Beagle Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Beagle (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

14-Oct-2018 (Sunday)

Bethungra & Illabo District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Russell Ogden (QLD)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)


Fremantle Dog Club (WA)

General Specials : N Chin (Singapore)   Group Specials : N Chin (Singapore)

Baby in Group: Sligrachan Desis Lally Broch (Sligrachan Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Baby of Breed: Sligrachan Desis Lally Broch (Sligrachan Kennels)


Bacchus Marsh & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)


13-Oct-2018 (Saturday)

Royal Launceston Show (TAS)

General Specials : Mrs S Derrick (Canada)   Group Specials : Mrs S Derrick (Canada)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)


Illabo Show Society (NSW)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Bred by Exhibitor in Group: Brialey Love Me Do (B E & L A Childs)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
R/UP BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Brialey Love Me Do (B E & L A Childs)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Puppy of Breed: Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)


Canine Stewards Association of WA (AM SHOW) (WA)

General Specials : Mr Hiroshi Kamisato (Japan)   Group Specials : Ms Mary Eather (NSW)

BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Baby of Breed: Sligrachan Desis Lally Broch (Sligrachan Kennels)


Canine Stewards Association of WA (PM SHOW) (WA)

General Specials : Mr Chua Ming Kok (Singapore)   Group Specials : Mr Hiroshi Kamisato (Japan)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Uneetoile Last Tango (Mr AJ & N Crocker)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Tonicbay Get Around Town (Mr A J & Mrs N Crocker)
Baby of Breed: Sligrachan Desis Lally Broch (Sligrachan Kennels)
Intermediate of Breed: Tonicbay Good Vibrations (Mr A J & Mrs N Crocker)


Shepparton Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)   Group Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)

Puppy in Group: Hounsley Hide Me In Your Heart (Miss E Triffitt)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Hounsley Hide Me In Your Heart (Miss E Triffitt)


Ballarat Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mr William Mooney (VIC)   Group Specials : Mrs Sue Scholes (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T) Hounsley Howard Showers TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Hound Club of SA Inc (SA) (S)

General Specials : Miss S L Bennett (VIC)

Minor in Show: Brialey Lil Bit Ice Diva (S & D Flew)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Brialey Lil Bit Ice Diva (S & D Flew)
Res Dog CC: Houndbrook Valentino (S & D Flew)
Baby of Breed: Almanzor Frankly My Dear (S & D Flew)
Baby (Dog) of Breed: Houndbrook Mr Neo Anderson (S & D Flew)


Hound Club of SA Inc (SA) (S)

General Specials : Mr Peter Flynn (SA)

R/UP BOB, Res Dog & Intermediate of Breed: Houndbrook Valentino (S & D Flew)
Reserve Bitch & Puppy of Breed: Brialey Lil Bit Ice Diva (S & D Flew)
Baby of Breed: Houndbrook Mr Neo Anderson (S & D Flew)
Baby (Bitch) of Breed: Almanzor Frankly My Dear (S & D Flew)


Camden Haven Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Ch Ceugant Kings Hand (Tracy Coop)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Ceugant Kings Hand (Tracy Coop)
Puppy in Group: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Cliftop Sweet Spirit Chaser (Sharon Gilkison)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Ceugant Kings Hand (Tracy Coop)



12-Oct-2018 (Friday)

Bethungra & Illabo District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Russell Ogden (QLD)   Group Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)

Bred by Exhibitor in Group: Brialey Love Me Do (B E & L A Childs)
BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Brialey Love Me Do (B E & L A Childs)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)


8-Oct-2018 (Monday)

Kerang & District Agricultural Society Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)


Kerang & District Agricultural Society Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Miss Beverley Watt (VIC)   Group Specials : Dr Linda Beer (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)


7-Oct-2018 (Sunday)

Kyogle & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Carmen Haller (Canada)   Group Specials : Mrs Hanne Lanne Jensen (Denmark)

Minor in Group: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


Labrador Retriever Club of WA Inc (All Breeds) (WA)

General Specials : Mr Aramis Lim (SA)   Group Specials : Ms Michelle P Lynch (WA)

Baby in Group: Mayster Sandman (B & M Birkenshaw)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Mayster Day Dream (B & M Birkenshaw)
Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Tonicbay Get Around Town (Mr A J & Mrs N Crocker)
Baby of Breed: Mayster Sandman (B & M Birkenshaw)


Dogs Victoria Conformation Judges Training Committee (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Sue Langford (VIC)   Group Specials : Ms Charlotte Shah (VIC)

Champion Class of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


Dogs Victoria Conformation Judges Training Committee (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)   Group Specials : Mr Bryan Mangelsdorf (VIC)

Champion Class of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


Kerang & District Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)   Group Specials : Mrs Carol Hobday (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)


Manning River A & H Society Taree Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sue Lane (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Lane (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Ceugant Kings Hand (Tracy Coop)
Junior in Group: Cliftop Sweet Spirit Chaser (Sharon Gilkison)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Cliftop Sweet Spirit Chaser (Sharon Gilkison)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Ceugant Kings Hand (Tracy Coop)


6-Oct-2018 (Saturday)

Burnie & District Kennel Club (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)


Burnie & District Kennel Club (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)


Kyogle P A & H Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Hanne Lanne Jensen (Denmark)   Group Specials : Ms Yvonne Smith (New Zealand)

Minor in Group: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
Junior in Group: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


Gun Dog Club of Western Australia Inc (All Breeds) (WA)

General Specials : Mrs Valerie Carter (SA)   Group Specials : Mr Aramis Lim (SA)

Aust Bred in Show: Tonicbay Get Around Town (Mr A J & Mrs N Crocker)
Baby in Group: Mayster Sandman (B & M Birkenshaw)
Aust Bred in Group: Tonicbay Get Around Town (Mr A J & Mrs N Crocker)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Uneetoile Last Tango (Mr AJ & N Crocker)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Tonicbay Get Around Town (Mr A J & Mrs N Crocker)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Tonicbay Good Vibrations (Mr A J & Mrs N Crocker)
Baby of Breed: Mayster Sandman (B & M Birkenshaw)
State Bred (Bitch) of Breed: Tonicbay Caramel Kiss (Mr A J & Mrs N Crocker)


Seymour A & P Society Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Michel A Glover (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
Puppy of Breed: Hounsley Hide Me In Your Heart (Miss E Triffitt)


Hills Dog Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mr David Thorpe (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ulradi's Worldwide Traveller (Imp) (Sanne Palmbak DeAngelis)


Hills Dog Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Ms Susan Packer (SA)

Open in Group: Aust Ch Ulradi's Worldwide Traveller (Imp) (Sanne Palmbak DeAngelis)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ulradi's Worldwide Traveller (Imp) (Sanne Palmbak DeAngelis)


5-Oct-2018 (Friday)

Kyogle & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Eva Nielsen (Sweden)   Group Specials : Mrs Carmen Haller (Canada)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


Yarrawonga A & P Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Douglas Sidebottom (ACT)   Group Specials : Ms Debra Howell (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)



4-Oct-2018 (Thursday)

Kyogle & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Yvonne Smith (New Zealand)   Group Specials : Ms Eva Nielsen (Sweden)

Junior in Show: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


1-Oct-2018 (Monday)

Beaudesert Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr O Toyokawa (Japan)   Group Specials : Mr K Suzuki (Japan)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Johgra Full of Charm (R Telfer)


Hound Club of NSW Inc (NSW) (S)

General Specials : Mr Russell McFadden (USA)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: JR Pol & Aust Ch Alotorius Old Glory Catch Me If You Can (Imp POL) (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
Res Dog CC & Minor of Breed: Houndmaster Hang Ten (Joshua & Mellissa Grant)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Cliftop Sweet Spirit Chaser (Sharon Gilkison)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Ceugant Kings Hand (Tracy Coop)


Dogs ACT Spring Carnival (ACT)

General Specials : Mrs Sylvia Crozier (NSW)   Group Specials : Mrs Ros Barden (NSW)

Open in Group: Aust Ch Ulradi's Worldwide Traveller (Imp) (Sanne Palmbak DeAngelis)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ulradi's Worldwide Traveller (Imp) (Sanne Palmbak DeAngelis)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Abercarn Magik Pearl (Carol Thompson)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)


30-Sep-2018 (Sunday)

Beaudesert Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr K Suzuki (Japan)   Group Specials : Mrs Joanne McCann (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Orobay Mysterious Symbol (Miss R Telfer)


The WA Beagle Club Inc (WA) (S)

General Specials : Ms Michelle Roberts (WA)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
Baby in Show: Sligrachan Desis Lally Broch (Sligrachan Kennels)
Bred by Exhibitor in Show: Aust Ch Sligrachan Beautys Black Pearl (Sligrachan Kennels)
Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
Res Bitch CC: Aust Ch Sligrachan Pearls Argyll (Sligrachan Kennels)
Intermediate (Bitch) of Breed: Sligrachan Pearls Image (Sligrachan Kennels)


Hound Club of the ACT (ACT) (S)

General Specials : Mr Jason Walker (NSW)

Open in Show: JR Pol & Aust Ch Alotorius Old Glory Catch Me If You Can (Imp POL) (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: JR Pol & Aust Ch Alotorius Old Glory Catch Me If You Can (Imp POL) (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Puppy of Breed: Fudeta Winx Winx Say No More (Paul Orman)


Kyneton & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Mr Lance Stephenson (VIC)

Junior in Show: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
Baby of Breed: Almanzor Lets Be Frank (Mrs D Reid-Orr/ Miss K & Mr G Orr)


29-Sep-2018 (Saturday)

Melbourne Royal Show (VIC)

General Specials : Mr Francescon Cochetti (Italy)   Group Specials : Mr Jose Homem De Mello (Portugal)

BOB & Bitch CC: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


Beaudesert Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Marion Watson (WA)   Group Specials : Mrs Marion Watson (WA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Johgra Full of Charm (R Telfer)


2018 IGA Perth Royal Dog Show (WA)

General Specials : Mrs L Finne (FL)   Group Specials : Mrs L Finne (FL)

R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Mayster River Paige (M & T Lynch)
Res Dog CC & State Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Mayster Mahogany (B & M Birkenshaw)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mayster River Belle (B & M Birkenshaw)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Mayster Maggie May (B & M Birkenshaw)


Hound Club of the ACT (ACT) (S)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

Best in Show & Open in Show: JR Pol & Aust Ch Alotorius Old Glory Catch Me If You Can (Imp POL) (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
Minor in Show: Houndmaster Hang Ten (Joshua & Mellissa Grant)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: JR Pol & Aust Ch Alotorius Old Glory Catch Me If You Can (Imp POL) (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Houndmaster Hang Ten (Joshua & Mellissa Grant)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)


28-Sep-2018 (Friday)

The Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Jurate Butkiene (Lithuania)   Group Specials : Mrs Linda Strongman (New Zealand)

Baby in Group: Houndbrook Mr Neo Anderson (S & D Flew)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Brialey Lil Bit Ice Diva (S & D Flew)
Res Dog CC: Houndbrook Valentino (S & D Flew)
Baby of Breed: Houndbrook Mr Neo Anderson (S & D Flew)


26-Sep-2018 (Wednesday)

Beagle Club of Victoria Inc (VIC) (S)

General Specials : Mr Ivan Sandoval (Columbia)

Best in Show & Junior in Show: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
Puppy in Show: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


23-Sep-2018 (Sunday)

Mareeba & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Mrs Wendy Maxwell (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hounsley Heard It All Before (AI) (Wendy Hudson)


Coffs Harbour District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)

Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Ceugant Kings Hand (Tracy Coop)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Ceugant Kings Hand (Tracy Coop)


Lockhart A & P Society (NSW)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

Minor in Group: Willgaret Dingdongdell (Warren & Brenda Solomon)
Intermediate in Group: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Willgaret Dingdongdell (Warren & Brenda Solomon)


Newcastle Toy & All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Karakush Force Of Black (Imp NZ) (M Butcher/ J Joyce/ K Magnus)


Nowra District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

Best in Show & Open in Show: JR Pol & Aust Ch Alotorius Old Glory Catch Me If You Can (Imp POL) (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
Best in Group & Open in Group: JR Pol & Aust Ch Alotorius Old Glory Catch Me If You Can (Imp POL) (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
Baby in Group: Houndmaster Hang Ten (Joshua & Mellissa Grant)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: JR Pol & Aust Ch Alotorius Old Glory Catch Me If You Can (Imp POL) (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
Baby of Breed: Houndmaster Hang Ten (Joshua & Mellissa Grant)


Advance Pacific International - Waterloo Bay KC (AM Show) (QLD)

General Specials : Ms Pirjo Aaltonen (Finland)   Group Specials : Mr Colm Hastings (Ireland)

Res Dog CC & Puppy of Breed: Casalbeau Crested Pride (Dee Roff/Jenny Sweeney)


Advance Pacific International - DOY Committee (PM Show) (QLD)

General Specials : Mr Shyam Mehta (India)   Group Specials : Mr Luiz Cabral (Brazil)

Puppy of Breed: Casalbeau Crested Pride (Dee Roff/Jenny Sweeney)


22-Sep-2018 (Saturday)

Mareeba & District Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Iris Glynn (SA)   Group Specials : Mrs Iris Glynn (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hounsley Heard It All Before (AI) (Wendy Hudson)


Mareeba & District Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hounsley Heard It All Before (AI) (Wendy Hudson)


The Hound Club of Qld (QLD) (S)

General Specials : Mrs Bronwen Dickson (QLD)

Junior in Show: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)
Junior of Breed: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)


Canowindra P A & H Association (NSW)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Brialey Love Me Do (B E & L A Childs)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)


Coffs Harbour District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Ceugant Kings Hand (Tracy Coop)


Newcastle Toy & All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Best in Show & Open in Show: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
Best in Group & Open in Group: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
Junior in Group: Karakush Force Of Black (Imp NZ) (M Butcher/ J Joyce/ K Magnus)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Karakush Force Of Black (Imp NZ) (M Butcher/ J Joyce/ K Magnus)


Nowra District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

Baby in Show: Houndmaster Hang Ten (Joshua & Mellissa Grant)
Best in Group & Open in Group: JR Pol & Aust Ch Alotorius Old Glory Catch Me If You Can (Imp POL) (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
Baby in Group: Houndmaster Hang Ten (Joshua & Mellissa Grant)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: JR Pol & Aust Ch Alotorius Old Glory Catch Me If You Can (Imp POL) (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
Baby of Breed: Houndmaster Hang Ten (Joshua & Mellissa Grant)


Woodlands & Childrens Charity Homes (NSW)

General Specials : Mr Francis James (QLD)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

Runner Up in Show: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
Best in Group & Open in Group: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)


Advance Pacific International - Waterloo Bay KC (QLD)

General Specials : Mr Alberto Cuccillato (Italy)   Group Specials : Mr Edgar Bajona (Canada)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)


21-Sep-2018 (Friday)

Newcastle Toy & All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Ms Anne Collyer (VIC)

Junior in Group: Karakush Force Of Black (Imp NZ) (M Butcher/ J Joyce/ K Magnus)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Karakush Force Of Black (Imp NZ) (M Butcher/ J Joyce/ K Magnus)


Advance Pacific International - Waterloo Bay KC (AM Show) (QLD)

General Specials : Ms Christy Wang (China)   Group Specials : Ms Pirjo Aaltonen (Finland)

Junior in Group: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
R/UP BOB and Dog CC: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Casalbeau Crested Pride (Dee Roff/Jenny Sweeney)


Advance Pacific International - DOY Committee (PM Show) (QLD)

General Specials : Mr Edgar Bajona (Canada)   Group Specials : Mr Alberto Cuccillato (Italy)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Casalbeau Crested Pride (Dee Roff/Jenny Sweeney)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)


20-Sep-2018 (Thursday)

Advance Pacific International - DOY Committee (QLD)

General Specials : Mr Luiz Cabral (Brazil)   Group Specials : Ms Christy Wang (China)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


16-Sep-2018 (Sunday)

Hound Club of WA (Inc) (WA) (S)

General Specials : Mr Steven Evans (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Mayster Mahogany (B & M Birkenshaw)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Beautys Black Pearl (Sligrachan Kennels)
Baby (Bitch) of Breed: Sligrachan Desis Lally Broch (Sligrachan Kennels)
Junior of Breed: Uneetoile Last Tango (Mr AJ & N Crocker)


15-Sep-2018 (Saturday)

Beenleigh Show Society (QLD)

General Specials : Ms Carol Gunn (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)

Minor in Show: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
Minor in Group: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


Belgrave & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)   Group Specials : Mrs Beverley Tophill (VIC)

Intermediate in Group: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Houndbrook Bumble Bee (Mrs D Reid-Orr / Miss K Orr & Mr G Orr)


9-Sep-2018 (Sunday)

Adelaide Royal Show (SA)

General Specials : Mr F Kane (United Kingdom)   Group Specials : Mr F Kane (United Kingdom)

BOB & Bitch CC: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
Res Dog CC: Houndbrook Valentino (S & D Flew)


Cudal P A & H Society Inc (NSW)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mr Brad Santas (NSW)

Best in Show & Open in Show: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
Best in Group & Open in Group: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)


New England Celtic & All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mrs Rosemary Kemp (SA)

Res Bitch CC & Puppy of Breed: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)


Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mrs Robyn Brown (NSW)

Minor in Group: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Res Dog CC & Minor of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Mrs Jo Allitt (NSW)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Minor in Group: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


Dogs ACT Spring Festival (AM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Mr Anthony Ikin (NSW)

Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Baby of Breed: Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)


Dogs ACT Spring Festival (PM Show) (ACT)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mr Simon Mills (ACT)

Bitch CC & Intermediate of Breed: Clarion Calypso Star (Nancye Lee)
Baby (Bitch) of Breed: Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)
Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)


Yea & District Canine Association Inc (VIC)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)

Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)


Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)   Group Specials : Mrs Kerrie McMahon (VIC)

Baby in Show: Sligrachan Desis Lally Broch (Sligrachan Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Baby in Group: Sligrachan Desis Lally Broch (Sligrachan Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Mayster River Belle (B & M Birkenshaw)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Mayster Day Dream (B & M Birkenshaw)
Baby of Breed: Sligrachan Desis Lally Broch (Sligrachan Kennels)
Intermediate of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)


8-Sep-2018 (Saturday)

Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)


Dogs ACT Spring Festival (AM Show) (ACT)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)

R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Baby (Bitch) of Breed: Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)


Dogs ACT Spring Festival (PM Show) (ACT)

General Specials : Miss Jan Seary (NSW)   Group Specials : Mr Peter Cutler (NSW)

Baby in Group: Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Baby of Breed: Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)


Seymour & District Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)


Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Helen Weil (QLD)   Group Specials : Mrs Helen Weil (QLD)

Baby in Group: Sligrachan Desis Lally Broch (Sligrachan Kennels)
State Bred in Group: Aust Ch Mayster Mahogany (B & M Birkenshaw)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Mayster Mahogany (B & M Birkenshaw)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Mayster River Belle (B & M Birkenshaw)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Beautys Black Pearl (Sligrachan Kennels)
Baby of Breed: Sligrachan Desis Lally Broch (Sligrachan Kennels)
Intermediate of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)


7-Sep-2018 (Friday)

Dogs NSW Northern Region (Inland) Committee (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mrs Doreen Duffin (VIC)

Res Bitch CC & Puppy of Breed: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)


2-Sep-2018 (Sunday)

The Royal Canin International Spring Fair (NSW)

General Specials : Mr P John (IND)   Group Specials : Ms Y Savard (Canada)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
R/UP BOB & Bitch CC: JR Pol & Aust Ch Alotorius Old Glory Catch Me If You Can (Imp POL) (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Johgra Charisma At Clarion (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)


Wagga Wagga Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mr Norm Strathdee (NSW)

Junior in Show: Brialey Love Me Do (B E & L A Childs)
Best in Group & Junior in Group: Brialey Love Me Do (B E & L A Childs)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Brialey Love Me Do (B E & L A Childs)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Baby of Breed: Brialey Lil Bit Ice Princess AI (B E & L A Childs)


Bairnsdale & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Susan Rose (NSW)   Group Specials : Mr Nigel Trainor (New Zealand)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mrs Helen Impey (South Africa)   Group Specials : Mrs Helen Impey (South Africa)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Baby in Group: Sligrachan Desis Lally Broch (Sligrachan Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Mayster River Belle (B & M Birkenshaw)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Mayster Mahogany (B & M Birkenshaw)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Sligrachan Beautys Black Pearl (Sligrachan Kennels)
Baby of Breed: Sligrachan Desis Lally Broch (Sligrachan Kennels)
Baby (Dog) of Breed: Tonicbay The Kingsman (Mr A J & Mrs N Crocker)
Puppy of Breed: Uneetoile Last Tango (Mr AJ & N Crocker)


1-Sep-2018 (Saturday)

The Royal Canin International Spring Fair (NSW)

General Specials : Mr M Fujita (Japan)   Group Specials : Ms Kim LeBlanc (Canada)

Runner Up in Group & Open in Group: JR Pol & Aust Ch Alotorius Old Glory Catch Me If You Can (Imp POL) (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
Junior in Group: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: JR Pol & Aust Ch Alotorius Old Glory Catch Me If You Can (Imp POL) (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Ulradi's Worldwide Traveller (Imp) (Sanne Palmbak DeAngelis)


Ulverstone Kennel Club Inc (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Thomas Tancred (NSW)   Group Specials : Ms Katrina Santas (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)


Ulverstone Kennel Club Inc (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Ms Katrina Santas (NSW)   Group Specials : Mr Thomas Tancred (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)


East Gippsland Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)   Group Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)


Bairnsdale & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Douglas Bowe (WA)   Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)


Gold Coast Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)   Group Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)

Baby in Show: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
Baby in Group: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
Baby of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
Baby SweepStakes - 1st Place: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand)   Group Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Baby in Group: Tonicbay The Kingsman (Mr A J & Mrs N Crocker)
Junior in Group: Aust Ch Mayster River Belle (B & M Birkenshaw)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Tonicbay Get Around Town (Mr A J & Mrs N Crocker)
Bitch CC & Puppy of Breed: Uneetoile Last Tango (Mr AJ & N Crocker)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
Baby of Breed: Tonicbay The Kingsman (Mr A J & Mrs N Crocker)
Baby (Bitch) of Breed: Sligrachan Desis Lally Broch (Sligrachan Kennels)
Junior of Breed: Aust Ch Mayster River Belle (B & M Birkenshaw)
State Bred of Breed: Aust Ch Mayster Mahogany (B & M Birkenshaw)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Sligrachan Beautys Black Pearl (Sligrachan Kennels)


31-Aug-2018 (Friday)

Royal Canin International Spring Fair (NSW)

General Specials : Ms Y Savard (Canada)   Group Specials : Mr P John (IND)

Best in Show 4th: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
Group 1st & Champion Class in Group: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
Junior in Group: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
BOB, Dog CC & Champion Class of Breed [CACIB]: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed [CACIB]: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
Baby of Breed: Houndmaster Hang Ten (Joshua & Mellissa Grant)


Grenfell P A H & I Association Inc (NSW)

General Specials : Mr Kenneth Hodge (NSW)   Group Specials : Mrs Toni McNeill (NSW)

Baby in Show: Brialey Lil Bit Ice Princess AI (B E & L A Childs)
Baby in Group: Brialey Lil Bit Ice Princess AI (B E & L A Childs)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Brialey Love Me Do (B E & L A Childs)
Baby of Breed: Brialey Lil Bit Ice Princess AI (B E & L A Childs)


East Gippsland Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Nigel Trainor (New Zealand)   Group Specials : Miss Susan Rose (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)


Bairnsdale & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Gary Doyle (New Zealand)   Group Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Orobay Anzac Spirit (A Lenne)


30-Aug-2018 (Thursday)

East Gippsland Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mr Gary Doyle (New Zealand)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Orobay Anzac Spirit (A Lenne)


26-Aug-2018 (Sunday)

Sale-Maffra & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs R Shoreman (Canada)   Group Specials : Mr M Shoreman (Canada)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)


Hamilton Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Carol Gunn (QLD)   Group Specials : Ms Carol Gunn (QLD)

Minor in Show: Aust Ch Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Minor in Group: Aust Ch Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T) Hounsley Howard Showers TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Rockhampton Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Marion Watson (WA)   Group Specials : Mr Ashley Reid (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Tracjobea Black Hawk (Ms D Roff/ Mrs J Sweeney)


Port Stephens Dog Sports Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Patricia McLeod (QLD)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

Puppy in Group: Karakush Force Of Black (Imp NZ) (M Butcher/ J Joyce/ K Magnus)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Karakush Force Of Black (Imp NZ) (M Butcher/ J Joyce/ K Magnus)


Canine Fanciers Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Mr Craig Fynmore (NSW)

BOB and Dog CC: Houndbrook Valentino (S & D Flew)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Orgust White Lightning (Stuart & Donna Flew)
Baby of Breed: Brialey Lil Bit Ice Diva (S & D Flew)


25-Aug-2018 (Saturday)

Macalister All Breeds Kennel & Obedience Club Inc (VIC)

General Specials : Mr F Rodrigues (Portugal)   Group Specials : Mr F Rodrigues (Portugal)

Junior in Group: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)


Hamilton Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)   Group Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)

Minor in Show: Aust Ch Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Runner Up in Group & Minor in Group: Aust Ch Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T) Hounsley Howard Showers TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Rockhampton Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mrs Marion Watson (WA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Casalbeau Crested Pride (Dee Roff/Jenny Sweeney)


Rockhampton Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr Ashley Reid (VIC)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

Open in Group: Aust Sup Ch Tracjobea Black Hawk (Ms D Roff/ Mrs J Sweeney)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Casalbeau Crested Pride (Dee Roff/Jenny Sweeney)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Tracjobea Black Hawk (Ms D Roff/ Mrs J Sweeney)


Port Stephens Dog Sports Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)   Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)

R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Karakush Force Of Black (Imp NZ) (M Butcher/ J Joyce/ K Magnus)


British Bulldog Club of Tasmania (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Valma Morrow (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)


British Bulldog Club of Tasmania (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mrs Valma Morrow (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)


24-Aug-2018 (Friday)

Macalister All Breeds Kennel & Obedience Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Mel Saranchuk (Canada)   Group Specials : Mrs Lynda Saranchuk (Canada)

Junior in Group: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)


Port Stephens Dog Sports Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Bente Marker (QLD)   Group Specials : Mrs Bente Marker (QLD)

Puppy in Show: Karakush Force Of Black (Imp NZ) (M Butcher/ J Joyce/ K Magnus)
Puppy in Group: Karakush Force Of Black (Imp NZ) (M Butcher/ J Joyce/ K Magnus)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Karakush Force Of Black (Imp NZ) (M Butcher/ J Joyce/ K Magnus)


20-Aug-2018 (Monday)

Condobolin & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Willgaret Shezafoxx (Warren & Brenda Solomon)
Baby of Breed: Willgaret Dingdongdell (Warren & Brenda Solomon)


19-Aug-2018 (Sunday)

Condobolin & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)


Coolamon Ganmain Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr C Chantarasmee (Thailand)   Group Specials : Mr James Camac (VIC)

Best in Show & Open in Show: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
Best in Group & Open in Group: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Baby of Breed: Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)


Horsham Wimmera Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Bennett (SA)   Group Specials : Mr Peter Bennett (SA)

Minor in Group: Aust Ch Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Dual Ch (T) Hounsley Howard Showers TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Gundog & Heavy Breeds Club of Qld (QLD)

General Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)   Group Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)

Junior in Show: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)
Runner Up in Group & Junior in Group: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)


SA Poultry & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Noe Aburto Velazquez (Mexico)   Group Specials : Mr M Anderson (South Africa)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Houndbrook Valentino (S & D Flew)
Baby of Breed: Brialey Lil Bit Ice Diva (S & D Flew)


Bunbury & Districts Dog Club (WA)

General Specials : Mrs Joan Bray (NSW)   Group Specials : Mr Russell Ogden (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)


18-Aug-2018 (Saturday)

Bedgerabong P A & H Association Inc (NSW)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

Intermediate in Group: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Willgaret Shezafoxx (Warren & Brenda Solomon)
Baby of Breed: Willgaret Dingdongdell (Warren & Brenda Solomon)


Ganmain Show Society (NSW)

General Specials : Mr Phred Wong (Thailand)   Group Specials : Mr C Chantarasmee (Thailand)

Runner Up in Show: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
Best in Group & Open in Group: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)


Horsham Wimmera Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

Minor in Show: Aust Ch Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Minor in Group: Aust Ch Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Dual Ch (T) Hounsley Howard Showers TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Dogs Victoria Conformation Judges Training Committee (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)   Group Specials : Ms Diane Boyle (VIC)

Champion Class in Group: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
Champion Class of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


The Southern Classic Dog Show (TAS)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Mr Norm Strathdee (NSW)

Junior in Group: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)


Bunbury & Districts Dog Club (WA)

General Specials : Mr Russell Ogden (QLD)   Group Specials : Mr Ashley Reid (VIC)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Intermediate in Group: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)


Brisbane Royal Show (QLD)

General Specials : Mr Carlos Flaquer (Brazil)   Group Specials : Mrs Peggy Guitierrez-Otaro (Mexico)

Runner Up in Group: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Baby of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


17-Aug-2018 (Friday)

Coolamon Ganmain Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Mr Phred Wong (Thailand)

Best in Show & Open in Show: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
Best in Group & Open in Group: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Baby of Breed: Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)


12-Aug-2018 (Sunday)

All Breeds Pink Support Show (WA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Beautys Black Pearl (Sligrachan Kennels)
Junior of Breed: Aust Ch Sligrachan Pearls Argyll (Sligrachan Kennels)


Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr M Anderson (South Africa)   Group Specials : Mr M Anderson (South Africa)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)
Res Bitch CC: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


Ladies Kennel & Obedience Club of Broken Hill (NSW)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Minor in Group: Aust Ch Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


The Beagle Club of Queensland (QLD) (S)

General Specials : Miss H Peach (New Zealand)

Puppy in Show: Casalbeau Crested Pride (Dee Roff/Jenny Sweeney)
Junior in Show: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Tracjobea Black Hawk (Ms D Roff/ Mrs J Sweeney)


11-Aug-2018 (Saturday)

Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Pierluigi Buratti (Italy)   Group Specials : Mrs Karen Furk (Sth Africa)

Junior in Group: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)
Res Bitch CC: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


Ladies Kennel & Obedience Club of Broken Hill (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Aust Ch Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Minor in Group: Aust Ch Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Ladies Kennel & Obedience Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Best in Group & Puppy in Group: Aust Ch Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Runner Up NEUTER in Group: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Minor in Group: Aust Ch Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Bay City All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mrs Robyn Wallis (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)


Bay City All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)   Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)

Runner Up in Show & Open in Show: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
Best in Group & Open in Group: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)


All Breeds Kennel Association Inc (TAS)

General Specials : Mrs Cherri Seeber (WA)   Group Specials : Mrs Cherri Seeber (WA)

Runner Up in Group & Junior in Group: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)


5-Aug-2018 (Sunday)

Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Baby in Group: Sligrachan Jeans Fnl Frontier (Sligrachan Kennels)
State Bred in Group: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
Baby of Breed: Sligrachan Jeans Fnl Frontier (Sligrachan Kennels)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr William Stevenson (NSW)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Brialey On and On (B & L Childs)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Baby of Breed: Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)


Bendigo Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mrs Marion Watson (WA)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)   Group Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)

Baby in Group: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
Baby of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)   Group Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Baby in Group: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Casalbeau Crested Pride (Dee Roff/Jenny Sweeney)
Baby of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


Dubbo & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)   Group Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)

Baby in Group: Willgaret Dingdongdell (Warren & Brenda Solomon)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Willgaret Shezafoxx (Warren & Brenda Solomon)
Baby of Breed: Willgaret Dingdongdell (Warren & Brenda Solomon)


4-Aug-2018 (Saturday)


Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Sharon Edmunds (NSW)   Group Specials : Mr John Kellow (SA)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Mayster Mahogany (B & M Birkenshaw)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Mayster River Belle (B & M Birkenshaw)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mr William Stevenson (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Brialey On and On (B & L Childs)
Baby of Breed: Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)


Eaglehawk Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)


Eaglehawk Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)

Open in Group: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


Pine Rivers A.H. & I. Association (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)   Group Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)

Puppy in Show: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)
Puppy in Group: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)   Group Specials : Mr Stephen Wraith (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Casalbeau Crested Pride (Dee Roff/Jenny Sweeney)


Dubbo & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)

Baby in Group: Willgaret Dingdongdell (Warren & Brenda Solomon)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Willgaret Shezafoxx (Warren & Brenda Solomon)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)
Baby of Breed: Willgaret Dingdongdell (Warren & Brenda Solomon)


3-Aug-2018 (Friday)

Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mr Ken Rampant (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)


Bendigo Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Anthony E Johnson (WA)   Group Specials : Mr Kevin J Summers (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


Dubbo & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)   Group Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)
Baby in Group: Willgaret Dingdongdell (Warren & Brenda Solomon)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Willgaret Shezafoxx (Warren & Brenda Solomon)
Baby of Breed: Willgaret Dingdongdell (Warren & Brenda Solomon)


29-Jul-2018 (Sunday)

Harden Murrumburrah Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Lynn Butler (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Brialey On and On (B & L Childs)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Baby (Bitch) of Breed: Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)

Junior in Group: Sligrachan Pearls Image (Sligrachan Kennels)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sligrachan Pearls Image (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)


Tasmanian Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)   Group Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)

Puppy in Group: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Julio Rueda (Uruguay)   Group Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)

Baby in Group: Brialey Lil Bit Ice Diva (S & D Flew)
Intermediate in Group: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Hounsley Hooked On A Feeling (Ingrid Matschke)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Aust Ch Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Baby of Breed: Brialey Lil Bit Ice Diva (S & D Flew)
Aust Bred of Breed: Houndbrook Valentino (S & D Flew)


28-Jul-2018 (Saturday)

Harden Murrumburrah Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Brialey On and On (B & L Childs)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Baby of Breed: Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)


Heidelberg & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS)

Junior in Group: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Eric Soti (SA)   Group Specials : Mrs Robyn Brown (NSW)

Junior in Group: Sligrachan Pearls Image (Sligrachan Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Sligrachan Pearls Image (Sligrachan Kennels)
State Bred of Breed: Sligrachan Jean Luc Picard (Sligrachan Kennels)


Ladies Kennel Association of Qld (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)   Group Specials : Mr William Mooney (VIC)

Puppy in Group: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Hollyjac Heart Breaker (Dee Roff/Jenny Sweeney)
Baby of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)


Ladies Kennel Association of Qld (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr William Mooney (VIC)   Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Baby of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


Tasmanian Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)

Puppy in Group: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)   Group Specials : Mrs Jan Brownlie (New Zealand)

Puppy in Group: Aust Ch Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Intermediate in Group: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Minor of Breed: Aust Ch Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


27-Jul-2018 (Friday)

Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Tung-Lin Wu (Taiwan)   Group Specials : Mr Tung-Lin Wu (Taiwan)

Intermediate in Group: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Minor of Breed: Hounsley Hooked On A Feeling (Ingrid Matschke)


22-Jul-2018 (Sunday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Yanina Smith (TAS)   Group Specials : Ms Yanina Smith (TAS)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hollyjac Heart Breaker (Dee Roff/Jenny Sweeney)
Puppy of Breed: Casalbeau Crested Pride (Dee Roff/Jenny Sweeney)


Lyndhurst Canine Country Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


North of the Harbour All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)   Group Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)

Runner Up in Group: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)


21-Jul-2018 (Saturday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Ms Teena Sloan (TAS)

R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Casalbeau Crested Pride (Dee Roff/Jenny Sweeney)


Melbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD)

Junior in Show: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
Junior in Group: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)