Lagotto Romagnolo Show Results
The following show results have been submitted to our results system for the Lagotto Romagnolo (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.
17-Mar-2024 (Sunday)
Kerang & District Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Iain Hinde (QLD) Group Specials : Mr Peter Martin (SA)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Wispan Rise and Shine (Pagan Brewis)
Baby of Breed: Duoforza Warrior Girl (Pagan Brewis)
General Specials : Mr Rex Lowe (TAS) Group Specials : Mr Jacobus Meyer (QLD)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenstar Living The Dream (Imp NZ) (M Gawen & D Hanson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aukero River of Dreams (K Robinson & K Azzopardi / P Thomas)
16-Mar-2024 (Saturday)
General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD) Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)
Cohuna & District Kennel Club (AM Show) (VIC)
General Specials : Mr Duncan McAllister (QLD) Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Wispan Rise and Shine (Pagan Brewis)
Baby of Breed: Duoforza Warrior Girl (Pagan Brewis)
Cohuna A P & H Society Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mr Graham Cruse (NSW) Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Wispan Rise and Shine (Pagan Brewis)
Baby of Breed: Duoforza Warrior Girl (Pagan Brewis)
SA Poultry & Kennel Club (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW) Group Specials : Mr Rex Lowe (TAS)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenstar Living The Dream (Imp NZ) (M Gawen & D Hanson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aukero River of Dreams (K Robinson & K Azzopardi / P Thomas)
SA Poultry & Kennel Club (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW) Group Specials : Mrs Dianne Wright (NSW)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aukero River of Dreams (K Robinson & K Azzopardi / P Thomas)
15-Mar-2024 (Friday)
Cohuna & District Kennel Club (VIC)
General Specials : Mr Peter Martin (SA) Group Specials : Mr Duncan McAllister (QLD)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Wispan Rise and Shine (Pagan Brewis)
Baby of Breed: Duoforza Warrior Girl (Pagan Brewis)
9-Mar-2024 (Saturday)
Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mrs Jeni Sach (WA) Group Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aukero No Ifs Or Buts (Debra LeCourt)
Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW) Group Specials : Ms Eva Fekete (WA)
Lake District Canine Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Velika Wang (Taiwan) Group Specials : Anna Yang (China)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aukero Summer Rain (Keith Robinson & Kimberly Azzopardi)
Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (PM Show) (NSW)
General Specials : Mr Rex Wang (Taiwan) Group Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aukero Summer Rain (Keith Robinson & Kimberly Azzopardi)
General Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD) Group Specials : Mr Steve Yiannou (QLD)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)
8-Mar-2024 (Friday)
Lake District Canine Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong) Group Specials : Grace Wang (China)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aukero Summer Rain (Keith Robinson & Kimberly Azzopardi)
Lake District Canine Club (PM Show) - A2O Show (NSW)
General Specials : Mr William Lee (China) Group Specials : Mr Johnny Lee (China)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aukero Summer Rain (Keith Robinson & Kimberly Azzopardi)
3-Mar-2024 (Sunday)
General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW) Group Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)
Open in Show: Aust Ch Aukero Summer Rain (Keith Robinson & Kimberly Azzopardi)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Aukero Summer Rain (Keith Robinson & Kimberly Azzopardi)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aukero Summer Rain (Keith Robinson & Kimberly Azzopardi)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW) Group Specials : Ms Cheryl Currie (SA)
Junior in Group: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenstar Living The Dream (Imp NZ) (M Gawen & D Hanson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aukero River of Dreams (K Robinson & K Azzopardi / P Thomas)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Joanne Heard (SA) Group Specials : Ms Marie Patten (NSW)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Glenstar Living The Dream (Imp NZ) (M Gawen & D Hanson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aukero River of Dreams (K Robinson & K Azzopardi / P Thomas)
2-Mar-2024 (Saturday)
Casino & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr James Camac (VIC) Group Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aukero No Ifs Or Buts (Debra LeCourt)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (AM Show) (SA)
General Specials : Ms Marie Patten (NSW) Group Specials : Mr John Rowles (NSW)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenstar Living The Dream (Imp NZ) (M Gawen & D Hanson)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC) Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Glenstar Living The Dream (Imp NZ) (M Gawen & D Hanson)
Gundog & Heavy Breeds Club of QLD (QLD)
Group Specials : Mr Nathan McGreevy (QLD)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)
BOB, Best Bitch & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)
1-Mar-2024 (Friday)
Casino & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC) Group Specials : Mr James Camac (VIC)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aukero No Ifs Or Buts (Debra LeCourt)
25-Feb-2024 (Sunday)
Liverpool & District All Breeds Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD) Group Specials : Mr Keith Lovell (VIC)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Aukero Summer Rain (Keith Robinson & Kimberly Azzopardi)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aukero Summer Rain (Keith Robinson & Kimberly Azzopardi)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aukero Rain On Your Parade (Keith Robinson & Kimberly Azzopardi)
24-Feb-2024 (Saturday)
Rochester A & P Society Inc (VIC)
General Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC) Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wispan Rise and Shine (Pagan Brewis)
Liverpool & District All Breeds Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr Rick Berwick (WA) Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aukero Summer Rain (Keith Robinson & Kimberly Azzopardi)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aukero Rain On Your Parade (Keith Robinson & Kimberly Azzopardi)
Liverpool & District All Breeds Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD) Group Specials : Miss Lauren Schwerdt (SA)
Runner Up in Group: Aust Ch Aukero Summer Rain (Keith Robinson & Kimberly Azzopardi)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aukero Summer Rain (Keith Robinson & Kimberly Azzopardi)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aukero Rain On Your Parade (Keith Robinson & Kimberly Azzopardi)
17-Feb-2024 (Saturday)
General Specials : Mr Iain Hinde (QLD) Group Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD) Group Specials : Mrs Carol Keong (QLD)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (PM Show) - Group 3 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mrs Olga Meyer (WA)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
16-Feb-2024 (Friday)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)
General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD) Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)
Junior in Group: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenstar Living The Dream (Imp NZ) (M Gawen & D Hanson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aukero River of Dreams (K Robinson & K Azzopardi / P Thomas)
11-Feb-2024 (Sunday)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD) Group Specials : Mrs Anne Sorraghan (VIC)
Junior in Group: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenstar Living The Dream (Imp NZ) (M Gawen & D Hanson)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (PM Show) - Group 3 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mrs Helen Weil (QLD)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jayped Queen Of Hearts (Dianne Thomas)
Puppy of Breed: Aukero River of Dreams (K Robinson & K Azzopardi / P Thomas)
10-Feb-2024 (Saturday)
Crookwell A P & H A Society (NSW)
General Specials : Mr Jim Black (NSW) Group Specials : Dr William Crozier (NSW)
Puppy in Group: Aukero Rain On Your Parade (Keith Robinson & Kimberly Azzopardi)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aukero Rain On Your Parade (Keith Robinson & Kimberly Azzopardi)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Anton Weil (QLD) Group Specials : Mr David Strachan (VIC)
Junior in Group: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (PM Show) - Group 3 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mr Brett Thompson (QLD)
Junior in Show: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenstar Living The Dream (Imp NZ) (M Gawen & D Hanson)
9-Feb-2024 (Friday)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)
General Specials : Mr David Strachan (VIC) Group Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)
Junior in Show: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
Junior in Group: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
4-Feb-2024 (Sunday)
Wollongong & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA) Group Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aukero Summer Rain (Keith Robinson & Kimberly Azzopardi)
Dogs NSW Illawarra & South Eastern Region (NSW)
General Specials : Mr J Wu (China) Group Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)
Best in Show & Open in Show: Aust Ch Aukero Summer Rain (Keith Robinson & Kimberly Azzopardi)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Aukero Summer Rain (Keith Robinson & Kimberly Azzopardi)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aukero Summer Rain (Keith Robinson & Kimberly Azzopardi)
Ulverstone Kennel Club Inc (TAS)
General Specials : Mr Mukul Vaid (India) Group Specials : Mrs A Vaid (India)
BOB, Bitch CC & Champion Class of Breed [CACIB]: Aust Gr Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)
3-Feb-2024 (Saturday)
Ulverstone Kennel Club Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Hans Almgren (Sweden) Group Specials : Mr J Sattapunkeeree (Thailand)
Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)
Ulverstone Kennel Club Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Mr J Sattapunkeeree (Thailand) Group Specials : Mr Mukul Vaid (India)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)
General Specials : Mr Tyron Atkinson (VIC) Group Specials : Mr Tyron Atkinson (VIC)
Aust Bred in Show: Aust Gr Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)
Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)
2-Feb-2024 (Friday)
Ulverstone Kennel Club Inc (TAS)
General Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand) Group Specials : Mrs Robyn Williams (New Zealand)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Castagnetta Duoros Guild (Ms C A Jones)
28-Jan-2024 (Sunday)
All Breeds Kennel Association Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Les Bradney (NSW) Group Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Castagnetta Duoros Guild (Ms C A Jones)
All Breeds Kennel Association Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW) Group Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW)
Group 4th: Aust Ch Castagnetta Duoros Guild (Ms C A Jones)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Castagnetta Duoros Guild (Ms C A Jones)
27-Jan-2024 (Saturday)
Gold Coast Canine Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW) Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aukero No Ifs Or Buts (Debra LeCourt)
Gold Coast Canine Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW) Group Specials : Mrs Louanne Donald (NSW)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)
Western Tiers Kennel Club (AM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW) Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)
Intermediate in Group: Aust Ch Castagnetta Duoros Guild (Ms C A Jones)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Castagnetta Duoros Guild (Ms C A Jones)
Western Tiers Kennel Club (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD) Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Castagnetta Duoros Guild (Ms C A Jones)
Adelaide Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC) Group Specials : Mrs Lyn King (VIC)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Glenstar Living The Dream (Imp NZ) (M Gawen & D Hanson)
Adelaide Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC) Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Glenstar Living The Dream (Imp NZ) (M Gawen & D Hanson)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
Australia Day International Dog Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Kikuhiko Kashiwagi (Japan) Group Specials : Mrs Debbie Hull (New Zealand)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wispan Rise and Shine (Pagan Brewis)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Duoforza Top of the Range (Pagan Brewis)
26-Jan-2024 (Friday)
General Specials : Ms Donna Morris (NSW) Group Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aukero No Ifs Or Buts (Debra LeCourt)
Adelaide Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Sandra Reeve (NSW) Group Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)
Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Glenstar Living The Dream (Imp NZ) (M Gawen & D Hanson)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jayped Queen Of Hearts (Dianne Thomas)
Puppy of Breed: Aukero River of Dreams (K Robinson & K Azzopardi / P Thomas)
Adelaide Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW) Group Specials : Ms Lesley Fairhall (VIC)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Glenstar Living The Dream (Imp NZ) (M Gawen & D Hanson)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aukero River of Dreams (K Robinson & K Azzopardi / P Thomas)
21-Jan-2024 (Sunday)
Gawler Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Serge Tassan (QLD) Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)
Junior in Group: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenstar Living The Dream (Imp NZ) (M Gawen & D Hanson)
Gawler Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD) Group Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Glenstar Living The Dream (Imp NZ) (M Gawen & D Hanson)
20-Jan-2024 (Saturday)
Hobart Dog Club Inc (Show 1) (TAS)
General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA) Group Specials : Ms Susan Foster (SA)
Intermediate in Group: Aust Ch Castagnetta Duoros Guild (Ms C A Jones)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Castagnetta Duoros Guild (Ms C A Jones)
Hobart Dog Club Inc (Show 2) (TAS)
General Specials : Ms Susan Foster (SA) Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)
Group 4th: Aust Ch Castagnetta Duoros Guild (Ms C A Jones)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Castagnetta Duoros Guild (Ms C A Jones)
General Specials : Miss Rosemary Green (QLD) Group Specials : Mr Steve Yiannou (QLD)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
14-Jan-2024 (Sunday)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (Show 1) (SA)
General Specials : Mrs Heather Jones (WA) Group Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenstar Living The Dream (Imp NZ) (M Gawen & D Hanson)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aukero River of Dreams (K Robinson & K Azzopardi / P Thomas)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (Show 2) - Group 3 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mr William Smith (QLD)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenstar Living The Dream (Imp NZ) (M Gawen & D Hanson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aukero River of Dreams (K Robinson & K Azzopardi / P Thomas)
13-Jan-2024 (Saturday)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (Show 1) (SA)
General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC) Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aukero River of Dreams (K Robinson & K Azzopardi / P Thomas)
Southern Midlands Kennel Club (AM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Sue Langford (VIC) Group Specials : Mrs Sue Langford (VIC)
Intermediate in Show: Aust Ch Castagnetta Duoros Guild (Ms C A Jones)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Castagnetta Duoros Guild (Ms C A Jones)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Castagnetta Duoros Guild (Ms C A Jones)
Southern Midlands Kennel Club (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD) Group Specials : Ms Suzanne Beinke (SA)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Castagnetta Duoros Guild (Ms C A Jones)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (Show 2) - Group 3 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mrs Heather Jones (WA)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenstar Living The Dream (Imp NZ) (M Gawen & D Hanson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aukero River of Dreams (K Robinson & K Azzopardi / P Thomas)
12-Jan-2024 (Friday)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)
General Specials : Mr Rick Berwick (WA) Group Specials : Mr Rick Berwick (WA)
Junior in Group: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenstar Walk The Line (Imp NZ) (D Hanson & M Gawen)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenstar Living The Dream (Imp NZ) (M Gawen & D Hanson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aukero River of Dreams (K Robinson & K Azzopardi / P Thomas)
7-Jan-2024 (Sunday)
Isis & District Canine Club (QLD)
General Specials : Mrs Heather Jones (WA) Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)
6-Jan-2024 (Saturday)
Isis & District Canine Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mr Zachary Tan (WA) Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)
Isis & District Canine Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW) Group Specials : Mrs Heather Jones (WA)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)
Tasmanian Kennel Club Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Edward Pickering (NSW) Group Specials : Miss Lauren Schwerdt (SA)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Castagnetta Duoros Guild (Ms C A Jones)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Castagnetta Duoros Guild (Ms C A Jones)
Tasmanian Kennel Club Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA) Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Castagnetta Duoros Guild (Ms C A Jones)BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Castagnetta Duoros Guild (Ms C A Jones)
31-Dec-2023 (Sunday)
General Specials : Ms Katrina Santas (QLD) Group Specials : Mr Ping Dong (China)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Aukero No Ifs or Buts (Debra LeCourt)
Group Specials : Mr Andrew Ziebell (QLD)
Minor in Group: Aukero No Ifs or Buts (Debra LeCourt)
BOB, Best Dog & Minor of Breed: Aukero No Ifs or Buts (Debra LeCourt)
30-Dec-2023 (Saturday)
General Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD) Group Specials : Ms Katrina Santas (QLD)
Minor in Show: Aukero No Ifs or Buts (Debra LeCourt)
Minor in Group: Aukero No Ifs or Buts (Debra LeCourt)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aukero No Ifs or Buts (Debra LeCourt)
29-Dec-2023 (Friday)
General Specials : Mr Mathew Morse (VIC) Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Aukero No Ifs or Buts (Debra LeCourt)
Central Highlands Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW) Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Duoforza Top of the Range (Pagan Brewis)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wispan Rise and Shine (Pagan Brewis)
Central Highlands Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW) Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Duoforza Top of the Range (Pagan Brewis)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wispan Rise and Shine (Pagan Brewis)
28-Dec-2023 (Thursday)
General Specials : Mr Graham Kerr (QLD) Group Specials : Mr Blake Wistuba (NSW)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Aukero No Ifs or Buts (Debra LeCourt)
Lancefield Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mr Rick Berwick (WA) Group Specials : Mrs Maxeen Hobson (QLD)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Duoforza Top of the Range (Pagan Brewis)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wispan Rise and Shine (Pagan Brewis)
Lancefield Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD) Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wispan Rise and Shine (Pagan Brewis)R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Duoforza Top of the Range (Pagan Brewis)