Wallamba District A & H Association Inc (NSW)
Date of Show : 23-Mar-2019 (Saturday)
Championship Show
The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.
General Specials
Specials Judge: Ms Yvonne Meintjes (NSW) (Total Entry : 342)
Gengala Dipped In Ink (Louise Hickie)
Runner Up in Show & Open in Show: Border Collie
Aust Ch Waminda Jewel of the Nile (J Lambourne/K Hicks)
Baby in Show: English Springer Spaniel
Ronevolon Viking Warrior (R W & L Corbett)
Minor in Show: Puli
Aust Ch Stonefelds Load the Dice (M Fisher-Hoad)
Intermediate in Show: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Aust Ch Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)
Runner Up Neuter in Show: French Bulldog
Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)
Baby SweepStakes - 1st Place: German Shorthaired Pointer
Germanicus Kool Karma (Lara Haynes)
Baby SweepStakes - 2nd Place: English Springer Spaniel
Ronevolon Viking Warrior (R W & L Corbett)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Branbern Once Upon A Time (Mrs M L Murray)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Toujour Quick Gogo Gadget Paws (B & M Borg)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Australian Kelpie
Goldedge Country Style (Lee-Anne McLean & Natalie Wilson)
Group 1 - Toys
Specials Judge : Mrs Ros Barden (NSW) (Group Entry : 57)
Aust Ch Matmor Just The Business (Mathew Morse & Will Henderson)
Runner Up in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Gr Ch Wachowa Susie Carmichael (Mrs Jennifer Watt)
Baby in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Ch Wachowa Josie Brown (Mrs Jennifer Watt)
Minor in Group: Miniature Pinscher
Minelphi Keepin It Real (Michelle Irvine)
Puppy in Group: Pug
Pickapug Key to My Heart (B Beves & N Estatheo)
Open in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Sup Ch Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
Runner Up Neuter in Group: Pomeranian
Aust & Neut Ch Zeigen Raising The Bar (Mrs C Ryan-Cruz & Mr S Ryan-Cruz)
Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Matmor Just The Business (Mathew Morse & Will Henderson)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Matmor We Didn't Start The Fire (M Morse & W Henderson)
Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Benjamin Brown (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wachowa Tilly Devine (Mrs Jennifer Watt)
Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Susie Carmichael (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wachowa Isabel O'Shea (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Aust Ch Wachowa Josie Brown (Mrs Jennifer Watt)
English Toy Terrier (Black and Tan)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust & Neut Ch Neverland Rose Royale (Anita Mudd)
Italian Greyhound
Baby of Breed: Merikaez Fortune Teller (Alicia Keast)
Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Minelphi I am on Fire (Errolynne Cross and Phillip Cross)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Panache All Hiss And Wind At Minelphi (Imp NZ) (Errolynne Cross & Phillip Cross)
Res Dog CC & Minor of Breed: Minelphi Keepin It Real (Michelle Irvine)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Minelphi Forever Yours (Errolynne Cross and Phillip Cross)
Pekingese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waaini Fancy Knickers (Mrs J Jones)
Pomeranian
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Zeigen Zoro The Mask Of (Mrs R Sheridan - Mcvicar)
Baby of Breed: Soltaysha Little Fairy Wish (Mrs J Jones)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Zeigen Raising The Bar (Mrs C Ryan-Cruz & Mr S Ryan-Cruz)
Pug
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pickapug Key to My Heart (B Beves & N Estatheo)
Russian Toy (Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Benboochka Count Alucard (Mr Don & Mrs Lyn Hunter)
Group 2 - Terriers
Specials Judge : Ms Yvonne Meintjes (NSW) (Group Entry : 54)
Aust Sup Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
Runner Up in Group & Junior in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)
Baby in Group: West Highland White Terrier
Dassin Ultimate Wanna Be (R Mallinder & C Moore)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Terrier
Neut Ch / Aust Ch Spalpeen Missy Higgins (Karen Simpson)
American Staffordshire Terrier
Baby of Breed: Hotashell Icing Off The Cake (Luke & Melanie Stevens)
Australian Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Cliftop Blue Rebel (K Heald / K Simpson / S Gilkison)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cliftop Blue Times Two (K Heald & K Simpson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch / Aust Ch Spalpeen Missy Higgins (Karen Simpson)
Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Ponderra Sheez Full of Sass (C Handsaker)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)
Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Ayladee African Queen (Donna Robinson)
Fox Terrier (Smooth)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Santop Pandora (Scott & Sharon Norman)
Irish Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tawnyoak Irlande Valentina (Donna Robinson / Kath Wilkinson)
Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Bernloch Northern Doll (D & A Aldridge)
Baby of Breed: Kadama Glass Half Full (D & A Aldridge)
Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)
Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Kypajuka Drives Me Crazy (Ms T Tattersall)
Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Demala My Fair Mindy (Deidre MacFadyen)
West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Macbraedly Maggie Mae (C Moore & R Mallinder)
Baby of Breed: Dassin Ultimate Wanna Be (R Mallinder & C Moore)
Group 3 - Gundogs
Specials Judge : Mrs Ros Barden (NSW) (Group Entry : 51)
Aust Sup Ch Hubertus Dream Deal (Mrs A Pali / Mr M W & Mrs T E Blaik)
Runner Up in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Sup Ch Goldmaid Dangerous Player (AI) (D L & L Meagher)
Baby in Group: English Springer Spaniel
Ronevolon Viking Warrior (R W & L Corbett)
Minor in Group: Welsh Springer Spaniel
Goldmaid Game Changer (AI) (D & L Meagher)
Puppy in Group: German Shorthaired Pointer
Germanicus Hall of Fame (Lara Haynes)
Intermediate in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Sup Ch Jettz American Flyer (Victoria Masterfield)
Runner Up Neuter in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust & Neut Gr Ch Goldmaid Everybody Duck (Aimee Meagher)
Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cobalt Pretty Pretzel (Holly Rey)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Sheldarich Golden Nugget (Holly Rey)
Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Jettz American Flyer (Victoria Masterfield)
English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (Corbett & Stockham)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Jamandess Just Clover (Robynne Woolcock)
Baby of Breed: Ronevolon Viking Warrior (R W & L Corbett)
Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Almanza Double Action Dark Kiss (Imp SWD) (Peter King)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Blackregal Fastnet Rock (Peter King)
German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Heiderst Sailors Princess (Lara Haynes)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Germanicus Hall of Fame (Lara Haynes)
Baby of Breed: Germanicus Kool Karma (Lara Haynes)
Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Hubertus Dream Deal (Mrs A Pali / Mr M W & Mrs T E Blaik)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kenoz Rocks Lady Marmalade (Ms J Fogarty)
Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goldychocs Mr McCafferty (Kate Hutchison)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldychocs Such A Catch (Kate Hutchison)
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Joalbe Too Hot T Handle (V A Dodge)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Jarkk Perfect Dream Time (Barbara Broughton)
Baby of Breed: Aust Ch Aliasa Light My Heart (Aliasa Labradors)
Baby (Bitch) of Breed: Bonnsway Time For Tea (Dianne Travers)
Minor of Breed: Burberry Catch The Wind (Aarabells Labs)
Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch OttogaL Coco Pop (Mrs L Krzemien)
Weimaraner
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Griswold Vienna Waltz (AI) (Jodie Fogarty)
Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Dangerous Player (AI) (D L & L Meagher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Goldmaid Game Changer (AI) (D & L Meagher)
Baby of Breed: Llanrhos Seirian Elis (AI) (Robyn Fitzgerald)
Baby (Bitch) of Breed: Llanrhos Seirian Nia (AI) (Robyn Fitzgerald)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Goldmaid Everybody Duck (Aimee Meagher)
Group 4 - Hounds
Specials Judge : Mrs Ros Barden (NSW) (Group Entry : 34)
Aust Ch Ballahond Sager Lakes (Sandra Bell)
Minor in Group: Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
Linbren Iamnumberfour (Miss L Gibbons)
Intermediate in Group: Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
Aust Gr Ch Ballahond Seda Cascade (Sandra Bell)
Open in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Gr Ch Ballahond Tarn Bilu RN ET (Sandra Bell)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Saluki
Aust Ch Baghdad Divine Diva AtSkyzar ET JC (Nicole Snerling)
Runner Up Neuter in Group: Basenji
Aust & Neut Ch Wazazi High Velocity (M Darr & K Delacourt)
Basenji
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Xalmes Man Of Colours (AI) (M Darr)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Xalmes Shake It Up Sister (AI) (M Darr)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Zandeena Dont Try and Stop Me (Chloe Keast)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Wazazi High Velocity (M Darr & K Delacourt)
Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Maralya Monach Of The Glen (Mr B P Glanford)
Dachshund (Miniature Long Haired)
Baby of Breed: Midaka Spunky Monkey (H Rey)
Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aquadachs Embracing Eleanor (Mrs A Denby)
Intermediate (Bitch) of Breed: Aquadachs Classy Cali (Mrs A Denby)
Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Seda Cascade (Sandra Bell)
Res Dog CC & Minor of Breed: Linbren Iamnumberfour (Miss L Gibbons)
Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu ET (Sandra Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Tarn Bilu RN ET (Sandra Bell)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Terjon Lucky Dream (Glenda Baldock)
Baby of Breed: Aust Ch Ballahond Sager Lakes (Sandra Bell)
Saluki
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Skyzar Girl On Fire JC (Nicole Snerling)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Baghdad Divine Diva AtSkyzar ET JC (Nicole Snerling)
Group 5 - Working Dogs
Specials Judge : Ms Yvonne Meintjes (NSW) (Group Entry : 72)
Aust Ch Waminda Jewel of the Nile (J Lambourne/K Hicks)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Aust Ch Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)
Baby in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Aziah Winter Solstice (AI) (Mrs L Bettison)
Minor in Group: Puli
Aust Ch Stonefelds Load the Dice (M Fisher-Hoad)
Junior in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Goldmaid Spectacular Bid (D & L Meagher)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Aust & Neut Ch Arrynmist Kaskade (Rob & Ann Ryan)
Runner Up Neuter in Group: Australian Shepherd
Aust & Neut Ch Blueamble Take The Stage RA CD ET (Mr J & Mrs A Lamberton)
Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Qdos Hard Yakka (J Lambourne/K Hicks)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dalalyn Outback Romance (Mrs Lee-Anne McLean)
Res Dog CC & Minor of Breed: Goldedge Country Style (Lee-Anne McLean & Natalie Wilson)
Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Goldmaid Spectacular Bid (D & L Meagher)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Blueamble Putyour Red Dress On (A & J Lamberton / D & V Collins)
Res Bitch CC: Aust Ch Delchoksky The Electra (Delwyn Whyburn)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Blueamble Take The Stage RA CD ET (Mr J & Mrs A Lamberton)
Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Arrynmist Kaskade (Rob & Ann Ryan)
Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Toujour Kiss Me Noble Knight (AI) JC WPD (B & M Borg)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Toujour Quick Gogo Gadget Paws (B & M Borg)
Border Collie
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Waminda Jewel of the Nile (J Lambourne/K Hicks)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kerensa Icebreaker (AI) (K Hicks /J Lambourne)
Junior of Breed: Aust Ch Nahrof Fire When Ready (L Somers/E Badior)
Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Snofyre Legend of Tomorrow (AI) (Chrissy Fitzgerald)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Snofyre Fortune Favrs th Brave (Chrissy Fitzgerald)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Snofyre Alluring Arya RN (A Townsend)
German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)
Baby of Breed: Cinderhof Indiaa (J Bird & C Bird)
Puli
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Stonefelds Load the Dice (M Fisher-Hoad)
Shetland Sheepdog
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sharndah Its Time To Party (Sharndah Knls)
Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Anwyl Angel Of The Morning (Mrs Liana Bettison)
Baby of Breed: Aust Ch Aziah Winter Solstice (AI) (Mrs L Bettison)
Puppy of Breed: Ochrehills Homeward Bound (Hile & Wood)
Group 6 - Utility Dogs
Specials Judge : Ms Yvonne Meintjes (NSW) (Group Entry : 43)
Aust Gr Ch Newflabel Straight Fromtheart (Janelle Wallace)
Minor in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Branbern Once Upon A Time (Mrs M L Murray)
Puppy in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Schonhardt Ninja By Night (D Lawson)
Aust Bred in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Branbern Rubiks Cube (Mrs M Murray)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Newfoundland
Aust & Neut Ch Newfcastle The Magic Begins (Janelle Wallace/Newfcastle)
Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Branbern Rubiks Cube (Mrs M Murray)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Branbern Once Upon A Time (Mrs M L Murray)
Boxer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Saxonee Strike Zone (Wayne Conway)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ivyviolet Flashdance In Red (Wayne Conway)
Bullmastiff
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bellezzatoro Rememberthetitans (Chris Luciani)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Bellezzatoro Black Gold (Chris Luciani)
Neapolitan Mastiff
Dog CC & Intermediate of Breed: Magnufi Pinocchio (L Canterella / B & L Hutchison)
Baby of Breed: Magnufi Remo Rosso (Bruce Hutchison)
Newfoundland
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Newflabel Straight Fromtheart (Janelle Wallace)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Newflabel Black Diamond (Janelle Wallace)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Newfcastle The Magic Begins (Janelle Wallace/Newfcastle)
Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Schonhardt Ninja By Night (D Lawson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Schonhardt Time For A Kit Kat (D Lawson)
Baby of Breed: Schonhardt Kaos In The Kathaus (AI) (Deborah Lawson & M Macleod Woodhose)
Junior of Breed: Redorah Etched In Black (D Lawson)
Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Cudos Bombay Saphire (AI) (Melissa Starkey)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Taejaan American Hustle (Rule-Steele/Burton/Turay/Taylor)
Puppy of Breed: Aust Ch Taejaan Asgardian (NJ Rule-Steele)
Group 7 - Non-Sporting Dogs
Specials Judge : Mrs Ros Barden (NSW) (Group Entry : 31)
Gengala Dipped In Ink (Louise Hickie)
Runner Up in Group & Open in Group: Lhasa Apso
Aust Gr Ch Zaland Forensics Abby Sciuto (Belinda Beves & Nina Estatheo)
Baby in Group: Dalmatian
Aust Ch Paceaway Bergerac (S Lovett-Laverty)
Puppy in Group: Tibetan Terrier
Gengala Caught On Camera (Louise Hickie)
Intermediate in Group: Shar Pei
Aust Gr Ch SharpeiLodge Final Edition (Kim Markham)
Aust Bred in Group: Great Dane
Aust Gr Ch Eleganser Beloved Beech (K Loseby & A Bjornerem)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: French Bulldog
Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)
Dalmatian
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Krystaway Polka Dot Bikini JC (R & D Harbin)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kamea Let Em Talk (S Lovett-Laverty)
Baby of Breed: Aust Ch Paceaway Bergerac (S Lovett-Laverty)
French Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tricibwthyn Llan Ceidrych (Mrs J L Fitzgerald & Mr R A Parry)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bubbasbest Miss Keida (Mrs Jennifer & Miss Jordan Fitzgerald)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)
Great Dane
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Eleganser Beloved Beech (K Loseby & A Bjornerem)
Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Zaland Forensics Abby Sciuto (Belinda Beves & Nina Estatheo)
Baby of Breed: Zaland The Clock Strikes One (Miss B Beves/ Miss N Estatheo & Mrs J Stringer)
Shar Pei
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch SharpeiLodge Final Edition (Kim Markham)
Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Gengala Dipped In Ink (Louise Hickie)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Gengala Caught On Camera (Louise Hickie)