Aust Ch Pudgypooch Lafayet

For further information contact:

Contact :
Tanya Beavis (Member Details)
Phone :
0422908767
Email :
Send Email
Web :
http://tanyettepugs.wixsite.com/breeders
Pedigree for Aust Ch Pudgypooch Lafayet
Sire : S: S:
D:
D: S:
D:
Dam : S: S:
D:
D: S:
D:

Recent Results

  • 24-Apr-2016 Oz Bred of Breed

    Gawler Kennel Club [CH] (Judge was Mr David Strachan (NSW)

  • 23-Apr-2016 Oz Bred of Breed

    Gawler Kennel Club [CH] (Judge was Ms Carrie Paine (NSW)

  • 25-Jan-2016 Reserve Challenge Dog and Oz Bred of Breed

    Gawler Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Toni Comerford (NSW)

  • 25-Oct-2015 Best Dog, Best of Breed, Best In Group, Best Open in Group

    Callington Sanction Show [OP] (Judge was Mr R Mallyon (SA))

  • 10-Oct-2015 Res Challenge Dog, Open of Breed

    Southern Agricultural Society Inc (AM) [CH] (Judge was Mrs Jennifer M Egan (SA)

  • 10-Oct-2015 Open of Breed

    Southern Agricultural Society Inc (PM) [CH] (Judge was Mrs Dianne Besoff JP (NSW)

  • 5-Oct-2015 Open of Breed

    Collie Club of SA [OP] (Judge was Ms Susan P Foster (SA)

  • 4-Oct-2015 Open Of Breed

    Collie Club Of SA [CH] (Judge was Mrs Sue P Swalling (SA)

  • 3-Oct-2015 Challenge Dog, Best Of Breed, Open of Breed

    Collie Club of SA [CH] (Judge was Mr J E Kerley)

  • 20-Sep-2015 Challenge Dog, Best Of Breed, Open Of Breed

    Murray Valley Kennel Club (PM) [CH] (Judge was Mrs M Watson (WA)

  • 30-Aug-2015 Open of Breed

    Canine Fanciers Kennel Club [CH] (Judge was Miss Rosemary Green (QLD)

  • 23-Aug-2015 Res Challenge Dog Open of Breed, Runner Up Best Of Breed

    Metropolitan Kennel Club of [CH] (Judge was Ms Libby Eatts (SA)

  • 23-Aug-2015 Open of Breed

    Metropolitan Kennel Club of [OP] (Judge was Mrs Ruth Thompson (SA)

  • 9-Aug-2015 Open of Breed, Challenge Dog, Best Of Breed

    Northern Districts Kennel Club [CH] (Judge was Mr E Stoate (Vic)

  • 12-Apr-2015 Oz Bred of Breed

    Adelaide Plains Kennel & Obedience Club [CH] (Judge was Mrs D. D. Paterson (SA)

  • 11-Apr-2015 Oz Bred of Breed, Runner Up Best of Bred and Reserve Challenge Dog

    Adelaide Plains Kennel & Obedience Club [CH] (Judge was Mr. L. J. Heilmann)

  • 29-Mar-2015 Challenge Dog, OZ Bred Of Breed, Runner Up Best Of Breed

    Le Fevre Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Joan Bray (NSW)

  • 28-Feb-2015 Oz Bred Of Breed

    Collie Club [CH] (Judge was Mrs Dianne F Jolly (SA)

  • 21-Feb-2015 Intermediate of Breed

    Naracoorte Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Patrice Johansen (QLD)

  • 20-Feb-2015 Intermediate of Breed

    Naracoorte Kennel Club [OP] (Judge was Ms Yvonne Meintjes (NSW))

  • 1-Feb-2015 Intermediate of Breed

    The Adelaide Hills Kennel Club [CH] (Judge was Dr. Francesco Palmieri (ITALY)

  • 31-Jan-2015 Intermediate of Breed

    The Adelaide Hills Kennel Club [CH] (Judge was Mr Zvi Kupfberg (ISRAEL))

  • 30-Jan-2015 Intermediate of Breed

    The Adelaide Hills Kennel Club [CH] (Judge was Mr. Edger L Bajona (CANADA)

  • 24-Jan-2015 Intermediate of Breed

    Galwer Kennel Club [CH] (Judge was Mr S Wailes (VIC)

  • 22-Dec-2014 Intermediate of Breed, Reserve Challenge Dog & Runner Up Best of Breed

    Adelaide Plains Kennel & Obedince Club [CH] (Judge was Ms S Beinke (SA)

  • 26-Oct-2014 Intermediate of Breed, Best Dog, Best of Breed and Runner Up in Group

    Callington A & H Society [OP] (Judge was Mrs S Pike)

  • 19-Oct-2014 Intermediate of Breed

    Toy Dog Club Of SA [CH] (Judge was Mrs k Spiteri ) (NSW)

  • 19-Oct-2014 Reserve Dog Challenge, Runner Up Best of Breed,Intermediate of Breed

    Toy Dog Club Of SA [CH] (Judge was Mrs J Guy ) (TAS)

  • 11-Oct-2014 Challenge Dog

    Southern Agricultural Society [CH] (Judge was Ms. M. Clegg (Vic)

  • 27-Sep-2014 Dog Challenge, Best of Breed & Intermediate of Breed

    Adelaide Districts Working Dog Club [CH] (Judge was Mrs A Wright (SA)

  • 24-Aug-2014 Challenge Dog

    Metropolitan Kennel Club [CH] (Judge was Mr A Kidd (SA)

  • 10-Aug-2014 Breed Class,Res Challange Dog,Runner Up Best of Breed,Best Intermediate In Group

    Northern Districts Kennel Club [CH] (Judge was Ms P Grutzner (Vic)

  • 27-Jul-2014 Breed Class,Res Challange Dog,Runner Up Best of Breed,Best Intermediate In Group

    Marion Kennel Club [CH] (Judge was Mr P Rehanek (Cze Rep))

  • 18-May-2014 Intermediate of Breed

    Metropolitan Kennel Club [CH] (Judge was Ms S Rose (NSW)

  • 17-May-2014 Intermediate of Breed

    Metropolitan Kennel Club [CH] (Judge was Ms C Gunn (Qld)

  • 11-May-2014 Intermediate of Breed

    Dublin Kennel Club [CH] (Judge was Mr R Watson (Tas)

  • 10-May-2014 Reserve Challenge Dog, Intermediate of Breed

    Dublin Kennel Club [CH] (Judge was Ms M Patton (NSW))

  • 26-Apr-2014 Best Intermediate In Group, Best Intermediate In Show

    Dogs Sa Projected Improvements Committee [CH] (Judge was Prof Brian Corbitt (Vic)

  • 13-Apr-2014 Intermediate of Breed, Challenge Dog, Best of Breed

    Southern Districts [CH] (Judge was Mr T Kyman) ( Vic))

  • 12-Apr-2014 Intermediate of Class, Intermediate of Breed, Reserve Challenge

    Southern Districts [CH] (Judge was Ms. J Oliver (Vic)

  • 22-Mar-2014 Class Breed, Intermediate of Breed, Best Dog, Runner Up Best of Breed

    S.A. Poutry & Kennel Club [OP] (Judge was Mr I Spangler ( SA)

  • 22-Mar-2014 Class Breed, Intermediate of Breed, Runner Up Best Dog,

    S.A. Poutry & Kennel Club [OP] (Judge was Ms. C Faint)

  • 2-Mar-2014 Intermediate of Class, Intermediate of Breed, Reserve Challenge

    Collie Club [CH] (Judge was Mr J Kellow (SA)

  • 1-Mar-2014 Intermediate of Class, Intermediate of Breed, Reserve Challenge

    Collie Club [CH] (Judge was Ms A Curran (SA)

  • 2-Feb-2014 Breed Class, Intermediate of Breed

    The Adelaide Hills [CH] (Judge was Mr. Neofytou Erodotos (Cyprus)

  • 1-Feb-2014 intermediate of Breed, Challenge Dog, Best of Breed

    The Adelaide Hills [CH] (Judge was Dr. Eugenio Aguilo (Chile)

  • 31-Jan-2014 intermediate of Breed

    The Adelaide Hills [CH] (Judge was Mr. Hans van den Berg (Netherlands))

  • 26-Jan-2014 Breed Class, Intermediate of Breed

    Gawler Champ Show [CH] (Judge was - (Judge was Mr R Stoak (Vic)

  • 25-Jan-2014 Breed class,Res Challenge,Inter of Breed,Runner Up Best Breed,Best Inter inGroup

    Gawler Champ Show [CH] (Judge was Mrs P Barclay (Vic)

  • 16-Nov-2013 Intermediate of class & Intermediate of Breed

    Dogs SA Projected Improvements Committee [CH] (Judge was Mrs Jenny Williams (NSW))

  • 16-Nov-2013 Intermediate of class & Intermediate of Breed

    Dogs SA Projected Improvements Committee [CH] (Judge was Mrs Carolyn Butler NSW)

  • 27-Oct-2013 Inter of Breed, Runner Up Best Dog, RunnerUp Best of Breed, Best Inter in Group

    Callington A&H Society [OP] (Judge was Ms R newman)

  • 29-Sep-2013 Inter Of Breed, Challange Dog, Runner Up Best of Breed, Inter of Group

    Adelaide Districts Working Dog Club [CH] (Judge was Ms K King)

  • 28-Sep-2013 Intermediate of Breed

    Adelaide Districts Working Dog Club [CH] (Judge was Ms S Godfrey)

  • 30-Jun-2013 2nd In Junior / Reserve Challenge/ Runner Up Best Of Breed

    Junior Kennel Club [CH] (Judge was Pamela Harding (NSW))

  • 29-Jun-2013 Junior of Breed, Challenge Dog, Best Of Breed

    Junior KennelClub [CH] (Judge was Terry Cartwright (NSW))

  • 23-Jun-2013 Junior of Breed / Reserve Challenge Dog

    Adelaide Kennel Club [OP] (Judge was Mrs A. Lane ( Vic))

  • 22-Jun-2013 Junior of Breed / Reserve Challenge Dog

    Adelaide Kennel Club [CH] (Judge was Mrs D Cozart (WA))

  • 21-Jun-2013 Junior of Breed / Reserve Challenge Dog

    Adelaide Kennel Club [CH] (Judge was Mr. G. Browne (Vic))

  • 19-May-2013 Junior of Breed

    Metropolitan Kennel Club [CH] (Judge was Mrs O Nankivell)

  • 18-May-2013 Junior of Breed / Reserve Challenge

    Metropolitan Kennel Club [CH] (Judge was Ms F Ward (Vic))

  • 12-May-2013 Junior of Class, Junior of Breed, Challenge Dog

    Dublin Kennel Club [CH] (Judge was Mr K Brown (N.Z.))

  • 11-May-2013 Junior In Class, Junior of Breed, Challenge Dog

    Dublin Kennel Club [CH] (Judge was Mrs C Cederman (N.Z.))

  • 11-May-2013 Junior in Class, Junior of Breed, Challenge Dog

    Dublin Kennel Club [CH] (Judge was Mrs K Hasui (Jap))

  • 5-May-2013 Junior of Breed, Best Dog, Runner up Best in Breed, Junior in Show.

    Pug Club Of SA [OP] (Judge was Mrs Lyn Neimann)

  • 25-Apr-2013 Jr of Breed / Reserve Challenge Dog

    Australian Cattle Dog Club [CH] (Judge was Mr Chan Weng Woh)

  • 21-Apr-2013 Reserve Challenge Dog

    All Breeds Dog Club [CH] (Judge was Mrs. J. Wilshier)

  • 20-Apr-2013 Reserve Challenge Dog

    All Breeds Dog Club [CH] (Judge was Mr. C. Hamilton)

  • 7-Apr-2013 Jr of Breed / Reserve Challenge Dog / Runner Best In Breed

    Dogs SA Projected Improvements Committee [CH] (Judge was Mr G Maudlen)

  • 6-Apr-2013 Jr of Breed / Reserve Best Dog

    Dogs SA Projected Improvement Committee [OP] (Judge was Mrs L Leopold)

  • 6-Apr-2013 Jr of Breed / Reserve Challenge Dog

    DogsSA Projected Improvements Committee [CH] (Judge was Mrs A Raymond)

  • 24-Mar-2013 Challenge Dog, Runner Up Best of Breed

    LE FEVRE KENNEL CLUB [CH] (Judge was Dr W Crozier)

  • 16-Mar-2013 Best Dog, Best of Breed

    SA POULTRY & KENNEL CLUB [OP] (Judge was Mrs L Harrison)

  • 16-Mar-2013 Best Dog, Best of Breed

    SA POULTRY & KENNEL CLUB [OP] (Judge was Mrs J Heard)