Pug Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Pug (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

23-Oct-2019 (Wednesday)


20-Oct-2019 (Sunday)

Tasmanian Ladies Kennel Club (TAS)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)

Res Bitch CC & Puppy of Breed: Saxten Stryking Silver (Sharon Frankcombe)
Minor of Breed: Kwantoi Good Golly Miss Molly (Sharon Frankcombe)
Junior of Breed: Yarrowfell A Kind Of Magic (Sharon Frankcombe)


Southern Highlands Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mr David Strachan (VIC)   Group Specials : Mr T Rathakrishnan (Singapore)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Kabova Crowded House (Jenny Whitney)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Rosnasharn My Boy Lollipop (Sharon Buchanan)
Minor in Group: Rosnasharn Float Lika Cadillac (Sharon Buchanan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kabova Crowded House (Jenny Whitney)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Clarevale To Sir With Love (S Buchanan)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Rosnasharn Lucy Wilde (Sharon Buchanan)
Minor of Breed: Rosnasharn Float Lika Cadillac (Sharon Buchanan)
Puppy of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Rosnasharn My Boy Lollipop (Sharon Buchanan)


Wellington Valley Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Karl Johannsen (Sweden)   Group Specials : Mr Daniel Ceres Rubio (Brazil)

Minor in Show: Kabova Force of Nature (Mrs J Whitney & Mrs P Howes)
Runner Up in Group & Minor in Group: Kabova Force of Nature (Mrs J Whitney & Mrs P Howes)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kabova Force of Nature (Mrs J Whitney & Mrs P Howes)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


Sunraysia Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)

Puppy in Group: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Triseter Mopsi Martini (Esther Joseph & Denise MacCallum)
R/UP BOB and Dog CC: Nord JV -15 CY CH EE JR CH FIN UCH HR CH SE UCH C I B Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow (Imp SWE) (Mrs K & Mr K Cash)
Puppy of Breed: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)


Dog of the Year Support Show (QLD)

Aust Bred in Group: Anyang Sweet Jessica (Anyang Pugs)
Puppy of Breed: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)
Aust Bred of Breed: Anyang Sweet Jessica (Anyang Pugs)


Bunbury & Districts Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

Open in Group: Aust Gr Ch Toorork Betty Sue (Deborah & Darryl Barker)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Toorork Betty Sue (Deborah & Darryl Barker)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
Baby of Breed: Toorork Time Will Tell (AI) (Deborah & Darryl Barker)
Intermediate of Breed: Taliekin Dust Devil (Kristy Padberg)
State Bred of Breed: Kwantoi Just A Tourist (Kristy Padberg)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #449) (NT)

General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)   Group Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #450) (NT)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)

Junior in Show: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)



19-Oct-2019 (Saturday)

Longford Show Society Inc (TAS)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

Minor of Breed: Kwantoi Good Golly Miss Molly (Sharon Frankcombe)
Puppy of Breed: Saxten Stryking Silver (Sharon Frankcombe)
Junior of Breed: Yarrowfell A Kind Of Magic (Sharon Frankcombe)


Southern Highlands Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Michelle Roberts (WA)   Group Specials : Ms Stacy Guilfoyle (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Kabova Crowded House (Jenny Whitney)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Rosnasharn My Boy Lollipop (Sharon Buchanan)
Intermediate in Group: Rosnasharn Lucy Wilde (Sharon Buchanan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kabova Crowded House (Jenny Whitney)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Kabova Move On Up (Mrs J Whitney)
Puppy of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Intermediate of Breed: Rosnasharn Lucy Wilde (Sharon Buchanan)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Rosnasharn My Boy Lollipop (Sharon Buchanan)


Wellington Valley Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs M Sy (Phillipines)   Group Specials : Mrs M Sy (Phillipines)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
R/UP BOB, Res Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)
Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Sharlea Leilani (Sharon Jeffries)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


Mildura & District Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr John Connell (TAS)   Group Specials : Mr John Connell (TAS)

Puppy in Group: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Triseter Mopsi Martini (Esther Joseph & Denise MacCallum)
Res Dog CC & Open of Breed: Nord JV -15 CY CH EE JR CH FIN UCH HR CH SE UCH C I B Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow (Imp SWE) (Mrs K & Mr K Cash)


Sunraysia Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)

Puppy in Show: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)
Minor in Group: Triseter Mopsi Neeki (Triseter Kennels)
Puppy in Group: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Triseter Mopsi Martini (Esther Joseph & Denise MacCallum)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)
Res Dog CC & Open of Breed: Nord JV -15 CY CH EE JR CH FIN UCH HR CH SE UCH C I B Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow (Imp SWE) (Mrs K & Mr K Cash)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Triseter Mopsi Neeki (Triseter Kennels)


Country NSW Pug Dog Club (NSW) (S)

General Specials : Mrs Linda Walsh (VIC)

Best in Show & Aust Bred in Show: Kabova Move On Up (Mrs J Whitney)
Runner Up NEUTER in Show: Aust Ch Rosnasharn My Boy Lollipop (Sharon Buchanan)
Minor in Show: Sebandee Leroys Black in Town (Ms J Nicolopoulos)
Puppy in Show: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Kabova Move On Up (Mrs J Whitney)
Dog NEUTER CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Ch Rosnasharn My Boy Lollipop (Sharon Buchanan)


Camden Haven Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Mrs Maxeen Hobson (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Pickapug Key to My Heart (B Beves & N Estatheo)
Junior of Breed: Troycole Hot in Herre (B Beves & N Estatheo)


Bunbury & Districts Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Ms Sharon Phegan (NSW)   Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Toorork Black Rosie (T Quinn/ D & D Barker)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Toorork Betty Sue (Deborah & Darryl Barker)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Taliekin Dust Devil (Kristy Padberg)
Baby of Breed: Toorork Time Will Tell (AI) (Deborah & Darryl Barker)
Junior of Breed: Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)
State Bred of Breed: Kwantoi Just A Tourist (Kristy Padberg)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Black Rosie (T Quinn/ D & D Barker)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #447) (NT)

General Specials : Mrs Coral Gray (SA)   Group Specials : Mrs Coral Gray (SA)

Runner Up in Group: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #448) (NT)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)


18-Oct-2019 (Friday)

Southern Highlands Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Wendy Baker (SA)   Group Specials : Mrs Cathy Wallace (New Zealand)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Rosnasharn My Boy Lollipop (Sharon Buchanan)
Minor in Group: Rosnasharn Float Lika Cadillac (Sharon Buchanan)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Rosnasharn Lucy Wilde (Sharon Buchanan)
Minor of Breed: Rosnasharn Float Lika Cadillac (Sharon Buchanan)
Puppy of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Rosnasharn My Boy Lollipop (Sharon Buchanan)


Wellington Valley Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Daniel Ceres Rubio (Brazil)   Group Specials : Mr Karl Johannsen (Sweden)

Minor in Group: Sharlea Leilani (Sharon Jeffries)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sharlea Leilani (Sharon Jeffries)
R/UP BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)


Mildura Show Society Inc (VIC)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

Baby in Group: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Nord JV -15 CY CH EE JR CH FIN UCH HR CH SE UCH C I B Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow (Imp SWE) (Mrs K & Mr K Cash)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Triseter Mopsi Martini (Esther Joseph & Denise MacCallum)
Baby of Breed: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)


13-Oct-2019 (Sunday)

Tasmanian Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Mr Adam Druce (VIC)

Puppy in Group: Saxten I Am A Prince (A Costen)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Saxten I Am A Prince (A Costen)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Saxten Diamond Girl (A Costen)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Saxten Silver Bullet (R Costen)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Saxten Golden Candy (A Costen)
Puppy (Bitch) of Breed: Saxten Stryking Silver (Sharon Frankcombe)
Junior of Breed: Yarrowfell A Kind Of Magic (Sharon Frankcombe)


Fremantle Dog Club (WA)

General Specials : Mr T Watanabe (Japan)   Group Specials : Mr Z Wang (China)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Cavhill King Of Hearts (Ash Godsell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cavhill King Of Hearts (Ash Godsell)
Bitch CC: Cavhill Queen Bea (R Wilson & G Smith)
Baby of Breed: Toorork Time Will Tell (AI) (Deborah & Darryl Barker)
State Bred of Breed: Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Toorork Billys Boy (Heidi Ansell)


Bethungra & Illabo District Kennel Club (NSW)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
Bred by Exhibitor in Group: Yarrowfell Wild at Heart (Yarrowfell Pugs)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Yarrowfell Kris Kringle (Lt Col/ Mrs/ Mr T/ Miss P Hurst)
Res Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Yarrowfell Wild at Heart (Yarrowfell Pugs)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


Manning River A & H Society Taree Inc (NSW)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mr Don Hunter (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kabova Will I Am (J Whitney)


Pug Dog Club of NSW Inc (NSW) (S)

General Specials : Ms Leonie McRae (VIC)

Minor in Show: Sebandee Leroys Black in Town (Ms J Nicolopoulos)
Aust Bred in Show: Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 4) (NT)

General Specials : Mr Jacson Kimber (Korea)   Group Specials : Mr Jacson Kimber (Korea)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Puppy of Breed: Quom Mr Goldfinger (C Savy)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 5) (NT)

General Specials : Mr Igor Vyguzov (Russia)   Group Specials : Mr Igor Vyguzov (Russia)

Puppy in Show: Quom Mr Goldfinger (C Savy)
Puppy in Group: Quom Mr Goldfinger (C Savy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Puppy of Breed: Quom Mr Goldfinger (C Savy)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 6) (NT)

General Specials : Vojislav Al-Daghistani (Serbia)   Group Specials : Vojislav Al-Daghistani (Serbia)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)


Bacchus Marsh & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)

Baby in Show: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)
Baby in Group: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Th / Am / Aust Ch Diamond Sand & Coral Bay's Clash Of Clan (Imp THA) (Esther Joseph)
Baby of Breed: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)
Baby (Bitch) of Breed: Triseter Mopsi Neeki (Triseter Kennels)


Hervey Bay Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Mr F Bu (China)

Minor in Show: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)
Best in Group & Minor in Group: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)
Puppy in Group: Hostwill Seize The Day (W S & M H Winter / T Waters)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Hostwill Seize The Day (W S & M H Winter / T Waters)


Sarina Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mrs Lyndall Black (ACT)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)
Minor in Group: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
Intermediate in Group: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
Minor of Breed: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)


12-Oct-2019 (Saturday)

Royal Launceston Show (TAS)

General Specials : Mr Karl Johannsen (Sweden)   Group Specials : Mr Karl Johannsen (Sweden)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Junnash Beyond The Stars (AI) (Mrs A Costen)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Junnash Breaking Hearts (R Costen)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Saxten Silver Bullet (R Costen)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Saxten Diamond Girl (A Costen)
Minor of Breed: Kwantoi Good Golly Miss Molly (Sharon Frankcombe)
Puppy of Breed: Saxten Stryking Silver (Sharon Frankcombe)
Junior of Breed: Yarrowfell A Kind Of Magic (Sharon Frankcombe)


Canine Stewards Association of WA (AM SHOW) (WA)

General Specials : Mr J Wu (China)   Group Specials : Mrs Ros Barden (NSW)

Group 1st: Aust Ch Cavhill King Of Hearts (Ash Godsell)
BOB and Dog CC: Aust Ch Cavhill King Of Hearts (Ash Godsell)
Bitch CC: Cavhill Queen Bea (R Wilson & G Smith)
Baby of Breed: Toorork Time Will Tell (AI) (Deborah & Darryl Barker)


Canine Stewards Association of WA (PM SHOW) (WA)

General Specials : Mr C Ahn (Korea)   Group Specials : Mr C Ahn (Korea)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Neut Ch Toorork Black Rosie (T Quinn/ D & D Barker)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Toorork Black Rosie (T Quinn/ D & D Barker)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Cavhill Queen Bea (R Wilson & G Smith)
Baby of Breed: Toorork Time Will Tell (AI) (Deborah & Darryl Barker)
State Bred of Breed: Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Black Rosie (T Quinn/ D & D Barker)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Toorork Billys Boy (Heidi Ansell)


4P'S All Toy Dog Club of NSW (NSW) (S)

General Specials : Ms Margaret Campbell (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
Minor of Breed: Sebandee Leroys Black in Town (Ms J Nicolopoulos)


Illabo Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Kabova Yours Truly (J Whitney)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Yours Truly (J Whitney)



Darwin Ladies Kennel Club (Show 1) (NT)

General Specials : Mr John Stanton (New Zealand)   Group Specials : Mr John Stanton (New Zealand)

Puppy in Group: Quom Mr Goldfinger (C Savy)
Open in Group: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Puppy of Breed: Quom Mr Goldfinger (C Savy)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 2) (NT)

General Specials : Ms Yvonne Smith (New Zealand)   Group Specials : Ms Yvonne Smith (New Zealand)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Puppy of Breed: Quom Mr Goldfinger (C Savy)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 3) (NT)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Mr Tim Thomas (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Puppy of Breed: Quom Mr Goldfinger (C Savy)


Shepparton Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Ms Judith Oliver (VIC)   Group Specials : Mrs Vicky Rose (NSW)

Intermediate in Group: Rosnasharn Lucy Wilde (Sharon Buchanan)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Clarevale To Sir With Love (S Buchanan)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Rosnasharn Lucy Wilde (Sharon Buchanan)
Baby of Breed: Triseter Mopsi Neeki (Triseter Kennels)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)


Hervey Bay Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr F Bu (China)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

Runner Up in Group & Minor in Group: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)


Hervey Bay Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr M Law (Hong Kong)   Group Specials : Mr M Law (Hong Kong)

Minor in Show: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)
Best in Group & Minor in Group: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)


Sarina Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr Jim Black (ACT)   Group Specials : Mr Jim Black (ACT)

Minor in Show: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)
Minor in Group: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Octaviae Nine to Five (P & J Morris / S Lyons)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)


Sarina Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Lyndall Black (ACT)   Group Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)

Intermediate in Show: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Octaviae Nine to Five (P & J Morris / S Lyons)
Minor of Breed: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)


11-Oct-2019 (Friday)

Zone 2 Benefit Show (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)   Group Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)

Minor in Show: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)
Minor in Group: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
Intermediate in Group: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
Minor of Breed: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)


Zone 2 Benefit Show (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)   Group Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)

Minor in Show: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
Minor in Group: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)



7-Oct-2019 (Monday)

Walbundrie Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova True Lies (Jenny Whitney)
Junior of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)


Kerang & District Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)   Group Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)

Junior in Group: Triseter Mopsi Martini (Esther Joseph & Denise MacCallum)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Nord JV -15 CY CH EE JR CH FIN UCH HR CH SE UCH C I B Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow (Imp SWE) (Mrs K & Mr K Cash)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Triseter Mopsi Martini (Esther Joseph & Denise MacCallum)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Junnash Pretty In Pink (Mrs K & Mr K Cash)


Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Amedeo Bottero (Italy)   Group Specials : Ms Margaret Jones (Canada)

Runner Up in Show: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)


Caboolture Kennel Club & Beaudesert Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs N Popovich (Canada)   Group Specials : Mr E Sangkunakup (Thailand)

Baby in Show: Kabova Side Kick (Ms J Whitney)
Baby in Group: Kabova Side Kick (Ms J Whitney)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)
Baby of Breed: Kabova Side Kick (Ms J Whitney)
Intermediate of Breed: Anyang Toshi Mac (Anyang Pugs)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)


Proserpine Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)   Group Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Octaviae Nine to Five (P & J Morris / S Lyons)
Res Dog CC & Minor of Breed: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)


Dogs ACT All Breeds Show (ACT)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mr Kevin Chamberlain (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Bitch CC & Junior of Breed: Sebandee Kakadu Dream Tyme (Colin Seymour)
Open of Breed: Sebandee Isabella Rossellini (Colin Seymour)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


6-Oct-2019 (Sunday)

Burnie & District Kennel Club (TAS)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mr John W Thompson (VIC)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Saxten Silver Bullet (R Costen)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Saxten Silver Bullet (R Costen)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Saxten I Am A Prince (A Costen)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Saxten Diamond Girl (A Costen)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Saxten Golden Candy (A Costen)
Minor of Breed: Kwantoi Good Golly Miss Molly (Sharon Frankcombe)
Junior of Breed: Yarrowfell A Kind Of Magic (Sharon Frankcombe)
Junior (Bitch) of Breed: Kangala finest Blend (K Cannon)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Mickshl Onyx is Black (Mia Metzger)


WA Toy Dog Specialist Club Inc (WA) (S)

General Specials : Ms Lynne Walton (VIC)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Cavhill King Of Hearts (Ash Godsell)
Runner Up NEUTER in Show: Toorork Billys Boy (Heidi Ansell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cavhill King Of Hearts (Ash Godsell)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Cavhill Queen Bea (R Wilson & G Smith)
Baby of Breed: Toorork Time Will Tell (AI) (Deborah & Darryl Barker)
Junior of Breed: Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Toorork Billys Boy (Heidi Ansell)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Toorork Black Rosie (T Quinn/ D & D Barker)


Corowa & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Kabova Yours Truly (J Whitney)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Yours Truly (J Whitney)




Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Yurii Gergel (Ukraine)   Group Specials : Mr Robert Rowbotham (Canada)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)


Canberra Toy Group Ch Show (Show 1) (ACT) (S)

General Specials : Mr Brett Farrell (NSW)

Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kangala Timberland (Kerry Cannon)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)
Puppy of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


Canberra Toy Group Ch Show (Show 2) (ACT) (S)

General Specials : Mrs Susan Ikin (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Kabova Dont (Kerry Cannon)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
Res Dog CC: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)
Res Bitch CC: Sebandee Kakadu Dream Tyme (Colin Seymour)
Puppy of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


Caboolture Kennel Club & Beaudesert Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr J S Pawar (India)   Group Specials : Mr J S Pawar (India)

Minor in Group: Kabova Game Changer (Jenny Whitney)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kabova Game Changer (Jenny Whitney)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)


Caboolture Kennel Club & Beaudesert Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr Zlatco Kraljic (Croatia)   Group Specials : Mr J Y Kim (Korea)

Baby in Group: Kabova Side Kick (Ms J Whitney)
Baby of Breed: Kabova Side Kick (Ms J Whitney)
Minor of Breed: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)


Proserpine Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Cherri Seeber (WA)   Group Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)

Minor in Show: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
Best in Group & Minor in Group: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Octaviae Nine to Five (P & J Morris / S Lyons)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)


Proserpine Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand)   Group Specials : Mrs Cherri Seeber (WA)

Minor in Group: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
Intermediate in Group: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)


5-Oct-2019 (Saturday)

Burnie & District Kennel Club (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Ch Saxten Diamond Girl (A Costen)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Saxten Diamond Girl (A Costen)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Saxten Silver Bullet (R Costen)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Saxten I Am A Prince (A Costen)
Minor of Breed: Kwantoi Good Golly Miss Molly (Sharon Frankcombe)
Junior of Breed: Kangala finest Blend (K Cannon)
Intermediate of Breed: Saxten Golden Candy (A Costen)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Mickshl Onyx is Black (Mia Metzger)


Burnie & District Kennel Club (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr John W Thompson (VIC)   Group Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Mickshl Onyx is Black (Mia Metzger)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Saxten Silver Bullet (R Costen)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Saxten I Am A Prince (A Costen)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Saxten Diamond Girl (A Costen)
Minor of Breed: Kwantoi Good Golly Miss Molly (Sharon Frankcombe)
Junior of Breed: Kangala finest Blend (K Cannon)
Intermediate of Breed: Saxten Golden Candy (A Costen)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Mickshl Onyx is Black (Mia Metzger)


2019 Perth Royal Dog Show (WA)

General Specials : Mr P Delerue (Portugal)   Group Specials : Mr P Delerue (Portugal)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Cavhill King Of Hearts (Ash Godsell)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Cavhill King Of Hearts (Ash Godsell)
State Bred in Group: Aust Ch Toorork Sky Is The Limit (Deborah & Darryl Barker)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cavhill King Of Hearts (Ash Godsell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Cavhill Queen Bea (R Wilson & G Smith)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
Res Bitch CC: Aust Gr Ch Toorork Betty Sue (Deborah & Darryl Barker)
Junior of Breed: Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)
State Bred of Breed: Aust Ch Toorork Sky Is The Limit (Deborah & Darryl Barker)


Culcairn P A H & I Society (NSW)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)


Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Margaret Jones (Canada)   Group Specials : Ms Sachiyo Kitatani (Japan)

NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)


Canberra Toy Dog Club Inc (Show 1) (ACT) (S)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)

Runner Up in Show & Junior in Show: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Sebandee Kakadu Dream Tyme (Colin Seymour)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kangala Timberlake (AI) (Kerry Cannon)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Aust Bred of Breed: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


Canberra Toy Dog Club Inc (Show 2) (ACT) (S)

General Specials : Ms Sandra Gilson (NSW)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
Puppy in Show: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Kabova Dont (Kerry Cannon)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)
Res Bitch CC & Open of Breed: Sebandee Isabella Rossellini (Colin Seymour)
Puppy of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Junior of Breed: Sebandee Kakadu Dream Tyme (Colin Seymour)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


Caboolture Kennel Club & Beaudesert Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr J Y Kim (Korea)   Group Specials : Mr W J Lee (Korea)

Best in Group & Junior in Group: Kabova Move On Up (Mrs J Whitney)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kabova Move On Up (Mrs J Whitney)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)


Caboolture Kennel Club & Beaudesert Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr W J Lee (Korea)   Group Specials : Mrs J O'Connor (Ireland)

Baby in Group: Kabova Side Kick (Ms J Whitney)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Res Dog CC & Minor of Breed: Kabova Game Changer (Jenny Whitney)
Baby of Breed: Kabova Side Kick (Ms J Whitney)


Proserpine Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Octaviae Nine to Five (P & J Morris / S Lyons)
Res Dog CC & Minor of Breed: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)


Proserpine Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)   Group Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)

State Bred in Group: Aust Ch Anyang Fleetwood (Eve Tzipori)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Octaviae Nine to Five (P & J Morris / S Lyons)
Minor of Breed: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
State Bred of Breed: Aust Ch Anyang Fleetwood (Eve Tzipori)


Breeds of East Asia Dog Club ACT (ACT) (S)

General Specials : Ms Kerrie Mansell (WA)

Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Yarrowfell Kris Kringle (Lt Col/ Mrs/ Mr T/ Miss P Hurst)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Yarrowfell Deck the Halls (Lt Col/ Mrs/ Mr T/ Miss P Hurst)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Sebandee Kakadu Dream Tyme (Colin Seymour)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


4-Oct-2019 (Friday)

Yarrawonga A & P Society Inc (VIC)

General Specials : Ms Noreen Harris (VIC)   Group Specials : Ms Noreen Harris (VIC)

Runner Up in Group & Junior in Group: Triseter Mopsi Martini (Esther Joseph & Denise MacCallum)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Triseter Mopsi Martini (Esther Joseph & Denise MacCallum)


Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Sachiyo Kitatani (Japan)   Group Specials : Mr S Sim (Phillipines)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)


Caboolture Kennel Club & Beaudesert Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs P Chia-Tai (Taiwan)   Group Specials : Mr Zlatco Kraljic (Croatia)

Minor in Group: Kabova Game Changer (Jenny Whitney)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kabova Game Changer (Jenny Whitney)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)


Proserpine Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Mr Mark Johnston (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)
Minor in Group: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
Intermediate in Group: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)


29-Sep-2019 (Sunday)

Kyogle & District Kennel Cub Inc (NSW)

General Specials : Ms Sachiyo Kitatani (Japan)   Group Specials : Ms Sachiyo Kitatani (Japan)

Minor in Show: Kabova Game Changer (Jenny Whitney)
Runner Up in Group & Minor in Group: Kabova Game Changer (Jenny Whitney)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kabova Game Changer (Jenny Whitney)
Baby of Breed: Kabova Side Kick (Ms J Whitney)


Rylstone Kandos & District Dog Club (NSW)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Joseph Daidone (NSW)

Open in Show: Aust Ch Kabova Yours Truly (J Whitney)
Runner Up in Group: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
Open in Group: Aust Ch Kabova Yours Truly (J Whitney)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Yours Truly (J Whitney)
Bitch CC & Minor of Breed: Sharlea Leilani (Sharon Jeffries)


Fairfield & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Ms Rebecca Rafton (NSW)

Open in Group: Aust Ch Sweetess Guess I Still Love U (K De Freitas)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sweetess Guess I Still Love U (K De Freitas)


Nanango Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)

Runner Up in Group & Minor in Group: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)


28-Sep-2019 (Saturday)

Kyogle P A & H Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Yurii Gergel (Ukraine)   Group Specials : Ms Maria Luisa Marchese (Italy)

Baby in Show: Kabova Side Kick (Ms J Whitney)
Baby in Group: Kabova Side Kick (Ms J Whitney)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Baby of Breed: Kabova Side Kick (Ms J Whitney)


Canowindra P A & H Association (NSW)

General Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)   Group Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)

Open in Group: Aust Ch Hostwill Supa Nova (Amanda Stapleton)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hostwill Supa Nova (Amanda Stapleton)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Wuhana Miracle Charm (Amanda Stapleton)
Res Dog CC & Junior of Breed: Wuhana Jelousy ISA Curse (Amanda Stapleton)


Hills Dog Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)   Group Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Sebandee Leroys Black in Town (Ms J Nicolopoulos)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)


Hills Dog Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Christina Rafton (NSW)   Group Specials : Mrs Rebecca Byrne (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Kabova Dont (Kerry Cannon)
Res Dog CC & Minor of Breed: Sebandee Leroys Black in Town (Ms J Nicolopoulos)


Rylstone Kandos & District Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mr Robert Harbin (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova True Lies (Jenny Whitney)


Rylstone Kandos & District Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

Minor in Group: Sharlea Leilani (Sharon Jeffries)
Aust Bred in Group: Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Yours Truly (J Whitney)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)
Bitch CC & Minor of Breed: Sharlea Leilani (Sharon Jeffries)
Junior of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)


Nanango Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)

Res Dog CC & Minor of Breed: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)


27-Sep-2019 (Friday)

Kyogle & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Robert Rowbotham (Canada)   Group Specials : Mr Robert Rowbotham (Canada)

Baby in Show: Kabova Side Kick (Ms J Whitney)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Baby in Group: Kabova Side Kick (Ms J Whitney)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Bitch CC & Junior of Breed: Kabova Move On Up (Mrs J Whitney)
Baby of Breed: Kabova Side Kick (Ms J Whitney)


26-Sep-2019 (Thursday)

Kyogle & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Amedeo Bottero (Italy)   Group Specials : Mr Amedeo Bottero (Italy)

Baby in Group: Kabova Side Kick (Ms J Whitney)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kabova Move On Up (Mrs J Whitney)
Baby of Breed: Kabova Side Kick (Ms J Whitney)


22-Sep-2019 (Sunday)

Nowra District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)   Group Specials : Mrs Deborah Norquay (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
Open in Group: Kabova Dont (Kerry Cannon)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Kabova Dont (Kerry Cannon)


Coffs Harbour District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Coral Gray (SA)

Best in Group & Minor in Group: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)


Molong Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)

Runner Up in Show & Open in Show: Aust Ch Kabova Yours Truly (J Whitney)
Puppy in Show: Sebandee Kakadu Dream Tyme (Colin Seymour)
Aust Bred in Show: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Kabova Yours Truly (J Whitney)
Puppy in Group: Sebandee Kakadu Dream Tyme (Colin Seymour)
Aust Bred in Group: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Yours Truly (J Whitney)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sebandee Kakadu Dream Tyme (Colin Seymour)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)


Bowen Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Octaviae Nine to Five (P & J Morris / S Lyons)
Baby in Group: Anyang Yeoman Of The Guard (E P Tzipori)
Aust Bred in Group: Lyonberry Queen of Hearts (P & J Morris / S Lyons)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Octaviae Nine to Five (P & J Morris / S Lyons)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Lyonberry Queen of Hearts (P & J Morris / S Lyons)
Dog CC & Puppy of Breed: Junnash Midas Touch (Mrs K & Mr K Cash)
Baby of Breed: Anyang Yeoman Of The Guard (E P Tzipori)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)


21-Sep-2019 (Saturday)

Nowra District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)   Group Specials : Mrs Gail Arkell (NSW)

Best in Group & Puppy in Group: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)
Bitch CC & Junior of Breed: Sebandee Kakadu Dream Tyme (Colin Seymour)


Coffs Harbour District All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

Puppy in Group: Kabova Will I Am (J Whitney)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Kabova Will I Am (J Whitney)


Coffs Harbour District All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Coral Gray (SA)   Group Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)

Puppy in Group: Kabova Will I Am (J Whitney)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kabova Will I Am (J Whitney)


Woodlands & Childrens Charity Homes (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Miss Amy Gilson (NSW)

Open in Group: Kabova Dont (Kerry Cannon)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Kabova Dont (Kerry Cannon)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)


Bowen Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr John Sheppard (NSW)   Group Specials : Mr John Sheppard (NSW)

Baby in Show: Anyang Yeoman Of The Guard (E P Tzipori)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Octaviae Nine to Five (P & J Morris / S Lyons)
Baby in Group: Anyang Yeoman Of The Guard (E P Tzipori)
Puppy in Group: Junnash Midas Touch (Mrs K & Mr K Cash)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Octaviae Nine to Five (P & J Morris / S Lyons)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Junnash Midas Touch (Mrs K & Mr K Cash)
Baby of Breed: Anyang Yeoman Of The Guard (E P Tzipori)


Bowen Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)

Aust Bred in Show: Lyonberry Queen of Hearts (P & J Morris / S Lyons)
Best in Group & Aust Bred in Group: Lyonberry Queen of Hearts (P & J Morris / S Lyons)
Baby in Group: Anyang Yeoman Of The Guard (E P Tzipori)
Puppy in Group: Junnash Midas Touch (Mrs K & Mr K Cash)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Lyonberry Queen of Hearts (P & J Morris / S Lyons)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Junnash Midas Touch (Mrs K & Mr K Cash)
Baby of Breed: Anyang Yeoman Of The Guard (E P Tzipori)


Dogs SA DOTY/POTY Fundraiser (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mr George Ness (QLD)   Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)


Dogs SA DOTY/POTY Fundraiser (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Miss Cheryl Currie (SA)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)


15-Sep-2019 (Sunday)

Cudal A P Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs A Brown (NSW)   Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)

Puppy in Group: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Sebandee Kakadu Dream Tyme (Colin Seymour)
Aust Bred of Breed: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)


Allora Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr John Sheppard (NSW)   Group Specials : Mr Lynn Butler (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Anyang Toshi Mac (Anyang Pugs)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Octaviae The Sweetest Gift (Korine Lewis)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Anyang The Scribblers (Anyang Pugs)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Anyang Uptown Girl (Anyany Pugs)
Intermediate (Bitch) of Breed: Anyang Ginger Zing (Anyang Pugs)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Hostwill Miao Shizi (K & F Borzi)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Hostwill Miao Shizi (K & F Borzi)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Junnash Midas Touch (Mrs K & Mr K Cash)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)


Murray Valley Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)

Intermediate in Show: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)
Intermediate in Group: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)


14-Sep-2019 (Saturday)

Asian Breeds Dog Club of NSW Inc (Gold Show) (NSW) (S)

General Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

Junior in Show: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Kabova Dont (Kerry Cannon)
Puppy of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Junior of Breed: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)


Asian Breeds Dog Club of NSW Inc (Black Show) (NSW) (S)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)

Puppy in Show: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Junior in Show: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)
Bitch CC: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)


Belgrave & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Graeme Missen (VIC)   Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)

Runner Up in Group & Junior in Group: Kryptonic Copy Cat (Kim Ryan & Belinda Goyarts)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kryptonic Copy Cat (Kim Ryan & Belinda Goyarts)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kryptonic Knock Out (Kim Ryan)


Beenleigh Show Society (QLD)

General Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)   Group Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)

Runner Up in Group: Anyang Toshi Mac (Anyang Pugs)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Anyang Toshi Mac (Anyang Pugs)


Allora Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Anyang Uptown Girl (Anyany Pugs)
Res Bitch CC: Aust Ch Octaviae The Sweetest Gift (Korine Lewis)
Minor of Breed: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)
Intermediate of Breed: Anyang Ginger Zing (Anyang Pugs)


Allora Kennel Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Minor of Breed: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)


Allora Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Stacy Guilfoyle (QLD)   Group Specials : Miss Amanda Dunne (QLD)

Baby in Show: Kabova Side Kick (Ms J Whitney)
Baby in Group: Kabova Side Kick (Ms J Whitney)
Baby of Breed: Kabova Side Kick (Ms J Whitney)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Hostwill Miao Shizi (K & F Borzi)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Junnash Midas Touch (Mrs K & Mr K Cash)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)


Murray Valley Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)
Intermediate in Group: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)


Murray Valley Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mr Brett Farrell (NSW)

Group 3rd: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)


8-Sep-2019 (Sunday)

Adelaide Royal Show (SA)

General Specials : Mr Michael Leonard (Ireland)   Group Specials : Mrs Lois Wilson (South Africa)

Group 2nd: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
Neuter SweepStakes - 3rd Place: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)


Walcha Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova Eskimo Joe (Craig & Whitney)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Yarrowfell Deck the Halls (Lt Col/ Mrs/ Mr T/ Miss P Hurst)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Miss Beverley Watt (VIC)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Cavhill Queen Bea (R Wilson & G Smith)
Puppy of Breed: Chelzchugelz Lil Timberz (M Sinclair)
Junior of Breed: Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)
State Bred of Breed: Aust Ch Toorork Sky Is The Limit (Deborah & Darryl Barker)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Teddie Ansell (Heidi Ansell)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Toorork Black Rosie (T Quinn/ D & D Barker)


Bethungra & Illabo District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Joan Bray (NSW)   Group Specials : Mrs Judith Starky (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Junior of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)


Mareeba & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)

Runner Up in Group & Junior in Group: Hostwill Miao Shizi (K & F Borzi)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Hostwill Miao Shizi (K & F Borzi)


Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Kabova Crowded House (Jenny Whitney)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kabova Crowded House (Jenny Whitney)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)


Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mrs Lynda Brandt (NSW)

Baby in Group: Kabova Side Kick (Ms J Whitney)
Minor in Group: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)
Baby of Breed: Kabova Side Kick (Ms J Whitney)


Capricorn Coast Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Brown (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
Minor of Breed: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
Puppy of Breed: Hostwill Seize The Day (W S & M H Winter / T Waters)


Yea & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Miss Claire Parker (NSW)

Dog CC & Open of Breed: Nord JV -15 CY CH EE JR CH FIN UCH HR CH SE UCH C I B Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow (Imp SWE) (Mrs K & Mr K Cash)
Baby of Breed: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)


7-Sep-2019 (Saturday)

Brighton Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)   Group Specials : Mrs Nadia Attridge (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Saxten Stryking Silver (Sharon Frankcombe)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Yarrowfell A Kind Of Magic (Sharon Frankcombe)


Walcha Kennel Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Mr Graeme Missen (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Yarrowfell Deck the Halls (Lt Col/ Mrs/ Mr T/ Miss P Hurst)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Yarrowfell Kris Kringle (Lt Col/ Mrs/ Mr T/ Miss P Hurst)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


Walcha Kennel Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Miss Diana Norman (QLD)   Group Specials : Miss Beverley Daines (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Yarrowfell Kris Kringle (Lt Col/ Mrs/ Mr T/ Miss P Hurst)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


Manildra P A & H Society (NSW)

General Specials : Miss Jan Seary (NSW)   Group Specials : Miss Jan Seary (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Junior in Group: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Junior of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)


Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr John Rice (SA)   Group Specials : Ms Suzanne Beinke (SA)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Toorork Teddie Ansell (Heidi Ansell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Cavhill Queen Bea (R Wilson & G Smith)
Res Bitch CC: Aust Gr Ch Toorork Betty Sue (Deborah & Darryl Barker)
Puppy of Breed: Chelzchugelz Lil Timberz (M Sinclair)
Junior of Breed: Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)
State Bred of Breed: Aust Ch Toorork Sky Is The Limit (Deborah & Darryl Barker)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Teddie Ansell (Heidi Ansell)


Mareeba & District Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Ms Sharon Phegan (NSW)   Group Specials : Ms Sharon Phegan (NSW)

Junior in Group: Hostwill Miao Shizi (K & F Borzi)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Hostwill Miao Shizi (K & F Borzi)


Mareeba & District Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)   Group Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)

Junior in Show: Hostwill Miao Shizi (K & F Borzi)
Best in Group & Junior in Group: Hostwill Miao Shizi (K & F Borzi)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Hostwill Miao Shizi (K & F Borzi)


Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Ms Samantha King (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova Pye In The Skye (Ms J Whitney)
Dog CC & Minor of Breed: Kabova Game Changer (Jenny Whitney)


Central Qld Toy Dog Club (QLD) (S)

General Specials : Mrs Jean Hockey (NSW)

Runner Up in Show & Puppy in Show: Hostwill Seize The Day (W S & M H Winter / T Waters)
Intermediate in Show: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hostwill Seize The Day (W S & M H Winter / T Waters)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
Minor of Breed: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)


Beaudesert Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Speed (QLD)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)
R/UP BOB & Res Dog CC: Gailyn Pandemoniums Pride (AI) (Anyang Pugs)
Bitch CC: Aust Ch Octaviae The Sweetest Gift (Korine Lewis)


Capricorn Coast Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)

Minor in Group: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
Intermediate in Group: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hostwill Mei Ling (W S & M H Winter / T Waters)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
Res Dog CC & Minor of Breed: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
Puppy of Breed: Hostwill Seize The Day (W S & M H Winter / T Waters)


Seymour & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Frances Darling (QLD)   Group Specials : Mrs Deborah Norquay (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Triseter Mopsi Martini (Esther Joseph & Denise MacCallum)


6-Sep-2019 (Friday)

Dogs NSW Northern Region (Inland) Committee (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Graeme Missen (VIC)   Group Specials : Miss Diana Norman (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
Open in Group: Aust Gr Ch Yarrowfell Deck the Halls (Lt Col/ Mrs/ Mr T/ Miss P Hurst)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Yarrowfell Deck the Halls (Lt Col/ Mrs/ Mr T/ Miss P Hurst)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


Dogs NSW Northern Region (Inland) Committee (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Yarrowfell Deck the Halls (Lt Col/ Mrs/ Mr T/ Miss P Hurst)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


Forbes P A & H Association Inc (NSW)

General Specials : Mr Kenneth Hodge (NSW)   Group Specials : Mr Kenneth Hodge (NSW)

Puppy in Show: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
Junior in Show: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)
Puppy in Group: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
Junior in Group: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
Junior of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)


Noosa Show Society (QLD)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Anyang Toshi Mac (Anyang Pugs)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Anyang Ginger Zing (Anyang Pugs)


5-Sep-2019 (Thursday)

West Wyalong Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Junior in Group: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Junior of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)


4-Sep-2019 (Wednesday)

West Wyalong Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

Junior in Show: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Junior in Group: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Junior of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)


3-Sep-2019 (Tuesday)

West Wyalong Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

Runner Up in Show: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Puppy in Group: Aust Ch Kabova True Lies (Jenny Whitney)
Junior in Group: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kabova True Lies (Jenny Whitney)
Junior of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)


1-Sep-2019 (Sunday)

Bairnsdale & District Kennel Cub Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mrs Coral Gray (SA)

Aust Bred in Show: Aust Ch Lecarne Stepping Out In Style (Miss P Trotter)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Lecarne Stepping Out In Style (Miss P Trotter)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lecarne Stepping Out In Style (Miss P Trotter)


Dogs NSW Spring Fair (NSW)

General Specials : Mr J Singh (India)   Group Specials : Sen J A Grillo (Columbia)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Sweetess Guess I Still Love U (K De Freitas)
Junior in Group: Sweetess Danger Black Ice (K De Freitas)
Aust Bred in Group: Sweetess Colour My World (K De Freitas)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sweetess Guess I Still Love U (K De Freitas)
Res Dog CC & Junior of Breed: Sweetess Danger Black Ice (K De Freitas)
Aust Bred of Breed: Sweetess Colour My World (K De Freitas)


Thuringowa City Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)


Burnett Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Pye In The Skye (Ms J Whitney)


Wagga Wagga Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Gartner (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Brown (NSW)

Puppy in Group: Sebandee Kakadu Dream Tyme (Colin Seymour)
Intermediate in Group: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Bitch CC & Puppy of Breed: Sebandee Kakadu Dream Tyme (Colin Seymour)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mrs S Carter (South Africa)   Group Specials : Mrs S Carter (South Africa)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Cavhill Queen Bea (R Wilson & G Smith)
Best in Group & Aust Bred in Group: Cavhill Queen Bea (R Wilson & G Smith)
Intermediate in Group: Aust Ch Cavhill King Of Hearts (Ash Godsell)
Open in Group: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Cavhill Queen Bea (R Wilson & G Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cavhill King Of Hearts (Ash Godsell)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Toorork Betty Sue (Deborah & Darryl Barker)
Junior of Breed: Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)
State Bred of Breed: Aust Ch Toorork Sky Is The Limit (Deborah & Darryl Barker)
State Bred (Dog) of Breed: Kwantoi Just A Tourist (Kristy Padberg)
R/UP NEUTER BOB & Res NEUTER Dog CC: Aust Neut Ch Toorork Teddie Ansell (Heidi Ansell)
Bitch NEUTER CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Toorork Black Rosie (T Quinn/ D & D Barker)


31-Aug-2019 (Saturday)

East Gippsland Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

Runner Up in Group: Aust Ch Lecarne Stepping Out In Style (Miss P Trotter)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lecarne Stepping Out In Style (Miss P Trotter)


Bairnsdale & District Kennel Cub Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)

Aust Bred in Show: Aust Ch Lecarne Stepping Out In Style (Miss P Trotter)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Lecarne Stepping Out In Style (Miss P Trotter)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lecarne Stepping Out In Style (Miss P Trotter)


Dogs NSW Spring Fair (NSW)

General Specials : Ms A Rivera Franco (Columbia)   Group Specials : Ms K Grant (Canada)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)


Thuringowa City Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Mr William Smith (QLD)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)


Wondai A P & I Society (QLD)

General Specials : Mr Graeme Missen (VIC)   Group Specials : Mr John W Thompson (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Pye In The Skye (Ms J Whitney)


Show Dog Handlers Club (Show 1) (NT)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

Runner Up in Show & Open in Show: Aust Ch Quom Presents Mighty Manfred (C Savy)
Minor in Show: Quom Mr Goldfinger (C Savy)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Quom Presents Mighty Manfred (C Savy)
Minor in Group: Quom Mr Goldfinger (C Savy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Quom Presents Mighty Manfred (C Savy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Quom Mr Goldfinger (C Savy)


Show Dog Handlers Club (Show 2) (NT)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Quom Presents Mighty Manfred (C Savy)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Quom Presents Mighty Manfred (C Savy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Quom Presents Mighty Manfred (C Savy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Quom Mr Goldfinger (C Savy)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mrs T Edwards (South Africa)   Group Specials : Ms M Heneke (South Africa)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Toorork Teddie Ansell (Heidi Ansell)
Junior in Group: Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Cavhill Queen Bea (R Wilson & G Smith)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Toorork Betty Sue (Deborah & Darryl Barker)
Puppy of Breed: Chelzchugelz Lil Timberz (M Sinclair)
Junior of Breed: Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)
State Bred of Breed: Kwantoi Just A Tourist (Kristy Padberg)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Teddie Ansell (Heidi Ansell)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Toorork Black Rosie (T Quinn/ D & D Barker)


30-Aug-2019 (Friday)

East Gippsland Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Mrs Annette Bowe (NSW)

Aust Bred in Show: Aust Ch Lecarne Stepping Out In Style (Miss P Trotter)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Lecarne Stepping Out In Style (Miss P Trotter)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lecarne Stepping Out In Style (Miss P Trotter)


Bairnsdale & District Kennel Cub Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Annette Bowe (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

Aust Bred in Show: Aust Ch Lecarne Stepping Out In Style (Miss P Trotter)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Lecarne Stepping Out In Style (Miss P Trotter)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lecarne Stepping Out In Style (Miss P Trotter)


Dogs NSW Spring Fair (NSW)

General Specials : Mr Stelios Makaritis (Greece)   Group Specials : Ms A Rivera Franco (Columbia)

BOB, Dog CC & Open of Breed [CACIB]: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
Junior of Breed: Sweetess Danger Black Ice (K De Freitas)


Burnett Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr John W Thompson (VIC)   Group Specials : Mr Graeme Missen (VIC)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)


Grenfell P A H & I Association Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Mrs Jenny Whitney (NSW)

Baby in Show: Kangala Pippy Long Stocking (Kerry Cannon)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
Baby in Group: Kangala Pippy Long Stocking (Kerry Cannon)
Open in Group: Aust Ch Kangala Jim Dandy (Kerry Cannon)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kangala Jim Dandy (Kerry Cannon)
Baby of Breed: Kangala Pippy Long Stocking (Kerry Cannon)


29-Aug-2019 (Thursday)

East Gippsland Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Lecarne Stepping Out In Style (Miss P Trotter)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lecarne Stepping Out In Style (Miss P Trotter)


26-Aug-2019 (Monday)

Parkes P A & H Association (NSW)

General Specials : Mr Simon Mills (ACT)   Group Specials : Mr Simon Mills (ACT)

Runner Up in Show & Junior in Show: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
Baby in Group: Sharlea Leilani (Sharon Jeffries)
Puppy in Group: Sebandee Kakadu Dream Tyme (Colin Seymour)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sebandee Kakadu Dream Tyme (Colin Seymour)
Baby of Breed: Sharlea Leilani (Sharon Jeffries)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


25-Aug-2019 (Sunday)

Condobolin & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)   Group Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kabova True Lies (Jenny Whitney)


Sale-Maffra & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr J Clark (New Zealand)   Group Specials : Mr J Clark (New Zealand)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Lecarne Stepping Out In Style (Miss P Trotter)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lecarne Stepping Out In Style (Miss P Trotter)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kryptonic Copy Cat (Kim Ryan & Belinda Goyarts)


Canine Fanciers Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Mrs Anne-Marie Hearn (VIC)

Intermediate in Group: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Tanyette May I Call U Jiggly (T & A Beavis)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)


Tully & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Douglas Bowe (WA)   Group Specials : Mr Douglas Bowe (WA)

Runner Up in Show & Junior in Show: Hostwill Miao Shizi (K & F Borzi)
Best in Group & Junior in Group: Hostwill Miao Shizi (K & F Borzi)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Hostwill Miao Shizi (K & F Borzi)


Rockhampton Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)   Group Specials : Mr Tomimoto Yuichi (Japan)

Minor in Show: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
Minor in Group: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
Aust Bred in Group: Aust Ch Hostwill Mei Ling (W S & M H Winter / T Waters)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Hostwill Seize The Day (W S & M H Winter / T Waters)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hostwill Mei Ling (W S & M H Winter / T Waters)
Minor of Breed: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)


Port Stephens Dog Sports Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Eskimo Joe (Craig & Whitney)


All Dogs Sports Spectacular (QLD)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)

Minor in Group: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Anyang The Scribblers (Anyang Pugs)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Kabova Pye In The Skye (Ms J Whitney)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Anyang Ginger Zing (Anyang Pugs)
Junior of Breed: Anyang Toshi Mac (Anyang Pugs)


Wentworth Ladies Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)

Runner Up in Group: Nord JV -15 CY CH EE JR CH FIN UCH HR CH SE UCH C I B Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow (Imp SWE) (Mrs K & Mr K Cash)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Nord JV -15 CY CH EE JR CH FIN UCH HR CH SE UCH C I B Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow (Imp SWE) (Mrs K & Mr K Cash)
Baby of Breed: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)


24-Aug-2019 (Saturday)

Condobolin P A H & I Association Inc (NSW)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mrs Pamela Harding (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kabova True Lies (Jenny Whitney)


Newcastle Terrier & Toy Club (NSW)

General Specials : Miss Christine Timms (NSW)   Group Specials : Mrs Robin Mackintosh (NSW)

Puppy in Group: Troycole Hot in Herre (B Beves & N Estatheo)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Nulkaba Girl on a Mission (Kathy Gill)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sweetess Guess I Still Love U (K De Freitas)
Res Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Kinlou Deja Vu (Kathy Gill)
Puppy of Breed: Troycole Hot in Herre (B Beves & N Estatheo)


Macalister All Breeds Kennel & Obedience Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)   Group Specials : Mrs Colleen Muldoon (Ireland)

Junior in Group: Kryptonic Copy Cat (Kim Ryan & Belinda Goyarts)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kryptonic Knock Out (Kim Ryan)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Kryptonic Copy Cat (Kim Ryan & Belinda Goyarts)


Hamilton Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

Runner Up in Group: Clarevale To Sir With Love (S Buchanan)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Clarevale To Sir With Love (S Buchanan)


Canine Fanciers Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Susette Monk (WA)   Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)


Tully and District Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Ida Homer (WA)   Group Specials : Mrs Lesley Chalmers (New Zealand)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Hostwill Miao Shizi (K & F Borzi)


Tully and District Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Lesley Chalmers (New Zealand)   Group Specials : Mrs Ida Homer (WA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Hostwill Miao Shizi (K & F Borzi)


Rockhampton Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr Tomimoto Yuichi (Japan)   Group Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)

Runner Up in Group & Minor in Group: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
Puppy in Group: Hostwill Seize The Day (W S & M H Winter / T Waters)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Hostwill The Day To Seize (W S & M H Winter / T Waters)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Hostwill Seize The Day (W S & M H Winter / T Waters)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hostwill Mei Ling (W S & M H Winter / T Waters)


Rockhampton Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr Chua Ming Kok (Singapore)   Group Specials : Mr Chua Ming Kok (Singapore)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Hostwill Seize The Day (W S & M H Winter / T Waters)
Intermediate in Group: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hostwill Seize The Day (W S & M H Winter / T Waters)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hostwill Mei Ling (W S & M H Winter / T Waters)


Port Stephens Dog Sports Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Sweetess Guess I Still Love U (K De Freitas)
Puppy in Group: Troycole Hot in Herre (B Beves & N Estatheo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sweetess Guess I Still Love U (K De Freitas)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Troycole Hot in Herre (B Beves & N Estatheo)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #444) (NT)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

Puppy in Show: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #445) (NT)

General Specials : Miss Margaret Davis (QLD)   Group Specials : Miss Margaret Davis (QLD)

Puppy in Show: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #446) (NT)

General Specials : Ms Sharon Phegan (NSW)   Group Specials : Ms Sharon Phegan (NSW)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Kabova Yours Truly (J Whitney)
Puppy in Show: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Kabova Yours Truly (J Whitney)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Yours Truly (J Whitney)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)


Wentworth Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)   Group Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)

Runner Up in Group: Nord JV -15 CY CH EE JR CH FIN UCH HR CH SE UCH C I B Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow (Imp SWE) (Mrs K & Mr K Cash)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Nord JV -15 CY CH EE JR CH FIN UCH HR CH SE UCH C I B Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow (Imp SWE) (Mrs K & Mr K Cash)
Baby of Breed: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)


23-Aug-2019 (Friday)

Coolamon Ganmain Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)


Macalister All Breeds Kennel & Obedience Club Inc (VIC)

General Specials : Mr John Muldoon (Ireland)   Group Specials : Mr C Liu (Taiwan)

Aust Bred in Show: Aust Ch Lecarne Stepping Out In Style (Miss P Trotter)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Lecarne Stepping Out In Style (Miss P Trotter)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lecarne Stepping Out In Style (Miss P Trotter)
R/UP BOB: Aust Ch Kryptonic Knock Out (Kim Ryan)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Kryptonic Copy Cat (Kim Ryan & Belinda Goyarts)


Canine Fanciers Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)


Port Stephens Dog Sports Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Sweetess Guess I Still Love U (K De Freitas)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sweetess Guess I Still Love U (K De Freitas)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Nulkaba Girl on a Mission (Kathy Gill)


21-Aug-2019 (Wednesday)

Peak Hill P A & H Association Inc (NSW)

General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)   Group Specials : Mr Edward Hardwicke (NSW)

Puppy in Show: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Best in Group & Puppy in Group: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Junior in Group: Aust Ch Kabova True Lies (Jenny Whitney)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Sebandee Kakadu Dream Tyme (Colin Seymour)
Junior of Breed: Aust Ch Kabova True Lies (Jenny Whitney)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)


19-Aug-2019 (Monday)

Condobolin & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Steven Warry (WA)   Group Specials : Mr Steven Warry (WA)

Runner Up in Group: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Sebandee Kakadu Dream Tyme (Colin Seymour)
State Bred of Breed: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


18-Aug-2019 (Sunday)

Condobolin & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Peter Bennett (SA)   Group Specials : Mr Stephen Meredith (New Zealand)

Runner Up in Show & Puppy in Show: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
Best in Group & Puppy in Group: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
State Bred of Breed: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


Bunbury & Districts Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Cavhill King Of Hearts (Ash Godsell)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Toorork Black Rosie (T Quinn/ D & D Barker)
Puppy in Group: Chelzchugelz Lil Timberz (M Sinclair)
Junior in Group: Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)
Open in Group: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cavhill King Of Hearts (Ash Godsell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
Bitch CC: Cavhill Queen Bea (R Wilson & G Smith)
Res Bitch CC: Aust Gr Ch Toorork Betty Sue (Deborah & Darryl Barker)
Puppy of Breed: Chelzchugelz Lil Timberz (M Sinclair)
Junior of Breed: Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)
State Bred of Breed: Aust Ch Toorork Sky Is The Limit (Deborah & Darryl Barker)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Black Rosie (T Quinn/ D & D Barker)


SA Poultry & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Dr Christian Molina Galvez (Bolivia)   Group Specials : Dr Christian Molina Galvez (Bolivia)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)


Toy Dog Club of Queensland (QLD) (S)

General Specials : Mr William Henderson (VIC)

Minor in Show: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)


Toy Dog Club of Queensland (QLD) (S)

General Specials : Mr Reece Fry (QLD)

Best in Show & Aust Bred in Show: Nulkaba Girl on a Mission (Kathy Gill)
BOB, Best Bitch & Aust Bred of Breed: Nulkaba Girl on a Mission (Kathy Gill)


17-Aug-2019 (Saturday)

Bedgerabong P A & H Association Inc (NSW)

General Specials : Mr Stephen Meredith (New Zealand)   Group Specials : Mr Peter Bennett (SA)

R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)
Baby of Breed: Sharlea Leilani (Sharon Jeffries)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


Bunbury & Districts Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)   Group Specials : Mrs Robyn Wallis (VIC)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Toorork Black Rosie (T Quinn/ D & D Barker)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Toorork Sky Is The Limit (Deborah & Darryl Barker)
Puppy (Dog) of Breed: Chelzchugelz Lil Timberz (M Sinclair)
Junior of Breed: Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Black Rosie (T Quinn/ D & D Barker)


SA Poultry & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr M Queijeiro (Mexico)   Group Specials : Mr Joao Machado (Brazil)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)


Horsham-Wimmera Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)   Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

Best in Group & Open in Group: Nord JV -15 CY CH EE JR CH FIN UCH HR CH SE UCH C I B Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow (Imp SWE) (Mrs K & Mr K Cash)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Nord JV -15 CY CH EE JR CH FIN UCH HR CH SE UCH C I B Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow (Imp SWE) (Mrs K & Mr K Cash)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Triseter Mopsi Martini (Esther Joseph & Denise MacCallum)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Junnash Pretty In Pink (Mrs K & Mr K Cash)
Baby of Breed: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)


Royal Queensland Show (QLD)

General Specials : Mr K Jarvinen (Finland)   Group Specials : Ms Vija Klucniece (Russia)

R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sweetess Guess I Still Love U (K De Freitas)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
Minor of Breed: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)
R/UP NEUTER BOB & Res NEUTER Bitch CC: Aust & Neut Ch Lerilla Class In Clover (Julie Payne)


16-Aug-2019 (Friday)

SA Poultry & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms D Conod (Canada)   Group Specials : Mr G Andersen (USA)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)


14-Aug-2019 (Wednesday)

Trundle P & A Society (NSW)

General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)   Group Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)


13-Aug-2019 (Tuesday)

Tullamore Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Mr Peter Cousins (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
State Bred in Group: Sebandee Isabella Rossellini (Colin Seymour)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Sebandee Isabella Rossellini (Colin Seymour)
Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)


12-Aug-2019 (Monday)

Tullamore Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
State Bred in Group: Sebandee Isabella Rossellini (Colin Seymour)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Sebandee Isabella Rossellini (Colin Seymour)
Puppy of Breed: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


11-Aug-2019 (Sunday)

Mudgee & District Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)

State Bred of Breed: Sebandee Isabella Rossellini (Colin Seymour)


Tullamore Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)

Baby in Show: Kabova Game Changer (Jenny Whitney)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
Baby in Group: Kabova Game Changer (Jenny Whitney)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Sebandee Kakadu Dream Tyme (Colin Seymour)
Baby of Breed: Kabova Game Changer (Jenny Whitney)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)


Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr M Queijeiro (Mexico)   Group Specials : Mr Joao Machado (Brazil)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
Baby in Group: Andisa Return Of Wolverine (Lisa McGlashan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kryptonic Knock Out (Kim Ryan)
Baby of Breed: Andisa Return Of Wolverine (Lisa McGlashan)
Junior of Breed: Kryptonic Copy Cat (Kim Ryan & Belinda Goyarts)


Bay City All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Ms Cathy Camac (VIC)

Runner Up in Group: Aust Ch Kangala Jim Dandy (Kerry Cannon)
Puppy in Group: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kangala Jim Dandy (Kerry Cannon)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
Baby of Breed: Kangala Pippy Long Stocking (Kerry Cannon)


Toy Dog Club of SA Inc (AM Show) (SA) (S)

General Specials : Mrs Colleen Kirgan-Khoury (NSW)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)


Toy Dog Club of SA Inc (PM Show) (SA) (S)

General Specials : Mrs Kerry Rolfe (NSW)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)


10-Aug-2019 (Saturday)

Mudgee & District Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Douglas Sidebottom (ACT)   Group Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)

Junior in Group: Wuhana Jelousy ISA Curse (Amanda Stapleton)
Aust Bred in Group: Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Wuhana Miracle Charm (Amanda Stapleton)
Baby of Breed: Sharlea Leilani (Sharon Jeffries)
Junior of Breed: Wuhana Jelousy ISA Curse (Amanda Stapleton)


Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Dr Christian Molina Galvez (Bolivia)   Group Specials : Ms D Conod (Canada)

Baby in Group: Andisa Return Of Wolverine (Lisa McGlashan)
Baby of Breed: Andisa Return Of Wolverine (Lisa McGlashan)


Bay City All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Cathy Camac (VIC)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

Puppy in Show: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
Puppy in Group: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
Baby of Breed: Kangala Pippy Long Stocking (Kerry Cannon)


Bay City All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)   Group Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)

Puppy in Group: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kangala Jim Dandy (Kerry Cannon)
Baby of Breed: Kangala Pippy Long Stocking (Kerry Cannon)


Tullamore P A & H Association (NSW)

General Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)
Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
State Bred in Group: Sebandee Isabella Rossellini (Colin Seymour)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Bitch CC & Junior of Breed: Sebandee Kakadu Dream Tyme (Colin Seymour)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Sebandee Isabella Rossellini (Colin Seymour)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


Northern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)   Group Specials : Mrs June Ashton (SA)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)
Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Jaditi Princess Shelby (Donna McClarty)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Jaditi Princess Shelby (Donna McClarty)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tanyette May I Call U Jiggly (T & A Beavis)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)


Northern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Ms Monica McCaffery (SA)   Group Specials : Ms Monica McCaffery (SA)

BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Tanyette May I Call U Jiggly (T & A Beavis)


9-Aug-2019 (Friday)

Medowie & District All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kangala Jim Dandy (Kerry Cannon)
Baby of Breed: Kangala Pippy Long Stocking (Kerry Cannon)


Medowie & District All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

Baby in Group: Kangala Pippy Long Stocking (Kerry Cannon)
Puppy in Group: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kangala Jim Dandy (Kerry Cannon)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
Baby of Breed: Kangala Pippy Long Stocking (Kerry Cannon)


8-Aug-2019 (Thursday)

Medowie & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

Aust Bred in Show: Aust Ch Kabova Eskimo Joe (Craig & Whitney)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Kabova Eskimo Joe (Craig & Whitney)
Puppy in Group: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova Eskimo Joe (Craig & Whitney)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
Res Dog CC & Junior of Breed: Pickapug Key to My Heart (B Beves & N Estatheo)
Baby of Breed: Kangala Pippy Long Stocking (Kerry Cannon)


4-Aug-2019 (Sunday)

Dubbo & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Carole Long (New Zealand)   Group Specials : Ms Katrina Santas (NSW)

Aust Bred in Show: Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)
Puppy in Group: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Kinlou Deja Vu (Kathy Gill)
Baby of Breed: Sharlea Leilani (Sharon Jeffries)
Minor of Breed: Sebandee Kakadu Dream Tyme (Colin Seymour)
Puppy of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Intermediate of Breed: Kinlou Exit Stategy (Kathy Gill)


Eaglehawk Kennel Club (VIC)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Robert Cleland (SA)

Best in Show & Open in Show: Nord JV -15 CY CH EE JR CH FIN UCH HR CH SE UCH C I B Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow (Imp SWE) (Mrs K & Mr K Cash)
Best in Group & Open in Group: Nord JV -15 CY CH EE JR CH FIN UCH HR CH SE UCH C I B Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow (Imp SWE) (Mrs K & Mr K Cash)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Nord JV -15 CY CH EE JR CH FIN UCH HR CH SE UCH C I B Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow (Imp SWE) (Mrs K & Mr K Cash)
R/UP BOB & Res Dog CC: Th / Am / Aust Ch Diamond Sand & Coral Bay's Clash Of Clan (Imp THA) (Esther Joseph)
Baby of Breed: Triseter Mopsi Neeki (Triseter Kennels)
Baby (Dog) of Breed: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)


Canine Expo (Show 3) (NT)

General Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)   Group Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)

Minor in Show: Quom Mr Goldfinger (C Savy)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Quom Presents Mighty Manfred (C Savy)
Minor in Group: Quom Mr Goldfinger (C Savy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Quom Presents Mighty Manfred (C Savy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Quom Mr Goldfinger (C Savy)
Intermediate of Breed: Kabova Midnight Oil (C Savy)


Canine Expo (Show 4) (NT)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

Minor in Show: Quom Mr Goldfinger (C Savy)
Minor in Group: Quom Mr Goldfinger (C Savy)
Open in Group: Aust Ch Quom Presents Mighty Manfred (C Savy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Quom Presents Mighty Manfred (C Savy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Kabova Midnight Oil (C Savy)
Minor of Breed: Quom Mr Goldfinger (C Savy)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr J Sattapunkeeree (Thailand)   Group Specials : Mr T Chantrakum (Thailand)

Open in Group: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Toorork Betty Sue (Deborah & Darryl Barker)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)
State Bred of Breed: Aust Ch Toorork Sky Is The Limit (Deborah & Darryl Barker)


Campbelltown & Districts All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Tracy Hofman (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kangala Jim Dandy (Kerry Cannon)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)


Isis & District Canine Club (QLD)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Mr Rick Berwick (WA)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
Baby in Group: Hostwill Seize The Day (W S & M H Winter / T Waters)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
Baby of Breed: Hostwill Seize The Day (W S & M H Winter / T Waters)


Northern Classic Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Mr Bernard James (QLD)

Intermediate of Breed: Octaviae Surfin Safari (Catherine Cole)


3-Aug-2019 (Saturday)

Dubbo & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Ms Katrina Santas (NSW)   Group Specials : Mrs Lesley Chalmers (New Zealand)

Puppy in Group: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Aust Bred in Group: Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Kinlou Deja Vu (Kathy Gill)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Sebandee Kakadu Dream Tyme (Colin Seymour)
Baby of Breed: Sharlea Leilani (Sharon Jeffries)
Junior of Breed: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)
Intermediate (Dog) of Breed: Kinlou Exit Stategy (Kathy Gill)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Sharlea Leilani (Sharon Jeffries)



Bendigo Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Louise R Harris (New Zealand)   Group Specials : Mr Brian Harris (New Zealand)

Best in Group & Open in Group: Nord JV -15 CY CH EE JR CH FIN UCH HR CH SE UCH C I B Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow (Imp SWE) (Mrs K & Mr K Cash)
Baby in Group: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)
Junior in Group: Triseter Mopsi Martini (Esther Joseph & Denise MacCallum)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Nord JV -15 CY CH EE JR CH FIN UCH HR CH SE UCH C I B Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow (Imp SWE) (Mrs K & Mr K Cash)
Bitch CC & Junior of Breed: Triseter Mopsi Martini (Esther Joseph & Denise MacCallum)
Baby of Breed: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)
Baby (Bitch) of Breed: Triseter Mopsi Neeki (Triseter Kennels)


Canine Expo (Show 1) (NT)

General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)   Group Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)

Minor in Group: Quom Mr Goldfinger (C Savy)
Open in Group: Aust Ch Quom Presents Mighty Manfred (C Savy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Quom Presents Mighty Manfred (C Savy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Kabova Midnight Oil (C Savy)
Minor of Breed: Quom Mr Goldfinger (C Savy)


Canine Expo (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)

Minor in Show: Quom Mr Goldfinger (C Savy)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Quom Presents Mighty Manfred (C Savy)
Minor in Group: Quom Mr Goldfinger (C Savy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Quom Presents Mighty Manfred (C Savy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Kabova Midnight Oil (C Savy)
Minor of Breed: Quom Mr Goldfinger (C Savy)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (AM Show) (WA)

General Specials : Mr O Toyokawa (Japan)   Group Specials : Mr O Toyokawa (Japan)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Cavhill King Of Hearts (Ash Godsell)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cavhill King Of Hearts (Ash Godsell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Toorork Betty Sue (Deborah & Darryl Barker)
Puppy of Breed: Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (PM Show) (WA)

General Specials : Mr T Chantrakum (Thailand)   Group Specials : Mr J Sattapunkeeree (Thailand)

BOB, Bitch CC & State Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Toorork Sky Is The Limit (Deborah & Darryl Barker)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Toorork Betty Sue (Deborah & Darryl Barker)


Pine Rivers A.H. & I. Association (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Jenny Whitney (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Anyang Toshi Mac (Anyang Pugs)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Anyang Ginger Zing (Anyang Pugs)


Hervey Bay Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Carrie Paine (NSW)   Group Specials : Ms Judith Docksey (NSW)

Baby of Breed: Hostwill Seize The Day (W S & M H Winter / T Waters)


Isis & District Canine Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Ms Judith Docksey (NSW)   Group Specials : Ms Carrie Paine (NSW)

Baby of Breed: Hostwill Seize The Day (W S & M H Winter / T Waters)


2-Aug-2019 (Friday)

Dubbo & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Lesley Chalmers (New Zealand)   Group Specials : Mrs Carole Long (New Zealand)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Kinlou Deja Vu (Kathy Gill)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Sebandee Kakadu Dream Tyme (Colin Seymour)
Baby of Breed: Sharlea Leilani (Sharon Jeffries)
Puppy of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Junior of Breed: Sebandee Jabba The Hutt (Colin Seymour)
Intermediate of Breed: Kinlou Exit Stategy (Kathy Gill)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)


Eaglehawk Kennel Club (VIC)

General Specials : Mr Robert Cleland (SA)   Group Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)

Baby SweepStakes - 2nd Place: Triseter Mopsi Ninja (Triseter Kennels)


28-Jul-2019 (Sunday)

Gladstone Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Iris Glynn (SA)   Group Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)

Baby of Breed: Hostwill Seize The Day (W S & M H Winter / T Waters)


Ladies Kennel Association of Queensland (QLD)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mr Ben Luxton (SA)

Puppy in Group: Kabova Move On Up (Mrs J Whitney)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kabova Move On Up (Mrs J Whitney)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Joy McFarlane (South Africa)   Group Specials : Dr Dmitry Prozorov (Russia)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tanyette May I Call U Jiggly (T & A Beavis)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Mr Bruce Riddell (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Toorork Teddie Ansell (Heidi Ansell)
Aust Bred in Group: Aust Ch Hostwill Rocket To The Moon (Jane King)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hostwill Rocket To The Moon (Jane King)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Toorork Betty Sue (Deborah & Darryl Barker)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Rubixstar Up In Lights (Ms J King)
Puppy of Breed: Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Teddie Ansell (Heidi Ansell)


Harden Murrumburrah Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr N Clark (New Zealand)   Group Specials : Mr N Clark (New Zealand)

Bitch CC & Junior of Breed: Prettipaws Josie nth Pussycats (AI) (Janene Poynton)


27-Jul-2019 (Saturday)

Royal Agricultural Society of the NT (NT)

General Specials : Mr Peter Primrose (WA)   Group Specials : Mr Peter Primrose (WA)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Quom Presents Mighty Manfred (C Savy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Quom Presents Mighty Manfred (C Savy)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

Res Dog CC & Junior of Breed: Pickapug Key to My Heart (B Beves & N Estatheo)


Tully & District Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Helen Weil (QLD)   Group Specials : Mrs Helen Weil (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Hostwill Miao Shizi (K & F Borzi)


Gladstone Kennel Club (AM SHOW) (QLD)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mrs Iris Glynn (SA)

Baby in Group: Hostwill Seize The Day (W S & M H Winter / T Waters)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
Baby of Breed: Hostwill Seize The Day (W S & M H Winter / T Waters)


Gladstone Kennel Club (PM SHOW) (QLD)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
Baby of Breed: Hostwill Seize The Day (W S & M H Winter / T Waters)


Ladies Kennel Association of Queensland (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mr Phillip Brown (NSW)

Best in Group & Puppy in Group: Kabova Move On Up (Mrs J Whitney)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kabova Move On Up (Mrs J Whitney)
Res Dog CC & Junior of Breed: Anyang Toshi Mac (Anyang Pugs)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Anyang Ginger Zing (Anyang Pugs)


Ladies Kennel Association of Queensland (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Ms Noreen Harris (VIC)   Group Specials : Ms Noreen Harris (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Anyang Ginger Zing (Anyang Pugs)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Anyang Dora On My Mind (Anyang Pugs)
Junior of Breed: Anyang Toshi Mac (Anyang Pugs)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Dr Dmitry Prozorov (Russia)   Group Specials : Ms A E Vazques (El Sal)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tanyette May I Call U Jiggly (T & A Beavis)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
R/UP BOB & Bitch CC: Cavhill Queen Bea (R Wilson & G Smith)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Toorork Betty Sue (Deborah & Darryl Barker)
State Bred of Breed: Rubixstar Up In Lights (Ms J King)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Hostwill Rocket To The Moon (Jane King)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Teddie Ansell (Heidi Ansell)


Pug Club of Victoria Inc (VIC) (S)

General Specials : Mr Bjorn Erling Loken (Norway)

Baby in Show: Andisa Return Of Wolverine (Lisa McGlashan)
Puppy in Show: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
Junior in Show: Kryptonic Copy Cat (Kim Ryan & Belinda Goyarts)
Intermediate in Show: Aust Ch Sweetess True Colours (K De Freitas)
Limit in Show: Sweetess Colour My World (K De Freitas)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Nord JV -15 CY CH EE JR CH FIN UCH HR CH SE UCH C I B Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow (Imp SWE) (Mrs K & Mr K Cash)
Baby (Bitch) of Breed: Triseter Mopsi Neeki (Triseter Kennels)
Puppy (Bitch) of Breed: Andisa Baileys On Ice (Lisa McGlashan)


Tasmanian Kennel Club Inc (SHOW A) (TAS)

General Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)   Group Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Saxten Silver Bullet (R Costen)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Saxten Diamond Girl (A Costen)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Saxten Golden Candy (A Costen)


Harden Murrumburrah Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Shelley Walker (New Zealand)   Group Specials : Mrs Shelley Walker (New Zealand)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)
Bitch CC & Junior of Breed: Prettipaws Josie nth Pussycats (AI) (Janene Poynton)
Baby of Breed: Sharlea Leilani (Sharon Jeffries)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


26-Jul-2019 (Friday)

Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Zsuzsanna Balogh (Hungary)   Group Specials : Zsuzsanna Balogh (Hungary)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Jaditi Princess Shelby (Donna McClarty)
Intermediate of Breed: Aust Ch Tanyette May I Call U Jiggly (T & A Beavis)


Harden Murrumburrah Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs D Clark (New Zealand)   Group Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)

Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
Baby in Group: Sharlea Leilani (Sharon Jeffries)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)
Bitch CC & Junior of Breed: Prettipaws Josie nth Pussycats (AI) (Janene Poynton)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Kabova Bet On The Black (R Holtkamp)
Baby of Breed: Sharlea Leilani (Sharon Jeffries)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)