Xoloitzcuintle (Standard) Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Xoloitzcuintle (Standard) (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

27-May-2018 (Sunday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)




Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Sally Baxter (WA)   Group Specials : Mr Shamil Kurmaev (WA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Chamuco (J Dinis & K Haddon)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)


26-May-2018 (Saturday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)   Group Specials : Mr Robert Harbin (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)


Caulfield & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Michael Camac (SA)   Group Specials : Mr Michael Camac (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Bucanero (AI) (Jacqi Dinis)


Esk P A & I Association (QLD)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

Runner Up in Group: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)



25-May-2018 (Friday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)


20-May-2018 (Sunday)

Temora & District A B K C Inc (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Maree McKenzie (New Zealand)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Bucanero (AI) (Jacqi Dinis)


Cessnock Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong)   Group Specials : Mr P Pisitwuttinan (Thailand)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)


19-May-2018 (Saturday)

Darwin Ladies Kennel Club (Show 1) (NT)

General Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)   Group Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)

Runner Up in Group: Aust Ch Wazzat Bonita (AI) (Jacqi Dinis)
Junior in Group: Wazzat Fotacc (J Z Dinis & C Camilleri)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wazzat Bonita (AI) (Jacqi Dinis)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Wazzat Fotacc (J Z Dinis & C Camilleri)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

Junior in Group: Wazzat Fotacc (J Z Dinis & C Camilleri)
Open in Group: Aust Ch Wazzat Bonita (AI) (Jacqi Dinis)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Wazzat Fotacc (J Z Dinis & C Camilleri)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wazzat Bonita (AI) (Jacqi Dinis)


Temora & District A B K C Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Ms Debra Howell (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Bucanero (AI) (Jacqi Dinis)


South West Slopes A B K C (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Bucanero (AI) (Jacqi Dinis)


Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Dr Eugenio Aguilo (Chile)   Group Specials : Ms Yuan Wang (China)

Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)


Cessnock Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Dr A Vega (Costa Rica)   Group Specials : Mr A G Valdez (Brazil)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)


18-May-2018 (Friday)

Temora & District A B K C Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Bucanero (AI) (Jacqi Dinis)


South West Slopes A B K C (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Maree McKenzie (New Zealand)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Bucanero (AI) (Jacqi Dinis)



14-May-2018 (Monday)

Cootamundra A B K C (NSW)

General Specials : Mr Derek Hyde (ACT)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Bucanero (AI) (Jacqi Dinis)



13-May-2018 (Sunday)

Cootamundra A B K C (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Miss Susan Rose (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Bucanero (AI) (Jacqi Dinis)


South West Slopes A B K C (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Miss Susan Rose (NSW)   Group Specials : Mrs Cathy Smith (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Bucanero (AI) (Jacqi Dinis)


Canine Stewards Association of WA (WA)

General Specials : Ms Louise Dorr (QLD)   Group Specials : Mr Andrew Kidd (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Chamuco (J Dinis & K Haddon)


12-May-2018 (Saturday)

Cootamundra A B K C (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mrs Jenny Williams (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Bucanero (AI) (Jacqi Dinis)


Cootamundra A B K C (NSW)

General Specials : Mrs Jenny Williams (NSW)   Group Specials : Mr Norm Strathdee (NSW)

BOB, Best Dog & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Bucanero (AI) (Jacqi Dinis)


Dublin Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Ms Cathy Camac (VIC)   Group Specials : Ms Cathy Camac (VIC)

Baby of Breed: Amorenekid Toloache (Toula Cameron)


Fremantle Dog Club (AM SHOW) (WA)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Mrs Anna Lane (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Chamuco (J Dinis & K Haddon)


Fremantle Dog Club (PM SHOW) (WA)

General Specials : Mrs Anna Lane (VIC)   Group Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Chamuco (J Dinis & K Haddon)


7-May-2018 (Monday)

Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs F Smith (Argentina)   Group Specials : Mr H Almgren (SWE)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)


6-May-2018 (Sunday)

Morisset & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)


Hunter Valley Non Sporting Utility Club (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr H Almgren (SWE)   Group Specials : Mr M Lepasaar (Estonia)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)


5-May-2018 (Saturday)

Hunter Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)


Hunter Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)


Hunter Valley Non Sporting Utility Club (NSW)

General Specials : Mr Robert Lucas (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)


Non Sporting Dog Club of WA (Inc) (WA) (S)

General Specials : Miss Pam Young (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Chamuco (J Dinis & K Haddon)


4-May-2018 (Friday)

Morisset & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)


29-Apr-2018 (Sunday)

National Capital Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs P Nemirovsky Alsina (Argentina)   Group Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Bucanero (AI) (Jacqi Dinis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Wazzat Fumar (L Lancaster & J Dinis)


Junior Kennel Club of Queensland (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Toni Dennis (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)


Junior Kennel Club of Queensland (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Ms Kristy Lewis (SA)

Intermediate in Group: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)


Hills Dog Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Nagle (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)


Gawler Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Carol Gunn (QLD)   Group Specials : Mrs Bronwen Dickson (QLD)

Baby of Breed: Amorenekid Toloache (Toula Cameron)


28-Apr-2018 (Saturday)

National Capital Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mrs F Smith (Argentina)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Bucanero (AI) (Jacqi Dinis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Wazzat Fumar (L Lancaster & J Dinis)


Ladies Kennel Association of NSW (GOLD SHOW - AM) (NSW)

General Specials : Mr Keith Brown (New Zealand)   Group Specials : Mr Iain Hinde (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)


Ladies Kennel Association of NSW (BLUE SHOW - PM) (NSW)

General Specials : Mrs Kathleen Hardwick (New Zealand)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)


Gawler Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Miss Diana Norman (QLD)   Group Specials : Mrs Wendy Maxwell (QLD)

Baby of Breed: Amorenekid Toloache (Toula Cameron)


27-Apr-2018 (Friday)

National Capital Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs F Smith (Argentina)   Group Specials : Mrs P Nemirovsky Alsina (Argentina)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Bucanero (AI) (Jacqi Dinis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Wazzat Fumar (L Lancaster & J Dinis)


25-Apr-2018 (Wednesday)

Anzac Day Show Committee (QLD)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mrs Maxine Bellingham (TAS)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)


County of Cumberland Kennel Association Inc (NSW)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Ms Charlotte Shah (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)


Dogs West COTB Working Party (WA)

General Specials : Mr Paul Wilkes (WA)   Group Specials : Mr Paul Wilkes (WA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Int /NORD U / Fi U Ch Camote (ALVAREZ) (Imp MEX) (Jacqi Dinis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Chamuco (J Dinis & K Haddon)


22-Apr-2018 (Sunday)

Bulli District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Jim Black (ACT)   Group Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT)

Junior in Group: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)


Midlands All Breeds Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra Reeve (NSW)

Junior in Group: Amorenekid Pablo Escobare (S Foote)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Amorenekid Pablo Escobare (S Foote)


Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Terrence Collicutt (TAS)   Group Specials : Mr John Rice (SA)

Intermediate in Show: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)
Intermediate in Group: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr T Oo Hock (Malaysia)   Group Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wazzat Fumar (L Lancaster & J Dinis)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)

Baby of Breed: Amorenekid Toloache (Toula Cameron)


21-Apr-2018 (Saturday)

Sunshine Coast Kennel Club (PM SHOW) (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Carter (SA)   Group Specials : Mrs Ruth Collicutt (TAS)

Intermediate in Group: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr D Seow (Malaysia)   Group Specials : Dr A Wardhana (Indonesia)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wazzat Fumar (L Lancaster & J Dinis)


St George District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Thomas (NSW)   Group Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)


20-Apr-2018 (Friday)

Hawkesbury District Agricultural Association (NSW)

General Specials : Ms Sharon Edmunds (NSW)   Group Specials : Miss Christine Timms (NSW)

Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)


Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr John Rice (SA)   Group Specials : Mr Terrence Collicutt (TAS)

Intermediate in Group: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mariko Harasa (Japan)   Group Specials : Mariko Harasa (Japan)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wazzat Fumar (L Lancaster & J Dinis)


15-Apr-2018 (Sunday)

Children's Cancer Charity Dog Club (NSW)

General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)   Group Specials : Mr Ron McMahon (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)


Ovens Valley Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wazzat Fumar (L Lancaster & J Dinis)


14-Apr-2018 (Saturday)

Children's Cancer Charity Dog Club (NSW)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)


Ovens Valley Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr John J Doyle (VIC)

BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Wazzat Fumar (L Lancaster & J Dinis)


Show Dog Handlers Club (NT)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

Aust Bred in Show: Aust Ch Wazzat Bonita (AI) (Jacqi Dinis)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Wazzat Bonita (AI) (Jacqi Dinis)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Bonita (AI) (Jacqi Dinis)


8-Apr-2018 (Sunday)

Bulla Amenities Show (VIC)

General Specials : Mrs Jean McErlane (New Zealand)   Group Specials : Dr Evy Widjaja (Indonesia)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wazzat Fumar (L Lancaster & J Dinis)


Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)   Group Specials : Mr Craig Fynmore (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)


All Breeds Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Andi Hudono (Indonesia)   Group Specials : Yoshio Mori (Japan)

Baby of Breed: Amorenekid Toloache (Toula Cameron)


7-Apr-2018 (Saturday)

Darwin Ladies Kennel Club (Show 1) (NT)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

Runner Up in Group: Wazzat Fotacc (J Z Dinis & C Camilleri)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Wazzat Fotacc (J Z Dinis & C Camilleri)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 2) (NT)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Wazzat Fotacc (J Z Dinis & C Camilleri)


The Lake District Canine Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Brett Thompson (NSW)   Group Specials : Mrs Ros Barden (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)


The Lake District Canine Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mrs Paula Bockman-Chato (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)


Bulla Amenities Show (VIC)

General Specials : Dr Jonathan Mesach (Indonesia)   Group Specials : Ms K Yi (China)

BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Wazzat Fumar (L Lancaster & J Dinis)


All Breeds Dog Club of SA Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs S Ikeda (Japan)   Group Specials : Mr W Townsend (New Zealand)

Baby of Breed: Amorenekid Toloache (Toula Cameron)


All Breeds Dog Club of SA Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Yoshio Mori (Japan)   Group Specials : Mrs S Ikeda (Japan)

Baby of Breed: Amorenekid Toloache (Toula Cameron)


6-Apr-2018 (Friday)

Stroud Show Association Inc (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW)

Open in Group: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)
Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)


2-Apr-2018 (Monday)

Sydney Royal Dog Show (NSW)

General Specials : Mr Stavros Argyrou (Cyprus)   Group Specials : Mr J Ganoza (Peru)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Amorenekid Pablo Escobare (S Foote)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Wazzat Bonita (AI) (Jacqi Dinis)
Junior (Dog) of Breed: Wazzat Fumar (L Lancaster & J Dinis)


Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mr H Kang (South Korea)   Group Specials : Dr R Otalora (Columbia)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)


Mount City & District Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr David Staines (QLD)   Group Specials : Mrs Valerie Carter (SA)

Baby of Breed: Amorenekid Toloache (Toula Cameron)


1-Apr-2018 (Sunday)

Bundaberg Canine Club Inc (AM SHOW) (QLD)

General Specials : Mr J Ireland (Canada)   Group Specials : Mr J Ireland (Canada)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)


Bundaberg Canine Club Inc (PM SHOW) (QLD)

General Specials : Mr R Fehler (Canada)   Group Specials : Mr R Barenne (France)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)


Mount City & District Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Mavis Cochrane (WA)   Group Specials : Mr David Staines (QLD)

Baby of Breed: Amorenekid Toloache (Toula Cameron)


31-Mar-2018 (Saturday)

Bundaberg Canine Club Inc (AM SHOW) (QLD)

General Specials : Mrs J Beech (Canada)   Group Specials : Mr H Kang (South Korea)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)


Bundaberg Canine Club Inc (PM SHOW) (QLD)

General Specials : Mr R Barenne (France)   Group Specials : Mr R Fehler (Canada)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)



Mount City & District Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Mrs Coral Gray (SA)

Baby of Breed: Amorenekid Toloache (Toula Cameron)


30-Mar-2018 (Friday)

Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mr J J Dupas (FRN)   Group Specials : Mrs J Beech (Canada)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)


Mount City & District Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Valerie Carter (SA)   Group Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)

Baby of Breed: Amorenekid Toloache (Toula Cameron)


25-Mar-2018 (Sunday)

Sovereign City Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Anna Lane (VIC)   Group Specials : Mr Mark Clarke (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wazzat Fumar (L Lancaster & J Dinis)


West Australian Kennel Club Inc (WA)

General Specials : Mr John Burgess (QLD)   Group Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Int /NORD U / Fi U Ch Camote (ALVAREZ) (Imp MEX) (Jacqi Dinis)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Int /NORD U / Fi U Ch Camote (ALVAREZ) (Imp MEX) (Jacqi Dinis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Chamuco (J Dinis & K Haddon)


24-Mar-2018 (Saturday)

Eltham & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Mrs Carol Wright (VIC)

Junior of Breed: Wazzat Fumar (L Lancaster & J Dinis)


18-Mar-2018 (Sunday)

Kerang & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Katrina Santas (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wazzat Fumar (L Lancaster & J Dinis)


Pakenham A & H Society (VIC)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Ms Tania Kirkland (VIC)

R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Amorenekid Pablo Escobare (S Foote)


17-Mar-2018 (Saturday)

Camden Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mr Anthony Ikin (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)


16-Mar-2018 (Friday)

Cohuna & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wazzat Fumar (L Lancaster & J Dinis)


12-Mar-2018 (Monday)

Warragul & District Kennel & Obedience Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)   Group Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)

Puppy in Group: Amorenekid Pablo Escobare (S Foote)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Amorenekid Pablo Escobare (S Foote)


Warragul & District Kennel & Obedience Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Doreen Duffin (VIC)   Group Specials : Ms Caron Ellis (TAS)

Puppy in Group: Amorenekid Pablo Escobare (S Foote)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Amorenekid Pablo Escobare (S Foote)


11-Mar-2018 (Sunday)

Canberra All Breeds Kennel Club (ACT)

General Specials : Senor J Vasconsellos (Paraguay)   Group Specials : Mrs Mike Macbeth (Canada)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wazzat Fumar (L Lancaster & J Dinis)


Liverpool & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Aramis Lim (SA)   Group Specials : Ms Eva Fekete (WA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)


10-Mar-2018 (Saturday)

Canberra All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (ACT)

General Specials : Mr A Kelly (Ireland)   Group Specials : Mr R Lopaschuk (Canada)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wazzat Fumar (L Lancaster & J Dinis)


Canberra All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (ACT)

General Specials : Mrs Mike Macbeth (Canada)   Group Specials : Ms Donna Morris (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wazzat Fumar (L Lancaster & J Dinis)


9-Mar-2018 (Friday)

Canberra All Breeds Kennel Club (ACT)

General Specials : Mr R Lopaschuk (Canada)   Group Specials : Senor J Vasconsellos (Paraguay)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wazzat Fumar (L Lancaster & J Dinis)


5-Mar-2018 (Monday)

The Western Classic (WA)

General Specials : Senor J Vasconsellos (Paraguay)   Group Specials : Mr R Lopaschuk (Canada)

BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Int /NORD U / Fi U Ch Camote (ALVAREZ) (Imp MEX) (Jacqi Dinis)


4-Mar-2018 (Sunday)

Blaxland Glenbrook RSL & Citizens Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Miss Elizabeth Davidson (NSW)

Puppy in Group: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)


Berwick All Breeds Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Kerry King (SA)   Group Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)

Puppy in Group: Amorenekid Pablo Escobare (S Foote)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Amorenekid Pablo Escobare (S Foote)


3-Mar-2018 (Saturday)

Dogs West Classic (WA)

General Specials : Mr R Lopaschuk (Canada)   Group Specials : Mr A Kelly (Ireland)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Int /NORD U / Fi U Ch Camote (ALVAREZ) (Imp MEX) (Jacqi Dinis)
Res Dog CC & Junior of Breed: Wazzat Forrose (J Z Dinis)
Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Chamuco (J Dinis & K Haddon)


Wallamba A & H Association Inc (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Wazzat Bucanero (AI) (Jacqi Dinis)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Bucanero (AI) (Jacqi Dinis)


Yarra Glen Kennel Club Inc (SHOW 1) (VIC)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mrs Donna Saltau (VIC)

Runner Up in Group: Am Gr & Aust Ch Jazmin (Arena)(Imp MEX) (T Cameron)
Puppy in Group: Amorenekid Pablo Escobare (S Foote)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Am Gr & Aust Ch Jazmin (Arena)(Imp MEX) (T Cameron)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Amorenekid Pablo Escobare (S Foote)


Yarra Glen Kennel Club Inc (SHOW 2) (VIC)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mrs Beverley Tophill (VIC)

Res Dog CC & Puppy of Breed: Amorenekid Pablo Escobare (S Foote)


2-Mar-2018 (Friday)

Newcastle A H & I Association Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Gartner (NSW)   Group Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Bucanero (AI) (Jacqi Dinis)