Fox Terrier (Wire) Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Fox Terrier (Wire) (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

13-May-2018 (Sunday)

Canine Stewards Association of WA (WA)

General Specials : Ms Louise Dorr (QLD)   Group Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)

Best in Group & Junior in Group: Beagelee Rogue One (E E Walmsley / C & L Duval)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Beagelee Rogue One (E E Walmsley / C & L Duval)


12-May-2018 (Saturday)

Fremantle Dog Club (AM SHOW) (WA)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

Best in Group & Junior in Group: Beagelee Rogue One (E E Walmsley / C & L Duval)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Beagelee Rogue One (E E Walmsley / C & L Duval)


Fremantle Dog Club (PM SHOW) (WA)

General Specials : Mrs Anna Lane (VIC)   Group Specials : Mr Andrew Kidd (SA)

Runner Up in Group & Junior in Group: Beagelee Rogue One (E E Walmsley / C & L Duval)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Beagelee Rogue One (E E Walmsley / C & L Duval)



6-May-2018 (Sunday)

West Australian Terrier Club (WA) (S)

General Specials : Ms Katrina Marsh (VIC)

Runner Up in Show & Junior in Show: Beagelee Rogue One (E E Walmsley / C & L Duval)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Beagelee Rogue One (E E Walmsley / C & L Duval)


West Australian Terrier Club (WA) (S)

General Specials : Mrs Jeni Sach (WA)

Best in Show & Junior in Show: Beagelee Rogue One (E E Walmsley / C & L Duval)
BOB, Best Dog & Junior of Breed: Beagelee Rogue One (E E Walmsley / C & L Duval)


5-May-2018 (Saturday)

Hunter Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)

Best in Group & Intermediate in Group: Beagelee Love Letter (Mr C & Mrs L Duval)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Beagelee Love Letter (Mr C & Mrs L Duval)


Hunter Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Beagelee Love Letter (Mr C & Mrs L Duval)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Beagelee Love Letter (Mr C & Mrs L Duval)


4-May-2018 (Friday)

Morisset & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)

Intermediate in Group: Beagelee Love Letter (Mr C & Mrs L Duval)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Beagelee Love Letter (Mr C & Mrs L Duval)


25-Apr-2018 (Wednesday)

Dogs West COTB Working Party (WA)

General Specials : Mr Paul Wilkes (WA)   Group Specials : Mrs Susan Shrigley (WA)

Best in Group & Junior in Group: Beagelee Rogue One (E E Walmsley / C & L Duval)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Beagelee Rogue One (E E Walmsley / C & L Duval)


8-Apr-2018 (Sunday)

Lithgow District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mr Kevin Howard (NSW)

Runner Up in Group: Beagelee Love Letter (Mr C & Mrs L Duval)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Beagelee Love Letter (Mr C & Mrs L Duval)


Bulla Amenities Show (VIC)

General Specials : Mrs Jean McErlane (New Zealand)   Group Specials : Ms Kirsten Price (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Graebrook Adrenaline Rush (Graebrook Kennels)



7-Apr-2018 (Saturday)

Lithgow District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Ms Jenny Hamilton (New Zealand)

Best in Group & Intermediate in Group: Beagelee Love Letter (Mr C & Mrs L Duval)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Beagelee Love Letter (Mr C & Mrs L Duval)


12-Mar-2018 (Monday)

Camperdown & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Mr William Smith (QLD)

Minor in Show: Graebrook Adrenaline Rush (Graebrook Kennels)
Minor in Group: Graebrook Adrenaline Rush (Graebrook Kennels)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Graebrook Adrenaline Rush (Graebrook Kennels)


11-Mar-2018 (Sunday)

Noorat & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Carol Speed (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Speed (QLD)

Minor in Group: Graebrook Adrenaline Rush (Graebrook Kennels)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Graebrook Adrenaline Rush (Graebrook Kennels)


10-Mar-2018 (Saturday)

Mt Elephant & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD)

Minor in Group: Graebrook Adrenaline Rush (Graebrook Kennels)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Graebrook Adrenaline Rush (Graebrook Kennels)


9-Mar-2018 (Friday)

Camperdown & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Denise Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Graebrook Adrenaline Rush (Graebrook Kennels)


3-Mar-2018 (Saturday)

Yarra Glen Kennel Club Inc (SHOW 1) (VIC)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mr Aramis Lim (SA)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Graebrook Adrenaline Rush (Graebrook Kennels)