Shar Pei Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Shar Pei (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

26-May-2024 (Sunday)

Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Chris Graham (New Zealand)   Group Specials : Mr Chris Graham (New Zealand)

Baby in Group: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)
Baby of Breed: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Melissa Burton (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rynkls Eequals MC Squared (Mrs D Gooding & Mrs C Thompson)


Bowen Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)   Group Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Shangyin Arc De Triomf (Samantha Seffelaar)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Shangyin Sculpted By Picasso (Samantha Seffelaar)


25-May-2024 (Saturday)

Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs E Middleton (New Zealand)   Group Specials : Mrs Diane Riley (New Zealand)

Baby of Breed: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)


Bowen Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)   Group Specials : Ms Noreen Harris (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Shangyin Arc De Triomf (Samantha Seffelaar)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Shangyin Sculpted By Picasso (Samantha Seffelaar)


Bowen Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Noreen Harris (VIC)   Group Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Shangyin Arc De Triomf (Samantha Seffelaar)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Shangyin Sculpted By Picasso (Samantha Seffelaar)



22-May-2024 (Wednesday)

Alpha Show Society Inc (QLD)

General Specials : Miss Diana Norman (QLD)   Group Specials : Miss Diana Norman (QLD)

Best in Group & Aust Bred in Group: Shangyin Arc De Triomf (Samantha Seffelaar)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Shangyin Wild Galician Queen (Samantha Seffelaar)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Shangyin Arc De Triomf (Samantha Seffelaar)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shangyin Wild Galician Queen (Samantha Seffelaar)


19-May-2024 (Sunday)

Geraldton and District Kennel Club (WA)

General Specials : Ms Donna Morris (NSW)   Group Specials : Mr Brad Santas (NSW)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)


18-May-2024 (Saturday)

Biggenden A P & I Society (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

Baby in Group: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)
Aust Bred in Group: Shangyin Arc De Triomf (Samantha Seffelaar)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Shangyin Arc De Triomf (Samantha Seffelaar)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Shangyin Sculpted By Picasso (Samantha Seffelaar)
Baby of Breed: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)


Geraldton and District Kennel Club (AM Show) (WA)

General Specials : Mr Brad Santas (NSW)   Group Specials : Ms Donna Morris (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)


Geraldton and District Kennel Club (PM Show) (WA)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)

Group 1st: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)


10-May-2024 (Friday)

Marburg & District A & I Society (QLD)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

Baby in Group: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)
Baby of Breed: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)


5-May-2024 (Sunday)

Eidsvold Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)   Group Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)

Baby in Show: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)
Baby in Group: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)
Baby of Breed: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)



4-May-2024 (Saturday)

South Burnett National (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mr Jacobus Meyer (QLD)

Baby in Group: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)
Baby of Breed: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)


Non Sporting Dog Club Of WA (Show 2) (WA) (S)

General Specials : Mr Ashley Reid (VIC)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)


28-Apr-2024 (Sunday)

Caboolture Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Kerry King (SA)   Group Specials : Ms Kerry King (SA)

Baby of Breed: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Shelley Walker (New Zealand)   Group Specials : Ms Karen McIntyre (New Zealand)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)


27-Apr-2024 (Saturday)

Caboolture Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

Baby of Breed: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)


Caboolture Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr Ben Luxton (SA)   Group Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS)

Baby of Breed: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Brett Thompson (QLD)   Group Specials : Mr Brett Thompson (QLD)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)


County of Cumberland Kennel Association Inc (NSW)

General Specials : Ms Donna Morris (NSW)   Group Specials : Mrs Marika Farrugia (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Sweetiepei Maximum Exposure (L Pocklington)


Monto & District Show Society (QLD)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Shangyin Arc De Triomf (Samantha Seffelaar)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Shangyin Arc De Triomf (Samantha Seffelaar)


26-Apr-2024 (Friday)

Dogs Queensland Paws Aid Show (QLD)

General Specials : Miss Beth Warman (New Zealand)   Group Specials : Mrs Vickie Harris (NSW)

Baby of Breed: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)


Breeds of East Asia Dog Club Inc (Show 1) (ACT) (S)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)

Best in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Rynkls Russyan Spy (AI) (Di Gooding & N Thompson)
Baby in Show: Rynkls Game Set Match (Di Gooding)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rynkls Russyan Spy (AI) (Di Gooding & N Thompson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sweetiepei Shes got the look (AI) (Di Gooding)
Baby of Breed: Rynkls Game Set Match (Di Gooding)


Breeds of East Asia Dog Club Inc (Show 2) (ACT) (S)

General Specials : Mr John Bryson (NSW)

Baby in Show: Rynkls Game Set Match (Di Gooding)
Intermediate in Show: Aust Ch Rynkls Russyan Spy (AI) (Di Gooding & N Thompson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rynkls Russyan Spy (AI) (Di Gooding & N Thompson)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sweetiepei Shes got the look (AI) (Di Gooding)
Baby of Breed: Rynkls Game Set Match (Di Gooding)


21-Apr-2024 (Sunday)

Deniliquin & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)   Group Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sweetiepei Shes got the look (AI) (Di Gooding)
Baby of Breed: Rynkls Game Set Match (Di Gooding)


20-Apr-2024 (Saturday)

St George District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Miss Christine Timms (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sweetiepei Maximum Exposure (L Pocklington)


Bowen Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Iris Glynn (SA)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Shangyin Arc De Triomf (Samantha Seffelaar)


Bowen Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)   Group Specials : Mrs Iris Glynn (SA)

Aust Bred in Group: Shangyin Arc De Triomf (Samantha Seffelaar)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Shangyin Arc De Triomf (Samantha Seffelaar)


Deniliquin & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW)   Group Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW)

Baby in Show: Rynkls Game Set Match (Di Gooding)
Baby in Group: Rynkls Game Set Match (Di Gooding)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sweetiepei Shes got the look (AI) (Di Gooding)
Baby of Breed: Rynkls Game Set Match (Di Gooding)


19-Apr-2024 (Friday)

Burdekin Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Shangyin Arc De Triomf (Samantha Seffelaar)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Shangyin Arc De Triomf (Samantha Seffelaar)


Deniliquin & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Valerie Carter (SA)   Group Specials : Mrs Valerie Carter (SA)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Sweetiepei Shes got the look (AI) (Di Gooding)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sweetiepei Shes got the look (AI) (Di Gooding)
Baby of Breed: Rynkls Game Set Match (Di Gooding)


13-Apr-2024 (Saturday)

Nanango A P & M Society (QLD)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

Baby in Group: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)
Baby of Breed: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)


12-Apr-2024 (Friday)

Nanango Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)

Baby of Breed: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)


7-Apr-2024 (Sunday)

All Breeds Dog Club of WA (WA)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)


6-Apr-2024 (Saturday)

Gayndah Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Helen Weil (QLD)   Group Specials : Mrs Helen Weil (QLD)

Baby in Group: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)
Baby of Breed: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)


1-Apr-2024 (Monday)

Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mr D Kwee (Indonesia)   Group Specials : Mrs Judi Elford (Canada)

Baby in Group: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)
Baby of Breed: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)


Advance Sydney Royal Dog Show (NSW)

General Specials : Mr L Pichard (Switzerland)   Group Specials : Mr L Pichard (Switzerland)

BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Sweetiepei Shes got the look (AI) (Di Gooding)
Baby of Breed: Rynkls Game Set Match (Di Gooding)


31-Mar-2024 (Sunday)

Bundaberg Canine Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr R Whitney (Canada)   Group Specials : Mr S Shen (Singapore)

Baby in Group: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)
Baby of Breed: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)


Bundaberg Canine Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr P Peerapong (Thailand)   Group Specials : Mr D Kwee (Indonesia)

Baby of Breed: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)


30-Mar-2024 (Saturday)

Bundaberg Canine Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Judi Elford (Canada)   Group Specials : Mr R Whitney (Canada)

Baby in Group: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)
Baby of Breed: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)


Bundaberg Canine Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs E Whitney (Canada)   Group Specials : Mrs E Whitney (Canada)

Baby of Breed: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)


29-Mar-2024 (Friday)

Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mr S Shen (Singapore)   Group Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)

Baby in Group: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)
Baby of Breed: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)


23-Mar-2024 (Saturday)

Gladstone Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Shangyin Arc De Triomf (Samantha Seffelaar)


Gladstone Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)   Group Specials : Ms Anne Collyer (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Shangyin Arc De Triomf (Samantha Seffelaar)


West Australian Kennel Club (WA)

General Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Langford (VIC)

Intermediate in Show: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)


22-Mar-2024 (Friday)

West Australian Kennel Club (WA)

General Specials : Mrs Sue Langford (VIC)   Group Specials : Ms Fiona Ellis (VIC)

Intermediate in Show: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)


17-Mar-2024 (Sunday)

Burnett Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Miss Glenda Goller (QLD)

Baby in Show: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)
Baby in Group: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)
Baby of Breed: Ayzsa The Queens League (Darcy Stratford)


16-Mar-2024 (Saturday)

Building and Amenities All Breeds Championship Shows (WA)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Mr James Camac (VIC)

Intermediate in Show: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)


Camden Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sweetiepei Maximum Exposure (L Pocklington)


11-Mar-2024 (Monday)

Warragul & District Kennel & Obedience Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Karen Taylor (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Ch Rilique Purple Rayne (Monique Born)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rilique Purple Rayne (Monique Born)


Warragul & District Kennel & Obedience Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS)   Group Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rilique Purple Rayne (Monique Born)


10-Mar-2024 (Sunday)

Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Eva Fekete (WA)   Group Specials : Ms Eva Fekete (WA)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Shangyin Arc De Triomf (Samantha Seffelaar)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Shangyin Arc De Triomf (Samantha Seffelaar)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Shangyin Sculpted By Picasso (Samantha Seffelaar)


9-Mar-2024 (Saturday)

Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Jeni Sach (WA)   Group Specials : Mrs Jeni Sach (WA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Shangyin Arc De Triomf (Samantha Seffelaar)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Shangyin Sculpted By Picasso (Samantha Seffelaar)


Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW)   Group Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Shangyin Arc De Triomf (Samantha Seffelaar)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Shangyin Sculpted By Picasso (Samantha Seffelaar)


3-Mar-2024 (Sunday)

Western Classic (Show 3) (WA)

General Specials : Mr Zhida Duan (China)   Group Specials : Noppadon Chittiwan (Phillipines)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)


Children's Cancer Charity Dog Club (NSW)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Mrs Jennifer Watt (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sweetiepei Maximum Exposure (L Pocklington)


2-Mar-2024 (Saturday)

Western Classic - Royal Canin Classic (Show 2) (WA)

General Specials : Ms H Glendinning (Canada)   Group Specials : Mr Zhida Duan (China)

Intermediate in Show: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)


Children's Cancer Charity Dog Club (NSW)

General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sweetiepei Maximum Exposure (L Pocklington)


1-Mar-2024 (Friday)

Western Classic - Dogs West Classic (Show 1) (WA)

General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)   Group Specials : Park Sungchul (Korea)

Group 3rd: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)