13-Apr-14 Runner Up Best Of Breed & Challenge Bitch

    Sydney Royal [CH] (Judge was MR FRANK KANE (UK))

  • 29-Mar-14 Best Of Breed & AUS BRED IN GROUP

    Bunyip & District Ag Society [CH] (Judge was Ms Tania Kirkland)

  • 15-Mar-14 Runner Up Best Of Breed, Challenge Bitch & AUS BRED IN GROUP

    Pakenham & District A & H Society [CH] (Judge was Mr Keith Lovell)

  • 1-Mar-14 Best Of Breed & AUS BRED IN GROUP

    Metropolitan Canine Association [CH] (Judge was Mr Guy Spagnolo (NSW))

  • 23-Feb-14 Best Of Breed

    Canberra Royal [CH] (Judge was Boris Spoliaric (USA))

  • 16-Feb-14 Best Of Breed & AUS BRED IN GROUP

    Berwick All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Bernadette Lawton)

  • 15-Feb-14 Best Of Breed & AUS BRED IN GROUP

    Twilight Canine Country Club [CH] (Judge was Mrs R Thompson (SA))

  • 14-Feb-14 Best Of Breed, BEST EXHIBIT IN GROUP & BEST EXHIBIT IN SHOW

    Twilight Canine Country Club [CH] (Judge was Mr M Johnston & Mr R Fitzgerald QLD)

  • 6-Oct-13 BEST EXHIBIT IN SHOW & INTERMEDIATE IN SHOW

    Bullmastiff Club Of Vic Specialty [CH] (Judge was Ms Denise Borton (USA))

  • 6-Oct-13 Best Owner Bred and handled

    Bullmastiff Club Of Vic Specialty [CH] (Judge was Mrs Doreen Duffin)

  • 2-Oct-13 RUUNER UP BEST IN GROUP & INTERMEDIATE IN GROUP

    Horsham Agricultural Show [CH] (Judge was Mrs Stephanie Rickard)

  • 22-Sep-13 Best Of Breed & BEST EXHIBIT IN SHOW & BEST INTERMEDIATE IN SHOW

    Assoc. All Breeds Mastiff Vic [CH] (Judge was Ms E Emery (NSW))

  • 14-Sep-13 INTERMEDIATE IN SHOW

    BCNSW Specialty [CH] (Judge was Virginia Rowland Blackslate Kennels USA)

  • 10-Aug-13 Best Of Breed @ Vic Pointscore & BEST EXHIBIT IN GROUP & INTERMEDIATE IN SHOW

    Lillydale Kennel Club [CH] (Judge was Ms Y Ovsyannikova (Russia))

  • 3-Aug-13 Best Of Breed

    Ladies Kennel Club [CH] (Judge was Mr R Besoff (NSW))

  • 3-Aug-13 Best Of Breed

    Werribee-Barwon Canine Club [CH] (Judge was Mr G Vernon (NSW))

  • 28-Jul-13 1st Inter Bitch & INTERMEDIATE IN SHOW

    Utility Dog Club [CH] (Judge was Mr E Hardwick (NSW) & Mr S Yiannou (QLD))

  • 21-Jul-13 Best Of Breed, BEST EXHIBIT IN GROUP & INTERMEDIATE IN GROUP

    Dandenong & Poultry K.C [CH] (Judge was Mr Craig Fynmore (NSW))

  • 13-Jul-13 Best of Breed @ Victorian Pointscore

    Junior Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Kim Haddon (QLD))

  • 22-Jun-13 Best Of Breed

    Melbourne Dog Club [CH] (Judge was Mrs M Merchant (SA))

  • 7-Jun-13 Best Of Breed, BEST EXHIBIT IN GROUP, & RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW

    West Gippsland AM Show [CH] (Judge was Mr K Iggleden (QLD) & Mrs J Stacy (USA))

  • 7-Jun-13 Best Of Breed

    West Gippsland PM Show [CH] (Judge was Mrs L Rowles (NSW))

  • 1-Jun-13 Best Of Breed

    Box Hill & District K.C [CH] (Judge was Mr Kenneth Hodge (NSW))

  • 26-May-13 Best Of Breed, BEST EXHIBIT IN GROUP, BEST INTERMEDIATE IN GROUP

    Geelong & District K.C [CH] (Judge was Mr Raphael Broomhall (Tas))

  • 25-May-13 INTERMEDIATE IN GROUP & INTERMEDIATE IN SHOW

    Caulfield & District K.C [CH] (Judge was Mrs Faye Crooks & Mr Iain Hinde)

  • 4-May-13 Best Of Breed @ Vic Pointscore & RUNNER UP BEST EXHIBIT IN GROUP

    Bulla Amenities Extravaganza Oak Show [CH] (Judge was Mr G Krishnan (Malaysia))

  • 28-Apr-13 Best Of Breed & INTERMEDIATE IN GROUP

    Colac Kennel Club [CH] (Judge was Miss S Rose (NSW))

  • 27-Apr-13 Best Of Breed

    Colac Ladies Kennel Club [CH] (Judge was Mrs P Hall)

  • 21-Apr-13 Runner Up Best Of Breed & Challenge Bitch

    Greensborough & District K.C [CH] (Judge was Ms V Ashby)

  • 14-Apr-13 Runner Up Best Of Breed

    Heathcote Kennel Club [CH] (Judge was Mrs E M Knox (NSW))

  • 13-Apr-13 Best Of Breed

    Central Victorian Canine Club [CH] (Judge was Mr J Comerford (NSW))

  • 7-Apr-13 Best Of Breed

    Canine Museum [CH] (Judge was Mr Lionel Bleakley)

  • 6-Apr-13 Best Of Breed & INTERMEDIATE IN GROUP

    Ovens Valley Canine Club [CH] (Judge was Mr W Mooney)

  • 1-Apr-13 Best Of Breed

    Town and Country Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Jan McRae (WA))

  • 31-Mar-13 Best Of Breed

    Easter Festival Kennel Club [CH] (Judge was Miss Margaret Joyce)

  • 30-Mar-13 Best Of Breed & INTERMEDIATE IN GROUP

    Bunyip Agricultural Society Inc [CH] (Judge was Mrs Alison Raftis)

  • 29-Mar-13 Best Of Breed, INTERMEDIATE IN GROUP & INTERMEDIATE IN SHOW

    Dogs Victoria Amenities Show [CH] (Judge was Mrs N Burrows & Ms M Joyce)

  • 3-Mar-13 Best Of Breed

    Yarra Glen Kennel Club [CH] (Judge was Mrs M Thorpe (Ire))

  • 23-Feb-13 Best Of Breed

    Berwick Agricultural Show [CH] (Judge was Mrs Nancy Wilson)

  • 17-Feb-13 Best Of Breed

    Berwick All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Mr R Bennets)

  • 16-Feb-13 Runner Up Best Of Breed & Challenge Bitch

    Sunshine Kennel Club PM [CH] (Judge was Mr Keith Lovell)

  • 16-Feb-13 Best Of Breed @ Victorian Pointscore

    Sunshine Kennel Club [CH] (Judge was Mr Wayne Douglas)

  • 10-Feb-13 BEST EXHIBIT IN SHOW, BEST EXHIBIT IN GROUP, INTER IN SHOW, INTER IN GROUP

    Eaglehawk Kennel Club [CH] (Judge was Mr Steve Schwerdt (S.A) & Mr Andrew Burt)

  • 9-Feb-13 Best Of Breed @ Vic Pointscore

    Bendigo Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Yvonne Metzger (Tas))

  • 9-Feb-13 BEST EXHIBIT IN SHOW, BEST EXHIBIT IN GROUP, INTER IN SHOW, INTER IN GROUP

    Bendigo Kennel Club Pm [CH] (Judge was Mr Kerry Lee & Mr Steve Schwerdt (S.A))

  • 8-Feb-13 Best Of Breed

    Eaglehawk Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Marlene Martin)

  • 3-Feb-13 Best Of Breed & INTERMEDIATE IN GROUP

    Ballarat Dog Club [CH] (Judge was Mr C Moore)

  • 2-Feb-13 Best Of Breed

    The Classic Dog Show [CH] (Judge was Mr J Marshall)

  • 25-Jan-13 Best Of Breed

    Australia Day International Dog Club [CH] (Judge was Mr F Armellia (Puerto Rico))

  • 19-Jan-13 Best Of Breed, BEST EXHIBIT IN GROUP & INTERMEDIATE IN GROUP.

    Lang Lang P. A & H Assoc. [CH] (Judge was Ms Maureen Gostelow)

  • 12-Jan-13 Best Of Breed

    South Eastern Kennel Club [CH] (Judge was Mr T Miyagawa (Japan))

  • 11-Jan-13 Best Of Breed

    South Eastern Kennel Club [CH] (Judge was Mr A Hayashiad (Japan))

  • 6-Jan-13 Best of Breed, BEST IN GROUP & BEST INTERMEDIATE IN GROUP

    Central Gippsland Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Janet Brownlee)

  • 5-Jan-13 Best Of Breed

    Central Gippsland Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Shelley Turner)

  • 1-Jan-13 Best Of Breed, BEST EXHIBIT IN GROUP & RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW

    DogsVic New Years Day Show [CH] (Judge was Ms E Thomas (NSW))

  • 31-Dec-12 Best Of Breed, RUNNER UP BEST EXHIBIT IN GROUP

    DogsVic New Years Eve Show [CH] (Judge was Ms Y Meintjes (NSW))

  • 30-Dec-12 Best Of Breed & INTERMEDIATE IN GROUP

    DogsVic Amenities Show [CH] (Judge was Miss N Lane (NSW))

  • 28-Dec-12 Best Of Breed

    Central Hightlands Kennel Club [OP] (Judge was Mrs H Morrison (TAS))

  • 28-Dec-12 Best Of Breed

    Lancefield Kennel Club [CH] (Judge was Mrs B Lawton)

  • 1-Dec-12 Best Of Breed, INTER IN GROUP & INTER IN SHOW

    Kilmore Agricultural Show [CH] (Judge was Ms Vicki Perkins & Mr Andrew Burt)

  • 18-Nov-12 Best Of Breed @ Victorian Pointscore

    Garden State Kennel Club [CH] (Judge was Mr Kevin Summers)

  • 10-Nov-12 Best Of Breed

    Echuca & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr A Beattie (WA))

  • 9-Nov-12 Runner Up Best Of Breed & CC Bitch

    Echuca & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr F Waring (WA))

  • 5-Nov-12 Best Of Breed

    Victorian Womans Dog Club [CH] (Judge was Mrs W Paquette (Canada))

  • 28-Oct-12 Res Challenge Bitch @ Vic Pointscore

    Southern Cross Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Sonya Sloan (NZ))

  • 27-Oct-12 RUNNER UP BEST EXHIBIT IN GROUP

    Bendigo Agricultural Show [CH] (Judge was Miss Julia Jones)

  • 20-Oct-12 Challenge Bitch & Runner Up Best Of Breed

    Royal Geelong A & P Society [CH] (Judge was Mr Iain Hinde)

  • 7-Oct-12 RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW

    Bullmastiff Club Of Victoria Specialty [CH] (Judge was Ms Inger Dahle (Norway))

  • 7-Oct-12 Best Bitch Head & Best Movement In Show

    Bullmastiff Club Of Victoria Specialty [CH] (Judge was Mr Lionel Bleakley)

  • 12-Aug-12 Runner Up Best Of Breed & Bitch C.C at Victorian Point Score

    KCC Park Show [CH] (Judge was Mr Stephen Meredith (NZ))

  • 11-Aug-12 Runner Up Best Of Breed

    Lillydale Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Heather Langfeld (Canada))

  • 10-Aug-12 Runner Up Best Of Breed & Challenge Bitch

    Lillydale Kennel Club [CH] (Judge was Mr Zoran Brankovic (Serbia))

  • 5-Aug-12 Best Of Breed & INTERMEDIATE IN GROUP

    Werribee-Barwon Canine Club [CH] (Judge was Mr G Kerr (QLD))

  • 28-Jul-12 Best Of Breed, BEST EXHIBIT IN GROUP, BEST INTERMEDIATE IN GROUP.

    Heidelberg & District Kennel Club [CH] (Judge was Dr Robert Zammit (NSW))

  • 7-Jul-12 Best Of Breed & Intermediate In Group

    Junior Kennel Club [CH] (Judge was Miss Brooke Turner (NSW))

  • 30-Jun-12 Best Of Breed & BEST EXHIBIT IN GROUP & BEST INTER IN GROUP.

    Vic Poultry & Kennel Club [CH] (Judge was Mr B Riddel (NSW))

  • 17-Jun-12 Best Of Breed

    Cranbourne Dog Club [CH] (Judge was Mr George Minchinton (QLD))

  • 8-Jun-12 Best Of Breed, Inter In Group & Inter In Show

    West Gippsland Kennel Club [CH] (Judge was Ms Glenys Alexander & Mrs S Kealy (Ire))

  • 15-Apr-12 Best Of Breed

    Heathcote Kennel Club [CH] (Judge was Mrs M Martin)

  • 8-Apr-12 Junior In Show

    Bullmastiff Club Of NSW Champ Show [CH] (Judge was Mrs Kath Marion (Treebrook Bullmastiffs))