Geraldton and District Kennel Club (WA)

Date of Show : 19-May-2024 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Ms Donna Morris (NSW)   (Total Entry : 221)

Best in Show & Open in Show: Cocker Spaniel (American)
Am Ch Can Ch Aust Ch Mar-K N Staryank's Time To Dream (Imp USA) (Debbie Wilkes, Paige & Mark Clarke)
Runner Up in Show & Junior in Show: St Bernard
Aust Ch Accropolis Secretly Envious (G & J Smith)
Baby in Show: Bernese Mountain Dog
Sennen Judgement Delivered (AI) (D J & Mrs G F May)
Puppy in Show: Collie (Rough)
Tyronelea Battendownthhatches (Mrs S A Wildman)
Intermediate in Show: French Bulldog
Aust Ch Theano Verry Elleegant (Ms T Zapantis & Mr B Simpson)
State Bred in Show: Beagle
Sligrachan Weelads Clark Kent (Sligrachan Kennels)
Aust Bred in Show: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Heiderst Moonstruck(AI) (Heiderst Kennels)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Aust Neut Gr Ch Lurikeen Talkn About My Girl (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Runner Up Neuter in Show: Siberian Husky
Aust Sup & Neut Ch Icepower Bumble Bee (Mrs K Black & Ms D L Byles)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Sylvia Brackman (NSW)  (Group Entry : 37)

Best in Group & Open in Group: Pug
Aust Sup Ch Kabova Courage Unda Fire (J Whitney)
Runner Up in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Dapsen Can You See Me Now (Ms DL Petersen)
Baby in Group: Havanese
Shellbears Diamond At Tiffany (R S Shellback)
Minor in Group: Chihuahua (Long Coat)
Chintaro From The Ashes (Mrs V McKelvie)
Puppy in Group: Pug
Blacktye Hearts On Fire (A Godsell & J & N Lazzo)
Junior in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Fasusq Imagine Dragons (Ms Amanda Dunne)
Intermediate in Group: Griffon Bruxellois
Aust Ch Alynga Madam Upanova (Ms A D Murphy)
State Bred in Group: Havanese
Aust Ch Cuvano A Pinch Of Spice (Michelle Taylor)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Chinese Crested Dog
Aust Gr Ch Neut Ch Mohawk Midnight Serenade (Miss L E Barnes)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Karlyermai Shore Ta Pleaze (Karlyermai)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Dapsen Can You See Me Now (Ms DL Petersen)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Fasusq Imagine Dragons (Ms Amanda Dunne)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Chintaro From The Ashes (Mrs V McKelvie)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Adrahil Quintessential (Rick Carter)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Pelischa Hard To B Humble (E Chandler)
Junior (Dog) of Breed: Chintaro Up The Ante (Ms K Field)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Voncronan Dirty Desire (Kylie Tilley/ Tina Sunman & Veronica McKelvie)
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Pelischa Aint Seen Nothin Yet (E Chandler)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mohawk Rolex (Miss V M Bridle)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Neut Ch Mohawk Midnight Serenade (Miss L E Barnes)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alynga Madam Upanova (Ms A D Murphy)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Alynga Wreck It Ralph (A D Murphy / K & M Huisman)

Havanese
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cuvano A Pinch Of Spice (Michelle Taylor)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ananda Sashay Away (Mrs S Shellback)
Res Dog CC & Junior of Breed: Shellbears Onwards And Upwards (Shae Cooper)
Baby of Breed: Shellbears Diamond At Tiffany (R S Shellback)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Piccino One For The Road (Mrs S Reeve & Mrs T Clift & J Sach)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Meligjoy Reciprocity (Mr M & Mrs J Sach)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aventura To The Moon And Back (Aventura Kennels)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kabova Courage Unda Fire (J Whitney)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Blacktye Hearts On Fire (A Godsell & J & N Lazzo)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Rubixstar Ready To Shine (Ms Jane King)
Baby of Breed: Rubixstar Prime Time (Ms Jane King)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Brad Santas (NSW)  (Group Entry : 25)

Best in Group & Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Onahi Atticus (Mrs M McLean)
Runner Up in Group & State Bred in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Dognyty Pants On Fire (Amber Van Der Mey / E Lewis)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Bedlington Terrier
Aust Ch Chismene Icing On The Cake (Yvonne Hunt)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Dognyty Pants On Fire (Amber Van Der Mey / E Lewis)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Piperdene We Will Rock You (Yvonne Hunt)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Chismene Icing On The Cake (Yvonne Hunt)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Honhazsta Set Fire To The Rain at Rambullstead (Colin Shepherd)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Honhazsta White Nile Gold (Pamela Craige)
Dog CC & State Bred of Breed: Honhazsta Walk Likean Egyptian (Pamela Craige & Stan Honnery)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Onahi Atticus (Mrs M McLean)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Sylvia Brackman (NSW)  (Group Entry : 26)

Best in Group & Open in Group: Cocker Spaniel (American)
Am Ch Can Ch Aust Ch Mar-K N Staryank's Time To Dream (Imp USA) (Debbie Wilkes, Paige & Mark Clarke)
Runner Up in Group: English Springer Spaniel
Aust Gr Ch Maketawa Im Your Man (Lorraine & Gary Loftus)
Baby in Group: Cocker Spaniel (American)
Staryanks Icanbuy Myselfflowers (Debbie Wilkes & Paige & Mark Clarke)
Minor in Group: Welsh Springer Spaniel
Laugharne For Your Eyes Only (Esspree Kennels)
Puppy in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Taniwha Takitimu (AI) (Dr L Brain & Mrs C Ryan)
Junior in Group: Flat Coated Retriever
Aust Ch Starflatz Lady In Red (AI) (Christine Murray)
Intermediate in Group: German Shorthaired Pointer
Heiderst Ticket To Ride At Makapoynt (Miss A Keulen - Brain & Heiderst Kennels)
Aust Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Heiderst Moonstruck(AI) (Heiderst Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Wirehaired Pointer
Aust Ch Makapoynt Poliwag (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)

Clumber Spaniel
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Taniwha Takitimu (AI) (Dr L Brain & Mrs C Ryan)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Can Ch Aust Ch Mar-K N Staryank's Time To Dream (Imp USA) (Debbie Wilkes, Paige & Mark Clarke)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)
Baby of Breed: Staryanks Icanbuy Myselfflowers (Debbie Wilkes & Paige & Mark Clarke)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Maketawa Im Your Man (Lorraine & Gary Loftus)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wytcher Dancing Queen (C Curtis & D Nicholson)
Res Dog CC: Aust Ch Barecho Custom Made (Imp SWE) (C Curtis)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Olbah Duchess of the Dunes (Lorraine & Gary Loftus)
Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Barecho B Witched (Imp SWE) (C Curtis)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Starflatz Take A Jansz On Me (AI) (Christine Murray)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Starflatz Lady In Red (AI) (Christine Murray)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Heiderst Moonstruck(AI) (Heiderst Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Heiderst Ticket To Ride At Makapoynt (Miss A Keulen - Brain & Heiderst Kennels)

German Wirehaired Pointer
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Makapoynt Poliwag (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ashlaren Good Gracious Greta (Mrs L J Millman)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Esspree La Luna (Mrs J & Miss K Hiscott)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Esspree Once Upon A Marigold (Julie Hiscott)
Dog CC & Minor of Breed: Laugharne For Your Eyes Only (Esspree Kennels)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Brad Santas (NSW) (Group Entry : 26)

Best in Group & Junior in Group: Beagle
Sligrachan Hebrideen Princess (Sligrachan Kennels)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Saluki
Aust Ch Crisnick Marika (J Lawrence)
Baby in Group: Whippet
Harroway Quicksand (Pamela Campbell & Steve Warry)
Puppy in Group: Rhodesian Ridgeback
Amashutu The Force Awakens (A Gardner)
State Bred in Group: Beagle
Sligrachan Weelads Clark Kent (Sligrachan Kennels)
Aust Bred in Group: Whippet
Aust Sup Ch Arjai Heart Of Glass (Jo Kramer)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Beagle
Aust Grand Neut Ch Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrachan Kennels & Miss A Jones)

Beagle
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sligrachan Hebrideen Princess (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sligrachan Didles Tattie Scone (Sligrachan Kennels)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Sligrachan Weelads Clark Kent (Sligrachan Kennels)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Didles Black Puddin (Sligrachan Kennels)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Grand Neut Ch Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrachan Kennels & Miss A Jones)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Amashutu The Force Awakens (A Gardner)

Saluki
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Crisnick Marika (J Lawrence)

Whippet
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Arjai Heart Of Glass (Jo Kramer)
Baby of Breed: Harroway Quicksand (Pamela Campbell & Steve Warry)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Ms Donna Morris (NSW)  (Group Entry : 40)

Best in Group & Open in Group: Border Collie
Aust Ch Noblestarzz Dontpanic Justfire (Heather Hawkins)
Baby in Group: Miniature American Shepherd
Jenzsa Bad Little Beach (Team Jenzsa)
Puppy in Group: Collie (Rough)
Tyronelea Battendownthhatches (Mrs S A Wildman)
Junior in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Glenmira Diamond Chaser (Mrs C & Miss E Luxford / Mrs G Hesketh)
State Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Aust Bred in Group: Border Collie
Aust Ch Cannyben Shoot For The Stars At Lurikeen (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Neut Gr Ch Lurikeen Talkn About My Girl (Ms J Harris & Ms A Stanton)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sandsprite Gingerbread Man (Mrs S Einam)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Sandsprite Walk Of Fame (Ai) (Sandria Einam)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Huntarush Blossom Point (Mrs S Einam)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sandsprite Ginger Snap (Mrs S Einam)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ochaye The Treblemaker (Tim Thomas & Belinda Thomas)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ochaye Light The Way (Tim & Belinda Thomas, Joshua Avila & Sasha Corker)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Noblestarzz Dontpanic Justfire (Heather Hawkins)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cannyben Shoot For The Stars At Lurikeen (Ms J Harris & Ms A Stanton)

Bouvier des Flandres
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Estrik Big Bootie Birtha RN TKS (Mr M & Mrs J Sach / Mr P Kylstra)

Collie (Rough)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Tyronelea Battendownthhatches (Mrs S A Wildman)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Youanmi Leavamesage Aftathbeep (AI) (Shelley Wildman)

Dutch Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Darkceltic Taboo (Mic)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Darkceltic Fire And Ice (Michelle Minardi)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Sabaranburg Xzara (Hayley Lockhart)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Sabaranburg Zeus (Hayley Lockhart)

Miniature American Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Trails Ends Mortal Combat (Imp USA) (Cassandra Johnson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Fergie's Trails End Precious Stone (Imp USA) (Team Jenzsa)
Baby of Breed: Jenzsa Bad Little Beach (Team Jenzsa)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenmira Diamond Chaser (Mrs C & Miss E Luxford / Mrs G Hesketh)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kilwarrin Playing On (Ms J Harris, Ms A Stanton & Mrs H Walls)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Nightwood No More Fun N Games (Ms D Simpson)
Minor of Breed: Nightwood Blessed To Be Me (Ms D Simpson)
Aust Bred of Breed: Sunland Summer Wind (Mrs S Wildman & Mrs S & Ms J Van Dinter)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Lurikeen Talkn About My Girl (Ms J Harris & Ms A Stanton)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Donna Morris (NSW)  (Group Entry : 41)

Best in Group & Junior in Group: St Bernard
Aust Ch Accropolis Secretly Envious (G & J Smith)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Siberian Husky
Aust Ch Inuusik About Damn Time (Mrs K Black & Miss J Black)
Baby in Group: Bernese Mountain Dog
Sennen Judgement Delivered (AI) (D J & Mrs G F May)
Minor in Group: Boxer
Jetboom Mischief In Motion (Mr R Jonsson & Miss E Luxford)
Aust Bred in Group: Siberian Husky
Aust Ch Inuusik Aint She Sweet (Mrs K Black & Miss J Black)
Open in Group: Dobermann
Aust Ch Valkyrian Luthor Corp (Imp USA) (Catherine Murphy)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Siberian Husky
Aust Sup & Neut Ch Icepower Bumble Bee (Mrs K Black & Ms D L Byles)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tuvaaqan Arttu Toklo (Mrs L Barnett)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Wolfproud Florida (Jenn Lawrence)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sennen Games People Play (AI) (D J & Mrs G F May)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Murrumbern City Chic Atsennen (D J & Mrs G F May)
Baby of Breed: Sennen Judgement Delivered (AI) (D J & Mrs G F May)
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Bitch CC: Aust & Neut Ch Sennen Absolutely Fabulous (Mrs N Roberts)

Boxer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch NZ Ch Valeska Eurovision (AI) (Imp NZ) (Mr R Jonsson & Miss E Luxford)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Jetboom I Double Dare Ya (AI) (Mr R Jonsson & Miss E Luxford)
Minor of Breed: Jetboom Mischief In Motion (Mr R Jonsson & Miss E Luxford)

Cane Corso
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Redgladiator Odinn (Belinda Allen)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Romacor Endless Love (Belinda Allen)

Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Valkyrian Luthor Corp (Imp USA) (Catherine Murphy)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Valkyrian Jenamullup Creek (Valkyrian Dobermanns)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Elvensong Italian Affair (Pamela Cook)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Skylord Twice The Charm (Ms P Cook)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Inuusik About Damn Time (Mrs K Black & Miss J Black)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Inuusik Aint She Sweet (Mrs K Black & Miss J Black)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Icepower Bumble Bee (Mrs K Black & Ms D L Byles)

St Bernard
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Accropolis Secretly Envious (G & J Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Accropolis WhereMy Demons Hide (AI) (G & J Smith)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Brad Santas (NSW)  (Group Entry : 26)

Best in Group & Intermediate in Group: French Bulldog
Aust Ch Theano Verry Elleegant (Ms T Zapantis & Mr B Simpson)
Runner Up in Group: Shar Pei
Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)
Baby in Group: French Bulldog
Theano Pac Man JR (AI) (Ms T Zapantis & Mr B Simpson)
Minor in Group: Great Dane
Rithpen King Of The Hway (Ash Godsell / Aimee Wasley)
Puppy in Group: Great Dane
Cymroz The Admirals Daughter (MJ Wasley)
State Bred in Group: Keeshond
Aust Ch Axsollonte Spirit Spunk N Sass (Mrs M Holland)
Aust Bred in Group: Keeshond
Aust Ch Axsollonte Opportunity Knocked (Mrs M Holland)
Open in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Marechal Champagne Taste At Artizan (J Ainsworth)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Poodle (Toy)
Aust Ch Neut Ch Pudelian Bit Ofluff On Thside At Firezeye (Karlyermai Kennels)

British Bulldog
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch CelticPryde North Island Cloud (AI) (Kelly Hamilton)
Baby of Breed: Bullmajesty Stack The Deck (Kelly Hamilton)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Theano Verry Elleegant (Ms T Zapantis & Mr B Simpson)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yveafrenchie A Kind of Magic (Caroline Owens)
Baby of Breed: Theano Pac Man JR (AI) (Ms T Zapantis & Mr B Simpson)

Great Dane
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Rithpen King Of The Hway (Ash Godsell / Aimee Wasley)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cymroz The Admirals Daughter (MJ Wasley)
Baby of Breed: Chieftainess Supernova (Mrs M Wasley)

Keeshond
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Axsollonte Opportunity Knocked (Mrs M Holland)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Axsollonte Spirit Spunk N Sass (Mrs M Holland)

Poodle (Standard)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Marechal Champagne Taste At Artizan (J Ainsworth)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Artizan Toyboy (Ms J Ainsworth)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sylvenus Art of Play (Ms V E White)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Pudelian Bit Ofluff On Thside At Firezeye (Karlyermai Kennels)

Shar Pei
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Shangyin Bay Of Biscay (A Wasley)