Schnauzer Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Schnauzer (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

16-Jun-2019 (Sunday)

Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Carrie Paine (NSW)   Group Specials : Mr John Bryson (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Asyut Any Tick Oth Clock (S M Ansell)


Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Judith Docksey (NSW)   Group Specials : Mr Don Hunter (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Asyut Any Tick Oth Clock (S M Ansell)


Riverland Dog Training and Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Peter Bennett (SA)   Group Specials : Mr Peter Bennett (SA)

R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Kahurangi Diamond Hunter (J V & M Payne)


15-Jun-2019 (Saturday)

Dogs NSW Public Relations Committee (NSW)

General Specials : Mrs Anna Spanswick (NSW)   Group Specials : Mrs Jenny Whitney (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Asyut Any Tick Oth Clock (S M Ansell)


Riverland Dog Training and Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Jennifer Egan (SA)   Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

BOB and Dog CC: Aust Ch Kahurangi Diamond Hunter (J V & M Payne)
R/UP BOB & Bitch CC: Remporter Wild Fire Memories (Mr J & Mrs M Payne)


Riverland Dog Training and Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Mr Graeme Missen (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kahurangi Diamond Hunter (J V & M Payne)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Remporter Wild Fire Memories (Mr J & Mrs M Payne)



14-Jun-2019 (Friday)

Riverland Dog Training and Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Graeme Missen (VIC)   Group Specials : Mrs Jennifer Egan (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kahurangi Diamond Hunter (J V & M Payne)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Remporter Wild Fire Memories (Mr J & Mrs M Payne)


10-Jun-2019 (Monday)



9-Jun-2019 (Sunday)

Ipswich Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr Pedro Lang (Brazil)   Group Specials : Ms Jocelyne Gagne (Canada)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Sharluka Calipso Star (Mrs J & Mr A Dale)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Chaser (Mrs J Dale & Mr A Dale)


Ipswich Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Ms Jocelyne Gagne (Canada)   Group Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Chaser (Mrs J Dale & Mr A Dale)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Sharluka Calipso Star (Mrs J & Mr A Dale)


8-Jun-2019 (Saturday)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Asyut Any Tick Oth Clock (S M Ansell)


7-Jun-2019 (Friday)

Toogoolawah Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Speed (QLD)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Doenitz Storm Chaser (Mrs J Dale & Mr A Dale)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Chaser (Mrs J Dale & Mr A Dale)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Sharluka Calipso Star (Mrs J & Mr A Dale)



2-Jun-2019 (Sunday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mr A Gong (China)   Group Specials : Mr Robert Alvarez Marquez (Mexico)

Puppy of Breed: Regenstauf Foreign Exchange (Imp NZ) (Regenstauf Kennels)


Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)   Group Specials : Miss Beverley Watt (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Sharluka Calipso Star (Mrs J & Mr A Dale)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Chaser (Mrs J Dale & Mr A Dale)


Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Gay McNeill (QLD)   Group Specials : Mr John Mitchell (QLD)

Intermediate in Group: Sharluka Calipso Star (Mrs J & Mr A Dale)
Aust Bred in Group: Aust Ch Doenitz Storm Chaser (Mrs J Dale & Mr A Dale)
BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Sharluka Calipso Star (Mrs J & Mr A Dale)
R/UP BOB, Best Dog & Aust Bred of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Chaser (Mrs J Dale & Mr A Dale)


1-Jun-2019 (Saturday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mr Pedro Lang (Brazil)   Group Specials : Mr Hiroshi Kamisato (Japan)

BOB and Dog CC: Aust Ch Kahurangi Diamond Hunter (J V & M Payne)
Puppy of Breed: Regenstauf Foreign Exchange (Imp NZ) (Regenstauf Kennels)


Lockyer Valley Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

Intermediate in Group: Sharluka Calipso Star (Mrs J & Mr A Dale)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Chaser (Mrs J Dale & Mr A Dale)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Sharluka Calipso Star (Mrs J & Mr A Dale)


Lockyer Valley Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)   Group Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)

Intermediate in Group: Sharluka Calipso Star (Mrs J & Mr A Dale)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Chaser (Mrs J Dale & Mr A Dale)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Sharluka Calipso Star (Mrs J & Mr A Dale)


Schnauzer Club of South Australia Inc (SA) (S)

General Specials : Mr A Gong (China)

Runner Up in Show & Open in Show: Aust Ch & NZ Ch Regenstauf Courage Under Fire (Regenstauf Kennels)
Puppy in Show: Regenstauf Foreign Exchange (Imp NZ) (Regenstauf Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch & NZ Ch Regenstauf Courage Under Fire (Regenstauf Kennels)
Puppy of Breed: Regenstauf Foreign Exchange (Imp NZ) (Regenstauf Kennels)


31-May-2019 (Friday)

Boonah Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Doenitz Storm Chaser (Mrs J Dale & Mr A Dale)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Chaser (Mrs J Dale & Mr A Dale)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Sharluka Calipso Star (Mrs J & Mr A Dale)


Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mr Masato Igawa (Japan)   Group Specials : Mr Hisayoshi Kadowaki (Japan)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Regenstauf Foreign Exchange (Imp NZ) (Regenstauf Kennels)


26-May-2019 (Sunday)

Werribee Barwon Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Tanya McDonald (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Raksha Xavier of the Glen (A & M Bridge)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Raksha Alice in Wonderland (Raksha Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Raksha Xavier of the Glen (A & M Bridge)


25-May-2019 (Saturday)

Esk P A & I Association (QLD)

General Specials : Mrs Carol Speed (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Sharluka Calipso Star (Mrs J & Mr A Dale)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Chaser (Mrs J Dale & Mr A Dale)


Cowra & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mr George Gaut (VIC)

Intermediate in Group: Aust Ch Doenitz Storm Trouper (G & S Knight / Gani)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Trouper (G & S Knight / Gani)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Ms Anne Meyn (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Asyut Any Tick Oth Clock (S M Ansell)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Asyut Any Tick Oth Clock (S M Ansell)


19-May-2019 (Sunday)

Cessnock Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Dr A Kasemsanta (Thailand)   Group Specials : Mr Gutenberg Soares (Brazil)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Asyut Any Tick Oth Clock (S M Ansell)


Cessnock Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr D Li (China)   Group Specials : Dr A Kasemsanta (Thailand)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Asyut Any Tick Oth Clock (S M Ansell)


Geelong & District Kennel Club (VIC)

General Specials : Mr Adrian Jones (TAS)   Group Specials : Mr Adrian Jones (TAS)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Raksha Agent Aron (L M Tipple & F Robinson)


18-May-2019 (Saturday)

Cessnock Dog Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Shhart Sharma (India)   Group Specials : Mr Shhart Sharma (India)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Asyut Any Tick Oth Clock (S M Ansell)


Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Gutenberg Soares (Brazil)   Group Specials : Dr P Nisalak (Thailand)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Asyut Any Tick Oth Clock (S M Ansell)


Brookfield Show Society (QLD)

General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)   Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sharluka Calipso Star (Mrs J & Mr A Dale)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Chaser (Mrs J Dale & Mr A Dale)


Temora & District All Breeds Kennel Club (AM) (NSW)

General Specials : Mrs Ida Homer (WA)   Group Specials : Ms Kaye Finlayson (New Zealand)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Trouper (G & S Knight / Gani)


South West Slopes All Breeds Kennel Club (PM) (NSW)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Mrs Ros Bacich (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Trouper (G & S Knight / Gani)


17-May-2019 (Friday)

Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs C Graham (Canada)   Group Specials : Mr F Bu (China)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Asyut Any Tick Oth Clock (S M Ansell)


Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr F Bu (China)   Group Specials : Mr D Li (China)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Asyut Any Tick Oth Clock (S M Ansell)


Temora & District All Breeds Kennel Club (AM) (NSW)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Trouper (G & S Knight / Gani)


South West Slopes All Breeds Kennel Club (PM) (NSW)

General Specials : Ms Kaye Finlayson (New Zealand)   Group Specials : Ms Anne Collyer (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Trouper (G & S Knight / Gani)


15-May-2019 (Wednesday)

Ipswich Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Regenstauf Foreign Exchange (Imp NZ) (Regenstauf Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sharluka Calipso Star (Mrs J & Mr A Dale)


13-May-2019 (Monday)

Cootamundra All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Jim Black (ACT)   Group Specials : Mrs Toni McNeill (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Trouper (G & S Knight / Gani)


12-May-2019 (Sunday)

Bathurst District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Susan Foster (SA)   Group Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Asyut Any Tick Oth Clock (S M Ansell)


Brisbane Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mr John J Doyle (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Chaser (Mrs J Dale & Mr A Dale)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sharluka Calipso Star (Mrs J & Mr A Dale)


Brisbane Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Duncan McAllister (QLD)   Group Specials : Mr Nathan McGreevy (QLD)

Junior in Group: Sharluka Calipso Star (Mrs J & Mr A Dale)
Intermediate in Group: Aust Ch Doenitz Storm Chaser (Mrs J Dale & Mr A Dale)
BOB, Best Bitch & Junior of Breed: Sharluka Calipso Star (Mrs J & Mr A Dale)
R/UP BOB, Best Dog & Intermediate of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Chaser (Mrs J Dale & Mr A Dale)


11-May-2019 (Saturday)

Bathurst District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Ms Susan Foster (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Asyut Any Tick Oth Clock (S M Ansell)


Brisbane Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr John Lewington (SA)   Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Chaser (Mrs J Dale & Mr A Dale)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sharluka Calipso Star (Mrs J & Mr A Dale)


10-May-2019 (Friday)

Bathurst District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Ms Susan Packer (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Asyut Any Tick Oth Clock (S M Ansell)


Marburg & District A & I Association (QLD)

General Specials : Mrs Helen Weil (QLD)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Doenitz Storm Chaser (Mrs J Dale & Mr A Dale)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sharluka Calipso Star (Mrs J & Mr A Dale)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Chaser (Mrs J Dale & Mr A Dale)


5-May-2019 (Sunday)

Mildura & District Kennel Club (VIC)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Raksha Xavier of the Glen (A & M Bridge)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Raksha Xavier of the Glen (A & M Bridge)


Colac Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Ben Luxton (SA)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Raksha Agent Aron (L M Tipple & F Robinson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Raksha Alice in Wonderland (Raksha Kennels)


Morisset & District All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sandra Reeve (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra Reeve (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Morgan Saltus Ze Zahrabske (Imp HRV) (Mrs M Outten)


Hunter Valley Non Sporting & Utility Club (NSW)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)   Group Specials : Miss Jessica Buckley (ACT)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Morgan Saltus Ze Zahrabske (Imp HRV) (Mrs M Outten)


4-May-2019 (Saturday)

Merbein Kennel Club (VIC)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Raksha Xavier of the Glen (A & M Bridge)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Raksha Xavier of the Glen (A & M Bridge)


Colac Ladies Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Margaret Courtney-Reid (SA)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Raksha Alice in Wonderland (Raksha Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Raksha Agent Aron (L M Tipple & F Robinson)


Colac Ladies Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Ms Monica McCaffery (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Raksha Agent Aron (L M Tipple & F Robinson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Raksha Alice in Wonderland (Raksha Kennels)


Hunter Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)   Group Specials : Mr Ekin Esad (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Morgan Saltus Ze Zahrabske (Imp HRV) (Mrs M Outten)


Hunter Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Morgan Saltus Ze Zahrabske (Imp HRV) (Mrs M Outten)


Hunter Valley Non Sporting & Utility Club (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Morgan Saltus Ze Zahrabske (Imp HRV) (Mrs M Outten)


3-May-2019 (Friday)

Merbein Kennel Club (VIC)

General Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)   Group Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Neut Ch Raksha Xavier of the Glen (A & M Bridge)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Raksha Xavier of the Glen (A & M Bridge)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Raksha Xavier of the Glen (A & M Bridge)


Morisset & District All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Morgan Saltus Ze Zahrabske (Imp HRV) (Mrs M Outten)


28-Apr-2019 (Sunday)

National Capital Kennel Club Anzac Cluster (ACT)

General Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)   Group Specials : Mr Leigh G Hearn (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Trouper (G & S Knight / Gani)


25-Apr-2019 (Thursday)

County of Cumberland Kennel Association Inc (NSW)

General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)   Group Specials : Mr Phil Thompson (SA)

Aust Bred in Group: Aust Ch Asyut Any Tick Oth Clock (S M Ansell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Asyut Any Tick Oth Clock (S M Ansell)


22-Apr-2019 (Monday)

Advance Sydney Royal Dog Show (NSW)

General Specials : Mr Davor Javor (Croatia)   Group Specials : Mr Jaime Gonzalez Suvillaga (El Salvador)

BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Regenstauf Start The Party (Mrs I Cox)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Montkhan Classic Calypso (K Burge)


Mount City & District Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Deborah Ninness (New Zealand)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kahurangi Diamond Hunter (J V & M Payne)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Remporter Wild Fire Memories (Mr J & Mrs M Payne)


21-Apr-2019 (Sunday)

Mount City & District Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mr Ray Greer (New Zealand)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kahurangi Diamond Hunter (J V & M Payne)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Remporter Wild Fire Memories (Mr J & Mrs M Payne)


Easter Festival Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Ms Kaye Finlayson (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Doenitz I Tonya (Shelley Hancox)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Carribean Star Of Khinjan (Imp UK) (S Hancox)


20-Apr-2019 (Saturday)

Mount City & District Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kahurangi Diamond Hunter (J V & M Payne)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Remporter Wild Fire Memories (Mr J & Mrs M Payne)


Mount City & District Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mr Ray Greer (New Zealand)   Group Specials : Ms Deborah Ninness (New Zealand)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kahurangi Diamond Hunter (J V & M Payne)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Remporter Wild Fire Memories (Mr J & Mrs M Payne)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Ms Susan Foster (SA)   Group Specials : Ms Susan Foster (SA)

BOB & Bitch CC: Aust Gr Ch Remporter History Repeats (Andrew & Marion Kidd)


Bundaberg Canine Club (AM SHOW) (QLD)

General Specials : Mr M Saif Baig (Pakistan)   Group Specials : Mr S Kwon (Sth Korea)

State Bred in Show: Aust Gr Ch Regenstauf Start The Party (Mrs I Cox)
State Bred in Group: Aust Gr Ch Regenstauf Start The Party (Mrs I Cox)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Regenstauf Start The Party (Mrs I Cox)


19-Apr-2019 (Friday)

Mount City & District Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Kahurangi Diamond Hunter (J V & M Payne)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kahurangi Diamond Hunter (J V & M Payne)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Remporter Wild Fire Memories (Mr J & Mrs M Payne)


14-Apr-2019 (Sunday)

Schnauzer Club of NSW Inc (NSW) (S)

General Specials : Mr David Smith (NSW)

Runner Up in Show: Aust Gr Ch Montkhan Classic Calypso (K Burge)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Montkhan Classic Calypso (K Burge)


Le Fevre Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Ms Donna Puttock (NSW)

Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Remporter History Repeats (Andrew & Marion Kidd)


13-Apr-2019 (Saturday)

Le Fevre Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Bob Lott (SA)   Group Specials : Ms Sandra Craig (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Remporter History Repeats (Andrew & Marion Kidd)


7-Apr-2019 (Sunday)

Gawler Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mr Brad Santas (NSW)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Gr & Neut Gr Ch Treuliebe Takit T Thlmit (J Chapman)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Gr Ch Treuliebe Takit T Thlmit (J Chapman)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Remporter History Repeats (Andrew & Marion Kidd)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Gr Ch Treuliebe Takit T Thlmit (J Chapman)


6-Apr-2019 (Saturday)

Gawler Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Mr Lawrence Wheeler (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Gr Ch Treuliebe Takit T Thlmit (J Chapman)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Remporter History Repeats (Andrew & Marion Kidd)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Gr Ch Treuliebe Takit T Thlmit (J Chapman)


31-Mar-2019 (Sunday)

Moree Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Morgan Saltus Ze Zahrabske (Imp HRV) (Mrs M Outten)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Lyn Brand (NSW)

NEUTER BOB and NEUTER Dog CC: Aust Neut Ch Raksha Xavier of the Glen (A & M Bridge)


Liverpool & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)   Group Specials : Mr Steve Yiannou (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Asyut Any Tick Oth Clock (S M Ansell)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Gr & Neut Gr Ch Treuliebe Takit T Thlmit (J Chapman)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Gr Ch Treuliebe Takit T Thlmit (J Chapman)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Remporter History Repeats (Andrew & Marion Kidd)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Gr Ch Treuliebe Takit T Thlmit (J Chapman)


30-Mar-2019 (Saturday)

New England Ladies Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Morgan Saltus Ze Zahrabske (Imp HRV) (Mrs M Outten)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Lyn Brand (NSW)   Group Specials : Mr John Sheppard (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Raksha Xavier of the Glen (A & M Bridge)
NEUTER BOB and NEUTER Dog CC: Aust Neut Ch Raksha Xavier of the Glen (A & M Bridge)




Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Gr Ch Treuliebe Takit T Thlmit (J Chapman)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Remporter History Repeats (Andrew & Marion Kidd)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Gr Ch Treuliebe Takit T Thlmit (J Chapman)


29-Mar-2019 (Friday)

Moree Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)

Junior in Group: Morgan Saltus Ze Zahrabske (Imp HRV) (Mrs M Outten)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Morgan Saltus Ze Zahrabske (Imp HRV) (Mrs M Outten)


New England Ladies Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)   Group Specials : Mr James Camac (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Morgan Saltus Ze Zahrabske (Imp HRV) (Mrs M Outten)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr John Sheppard (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)

NEUTER BOB and NEUTER Dog CC: Aust Neut Ch Raksha Xavier of the Glen (A & M Bridge)


23-Mar-2019 (Saturday)

St George District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Morgan Saltus Ze Zahrabske (Imp HRV) (Mrs M Outten)