MBIG MRUIG Aust Grand Champ Ricochez Dyfri Addiena

** MULTI BEST EXHIBIT IN GROUP WINNER **

** ATTAINS HER GRAND CHAMPION TITLE AT JUST 3 YEARS OLD **


~~~~~~~~~~~~

AUSTRALIAN GRAND CHAMPION TITLE
MULTI BEST IN GROUP
MULTI CLASS IN SHOW
MULTI BEST OF BREED
MULTI RUNNER UP IN GROUP
MULTI CLASS IN GROUP
ROYAL BEST OF BREED
AUSTRALIAN CHAMPION TITLE


~~~~~~~~~~~~


Called 'Muriel' at home 'cos she is 'terrible' ~ so bossy, mischievous & naughty ~ if there is trouble she will be involved! Muriel receives many favourable comments about her ground covering movement, charisma, attitude & her ever present 'smiley' face as she trots around the ring ~ her somersaulting ability, 360' spins & 'star jumps' just have to be seen to be appreciated! She still can't manage to keep all 4 feet on the ground for more than 5 minutes but we feel she is worth all the effort!

Her registered Welsh names are very apt too as 'Dyfri' means 'of or 'from the water' ~ fitting as she was born at the time of the Brisbane floods ~ & 'Addiena' which means 'beautiful' in Welsh.

It is hopeless ~ we are completely under her paw ~ she must have cast some ancient Welsh spell upon our house as we find ourselves totally bewitched by her ~ to know Muriel is to love her & she has an extra special bond with Junior Handler young Jayden Probert.

With her correct push & drive, coupled with her absolutely stunning red & pearly white coat & very merry tail, we hope our little girl ~ so full of cheek & personality ~ will continue to charm all those she meets!

Beautifully bred ~ she is from the first litter in Australia by the exciting import "Ch Redfith Charlie Brown (imp UK)" ex the classically bred "Ch Brynmor Evenstar (imp NZ) ~ "Muriel" is a lovely blend of some wonderful old Welsh Springer 'lines'.

Many thanks to Bruce & Bev ('Ricochez') for entrusting us with yet another lovely well adjusted healthy Welshie.

~~~~~~~~~~~~

CLEAR ~ Cone-rod Dystrophy (cord1-PRA/crd4)
UNAFFECTED/CLEAR ~ Goniodysgenesis, MRD, GPRA & RPED
Elbows 0/0 ~ Hips 3/0 (Aust Grade 1, International Grade A2)
DNA ~ Muriel has a full DNA ID profile & certification


Photos by Probert Photography

For further information contact:

Contact :
Nicola & Peter Jones (Member Details)
Email :
Send Email
Web :
http://www.rhegedspringerspaniels.com
Pedigree for MBIG MRUIG Aust Grand Champ Ricochez Dyfri Addiena
Sire : Aust Champ Redfrith Charlie Brown (imp UK) S: Highclare Tycoon (UK) S: UK Sh Champ Menstonia Milton Of Haslemount (UK)
D: UK Sh Champ Highclare Energiser (UK)
D: Irish Sh Champ Redfrith Foreign Affair (JW)(SHCM)(UK) S: International Champ Ned Champ EUJW'02. BEL.JW'02. BELW'04. W'05. Benton Kansas Storm (NDL)(imp Fin)
D: Irish Sh Champ Redfrith Aberfeldy (UK)
Dam : Aust Champ Brynmor Evenstar (imp NZL) S: NZ Champ Nantyderi Myrddin At Brynmor (NZL) S: Aust Champ NZ Champ Nantyderi Red Phantom
D: NZ Champ Nantyderi Aurwen Dlos (NZL)
D: NZ Champ Ashke Bonnie At Brynmor (NZL) S: NZ Champ Ap Daffyd Deri (NZL)
D: Yasna We Rusty Holy (NZL)

Recent Results

  • 5-Sep-2015 ** BEST OF BREED **

    SDHC #1 [CH] (Judge was Mrs Janice Campbell (Vic)

  • 5-Sep-2015 ** BEST OF BREED **

    SDHC #2 [CH] (Judge was Mrs P. Nemirovsky (Argentina)

  • 29-Aug-2015 ** BEST OF BREED ** BEST OPEN EXHIBIT IN GROUP **

    ASKDSC 366 [CH] (Judge was Mrs. Rhonda Ralphs (NSW)

  • 29-Aug-2015 ** BEST OF BREED **

    ASKDSC 367 [CH] (Judge was Mr. William Mooney (Vic)

  • 29-Aug-2015 ** BEST OF BREED **

    ASKDSC 368 [CH] (Judge was Mrs. Marion Watson (WA)

  • 18-Jul-2015 ** BEST OF BREED **

    SDHC #1 [CH] (Judge was Mrs. R. Hartmire (Qld))

  • 18-Jul-2015 ** BEST OF BREED ** BEST OPEN EXHIBIT IN GROUP **

    SDHC #2 [CH] (Judge was Mrs. T. McDonald (Qld)

  • 5-Jul-2015 ** BEST OF BREED **

    ASKDSC [CH] (Judge was Ms. S. Foster (SA)

  • 5-Jul-2015 ** BEST OF BREED **

    ASKDSC [CH] (Judge was Miss. B. Watt (Vic)

  • 4-Jul-2015 ** BEST OF BREED **

    ASKDSC [CH] (Judge was Rev. C. Seymour (NSW)

  • 4-Jul-2015 ** BEST OF BREED **

    ASKDSC [CH] (Judge was Mr. P. Tjerkstra (Qld)

  • 3-Jul-2015 ** BEST OF BREED **

    CASS [CH] (Judge was Miss. E. Brown (Qld)

  • 3-Jul-2015 ** BEST OF BREED **

    ASKDSC [CH] (Judge was Mrs V. Hutton (NSW)

  • 6-Jun-2015 ** BEST OF BREED **

    DABKC [CH] (Judge was Mr G Cruse (NSW)

  • 23-May-2015 ** BEST OF BREED **

    DLKC #1 [CH] (Judge was Mrs. H. Weil (Qld)

  • 23-May-2015 ** BEST OF BREED **

    DLKC #2 [CH] (Judge was Mr. A. (David) Weil (Qld))

  • 9-May-2015 ** BEST OF BREED **

    DABKC #1 [CH] (Judge was Mr John Rowles (NSW)

  • 9-May-2015 ** BEST OF BREED **

    DABKC #2 [CH] (Judge was Mrs L. Rowles (NSW)

  • 3-May-2015 ** BEST OF BREED **

    ASKDSC 358 [CH] (Judge was Mrs Susan Tringham (Qld)

  • 3-May-2015 ** BEST OF BREED **

    ASKDSC 359 [CH] (Judge was Mrs Glenys Alexander (Vic)

  • 3-May-2015 ** BEST OF BREED **

    ASKDSC 360 [CH] (Judge was Mrs Rosemary Kemp (SA)

  • 2-May-2015 ** BEST OF BREED ** GRAND CHAMPION TITLE **

    ASKDSC 356 [CH] (Judge was Mr Micheal Camac ( SA)

  • 2-May-2015 ** BEST OF BREED **

    ASKDSC 357 [CH] (Judge was Mr Andrew Burt (Vic)

  • 18-Apr-2015 ** BEST OF BREED **

    SDHC [CH] (Judge was Ms M. Schelbach (Q)

  • 4-Apr-2015 ** BEST OF BREED **

    DABKC [CH] (Judge was Mr D Mahoney (NSW)

  • 14-Mar-2015 ** BEST OF BREED **

    Canine Expo #1 [CH] (Judge was Mrs Sandra Mashford (VIC)

  • 14-Mar-2015 ** BEST OF BREED **

    Canine Expo #2 [CH] (Judge was Mrs Susan Bruno (QLD)

  • 7-Mar-2015 ** BEST OF BREED **

    ASKDSC 353 [CH] (Judge was Mrs Janice E Campbell (VIC)

  • 7-Mar-2015 ** BEST OF BREED **

    ASKDSC 354 [CH] (Judge was Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)

  • 7-Mar-2015 ** BEST OF BREED **

    ASKDSC 355 [CH] (Judge was Ms Frances Darling (QLD)

  • 29-Nov-2014 Best of Breed & ** OPEN IN GROUP **

    DABKC [CH] (Judge was Ms S. Foster (SA)

  • 8-Nov-2014 BOB, Open In Group & **BEST IN GROUP**

    ASKDSC 350 [CH] (Judge was Ms Carol Speed (Qld)

  • 8-Nov-2014 Best of Breed

    ASKDSC 351 [CH] (Judge was Mr R. Cleland (SA)

  • 8-Nov-2014 Best of Breed

    ASKDSC 351 [CH] (Judge was Ms Katrina Santos (NSW)

  • 1-Nov-2014 Best of Breed, Open In Group & ** OPEN IN SHOW **

    SDHC [CH] (Judge was Mrs P. Johansen (Qld)

  • 11-Oct-2014 BOB & ** OPEN IN GROUP **

    DLKC #1 [CH] (Judge was Mrs. D. Harbin (NSW)

  • 11-Oct-2014 Best of Breed

    DLKC #1 [CH] (Judge was Mr. R. Harbin (NSW)

  • 20-Sep-2014 Best of Breed, Open In Group & ** OPEN IN SHOW **

    DABKC [CH] (Judge was Mrs June Ashton (SA)

  • 6-Sep-2014 Best of Breed & ** OPEN IN GROUP **

    SDHC #1 [CH] (Judge was Ms Kim Tosi (Qld)

  • 6-Sep-2014 Best of Breed

    SDHC #2 [CH] (Judge was Mr S. Tassan (Qld)

  • 30-Aug-2014 Best of Breed

    ASKDSC 347th [CH] (Judge was Mrs Lyndall Black (Vic)

  • 30-Aug-2014 Best of Breed

    ASKDSC 348th [CH] (Judge was Mrs Justine Blythe (Tas)

  • 30-Aug-2014 Best of Breed

    ASKDSC 349th [CH] (Judge was Ms Nikki Lane (NSW)

  • 3-Aug-2014 Best of Breed

    K9 Expo #3 [CH] (Judge was Mr D. Bowey (Vic)

  • 3-Aug-2014 Best of Breed

    K9 Expo #4 [CH] (Judge was Mr F. Leung (Hong Kong)

  • 2-Aug-2014 Best of Breed & ** AUSTRALIAN BRED IN GROUP **

    K9 Expo #1 [CH] (Judge was Mr Gopi Krishnan (Malaysia))

  • 2-Aug-2014 Best of Breed

    K9 Expo #2 [CH] (Judge was Mr W. Douglas (Vic)

  • 27-Jul-2014 Best of Breed

    PGC Spec Show [CH] (Judge was Mr. Fred Hession (NSW)

  • 26-Jul-2014 Best of Breed

    Royal Darwin Show [CH] (Judge was Mr. I. Rasmussen (Q)

  • 19-Jul-2014 BOB, Australian Bred In Group & **RUNNER UP IN GROUP**

    SDHC #1 [CH] (Judge was Mrs. C. Speed (Qld)

  • 19-Jul-2014 Best of Breed

    SDHC #2 [CH] (Judge was Mr A. Brown (Qld)

  • 12-Jul-2014 Best of Breed

    TCDSS #2 [CH] (Judge was Mrs J. Bray (NSW)

  • 11-Jul-2014 Best of Breed

    TCDSS #1 [CH] (Judge was Mr. M. Arthur (NSW)

  • 6-Jul-2014 Best of Breed

    ASKDSC 345th [CH] (Judge was Mr C. Woodrow (Qld)

  • 6-Jul-2014 Best of Breed

    ASKDSC 346th [CH] (Judge was Mrs Margaret Webber (Q)

  • 5-Jul-2014 Best of Breed

    ASKDSC 343rd [CH] (Judge was Mr John Lewington (SA))

  • 5-Jul-2014 Best of Breed

    ASKDSC 344th [CH] (Judge was Mr Christopher Moore (VIC)

  • 4-Jul-2014 Best of Breed

    CASS [CH] (Judge was Mr Robert Beattie (WA)

  • 4-Jul-2014 Best of Breed

    ASKDSC 342nd [CH] (Judge was Mr Andrew Beattie (WA)

  • 14-Jun-2014 Best of Breed

    DogsNT 1 [CH] (Judge was Mrs R. Lane (Qld)

  • 14-Jun-2014 Best of Breed & ** OPEN IN GROUP **

    DogsNT 2 [CH] (Judge was Mrs Susan Hewinson (Qld)

  • 7-Jun-2014 BOB, Australian Bred In Group & **RUNNER UP IN GROUP**

    DABKC [CH] (Judge was Mrs R. Kemp (SA)

  • 24-May-2014 BOB, Open In Group & **BEST IN GROUP**

    DLKC #1 [CH] (Judge was Mrs. C. Redhead (SA)

  • 24-May-2014 Best of Breed

    DLKC #2 [CH] (Judge was Mr. R. Redhead (SA)

  • 10-May-2014 BOB, Australian Bred In Group & **RUNNER UP IN GROUP**

    DABKC [CH] (Judge was Mr. G. Vernon (NSW)

  • 4-May-2014 Best of Breed

    ASKDSC 339 [CH] (Judge was Mr S. Schwerdt (SA)

  • 4-May-2014 Best of Breed

    ASKDSC 340 [CH] (Judge was Mr John Burgess (Qld)

  • 4-May-2014 Best of Breed

    ASKDSC 341 [CH] (Judge was Ms Caroline Stuart (NSW)

  • 3-May-2014 Best of Breed & ** AUSTRALIAN BRED IN GROUP **

    ASKDSC 337 [CH] (Judge was Mrs Rena Henderson (Qld)

  • 3-May-2014 Best of Breed

    ASKDSC 338 [CH] (Judge was Mr Kenneth Iggledon )Qld)

  • 19-Apr-2014 Best of Breed

    SDHC [CH] (Judge was Dr. F. McEvoy (SA)

  • 5-Apr-2014 BCC & Runner up of Breed

    DLKC [CH] (Judge was Ms Kaye Mcghie (Qld)

  • 15-Mar-2014 BCC & Runner up of Breed

    DogsNT [CH] (Judge was Ms. Julie Ireland (Q)

  • 1-Mar-2014 Best of Breed & ** AUSTRALIAN BRED IN GROUP **

    ASKDSC 334th [CH] (Judge was Ms Jacqui Weekes (Vic)

  • 1-Mar-2014 Best of Breed & ** AUSTRALIAN BRED IN GROUP **

    ASKDSC 335th [CH] (Judge was Ms Yvonne Meintjes (NSW)

  • 1-Mar-2014 Best of Breed

    ASKDSC 336th [CH] (Judge was Ms Edwina Thomas (NSW)

  • 8-Feb-2014 Best of Breed

    DABKC [CH] (Judge was Ms Susan Packer (SA)

  • 9-Nov-2013 BCC & Runner up of Breed

    ASKDSC 331st [CH] (Judge was Mrs Bente Marker (Qld)

  • 9-Nov-2013 BCC & Runner up of Breed

    ASKDSC 332nd [CH] (Judge was Mrs D. Patterson (SA)

  • 9-Nov-2013 Best of Breed

    ASKDSC 333rd [CH] (Judge was Mr K. McMillan (NSW)

  • 12-Oct-2013 BCC & Runner up of Breed

    DLKC [CH] (Judge was Ms. D. Norman (Qld)

  • 21-Sep-2013 BCC, Runner up of Breed & Intermediate Of Breed

    DABKC Grp 3 Spec Ch Show [CH] (Judge was Mr. J. S. Beckett (NT)

  • 7-Sep-2013 BCC, Runner Up Best Of Breed & **INTERMEDIATE IN GROUP**

    SDHC #1 [CH] (Judge was Mrs G Hovey-Jacobs (Qld)

  • 7-Sep-2013 BCC & Runner up of Breed

    SDHC #2 [CH] (Judge was Mrs D Jovanovich (Qld)

  • 4-Aug-2013 BCC, Runner Up Best Of Breed & **INTERMEDIATE IN GROUP**

    DogsNT 3 [CH] (Judge was Ms. S. Monk (WA)

  • 4-Aug-2013 BCC & Runner up of Breed

    DogsNT 4 [CH] (Judge was Mr. M. Bungey (WA)

  • 3-Aug-2013 BCC & Runner up of Breed

    DogsNT 1 [CH] (Judge was Mr. W. Schnitzer (SA)

  • 3-Aug-2013 BCC & Runner up of Breed

    DogsNT 2 [CH] (Judge was Mr. Eric Soti (SA)

  • 28-Jul-2013 BCC, Runner up of Breed & Best Brace (Prop Class)

    PGC Spec Show [CH] (Judge was Mrs A O'Keefe (NSW)

  • 26-Jul-2013 BCC & Runner up of Breed

    Darwin Royal Show [CH] (Judge was Mrs Marie Merchant (SA)

  • 20-Jul-2013 BCC & Runner up of Breed

    SDHC #1 [CH] (Judge was Ms. K. King (SA)

  • 20-Jul-2013 BCC & Runner up of Breed

    SDHC #2 [CH] (Judge was Mr. P. Martin (SA)

  • 13-Jul-2013 BCC, Runner Up Best Of Breed & INTERMEDIATE IN GROUP

    TCDSS #2 [CH] (Judge was Mrs Linda Stevens (ACT)

  • 12-Jul-2013 BCC, Runner Up Best Of Breed & INTERMEDIATE IN GROUP

    TCDSS #1 [CH] (Judge was Mrs June Weston (ACT)

  • 7-Jul-2013 BCC & Runner up of Breed

    ASKDSC 326th [CH] (Judge was Mr Ken Hammond (NSW)

  • 7-Jul-2013 BCC & Runner up of Breed

    ASKDSC 327th [CH] (Judge was Mrs N Hammond-Robertson (NSW)

  • 6-Jul-2013 BCC & Runner up of Breed

    ASKDSC 324th [CH] (Judge was Mrs Sandra McMahon (NSW)

  • 6-Jul-2013 BCC & Runner up of Breed

    ASKDSC 325th [CH] (Judge was Mrs Pat Hall (NSW)

  • 5-Jul-2013 BCC & Runner up of Breed

    CASS [CH] (Judge was Mr Brett Thompson (NSW)

  • 5-Jul-2013 BCC & Runner up of Breed

    ASKDSC 323rd [CH] (Judge was Mr Ben Luxton (SA)

  • 8-Jun-2013 BCC, Runner Up Best Of Breed & ** INTERMEDIATE IN SHOW **

    SDHC [CH] (Judge was Mr S. Schwerdt (SA)

  • 25-May-2013 BCC, Runner Up Best Of Breed & **INTERMEDIATE IN GROUP**

    DLKC #1 [CH] (Judge was Mr. J. Burgess (Qld)

  • 25-May-2013 BCC, Runner Up Best Of Breed & **INTERMEDIATE IN GROUP**

    DLKC #2 [CH] (Judge was Ms. S. Bendixon (Qld)

  • 6-May-2013 T1 - Qualifying Score/Pass

    ASKDSC 3rd Tracking Trial [TR] (Judge was Ms Sheila Smith (SA)

  • 5-May-2013 BCC & Runner up of Breed

    ASKDSC 320th [CH] (Judge was Mrs Judy Horton (Vic)

  • 5-May-2013 BCC & Runner up of Breed

    ASKDSC 321st [CH] (Judge was Mrs C. Pearen (Qld)

  • 5-May-2013 BCC & Runner up of Breed

    ASKDSC 322nd [CH] (Judge was Mrs Lynn Harwood (Vic)

  • 4-May-2013 BCC & Runner up of Breed

    ASKDSC 318th [CH] (Judge was Dr M. Byrne (WA)

  • 4-May-2013 BCC & Runner up of Breed

    ASKDSC 319th [CH] (Judge was Mr Robert Lucas (NSW)

  • 20-Apr-2013 BCC & Runner up of Breed

    SDHC [CH] (Judge was Mrs J Butterfield (SA)

  • 6-Apr-2013 BCC & Best of Breed

    DLKC [CH] (Judge was Mr C. Woodrow (Qld)

  • 9-Mar-2013 BOB, Runner Up In Group & ** INTERMEDIATE IN SHOW **

    DABKC [CH] (Judge was Mrs. J. Campbell (Vic)

  • 2-Mar-2013 Best Of Breed & **INTERMEDIATE IN GROUP**

    ASKDSC 315th [CH] (Judge was Ms Esther Joseph (Vic)

  • 2-Mar-2013 Best of Breed

    ASKDSC 316th [CH] (Judge was Mr Geoff Love (SA)

  • 2-Mar-2013 Best of Breed

    ASKDSC 317th [CH] (Judge was Mrs Linda Buckley (ACT)

  • 9-Feb-2013 BCC, Runner Up Best Of Breed & **INTERMEDIATE IN GROUP**

    DogsNT [CH] (Judge was Dr. M. Woods (Canada)

  • 26-Jan-2013 BOB, Intermediate In Group & **BEST IN GROUP**

    DLKC [CH] (Judge was Mr. P. Bennett (SA)

  • 1-Dec-2012 BCC, Runner Up Best Of Breed & INTERMEDIATE IN GROUP

    SDHC [CH] (Judge was Mr W. Godfrey (SA)

  • 10-Nov-2012 BCC, Runner up of Breed & ** INTERMEDIATE IN GROUP **

    ASKDSC 312th [CH] (Judge was Mrs N. Zimmerle (Qld)

  • 10-Nov-2012 BCC, Runner up of Breed & ** INTERMEDIATE IN GROUP **

    ASKDSC 312th [CH] (Judge was Mr. D. Tidswell (SA)

  • 10-Nov-2012 BCC, Runner up of Breed & ** INTERMEDIATE IN GROUP **

    ASKDSC 314th [CH] (Judge was Mrs. D. Jovanovic (Qld)

  • 3-Nov-2012 Best of Breed, Intermediate in Group & ** RUNNER UP IN GROUP **

    DABKC [CH] (Judge was Mr D. McGreevy (Qld)

  • 6-Oct-2012 BCC & Runner up of Breed

    DLKC [CH] (Judge was Mrs J. Horton (Vic)

  • 8-Sep-2012 BCC, Runner Up Best Of Breed & INTERMEDIATE IN GROUP

    SDHC # 1 [CH] (Judge was Mrs P. Hall (NSW)

  • 8-Sep-2012 BCC, Runner Up Best Of Breed & INTERMEDIATE IN GROUP

    SDHC # 2 [CH] (Judge was Mrs S. McMahon (NSW)

  • 5-Aug-2012 BCC & Runner up of Breed

    DogsNT #1 [CH] (Judge was Mrs. C. Butler (NSW)

  • 5-Aug-2012 BCC & Runner up of Breed

    DogsNT #2 [CH] (Judge was Mr. L. Butler (NSW)

  • 4-Aug-2012 BCC & Runner up of Breed

    DogsNT #1 [CH] (Judge was Mr Ron Besoff (NSW)

  • 4-Aug-2012 BCC & Runner up of Breed

    DogsNT #2 [CH] (Judge was Mrs D. Besoff (NSW)

  • 29-Jul-2012 BCC & Runner up of Breed

    PGC Spec Show [CH] (Judge was Mr Michael Looby (Vic)

  • 27-Jul-2012 BCC & Runner up of Breed

    Royal Darwin Show [CH] (Judge was Mr Andrew Burt (Vic)

  • 22-Jul-2012 BCC & Runner up of Breed

    SDHC # 1 [CH] (Judge was Mrs. S. Shrigley (Tas)

  • 22-Jul-2012 BCC & Runner up of Breed

    SDHC # 2 [CH] (Judge was Mrs. S. Grey (Tas)

  • 21-Jul-2012 BCC & Runner up of Breed

    SDHC # 1 [CH] (Judge was Mrs. L. Harwood (Vic)

  • 21-Jul-2012 BCC, Runner Up Best Of Breed & INTERMEDIATE IN GROUP

    SDHC # 2 [CH] (Judge was Mrs. L. Chalmers (NZ)

  • 14-Jul-2012 BCC & Runner up of Breed

    TCDSS #2 [CH] (Judge was Mrs Helen Furber (NSW)

  • 13-Jul-2012 BOB & Intermediate In Group

    TCDSS #1 [CH] (Judge was Mrs Helen Weil (Qld)

  • 8-Jul-2012 BCC & Runner up of Breed

    ASKDSC 307th [CH] (Judge was Mr Edward Pickering (NSW)

  • 8-Jul-2012 BCC & Runner up of Breed

    ASKDSC 308th [CH] (Judge was Ms Christine Davis (NSW)

  • 7-Jul-2012 BCC & Runner up of Breed

    ASKDSC 305th [CH] (Judge was Ms Tabatha Buckley (ACT)

  • 7-Jul-2012 BCC & Runner up of Breed

    ASKDSC 306th [CH] (Judge was Mrs Val Carter (SA)

  • 6-Jul-2012 Best of Breed

    CASS 53rd Show [CH] (Judge was Mrs Fay Harris (Tas)

  • 6-Jul-2012 BCC & Runner up of Breed

    ASKDSC 304th [CH] (Judge was Prof Brian Corbett (Vic)

  • 16-Jun-2012 BOB, Junior In Group & BEST IN GROUP

    SDHC [CH] (Judge was Mr G. Blyth (Tas)

  • 26-May-2012 BCC, Runner Up Best Of Breed & JUNIOR IN GROUP

    DLKC #1 [CH] (Judge was Ms T. Sloan (Tas)

  • 26-May-2012 BCC, Runner Up Best Of Breed & JUNIOR IN GROUP

    DLKC #2 [CH] (Judge was Mrs Justine Blyth (Tas)

  • 13-May-2012 BCC, Runner Up Best Of Breed & JUNIOR IN GROUP

    DABKC [CH] (Judge was Mr Max Winch (Qld)

  • 7-May-2012 BCC, Runner Up Best Of Breed & JUNIOR IN GROUP

    ASKC 303rd Ch Show [CH] (Judge was Mrs Dianne Besoff (NSW)

  • 6-May-2012 Best of Breed & JUNIOR IN GROUP

    ASKC 301st Ch Show [CH] (Judge was Ms Glenda Goller (Qld)

  • 6-May-2012 BCC, Runner Up Best Of Breed & JUNIOR IN GROUP

    ASKC 302nd Ch Show [CH] (Judge was Mr Ron Besoff (NSW)

  • 5-May-2012 BCC & Runner Up Best Of Breed

    ASKC 299th Ch Show [CH] (Judge was Mr John Clark (NZ)

  • 5-May-2012 BCC & Runner Up Best Of Breed & Junior In Group

    ASKC 300th Ch Show [CH] (Judge was Mrs Denise Clark (NZ)

  • 21-Apr-2012 BCC, Runner Up Best Of Breed & JUNIOR IN GROUP

    SDHC [CH] (Judge was Mr Hugh Gent OAM (NSW)