BIS/RUBIS Sup Ch & Neut Ch Darksky Real Wild Moves

Jagger made his debut as a Neuter on 29 April 2018 with BEST NEUTER in SHOW under judge Mrs.Julie Keenan (Vic). At his last show on 30 December 2018, Jagger was awarded his 18th BEST NEUTER IN SHOW under judge Mrs.E.Knox (NSW). He has also been awarded 9 RUNNER UP BEST NEUTER IN SHOW in this amazing journey we have had. Thank you to all of the judges for awarding him so highly.


Jagger is awarded back to back Best of Breed wins from large Alaskan Malamute entries at the 2014 & 2015 Brisbane Royal Show under international judges Mrs.Corinna Hoberg (Nicaragua) and Mr.Andreas Savva (Cyprus)and is short lined to the top 6 dogs in the group at both shows.


Best in Show & Runner Up Best in Show Winner

Multi Best in Group Winner

Multi Runner Up Best in Group Winner

Multi Class in Group Winner

Multi Class in Show Winner

Multi Royal Best of Breed Winner


Presenting a very special boy. Jagger was many years in the planning and thanks to Rodney Surawski, Carol Thompson, Dan and Olivia Ciguenza, he's finally here and he was certainly worth waiting for.

Jagger's mum is the gorgeous Sapphy who was my solo frozen semen puppy out of my gorgeous girl Skye, BIS, RUBIS, RUBISS Aust Grand Ch Darksky Bounty Spirit WWPD ROA. His dad is none other than Dan and Liv's Viking, BIS, Multi BISS, Gr Ch Wolfmountains Icemile Warrior (Imp Usa). Viking was awarded Best in Show at the Canberra Royal 2012. Viking's dad is the famous Ross, Am/Can Ch Poker Flats Road Warrior WTD WLD. Thank you Rodney Surawski for doing the breeding that I always had planned for Sapphy.

Main photo and movement photo taken by Ingrid Matschke at the Ekka 2018. Other photo taken by Patrik Berger June 2018.

For further information contact:

Contact :
Fionna Paton (Member Details)
Phone :
0419 561 009
Email :
Send Email
Pedigree for BIS/RUBIS Sup Ch & Neut Ch Darksky Real Wild Moves
Sire : BIS, Multi BISS, Grand Ch Wolfmountain's Icemile Warrior (IMP USA) WPD S: Am/Can Ch Polker Flats Road Warrior WTD, WLD S: Am/Can.Ch. Vuelta Toros By Wildwind TNT ROM
D: Ch. Poker Flat Northern Exposure WTD ROM
D: Am Ch Wolfmtns Watchin Z Terraglo S: Am Ch Terraglo FireNice of Wolfmt
D: Am Ch Wild Winds Zephyr of Wolfmountain
Dam : Aust Ch Wolfskye Spirit N Stone (AI) S: Am Ch Terrapin’s Kasaan ‘N Stone (USA) ROM S: Am/Can Ch Terrapin’s Cherry Garcia WWPD, WPD, CGC
D: Am/Can Ch Pokerflat Terrapin’s In Vogue
D: BIS, RUBIS, RUBISS Aust Grand Ch Darksky Bounty Spirit WWPD ROA S: Multi BIS, Am/Can Aust Grand Ch Terrapins Caught N T'Crossfire (Imp Can)
D: RUBIS, RUBISS Aust Grand Ch Aspen Myst Aussie Star (Imp USA) HOF

Recent Results

  • 30-Dec-2018 ****Best Neuter in Show****

    Dogs Qld & Kennel Assoc Festive Fiesta [CH] (Judge was Mr.G.Doyle (NZ) / Mrs.E.Knox (NSW))

  • 7-Dec-2018 ****Runner Up Best Neuter in Show****

    Maree Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.H.Durell (NSW) / Mr.G.Cruse (NSW))

  • 30-Nov-2018 ****Best Neuter in Show****

    Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.L.Black (ACT) / Mrs.D.Hyde (ACT))

  • 21-Oct-2018 ****Best Neuter in Show****

    Dog of the Year Support Show [CH] (Judge was Mr.D.Timotheou (Cyprus))

  • 7-Oct-2018 ****Best Neuter in Show****

    Western Suburbs Kennel Club [OP] (Judge was Ms.S.Wheatley / Mr.D.Kille)

  • 30-Sep-2018 ****Best Neuter in Show****

    Beaudesert Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.M.Watson (WA)/Mr.K.Suzuki (Japan))

  • 29-Sep-2018 ****Runner Up Best Neuter in Show****

    Beaudesert Kennel Club [CH] (Judge was Ms.S.Craig (NSW)/Mrs.M.Watson (WA))

  • 23-Sep-2018 ****Best Neuter in Show****

    Dog of the Year Committee [CH] (Judge was Ms.Pirjo Aaltonen (Finland)/Mr.Shayam Me)

  • 21-Sep-2018 ****Best Neuter in Show****

    Dog of the Year Committee [CH] (Judge was Ms.Christy Wang (China)/Mr.Edgar Bajona()

  • 9-Sep-2018 ****Runner Up Best Neuter in Show****

    Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Ms.C.Spry (SA) / Mrs.S.Bruno (Qld))

  • 9-Sep-2018 ****Runner Up Best Neuter in Show****

    Redcliffe Peninsula Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.M.Burton (NSW) / Mrs.S.Brackman (NSW)

  • 1-Sep-2018 ****Best Neuter in Show****

    Gold Coast Show Society [CH] (Judge was Mrs.J.Croad (Qld))

  • 14-Aug-2018 ****Best Neuter in Show****

    Royal Queensland Show Utility Specialty [CH] (Judge was Mr.A.Salazar Castro (Costa Rica))

  • 13-Aug-2018 Best Neuter of Breed

    Royal Queensland Show [CH] (Judge was Mrs.L.Stojkovoc (Macedonia))

  • 5-Aug-2018 ****Runner Up Best Neuter in Show****

    Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mr.C.Fynmore (NSW) / Mrs.P.Douglas (NZ))

  • 5-Aug-2018 ****Best Neuter in Show****

    Northern Classic Kennel Club [OP] (Judge was Mr.J.Mitchell / Mrs.M.Hammond)

  • 28-Jul-2018 ****Best Neuter in Show****

    Ladies Kennel Association of Qld [CH] (Judge was Mrs.C.Yate (NSW) / Mrs.M.Hanley (NSW))

  • 28-Jul-2018 ****Runner Up Best Neuter in Show****

    Ladies Kennel Association of Qld [CH] (Judge was Mr.K.Lee (VIC) / Mr.W.Mooney (VIC))

  • 14-Jul-2018 ***Runner Up Best Neuter in Show****

    Samford & District Show Society [CH] (Judge was Mrs.A.Esad (NSW)/Mrs.K.Cannon (NSW))

  • 8-Jul-2018 ****Best Neuter in Show****

    Beenleigh Kennel Club [CH] (Judge was Mr.C.Tsai (Taiwan) / Mr.E.Bertolla (Braz)

  • 6-Jul-2018 ****Best Neuter in Show****

    Beenleigh Kennel Club [CH] (Judge was Mr.E.Bertolla (Brazil)/Mr.R.Natividad (P)

  • 17-Jun-2018 ****Best Neuter in Show****

    Queensland Kennel Council [CH] (Judge was Mr.D.Lim (Malaysia)/Mrs.R.Seare (Qld))

  • 15-Jun-2018 ****Best Neuter in Show****

    Lowood Show Society [CH] (Judge was Mr.T.Thomas)

  • 11-Jun-2018 ****Runner up Best Neuter in Show****

    Ipswich Kennel Club [CH] (Judge was Mr J De Medeiros Neto (Brazil) / Mrs Y S)

  • 10-Jun-2018 ****Best Neuter in Show****

    Ipswich Kennel Club [CH] (Judge was Mrs R Kazlauskaite(Lithuania))

  • 10-Jun-2018 ****Best Neuter in Show****

    Ipswich Kennel Club Show 2 [CH] (Judge was Mr.D.Kill / Ms.K.Tosi)

  • 8-Jun-2018 ****Best Neuter in Show****

    Ipswich Kennel Club [CH] (Judge was Mr M Freitas dos Santos (Brazil) / Mrs R)

  • 19-May-2018 ****Best Neuter in Show****

    Brookfield Show Society [CH] (Judge was Mr.M.Johnston (NSW))

  • 29-Apr-2018 ****Best Neuter in Show****

    Junior Kennel Club Show 1 [CH] (Judge was Mrs. F.Darling (Qld) / Mrs. J.Keenan (Vi)

  • 29-Apr-2018 ****Best Neuter in Group / Runner Up Best Neuter In Show****

    Junior Kennel Club Show 2 [CH] (Judge was Mrs.M.Gostelow (Vic) / Mrs.C.Donaldson ()

  • 15-Oct-2016 Best of Breed

    Ipswich Kennel Club Show 2 [CH] (Judge was Mrs.K.Nichols)

  • 4-Sep-2016 Best of Breed

    Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Miss M Joyce (Vic))

  • 4-Sep-2016 ****Runner Up to Best Exhibit in Group / Open in Group****

    Redcliffe Peninsula Kennel Club [CH] (Judge was Ms.J.Anderson (Vic))

  • 31-Jul-2016 Best of Breed

    Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.D.Fenton (NSW))

  • 30-Jul-2016 ****Best Exhibit in Group****

    Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.F.Crooks (Vic))

  • 3-Jul-2016 Best of Breed

    Beenleigh & District Kennel Club [CH] (Judge was Ms.S.Guilfoyle)

  • 12-Jun-2016 Best of Breed

    Ipswich Kennel Club [CH] (Judge was Mr.R.Tolson (Ireland))

  • 10-Jun-2016 ****Best Exhibit in Group****

    Ipswich Kennel Club [CH] (Judge was Mr.T.Miyagawa (Japan))

  • 21-May-2016 Best of Breed

    Esk P A & I Association [CH] (Judge was Mrs.M.Rose)

  • 8-May-2016 ****Best Exhibit in Group****

    Brisbane Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.R.Seare)

  • 2-May-2016 Best of Breed / ****Runner Up Best Exhibit in Group / Best Open in Group****

    Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Miss C.Stuart (NSW))

  • 1-May-2016 Best of Breed / Shortlined for Group

    Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Mr.R.Broomhall (Tas))

  • 24-Apr-2016 ****Best Exhibit in Group****

    Durack Grounds Committee [CH] (Judge was Mr.A.Burt (Vic))

  • 23-Apr-2016 ****Runner Up to Best Exhibit in Group****

    Junior Kennel Club Show 2 [CH] (Judge was Mrs.W.Hutchison (Vic))

  • 16-Apr-2016 Best of Breed

    Kennel Association of Qld Show 1 [CH] (Judge was Mrs.H.Weil)

  • 16-Apr-2016 ****Best Exhibit in Show****

    Kennel Association of Qld Show 2 [CH] (Judge was Miss K.Tosi)

  • 7-Apr-2016 Best of Breed

    Toowoomba Royal Show [CH] (Judge was Mr.F.Pastor (Ecuador))

  • 3-Apr-2016 Best of Breed / Shortlined for Group

    Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mr.D.Johnson (SA))

  • 27-Mar-2016 ****Best Exhibit in Group / Runner Up Best Exhibit in Show****

    Bundaberg Canine Club AM Show [CH] (Judge was Mrs.J.Keenan (Vic) / Mr.D.Salud (Phillip)

  • 27-Mar-2016 Best of Breed / ****Best Open In Group****

    Bundaberg Canine Club PM Show [CH] (Judge was Mrs.O.Cagney (Canada))

  • 26-Mar-2016 ****Best Exhibit in Group****

    Bundaberg Canine Club [CH] (Judge was Mr.T.Oo Hock (Malaysia))

  • 26-Mar-2016 Best of Breed

    Bundaberg Canine Club PM Show [CH] (Judge was Mr.P.Machen (Canada))

  • 24-Jan-2016 Best of Breed

    Gold Coast Canine Club [CH] (Judge was Mrs.D.Wright (NZ))

  • 23-Jan-2016 Best of Breed / Shortlined for Group / Open in Group - Supreme Champion Title

    Gold Coast Canine Club [CH] (Judge was Mrs.G.Hovey-Jacobs)

  • 31-Dec-2015 Best of Breed

    Lockyer Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mr.A.Addicott)

  • 29-Nov-2015 Best of Breed

    Grounds Committee Amenities Show [CH] (Judge was Mr.P.Martin (SA))

  • 28-Nov-2015 Shortlined for Best Exhibit in Group / ***Best Open in Group***

    Dog of The Year Support Committee [CH] (Judge was Mrs.W.Baker (SA))

  • 22-Nov-2015 Best of Breed

    Caboolture Kennel Club [CH] (Judge was Mr.S.Swee Lim (Malaysia))

  • 21-Nov-2015 ****Best Exhibit in Group****

    Bangalow A & I Society [CH] (Judge was Mr.M.Cruise (NSW))

  • 15-Nov-2015 Best of Breed

    Combined Northern Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mr.J.Clark (NZ))

  • 14-Nov-2015 Best of Breed

    Combined Northern Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.L.Chalmers (NZ))

  • 13-Nov-2015 Best of Breed / Shortlined for Best Exhibit in Group

    Combined Northern Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.D.Clark (NZ))

  • 6-Nov-2015 ****Best Exhibit in Group / Runner Up Best Exhibit in Show****

    Tweed River Agricultural Show Society [CH] (Judge was Mrs.M.Rose / Mr.G.Minchinton)

  • 3-Nov-2015 ****Best Exhibit in Group****

    Maree Kennel Club [CH] (Judge was Mr.A.D.Weil)

  • 25-Oct-2015 Best of Breed / Shortlined for Best in Group

    Dog of the Year Committee [CH] (Judge was Mrs.E.Yerusalimsky (Russia))

  • 24-Oct-2015 Best of Breed / ***Best Open in Group***

    North Coast National A & I Society [CH] (Judge was Mrs.S.Bruno)

  • 17-Oct-2015 ****Best Exhibit in Group****

    Ipswich Kennel Club Show 1 [CH] (Judge was Mrs.M.Starkey)

  • 17-Oct-2015 Best of Breed

    Ipswich Kennel Club Show 2 [CH] (Judge was Ms.G.Goller)

  • 11-Oct-2015 Best of Breed / ***Best Open in Group***

    Kyogle & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.C.Muldoon (Ireland))

  • 10-Oct-2015 Best of Breed / Shortlined for Best in Group

    Kyogle PA & H Society [CH] (Judge was Dr.P.Nisalak (Thailand))

  • 9-Oct-2015 Best of Breed

    Kyogle & District Kennel Club [CH] (Judge was Dr.M Apiwut Kasemsanta (Thailand))

  • 8-Oct-2015 Best of Breed

    Kyogle & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr.J.Muldoon (Ireland))

  • 5-Oct-2015 Best of Breed

    Beaudesert/Maree Kennel Club [CH] (Judge was Ms.D.Norman)

  • 4-Oct-2015 Best of Breed / Shortlined for Best in Group

    Beaudesert/Maree Kennel Club [CH] (Judge was Mr.G.Eva (South Africa))

  • 3-Oct-2015 Best of Breed / ***Best Open in Group***

    Beaudesert / Maree Kennel Club [CH] (Judge was Mr.E.Ryder)

  • 27-Sep-2015 Best of Breed / ****Runner Up Best Exhibit in Group****

    Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Mr.D.Staines)

  • 20-Sep-2015 Best of Breed / ****Best Open in Group****

    Dog Of The Year Committee [CH] (Judge was Mr.U.Ozkanal (Turkey))

  • 6-Sep-2015 Best of Breed

    Redcliffe Peninsula Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.R.Ralphs (NSW))

  • 6-Sep-2015 ****Best Exhibit in Group****

    Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Miss C.Birch (Vic))

  • 5-Sep-2015 ****Runner Up to Best in Group / Best Open in Group

    Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Miss J.Oates (Vic))

  • 29-Aug-2015 ****Runner Up Best Exhibit in Group / Best Open in Group

    Gold Coast Show Society [CH] (Judge was Mrs.R.Lane)

  • 23-Aug-2015 Best of Breed

    All Dogs Sports Spectacular [CH] (Judge was Mrs.G.Cook (Vic))

  • 16-Aug-2015 ****Best Exhibit in Group****

    Gundogs & Heavy Breeds Club of Qld [CH] (Judge was Mr.M.Riady (Indonesia))

  • 15-Aug-2015 Best of Breed / Shortlined to Final 6 for Best in Group

    Brisbane Royal Show [CH] (Judge was Mr.A.Savva (Cyprus))

  • 18-Jul-2015 Best of Breed

    Kennel Association of Qld [CH] (Judge was Ms.G.Alexander (Vic))

  • 11-Jul-2015 ****Best Exhibit in Group****

    Samford & District Show Society [CH] (Judge was Mrs.B.Heal (Canada))

  • 5-Jul-2015 Best of Breed / Shortlined for Best in Group

    Beenleigh & District Kennel Club [CH] (Judge was Ms.C.Cederman (NZ))

  • 4-Jul-2015 Best of Breed

    Dayboro AH & I Assoc [CH] (Judge was Ms.S.Bendixen)

  • 3-Jul-2015 Best of Breed

    Laidley A & I Society [CH] (Judge was Mrs.M.McLennan)

  • 21-Jun-2015 Best of Breed / Shortlined for Best in Group

    Amenities Committee of Dogs Qld [CH] (Judge was Mrs.N.Zimmerle)

  • 14-Jun-2015 Best of Breed

    Queensland Kennel Council [CH] (Judge was Mrs.B.Dickson)

  • 8-Jun-2015 Best of Breed

    Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Mr.J.Ireland (Canada))

  • 7-Jun-2015 Best of Breed / Shortlined for Group

    Ipswich Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.G.Johnston (NZ))

  • 29-May-2015 Best of Breed

    Lowood Show Society [CH] (Judge was Mrs.K.Haddon)

  • 16-May-2015 Best of Breed / ****Runner up Best Exhibit in Group****

    Brookfield Show Society [CH] (Judge was Ms.K.Tosi)

  • 9-May-2015 Best of Breed

    Brisbane Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.V.Schneider)

  • 1-May-2015 Best of Breed / Shortlined for Group

    Clarence Dog Sports [CH] (Judge was Ms.K.Santas (NSW))

  • 1-May-2015 ****Runner Up Best Exhibit in Group / Australian Bred in Group***

    Dogs NSW Northern Region [CH] (Judge was Mrs.S.Mashford (Vic))

  • 30-Apr-2015 ***Shortlined for Best in Group / Australian Bred in Show***

    Dogs NSW Northern Region [CH] (Judge was Mrs.D.Crofts (NSW)/Mrs.S.Mashford (Vic))

  • 25-Apr-2015 Best of Breed / ***Australian Bred in Group***

    Junior Kennel Club of Qld Show 1 [CH] (Judge was Dr.E.Greenway (Vic))

  • 25-Apr-2015 Best of Breed

    Junior Kennel Club of Qld Show 2 [CH] (Judge was Mr.C.Fynmore (NSW))

  • 25-Apr-2015 ****BEST EXHIBIT IN GROUP / RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW****

    Junior Kennel Club [OP] (Judge was Mrs.S.Guilfoyle / Mrs.K.Haddon)

  • 19-Apr-2015 Best of Breed

    Kennel Association of Qld [CH] (Judge was Mr.A.Brown)

  • 12-Apr-2015 ****BEST EXHIBIT IN GROUP****

    Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Miss C Stuart (NSW))

  • 28-Mar-2015 Best of Breed / ****Runner up Best Exhibit/Open in Group****

    Beaudesert & Maree Kennel Club Show 1 [CH] (Judge was Mr.R.W.Lo (Phillipines))

  • 14-Feb-2015 Best of Breed / Shortlined for Group

    Redcliffe Peninsula Kennel Club [CH] (Judge was Miss.M.Cowin (NSW))

  • 8-Nov-2014 Best of Breed /****Shortlined for Group / Australian Bred in Group****

    Combined Northern Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mr.L.Jeuson (Malaysia))

  • 6-Oct-2014 Best of Breed / ****Runner up Best Exhibit in Group****

    Beaudesert & Maree Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.Z.Salijevic (Sweden))

  • 5-Oct-2014 ****BEST EXHIBIT IN GROUP****

    Beaudesert & Maree Kennel Club Show 1 [CH] (Judge was Mr.H Almgren (Sweden))

  • 4-Oct-2014 Best of Breed / ***Open in Group***

    Beaudesert & Maree Kennel Club [OP] (Judge was Ms.R.Green)

  • 28-Sep-2014 Best of Breed / ***Open in Group***

    Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.N.Wilson (Vic))

  • 21-Sep-2014 Best of Breed / Shortlined for Group

    Dog of the Year Committee [CH] (Judge was Miss B.Turner (NSW))

  • 7-Sep-2014 Best of Breed / Shortlined for Group

    Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.G.Cook (Victoria))

  • 7-Sep-2014 Best of Breed / ****Runner up Best Exhibit in Group****

    Redcliffe Peninsula Kennel Club [CH] (Judge was Mr.B.Riddell (NSW))

  • 6-Sep-2014 Best of Breed

    Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mr.J.Forbes (NSW))

  • 30-Aug-2014 ****BEST EXHIBIT IN GROUP****

    Gold Coast Show Society [CH] (Judge was Mrs.C.P.Butler (NSW))

  • 14-Aug-2014 Best of Breed / Shortlined for Group by Mr.Z.Omarov (Georgia)

    Royal Brisbane Show [CH] (Judge was Mrs.C.Hoberg (Nicaragua))

  • 3-Aug-2014 Best of Breed

    Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.N.Hammond-Robertson (NSW))

  • 3-Aug-2014 Best of Breed / ****Intermediate in Show****

    Northern Classic Kennel Club [OP] (Judge was Ms.K.Mangan / Mrs.K.Haddon)

  • 2-Aug-2014 Best of Breed

    Pine Rivers A H & I Association [CH] (Judge was Mr.K.Hammond (NSW))

  • 27-Jul-2014 Best of Breed / ***Intermediate in Group***

    Ladies Kennel Association [CH] (Judge was Mr.R.Harbin (NSW))

  • 12-Jul-2014 Best of Breed / ****Runner up Best Exhibit in Group****

    Samford & District Show Society [CH] (Judge was Mr.V.Mulligan (USA))

  • 5-Jul-2014 Best of Breed

    Beenleigh & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr.T.Oo Hock (Malaysia))

  • 22-Jun-2014 Best of Breed

    Amenities Committee of Dogs Qld [CH] (Judge was Mrs.J.Armytys)

  • 14-Jun-2014 Runner up Best of Breed / ****Intermediate in Group****

    Queensland kennel Council [CH] (Judge was Mrs.J.Gotch (NSW))

  • 9-Jun-2014 Best of Breed / ****Shortlined for Group****

    Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Mr. G. Christensen (Denmark))

  • 8-Jun-2014 Best of Breed

    Ipswich Kennel Club [CH] (Judge was Mr. A. Hudono (Indonesia))

  • 18-May-2014 Best Of Breed / ****Intermediate in Show****

    Clarence Dog Sports [CH] (Judge was Mr.G.Blyth (Tas))

  • 17-May-2014 Best of Breed / ****Runner Up Best Exhibit in Group / Intermediate in Group****

    Dogs NSW Northern Region (Coastal) [CH] (Judge was Mrs.P.Hall (NSW))

  • 17-May-2014 Best of Breed/ Shortlined for Group

    Clarence Dog Sports [CH] (Judge was Mr.P.Martin (SA))

  • 16-May-2014 Best of Breed / ****Runner Up Best Exhibit in Group / Intermediate in Group****

    Dogs NSW Northern Region (Coastal) [CH] (Judge was Mrs.A.Collyer (Vic))

  • 16-May-2014 Best of Breed / ****Intermediate in Group****

    Clarence Dog Sports [CH] (Judge was Mrs.E.Joseph (Vic))

  • 15-May-2014 Best of Breed / ****Intermediate in Group****

    Dogs NSW Northern Region (Coastal) [CH] (Judge was Mr.J.Thompson (Vic))

  • 4-May-2014 ****Best Exhibit in Group****

    Woodenbong Show Society [CH] (Judge was Ms.L.Stalhandske (Sweden))

  • 26-Apr-2014 Best of Breed / Shortlined for Group

    Junior Kennel Club [OP] (Judge was Mrs.M.Hammond)

  • 26-Apr-2014 Best of Breed

    Junior Kennel Club AM Show [CH] (Judge was Ms.E.Thomas (NSW))

  • 26-Apr-2014 Best of Breed / Shortlined for Group

    Junior Kennel Club PM Show [CH] (Judge was Ms.Y.Meintjes (NSW))

  • 13-Apr-2014 Best of Breed

    Kennel Association of Qld [CH] (Judge was Mr.J.Burgess)

  • 13-Apr-2014 Best of Breed / ***Intermediate in Group***

    Kennel Association of Qld [OP] (Judge was Mrs.B.Dickson)

  • 6-Apr-2014 Best of Breed

    Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.N.Abela (NSW))

  • 27-Mar-2014 Best of Breed / Shortlined for Best in Group

    Toowoomba Royal Show [CH] (Judge was Mr.J.J.Dupas (France))

  • 23-Mar-2014 Best of Breed

    Autumn Extravaganza [CH] (Judge was Mr.J.Putkonen (Finland))

  • 22-Mar-2014 Best of Breed

    Autumn Extravaganza (PM Show) [CH] (Judge was Mr.J.Lobb (Canada))

  • 16-Mar-2014 Best of Breed / Shortlined for Group

    Tweed River Canine Club [CH] (Judge was Mrs.D.Brown (NZ))

  • 6-Dec-2013 Best of Breed

    Combined CCC Clubs [CH] (Judge was Mrs.L.Ryan (NSW))

  • 19-Oct-2013 Best of Breed ****Intermediate in Show****

    Ipswich Kennel Club Show 2 [CH] (Judge was Mrs G Hovey-Jacobs)

  • 6-Oct-2013 *****BEST EXHIBIT IN GROUP*****

    All Dogs Sports Spectacular [CH] (Judge was Mrs.W.Hutchison (Vic))

  • 29-Sep-2013 Best of Breed

    Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Mrs R Henderson)

  • 12-Aug-2013 Reserve Dog Challenge

    Royal Queensland Show [CH] (Judge was Mr.H.Lehkonen (Finland))

  • 21-Jul-2013 ****Best Exhibit in Show****

    Kennel Association of Queensland [CH] (Judge was Mr M Yates (Qld) / Mr G Maudlen (SA))

  • 7-Jul-2013 Best of Breed & New Champion

    Beenleigh & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr P Pistwuttinan (Thailand))

  • 6-Jul-2013 Best of Breed/Shortlined for Group/***Intermediate in Group***

    Beenleigh & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr F Leung (Hong Kong))

  • 19-May-2013 Best of Breed

    Gold Coast Canine Club [CH] (Judge was Mrs V Schneider)

  • 28-Apr-2013 Best of Breed

    CCCQ Library & Archives Sub-Committee [CH] (Judge was Mrs P Suhr (NSW))

  • 11-Apr-2013 Runner Up Best of Breed

    Toowoomba Royal Show [CH] (Judge was Mr R Scoggins (USA))

  • 30-Mar-2013 Best of Breed

    Junior Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.J.Dickinson-Franks (NSW))

  • 31-Dec-2012 Best of Breed

    Lockyer Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mr.A.D.Weil)

  • 1-Sep-2012 Best of Breed

    Gold Coast Show Society [CH] (Judge was Mr.G.Minchinton)

  • 9-Aug-2012 Reserve Dog Challenge / Puppy of Breed

    Royal Brisbane Show [CH] (Judge was Mrs.H.Assenmacher-Feyel (Germany))

  • 29-Jul-2012 Best of Breed / ***Puppy in Group***

    Ladies Kennel Association [OP] (Judge was Mrs.M.Starkey)

  • 16-Jun-2012 Best of Breed / ***Puppy in Group***

    Queensland Kennel Council [CH] (Judge was Mr.D.Weil (QLD))