Aust Ch Sleykh Girl On Fire (AI)

Ashari is our first Pharaoh Hound and we have fallen in love with her sweet nature.

Her pedigree has some amazing dogs behind her and we are having a lot of fun with her in the showring.

Ashari has exceeded all expectations and obtained her Australian Championship title at only 8mths of age. She is already well on her way to her Grand title.

At the 2016 Sydney Royal Easter Show, Ashari won Challenge Bitch and Runner-up Best of Breed.

According to Pointscore:
2015:
No. 1 Pharaoh Hound in NSW (breed level), No. 6 Australia Wide.
No. 1 Rising Star Pharaoh Hound in NSW, No. 2 Australia Wide.

2016:
No.1 Pharaoh Hound in NSW (breed level), No. 2 Australia Wide.
No.1 Rising Star Pharaoh Hound in Australia.

We are very thankful to Sleykh Pharaoh Hounds for allowing us to have one of their stunning Pharaohs.

Judges Critique: 2016 Sydney Royal
Mrs B Svarstad (Sweden): "A young bitch, typical outline, very nice head and expression, beautiful top line, needs to firm up in front movement, very good behind, easy mover, shows all the time, nice looking bitch."

For further information contact:

Contact :
Natasha Burton & Dean Addems (Member Details)
Phone :
0401568534
Email :
Send Email
Pedigree for Aust Ch Sleykh Girl On Fire (AI)
Sire : FARAO ANUBIS GOLDEN GAIT (SWE) S: INT.UCH. SE.UCH. FARAO ANUBIS KAHIRO (SWE) S: SE.UCH. ANTEFA'S MENKHAR (SWE)
D: FIN.CH. INT.CH. SE.CH. NORD. CH. ANTEFA'S KAHIRA (SWE)
D: SE.UCH. HALLAM FARAO ANUBIS ELODIE RAMZI (USA) S: N.UCH. DK.UCH. AM. CH. FIN.CH. INT.CH. SE.CH.NORD. CH. FARAO ANUMBIS RAMSES
D: AM. CH. MIA-CHURUKA UNCHAINED MELODY (USA)
Dam : SUP. CH. SLEYKH IN CENTRAL PARK (AI) S: N.UCH. LTU. CH. FIN.CH. SE.CH. NORTHGATE'S DOM PERIGNON S: UK. CH. AM. CH. INT. CH. SE.CH. FARAO ANUMBIS IKAROS (SWE)
D: N.UCH. FIN.CH. INT.CH. SE.CH. NORD. CH. NORTHGATE'S NORTHERN LIGHTS (FIN)
D: CH. SKISKA KP KOOL KOZMOS S: CH. SKISKA DARK SECRET
D: CH. HADJIBAH THE CHARMED ONE

Recent Results

  • 17-Feb-18 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Hunter River A&H Assoc. [CH] (Judge was Miss L Hickie (NSW))

  • 10-Feb-18 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Tuggerah Lakes Kennel & Obediance Club [CH] (Judge was Miss T Sloan (TAS))

  • 10-Feb-18 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Tuggerah Lakes Kennel & Obediance Club [CH] (Judge was Mr John Bryson (NSW))

  • 9-Feb-18 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred in Group

    Tuggerah Lakes Kennel & Obediance Club [CH] (Judge was Mrs R Green (QLD))

  • 4-Feb-18 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Novacastrian Ladies Canine Assoc. [CH] (Judge was Mrs V Spence (QLD))

  • 3-Feb-18 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Novacastrian Ladies Canine Assoc. [CH] (Judge was Mr J Rowles (NSW))

  • 3-Feb-18 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Novacastrian Ladies Canine Assoc. [CH] (Judge was Mrs S Bruno (QLD))

  • 28-Jan-18 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Dogs ACT Summer Festival [CH] (Judge was Mrs K Hutchings (SA))

  • 28-Jan-18 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Dogs ACT Summer Festival [CH] (Judge was Mr G Kill (QLD))

  • 27-Jan-18 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Dogs ACT Summer Festival [CH] (Judge was Ms A Carius (QLD))

  • 27-Jan-18 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Dogs ACT Summer Festival [CH] (Judge was Ms B Lacey (QLD))

  • 26-Jan-18 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    DogsNSW Library & Archives Committee Sho [CH] (Judge was Mrs M Sheppard (NSW))

  • 13-Jan-18 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Combined Northern Canine Committee [CH] (Judge was Mr M Arthur (NSW))

  • 13-Jan-18 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Combined Northern Canine Committee [CH] (Judge was Ms Sue Rose (NSW))

  • 12-Jan-18 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Combined Northern Canine Committee [CH] (Judge was Mrs V Harris (NSW))

  • 7-Jan-18 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Mid North Coast Kennel Club [CH] (Judge was Ms D Lee (VIC))

  • 6-Jan-18 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Mid North Coast Kennel Club [CH] (Judge was Mr I J Hinde (VIC))

  • 6-Jan-18 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Mid North Coast Kennel Club [CH] (Judge was Mrs C Scotton (VIC))

  • 3-Dec-17 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Gosford City Canine Club [CH] (Judge was Mrs C Mulcahy (Ireland))

  • 2-Dec-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Wyong Shire Canine Club [CH] (Judge was Miss C Baker (NSW))

  • 2-Dec-17 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Gosford City Canine Club [CH] (Judge was Mr M Derbyshire (NSW))

  • 1-Dec-17 Runner-up Best in Group, Aust Bred in Group, Best of Breed, Bitch Challenge

    Wyong Shire Canine Club [CH] (Judge was Mr J Daidone (NSW))

  • 18-Nov-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Buladelah Show Society [CH] (Judge was Mr D Mahoney (NSW))

  • 6-Nov-17 Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Victorian Womens Dog Club [CH] (Judge was Ms J Buehler (USA))

  • 5-Nov-17 Reserve Bitch

    Hound Club of Victoria 62nd Champ Show [CH] (Judge was Mrs J Lynne-Huntley (Canada))

  • 14-Oct-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Open of Breed

    Camden Haven Show Society [CH] (Judge was Mrs S Hewinson (QLD))

  • 8-Oct-17 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aust Bred of Breed

    Manning River A&H Society Taree Inc [CH] (Judge was Mrs S Bownds (NSW))

  • 2-Oct-17 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aust Bred of Breed

    100th Hound Club Show [CH] (Judge was Mr Garry Newton (USA))

  • 1-Oct-17 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aust Bred of Breed

    Rylstone Kandos District Dog Club [CH] (Judge was Mr K Hodge (NSW))

  • 30-Sep-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred in Group

    Rylstone Kandos District Dog Club [CH] (Judge was Ms J O'Flynn (NSW))

  • 30-Sep-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Rylstone Kandos District Dog Club [CH] (Judge was Miss J Seary(NSW))

  • 3-Sep-17 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aust Bred of Breed

    Royal Canin International Spring Fair [CH] (Judge was Mrs M Mortero (Puerto Rico))

  • 2-Sep-17 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Royal Canin International Spring Fair [CH] (Judge was Dr T Jakkel (Hungary))

  • 1-Sep-17 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Royal Canin International Spring Fair [CH] (Judge was Mrs T Okkola (Finland))

  • 27-Aug-17 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aust Bred of Breed

    Port Stephens Dogs Sports Club [CH] (Judge was Mrs V Schneider (QLD))

  • 26-Aug-17 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aust Bred of Breed

    Port Stephens Dogs Sports Club [CH] (Judge was Ms J Ford (NSW))

  • 25-Aug-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred in Group

    Port Stephens Dogs Sports Club [CH] (Judge was Mrs C Smith (NSW))

  • 19-Aug-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Campbelltown & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs H Gibson (NSW))

  • 6-Aug-17 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aust Bred of Breed

    Gosford City Canine Club [CH] (Judge was Ms C Paine (NSW))

  • 29-Jul-17 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aust Bred of Breed

    Warners Bay Dog Sports Club AM Show [CH] (Judge was Mrs L Brandt (NSW))

  • 29-Jul-17 Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Warners Bay Dog Sports Club PM Show [CH] (Judge was Mr D Thorpe (NSW))

  • 16-Jul-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Moree Kennel Club [CH] (Judge was Mr G Missen (VIC))

  • 15-Jul-17 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aust Bred of Breed

    Moree Kennel Club [CH] (Judge was Mr C Moore (VIC))

  • 15-Jul-17 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aust Bred of Breed

    Moree Kennel Club [CH] (Judge was Ms C Camac (VIC))

  • 9-Jul-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Hawkesbury Kennel Club Show A [CH] (Judge was Mr B Santas (NSW))

  • 9-Jul-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Hawkesbury Kennel Club Show B [CH] (Judge was Mrs R Brown (NSW))

  • 8-Jul-17 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aust Bred of Breed

    Penrith Kennel & Obedience Club [CH] (Judge was Mrs J Mayne (NSW))

  • 8-Jul-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Penrith Kennel & Obedience Club [CH] (Judge was Mr L Bradney (NSW))

  • 2-Jul-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Walcha Kennel Club [CH] (Judge was Mrs L Stevens (ACT))

  • 1-Jul-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Walcha Kennel Club [CH] (Judge was Mrs D Duffin (VIC))

  • 30-Jun-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Walcha Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J Butterfield (SA))

  • 3-Jun-17 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Hunter Valley Hound Club Show 1 [CH] (Judge was Mr M Curk (NSW))

  • 2-Jun-17 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Newcastle & Northern District Club [CH] (Judge was Mrs J Butterfield (SA))

  • 28-May-17 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Manilla & District Kennel Club [CH] (Judge was Ms S Lancaster (NSW))

  • 27-May-17 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Manilla & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs N Abella (NSW))

  • 26-May-17 Challenge Bitch, Aus Bred in Group

    Manilla & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs P Hall (NSW))

  • 21-May-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Cessnock Dog Club AM Show [CH] (Judge was Mr G Doyle (New Zealand))

  • 21-May-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Cessnock Dog Club PM Show [CH] (Judge was Mr v Lobakin (Azerbaijan))

  • 20-May-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Lake Macquarie ABKC Show [CH] (Judge was Mrs E Shenasanko (Russia))

  • 20-May-17 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Cessnock Dog Club PM Show [CH] (Judge was Dr R Lo (Phillipines))

  • 19-May-17 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aust Bred of Breed

    Autumn International Lake Macquarie Show [CH] (Judge was Mr CD Sudarsan (India))

  • 19-May-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Lake Macquarie PM Show [CH] (Judge was Mr K Shankov (Bulgaria))

  • 14-May-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred in Group

    Medowie & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr G Wilshier (QLD))

  • 13-May-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Medowie & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs G Arkell (NSW))

  • 13-May-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    Medowie & District Kennel Club PM Show [CH] (Judge was Miss S Phillips (QLD))

  • 6-May-17 Runner-up Best of Breed, Challenge Bitch, Aust Bred of Breed

    Morisset & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs L Thomas Van Der Weide (NSW))

  • 29-Apr-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Aus Bred in Group

    Macksville Nambucca River Ag Assoc. [CH] (Judge was Mr G Vernon (NSW))

  • 15-Apr-17 Reserve Bitch, Intermediate of Breed

    The Sighthound Association [CH] (Judge was Mr Per Lundstrom (NSW))

  • 13-Apr-17 Reserve Bitch

    Purina Pro Plan Sydney Royal Show [CH] (Judge was Mr H Stockmari (Finland))

  • 9-Apr-17 Challenge Bitch, Aus Bred of Breed

    The Hound Club of NSW [CH] (Judge was Mrs Noreen Clarke (Ireland))

  • 11-Mar-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Intermediate of Breed

    Comboyne A&H Assoc [CH] (Judge was Mr G Cruse (NSW))

  • 3-Mar-17 Runner-up Best of Breed, Bitch Challenge, Ausbred of Breed

    Newcastle A H & I Assoc. [CH] (Judge was Mr Wayne Lewis (NSW))

  • 19-Feb-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Intermediate of Breed

    Armidale All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Miss M Joyce (VIC))

  • 18-Feb-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Intermediate of Breed

    Armidale All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Ms S Foster (SA))

  • 17-Feb-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Intermediate of Breed

    Armidale All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Ms K Harvey (SA))

  • 14-Jan-17 Runner-up Best of Breed, Bitch Challenge, Intermediate of Breed

    Combined Northern Canine Committee AM Sh [CH] (Judge was Mr J Black (VIC))

  • 13-Jan-17 Runner-up Best of Breed, Bitch Challenge, Intermediate of Breed

    Combined Northern Canine Committee [CH] (Judge was Mrs S Gartner (NSW))

  • 8-Jan-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Intermediate of Breed

    Mid North Coast Canine Club [CH] (Judge was Mrs Benita Mangin (QLD))

  • 7-Jan-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Intermediate in Groul

    Mid North Coast Canine Club (AM Show) [CH] (Judge was Miss Margaret Davis (QLD))

  • 7-Jan-17 Best of Breed, Challenge Bitch, Intermediate of Breed

    Mid North Coast Canine Club (PM Show) [CH] (Judge was Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD))

  • 19-Nov-16 Best of Breed, Challenge, Intermediate of Breed

    Buladelah Show Society [CH] (Judge was Mr W M Gunter)

  • 12-Nov-16 Best of Breed, Challenge, Intermediate of Breed

    Maitland & Kurri Kennel Club [CH] (Judge was Ms G Goller (QLD))

  • 12-Nov-16 Best of Breed, Challenge, Intermediate of Breed

    Maitland & Kurri Kennel Club PM Show [CH] (Judge was Mr J Burgess (QLD))

  • 30-Oct-16 Best of Breed, Challenge, Intermediate of Breed

    New England Celtic & All Breeds Club [CH] (Judge was Mrs S Mashford (VIC))

  • 29-Oct-16 Best of Breed, Challenge, Intermediate of Breed

    New England Celtic & All Breeds Club [CH] (Judge was Mrs L Watson (VIC))

  • 28-Oct-16 Best of Breed, Challenge, Intermediate of Breed

    New England Celtic & All Breeds Club [CH] (Judge was Mrs J Armatys (QLD))

  • 15-Oct-16 Best of Breed, Challenge, Intermediate of Breed

    Camden Haven Show Society [CH] (Judge was Mrs R L Ralphs (NSW))

  • 3-Oct-16 Best of Breed, Challenge, Intermediate of Breed

    The Hound Club of NSW Inc [CH] (Judge was Mr T Hiscock (Sth Africa))

  • 2-Oct-16 Challenge,Intermediate of Breed

    Tamworth Kennel Club [CH] (Judge was Mr C Moore (VIC))

  • 1-Oct-16 Best of Breed, Challenge, Intermediate of Breed

    Tamworth Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J Campbell (VIC))

  • 25-Sep-16 Best of Breed, Challenge, Intermediate of Breed

    Cessnock Dog Club [CH] (Judge was Mr A Garivaldis (Greece))

  • 25-Sep-16 Best of Breed, Challenge, Intermediate of Breed

    Cessnock Dog Club [CH] (Judge was Mr S Bessho (Japan))

  • 24-Sep-16 Best of Breed, Challenge, Intermediate of Breed

    Lake Macquarie All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Mr D Seow (Malaysia))

  • 24-Sep-16 Best of Breed, Challenge, Intermediate of Breed

    Cessnock Dog Club [CH] (Judge was Ms N Popovich (Canada))

  • 23-Sep-16 Best of Breed, Challenge, Intermediate of Breed

    Lake Macquarie All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Mr R Natividad (Philippines))

  • 23-Sep-16 Best of Breed, Challenge, Intermediate of Breed

    Lake Macquarie All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Mr L Ribas Silva (Brazil))

  • 18-Sep-16 Best of Breed, Challenge, Junior of Breed

    Hunter Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mrs E Knox (NSW))

  • 17-Sep-16 Best of Breed, Challenge, Junior of Breed

    Hunter Kennel Club Inc. [CH] (Judge was Mr J Daidone (NSW))

  • 4-Sep-16 Best of Breed, Challenge, Junior of Breed

    Newcastle Toy & All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Mr Robert Harbin NSW)

  • 3-Sep-16 Best of Breed, Challenge, Junior of Breed

    Woodlands & Childrens Charity Homes [CH] (Judge was Mrs Deborah Harbin NSW)

  • 3-Sep-16 Runner-up Best of Breed, Challenge, Junior of Breed

    Newcastle Toy & All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Ms Carol Gunn QLD)

  • 2-Sep-16 Runner-up Best of Breed, Challenge, Junior of Breed

    Newcastle Toy & All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Mr Andrew Brown QLD)

  • 21-Aug-16 Best of Breed, Challenge, Junior of Breed

    Campbelltown & Districts All Breeds Club [CH] (Judge was Miss Carol Baker NSW)

  • 20-Aug-16 Best of Breed, Challenge, Junior of Breed

    Nor-West Canine Assoc. Inc. [CH] (Judge was Mr Norm Strathdee (NSW))

  • 8-Aug-16 Reserve Challenge, Junior of Breed

    Brisbane Royal 2016 [CH] (Judge was Ms Tatjana Urek (Slovenia)

  • 7-Aug-16 Challenge, Junior of Breed

    Queensland Sighthound Assoc [CH] (Judge was Mr Gerard Jipping (Netherlands))

  • 26-Jun-16 Challenge, Best of Breed, Junior in Group

    Lismore & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr D Mahoney)

  • 25-Jun-16 Challenge, Best of Breed, Junior of Breed

    Lismore & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs B Hession)

  • 24-Jun-16 Challenge, Best of Breed, Junior of Breed

    Lismore & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr G Spagnolo)

  • 11-Jun-16 Challenge, Best of Breed and Junior of Breed

    Dogs On Show [CH] (Judge was Mrs Kay Eldrad (NSW))

  • 28-May-16 Challenge, Best of Breed, Junior of Breed

    St George District Kennel Club [CH] (Judge was Mr R Barter (NSW))

  • 15-May-16 Challenge, Best of Breed, Junior of Breed

    Ladies Kennel Assoc of NSW - Gold Show [CH] (Judge was Mr G Carleton (NZ))

  • 15-May-16 Challenge, Best of Breed, Junior of Breed

    Ladies Kennel Assoc of NSW - Blue Show [CH] (Judge was Mrs S Crozier (NSW))

  • 14-May-16 Challenge, Best of Breed, Junior of Breed

    Hills Dog Club Inc [CH] (Judge was Mrs J Williams (NSW))

  • 8-May-16 Challenge, Best of Breed and Junior of Breed

    Newcastle & Northern District Kennel Clu [CH] (Judge was Mrs D Duffin (VIC))

  • 7-May-16 Challenge, Best of Breed and Junior of Breed

    Newcastle & Northern District Kennel Clu [CH] (Judge was Mr G Browne (VIC))

  • 7-May-16 Challenge, Best of Breed and Junior of Breed

    Hunter Valley Hound Club NSW [CH] (Judge was Ms R Rafton (NSW))

  • 6-May-16 Runner-up in Group, Junior in Group, Best of Breed, Bitch Challenge

    The Bay City All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Mrs C Doherty (NSW))

  • 6-May-16 Challenge, Best of Breed and Junior of Breed

    Newcastle & Northern District Kennel Clu [CH] (Judge was Ms J Weekes (VIC))

  • 1-May-16 Challenge, Best of Breed, Junior of Breed

    Morisset & District Kennel Club [CH] (Judge was Ms C Camac (VIC))

  • 30-Apr-16 Challenge, Best of Breed, Junior of Breed

    Morisset & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs L Buckley (ACT))

  • 25-Apr-16 Challenge, Best of Breed, Junior of Breed

    County Of Cumberland Kennel Assoc. Inc. [CH] (Judge was Mr T Thomas (QLD))

  • 3-Apr-16 Challenge, Best of Breed, Junior of Breed

    Hound Club NSW Inc [CH] (Judge was Mrs D Spavin (UK))

  • 2-Apr-16 Challenge, Best of Breed and Junior of Breed

    Stroud Show Assoc. Inc [CH] (Judge was Mr Myron Arthur (NSW))

  • 26-Mar-16 Junior Bitch, Reserve Challenge

    The Sighthound Association [CH] (Judge was Mr R Yurick (Canada))

  • 24-Mar-16 Challenge Bitch, Runner-up Best of Breed

    2016 Sydney Royal Dog Show [CH] (Judge was Mrs Ann Carlstrom (Sweden))

  • 6-Mar-16 Challenge, Best of Breed

    Wingham Show Society Inc. [CH] (Judge was Miss N Lane (NSW))

  • 4-Mar-16 Challenge, Best of Breed, Puppy in Group

    Newcastle A H & I Association Inc. [CH] (Judge was Mrs M Long (NSW))

  • 26-Feb-16 Challenge and Best of Breed

    Cessnock & District Agricultural Society [CH] (Judge was Mr G Vernon)

  • 20-Feb-16 Challenge, Best of Breed, Puppy in Group

    Comboyne A & H Association Inc [CH] (Judge was Mrs R Williams (NSW))

  • 7-Feb-16 Challenge, Best of Breed, Puppy in Group

    The Sydney Kennel Club [CH] (Judge was Mrs B Hession)

  • 6-Feb-16 Challenge and Best of Breed

    T & G All Breeds Dog Club of NSW [CH] (Judge was Mr G Markotany)

  • 23-Jan-16 Best of Breed, Challenge, Intermediate of Breed

    Lake Macquarie All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Mr R Natividad (Phillipines))

  • 10-Jan-16 Challenge, Best of Breed

    Mid North Coast Canine Club Inc [CH] (Judge was Ms D Cuthbert)

  • 9-Jan-16 Challenge, Best of Breed

    Mid North Coast Canine Club Inc (AM) [CH] (Judge was Mr M Camac (SA))

  • 9-Jan-16 Challenge, Best of Breed, Puppy in Group

    Mid North Coast Canine Club Inc (PM) [CH] (Judge was Mrs M Merchant)

  • 29-Nov-15 Challenge, Best of Breed, Minor in Group

    Walcha Kennel Club inc [CH] (Judge was Mrs H Beasley)

  • 28-Nov-15 Challenge, Best of Breed and Minor in Group

    Walcha Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs J Ireland (QLD)

  • 27-Nov-15 Challenge, Best of Breed and Minor in Group

    Walcha Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr D Mahoney (NSW))

  • 15-Nov-15 Challenge, Best of Breed and Minor in Group

    Combined Northern Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs D Clark (New Zealand)

  • 14-Nov-15 Challenge, Best of Breed and Minor in Group

    Combined Northern Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mr J Clark (New Zealand)

  • 13-Nov-15 Challenge and Best of Breed

    Combined Northern Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs L Chalmers ( New Zealand))

  • 7-Nov-15 Challenge and Best of Breed

    Northern All Breeds Kennel Club AM Show [CH] (Judge was Mrs Annette Bowe (NSW))

  • 7-Nov-15 Challenge and Best of Breed

    Northern All Breeds Kennel Club PM Show [CH] (Judge was Mr John Bryson (NSW))

  • 6-Nov-15 Challenge and Best of Breed

    Northern All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Dianne Brennan (NSW))

  • 25-Oct-15 Challenge, Best of Breed, Minor in Group

    Port Macquarie Hastings Kennel Club [CH] (Judge was Mr John Rowles (NSW))

  • 24-Oct-15 Challenge and Best of Breed

    Port Macquarie Hastings Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Lianne Rowles (NSW))

  • 5-Oct-15 Challenge and Best of Breed

    Hound Club of NSW [CH] (Judge was Ms Jeanette V Lees (VIC))

  • 27-Sep-15 Challenge and Best of Breed

    Cessnock Dog Club AM [CH] (Judge was Mr R Tesoro (Philippines))

  • 27-Sep-15 Challenge and Best of Breed

    Cessnock Dog Club PM [CH] (Judge was Mr Tsutomu Sato (Japan))

  • 26-Sep-15 Challenge and Best of Breed

    Cessnock Dog Club PM [CH] (Judge was Mrs M Sunde (NOR))

  • 26-Sep-15 Challenge and Best of Breed

    Lake Macquarie All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Dr Umit Ozkanal (Turkey))

  • 25-Sep-15 Challenge, Best of Breed, Minor in Group

    Lake Macquarie All Breeds Kennel Club AM [CH] (Judge was Mr M Lepasaar (Estonia))

  • 25-Sep-15 Challenge and Best of Breed

    Lake Macquarie All Breeds Kennel Club PM [CH] (Judge was Mrs M Petersen (Denmark))

  • 20-Sep-15 Baby of Breed

    Hunter Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs Valma Morrow (NSW))

  • 5-Sep-15 Baby of Breed & Baby in Group

    Woodlands & Children's Charity Homes [CH] (Judge was Mr Graham Nolan (SA))

  • 30-Aug-15 Baby of Breed

    Royal Canin International Spring Fair [CH] (Judge was Mr Hisayoshi Kadowaki (Japan))

  • 29-Aug-15 Baby of Breed

    Royal Canin International Spring Fair [CH] (Judge was Mrs Ricky Lochs-Romans (Netherlands))

  • 22-Aug-15 Baby of Breed

    Nor-West Canine Association Inc [CH] (Judge was Mrs Sue Bownds (NSW))

  • 14-Aug-15 Baby of Breed

    Port Stephens Dog Sports Club Inc [CH] (Judge was Mrs Valerie Carter (SA))

  • 14-Aug-15 Baby of Breed

    The Bay City All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Mr Peter Bennett (SA))