Pomeranian Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Pomeranian (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

27-Jan-2020 (Monday)

Australia Day International Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mr J Rosa (Puerto Rico)   Group Specials : Ms Joy McFarlane (South Africa)

Baby of Breed: Beaucliff Tom Thum (Beaucliff Kennels)


Dogs ACT Summer Festival (AM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Valerie Carter (SA)   Group Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
Baby of Breed: Roxypoms Lucy (Robyn OKeefe)


Dogs ACT Summer Festival (PM Show) (ACT)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
Baby of Breed: Roxypoms Lucy (Robyn OKeefe)


26-Jan-2020 (Sunday)

Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mr Shamil Kurmaev (WA)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Oltenia Oh So Glam I Am (Oltenia Kennels)
Puppy of Breed: Oltenia Rock My World (Oltenia Kennels)
State Bred of Breed: Aventura Back To The Future (Aventura Kennels)


Gold Coast Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)

Minor in Group: Zeigen Glistening Grey Fox (Kim Haddon)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Mimypom Bachelor Babe (Kim Haddon)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Zeigen Glistening Grey Fox (Kim Haddon)
Dog CC & Puppy of Breed: Zeigen For Your Eyes Only (Mrs Kim Haddon)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zeigen Double O Seven (Kim Haddon)


Dogs NSW Library & Archives Committee (NSW)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Mrs Lyndy Morris (NSW)

Junior in Group: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ferona Great Expectations (Yvette Rolfe)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ferona Sweet Sensation (Yvette Rolfe)
Puppy of Breed: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)
Junior of Breed: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)


Australia Day International Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs L Finne (FL)   Group Specials : Mr F Arniella (Puerto Rico)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dochlaggie Dark N Dangerous (Denise Leo)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Dochlaggie Delightful Desire (Denise Leo)
Baby of Breed: Beaucliff Tom Thum (Beaucliff Kennels)


Dogs ACT Summer Festival (AM Show) (ACT)

General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)   Group Specials : Mrs Valerie Carter (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
Baby of Breed: Roxypoms Lucy (Robyn OKeefe)


Dogs ACT Summer Festival (PM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)   Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
Baby of Breed: Roxypoms Lucy (Robyn OKeefe)



25-Jan-2020 (Saturday)

Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Ms Katrina Santas (NSW)   Group Specials : Ms Annette Griffin (SA)

Minor in Group: Oltenia Oh So Yutan I Am (Oltenia Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Oltenia Lil Miss Glamour (Oltenia Kennels)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
Minor of Breed: Oltenia Oh So Yutan I Am (Oltenia Kennels)
Puppy of Breed: Oltenia Rock My World (Oltenia Kennels)
State Bred of Breed: Aventura Back To The Future (Aventura Kennels)


Gold Coast Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Wendy Hutchison (VIC)

Puppy in Group: Zeigen For Your Eyes Only (Mrs Kim Haddon)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Zeigen For Your Eyes Only (Mrs Kim Haddon)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Zeigen Glistening Grey Fox (Kim Haddon)


Cranbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Ms I Ko (Taiwan)   Group Specials : Mr D Wang (China)

Baby of Breed: Beaucliff Tom Thum (Beaucliff Kennels)


24-Jan-2020 (Friday)

Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
Bitch CC: Aust Ch Oltenia Lil Miss Glamour (Oltenia Kennels)


Gold Coast Canine Club (QLD)

General Specials : Mr Nigel Trainor (New Zealand)   Group Specials : Mr Nigel Trainor (New Zealand)

Puppy in Show: Zeigen For Your Eyes Only (Mrs Kim Haddon)
Puppy in Group: Zeigen For Your Eyes Only (Mrs Kim Haddon)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pomquest Trick Or Treat (Mr B & Mrs S Abraham)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Zeigen For Your Eyes Only (Mrs Kim Haddon)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Zeigen Glistening Grey Fox (Kim Haddon)


Bass Valley Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr D Wang (China)   Group Specials : Ms I Ko (Taiwan)

Baby of Breed: Beaucliff Tom Thum (Beaucliff Kennels)


19-Jan-2020 (Sunday)

Bulli District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)   Group Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ferona Love Th Way You Lie (Yvette Rolfe & Rhonda Ralphs)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Ferona Never Stop Dreaming (Yvette Rolfe)


Dogs ACT Summer Festival (AM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)   Group Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Ferona Great Expectations (Yvette Rolfe)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Ferona Great Expectations (Yvette Rolfe)
Junior in Group: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ferona Great Expectations (Yvette Rolfe)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Ferona Sweet Sensation (Yvette Rolfe)
Puppy of Breed: Ferona Won Dangerous Woman (Yvette Rolfe)
Junior of Breed: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)


Dogs ACT Summer Festival (PM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Brown (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ferona Won Dangerous Woman (Yvette Rolfe)
Junior of Breed: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)


Lady Bay Kennel Club Inc (VIC)

   Group Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)

Baby of Breed: Dreamforever Rock My Parti (Mrs P Driver & Ms S Shiells)
Baby (Bitch) of Breed: Dreamforever Decodemychocolate (Mrs P Driver & Ms S Shiells)


18-Jan-2020 (Saturday)

Lang Lang P A & H Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Theo Horchner (VIC)   Group Specials : Mrs Anne Sorraghan (VIC)

Baby of Breed: Beaucliff Tom Thum (Beaucliff Kennels)


Dogs ACT Summer Festival (ACT)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Gail Arkell (NSW)

Junior in Group: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ferona Sweet Sensation (Yvette Rolfe)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Ferona Courage Under Fire (Yvette Rolfe)
Puppy of Breed: Ferona Won Dangerous Woman (Yvette Rolfe)
Junior of Breed: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)


Warrnambool & District K & O Club Inc (AM Show) (VIC)

   Group Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)

Baby of Breed: Dreamforever Decodemychocolate (Mrs P Driver & Ms S Shiells)
Baby (Dog) of Breed: Dreamforever Rock My Parti (Mrs P Driver & Ms S Shiells)


Lady Bay Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

Baby of Breed: Dreamforever Rock My Parti (Mrs P Driver & Ms S Shiells)
Baby (Bitch) of Breed: Dreamforever Decodemychocolate (Mrs P Driver & Ms S Shiells)


12-Jan-2020 (Sunday)

Combined Northern Canine Committee Inc (NSW)

General Specials : Ms Carol Gunn (QLD)   Group Specials : Mr Alan Hunt (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hollywoof Eat My Shorts (Marilyn Evans)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)


Lake George & Wamboin District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Ferona Sweet Sensation (Yvette Rolfe)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ferona Sweet Sensation (Yvette Rolfe)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Ferona Courage Under Fire (Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Ferona Perfect Satisfaction (Yvette Rolfe)
Puppy of Breed: Ferona Reign Of terror (Y Rolfe)
Junior of Breed: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)


Bass Valley Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)

Baby of Breed: Beaucliff Tom Thum (Beaucliff Kennels)



11-Jan-2020 (Saturday)

Combined Northern Canine Committee Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr John Burgess (QLD)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

Intermediate in Show: Aust Ch Hollywoof Eat My Shorts (Marilyn Evans)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Hollywoof Eat My Shorts (Marilyn Evans)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hollywoof Eat My Shorts (Marilyn Evans)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)


Combined Northern Canine Committee Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW)

Intermediate in Show: Aust Ch Hollywoof Eat My Shorts (Marilyn Evans)
Intermediate in Group: Aust Ch Hollywoof Eat My Shorts (Marilyn Evans)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hollywoof Eat My Shorts (Marilyn Evans)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)


Lake George & Wamboin District Kennel Club (NSW)

General Specials : Ms Carrie Paine (NSW)   Group Specials : Miss Christine Timms (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Ferona Do I Make You Nervous (Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Roxypoms Lucy (Robyn OKeefe)
Puppy of Breed: Ferona Reign Of terror (Y Rolfe)
Junior of Breed: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)
Aust Bred of Breed: Ferona Destined To Be Famous (Yvette Rolfe)


10-Jan-2020 (Friday)

Combined Northern Canine Committee Inc (NSW)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Ms Carol Gunn (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hollywoof Eat My Shorts (Marilyn Evans)


1-Jan-2020 (Wednesday)

Atherton Tableland Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Arderne We Will Rock You (Miss K A Dodds A & Mrs Eva M Bauer)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Arderne We Will Rock You (Miss K A Dodds A & Mrs Eva M Bauer)


New Year Celebration Championship Show (WA)

General Specials : Miss Jan Seary (NSW)   Group Specials : Mr Damian Bourne (SA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Oltenia Lil Miss Glamour (Oltenia Kennels)
Res Bitch CC: Aust Ch Cutizele Showtime Shanty (Michele Triplett)

31-Dec-2019 (Tuesday)

Festive Fiesta (QLD)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Mr David Smith (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Pomquest Baby One More Time (Mr D & Mrs S Morris)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pomquest Trick Or Treat (Mr B & Mrs S Abraham)
Baby of Breed: Zeigen Hell Hath No Fury (Kim Haddon)


New Year Celebration Championship Show (WA)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Susette Monk (WA)

Junior in Group: Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aventura Dolce (Aventura Kennels)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cutizele Showtime Shanty (Michele Triplett)


29-Dec-2019 (Sunday)

Festive Fiesta (QLD)

General Specials : Mrs Bente Marker (QLD)   Group Specials : Mrs Bente Marker (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pomquest Trick Or Treat (Mr B & Mrs S Abraham)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Pomquest Precious (Mr B & Mrs S Abraham)
Baby of Breed: Zeigen Hell Hath No Fury (Kim Haddon)


28-Dec-2019 (Saturday)

Festive Fiesta (QLD)

General Specials : Mr A Gong (China)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pomquest Trick Or Treat (Mr B & Mrs S Abraham)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Pomquest Baby One More Time (Mr D & Mrs S Morris)
Baby of Breed: Zeigen Hell Hath No Fury (Kim Haddon)


27-Dec-2019 (Friday)

Festive Fiesta (QLD)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Mr Mathew Morse (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pomquest Trick Or Treat (Mr B & Mrs S Abraham)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Pomquest Baby One More Time (Mr D & Mrs S Morris)


22-Dec-2019 (Sunday)

Dogs NSW Public Relations Committee (PM) (NSW)

General Specials : Mr Simon Mills (ACT)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Ferona Love Th Way You Lie (Yvette Rolfe & Rhonda Ralphs )
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Ferona Sweet Sensation (Yvette Rolfe)


15-Dec-2019 (Sunday)

ACT Ladies Kennel Club (AM) (ACT)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

Puppy in Group: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ferona Sweet Sensation (Yvette Rolfe)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Ferona Courage Under Fire (Yvette Rolfe)
Res Dog CC: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
Baby (Bitch) of Breed: Roxypoms Lucy (Robyn OKeefe)
Puppy of Breed: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)


Canberra All Breeds Kennel Club (PM) (ACT)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Ferona Sweet Sensation (Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Roxypoms Lucy (Robyn OKeefe)
Puppy of Breed: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)


Parramatta & Districts All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)   Group Specials : Mr Norm Strathdee (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Pomquest Imagine Dragons (Rhiannon Walsh)


14-Dec-2019 (Saturday)

ACT Ladies Kennel Club (AM) (ACT)

General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)   Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ferona Bellezza Mediterranea (Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Roxypoms Lucy (Robyn OKeefe)


Canberra All Breeds Kennel Club (PM) (ACT)

General Specials : Miss Susan Rose (NSW)   Group Specials : Mr Peter Martin (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ferona Bellezza Mediterranea (Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Roxypoms Lucy (Robyn OKeefe)


13-Dec-2019 (Friday)

ACT Ladies Kennel Club (AM) (ACT)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)

Minor in Group: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ferona Sweet Sensation (Yvette Rolfe)
Dog CC & Minor of Breed: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)


Canberra All Breeds Kennel Club (PM) (ACT)

General Specials : Mr Peter Martin (SA)   Group Specials : Miss Susan Rose (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Ferona Sweet Sensation (Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Roxypoms Lucy (Robyn OKeefe)


8-Dec-2019 (Sunday)

All Breeds Pink Support Show (WA)

Puppy in Show: Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
Puppy in Group: Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Cutizele Showtime Shanty (Michele Triplett)
State Bred of Breed: Aventura Dolce (Aventura Kennels)
Aust Bred of Breed: Aventura Isla (Aventura Kennels)


7-Dec-2019 (Saturday)

St George District Kennel Club (RED SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mr Paul Britza (NSW)

R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)


St George District Kennel Club (WHITE SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)

R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)


Ulverstone Kennel Club Inc (A Show) (TAS)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

Puppy in Show: Pomquest Denim N Lace (Mrs F Harris)
Puppy in Group: Pomquest Denim N Lace (Mrs F Harris)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Pomquest Denim N Lace (Mrs F Harris)


Ulverstone Kennel Club Inc (B Show) (TAS)

General Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

Puppy in Group: Pomquest Denim N Lace (Mrs F Harris)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Pomquest Denim N Lace (Mrs F Harris)


Ulverstone Kennel Club Inc (C Show) (TAS)

General Specials : Ms Judith Oliver (VIC)   Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)

Puppy in Group: Pomquest Denim N Lace (Mrs F Harris)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Pomquest Denim N Lace (Mrs F Harris)


Maree Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mr John Comerford (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pomquest Trick Or Treat (Mr B & Mrs S Abraham)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hollywoof Goes To Wonderland (Ebony Russell)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Foxwudz Devil In Disguise (Imp USA) (Ebony Russell)


6-Dec-2019 (Friday)

Maree Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Brett Thompson (QLD)   Group Specials : Mr Tony Kyman (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Pomquest Trick Or Treat (Mr B & Mrs S Abraham)
Minor in Group: Zeigen For Your Eyes Only (Mrs Kim Haddon)
Junior in Group: Pomquest Precious (Mr B & Mrs S Abraham)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pomquest Trick Or Treat (Mr B & Mrs S Abraham)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Pomquest Precious (Mr B & Mrs S Abraham)
Res Dog CC & Minor of Breed: Zeigen For Your Eyes Only (Mrs Kim Haddon)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Mimypom Bachelor Babe (Kim Haddon)
Baby of Breed: Zeigen Glistening Grey Fox (Kim Haddon)


1-Dec-2019 (Sunday)

Gosford City Canine Club (NSW)

General Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)


Cooma & District Kennel & Obedience Club (NSW)

General Specials : Mrs Joan Bray (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)


30-Nov-2019 (Saturday)

Wyong Shire Canine Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Pomquest Imagine Dragons (Rhiannon Walsh)


Wyong Shire Canine Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)   Group Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)


Cooma & District Kennel & Obedience Club (NSW)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Joan Bray (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
Baby of Breed: Roxypoms Lucy (Robyn OKeefe)


Cooma & District Kennel & Obedience Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)   Group Specials : Mrs Mary Atkinson (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
Baby in Group: Roxypoms Lucy (Robyn OKeefe)
BOB, Best Dog & Intermediate of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
Baby of Breed: Roxypoms Lucy (Robyn OKeefe)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)

Runner Up in Group & Minor in Group: Zeigen For Your Eyes Only (Mrs Kim Haddon)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Zeigen For Your Eyes Only (Mrs Kim Haddon)
R/UP BOB & Bitch CC: Mimypom Bachelor Babe (Kim Haddon)
Baby of Breed: Zeigen Hell Hath No Fury (Kim Haddon)
Baby (Bitch) of Breed: Zeigen Glistening Grey Fox (Kim Haddon)


29-Nov-2019 (Friday)

Cooma & District Kennel & Obedience Club (NSW)

General Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)   Group Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Mimypom Bachelor Babe (Kim Haddon)
Res Dog CC: Zeigen From Russia With Love (Mrs Kim Haddon)


24-Nov-2019 (Sunday)

Belconnen All Breeds Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mr Gary Doyle (New Zealand)   Group Specials : Mr John Bryson (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Pomquest Imagine Dragons (Rhiannon Walsh)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Pomquest Imagine Dragons (Rhiannon Walsh)
Baby of Breed: Roxypoms Lucy (Robyn OKeefe)


Wodonga Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Sally Baxter (WA)   Group Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Striking Force of Forever With Pom (Imp KOR) (Karyn Dodds)


Albany All Breeds Dog Club (WA)

General Specials : Mrs Coral Gray (SA)   Group Specials : Ms Susan Packer (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aristic Fox On The Run (ARISTIC KENNELS)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aventura Ginger Kisses (Aventura Kennels)


23-Nov-2019 (Saturday)

Belconnen All Breeds Kennel Club Inc (AM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)   Group Specials : Mrs Bronwen Dickson (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
Baby of Breed: Roxypoms Lucy (Robyn OKeefe)


Belconnen All Breeds Kennel Club Inc (PM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)   Group Specials : Mrs Lucy Williams (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
Baby of Breed: Roxypoms Lucy (Robyn OKeefe)



Wodonga Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Striking Force of Forever With Pom (Imp KOR) (Karyn Dodds)


Albany All Breeds Dog Club (WA)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Mrs Coral Gray (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aristic Fox On The Run (ARISTIC KENNELS)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aventura Ginger Kisses (Aventura Kennels)


Dalwood Childrens Home Charity Shows (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pomquest Y So Serious (Rhiannon Walsh / B & S Abraham)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Pomquest Imagine Dragons (Rhiannon Walsh)


Dalwood Childrens Home Charity Shows (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mrs Jennifer Arthur (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Pomquest Imagine Dragons (Rhiannon Walsh)


22-Nov-2019 (Friday)

Wodonga Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Striking Force of Forever With Pom (Imp KOR) (Karyn Dodds)


North East Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Mr Norm Strathdee (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Striking Force of Forever With Pom (Imp KOR) (Karyn Dodds)


17-Nov-2019 (Sunday)

Young & District All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)   Group Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)

Minor in Group: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Ferona Sweet Sensation (Yvette Rolfe)
Dog CC & Minor of Breed: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)


Building & Amenities Championship Show (WA)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)

Minor in Group: Oltenia Rock Star (Oltenia Kennels)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Oltenia Rock Star (Oltenia Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cutizele Showtime Shanty (Michele Triplett)
Puppy of Breed: Aventura Back To The Future (Aventura Kennels)
State Bred of Breed: Aventura Dolce (Aventura Kennels)


The County of Cumberland Kennel Association Inc (NSW)

General Specials : Mr Guy Spagnolo (NSW)   Group Specials : Mr Mark Johnston (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Pomquest Y So Serious (Rhiannon Walsh / B & S Abraham)
Minor in Group: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pomquest Y So Serious (Rhiannon Walsh / B & S Abraham)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)


16-Nov-2019 (Saturday)

Huon Agricultural Society Inc (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Carol Speed (QLD)   Group Specials : Ms Carrie Paine (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Pomquest Denim N Lace (Mrs F Harris)


Huon & Channel Kennel Club Inc (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)   Group Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)

Puppy in Group: Pomquest Denim N Lace (Mrs F Harris)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Pomquest Denim N Lace (Mrs F Harris)


Bulahdelah Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)


Young & District All Breeds Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Ferona Sweet Sensation (Yvette Rolfe)
Minor in Group: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Ferona Sweet Sensation (Yvette Rolfe)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ferona Courage Under Fire (Yvette Rolfe)
Minor of Breed: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)


Young & District All Breeds Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mr Mathew Morse (VIC)

Minor in Group: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ferona Do I Make You Nervous (Yvette Rolfe)
Dog CC & Minor of Breed: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)


Building & Amenities Championship Show (WA)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cutizele Showtime Shanty (Michele Triplett)
Res Dog CC & Minor of Breed: Oltenia Rock Star (Oltenia Kennels)
Puppy of Breed: Aventura Back To The Future (Aventura Kennels)
State Bred of Breed: Aventura Dolce (Aventura Kennels)


15-Nov-2019 (Friday)

Fundraiser Championship Show (WA)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Mrs Anna Jermolajew (WA)

Puppy in Group: Aventura Back To The Future (Aventura Kennels)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aventura Dolce (Aventura Kennels)
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Cutizele Showtime Shanty (Michele Triplett)
Puppy of Breed: Aventura Back To The Future (Aventura Kennels)


10-Nov-2019 (Sunday)

Far South East Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Ms Cathy Camac (VIC)   Group Specials : Mr Graeme Missen (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ferona Sweet Sensation (Yvette Rolfe)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Ferona Courage Under Fire (Yvette Rolfe)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
Baby of Breed: Roxypoms Lucy (Robyn OKeefe)


Dogs NSW Illawarra & South East Region (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)

Puppy in Group: Ferona Queen of Dreams (Yvette Rolfe)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ferona Sweet Sensation (Yvette Rolfe)
Puppy of Breed: Ferona Queen of Dreams (Yvette Rolfe)


Westbury Agricultural Society Inc (TAS)

General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)   Group Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Pomquest Denim N Lace (Mrs F Harris)


Combined Northern Rivers Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Foxwudz Devil In Disguise (Imp USA) (Ebony Russell)
Res Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Hollywoof Goes To Wonderland (Ebony Russell)


Echuca & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Dr P Nisalak (Thailand)   Group Specials : Dr P Nisalak (Thailand)

Intermediate in Group: Aust Ch Dochlaggie Debonair (Denise Y Leo)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dochlaggie Debonair (Denise Y Leo)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dochlaggie Delightful Desire (Denise Leo)


9-Nov-2019 (Saturday)

Far South East Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ferona Sweet Sensation (Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Roxypoms Lucy (Robyn OKeefe)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Zeigen Raising The Bar (Mrs C Ryan-Cruz & Mr S Ryan-Cruz)


Dogs NSW Illawarra & South East Region (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ferona Courage Under Fire (Yvette Rolfe)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Ferona Sweet Sensation (Yvette Rolfe)


Westbury Agricultural Society Inc (TAS)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Pomquest Denim N Lace (Mrs F Harris)


Combined Northern Rivers Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)   Group Specials : Ms Susan Packer (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Foxwudz Devil In Disguise (Imp USA) (Ebony Russell)
R/UP BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Hollywoof Goes To Wonderland (Ebony Russell)


Echuca & District Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : N Chin (Singapore)   Group Specials : Mr B Ong (Singapore)

Intermediate in Show: Aust Ch Dochlaggie Debonair (Denise Y Leo)
Intermediate in Group: Aust Ch Dochlaggie Debonair (Denise Y Leo)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dochlaggie Debonair (Denise Y Leo)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dochlaggie Delightful Desire (Denise Leo)


Echuca & District Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Dr A Kasemsanta (Thailand)   Group Specials : N Chin (Singapore)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Dochlaggie Debonair (Denise Y Leo)
Puppy in Group: Aust Ch Dochlaggie Delightful Desire (Denise Leo)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dochlaggie Debonair (Denise Y Leo)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dochlaggie Delightful Desire (Denise Leo)


Maitland & Kurri District Kennel Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)   Group Specials : Mr Michael Looby (VIC)

Minor in Group: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)


Maitland & Kurri District Kennel Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

Minor in Group: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)


8-Nov-2019 (Friday)

Far South East Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Ms Cathy Camac (VIC)

Baby in Group: Roxypoms Lucy (Robyn OKeefe)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ferona Sweet Sensation (Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Roxypoms Lucy (Robyn OKeefe)


Dogs NSW Illawarra & South East Region (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Graeme Missen (VIC)   Group Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)

Puppy in Group: Ferona Queen of Dreams (Yvette Rolfe)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ferona Courage Under Fire (Yvette Rolfe)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Ferona Sweet Sensation (Yvette Rolfe)
Puppy of Breed: Ferona Queen of Dreams (Yvette Rolfe)


5-Nov-2019 (Tuesday)

Maree Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)

R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Foxwudz Devil In Disguise (Imp USA) (Ebony Russell)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hollywoof Goes To Wonderland (Ebony Russell)


3-Nov-2019 (Sunday)

Goulburn Dog Training & Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Crozier (NSW)   Group Specials : Ms Eva Fekete (WA)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Zeigen Raising The Bar (Mrs C Ryan-Cruz & Mr S Ryan-Cruz)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Zeigen Zetajones (Mrs Kim D Haddon)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Zeigen Raising The Bar (Mrs C Ryan-Cruz & Mr S Ryan-Cruz)


Albury & Border Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)   Group Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Striking Force of Forever With Pom (Imp KOR) (Karyn Dodds)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Ms Monica McCaffery (SA)   Group Specials : Mr Don Henley (WA)

Best in Group & Open in Group: Amorea Grande Dior (Oltenia Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Amorea Grande Dior (Oltenia Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
Minor of Breed: Aventura Ginger Kisses (Aventura Kennels)
Puppy of Breed: Aventura Back To The Future (Aventura Kennels)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)   Group Specials : Mr Robert Cleland (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Foxwudz Devil In Disguise (Imp USA) (Ebony Russell)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dreamforever Angel Of Fortune (Penny B Driver)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Dreamforever Chocolate Kisses (Penny Driver)


Mackay Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Iain Hinde (QLD)   Group Specials : Mr John Connell (TAS)

Junior in Group: Pomquest Lest We Forget (Mr B & Mrs S Abraham)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Pomquest Lest We Forget (Mr B & Mrs S Abraham)


Northern All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)

Minor in Group: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)
Dog CC & Minor of Breed: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)


2-Nov-2019 (Saturday)

Goulburn Dog Training & Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Ms Pamela Campbell (WA)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Zeigen Raising The Bar (Mrs C Ryan-Cruz & Mr S Ryan-Cruz)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Zeigen Zetajones (Mrs Kim D Haddon)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Zeigen Raising The Bar (Mrs C Ryan-Cruz & Mr S Ryan-Cruz)


Goulburn Dog Training & Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Pamela Campbell (WA)   Group Specials : Dr William Crozier (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Zeigen Zetajones (Mrs Kim D Haddon)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Zeigen Raising The Bar (Mrs C Ryan-Cruz & Mr S Ryan-Cruz)


Albury Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Striking Force of Forever With Pom (Imp KOR) (Karyn Dodds)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Miss Glenda Goller (QLD)

Junior in Group: Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aventura Ginger Kisses (Aventura Kennels)
Puppy of Breed: Aventura Back To The Future (Aventura Kennels)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Foxwudz Devil In Disguise (Imp USA) (Ebony Russell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: AM CH Aust CH Foxwudz Out of My Dreams (Imp Usa) (Ebony Russell)


Mackay Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)

Junior in Group: Pomquest Lest We Forget (Mr B & Mrs S Abraham)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Pomquest Lest We Forget (Mr B & Mrs S Abraham)


Mackay Kennel Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr John Connell (TAS)   Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)

Junior in Group: Pomquest Lest We Forget (Mr B & Mrs S Abraham)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Pomquest Lest We Forget (Mr B & Mrs S Abraham)


Northern All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mr Theo Horchner (VIC)

R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)


Northern All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Theo Horchner (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

Minor in Group: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)


1-Nov-2019 (Friday)

Tweed River Ag Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Mrs Lesley Roebig (QLD)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Pomquest Trick Or Treat (Mr B & Mrs S Abraham)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pomquest Trick Or Treat (Mr B & Mrs S Abraham)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Pomquest Precious (Mr B & Mrs S Abraham)