I would like to welcome Bree to the home of Happylea Kennel.
This promising youngster is going out week after week doing this breed proud.
Thankyou to the Judges who have already acknowledged this wonderful little girl in the breed ring.
Pedigree for Aust Ch/Neuter Ch Dosangeles Strange Brew | ||
---|---|---|
Sire : Hashki Ewok | S: Ch Habiba Viva Latino (Imp UK) | S: Eng Ch Omegaville La Rumba (UK) |
D: Moonswift Miss Ma-Jong (UK) | ||
D: Hashki All ABout Eve | S: Ch Habiba Viva Latino (Imp UK) | |
D: Ch Dosangeles Galactica | ||
Dam : Hashki Black Magic Woman | S: Ch Habiba Viva latino (Imp UK) | S: Eng Ch Omegaville La Rumba (UK) |
D: Moonswift Miss Ma-Jong (UK) | ||
D: Ch Tipland Lucy | S: Ch Tipland Ruff n Tumble | |
D: Tipland Black Opal |
Woodlands & Children's Charity Homes Dog [CH] (Judge was Miss J McDonald (Vic))
Newcastle Toy & ABKC [CH] (Judge was Mr D Johnston (SA))
Newcastle Toy & ABKC [CH] (Judge was Mr P Bennett (SA))
Dogs NSW Spring Fair [CH] (Judge was Mr V O'Brien (Ire))
Campbelltown All Breeds Kennel CLub [CH] (Judge was Mrs N Abela (NSW))
Campbelltown All Breeds Kennel CLub [CH] (Judge was Mr R Britten (NSW))
Harden Murrumburrah Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S Marshall (Vic))
Harden Murrumburrah Kennel Club [CH] (Judge was Miss T Sloan (Tas))
Harden Murrumburrah Kennel Club [CH] (Judge was Mr N Hodgkins (Vic))
Norwest Canine Assoc [CH] (Judge was Mr R Britten (NSW))
Sutherland Shire ABKC Inc [CH] (Judge was Mrs J Horton (Vic))
Hawkesbury Kennel Club - A [CH] (Judge was Mrs J Fynmore (NSW))
Hawkesbury Kennel CLub - B [CH] (Judge was Mrs J Docksey (NSW))
Penrith Kennel & Odb Club Red [CH] (Judge was Mr R Bell (Vic))
Penrith Kennel & Obd Club Inc Blue [CH] (Judge was Mrs E Davidson (NSW))
Blaxland Glenbrook RSL & Citizens Kennel [CH] (Judge was Mr R Harbin (NSW))
Parramatta & Dist ABKC [CH] (Judge was Mrs Greenwood (Qld))
Act Ladies kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs C Rafton (NSW))
Act Ladies kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr B Riddell (NSW))
Act Ladies kennel Club Inc [CH] (Judge was Miss G Goller (NSW))
Asian Breed Club [CH] (Judge was Mr W Bungey (WA))
St George Dist Kennel CLub [CH] (Judge was Mrs Blake- Watts (NZ))
Cowra & Dist Kennel CLub [CH] (Judge was Mr J Rowles (NSW))
Cowra & Dist Kennel CLub [CH] (Judge was Mrs Beckett (NT))
Cootamundra All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Mr M Derbyshire (NSW))
Cootamundra All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S Paterson (NSW))
Bulli Dist Kennel CLub [CH] (Judge was Mr N Hodgkins (Vic))
County of Cumberland [CH] (Judge was Mr T Thomas (Qld))
Sydney Royal [CH] (Judge was Mrs B Roos-Borjeson (Swd))
Chinese Crested Club of NSW [CH] (Judge was Mrs T. McNeil (Qld))