Lowchen Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Lowchen (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

22-Jul-2018 (Sunday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Yanina Smith (TAS)   Group Specials : Ms Yanina Smith (TAS)

Intermediate in Group: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Paceaway Prada (R Speers)


Lyndhurst Canine Country Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Mrs Linda Walsh (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Wyntervale Rhymenocerous ET (L Howlett-Trahar)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wyntervale Whats Up Pitches (L Howlett-Trahar)
Baby of Breed: Tilcha Exotic Dancer (Pia Kirke)


21-Jul-2018 (Saturday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Ms Teena Sloan (TAS)

Intermediate in Group: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Paceaway Prada (R Speers)


Melbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mrs Lee Pieterse (NSW)

Baby of Breed: Tilcha Exotic Dancer (Pia Kirke)



20-Jul-2018 (Friday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr John Connell (TAS)   Group Specials : Mr John Connell (TAS)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Paceaway Prada (R Speers)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)


15-Jul-2018 (Sunday)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Lowensque All About That Base (Miss Courtney Tulk)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lowensque All About That Base (Miss Courtney Tulk)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)


14-Jul-2018 (Saturday)

Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Ms Tracie Edwards (SA)   Group Specials : Mrs Patricia Buckley (SA)

Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Lowensque All About That Base (Miss Courtney Tulk)
BOB, Best Bitch & Junior of Breed: Aust Ch Lowensque All About That Base (Miss Courtney Tulk)
R/UP BOB, Best Dog & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Ms Dianna Brennan (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Lowensque All About That Base (Miss Courtney Tulk)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lowensque All About That Base (Miss Courtney Tulk)


Bungendore & Palerang District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Mr Damian Bourne (SA)

Junior in Group: Paceaway Cruise (Ms F E L Darling)
Junior of Breed: Paceaway Cruise (Ms F E L Darling)


Samford & District Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mrs Mary Hickie (NSW)

Puppy in Group: Paceaway Prada (R Speers)
Bitch CC & Puppy of Breed: Paceaway Prada (R Speers)


9-Jul-2018 (Monday)

Atherton Tableland Agricultural Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)


8-Jul-2018 (Sunday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Alex Rojas (Mexico)   Group Specials : Hitoshi Sayama (Japan)

BOB and Dog CC: Paceaway Cruise (Ms F E L Darling)


KCC Park Show (VIC)

General Specials : Mr John W Thompson (VIC)   Group Specials : Mrs Susan Gray (TAS)

Minor in Group: Paceaway Coco Chanel (F Darling)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Coco Chanel (F Darling)


Malanda Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr E Bertolla (Brazil)   Group Specials : Mr K Itoi (JPN)

Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)


Callide Valley Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Miss Jan Seary (NSW)

Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Ch Lowenhart Runs RingsRound (L & C Horne)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Lowenhart Runs RingsRound (L & C Horne)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wyntervale Hiphopopotamus (L & C Horne)


Atherton Tableland Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)



7-Jul-2018 (Saturday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Norman Deschuymere (Belgium)   Group Specials : Demetris Christodoulou (Cyprus)

BOB and Dog CC: Paceaway Cruise (Ms F E L Darling)


Junior Kennel Club of Victoria Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mr William Henderson (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Lee Anne Bateman (Canada)   Group Specials : Mr E Bertolla (Brazil)

Minor in Group: Paceaway Prada (R Speers)
Intermediate in Group: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)


Dayboro Show Society (QLD)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Mr Duncan McAllister (QLD)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)


Callide Valley Canine Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Miss Jan Seary (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wyntervale Hiphopopotamus (L & C Horne)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Lowenhart Runs RingsRound (L & C Horne)


Callide Valley Canine Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)   Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Lowenhart Runs RingsRound (L & C Horne)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wyntervale Hiphopopotamus (L & C Horne)


Dogs ACT Group Specialty - Toy Group (ACT) (S)

General Specials : Mr Alex Rojas (Mexico)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Paceaway Cruise (Ms F E L Darling)


6-Jul-2018 (Friday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)   Group Specials : Mag Gerhard Pollinger (Austria)

BOB and Dog CC: Paceaway Cruise (Ms F E L Darling)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr R Natividad (Phillipines)   Group Specials : Mr R Natividad (Phillipines)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
Baby of Breed: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)


Laidley A & I Society (QLD)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)
Baby in Group: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)
Puppy in Group: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lowenhart Runs RingsRound (L & C Horne)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
Baby of Breed: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)


Dogs ACT Group Specialty - Toy Group (ACT) (S)

General Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Paceaway Cruise (Ms F E L Darling)


1-Jul-2018 (Sunday)

Walcha Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Darkrai Heart for a Tinman (Mr J Powell)


Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Ms Lyn Houghton (ACT)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Kilgarrin There Be Dragons (R & D Bennett/ A Ikin/ D Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kilgarrin There Be Dragons (R & D Bennett/ A Ikin/ D Smith)


Canine Amenities Club of Victoria Inc (VIC)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Mrs Sue Langford (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Coco Chanel (F Darling)
Baby of Breed: Kilgarrin Fast and Furious (Ms Angela Parkin)


Port Pirie Kennel Club (SA)

General Specials : Mr Robert Lucas (NSW)   Group Specials : Mr Robert Lucas (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)


30-Jun-2018 (Saturday)

Walcha Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Darkrai Heart for a Tinman (Mr J Powell)


Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Kilgarrin There Be Dragons (R & D Bennett/ A Ikin/ D Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kilgarrin There Be Dragons (R & D Bennett/ A Ikin/ D Smith)


Victorian Poultry & Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Mr Christopher J Talbot (VIC)

Minor in Group: Wyntervale Whats Up Pitches (L Howlett-Trahar)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wyntervale Whats Up Pitches (L Howlett-Trahar)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Wyntervale Adora Belle (L Howlett-Trahar)


Gympie Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Iain Hinde (VIC)   Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)

Minor in Group: Paceaway Prada (R Speers)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)


Port Pirie Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)


29-Jun-2018 (Friday)

Walcha Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Darkrai Heart for a Tinman (Mr J Powell)


Rosewood Show Society (QLD)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

Baby in Group: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
Baby of Breed: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)


Redcliffe A H & I Society (QLD)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Ms Shaneen Bendixen (QLD)

Minor in Group: Paceaway Prada (R Speers)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)


24-Jun-2018 (Sunday)

Parramatta & Districts All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD)

Open in Group: Aust Ch Kilgarrin There Be Dragons (R & D Bennett/ A Ikin/ D Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kilgarrin There Be Dragons (R & D Bennett/ A Ikin/ D Smith)


Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

Minor in Group: Kimissa Pimp My Ride (R & M Clancy)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kimissa Pimp My Ride (R & M Clancy)


Durack Grounds Committee Amenities Show (QLD)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

Minor in Group: Paceaway Prada (R Speers)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)


23-Jun-2018 (Saturday)

Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Paceaway Cruise (Ms F E L Darling)


Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Minor in Group: Kimissa Pimp My Ride (R & M Clancy)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kimissa Pimp My Ride (R & M Clancy)


Nor-West Canine Association Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Jeanie Montford (NSW)   Group Specials : Mr Peter King (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kilgarrin There Be Dragons (R & D Bennett/ A Ikin/ D Smith)


Nor-West Canine Association Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)   Group Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)

Open in Group: Aust Ch Kilgarrin There Be Dragons (R & D Bennett/ A Ikin/ D Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kilgarrin There Be Dragons (R & D Bennett/ A Ikin/ D Smith)


Woodford A P & I Assoc (QLD)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mrs Benita Mangin (QLD)

Minor in Group: Paceaway Prada (R Speers)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)


22-Jun-2018 (Friday)

Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mrs Robynne Trainor (New Zealand)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kimissa Pimp My Ride (R & M Clancy)


Red Cliffs District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Ms Shaneen Bendixen (QLD)

Baby of Breed: Quishu Iris Won The Game (Gerda Schellens)


17-Jun-2018 (Sunday)

Brisbane Water Legacy Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mr Bruce Riddell (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Darkrai Heart for a Tinman (Mr J Powell)


Brisbane Water Legacy Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mrs Carole Doherty (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Darkrai Heart for a Tinman (Mr J Powell)


Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lowensque All About That Base (Miss Courtney Tulk)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)


Isis & District Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Justine Blyth (TAS)   Group Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lowenhart Runs RingsRound (L & C Horne)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wyntervale Hiphopopotamus (L & C Horne)


Queensland Kennel Council (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)
Baby of Breed: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)


16-Jun-2018 (Saturday)

Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Lowensque All About That Base (Miss Courtney Tulk)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lowensque All About That Base (Miss Courtney Tulk)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)


Isis & District Canine Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)   Group Specials : Mrs Justine Blyth (TAS)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)


Isis & District Canine Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lowenhart Runs RingsRound (L & C Horne)


Queensland Kennel Council (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)
Baby of Breed: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)


Queensland Kennel Council (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mr Simon Mills (ACT)

Baby in Group: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)
Minor in Group: Paceaway Prada (R Speers)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
Baby of Breed: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)


15-Jun-2018 (Friday)

Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Lowensque All About That Base (Miss Courtney Tulk)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lowensque All About That Base (Miss Courtney Tulk)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)


Lowood Show Society (QLD)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Puppy in Group: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
Baby of Breed: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)


11-Jun-2018 (Monday)

ACT Ladies Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Paceaway Cruise (Ms F E L Darling)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)   Group Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
Baby of Breed: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)


Australian Cattle Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)


10-Jun-2018 (Sunday)

ACT Ladies Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Paceaway Cruise (Ms F E L Darling)


Ipswich Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)
Baby in Group: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)
Puppy in Group: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
Baby of Breed: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)
Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)
Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)


Ipswich Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Melissa Starkey (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)
Puppy in Group: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Lowenhart Runs RingsRound (L & C Horne)
Baby of Breed: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)
Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)


Australian Cattle Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)   Group Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)


9-Jun-2018 (Saturday)

Toy Dog Club of Victoria Inc (VIC) (S)

General Specials : Mrs Robynne Trainor (New Zealand)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wyntervale Whats Up Pitches (L Howlett-Trahar)
Baby of Breed: Kilgarrin Fast and Furious (Ms Angela Parkin)


8-Jun-2018 (Friday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Gunnar Nymann (Denmark)   Group Specials : Mr Andras Korozs (Hungary)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Coco Chanel (F Darling)


Caboolture and District A P & I Assoc (QLD)

General Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)   Group Specials : Mr David Kill (QLD)

Minor in Group: Paceaway Prada (R Speers)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)


Toogoolawah Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Baby in Group: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
Baby of Breed: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)


7-Jun-2018 (Thursday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susan Kealy (Ireland)   Group Specials : Mrs Susan Kealy (Ireland)

Open in Group: Aust Sup Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Coco Chanel (F Darling)


3-Jun-2018 (Sunday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)   Group Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)

Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)


Western Suburbs All Breeds Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Coco Chanel (F Darling)


Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)
Minor in Group: Paceaway Prada (R Speers)
State Bred in Group: Aust Ch Lowenhart Runs RingsRound (L & C Horne)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wyntervale Hiphopopotamus (L & C Horne)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
State Bred of Breed: Aust Ch Lowenhart Runs RingsRound (L & C Horne)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)


Bowen Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Susan Rose (NSW)   Group Specials : Miss Susan Rose (NSW)

Baby in Group: Paceaway Partidance (F Darling)
Baby of Breed: Paceaway Partidance (F Darling)


2-Jun-2018 (Saturday)

Newcastle Terrier & Toy Club (NSW)

General Specials : Mr Milan Curk (NSW)   Group Specials : Mr Milan Curk (NSW)

Minor in Group: Darkrai Heart for a Tinman (Mr J Powell)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Darkrai Heart for a Tinman (Mr J Powell)


Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)   Group Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)

R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)


Box Hill & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mr Joseph Daidone (NSW)

Baby in Group: Tilcha Exotic Dancer (Pia Kirke)
Baby of Breed: Tilcha Exotic Dancer (Pia Kirke)


Lockyer Valley Kennel Club (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Ms Dianna Brennan (NSW)

Minor in Show: Paceaway Prada (R Speers)
Minor in Group: Paceaway Prada (R Speers)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)
Baby of Breed: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)


Lockyer Valley Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)
Puppy in Show: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)
Minor in Group: Paceaway Prada (R Speers)
Puppy in Group: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
Aust Bred in Group: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)
Baby of Breed: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)


Bowen Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)
Baby in Group: Paceaway Partidance (F Darling)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)
Baby of Breed: Paceaway Partidance (F Darling)


Bowen Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)

Baby in Group: Paceaway Partidance (F Darling)
Baby of Breed: Paceaway Partidance (F Darling)


1-Jun-2018 (Friday)

Boonah Show Society (QLD)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
Baby of Breed: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)


27-May-2018 (Sunday)

Werribee Barwon Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sparchens Aero Mystique (N Millward)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Coco Chanel (F Darling)
Baby of Breed: Tilcha Exotic Dancer (Pia Kirke)
Junior of Breed: Sparchens Harlo Quin (N Millward)


Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)


Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)
Baby in Group: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)
Minor in Group: Paceaway Prada (R Speers)
State Bred in Group: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
Baby of Breed: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)


26-May-2018 (Saturday)

Caulfield & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Michael Camac (SA)   Group Specials : Mr Anthony Ikin (NSW)

Baby in Group: Tilcha Exotic Dancer (Pia Kirke)
Puppy in Group: Wyntervale Adora Belle (L Howlett-Trahar)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wyntervale Adora Belle (L Howlett-Trahar)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Coco Chanel (F Darling)
Baby of Breed: Tilcha Exotic Dancer (Pia Kirke)
Junior of Breed: Sparchens Harlo Quin (N Millward)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Mr Jim MacKender (NSW)

Baby of Breed: Triscadec Legend Of The Roar (B G Riddell)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Lowenhart Runs RingsRound (L & C Horne)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)


Esk P A & I Association (QLD)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

Minor in Group: Paceaway Prada (R Speers)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)
Baby of Breed: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)


Toy Dog Club of SA Inc (AM Show) (SA) (S)

General Specials : Mrs Rebecca Byrne (NSW)

Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)


21-May-2018 (Monday)

Euroa Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susette Monk (WA)   Group Specials : Mrs Susette Monk (WA)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Paceaway Coco Chanel (F Darling)


20-May-2018 (Sunday)

Temora & District A B K C Inc (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kimissa Pimp My Ride (R & M Clancy)


Euroa Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Georgina Byrne (WA)   Group Specials : Ms Pamela Campbell (WA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Paceaway Coco Chanel (F Darling)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)   Group Specials : Miss Rebecca Preece-Pickering (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)


Geelong & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Wyntervale Rhymenocerous ET (L Howlett-Trahar)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wyntervale Adora Belle (L Howlett-Trahar)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Wyntervale Whats Up Pitches (L Howlett-Trahar)
Baby of Breed: Kilgarrin Fast and Furious (Ms Angela Parkin)


19-May-2018 (Saturday)

Temora & District A B K C Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kimissa Pimp My Ride (R & M Clancy)


South West Slopes A B K C (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)   Group Specials : Mrs Maree McKenzie (New Zealand)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kimissa Pimp My Ride (R & M Clancy)


Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Dr Eugenio Aguilo (Chile)   Group Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong)

R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Darkrai Heart for a Tinman (Mr J Powell)


Cessnock Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Dr A Vega (Costa Rica)   Group Specials : Dr Eugenio Aguilo (Chile)

R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Darkrai Heart for a Tinman (Mr J Powell)


Ladies Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr S Shen (Singapore)   Group Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)

Baby in Group: Tilcha Exotic Dancer (Pia Kirke)
Junior in Group: Sparchens Aero Mystique (N Millward)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sparchens Aero Mystique (N Millward)
Baby of Breed: Tilcha Exotic Dancer (Pia Kirke)


Brookfield Show Society (QLD)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mrs Dayna Johnston (NSW)

Baby in Group: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
Baby of Breed: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Mrs Jennifer Watt (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)


18-May-2018 (Friday)

Temora & District A B K C Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mr L Manners (New Zealand)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kimissa Pimp My Ride (R & M Clancy)


South West Slopes A B K C (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Maree McKenzie (New Zealand)   Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kimissa Pimp My Ride (R & M Clancy)



Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Yuan Wang (China)   Group Specials : Mr William Rodriguez Umana (Costa Rica)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Darkrai Heart for a Tinman (Mr J Powell)


16-May-2018 (Wednesday)

Ipswich Show Society (QLD)

General Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)   Group Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)

Baby in Group: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
Baby of Breed: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)


13-May-2018 (Sunday)

Shepparton & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Paceaway Coco Chanel (F Darling)


Dublin Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Barbara Marsh (VIC)   Group Specials : Ms Cathy Camac (VIC)

R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)


Brisbane Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)


Callide Valley Canine Club (QLD)

General Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)   Group Specials : Mr James Camac (VIC)

State Bred in Show: Aust Ch Lowenhart Runs RingsRound (L & C Horne)
Best in Group & State Bred in Group: Aust Ch Lowenhart Runs RingsRound (L & C Horne)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Lowenhart Runs RingsRound (L & C Horne)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wyntervale Hiphopopotamus (L & C Horne)


Tully Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr David Strachan (NSW)   Group Specials : Mr David Strachan (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)


12-May-2018 (Saturday)

Shepparton & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Judith Oliver (VIC)   Group Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Paceaway Coco Chanel (F Darling)


Dublin Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Ms Cathy Camac (VIC)   Group Specials : Ms Linda Taylor (WA)

R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)


Dublin Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)   Group Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)

R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)


Crows Nest A P & H Society (QLD)

General Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)   Group Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)


Mundubbera Show Society (QLD)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)

State Bred in Show: Aust Ch Lowenhart Runs RingsRound (L & C Horne)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Wyntervale Hiphopopotamus (L & C Horne)
State Bred in Group: Aust Ch Lowenhart Runs RingsRound (L & C Horne)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wyntervale Hiphopopotamus (L & C Horne)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Lowenhart Runs RingsRound (L & C Horne)


Brisbane Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)


Tully Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Marion Watson (WA)   Group Specials : Mrs Marion Watson (WA)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)


11-May-2018 (Friday)

Marburg & District A & I Assoc (QLD)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Minor in Show: Paceaway Prada (R Speers)
Minor in Group: Paceaway Prada (R Speers)
State Bred in Group: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)


7-May-2018 (Monday)

Cairns City Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs F Smith (Argentina)   Group Specials : Mrs G Kerr (USA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Paceaway JaxLantern (Ms F E L Darling)


6-May-2018 (Sunday)

Albion Park Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Valma Morrow (NSW)   Group Specials : Ms Tanya Scales (NSW)

Baby in Group: Triscadec Legend Of The Roar (B G Riddell)
Baby of Breed: Triscadec Legend Of The Roar (B G Riddell)


Colac Ladies Kennel Club (VIC)

General Specials : Miss Jan Seary (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

Minor in Group: Paceaway Coco Chanel (F Darling)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Coco Chanel (F Darling)
Baby of Breed: Quishu Iris Won The Game (Gerda Schellens)


Albury & Border Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kimissa Pimp My Ride (R & M Clancy)


Morisset & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Darkrai Heart for a Tinman (Mr J Powell)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr H Almgren (SWE)   Group Specials : Mrs P Nemirovsky Alsina (Argentina)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Paceaway JaxLantern (Ms F E L Darling)


5-May-2018 (Saturday)

Albion Park Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Marlene Sheppard (NSW)

Baby of Breed: Triscadec Legend Of The Roar (B G Riddell)


Colac Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mr Dean Freshwater (NSW)

Baby of Breed: Kilgarrin Fast and Furious (Ms Angela Parkin)


Colac Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Ms Dianna Brennan (NSW)

Minor in Group: Paceaway Coco Chanel (F Darling)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Coco Chanel (F Darling)
Baby of Breed: Quishu Iris Won The Game (Gerda Schellens)


Corowa & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)   Group Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)

Minor in Group: Kimissa Pimp My Ride (R & M Clancy)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kimissa Pimp My Ride (R & M Clancy)


Wellington Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mr David Smith (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Darkrai Jabberwocky (K Miller)


Cairns City Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)

Aust Bred in Show: Aust Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)


4-May-2018 (Friday)

Morisset & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Darkrai Heart for a Tinman (Mr J Powell)


South Burnett National (Kingaroy) (QLD)

General Specials : Mr Anton Weil (QLD)   Group Specials : Mr Anton Weil (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)


29-Apr-2018 (Sunday)

Swan Hill / Lake Boga Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Yanina Smith (TAS)   Group Specials : Mr David Sales (TAS)

Baby of Breed: Quishu Iris Won The Game (Gerda Schellens)


Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Pamela Campbell (WA)   Group Specials : Mr Peter Primrose (WA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Darkrai Jabberwocky (K Miller)


Hills Dog Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mrs Linley Mineif (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Kilgarrin There Be Dragons (R & D Bennett/ A Ikin/ D Smith)
Baby in Group: Triscadec Legend Of The Roar (B G Riddell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kilgarrin There Be Dragons (R & D Bennett/ A Ikin/ D Smith)
Baby of Breed: Triscadec Legend Of The Roar (B G Riddell)


Gawler Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Carol Gunn (QLD)   Group Specials : Miss Breanne Lancey (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)


28-Apr-2018 (Saturday)

Cloncurry & District Canine Club Inc (SHOW 3) (QLD)

General Specials : Mr Robert Lucas (NSW)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)


Swan Hill / Lake Boga Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Adrian Jones (TAS)   Group Specials : Mr Adrian Jones (TAS)

Baby of Breed: Quishu Iris Won The Game (Gerda Schellens)


Nanango A P & M Society (QLD)

General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)   Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)


Goombungee A H & P Society (QLD)

General Specials : Mr Nigel Trainor (New Zealand)   Group Specials : Mrs Robynne Trainor (New Zealand)

Puppy in Group: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)


Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Peter Primrose (WA)   Group Specials : Mrs Jan C McRae (WA)

Runner Up in Group: Aust Ch Darkrai Jabberwocky (K Miller)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Darkrai Jabberwocky (K Miller)


Ladies Kennel Association of NSW (GOLD SHOW - AM) (NSW)

General Specials : Mr Keith Brown (New Zealand)   Group Specials : Mrs Davida Brown (New Zealand)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Kilgarrin There Be Dragons (R & D Bennett/ A Ikin/ D Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kilgarrin There Be Dragons (R & D Bennett/ A Ikin/ D Smith)
Baby of Breed: Triscadec Legend Of The Roar (B G Riddell)


Ladies Kennel Association of NSW (BLUE SHOW - PM) (NSW)

General Specials : Mrs Kathleen Hardwick (New Zealand)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Kilgarrin There Be Dragons (R & D Bennett/ A Ikin/ D Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kilgarrin There Be Dragons (R & D Bennett/ A Ikin/ D Smith)
Baby of Breed: Triscadec Legend Of The Roar (B G Riddell)


Gawler Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Miss Diana Norman (QLD)   Group Specials : Mrs Lynn Nielsen (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)


27-Apr-2018 (Friday)

Cloncurry & District Canine Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Joan Bray (NSW)   Group Specials : Mr Robert Lucas (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)


25-Apr-2018 (Wednesday)

Golden Wattle Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mrs Pauline F Barclay (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sparchens Aero Mystique (N Millward)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Coco Chanel (F Darling)
Junior of Breed: Sparchens Harlo Quin (N Millward)


Anzac Day Show Committee (QLD)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mrs Karen Taylor (VIC)

Minor in Group: Paceaway Prada (R Speers)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)


County of Cumberland Kennel Association Inc (NSW)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kilgarrin There Be Dragons (R & D Bennett/ A Ikin/ D Smith)
Baby of Breed: Triscadec Legend Of The Roar (B G Riddell)