Aust Sup Ch Boldstar Ampo Namba

For further information contact:

Contact :
Robyn and Melissa Herdman (Member Details)
Phone :
(07) 49340 327 / 0409 040 656
Email :
Send Email
Pedigree for Aust Sup Ch Boldstar Ampo Namba
Sire : Gr Ch Jakaky Strutya Struff S: Gr Ch Barrajy Party Guest S: Barrajy Man About Town
D: Barrajy Fleur Gold Star
D: Ch Jakaky Norbu Zigsa S: Ch Mahara Prince Scooter
D: Ch Boldstar Gypsi Danca
Dam : Gr Ch Boldstar Mystic Dream S: Ch Barrajy Dream Weava S: Barrajy Impossible Dream
D: Aristic Demalza
D: Ch Boldstar Appyl Pryncess S: Fayrelyn Tybetan Bear
D: Ch Boldstar Shes Apples

Recent Results

  • 7-Jun-13 Best in Group, State Bred in Group

    Rockhampton Show Society Ch Show [CH] (Judge was Mr R Ogden)

  • 25-May-13 Runner Up in Show, State Bred in Show

    Sarina Kennel Club Inc Ch Show [CH] (Judge was Mrs C Redhead)

  • 25-May-13 Best of Breed, State Bred in Group

    Sarina Kennel Club Inc Ch Show 2 [CH] (Judge was Mrs P Hartnett (SA))

  • 18-May-13 Best of Breed, State Bred in Group

    Callide Valley A & P Socitey Ch Show [CH] (Judge was Mrs G Hovey-Jacobs)

  • 5-May-13 Best of Breed, State Bred in Group

    Rockhampton Kennel Club Inc Ch Show [CH] (Judge was Mr M Derbyshire)

  • 4-May-13 Best of Breed, State Bred in Group

    Capricorn Coast Kennel Club Ch Show [CH] (Judge was Mrs S Patterson)

  • 28-Apr-13 Best in Group, State Bred in Group

    Caves A & P Society Ch Show [CH] (Judge was Mrs S Tringham)

  • 31-Mar-13 Best of Breed

    Bundaberg Canine Club Inc Ch Show [CH] (Judge was Mrs D Duffin (VIC))

  • 30-Mar-13 Best of Breed, State Bred in Group

    Gladstone Kennel Club Inc Ch Show [CH] (Judge was Mr T Thomas)

  • 23-Mar-13 Best of Breed, State Bred in Group

    Gladstone Kennel Club Inc Ch Show [CH] (Judge was Mrs M Hartnett (SA))

  • 22-Mar-13 Best of Breed, State Bred in Group

    Gladston Kennel Club Inc Ch Show [CH] (Judge was Mrs I Glynn (SA))

  • 16-Mar-13 Best in Group, State Bred in Group

    Mackay Kennel Club Inc Ch Show [CH] (Judge was Mr R Cleland (SA))

  • 16-Mar-13 Best in Group, State Bred in Group

    Mackay Kennel Club Inc Ch Show [CH] (Judge was Ms D Tyssen (NZ))

  • 3-Mar-13 Best in Group, State Bred in Show

    Callid Valley Kennel Club Ch Show [CH] (Judge was Mrs P Thomas (NSW))

  • 2-Mar-13 Best in Group, State Bred in Show

    Callide Valley Kennel Club Ch Show [CH] (Judge was Mrs E Knox (NSW))

  • 24-Feb-13 Best in Group, State Bred in Show

    Mt Morgan Bouldercombe KC Ch Show [CH] (Judge was Mr N Trainor (NZ))

  • 23-Feb-13 Best in Group

    Mt Morgan Bouldercombe Kennel Club Ch Sh [CH] (Judge was Mrs S Rickard (Vic))

  • 3-Nov-12 Best of Breed, Intermediate in Group

    Mackay Kennel Club Inc Ch Show [CH] (Judge was Ms K Martin (NZ))

  • 6-Oct-12 Best in Group

    Gladstone Kennel Club Inc Ch Show [CH] (Judge was Mrs S Mashford (Vic))

  • 23-Sep-12 BEST IN SHOW

    Zone 2 Support Show Ch Show [CH] (Judge was Mrs N Zimmerle)

  • 22-Sep-12 Best of Breed, Best in Group, Runner Up in Show, Intermediate in Show

    Zone 2 Support Show Ch Show [CH] (Judge was Mr A Brown)

  • 16-Sep-12 Best of Breed, Intermediate in Group

    Bundaberg Canine Club Inc Ch show [CH] (Judge was Mr K Brown (NZ))

  • 15-Sep-12 Best of Breed

    Bundaberg Canine Club Inc Ch Show [CH] (Judge was Mr G Whitfield (NZ))

  • 9-Sep-12 Best of Breed, Runner Up in Group, Intermediate in Show

    Capricorn Coast Kennel Club Ch Show [CH] (Judge was Mrs R Ralphs (NSW))

  • 8-Sep-12 Best of Breed, Runner Up in Group, Intermediate in Group

    Capricorn Coast Kennel Club Ch Show [CH] (Judge was Mrs Y Meintjes (NSW))

  • 2-Sep-12 Best of Breed, Runner up in Group, Intermediate in Show

    Rockhampton Kennel Club Ch Show [CH] (Judge was Mrs H Cramer (NSW))

  • 1-Sep-12 Best of Breed, Runner Up in Group, Intermediate in Group

    Rockhampton Kennel Club Ch Show [CH] (Judge was Mrs V Morrow (NSW))

  • 1-Sep-12 Runner Up in Show, Intermediate in Show

    Rockhampton Kennel Club Ch Show 2 [CH] (Judge was Mr T Pickering (NSW))

  • 19-Aug-12 Reserve Challenge Dog

    Toy Dog Club of Qld Ch Show [CH] (Judge was Mr J Sheppard (NSW))

  • 5-Aug-12 Runner Up in Group

    Sarina Kennel Club [OP] (Judge was Mrs G McNeill)

  • 5-Aug-12 Best of Breed, Runner up in Group, Intermediate in Group

    Sarina Kennel Club Ch Show [CH] (Judge was R Lane)

  • 4-Aug-12 Best in Group, Intermediate in Group

    Sarina Ag Show [CH] (Judge was Mr N Jackson for Mr K Chapman)

  • 22-Jul-12 Best of Breed, Best in Group, Intermediate in Show

    Mt Morgan Bouldercombe KC Ch Show [CH] (Judge was Mr T Syme (Vic), Mrs L Black (Vic))

  • 21-Jul-12 Challenge Dog, Best of Breed, Runner up in Group,Intermediate in Show

    Rockhampton Kennel Club Ch Show [CH] (Judge was Mrs L Black (Vic), Mr T Syme (Vic))

  • 21-Jul-12 Best in Group, Runner up in Show, Intermediate in Show

    Rockhampton Kennel Club Open Show [OP] (Judge was Mr P Tjerkstra)

  • 8-Jul-12 Best of Breed

    Callide Valley Canine Club Ch Show [CH] (Judge was Ms E Joseph (Vic))

  • 7-Jul-12 Best of Breed, Intermediate in Show

    CQ Toy Dog Club Ch Show [CH] (Judge was Mrs C Garvey-Webb (NZ))

  • 7-Jul-12 Best of Breed

    CQ Toy Dog Club Open Show [OP] (Judge was Mr G Wilshire)

  • 7-Jul-12 Best of Breed, Intermediate in Group

    Callide Valley Canine Club Ch Show [CH] (Judge was Mrs J Weeks (Vic))

  • 5-Jul-12 Best of Breed, Runner Up in Group, Intermediate in Group

    Sarina Kennel Club [CH] (Judge was R Lane)

  • 21-Jun-12 Challenge Dog, Best of Breed, Best in Group

    Mackay Show Association Ch Show [CH] (Judge was Mrs BH Marker)

  • 17-Jun-12 Challenge Dog, Best of Breed

    Toy Dog Club of North Qld Ch Show 3 [CH] (Judge was Mrs A Rhodes (Vic))

  • 16-Jun-12 BEST IN SHOW

    Toy Dog Club of North Qld Open Show 2 [OP] (Judge was Mr P Tjerkstra)

  • 16-Jun-12 Reserve Dog Challenge

    Toy Dog Club of North Qld Ch Show 1 [CH] (Judge was Mr J Camac (Vic))

  • 8-Jun-12 BEST IN SHOW

    Rockhampton Show Society Ch Show [CH] (Judge was Mrs B Balaam)

  • 6-Jun-12 Challenge Dog/Best of Breed/Best in Group/Intermediate Group

    Emerald Show Society Ch Show [CH] (Judge was Miss K Tosi)

  • 19-May-12 Challenge Dog/Best of Breed/Best in Group/Intermediate in Group

    Callide Valley A & P Society Ch Show [CH] (Judge was Mrs S Taylor)

  • 6-May-12 Challenge Dog/Best of Breed/Reserve in Group

    Rockhampton Kennel Club Ch Show [CH] (Judge was Mr G Vernon (NSW))

  • 5-May-12 Challenge Dog/Best of Breed

    Capricorn Coast Kennel Club Ch Show [CH] (Judge was Ms M Patten (NSW))

  • 29-Apr-12 Challenge Dog/Best of Breed/Reserve in Group/Intermediate in Group

    Caves A & P Society Ch Show [CH] (Judge was Mr A Brown)

  • 28-Apr-12 Challenge Dog/Best of Breed/Best in Group/BEST IN SHOW

    Monto Show Society Ch Show [CH] (Judge was Mrs C Keong)

  • 15-Apr-12 Challenge Dog/Best of Breed

    Pioneer Valley Kennel Club Ch Show [CH] (Judge was Mr J Thompson (Vic))

  • 14-Apr-12 Challenge Dog/Best of Breed/Reserve in Group/Intermediate in Show

    Pioneer Valley Kennel Club Ch Show [CH] (Judge was Mrs D Duffin (Vic))