BISS Australian Grand Champion Bullacktiv Spotted Owl (ROM)

"PLL CLEAR"



Moose Has More Than Proven Himself At Such A Young Age Doing Extremely Well In The Show Ring.

Gaining His Australian Championship At Just A Few Days Older Than 9 Months!

Winning The 2012 DOL Rising Star Pointscore For the Miniature Bull Terriers.

Number 4 Rising Terrier In The State! 2012



Moose Is Now A Multi Best In Group Multi Class In Group And Multi Class In Show Winner


Moose Wins Runner up Best of Breed at The Sydney Royal Dog Show to his litter brother, over older compition!


Moose wins Reserve dog at the Bull Terrier Club Of NSW 30/03/13 Under Mrs D Riley (NZ)!


Moose Wins Challange Dog and Runner Up best Of Breed at the Bull Terrier Club Of NSW 31/03/13 Uner Mr w. Fitzgerald M.B.E


Moose gains his ROM at 12 months old!


Moose Finished Off his 2013 with a BANG!!
Taking the Number 1 spot becoming Australia's Number 1 Miniature Bull Terrier (all Counts)center]


C BREAKING NEWS!!! MOOSE GAINS HIS GRAND CHAMPIONSHIP JUST SHY OF 2 YEARS OLD MAKING HIM THE YOUNGEST MINI BULL TO DO THIS IN AUSTRALIA !!!!


NEWS FLASH MOOSE MAKES THE TOP 4 TERRIERS AT THE PRESTIGIOUS TERRIER OF THE YEAR COMPETITION, MAKING HIM THE FIRST MINI IN 14 YEARS TO DO SO!!


"NEWS FLASH!!! MOOSE GOES BEST IN SHOW UNDER BREED SPECIALIST MRS C GRAY (CANADA)


MOOSE FINNISHES 2015 OFF AS NUMBER 1 MBT IN AUSTRALIA ALL COUNTS FOR THE 3RD YEAR IN A ROW!!!!
MOOSE ALOS WINS THE 2015 MOST OUTSTANDING TERRIER AWARD


MOOSE IS NOW ENJOYING HIS RETIREMENT AS AN RPO DOG VISITING SCHOOLS

For further information contact:

Contact :
Paulene Zullo/ Nikki Zullo / Anthony Zullo (Member Details)
Phone :
61411603872...0434011141
Email :
Send Email
Web :
http://bullacktivkennels.weebly.com/
Pedigree for BISS Australian Grand Champion Bullacktiv Spotted Owl (ROM)
Sire : Sugarbaye So Im Finn Mc Cool S: S:
D:
D: S:
D:
Dam : Ch Bullacktiv Walks In Water S: Bullacktiv Wicked Chavez S: Ch Bullacktiv Wicked Ink
D: Bullacktiv Spiritwisper
D: Ch Bullacktiv Rain In Face S: Ch Amatol Jackaroo
D: Ch Bullacktiv Chipahwa

Recent Results

  • 27-May-2017 Best of Breed, Best Australian Bred In Group

    KU RING GAI KENNEL CLUB [CH] (Judge was Mrs J Mannell)

  • 4-Apr-2015 Best Exhibit In Show/ Open In Show

    Bull Terrier Club Of NSW [CH] (Judge was Mrs C Gray(Canada))

  • 22-Mar-2015 Dog Challenge Runner Up Best Of Breed

    Liverpool & District KC [CH] (Judge was Mrs K Marsh(VIC))

  • 21-Mar-2015 Best Of Breed/ Australian Bred In Group

    Lithgow & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs R Williams)

  • 15-Mar-2015 Best Of Breed

    Adelong P & H Society [CH] (Judge was Mr S Mills(ACT))

  • 15-Mar-2015 Best Of Breed

    Adelong P & H Society [CH] (Judge was Mr S Mills(ACT))

  • 14-Mar-2015 Best Of Breed

    Yass Show Society Inc [CH] (Judge was Mrs L Stevens(ACT))

  • 8-Mar-2015 Dog Challenge Runner Up Best Of Breed

    Blacktown Kennel & Training Club [CH] (Judge was Mrs R Francis-Little)

  • 6-Mar-2015 Best Of Breed

    Boorowa Show Society Inc [CH] (Judge was Mrs S Brown)

  • 1-Mar-2015 Best Of Breed

    Wollongong & District KC [CH] (Judge was Mrs L Rowles)

  • 28-Feb-2015 Best Of Breed

    Wollongong & District KC(AM) [CH] (Judge was Mrs R Hartmire(QLD))

  • 28-Feb-2015 Best Of Breed/ Australian Bred In Group

    Wollongong & District KC (PM) [CH] (Judge was Mr J Rowles(NSW))

  • 21-Feb-2015 Best Of Breed

    Milton Show Society [CH] (Judge was Mr T Tancred)

  • 15-Feb-2015 Best Of Breed/ Australian Bred In Group

    Dogs NSW Complex Fundraising Committee [CH] (Judge was Mr J Pendon(NSW))

  • 14-Feb-2015 Best Of Breed

    Crookwell A P & H Society [CH] (Judge was Ms Judy Docksey(NSW))

  • 8-Feb-2015 Best Of Breed/ Best Australian Bred In Group

    Sydney Kennel Club [CH] (Judge was Mrs L Donahue)

  • 7-Feb-2015 Best Of Breed/ Best Open In Show

    Rydal A & H Association [CH] (Judge was Mrs S McMahon)

  • 1-Feb-2015 Best Of Breed/ Best Australian Bred In Group

    Tuggerah Lakes KC [CH] (Judge was Miss D Crofts)

  • 31-Jan-2015 Best Of Breed

    Tuggerah Lakes KC [CH] (Judge was Mrs R Lane(Qld))

  • 30-Jan-2015 Best Of Breed

    Morriset Lake Macquarie Assoc [CH] (Judge was Mrs B Marker(Qld))

  • 30-Jan-2015 Best Of Breed

    Morriset Lake Macquarie Assoc [CH] (Judge was Mrs B Marker(Qld))

  • 25-Jan-2015 Best of Breed/ Runner Up Best In Group

    Bungendore & Dist KC [CH] (Judge was Miss D Crofts)

  • 24-Jan-2015 Best Of Breed

    Lake George & Wamboin Sist KC [CH] (Judge was Mrs L Duval)

  • 11-Jan-2015 Best Of Breed

    Mid North Coast Canine Club [CH] (Judge was Mrs S Bruno(QLD))

  • 10-Jan-2015 Best Of Breed/ Best Australian Bred In Group

    Mid North Coast Canine Club [CH] (Judge was Mrs E Knox)

  • 16-Nov-2014 Best Of Breed/ Best Australian Bred In Group

    Maitland and Kurri Kurri Dist KC [CH] (Judge was Mr C Moore(VIC))

  • 15-Nov-2014 Best Of Breed/ Best Australian Bred In Group

    Maitland and Kurri Kurri Dist KC [CH] (Judge was Mr M Curk)

  • 15-Nov-2014 Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Maitland and Kurri Kurri Dist KC(PM) [CH] (Judge was Mrs J Weeks)

  • 9-Nov-2014 Res Challenge Dog/ Open In Show

    ACT Bull Terrier Club [CH] (Judge was Mrs C Alexander(USA))

  • 8-Nov-2014 Best Of Breed

    ACT Bull Terrier Club [CH] (Judge was Mr D Alexander(USA))

  • 19-Oct-2014 Best Of Breed

    Southern Highlands Kennel & Obedience [CH] (Judge was Mrs C Cederman(NZ))

  • 11-Oct-2014 Best Of Breed

    British Terrier Club Of NSW [CH] (Judge was Mr P Miller)

  • 29-Aug-2014 Best Of Breed

    Dogs NSW Royal Canin Spring Fair [CH] (Judge was Mr Tomoyuki Iwamoto(Japan))

  • 16-Aug-2014 Best Of Breed

    Port Stephens Dog Sports Club Inc [CH] (Judge was Miss G Goller(QLD))

  • 16-Aug-2014 Best Of Breed/ Best Australian Bred In Group

    Newcastle Terrier & Toy Club [CH] (Judge was Mr R Brown(QLD))

  • 15-Aug-2014 Best Of Breed

    The Bay City All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Mrs M Rose(QLD))

  • 15-Aug-2014 Best Of Breed

    Port Stephens Dog Sports Club Inc [CH] (Judge was Mr R Fitzgerald(QLD))

  • 10-Aug-2014 Best Of Breed/ Best Australian Bred In Group

    Mid North Coast Canine Club [CH] (Judge was Mr C Rogers(NZ))

  • 9-Aug-2014 Best Of Breed

    Mid North Coast Canine Club [CH] (Judge was Mr C Graham(NZ))

  • 8-Aug-2014 Dog Challenge/ Runner Up Best Of Breed

    Mid North Coast Canine Club [CH] (Judge was Mr G Whitfield(NZ))

  • 26-Jul-2014 Best of Breed/ Runner Up Best In Group/ Best Australian Bred In Group

    T & G All Breeds Dog Club [CH] (Judge was Mr Z Yu-Feng(Taiwan))

  • 25-Jul-2014 Best Of Breed

    T & G All Breeds Dog Club [CH] (Judge was Ms M S Yu-Sang(Taiwan))

  • 5-Jul-2014 Best Of Breed

    Penrith K & O Club INC (Red Show) [CH] (Judge was Mr k Campbell(VIC))

  • 5-Jul-2014 Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Penrith K & O Club INC (Blue Show) [CH] (Judge was Mr T Valli)

  • 28-Jun-2014 Best Of Breed

    Warners Bay Dog Sports Club inc (AM) [CH] (Judge was Mrs S Gartner)

  • 27-Jun-2014 Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Warners Bay Dog Sports Club inc (PM) [CH] (Judge was Mrs M Martin(VIC))

  • 27-Jun-2014 Best Of Breed/Best Open In Group

    Warners Bay Dog Sports Club inc [CH] (Judge was Mr M Morse(VIC))

  • 21-Jun-2014 Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Norwest canine Assoc Inc [CH] (Judge was Mrs S Reeve)

  • 7-Jun-2014 Best Of Breed/ Best Australian Bred In Group

    Newcastle & Merewether Combined CC (AM) [CH] (Judge was Mrs J McCann(QLD))

  • 7-Jun-2014 Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Newcastle & Merewether Combined CC (PM) [CH] (Judge was Mr P Berman)

  • 6-Jun-2014 Best Of Breed

    Newcastle & Merewether Combined CC [CH] (Judge was Mrs L Brown)

  • 24-May-2014 Challenge Dog/ Runner Up Best Of Breed

    Ku - Ring -Gai Kennel Club [CH] (Judge was Mrs P Thomas)

  • 18-May-2014 Best Of Breed

    Temora & District ABKC [CH] (Judge was Mr K Hammond)

  • 18-May-2014 Best Of Breed

    Southwest Slopes ABKC [CH] (Judge was Mr G Cruze)

  • 17-May-2014 Best Of Breed

    Temora & District ABKC [CH] (Judge was Mrs N Hammond-Robertson)

  • 17-May-2014 Best Of Breed

    Southwest Slopes ABKC [OP] (Judge was Mrs J Seary)

  • 16-May-2014 Best Of Breed/ Best Australian Bred In Group

    Temora & District ABKC [CH] (Judge was Mr P Miller(NSW))

  • 16-May-2014 Best Of Breed

    Southwest Slopes ABKC [CH] (Judge was Ms P Grutzner(VIC))

  • 10-May-2014 Best Of Breed

    Newcastle & Northen District KC [CH] (Judge was Mrs L Duval)

  • 10-May-2014 Best Of Breed

    Newcastle Terrier & Toy Club [CH] (Judge was Mr V Jones(QLD))

  • 9-May-2014 Dog Challenge/ Runner Up Best Of Breed

    Hawkesbury District Agricultural Assoc [CH] (Judge was Miss R Preece-Harvey)

  • 4-May-2014 Best Of Breed

    Albion Park Kennel Club [CH] (Judge was Mr S Tassan(QLD))

  • 3-May-2014 Best Of Breed

    Albion Park Kennel Club Inc(AM) [CH] (Judge was Mr R Fitzgerald(QLD))

  • 3-May-2014 Best Of Breed

    Albion Park Kennel Club Inc(PM) [CH] (Judge was Mr K Lovell(VIC))

  • 27-Apr-2014 Best Of Breed

    Bulli & District KC [CH] (Judge was Mr R Cleland(SA))

  • 26-Apr-2014 Best Of Breed

    Fairfield & Dist ABKC [CH] (Judge was Miss K Harrison(NZ))

  • 25-Apr-2014 Best Of Breed

    County of Cumberland Kennel Assoc. [CH] (Judge was Mrs P Bruce(Canada))

  • 30-Mar-2014 Best Of Breed

    Lithgow District KC [CH] (Judge was Mr T Tancred)

  • 29-Mar-2014 Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Lithgow District KC [CH] (Judge was Mrs J Ireland(QLD))

  • 23-Mar-2014 Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Liverpool & District All Breeds Kennel C [CH] (Judge was Ms S Collins(Tas))

  • 22-Mar-2014 Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Blayney A & P Association [CH] (Judge was Mr T Pickering)

  • 15-Mar-2014 Best In Group/ Australian Bred In Group

    Yass Show Society Inc [CH] (Judge was Mr J Bink(ACT))

  • 8-Mar-2014 Best Of Breed

    Blacktown Kennel & Training Club (AM) [CH] (Judge was Mr R McMahon)

  • 8-Mar-2014 Best Of Breed

    Blacktown Kennel & Training Club (PM) [CH] (Judge was Mr J Forbes)

  • 2-Mar-2014 Best Of Breed

    Wollongong & Dist KC [CH] (Judge was Mr B Marquette)

  • 1-Mar-2014 Best Of Breed

    Wollongong & Dist KC (AM) [CH] (Judge was Mrs M Rose(QLD))

  • 16-Feb-2014 Best Of Breed

    Dogs NSW Complex Fundraising Committee [CH] (Judge was Mrs G Lesh)

  • 15-Feb-2014 Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Kangaroo Valley A & H Association [CH] (Judge was Mrs O Black)

  • 26-Jan-2014 Best Of Breed

    Dogs NSW Library & Archives Committee [CH] (Judge was Mr G Dryburgh)

  • 18-Jan-2014 Best Of Breed

    Combined Northern Canine Committee [CH] (Judge was Mrs E Wells)

  • 18-Jan-2014 Challenge Dog/ Runner Up Best Of Breed

    Combined Northern Canine Committee [CH] (Judge was Mrs G Cook)

  • 17-Jan-2014 Best Of Breed

    Combined Northern Canine Committee [CH] (Judge was Miss M Joyce(VIC))

  • 17-Jan-2014 Best Of Breed

    Port Stephens Dog Sports Club Inc [CH] (Judge was Ms P Johansen(QLD))

  • 12-Jan-2014 Best Of Breed

    Tuggerah Lakes K&O Club [CH] (Judge was Mrs L Mineif)

  • 11-Jan-2014 Best Of Breed

    Tuggerah Lakes K&O Club [CH] (Judge was Mr R Ogden(QLD))

  • 4-Jan-2014 Dog Challenge/Runner Up Best Of Breed

    Wollondilly ABKC [CH] (Judge was Mrs L Donohue)

  • 1-Jan-2014 Best Of Breed

    Wollongong & Dist KC (PM) [CH] (Judge was Mrs S Taylor(TAS))

  • 29-Dec-2013 Challenge Dog

    Dogs NSW Show Committee [CH] (Judge was Mrs L Pieterse)

  • 28-Dec-2013 Best Of Breed

    Dogs NSW Library & Archives Committee [CH] (Judge was Miss M Patten)

  • 21-Dec-2013 Best Of Breed

    Dogs NSW Public Relations Committee [CH] (Judge was Mrs H Beasley)

  • 14-Dec-2013 Dog Challenge/ Runner Up Best of Breed

    NSW Women's Dog Club [CH] (Judge was Mrs B Hession(NSW))

  • 8-Dec-2013 Dog Challenge/ Runner Up Best of Breed

    Ladies Kennel Assoc [CH] (Judge was Mrs J Croad(QLD))

  • 7-Dec-2013 Best Of Breed

    St George Dist KC (Red Show) [CH] (Judge was Mrs M Long(NSW))

  • 7-Dec-2013 Best Of Breed

    St George Dist KC (White Show) [CH] (Judge was Mr P Miller(NSW))

  • 1-Dec-2013 Best Of Breed

    Fairfield & Dist ABKC [CH] (Judge was Mr C Woodrow(QLD))

  • 30-Nov-2013 Best of Breed/ Runner Up Best In Group/ Best Australian Bred In Group

    Hills Dist K & T Club [CH] (Judge was Ms P Grutzner(VIC))

  • 24-Nov-2013 Best Of Breed

    Dalwood Charity Show [CH] (Judge was Mrs W Slatyer(NSW))

  • 23-Nov-2013 Res Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed/ Australian Bred In Group

    Dalwood Charity Show [CH] (Judge was Miss N Lane(NSW))

  • 23-Nov-2013 Best Of Breed/Australian Bred In Group

    Dalwood Charity Show [CH] (Judge was Mrs R Francis-Little(NSW))

  • 17-Nov-2013 Best Of Breed / Australian Bred In Group

    Campbelltown & Districts KC(Blue Show) [CH] (Judge was Mrs R Duffy(NSW))

  • 17-Nov-2013 Consolation Australian Bred In Show

    Campbelltown & Districts KC(Blue Show) [CH] (Judge was Mrs K Eldred(NSW))

  • 17-Nov-2013 Dog Challenge/ Runner Up Best of Breed

    Campbelltown & Districts KC(White Show) [CH] (Judge was Ms C Timms(NSW))

  • 16-Nov-2013 Dog Challenge/ Runner Up Best of Breed

    The Children's Cancer Show [CH] (Judge was Mrs E Hindley(ACT))

  • 15-Nov-2013 Best Of Breed/Runner Up Best In Group/Australian Bred In Group

    The Children's Cancer Show [CH] (Judge was Mr J Bink(ACT))

  • 20-Oct-2013 Res Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Southern Highlands Kennel & Obedience [CH] (Judge was Mrs L Chambers (NZ))

  • 19-Oct-2013 Dog CC/ Runner Up Best of Breed

    Southern Highlands Kennel & Obedience [CH] (Judge was Mr Gordon Rumpler (NZ))

  • 18-Oct-2013 Best Of Breed

    Southern Highlands Kennel & Obedience [CH] (Judge was Miss Judith Oliver(VIC))

  • 12-Oct-2013 Best Of Breed

    The British Terrier Club Of Nsw Inc [CH] (Judge was Mr K Brown(Denmark))

  • 6-Oct-2013 Challenge Dog/ Runner Up Best Of Breed

    Terrier Canine Carnival (pm) [CH] (Judge was Mrs R Kemp)

  • 5-Oct-2013 Best Of Breed

    Terrier Canine Carnival (am) [CH] (Judge was Mr J Marshall)

  • 5-Oct-2013 Best Of Breed

    Terrier Canine Carnival (pm) [CH] (Judge was Ms M Piket)

  • 4-Oct-2013 Best Of Breed

    Canberra All Breeds KC [CH] (Judge was Mrs J Butterfield)

  • 4-Oct-2013 Best Of Breed

    Terrier Canine Carnival [CH] (Judge was Mr K Simmons)

  • 29-Sep-2013 Best Of Breed

    Cessnock Dog Club [CH] (Judge was Ms A E Vazquez-Lievano(El Salvador))

  • 29-Sep-2013 Res Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Cessnock Dog Club [CH] (Judge was Mrs S Gelinas(Canada))

  • 28-Sep-2013 Best Of Breed

    Lake Macquarie All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Mrs M R De Vega(Philippines))

  • 28-Sep-2013 Res Challenge Dog

    Cessnock Dog Club [CH] (Judge was Mr G Schogol(Georgia))

  • 27-Sep-2013 Best Of Breed

    Lake Macquarie All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Mr Z Yu-Feng(Taiwan))

  • 27-Sep-2013 Best Of Breed

    Lake Macquarie All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Dr A Wardhana(Indonesia))

  • 14-Sep-2013 Best Of Breed

    Dogs NSW Northern Reginal [CH] (Judge was Ms Watts)

  • 14-Sep-2013 Runner Up Best In Group/ Aust Bred In Group/ Best Of Breed

    New England Ladies Kennel Club [CH] (Judge was Mr D Bowe)

  • 13-Sep-2013 Best Of Breed

    Dogs NSW Northern Reginal [CH] (Judge was Mrs S Sutherland)

  • 13-Sep-2013 Runner Up Best In Group/ Aust Breed in Group/Best Of Breed

    New England Ladies Kennel Club [CH] (Judge was Mr Wilkes)

  • 7-Sep-2013 Best Of Breed

    Woodlands & Children's Charity Dog Show [CH] (Judge was Ms E Brown)

  • 7-Sep-2013 Best Of Breed

    Newcastle Toy & AB KC [CH] (Judge was Mrs V Knopke)

  • 6-Sep-2013 Res Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Newcastle Toy & AB KC [CH] (Judge was Ms H Weil)

  • 6-Sep-2013 Res Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Newcastle Toy & AB KC [CH] (Judge was Ms H Weil)

  • 1-Sep-2013 Best Of Breed

    Dogs NSW Royal Canin Spring Fair. [CH] (Judge was Mr j Luscott UK)

  • 30-Aug-2013 Best Of Breed

    Dogs NSW Royal Canin Spring Fair [CH] (Judge was Mrs D Willis(Canada))

  • 25-Aug-2013 Best Of Breed

    Campbelltown & Districts ABKC [CH] (Judge was Mrs L Mineif)

  • 24-Aug-2013 Res Challenge Dog/ Aust Bed In Breed

    ND Bull Terrier Club [OP] (Judge was Mrs J Frazer)

  • 24-Aug-2013 Res Challenge Dog/ Aust Bed In Breed

    ND Bull Terrier Club (PM) [OP] (Judge was Mrs J Pilkington)

  • 8-Aug-2013 Res Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Newcastle Toy & AB KC [CH] (Judge was Mr H Weil)

  • 3-Aug-2013 Res Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Sydney Kennel Club [CH] (Judge was Mr H E Grunttner ( Germany))

  • 2-Aug-2013 Best Of Breed

    Sydney Kennel Club [CH] (Judge was Mr K Wade ( Japan))

  • 28-Jul-2013 Best Of Breed

    Gosford City Canine Club [CH] (Judge was Dr P Nisalak ( Thailand))

  • 27-Jul-2013 Best In Group/ Junior In Group

    Rylstone Kandos & District Dog Club (AM) [CH] (Judge was Mrs R Brown)

  • 27-Jul-2013 Runner Up Best In Group/ Aust Bred In Group/ Best Of Breed

    Rylstone Kandos & District Dog Club (PM) [CH] (Judge was Mr M Curk)

  • 20-Jul-2013 Best Of Breed

    North Of The Harbour ABKC [CH] (Judge was Zoya Oleynikova (Ukraine))

  • 19-Jul-2013 Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    The North of the Harbour All Breeds Kenn [CH] (Judge was Miss R Kadike Skadina (Latvia))

  • 13-Jul-2013 Best of Breed /Runner Up Best In Group

    Sutherland Shire ABKC [CH] (Judge was Mrs J Mannell)

  • 13-Jul-2013 Best Of Breed

    British Terrier Club INC [CH] (Judge was Mr P Tjerkstra)

  • 6-Jul-2013 Best Of Breed

    Penrith K & O Club INC (blue show) [CH] (Judge was Mr J Birch (NSW))

  • 6-Jul-2013 Best of Breed/ Runner Up Best In Group/ Best Australian Bred In Group

    Penrith K & O Club INC (red show) [CH] (Judge was Mr J Davidson (Vic))

  • 1-Jul-2013 Best In Group/ Junior In Group

    Rylstone Kandos & District Dog Club (AM) [CH] (Judge was Mrs k Brown)

  • 30-Jun-2013 Best Of Breed

    Blax Glenbrook RSL & Citz K&T Club [CH] (Judge was Mrs E Knox)

  • 29-Jun-2013 Best Of Breed

    Warners Bay Dog Sports Club inc [CH] (Judge was Ms A Lummevaara)

  • 23-Jun-2013 Best Of Breed

    Parramatta & Dist ABKC [CH] (Judge was Mr S Meredith (NZ))

  • 22-Jun-2013 Best Of Breed

    Norwest canine Assoc Inc [CH] (Judge was Ms K McIntyre (NZ))

  • 15-Jun-2013 Best Of Breed

    Dogs NSW Dogs On Show [CH] (Judge was Mrs L Matthews)

  • 10-Jun-2013 Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    ACT Ladies KC [CH] (Judge was Mrs G Cook)

  • 9-Jun-2013 Best Of Breed

    ACT Ladies KC [CH] (Judge was Ms D Norman)

  • 8-Jun-2013 Best Of Breed/Runner Up In Group

    ACT Ladies KC [CH] (Judge was Mr J Forbes)

  • 1-Jun-2013 Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    St George Dist KC [CH] (Judge was Mrs L C Stongman (NZ))

  • 26-May-2013 Best Of Breed

    Ku - Ring -Gai Kennel Club [CH] (Judge was Mr M Derbyshire)

  • 18-May-2013 Best Of Breed

    Hills Distict KC [CH] (Judge was Miss C Stuart)

  • 12-May-2013 Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Newcastle & Northen District KC [CH] (Judge was Mr J J Black)

  • 12-May-2013 Best Of Breed

    The Bay City All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Mr G Doyle (NZ))

  • 11-May-2013 Best Of Breed

    Newcastle & Northen District KC [CH] (Judge was Mrs A Brown (Qld))

  • 11-May-2013 Best Of Breed

    Newcastle Terrier & Toy Club [CH] (Judge was Mrs S E Prebble)

  • 10-May-2013 Best Of Breed

    The Bay City All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J Horton)

  • 10-May-2013 Res Challenge Dog

    Newcastle & Northen District KC [CH] (Judge was Mrs L J Black)

  • 10-May-2013 Res Challenge Dog

    Newcastle & Northen District KC [CH] (Judge was Mrs L J Black)

  • 25-Apr-2013 Res Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    County of Cumberland Kennel Assoc. [CH] (Judge was Mrs D Barclay (Vic))

  • 21-Apr-2013 Challenge Dog/ Runner Up Best Of Breed

    Lithgow District KC [CH] (Judge was Mrs C Rafton)

  • 20-Apr-2013 Best Of Breed

    Lithgow District KC [CH] (Judge was Mrs C Roberts)

  • 14-Apr-2013 Best Of Breed

    Liverpool & District All Breeds Kennel [CH] (Judge was Miss F Ward (Vic))

  • 31-Mar-2013 Challenge Dog/ Runner Up Best Of Breed

    The Bull Terrier Club INC NSW [CH] (Judge was Mr W. Fitzgerald MBE)

  • 30-Mar-2013 Res Challenge Dog

    Bull Terrier Club Of NSW inc [CH] (Judge was Mrs D Riley)

  • 24-Mar-2013 Res Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Sydney Royal Easter show [CH] (Judge was Mrs Peggy Beisel-McIlwaine)

  • 10-Mar-2013 Ch Dog/ Runner Up Best Of Breed

    Blacktown Kennel & Training Club (AM) [CH] (Judge was Mrs M Coetzer)

  • 3-Mar-2013 Best In Group/Puppy In Group/Puppy In Show

    Wollongong & Dist KC [CH] (Judge was Mr J Sullivan)

  • 2-Mar-2013 Best In Group/Puppy In Group

    Wollongong & Dist KC (AM) [CH] (Judge was Mr D strachan)

  • 2-Mar-2013 Runner Up Best In Group/Puppy in Group /Puppy In Show

    Wollongong & Dist KC (PM) [CH] (Judge was Mrs L Brand)

  • 23-Feb-2013 Res Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Royal Canberra Show [CH] (Judge was Mr J Reynolds ( Canada))

  • 16-Feb-2013 Best In Group/ Aust bred In Group

    Dogs NSW Complex Fundraising Committee [CH] (Judge was Mrs S Reeve)

  • 10-Feb-2013 Best Of Breed

    The Sydney Kennel Club [CH] (Judge was Mrs V Hutton)

  • 29-Jan-2013 Best of Breed/ Best In Group/ Best Australian Bred In Group

    Warners Bay Dog Sports Club inc (PM) [CH] (Judge was Mrs A Bowe)

  • 26-Jan-2013 Best Of Breed

    Dogs NSW Library & Archives Committee [CH] (Judge was Mrs R Brown)

  • 13-Jan-2013 Best Of Breed

    Tuggerah Lakes K&O Club [CH] (Judge was Mr B Thompson)

  • 12-Jan-2013 Best Of Breed

    Tuggerah Lakes K&O Club( AM) [CH] (Judge was Dr F McEvoy (SA))

  • 12-Jan-2013 Res Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Tuggerah Lakes K&O Club( PM) [CH] (Judge was Mr B Fears (NZ))

  • 1-Jan-2013 Best Of Breed

    Wollondilly All Breeds Kennel Club INC [CH] (Judge was Mr G Dryburgh)

  • 1-Jan-2013 Best Of Breed

    Wollondilly All Breeds Kennel Club INC [CH] (Judge was Mr G Dryburgh)

  • 22-Dec-2012 Best Of Breed

    Dogs NSW PR Committee [CH] (Judge was Mrs K Cannon)

  • 16-Dec-2012 Best Of Breed

    Parramatta & Dist ABKC [CH] (Judge was Miss D Crofts)

  • 15-Dec-2012 Best Of Breed

    NSW Womens Dog Club [CH] (Judge was Rev C Seymour)

  • 8-Dec-2012 Best Of Breed / Puppy In Group

    St George Dist KC (Red Show) [CH] (Judge was Mrs E Knox)

  • 8-Dec-2012 Best Of Breed

    St George Dist KC (White Show) [CH] (Judge was Mrs K Paul)

  • 2-Dec-2012 Res Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Fairfield & Dist ABKC [CH] (Judge was Mrs E Joesph ( Vic))

  • 1-Dec-2012 Best Of Breed / Minor In Group

    Hills Dist K & T Club [CH] (Judge was Mr P Thompson)

  • 25-Nov-2012 Res Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed/ Puppy In Group

    Dalwood Childrens Home Charity Dog Show [CH] (Judge was Mrs R Francis-Little)

  • 24-Nov-2012 Best Of Breed / Puppy In Group

    Dalwood Childrens Home Charity Dog Show [CH] (Judge was Mrs H Pederson)

  • 23-Nov-2012 Best Of Breed

    Dalwood Childrens Home Charity Dog Show [CH] (Judge was Mrs D Harrison)

  • 18-Nov-2012 Res Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Campbelltown & Dist ABKC Forward Show [CH] (Judge was Ms C Timms)

  • 18-Nov-2012 Best Of Breed / Puppy In Group

    Campbelltown & Dist ABKC Reverse Show [CH] (Judge was Mr K Shepard)

  • 17-Nov-2012 Best Of Breed / Puppy In Group

    Childrens Camcer Charity Dog Club [CH] (Judge was Dr M Giles)

  • 16-Nov-2012 Res Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Childrens Camcer Charity Dog Club [CH] (Judge was Mr M LeCussan)

  • 10-Nov-2012 Puppy In Group /Res Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Northern AB Kennel Club (AM) [CH] (Judge was Mrs V Knopke (Qld))

  • 10-Nov-2012 Res Challenge Dog

    Northern AB Kennel Club (PM) [CH] (Judge was Mr R Harvey (NSW))

  • 4-Nov-2012 Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    County Of Cumberland Kennel Assoc [CH] (Judge was Ms Kerry King (SA))

  • 3-Nov-2012 Res Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Liverpool & Districts ABKC [CH] (Judge was Mrs R Wallis (VIC))

  • 28-Oct-2012 Best Of Breed

    Manly & District Kennel & Dog Taining Cl [CH] (Judge was Mrs N Abela ( NSW))

  • 27-Oct-2012 Res Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Blaxland Glenbrook RSL & Citz K&T Club [CH] (Judge was Mr R Harbin)

  • 21-Oct-2012 Res Challenge Dog

    Southern Highlands K & O Club [CH] (Judge was Mrs M Rose ( Qld))

  • 20-Oct-2012 Res Challenge Dog/ Runner - Up Best Of Breed

    Southern Highlands K & O Club [CH] (Judge was Mr G Browns ( Vic))

  • 19-Oct-2012 Best Of Breed

    Southern Highlands K & O Club [CH] (Judge was Mr J Stanton (NZ))

  • 30-Sep-2012 Res Challenge Dog

    ACT Bull Terrier Club [CH] (Judge was H Holland ( NZ))

  • 31-Aug-2012 Baby Puppy In Group

    Dogs NSW Spring Fair [CH] (Judge was Mrs Cathy Delmar ( Ireland))

  • 5-Aug-2012 Baby Puppy In Group

    Junior Kennel Club of NSW [CH] (Judge was Mr H Kliebenstein ( Germany))

  • 2-Aug-2012 Baby Puppy In Show

    The Sydney Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr D Ericsson / Mr M Forte)

  • 15-Jul-2012 Baby Puppy In Group

    Sutherland Shire ABKC [CH] (Judge was Mrs J Horton (Vic))

  • 14-Jul-2012 Baby Puppy In Group

    Sutherland Shire ABKC [CH] (Judge was Mr P Frost ( Vic))

  • 14-Jul-2012 Baby Puppy In Show

    British Terrier Club NSW Inc [CH] (Judge was Dr P J Tallentire (WA))

  • 17-Jun-2012 Baby Puppy In Show

    Gosford City Canine Club [CH] (Judge was Mrs L Brown/ Ms S Storm)