Schnauzer (Giant) Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Schnauzer (Giant) (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

20-May-2018 (Sunday)

Temora & District A B K C Inc (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mr L Manners (New Zealand)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wulfgar Moff Delian Mors (S Gendle)
Res Dog CC & Junior of Breed: Wulfgar Galen Erso (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)


19-May-2018 (Saturday)

Temora & District A B K C Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)

Puppy in Group: Wulfgar Moff Delian Mors (S Gendle)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Wulfgar Galen Erso (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
Bitch CC & Puppy of Breed: Wulfgar Moff Delian Mors (S Gendle)


South West Slopes A B K C (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Wulfgar Galen Erso (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
Bitch CC & Puppy of Breed: Wulfgar Moff Delian Mors (S Gendle)


Brookfield Show Society (QLD)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mr Mark Johnston (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


Biggenden A P & I Society (QLD)

General Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)   Group Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)


Callide Valley Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Carol Keong (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Keong (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Wulfgar Yanin (S Gendle/H Winter)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wulfgar Yanin (S Gendle/H Winter)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)



18-May-2018 (Friday)

Temora & District A B K C Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mrs Maree McKenzie (New Zealand)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Wulfgar Galen Erso (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)


South West Slopes A B K C (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Maree McKenzie (New Zealand)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Wulfgar Galen Erso (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)


13-May-2018 (Sunday)

Brisbane Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)


Callide Valley Canine Club (QLD)

General Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)   Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Wulfgar Yanin (S Gendle/H Winter)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wulfgar Yanin (S Gendle/H Winter)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)


12-May-2018 (Saturday)


11-May-2018 (Friday)

Marburg & District A & I Assoc (QLD)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)


7-May-2018 (Monday)

Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs F Smith (Argentina)   Group Specials : Mr H Almgren (SWE)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)



6-May-2018 (Sunday)

Clarence Dog Sports Inc (NSW)

General Specials : Miss Susan Rose (NSW)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)



Morisset & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


Hunter Valley Non Sporting Utility Club (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

Puppy in Show: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
Puppy in Group: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Andrew Beattie (WA)   Group Specials : Mr Andrew Beattie (WA)

Open in Show: Aust Ch Wulfgar Yanin (S Gendle/H Winter)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Wulfgar Yanin (S Gendle/H Winter)
Puppy in Group: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wulfgar Yanin (S Gendle/H Winter)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr H Almgren (SWE)   Group Specials : Mr A Hsieh (Taiwan)

Runner Up in Group: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)


5-May-2018 (Saturday)

Clarence Dog Sports Inc (NSW)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Miss Susan Rose (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)



Hunter Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Wulfgar Moff Delian Mors (S Gendle)


Hunter Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Wulfgar Moff Delian Mors (S Gendle)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


Hunter Valley Non Sporting Utility Club (NSW)

General Specials : Mr Robert Lucas (NSW)   Group Specials : Mr Robert Lucas (NSW)

Puppy in Group: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
Intermediate in Group: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Wulfgar Moff Delian Mors (S Gendle)


Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr John Rice (SA)   Group Specials : Mrs Valerie Carter (SA)

Puppy in Group: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wulfgar Yanin (S Gendle/H Winter)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)


Capricorn Coast Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Carter (SA)   Group Specials : Mr John Rice (SA)

Puppy in Show: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
Puppy in Group: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
Open in Group: Aust Ch Wulfgar Yanin (S Gendle/H Winter)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wulfgar Yanin (S Gendle/H Winter)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)


4-May-2018 (Friday)

Clarence Dog Sports Inc (NSW)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mr John Comerford (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)



Morisset & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Denise Sorensen (NSW)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


29-Apr-2018 (Sunday)

Junior Kennel Club of Queensland (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Ms Frances Darling (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


Junior Kennel Club of Queensland (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Pamela Campbell (WA)   Group Specials : Ms Pamela Campbell (WA)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)


28-Apr-2018 (Saturday)

Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Peter Primrose (WA)   Group Specials : Mr Peter Primrose (WA)

Open in Show: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)


Ladies Kennel Association of NSW (GOLD SHOW - AM) (NSW)

General Specials : Mr Keith Brown (New Zealand)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


Ladies Kennel Association of NSW (BLUE SHOW - PM) (NSW)

General Specials : Mrs Kathleen Hardwick (New Zealand)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

Best in Group & Puppy in Group: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


27-Apr-2018 (Friday)

Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Jan C McRae (WA)   Group Specials : Mrs Jan C McRae (WA)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)


25-Apr-2018 (Wednesday)

Anzac Day Show Committee (QLD)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Ms Susie Baird (VIC)

Intermediate in Group: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


County of Cumberland Kennel Association Inc (NSW)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mrs Anne Raymond (SA)

Puppy in Group: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Wulfgar Moff Delian Mors (S Gendle)


22-Apr-2018 (Sunday)

Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Terrence Collicutt (TAS)   Group Specials : Mr Terrence Collicutt (TAS)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


21-Apr-2018 (Saturday)

Sunshine Coast Kennel Club (PM SHOW) (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Carter (SA)   Group Specials : Mr John Rice (SA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


St George District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Thomas (NSW)   Group Specials : Mr Bruce Riddell (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Wulfgar Moff Delian Mors (S Gendle)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


15-Apr-2018 (Sunday)

Proserpine Whitsunday Obedience & Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mr Ted Kerley (SA)

Puppy in Group: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wulfgar Elyson (D & K Bracegirdle)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wulfgar Yanin (S Gendle/H Winter)


14-Apr-2018 (Saturday)

Royal Agricultural Society of Queensland (Toowoomba Royal) (QLD)

General Specials : Mr J Rowton (Canada)   Group Specials : Mr J Rowton (Canada)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Grand Design (P Talvinen)


Proserpine Whitsunday Obedience & Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr Ted Kerley (SA)   Group Specials : Ms Kerry King (SA)

Puppy in Group: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wulfgar Yanin (S Gendle/H Winter)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wulfgar Elyson (D & K Bracegirdle)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)


Proserpine Whitsunday Obedience & Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Ms Kerry King (SA)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

Puppy in Group: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
Aust Bred in Group: Aust Ch Wulfgar Yanin (S Gendle/H Winter)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wulfgar Yanin (S Gendle/H Winter)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)


Nambucca River Agricultural Assn Ltd (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Gartner (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)


8-Apr-2018 (Sunday)

The Lake District Canine Club (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Miss Rebecca Preece-Pickering (NSW)

Puppy in Group: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)   Group Specials : Dr Suzanne Montgomery (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)


7-Apr-2018 (Saturday)

The Lake District Canine Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Brett Thompson (NSW)   Group Specials : Mr Brett Thompson (NSW)

Puppy in Group: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


The Lake District Canine Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


2-Apr-2018 (Monday)

Sydney Royal Dog Show (NSW)

General Specials : Mr Stavros Argyrou (Cyprus)   Group Specials : Mr Stavros Argyrou (Cyprus)

BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Wulfgar Moff Delian Mors (S Gendle)


Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mr H Kang (South Korea)   Group Specials : Mr J J Dupas (FRN)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


1-Apr-2018 (Sunday)

Bundaberg Canine Club Inc (AM SHOW) (QLD)

General Specials : Mr J Ireland (Canada)   Group Specials : Mr R Barenne (France)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


Bundaberg Canine Club Inc (PM SHOW) (QLD)

General Specials : Mr R Fehler (Canada)   Group Specials : Dr R Otalora (Columbia)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


31-Mar-2018 (Saturday)

Bundaberg Canine Club Inc (AM SHOW) (QLD)

General Specials : Mrs J Beech (Canada)   Group Specials : Mr R Fehler (Canada)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


Bundaberg Canine Club Inc (PM SHOW) (QLD)

General Specials : Mr R Barenne (France)   Group Specials : Mr J Ireland (Canada)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


30-Mar-2018 (Friday)

Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mr J J Dupas (FRN)   Group Specials : Mr H Kang (South Korea)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


25-Mar-2018 (Sunday)

Schnauzer Club of NSW Inc (NSW) (S)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


24-Mar-2018 (Saturday)

Beaudesert Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Blackline Grand Design (P Talvinen)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Grand Design (P Talvinen)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


17-Mar-2018 (Saturday)

Burnett Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Blackline Grand Design (P Talvinen)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Grand Design (P Talvinen)


Oakey Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)   Group Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Munchener Nardoo Von Wontan (Miss B Frewen-Lord)
Intermediate in Group: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Munchener Nardoo Von Wontan (Miss B Frewen-Lord)


11-Mar-2018 (Sunday)

Liverpool & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Aramis Lim (SA)   Group Specials : Mr John Rice (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)


10-Mar-2018 (Saturday)

Liverpool & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr John Rice (SA)   Group Specials : Mr Aramis Lim (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)


4-Mar-2018 (Sunday)

Blaxland Glenbrook RSL & Citizens Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

Puppy in Group: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


3-Mar-2018 (Saturday)

Campbelltown & Districts All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mr Joseph Daidone (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)


Gundog & Heavy Breeds Club (QLD)

General Specials : Mr David Staines (QLD)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Blackline Grand Design (P Talvinen)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Grand Design (P Talvinen)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


2-Mar-2018 (Friday)

Newcastle A H & I Association Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Gartner (NSW)   Group Specials : Mr Don Hunter (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


25-Feb-2018 (Sunday)

ACTEWAGL Royal Canberra Show (ACT)

General Specials : Mr D Stojanovic (Bosnia)   Group Specials : Mr D Stojanovic (Bosnia)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wulfgar Moff Delian Mors (S Gendle)


23-Feb-2018 (Friday)

Cessnock & District Agricultural Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)

Puppy in Show: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
Puppy in Group: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)