Multi R/U BIG Aust Grand Ch Kelprin Heez Just Grand

Zorro is a beautifull natured boy.
He has correct scissor bite. Very sound well moving boy. Lovely head.

Health testing
Pattern B carrier for Prcd
PLL :- Clear
Genetic :- Orivet DNA Genetically tested

Multi R/U BIG winner
2015 Brisbane Royal BEST OF BREED.
Open in Show winner 2016

Newsflash: Zorro was awarded his Grand Champion title on the 15/01/2016

For further information contact:

Contact :
Melissa Powell (Member Details)
Phone :
0431104771
Email :
Send Email
Pedigree for Multi R/U BIG Aust Grand Ch Kelprin Heez Just Grand
Sire : Austrax Cruiser S: Austrax Sequel S: Ch. Baiamul Bushmans Book
D: Austrax Natural Ace
D: Austrax Panda Patches S: Ch.Baiamul Bushmans Book
D: Austrax Trademark
Dam : Redblubigger Just A Khya S: Coomablue Royal Rex S: Ch.Coomablue Red Alert
D: Ch.Coomablue Tia
D: Coomablue Belly Ellie S: Jabaluka Cattle Zig Zag
D: Coomablue Sharaz

Recent Results

  • 15-Dec-2017 Best of Breed

    Dogs Qld Directors Show [CH] (Judge was Mr M Hewitt (NSW))

  • 9-Dec-2017 Best of Breed

    Maree Kennel Club Inc McGrath Foundation [CH] (Judge was Mr J Beckett (NT))

  • 4-Nov-2017 Best of Breed, DCC & Open of Breed

    Maryborough Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr J Comerford (NSW))

  • 28-Oct-2017 Best of Breed, DCC & Open of Breed

    Ipswich Kennel Club (Show 1) [CH] (Judge was Miss A Adamopoulos)

  • 16-Sep-2017 Challange Dog & Rubob

    Beenleigh Show Society [CH] (Judge was Miss G Goller)

  • 15-Sep-2017 Challange Dog & Rubob

    Noosa Show Society [CH] (Judge was Mrs J Reilly)

  • 10-Sep-2017 Challange Dog, RUBOB

    Redcliffe Peninsula Kennel Club [CH] (Judge was Mrs B Shepherdson (SA))

  • 10-Sep-2017 Best of Breed, DCC & Open in Group

    Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Miss L Carpenter (QLD))

  • 9-Sep-2017 Best of Breed, DCC & Open of Breed, RUBIG.

    Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mr J Canellis (NSW))

  • 6-Aug-2017 Best of Breed, DCC & Open of Breed

    Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J Blyth (Tas))

  • 5-Aug-2017 Best of Breed, DCC & Open of Breed

    Pine Rivers A.H & I Association [CH] (Judge was Mr W Ranie (ACT))

  • 22-Jul-2017 Best of Breed, DCC and Open of Breed

    Kennel Association of Queensland [CH] (Judge was Dr A Kasemsanta (Thailand))

  • 21-Jul-2017 Best of Breed, Dog CC and Open of Breed

    Kennel Association of Queensland [CH] (Judge was Dr P Nisalak (Thailand))

  • 28-May-2017 Best of Breed, DCC & Open of Breed

    Maryborough Kennel Club [CH] (Judge was Mrs R Ralphs (nsw))

  • 27-May-2017 Best of Breed, DCC & Open of Breed, Open in Group

    Maryborough Kennel Club [CH] (Judge was Ms M Schelbach)

  • 30-Apr-2017 DCC & RUBOB

    Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Dr J Mesach (Indonesia))

  • 25-Apr-2017 Best of Breed, DCC & Open of Breed, Open in Group

    Anzac Day Show [CH] (Judge was Mr Glenn Moore (Vic))

  • 17-Apr-2017 Best of Breed, DCC and Open of Breed & Open in Group

    Bundaberg Canine Club Inc [CH] (Judge was Mr N Davidovic (Serbia))

  • 16-Apr-2017 Best of Breed, DCC and Open of Breed

    Bundaberg Canine Club Inc (Show 1) [CH] (Judge was Mrs C Ringstrom (Canada))

  • 16-Apr-2017 Best of Breed, DCC and Open of Breed & Open in Group

    Bundaberg Canine Club Inc (Show 2) [CH] (Judge was Mrs N Davidovic (Serbia))

  • 15-Apr-2017 Best of Breed, DCC and Open of Breed & RUIG

    Bundaberg Canine Club Inc (Show 2) [CH] (Judge was Mrs A Knoll (Brazil))

  • 15-Apr-2017 Best of Breed, DCC and Open of Breed

    Bundaberg Canine Club Inc (Show 1) [CH] (Judge was Mr S Sharma (India))

  • 14-Apr-2017 Best of Breed, Dog CC and Open of Breed

    Bundaberg Canine Club Inc [CH] (Judge was Mrs D Heck (Canada))

  • 9-Apr-2017 Best of Breed, DCC & Open of Breed

    Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Miss V Royston (NSW))

  • 18-Feb-2017 Best of Breed, DCC & Open of Breed

    Redcliffe Peninsula Kennel Club [CH] (Judge was Miss B Daines (Nsw))

  • 7-Jan-2017 Best of Breed, DCC & Open of Breed

    Maryborough Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr G Missen (VIC))

  • 18-Dec-2016 Challange Dog

    Zone 1 Grounds Committee [CH] (Judge was Mrs E Maitland (SA))

  • 16-Dec-2016 Best of Breed, DCC & Open of Breed

    Dogs Qld Directors Show [CH] (Judge was Mr K Brown (NZ))

  • 19-Nov-2016 Best of Breed, DCC & Open of Breed

    Caboolture Kennel Club [CH] (Judge was Mr B Harris (NZ))

  • 18-Nov-2016 Best of Breed, DCC & Open of Breed

    Caboolture Kennel Club [CH] (Judge was Ms Y Savard (CANADA ))

  • 17-Nov-2016 Best of Breed, Dog CC, Open of Breed

    Caboolture Kennel Club [CH] (Judge was Mrs L Harris (NZ))

  • 30-Oct-2016 Dog CC, Best of Breed

    Maryborough Kennel Club [CH] (Judge was Miss K Tosi)

  • 29-Oct-2016 Challange Dog

    Maryborough Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S Gartner (Nsw))

  • 23-Oct-2016 Best of Breed Dcc Open of Breed

    Dog of the Year Support Show [CH] (Judge was Mr Z Silva (Portugal))

  • 15-Oct-2016 Challange Dog

    Ipswich Kennel Club [CH] (Judge was Mrs L Nielsen)

  • 18-Sep-2016 Dog CC, Best of Breed

    Dog of the Year Support Show [CH] (Judge was Mr G Ayala (Guatemala))

  • 17-Sep-2016 Dog CC, Best of Breed and Group 4

    Dog of the Year Support Show [CH] (Judge was Mr L Silver (Brazil))

  • 9-Sep-2016 Dog CC, Best of Breed

    Allora Kennel Club Inc (Show 2) [CH] (Judge was Mr G Kerr)

  • 4-Sep-2016 Dog CC, RU Best of Breed

    Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mr S Sandford (NZ))

  • 4-Sep-2016 Dog CC, Best of Breed

    Redcliffe Peninsula Kennel Club [CH] (Judge was Mr R Stoate (Vic))

  • 3-Sep-2016 Dog CC, Best of Breed

    Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs C Stoate (Vic))

  • 28-Aug-2016 Dog CC, Best of Breed

    Burnett Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S McMahon (Nsw))

  • 27-Aug-2016 Dog CC, Best of Breed, Best Open in Group

    Wondai A.P & I Society [CH] (Judge was Mrs J Horton (Vic))

  • 31-Jul-2016 Best of Breed & Runner up in group

    Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mrs G Cook (Vic))

  • 30-Jul-2016 Best of Breed, Best Open in Group & Best Open in Show

    Pine Rivers A.H. & I. Association [CH] (Judge was Mr T Valli (Nsw))

  • 30-Jul-2016 reserve challange dog/ rubob

    Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mrs K Cannon (Nsw))

  • 24-Jul-2016 reserve challange dog/ rubob

    Ladies Kennel Club of Qld [CH] (Judge was Mrs S Bownds (Nsw))

  • 23-Jul-2016 reserve challange dog/ rubob

    Ladies Kennel Club of Qld [CH] (Judge was Mr W Greasley (Vic))

  • 9-Jul-2016 Best of Breed, Dog CC, Open of Breed

    Samford & District Show Society Inc [CH] (Judge was Mrs D Fenton (NSW))

  • 18-Jun-2016 Challange Dog & Rubob

    Woodford A P & I Society Inc [CH] (Judge was Ms E Brown)

  • 12-Jun-2016 reserve challange dog/ rubob

    Ipswich Kennel Club [CH] (Judge was Mr P Gonzales-Teja)

  • 11-Jun-2016 Best of Breed, Dog CC, Best Headed, Open in Show

    Cattle Dog & Kelpie Club of Qld [OP] (Judge was Mr J Mitchell)

  • 29-May-2016 Best of Breed, Dog CC, Open of Breed

    Lockyer Valley Kennel Club [CH] (Judge was Ms M Dalos (SA))

  • 15-May-2016 Best of Breed, Dog CC, Open of Breed

    Sunshine Coast Kennel Club [CH] (Judge was Mr C Greer)

  • 14-May-2016 Best of Breed, Dog CC, Open of Breed

    Sunshine Coast Kennel Club [CH] (Judge was Mr D Mahoney (Nsw))

  • 13-May-2016 Best of Breed, Dog CC, Open of Breed

    Sunshine Coast Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J Campbell (Vic))

  • 2-May-2016 Best of Breed, Dog CC, Open of Breed

    Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Mr K McMillan (Nsw))

  • 17-Apr-2016 Reserve challange dog

    Kennel Association of Queensland [CH] (Judge was Mrs D Dryburgh (NSW))

  • 8-Apr-2016 Reserve challange dog

    Toowoomba Royal Show [CH] (Judge was Mr E Aguilo (Chile))

  • 28-Mar-2016 reserve challange dog

    Bundaberg Canine Club Inc [CH] (Judge was Mr S Salud (Philippines))

  • 27-Mar-2016 Challange Dog & Rubob

    Bundaberg Canine Club Inc Show 1 [CH] (Judge was Mr P Machen (Canada))

  • 27-Mar-2016 reserve challange dog/ rubob

    Bundaberg Canine Club Inc Show 2 [CH] (Judge was Mr T Oo Hock (Malaysia))

  • 26-Mar-2016 Best of Breed

    Bundaberg Canine Club Inc Show 1 [CH] (Judge was Mrs O Gagne)

  • 26-Mar-2016 reserve challange dog/ rubob

    Bundaberg Canine Club Inc Show 2 [CH] (Judge was Mrs J Keenan (Vic))

  • 25-Mar-2016 Challange Dog & Rubob

    Bundaberg Canine Club Inc [CH] (Judge was Mr F Van Derspuy (R.S.A))

  • 20-Mar-2016 Challange Dog & Rubob

    Beaudesert Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs J Egan (SA))

  • 28-Feb-2016 Best of Breed

    Gympie & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Amanda Everson (Qld))

  • 7-Feb-2016 Best of Breed

    Armidale All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S Patterson (Nsw))

  • 24-Jan-2016 Challange Dog/Rubob

    Gold Coast Canine Club Show 2 [CH] (Judge was Mr M Yates)

  • 23-Jan-2016 Best of Breed

    Gold Coast Canine Club [CH] (Judge was Mr G Doyle (Nz))

  • 9-Jan-2016 Best of Breed

    Darling Downs Kennel Club Inc [CH] (Judge was Miss M Joyce (Vic))

  • 1-Jan-2016 Challange Dog

    Lockyer Valley Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr B Clarke (Qld))

  • 22-Nov-2015 Best of Breed

    Caboolture Kennel Club Spring Spectacula [CH] (Judge was Mr D Seow (Malaysia))

  • 15-Nov-2015 Challange Dog

    Sunshine Coast Kennel Club [CH] (Judge was Mr A Fry (vic))

  • 14-Nov-2015 Challange Dog/Rubob

    Sunshine Coast Kennel Club [CH] (Judge was Mrs B Marker)

  • 25-Oct-2015 Challange Dog/Rubob

    Dog of the Year Committee [CH] (Judge was Carol Mccallum Immelman)

  • 11-Oct-2015 Challange Dog

    Waterloo Bay Kennel Club [CH] (Judge was Ms J Sullivan (vic))

  • 10-Oct-2015 Challange Dog

    Waterloo Bay Kennel Club [CH] (Judge was Mrs R Wallis (vic))

  • 10-Oct-2015 Challange Dog

    Waterloo Bay Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S Marshall (vic))

  • 4-Oct-2015 Best of Breed

    Maree-Beaudesert Kennel Club [CH] (Judge was Mr T Achariyawan)

  • 3-Oct-2015 Challange Dog

    Maree-Beaudesert Kennel Club [CH] (Judge was Ms L Horne)

  • 20-Sep-2015 Best of Breed

    Dog of the Year Committee [CH] (Judge was Dr U 0zkanal (Turkey))

  • 13-Aug-2015 Best of Breed

    Royal Queensland Show [CH] (Judge was A Savva)

  • 2-Aug-2015 Challange Dog/Rubob

    Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mr B Farrel (NSW))

  • 1-Aug-2015 Challange Dog/Rubob

    Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mrs L Greer (NZ))

  • 25-Jul-2015 Best of Breed

    Ladies Kennel Association of Qld [CH] (Judge was Ms Y Smith (Tas))

  • 5-Jul-2015 Best of Breed

    Beenleigh & District Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr G Saltiel (NZ))

  • 4-Jul-2015 Challange Dog/Rubob

    Beenleigh & District Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs D O'Neill (NZ))

  • 20-Jun-2015 Challange Dog/Rubob

    Woodford A P & I Society Inc [CH] (Judge was Ms D Norman)

  • 14-Jun-2015 Challange Dog/Rubob

    Queensland Kennel Club [CH] (Judge was Mrs C Stoate (vic))

  • 13-Jun-2015 Best of Breed/Open in Group

    Queensland Kennel Club [CH] (Judge was Mr J Whitehead)

  • 8-Jun-2015 Challange Dog/Rubob

    Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Ms D Heck (Canada))

  • 6-Jun-2015 Best of Breed/RUBIS

    The Cattle Dog & Kelpie Club of Qld [OP] (Judge was Mr B James)

  • 5-Jun-2015 Best of Breed

    Caboolture PA & I Assoc [CH] (Judge was Mrs M Macbeth (Canada))

  • 30-May-2015 Best of Breed

    Lockyer Valley Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr R Cleland (sa))

  • 30-May-2015 Challange Dog

    Lockyer Valley Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr R Bridgford (vic))

  • 15-May-2015 Challange Dog/Rubob

    Gympie Show Society [CH] (Judge was Mrs P McLeod (Qld))

  • 2-May-2015 challange dog/ rubob

    Working Dog Club of Qld Show 2 [CH] (Judge was Mr A MacAndie (vic))

  • 2-May-2015 challange dog/ rubob

    Working Dog Club of Qld Show 2 [CH] (Judge was Mr A MacAndie (vic))

  • 25-Apr-2015 Challange dog

    Junior Kennel Club Show of Qld show 1 [CH] (Judge was Mr C Fynmore (nsw))

  • 25-Apr-2015 Best of Breed

    Junior Kennel Club Show of Qld show 2 [CH] (Judge was Mrs S Bownds (nsw))

  • 12-Apr-2015 Best of Breed

    Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Miss A Stanton (wa))

  • 29-Mar-2015 Reserve challange dog & Rubob

    Maree Kennel Club. Autumn Extravaganza [CH] (Judge was Mr G Maudlen (sa))

  • 28-Mar-2015 Best of Breed

    Maree Kennel Club. Autumn Extravaganza p [CH] (Judge was Mrs J Starky (nsw))

  • 19-Mar-2015 Reserve challange dog & Rubob

    Ras Toowoomba Royal Show [CH] (Judge was Mr J Rowton (canada))

  • 14-Feb-2015 Challange dog

    Redcliffe Peninsula Kennel Club [CH] (Judge was Mrs E Jackson (WA))

  • 6-Feb-2015 Challange dog/rubob

    Armidale A.B.K.C. Inc [CH] (Judge was Mrs A Lane (vic))

  • 17-Jan-2015 Challange Dog/Rubob

    Darling Downs Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs K Finlayson (nsw))

  • 4-Jan-2015 Best of Breed

    Maryborough Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs K McGhie (qld))

  • 3-Jan-2015 Best of Breed

    Maryborough Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs D Johnston (nsw))

  • 23-Nov-2014 Best of Breed

    Caboolture Kennel Club [CH] (Judge was Mr E Neofytou (Cyprus))

  • 22-Nov-2014 Best of Breed

    Caboolture Kennel Club [CH] (Judge was Mrs F Browning-Cristina (SAF))

  • 21-Nov-2014 Best of Breed

    Caboolture Kennel Club [CH] (Judge was Dr C Molina (Bolivia))

  • 20-Nov-2014 Best of Breed

    Caboolture Kennel Club [CH] (Judge was Mr G Soares (Brazil))

  • 16-Nov-2014 Best of Breed/Open in Group

    Sunshine Coast Kennel Club [CH] (Judge was Ms R Bacich (nsw))

  • 15-Nov-2014 Best of Breed

    Sunshine Coast Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S Turner (vic))

  • 9-Nov-2014 Challange Dog/Rubob

    The Working Dog of Club of Nsw [CH] (Judge was Mr B Farrell (nsw))

  • 6-Oct-2014 Best of Breed

    Maree/Beaudesert K. Club [CH] (Judge was Ms P de Coning (SOUTH AFRICA))

  • 5-Oct-2014 Challange Dog

    Beaudesert/Maree KC Octoberfest-Show 2 [CH] (Judge was Mr P Lawless (IRELAND))

  • 4-Oct-2014 Challange Dog

    Maree/Beaudesert K. Club [CH] (Judge was Mrs J Lawless (IRELAND))

  • 21-Sep-2014 Best of Breed

    Dog of the Year Committee [CH] (Judge was Mr A Fry (VIC))

  • 14-Sep-2014 Challange Dog

    Darling Downs Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr D Hyde (ACT))

  • 13-Sep-2014 Best of Breed

    Allora Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs Dee Hyde (ACT))

  • 13-Sep-2014 Challange Dog

    Darling Downs Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs R Lane)

  • 12-Sep-2014 Challange Dog

    Allora Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr W F (Bill) Stevenson (NSW))

  • 12-Sep-2014 Challange Dog

    Allora Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs Elaine Knox (NSW))

  • 7-Sep-2014 Challange Dog

    Redcliffe Peninsula Kennel Club [CH] (Judge was Mr B Williams)

  • 7-Sep-2014 Challange Dog

    Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mr Garry Dryburgh (NSW))

  • 6-Sep-2014 Challange Dog

    Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Lynda Brundt)

  • 9-Aug-2014 Challange Dog/Rubob

    Royal Queensland Show [CH] (Judge was Z Omarov (GEORGIA))

  • 26-Jul-2014 Best of Breed

    Ladies Kennel Association of Qld [CH] (Judge was Mr R Britten (NSW))

  • 19-Jul-2014 Best of Breed

    Kennel Association of Qld [CH] (Judge was Mr J Pawar ( INDIA))

  • 6-Jul-2014 Best of Breed

    Beenleigh & District Kennel Club [CH] (Judge was Dr A Wardhana (INDONESIA))

  • 29-Jun-2014 Best of Breed

    Gympie & District Kennel Club [CH] (Judge was Ms Y Mientjes (NSW))

  • 27-Jun-2014 Best of Breed

    Redcliffe A.H.& I Society Inc [CH] (Judge was Mr C Woodrow)

  • 15-Jun-2014 Best of Breed

    Queensland Kennel Council [CH] (Judge was Mrs J Gotch (NSW))

  • 16-May-2014 Challange Dog

    Gympie & District Show Society [CH] (Judge was Ms R Green (QLD))

  • 4-May-2014 Challange Dog

    Rocklea Show Society [CH] (Judge was Miss M Davis)

  • 21-Apr-2014 Best of Breed

    Bundaberg Canine Club Inc [CH] (Judge was Mrs J Wang (RSA))

  • 20-Apr-2014 Best of Breed

    Bundaberg Canine Club Inc [CH] (Judge was Mrs D Powell (RSA))

  • 13-Apr-2014 Best of Breed

    Kennel Association of Qld [CH] (Judge was Mr I Rasmussen)

  • 21-Mar-2014 Challange Dog

    Autumn Extravaganza [CH] (Judge was Mr B Anderson (Nz))

  • 2-Mar-2014 Best of Breed

    Gympie & District Kennel Club [CH] (Judge was Ms L Buchanan (Qld))

  • 20-Jan-2014 Best of Breed

    Dog of the Year Committee [CH] (Judge was Mrs M ten Cate (NETHERLANDS))

  • 15-Jan-2014 Best of Breed

    Sunshine Coast Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S Turner (vic))

  • 6-Jan-2014 Best of Breed

    Caboolture & District P.A.I. Assoc Ltd [CH] (Judge was Mrs R Gouws (RSA))

  • 21-Dec-2013 Best of Breed

    Dog of the Year Committee [CH] (Judge was Mrs S Brackman (nsw))

  • 7-Dec-2013 Best of Breed/Open in group

    Combined CCC Clubs Sub Committee [CH] (Judge was Mrs V Zavattaro (nsw))

  • 24-Nov-2013 Dog Challange

    Caboolture Kennel Club Spring Spectacula [CH] (Judge was Mrs A Ulltveit-Moe)

  • 23-Nov-2013 Best of Breed

    Caboolture Kennel Club Spring Spectacula [CH] (Judge was Mrs B Capstick (USA))

  • 22-Nov-2013 Dog Challange

    Caboolture Kennel Club Spring Spectacula [CH] (Judge was Mrs J O'Connor (ireland))

  • 17-Nov-2013 Best of Breed/Open in group

    Sunshine Coast Kennel Club [CH] (Judge was Mrs G Byrne (wa))

  • 16-Nov-2013 Best of Breed

    Sunshine Coast Kennel Club [CH] (Judge was Ms J Weeks (vic))

  • 16-Nov-2013 Best of Breed/Open in group

    Sunshine Coast Kennel Club [CH] (Judge was Dr M Byrne (wa))

  • 20-Oct-2013 Dog CC/ Best of Breed

    Working Dog Club Of Qld [CH] (Judge was Mr M Chaloux (Canada))

  • 7-Oct-2013 RUBOB/Open in Group

    All Dogs Sports Spectacular [CH] (Judge was Mrs W Hutchison)

  • 8-Sep-2013 Best of Breed

    Pine Rivers Kennel Club [OP] (Judge was Mrs J Wilshier)

  • 8-Sep-2013 Best of Breed

    Redcliffe Peninsula Kennel Club [CH] (Judge was Mrs C McGreevy)

  • 3-Aug-2013 Dog Challange

    Pine Rivers A H & I Association [CH] (Judge was Mr K Hammond (nsw))

  • 13-Jul-2013 Dog Challange/RUBOB

    Samford & District Show Society Inc [CH] (Judge was Ms J McKenzie (R.S.A))

  • 21-Jun-2013 Dog Challange

    Woodford A.P & I Society [CH] (Judge was Mrs H Weil)

  • 7-Jun-2013 Dog Challange/Best of Breed

    Caboolture & District PA & I Association [CH] (Judge was Mr C Bett (Canada))

  • 5-May-2013 Dog Challange/ RUBOB

    Maree Kennel Club [CH] (Judge was Miss D Crofts (nsw))

  • 4-May-2013 Dog Challange/ Best of Breed

    Working dog club of Queensland [CH] (Judge was Mr B Keetley (NZ))

  • 19-Apr-2013 Dog Challange/ Best of Breed (8pts)

    Kilcoy AP & I Society [CH] (Judge was Mr C Woodrow)

  • 23-Mar-2013 Dog Challenge/ Best of breed (9pts)

    Beaudesert kennel club [CH] (Judge was Mr A Hsieh (Taiwan))

  • 3-Mar-2013 Best of Breed (7pts)

    Gympie & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr J Burgess (Qld))

  • 13-Jan-2013 Best of Breed (14pts)

    Darling Downs Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr A Jones (Tas))

  • 12-Jan-2013 Best of Breed (16pts)

    Darling Downs Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr J Connell (Tas))

  • 25-Nov-2012 Aust bred of breed, Dog Challange 11pts,RUBOB

    Caboolture kennel Club [CH] (Judge was Ms P Suhr (nsw))

  • 24-Nov-2012 open of breed, Dog challange 12pts, RUBOB

    Caboolture kennel Club [CH] (Judge was Mr G Salud (philippines))

  • 23-Nov-2012 Intermediate of breed

    Caboolture kennel Club [CH] (Judge was Mrs L Niemann)

  • 17-Nov-2012 Intermediate of Breed

    Sunshine Coast Kennel Club [CH] (Judge was Mrs VJ Hutton (nsw))

  • 17-Nov-2012 Runner Up Best Of Breed

    Sunshine Coast Kennel Club [CH] (Judge was Mrs VJ Hutton)

  • 14-Jul-2012 Best of Breed (12pts) & Junior in Group

    Samford & District Show Society Inc [CH] (Judge was Mr P Phelps (nsw))

  • 29-Jun-2012 Best of Breed (14 pts)

    Redcliffe A. H. & I Society Inc [CH] (Judge was Mr A Addicott)

  • 28-Apr-2012 RUBOB, Puppy of Breed

    Caboolture Kennel Club [OP] (Judge was Miss A. Cooney)

  • 28-Apr-2012 Reserve in Group, Best of Breed, Puppy of Breed

    Caboolture Kennel Club [CH] (Judge was Ms M. Gostelow)

  • 20-Apr-2012 Puppy of Breed

    Kilcoy A.P. & I. Society [CH] (Judge was Mrs V Schneider)