Grand Basset Griffon Vendeen Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Grand Basset Griffon Vendeen (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

17-Nov-2019 (Sunday)

Young & District All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)   Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


16-Nov-2019 (Saturday)

Young & District All Breeds Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Mr Mathew Morse (VIC)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


Young & District All Breeds Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)



10-Nov-2019 (Sunday)

Morwell/Traralgon Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Wendy Baker (SA)   Group Specials : Ms Louise Dorr (QLD)

Best in Show & Open in Show: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)
Best in Group & Open in Group: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)


9-Nov-2019 (Saturday)

Morwell/Traralgon Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

Best in Show & Open in Show: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)
Best in Group & Open in Group: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)


Maitland & Kurri District Kennel Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)   Group Specials : Ms Tania Kirkland (VIC)

Puppy in Group: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s Miss Grace (Debbie Tidey)


Maitland & Kurri District Kennel Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Dr Linda Beer (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s Miss Grace (Debbie Tidey)


8-Nov-2019 (Friday)

Morwell/Traralgon Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Michelle Roberts (WA)   Group Specials : Mr Duncan McAllister (QLD)

Runner Up in Show & Open in Show: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)
Best in Group & Open in Group: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)


Maitland & Kurri District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s Miss Grace (Debbie Tidey)


5-Nov-2019 (Tuesday)

Sunbury Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Ms P Cruz (Mexico)   Group Specials : Mr B Hamilton (Sweden)

Best in Group & Open in Group: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)


4-Nov-2019 (Monday)

Victorian Womens Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Dr Claudio Rossi (Brazil)   Group Specials : Mr Roberto Caputi (Ecuador)

Runner Up in Group: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)



3-Nov-2019 (Sunday)

Albury & Border Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)   Group Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)

Minor in Group: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


2-Nov-2019 (Saturday)

Albury Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mrs Pauline Hartwell (NSW)

Minor in Group: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


27-Oct-2019 (Sunday)

Tamworth Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)   Group Specials : Mr John Sheppard (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s Miss Grace (Debbie Tidey)


Forbes Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

Minor in Group: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


26-Oct-2019 (Saturday)

Tamworth Kennel Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mr Glen Vernon (NSW)

Puppy in Group: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s Miss Grace (Debbie Tidey)


Tamworth Kennel Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s Miss Grace (Debbie Tidey)


Forbes Kennel Club (NSW)

General Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)   Group Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)

Minor in Group: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


25-Oct-2019 (Friday)


Forbes Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s Miss Grace (Debbie Tidey)


20-Oct-2019 (Sunday)

Wellington Valley Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Karl Johannsen (Sweden)   Group Specials : Mrs M Sy (Phillipines)

Puppy in Show: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
Puppy in Group: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s Miss Grace (Debbie Tidey)


19-Oct-2019 (Saturday)

Wellington Valley Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs M Sy (Phillipines)   Group Specials : Mr Karl Johannsen (Sweden)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s Miss Grace (Debbie Tidey)


Royal Geelong A & P Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS)   Group Specials : Ms Caron Ellis (TAS)

Best in Show & Open in Show: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)
Best in Group & Open in Group: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)


18-Oct-2019 (Friday)

Wellington Valley Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Daniel Ceres Rubio (Brazil)   Group Specials : Mr Daniel Ceres Rubio (Brazil)

Puppy in Group: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s Miss Grace (Debbie Tidey)


13-Oct-2019 (Sunday)

Bethungra & Illabo District Kennel Club (NSW)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


12-Oct-2019 (Saturday)

Illabo Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


Shepparton Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Ms Judith Oliver (VIC)   Group Specials : Mrs Michel A Glover (VIC)

Best in Show & Open in Show: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)
Best in Group & Open in Group: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)


11-Oct-2019 (Friday)

Bethungra & Illabo District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

Minor in Group: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


7-Oct-2019 (Monday)

Walbundrie Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

Minor in Group: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Amedeo Bottero (Italy)   Group Specials : Mr Amedeo Bottero (Italy)

Runner Up in Group: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)


6-Oct-2019 (Sunday)

Corowa & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)

Minor in Show: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)
Minor in Group: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Yurii Gergel (Ukraine)   Group Specials : Mr S Sim (Phillipines)

Best in Show & Open in Show: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)
Best in Group & Open in Group: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)


5-Oct-2019 (Saturday)

Culcairn P A H & I Society (NSW)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

Minor in Group: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Margaret Jones (Canada)   Group Specials : Mr Yurii Gergel (Ukraine)

Best in Show & Open in Show: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)
Best in Group & Open in Group: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)


29-Sep-2019 (Sunday)

Rylstone Kandos & District Dog Club (NSW)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Robert Harbin (NSW)

Puppy in Show: Aust Ch Mertoness Toryburn s Miss Grace (Debbie Tidey)
Puppy in Group: Aust Ch Mertoness Toryburn s Miss Grace (Debbie Tidey)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s Miss Grace (Debbie Tidey)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)


28-Sep-2019 (Saturday)

Rylstone Kandos & District Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)

Puppy in Show: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
Puppy in Group: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s Miss Grace (Debbie Tidey)


Rylstone Kandos & District Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Mr Joseph Daidone (NSW)

Puppy in Group: Aust Ch Mertoness Toryburn s Miss Grace (Debbie Tidey)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s Miss Grace (Debbie Tidey)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)


Temora Show Society Inc (NSW)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Mrs Marlene Sheppard (NSW)

Minor in Group: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


Melbourne Royal Show (VIC)

General Specials : Mr Espen Engh (Norway)   Group Specials : Mr Espen Engh (Norway)

Group 2nd: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)
BOB and Dog CC: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)


26-Sep-2019 (Thursday)

Rarer Basset Breed Club of Victoria (VIC) (S)

General Specials : Mr Nemanja Jovanovic (Serbia)

Best in Show & Open in Show: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)


22-Sep-2019 (Sunday)

Lockhart Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Esther Benson (NSW)   Group Specials : Mrs Esther Benson (NSW)

Minor in Show: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)
Minor in Group: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


Molong Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)

Puppy in Group: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s Miss Grace (Debbie Tidey)


15-Sep-2019 (Sunday)

Cudal A P Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs A Brown (NSW)   Group Specials : Ms Mary Eather (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


8-Sep-2019 (Sunday)

Adelaide Royal Show (SA)

General Specials : Mr Michael Leonard (Ireland)   Group Specials : Mr Michael Leonard (Ireland)

Group 2nd: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)
BOB and Dog CC: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)


Walcha Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)   Group Specials : Miss Beverley Daines (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s Miss Grace (Debbie Tidey)


Bethungra & Illabo District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Joan Bray (NSW)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

Minor in Group: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


7-Sep-2019 (Saturday)

Walcha Kennel Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Mertoness Toryburn s Angelique (Debbie Tidey)


Walcha Kennel Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Miss Diana Norman (QLD)   Group Specials : Mr Graeme Missen (VIC)

Puppy in Group: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Mertoness Toryburn s Angelique (Debbie Tidey)


Murrumburrah Harden Show Society (NSW)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mrs Joan Bray (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


6-Sep-2019 (Friday)

Dogs NSW Northern Region (Inland) Committee (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Graeme Missen (VIC)   Group Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s Miss Grace (Debbie Tidey)


Dogs NSW Northern Region (Inland) Committee (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Miss Diana Norman (QLD)

Minor in Group: Mertoness Toryburn s Angelique (Debbie Tidey)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
Bitch CC & Minor of Breed: Mertoness Toryburn s Angelique (Debbie Tidey)


5-Sep-2019 (Thursday)

West Wyalong Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


4-Sep-2019 (Wednesday)

West Wyalong Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


1-Sep-2019 (Sunday)

Wagga Wagga Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Gartner (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Brown (NSW)

Baby of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


30-Aug-2019 (Friday)

Grenfell P A H & I Association Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Mrs Jenny Whitney (NSW)

Baby in Group: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)
Baby of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


26-Aug-2019 (Monday)

Parkes P A & H Association (NSW)

General Specials : Mr Simon Mills (ACT)   Group Specials : Mrs Vickie Harris (NSW)

Baby in Group: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)
Baby of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


25-Aug-2019 (Sunday)

Coolamon Ganmain Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Fay Harris (TAS)   Group Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)

Baby of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)


24-Aug-2019 (Saturday)

Ganmain Show Society (NSW)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mrs Fay Harris (TAS)

Baby of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)