French Bulldog Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the French Bulldog (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

18-Jan-2020 (Saturday)

Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 1) (SA)

General Specials : Mr Peter Primrose (WA)   Group Specials : Miss Edwina Thomas (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)


17-Jan-2020 (Friday)

Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Pauline Hartwell (NSW)

Baby in Group: Kiangsi From Russia With Love (Talitha Papacharalambous)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kiangsi Hit the Jackpot (Mandy Cadd)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)
Baby of Breed: Kiangsi From Russia With Love (Talitha Papacharalambous)



12-Jan-2020 (Sunday)

Combined Northern Canine Committee Inc (NSW)

General Specials : Ms Carol Gunn (QLD)   Group Specials : Mr John Burgess (QLD)

Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Tricibwthyn Llan Ceidrych (Mrs J L Fitzgerald & Mr R A Parry)
Res Bitch CC: Aust Ch Cocohills Alfie Baby (Mrs Jennifer & Miss Jordan Fitzgerald)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Bubbasbest Miss Keida (Mrs Jennifer & Miss Jordan Fitzgerald)


Lake George & Wamboin District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Mr Neil Curwen (NSW)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Ikonic Rewrite The Stars (Mr D & Mrs C Beacock)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moonglade Emporio Armani (Luciana Giorgioni)
Baby of Breed: Moonglade Grace Kelly (Robert Wilson)
Junior of Breed: Moonglade La Can Can (Robert Wilson)


Bass Valley Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Ms Roni Oma (WA)

Res Bitch CC & Puppy of Breed: Mambilou Ma Choupinet (IID POL) (Mambilou Kennels)
Baby of Breed: Mambilou Ms Cardi (Mambilou Kennels)
Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Mambilou I Have A Dream (Mambilou Kennels)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 1) (SA)

General Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cauzinhavoc Just Do It (Mrs M Sawley/Ms F Miller/Mrs Y Draper)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kiangsi Hit the Jackpot (Mandy Cadd)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Abiaan Cover Girl (AI) (Mr B McWatt)
Baby of Breed: Kiangsi From Russia With Love (Talitha Papacharalambous)
Minor of Breed: Reyserlea Mystique (Phaedra Reynolds)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 2) (SA)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Benita Mangin (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Abiaan Cover Girl (AI) (Mr B McWatt)
Baby of Breed: Kiangsi From Russia With Love (Talitha Papacharalambous)
Minor of Breed: Reyserlea Mystique (Phaedra Reynolds)


11-Jan-2020 (Saturday)

Southern Midlands Kennel Club (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Patricia Thomas (NSW)   Group Specials : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)


Southern Midlands Kennel Club (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)   Group Specials : Ms Donna Morris (NSW)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)


Combined Northern Canine Committee Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr John Burgess (QLD)   Group Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)
Bitch CC & Junior of Breed: Sarcelles Miss Maple (Sally Cole)
Intermediate of Breed: Aust Ch Tricibwthyn Llan Ceidrych (Mrs J L Fitzgerald & Mr R A Parry)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Bubbasbest Miss Keida (Mrs Jennifer & Miss Jordan Fitzgerald)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)


Combined Northern Canine Committee Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cocohills Alfie Baby (Mrs Jennifer & Miss Jordan Fitzgerald)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Tricibwthyn Llan Ceidrych (Mrs J L Fitzgerald & Mr R A Parry)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Bubbasbest Miss Keida (Mrs Jennifer & Miss Jordan Fitzgerald)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)


Lake George & Wamboin District Kennel Club (NSW)

General Specials : Ms Carrie Paine (NSW)   Group Specials : Ms Carrie Paine (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moonglade Emporio Armani (Luciana Giorgioni)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Moonglade La Can Can (Robert Wilson)
Baby of Breed: Moonglade Grace Kelly (Robert Wilson)
Minor of Breed: Ikonic Rewrite The Stars (Mr D & Mrs C Beacock)


South Eastern Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)   Group Specials : Mr William Smith (QLD)

Baby in Group: Mambilou Ms Cardi (Mambilou Kennels)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mambilou Ma Choupinet (IID POL) (Mambilou Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mambilou I Have A Dream (Mambilou Kennels)
Baby of Breed: Mambilou Ms Cardi (Mambilou Kennels)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 1) (SA)

General Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)   Group Specials : Mr Mathew Morse (VIC)

Minor in Show: Reyserlea Mystique (Phaedra Reynolds)
Minor in Group: Reyserlea Mystique (Phaedra Reynolds)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Reyserlea Mystique (Phaedra Reynolds)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)
Baby of Breed: Matgo Heart Of Glass (AI) (Barbara Loades)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 2) (SA)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)

Puppy in Group: Abiaan Cover Girl (AI) (Mr B McWatt)
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Abiaan Cover Girl (AI) (Mr B McWatt)
Baby of Breed: Kiangsi From Russia With Love (Talitha Papacharalambous)


10-Jan-2020 (Friday)

South Eastern Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Denise Smith (QLD)   Group Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mambilou I Have A Dream (Mambilou Kennels)
Baby of Breed: Mambilou Ms Cardi (Mambilou Kennels)
Puppy of Breed: Mambilou Ma Choupinet (IID POL) (Mambilou Kennels)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

Minor in Group: Reyserlea Mystique (Phaedra Reynolds)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Abiaan Cover Girl (AI) (Mr B McWatt)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kiangsi Hit the Jackpot (Mandy Cadd)
Res Dog CC: Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Reyserlea Mystique (Phaedra Reynolds)
Baby of Breed: Kiangsi From Russia With Love (Talitha Papacharalambous)


5-Jan-2020 (Sunday)

The White Swiss Shepherd Dog Club of SA Inc (ALL BREEDS SHOW)) (SA)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Mrs Libby Martin (SA)

Minor in Show: Reyserlea Mystique (Phaedra Reynolds)
Baby in Group: Kiangsi From Russia With Love (Talitha Papacharalambous)
Minor in Group: Reyserlea Mystique (Phaedra Reynolds)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Reyserlea Mystique (Phaedra Reynolds)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Abiaan Cover Girl (AI) (Mr B McWatt)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kiangsi Hit the Jackpot (Mandy Cadd)
Res Dog CC: Aust Ch Vonasche Prince Of Darkness (Jayne Giersch)
Baby of Breed: Kiangsi From Russia With Love (Talitha Papacharalambous)


4-Jan-2020 (Saturday)

Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mrs Linda Walsh (VIC)

Minor in Group: Chicchien Stelth (H D Schembri)
Res Dog CC & Minor of Breed: Chicchien Stelth (H D Schembri)


The White Swiss Shepherd Dog Club of SA Inc (ALL BREEDS SHOW)) (SA)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Lynn Butler (NSW)

Minor in Group: Reyserlea Mystique (Phaedra Reynolds)
Junior in Group: Aust Ch Vonasche Prince Of Darkness (Jayne Giersch)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kiangsi Hit the Jackpot (Mandy Cadd)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)
Bitch CC & Minor of Breed: Reyserlea Mystique (Phaedra Reynolds)
Baby of Breed: Kiangsi From Russia With Love (Talitha Papacharalambous)
Junior of Breed: Aust Ch Vonasche Prince Of Darkness (Jayne Giersch)



3-Jan-2020 (Friday)

Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)   Group Specials : Ms Katherine Whiteley (VIC)

Runner Up in Group & Junior in Group: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)


1-Jan-2020 (Wednesday)

Atherton Tableland Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

Puppy in Show: Moonglade Leonardo (J & J Hart)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Moonglade Bratyka Zirka (J & J Hart)
Minor in Group: Moonglade Must Be Love (Mr J & Mrs J Hart)
Puppy in Group: Moonglade Leonardo (J & J Hart)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Moonglade Bratyka Zirka (J & J Hart)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Moonglade Leonardo (J & J Hart)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Moonglade Must Be Love (Mr J & Mrs J Hart)
Baby of Breed: Fnqbullies Heaven Sent (J and J Hart)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Moonglade Leonardo (J & J Hart)


New Year Celebration Championship Show (WA)

General Specials : Miss Jan Seary (NSW)   Group Specials : Miss Jan Seary (NSW)

Puppy in Group: Yveafrenchie A Kind of Magic (Caroline Owens)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Yveafrenchie A Kind of Magic (Caroline Owens)

31-Dec-2019 (Tuesday)

Dogs Victoria Amenities Show (postponed from 30th Dec) (VIC)

General Specials : Ms Diane Cuthbert (SA)   Group Specials : Ms Diane Cuthbert (SA)

Junior in Show: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Junior in Group: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)


Dogs Victoria New Years Eve Show (VIC)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mr Nathan McGreevy (QLD)

Junior in Group: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)


Atherton Tableland Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Coral Gray (SA)   Group Specials : Mrs Coral Gray (SA)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Moonglade Bratyka Zirka (J & J Hart)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Moonglade Bratyka Zirka (J & J Hart)
Minor in Group: Moonglade Must Be Love (Mr J & Mrs J Hart)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Moonglade Bratyka Zirka (J & J Hart)
Baby of Breed: Fnqbullies Heaven Sent (J and J Hart)
Minor of Breed: Moonglade Must Be Love (Mr J & Mrs J Hart)
Puppy (Dog) of Breed: Moonglade Leonardo (J & J Hart)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Moonglade Leonardo (J & J Hart)


Festive Fiesta (QLD)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Gaston De Infinitum Taurus (Imp PORTUGAL) (Bill & Denise Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gaston De Infinitum Taurus (Imp PORTUGAL) (Bill & Denise Smith)


New Year Celebration Championship Show (WA)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mr Rick Berwick (WA)

Aust Bred in Group: Meralla Rupert Bear (Greg & Denise Ball)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Meralla Rupert Bear (Greg & Denise Ball)


30-Dec-2019 (Monday)

Festive Fiesta (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gaston De Infinitum Taurus (Imp PORTUGAL) (Bill & Denise Smith)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Avenir Rhythm N Blues (AI) (Mrs A Watson)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Theano Billie (Mrs A Watson)


29-Dec-2019 (Sunday)

Central Highlands Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Ms Linda Taylor (WA)

Runner Up in Group & Junior in Group: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)


Central Highlands Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Phred Wong (Thailand)   Group Specials : Mr Rick Berwick (WA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)


Festive Fiesta (QLD)

General Specials : Mrs Bente Marker (QLD)   Group Specials : Mr David Smith (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gaston De Infinitum Taurus (Imp PORTUGAL) (Bill & Denise Smith)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Avenir Rhythm N Blues (AI) (Mrs A Watson)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Theano Billie (Mrs A Watson)


Welsh Corgi Club of SA Inc (All Breeds) (SA)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Ms Christine Spry (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Reyserlea Kill Bill (Rebecca King)


28-Dec-2019 (Saturday)

Lancefield Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Mr Phred Wong (Thailand)

Junior in Group: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)


Festive Fiesta (QLD)

General Specials : Mr A Gong (China)   Group Specials : Mrs Bente Marker (QLD)

Open in Group: Aust Ch Gaston De Infinitum Taurus (Imp PORTUGAL) (Bill & Denise Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gaston De Infinitum Taurus (Imp PORTUGAL) (Bill & Denise Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Theano Billie (Mrs A Watson)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Avenir Rhythm N Blues (AI) (Mrs A Watson)


Welsh Corgi Club of SA Inc (All Breeds) (SA)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Mrs Angela Downes (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Reyserlea Kill Bill (Rebecca King)


27-Dec-2019 (Friday)

All Breeds Show (run by Toy Poodle Society of Vic) (VIC)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Mr Keith Lovell (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)


Lancefield Kennel Club Inc (moved from 28th Dec) (VIC)

General Specials : Ms Michelle Roberts (WA)   Group Specials : Ms Michelle Roberts (WA)

Junior in Group: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)


Festive Fiesta (QLD)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Theano Billie (Mrs A Watson)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Avenir Rhythm N Blues (AI) (Mrs A Watson)


22-Dec-2019 (Sunday)

Dogs NSW Public Relations Committee (PM) (NSW)

General Specials : Mr Simon Mills (ACT)   Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)

Aust Bred in Group: Bousson Stella Royale (M Orfanos)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Bousson Stella Royale (M Orfanos)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 1) (SA)

General Specials : Mr Richard Watson (TAS)   Group Specials : Mr John Burgess (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Reyserlea Kill Bill (Rebecca King)



Dogs NSW Southern Region RFS Charity Show (NSW)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Ms Debra Howell (NSW)

Baby in Group: Moonglade Grace Kelly (Robert Wilson)
Intermediate in Group: Aust Ch Moonglade Emporio Armani (Luciana Giorgioni)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moonglade Emporio Armani (Luciana Giorgioni)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)
Baby of Breed: Moonglade Grace Kelly (Robert Wilson)
Junior of Breed: Moonglade La Can Can (Robert Wilson)


21-Dec-2019 (Saturday)

Box Hill Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)   Group Specials : Ms Pia Kirke (VIC)

R/UP BOB and Dog CC: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 1) (SA)

General Specials : Mr Adrian Jones (TAS)   Group Specials : Miss Diana Norman (QLD)

Baby in Group: Matgo Heart Of Glass (AI) (Barbara Loades)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Reyserlea Kill Bill (Rebecca King)
Baby of Breed: Matgo Heart Of Glass (AI) (Barbara Loades)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 2) (SA)

General Specials : Miss Diana Norman (QLD)   Group Specials : Mr Richard Watson (TAS)

BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Reyserlea Kill Bill (Rebecca King)
Baby of Breed: Matgo Heart Of Glass (AI) (Barbara Loades)


20-Dec-2019 (Friday)

Dogs Victoria Library Committee (VIC)

General Specials : Ms Noreen Harris (VIC)   Group Specials : Mr Theo Horchner (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)

General Specials : Mr John Burgess (QLD)   Group Specials : Mr John Bryson (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Reyserlea Kill Bill (Rebecca King)


15-Dec-2019 (Sunday)

ACT Ladies Kennel Club (AM) (ACT)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moonglade Emporio Armani (Luciana Giorgioni)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)
Baby of Breed: Moonglade Grace Kelly (Robert Wilson)


Canberra All Breeds Kennel Club (PM) (ACT)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Moonglade La Can Can (Robert Wilson)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moonglade Emporio Armani (Luciana Giorgioni)
Baby of Breed: Moonglade Grace Kelly (Robert Wilson)


Parramatta & Districts All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)   Group Specials : Mrs Jenny Whitney (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Daccord Master Yoda (M A Rosser & E L Davidson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Daccord Master Yoda (M A Rosser & E L Davidson)
R/UP BOB & Bitch CC: Bousson Stella Royale (M Orfanos)


14-Dec-2019 (Saturday)

ACT Ladies Kennel Club (AM) (ACT)

General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)   Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Jonhah Molly Taylor (Sheridan Ledger & Dean Paine)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moonglade Emporio Armani (Luciana Giorgioni)
Baby of Breed: Moonglade Grace Kelly (Robert Wilson)


Canberra All Breeds Kennel Club (PM) (ACT)

General Specials : Miss Susan Rose (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

Junior in Group: Moonglade La Can Can (Robert Wilson)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Jonhah Molly Taylor (Sheridan Ledger & Dean Paine)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Moonglade La Can Can (Robert Wilson)
Baby of Breed: Moonglade Grace Kelly (Robert Wilson)


NSW Womens Dog Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)   Group Specials : Mrs Ros Bacich (NSW)

Aust Bred in Show: Aust Ch Warpaint Masquerade (AI) (D & L Thorpe / J Daidone)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Warpaint Masquerade (AI) (D & L Thorpe / J Daidone)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Warpaint Masquerade (AI) (D & L Thorpe / J Daidone)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Meralla Soul Sister At Topette (S & G Cartwright)


Castlemaine & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Carole Long (New Zealand)   Group Specials : Mrs Beverley Tophill (VIC)

Junior in Show: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Runner Up in Group & Junior in Group: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Kaysand Lovin Yr Style (Dawn Elvey)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Monyalsorts only lonely (Ms D Temby)


Tasmanian Canine Association Inc (TAS)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mr Milan Curk (NSW)

Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)
State Bred in Show: Dentellieres Aint Seenothinyet (AI) (Miss J Harrison)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)
Junior in Group: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)
State Bred in Group: Dentellieres Aint Seenothinyet (AI) (Miss J Harrison)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Dentellieres Aint Seenothinyet (AI) (Miss J Harrison)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)


Canine Fanciers Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kiangsi Hit the Jackpot (Mandy Cadd)
Baby of Breed: Matgo Diamonds Are Forever (AI) (Barbara Loades)


13-Dec-2019 (Friday)

ACT Ladies Kennel Club (AM) (ACT)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Miss Susan Rose (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moonglade Emporio Armani (Luciana Giorgioni)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Moonglade La Can Can (Robert Wilson)
Baby of Breed: Moonglade Grace Kelly (Robert Wilson)


Canberra All Breeds Kennel Club (PM) (ACT)

General Specials : Mr Peter Martin (SA)   Group Specials : Mrs Martina Butcher (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moonglade Emporio Armani (Luciana Giorgioni)
Baby of Breed: Moonglade Grace Kelly (Robert Wilson)


Castlemaine & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Robert Beattie (WA)   Group Specials : Mrs Carole Long (New Zealand)

Runner Up in Group: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Puppy in Group: Tufsteen After Dark (Tufsteen Kennels)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Gold-Sierra Tasillo (Imp HUN) (Tufsteen Kennels)
Puppy of Breed: Tufsteen After Dark (Tufsteen Kennels)
Intermediate of Breed: Tufsteen Atomic Blonde (Tufsteen Kennels)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Kaysand Lovin Yr Style (Dawn Elvey)


Canine Fanciers Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Jean McErlane (New Zealand)   Group Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kiangsi Hit the Jackpot (Mandy Cadd)
Baby of Breed: Matgo Heart Of Glass (AI) (Barbara Loades)


8-Dec-2019 (Sunday)

Ladies Kennel Association of NSW (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Lewis (NSW)

Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Briallen Franco N Original (Glen Vernon & Anne O'Connor)
Puppy of Breed: Meralla Soul Sister At Topette (S & G Cartwright)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Meralla Soul Sister At Topette (S & G Cartwright)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Carol Speed (QLD)   Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Reyserlea Kill Bill (Rebecca King)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Reyserlea Kill Bill (Rebecca King)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Reyserlea Kill Bill (Rebecca King)


7-Dec-2019 (Saturday)

St George District Kennel Club (RED SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Miss Tracey Parker (NSW)

Minor in Group: Ikonic Rewrite The Stars (Mr D & Mrs C Beacock)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Daccord Master Yoda (M A Rosser & E L Davidson)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warpaint Gold Dust Woman (D & L Thorpe / J Daidone)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ikonic Rewrite The Stars (Mr D & Mrs C Beacock)
Puppy of Breed: Meralla Soul Sister At Topette (S & G Cartwright)


St George District Kennel Club (WHITE SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Judith Starky (NSW)

Minor in Group: Ikonic Rewrite The Stars (Mr D & Mrs C Beacock)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Warpaint Masquerade (AI) (D & L Thorpe / J Daidone)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Daccord Master Yoda (M A Rosser & E L Davidson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Meralla Soul Sister At Topette (S & G Cartwright)
Minor of Breed: Ikonic Rewrite The Stars (Mr D & Mrs C Beacock)


Kilmore A & P Society Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mr Rodney J Bennetts (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tufsteen After Dark (Tufsteen Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Tufsteen Atomic Blonde (Tufsteen Kennels)
Open of Breed: Gold-Sierra Tasillo (Imp HUN) (Tufsteen Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Monyalsorts only lonely (Ms D Temby)


Ulverstone Kennel Club Inc (A Show) (TAS)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)
Junior in Group: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Dentellieres Aint Seenothinyet (AI) (Miss J Harrison)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)


Ulverstone Kennel Club Inc (B Show) (TAS)

General Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)   Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)

Runner Up in Group & Junior in Group: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)


Ulverstone Kennel Club Inc (C Show) (TAS)

General Specials : Ms Judith Oliver (VIC)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

Junior in Show: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)
Junior in Group: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)


Maree Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mr Tony Kyman (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Avenir Rhythm N Blues (AI) (Mrs A Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Meralla Primeiro Valentina (G Walter)


Maree Kennel Club Inc (QLD)

   Group Specials : Mr John Mitchell (QLD)

Reserve Bitch & Puppy of Breed: Meralla Primeiro Valentina (G Walter)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (SA)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Mr James Camac (VIC)

Baby in Group: Matgo Heart Of Glass (AI) (Barbara Loades)
Puppy in Group: Repard Stairway to Heaven (Mrs Y Draper)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Repard Stairway to Heaven (Mrs Y Draper)
Baby of Breed: Matgo Heart Of Glass (AI) (Barbara Loades)


6-Dec-2019 (Friday)

Maree Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Brett Thompson (QLD)   Group Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Avenir Rhythm N Blues (AI) (Mrs A Watson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Avenir Rhythm N Blues (AI) (Mrs A Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Theano Billie (Mrs A Watson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Meralla Primeiro Valentina (G Walter)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (SA)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Speed (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kiangsi Hit the Jackpot (Mandy Cadd)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Aust Ch Vonasche Prince Of Darkness (Jayne Giersch)
Baby of Breed: Kiangsi From Russia With Love (Talitha Papacharalambous)


1-Dec-2019 (Sunday)

Gosford City Canine Club (NSW)

General Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Briallen Franco N Original (Glen Vernon & Anne O'Connor)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Briallen Franco N Original (Glen Vernon & Anne O'Connor)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Brunkerville Gusteau (Mr A Gettens)
Res Bitch CC: Aust Ch Cocohills Alfie Baby (Mrs Jennifer & Miss Jordan Fitzgerald)
Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Tricibwthyn Llan Ceidrych (Mrs J L Fitzgerald & Mr R A Parry)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Bubbasbest Miss Keida (Mrs Jennifer & Miss Jordan Fitzgerald)


Cooma & District Kennel & Obedience Club (NSW)

General Specials : Mrs Joan Bray (NSW)   Group Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)

Baby in Group: Moonglade Grace Kelly (Robert Wilson)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Moonglade Emporio Armani (Luciana Giorgioni)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ikonic Rewrite The Stars (Mr D & Mrs C Beacock)
Baby of Breed: Moonglade Grace Kelly (Robert Wilson)


Dogs Victoria Royal Canin Summer Spectacular (VIC)

General Specials : Mrs F Smith (Argentina)   Group Specials : Ms Jackie Mackenzie (South Africa)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Mambilou Ma Choupinet (IID POL) (Mambilou Kennels)


30-Nov-2019 (Saturday)

Wyong Shire Canine Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Briallen Franco N Original (Glen Vernon & Anne O'Connor)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Briallen Franco N Original (Glen Vernon & Anne O'Connor)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Brunkerville Gusteau (Mr A Gettens)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Meralla we want it all (Jenni Bill)
Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Tricibwthyn Llan Ceidrych (Mrs J L Fitzgerald & Mr R A Parry)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Bubbasbest Miss Keida (Mrs Jennifer & Miss Jordan Fitzgerald)


Wyong Shire Canine Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)   Group Specials : Mr Craig Fynmore (NSW)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Briallen Franco N Original (Glen Vernon & Anne O'Connor)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Briallen Franco N Original (Glen Vernon & Anne O'Connor)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Briallen Franco N Original (Glen Vernon & Anne O'Connor)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Meralla we want it all (Jenni Bill)
Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Tricibwthyn Llan Ceidrych (Mrs J L Fitzgerald & Mr R A Parry)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Bubbasbest Miss Keida (Mrs Jennifer & Miss Jordan Fitzgerald)


Cooma & District Kennel & Obedience Club (NSW)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Moonglade Emporio Armani (Luciana Giorgioni)
Minor of Breed: Ikonic Rewrite The Stars (Mr D & Mrs C Beacock)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Benita Mangin (QLD)

Aust Bred in Group: Aust Ch Avenir Rhythm N Blues (AI) (Mrs A Watson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gaston De Infinitum Taurus (Imp PORTUGAL) (Bill & Denise Smith)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Avenir Rhythm N Blues (AI) (Mrs A Watson)
Bitch CC & Junior of Breed: Meralla Harmony Bear (Jenni Bill)


All Breeds Dog Club of SA Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mr Shyam Mehta (India)   Group Specials : Mrs D Tyssen (New Zealand)

Baby in Group: Kiangsi From Russia With Love (Talitha Papacharalambous)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Reyserlea Kill Bill (Rebecca King)
Baby of Breed: Kiangsi From Russia With Love (Talitha Papacharalambous)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Kiangsi Hit the Jackpot (Mandy Cadd)


All Breeds Dog Club of SA Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs D Tyssen (New Zealand)   Group Specials : Mr Gary Carleton (New Zealand)

BOB and Dog CC: Aust Ch Kiangsi Hit the Jackpot (Mandy Cadd)
Baby of Breed: Kiangsi From Russia With Love (Talitha Papacharalambous)


29-Nov-2019 (Friday)

Brisbane Water Legacy Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Briallen Franco N Original (Glen Vernon & Anne O'Connor)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Briallen Franco N Original (Glen Vernon & Anne O'Connor)


Brisbane Water Legacy Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Ms Anne Meyn (NSW)

Aust Bred in Show: Aust Ch Briallen Franco N Original (Glen Vernon & Anne O'Connor)
Aust Bred in Group: Aust Ch Briallen Franco N Original (Glen Vernon & Anne O'Connor)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Briallen Franco N Original (Glen Vernon & Anne O'Connor)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Meralla we want it all (Jenni Bill)


Cooma & District Kennel & Obedience Club (NSW)

General Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)   Group Specials : Mrs Joan Bray (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)
Minor of Breed: Ikonic Rewrite The Stars (Mr D & Mrs C Beacock)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Gaston De Infinitum Taurus (Imp PORTUGAL) (Bill & Denise Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gaston De Infinitum Taurus (Imp PORTUGAL) (Bill & Denise Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Meralla Harmony Bear (Jenni Bill)


Dogs Victoria Royal Canin Summer Spectacular (VIC)

General Specials : Mr Colm Hastings (Ireland)   Group Specials : Mr Colm Hastings (Ireland)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kaysand Lovin Yr Style (Dawn Elvey)


All Breeds Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Chua Ming Kok (Singapore)   Group Specials : Mr Clinton Hoeben (New Zealand)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Reyserlea Kill Bill (Rebecca King)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Reyserlea Kill Bill (Rebecca King)
Baby of Breed: Kiangsi From Russia With Love (Talitha Papacharalambous)


24-Nov-2019 (Sunday)

Belconnen All Breeds Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mr Gary Doyle (New Zealand)   Group Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)

Open in Group: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Moonglade Emporio Armani (Luciana Giorgioni)
Baby of Breed: Moonglade Grace Kelly (Robert Wilson)
Open of Breed: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)


Sovereign City Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Mrs Karen Taylor (VIC)

Puppy in Group: Tufsteen After Dark (Tufsteen Kennels)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kaysand Back In Style (Leah McArthur)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Leveque Summer Storm (Leah McArthur)
Res Dog CC & Open of Breed: Gold-Sierra Tasillo (Imp HUN) (Tufsteen Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Tufsteen After Dark (Tufsteen Kennels)
Intermediate (Bitch) of Breed: Tufsteen Atomic Blonde (Tufsteen Kennels)


Albany All Breeds Dog Club (WA)

General Specials : Mrs Coral Gray (SA)   Group Specials : Mrs Coral Gray (SA)

Puppy in Show: Greybull chubby checker (G & O Meyer)
Best in Group & Puppy in Group: Greybull chubby checker (G & O Meyer)
Junior in Group: Greybull some like it hot (G & O Meyer)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Greybull chubby checker (G & O Meyer)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Greybull some like it hot (G & O Meyer)


Dalwood Childrens Home Charity Shows (NSW)

General Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)   Group Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Daccord Master Yoda (M A Rosser & E L Davidson)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Warpaint Glitter n Gold (Elizabeth Avent)


Bull Terrier Club of SA Inc (All Breeds Show) (SA)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Reyserlea Kill Bill (Rebecca King)
Baby of Breed: Kiangsi From Russia With Love (Talitha Papacharalambous)


23-Nov-2019 (Saturday)

Belconnen All Breeds Kennel Club Inc (AM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)   Group Specials : Mrs Ray Schuck (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Moonglade Emporio Armani (Luciana Giorgioni)
Baby of Breed: Moonglade Grace Kelly (Robert Wilson)


Belconnen All Breeds Kennel Club Inc (PM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)   Group Specials : Mrs Bronwen Dickson (QLD)

Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Moonglade Emporio Armani (Luciana Giorgioni)
Junior of Breed: Moonglade La Can Can (Robert Wilson)


Daylesford & District Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Mr James Patchett (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Puppy of Breed: Tufsteen After Dark (Tufsteen Kennels)
Intermediate of Breed: Tufsteen Atomic Blonde (Tufsteen Kennels)
Open of Breed: Gold-Sierra Tasillo (Imp HUN) (Tufsteen Kennels)


Albany All Breeds Dog Club (WA)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Ms Susan Packer (SA)

R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Greybull totally legel (G & O Meyer)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Greybull chubby checker (G & O Meyer)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Greybull some like it hot (G & O Meyer)


Dalwood Childrens Home Charity Shows (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Miss Alison Cowin (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Daccord Master Yoda (M A Rosser & E L Davidson)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Warpaint Glitter n Gold (Elizabeth Avent)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ikonic Rewrite The Stars (Mr D & Mrs C Beacock)


Dalwood Childrens Home Charity Shows (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mrs Susane Plackett (NSW)

Minor in Show: Ikonic Rewrite The Stars (Mr D & Mrs C Beacock)
Runner Up in Group: Aust Ch Daccord Master Yoda (M A Rosser & E L Davidson)
Minor in Group: Ikonic Rewrite The Stars (Mr D & Mrs C Beacock)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Daccord Master Yoda (M A Rosser & E L Davidson)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Warpaint Glitter n Gold (Elizabeth Avent)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ikonic Rewrite The Stars (Mr D & Mrs C Beacock)


The Classic Dog Show (TAS)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)

Minor in Group: Asplendour N La Nougat (D Clark)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Asplendour N La Nougat (D Clark)


Dogs QLD Bush Fire Charity Show (QLD)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mr Wayne Lewis (NSW)

Open in Group: Aust Ch Gaston De Infinitum Taurus (Imp PORTUGAL) (Bill & Denise Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gaston De Infinitum Taurus (Imp PORTUGAL) (Bill & Denise Smith)


Bull Terrier Club of SA Inc (All Breeds Show) (SA)

General Specials : Mr Simon Mills (ACT)   Group Specials : Mrs Joyce Sullivan (SA)

R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Reyserlea Kill Bill (Rebecca King)
Baby of Breed: Kiangsi From Russia With Love (Talitha Papacharalambous)


17-Nov-2019 (Sunday)

Young & District All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)   Group Specials : Mr Mathew Morse (VIC)

Junior in Group: Jonhah Wherezwally (J Freeman)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Jonhah Wherezwally (J Freeman)


Portland & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)

R/UP BOB & Minor of Breed: Leveque Summer Storm (Leah McArthur)
Dog CC & Intermediate of Breed: Kaysand Back In Style (Leah McArthur)


Building & Amenities Championship Show (WA)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)

Minor in Show: Britbull time turner (K & S Winter)
Minor in Group: Britbull time turner (K & S Winter)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Greybull chubby checker (G & O Meyer)
Bitch CC & Minor of Breed: Britbull time turner (K & S Winter)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Greybull totally legel (G & O Meyer)
Aust Bred of Breed: Greybull some like it hot (G & O Meyer)


The County of Cumberland Kennel Association Inc (NSW)

General Specials : Mr Guy Spagnolo (NSW)   Group Specials : Mr Jim Black (ACT)

Puppy in Group: Meralla Soul Sister At Topette (S & G Cartwright)
Intermediate in Group: Aust Ch Warpaint Gold Dust Woman (D & L Thorpe / J Daidone)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Meralla Soul Sister At Topette (S & G Cartwright)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warpaint Gold Dust Woman (D & L Thorpe / J Daidone)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Daccord Master Yoda (M A Rosser & E L Davidson)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Meralla Soul Sister At Topette (S & G Cartwright)


Garden State Kennel Club (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mr Tony Kyman (VIC)

Junior in Show: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Minor in Group: Kaysand Gypsy Style (Mark Neishtadt)
Junior in Group: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)
Minor of Breed: Kaysand Gypsy Style (Mark Neishtadt)
Puppy of Breed: Mambilou Ma Choupinet (IID POL) (Mambilou Kennels)


Garden State Kennel Club (PM Show) (VIC)

General Specials : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)   Group Specials : Mrs S Faye Crooks (VIC)

Runner Up in Show & Junior in Show: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Best in Group & Junior in Group: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Minor in Group: Kaysand Gypsy Style (Mark Neishtadt)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mambilou Ma Choupinet (IID POL) (Mambilou Kennels)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)
Minor of Breed: Kaysand Gypsy Style (Mark Neishtadt)
Junior (Bitch) of Breed: Mambilou Zany Zendaya (Mambilou Kennels)


Adelaide Districts Working Dog Club Inc (All Breeds Show) (SA)

General Specials : Mrs Joanne Sewell (WA)   Group Specials : Ms Jayne Griffin (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kiangsi Hit the Jackpot (Mandy Cadd)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Matgo Little Fluer (M F & B F Loades)


16-Nov-2019 (Saturday)

Huon Agricultural Society Inc (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Carol Speed (QLD)   Group Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)
State Bred in Show: Dentellieres Aint Seenothinyet (AI) (Miss J Harrison)
Best in Group & State Bred in Group: Dentellieres Aint Seenothinyet (AI) (Miss J Harrison)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)
Junior in Group: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Dentellieres Aint Seenothinyet (AI) (Miss J Harrison)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)


Huon & Channel Kennel Club Inc (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Speed (QLD)

State Bred in Show: Dentellieres Aint Seenothinyet (AI) (Miss J Harrison)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Dentellieres Aint Seenothinyet (AI) (Miss J Harrison)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Dentellieres Aint Seenothinyet (AI) (Miss J Harrison)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)


Bulahdelah Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mrs Vickie Harris (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Meralla we want it all (Jenni Bill)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Meralla we want it all (Jenni Bill)


Young & District All Breeds Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Jonhah Wherezwally (J Freeman)


Young & District All Breeds Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)

Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Jonhah Wherezwally (J Freeman)


Kyneton Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Kenneth Hodge (NSW)   Group Specials : Mr Kenneth Hodge (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Kaysand Lovin Yr Style (Dawn Elvey)


Portland & District Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)   Group Specials : Ms Katrina Santas (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Gold-Sierra Tasillo (Imp HUN) (Tufsteen Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tufsteen After Dark (Tufsteen Kennels)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Kaysand Back In Style (Leah McArthur)
Res Bitch CC: Leveque Summer Storm (Leah McArthur)
Intermediate (Bitch) of Breed: Tufsteen Atomic Blonde (Tufsteen Kennels)


Portland & District Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Ms Katrina Santas (NSW)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

Open in Group: Gold-Sierra Tasillo (Imp HUN) (Tufsteen Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Gold-Sierra Tasillo (Imp HUN) (Tufsteen Kennels)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Kaysand Back In Style (Leah McArthur)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Tufsteen Atomic Blonde (Tufsteen Kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Leveque Summer Storm (Leah McArthur)


Building & Amenities Championship Show (WA)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Greybull totally legel (G & O Meyer)
Dog CC: Greybull chubby checker (G & O Meyer)
Junior of Breed: Greybull some like it hot (G & O Meyer)


Adelaide Districts Working Dog Club Inc (All Breeds Show) (SA)

General Specials : Mr David Johnson (SA)   Group Specials : Ms Annette Griffin (SA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Repard Stairway to Heaven (Mrs Y Draper)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Vonasche Prince Of Darkness (Jayne Giersch)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Matgo Little Fluer (M F & B F Loades)


15-Nov-2019 (Friday)

Fundraiser Championship Show (WA)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Mrs Elizabeth Jackson (WA)

Minor in Group: Galerie Maybe Baby (Caroline Roberts)
R/UP BOB & Minor of Breed: Galerie Maybe Baby (Caroline Roberts)


10-Nov-2019 (Sunday)

Westbury Agricultural Society Inc (TAS)

General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)   Group Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)

Junior in Group: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)
State Bred in Group: Dentellieres Aint Seenothinyet (AI) (Miss J Harrison)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Dentellieres Aint Seenothinyet (AI) (Miss J Harrison)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)


Combined Northern Rivers Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Ms Monica McCaffery (SA)

Junior in Group: Aust Ch Moonglade Ussr Konfidential (K L Peek)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Gold-Serra Mariachi (Imp HUN) (K L Peek)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Moonglade Ussr Konfidential (K L Peek)


Echuca & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Dr P Nisalak (Thailand)   Group Specials : Dr A Kasemsanta (Thailand)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Monyalsorts only lonely (Ms D Temby)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kaysand Lovin Yr Style (Dawn Elvey)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Kaysand Back In Style (Leah McArthur)
Minor of Breed: Melitapaws Passion Never Dies (Mr James Farrugia)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Monyalsorts only lonely (Ms D Temby)


Morwell/Traralgon Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Wendy Baker (SA)   Group Specials : Ms Eva Fekete (WA)

Baby in Group: Senarabull Spotify (Senthil Arunachalam)
Junior in Group: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Baby of Breed: Senarabull Spotify (Senthil Arunachalam)


Millicent Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)   Group Specials : Mr William Ranie (ACT)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Reyserlea Kill Bill (Rebecca King)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Reyserlea Kill Bill (Rebecca King)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Vonasche Prince Of Darkness (Jayne Giersch)
Open of Breed: Beautaureau Tout Sur Moi (Fiona Kearney)


9-Nov-2019 (Saturday)

Far South East Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

Junior of Breed: Moonglade La Can Can (Robert Wilson)


Dogs NSW Illawarra & South East Region (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)

Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)
Junior of Breed: Moonglade La Can Can (Robert Wilson)


Westbury Agricultural Society Inc (TAS)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Dentellieres Aint Seenothinyet (AI) (Miss J Harrison)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)


Combined Northern Rivers Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)   Group Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Moonglade Ussr Konfidential (K L Peek)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Moonglade Ussr Konfidential (K L Peek)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Gold-Serra Mariachi (Imp HUN) (K L Peek)


Echuca & District Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : N Chin (Singapore)   Group Specials : Dr P Nisalak (Thailand)

Intermediate in Group: Kaysand Back In Style (Leah McArthur)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kaysand Back In Style (Leah McArthur)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kaysand Lovin Yr Style (Dawn Elvey)
Minor of Breed: Melitapaws Passion Never Dies (Mr James Farrugia)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Monyalsorts only lonely (Ms D Temby)


Echuca & District Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Dr A Kasemsanta (Thailand)   Group Specials : Mr B Ong (Singapore)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kaysand Back In Style (Leah McArthur)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kaysand Lovin Yr Style (Dawn Elvey)
Minor of Breed: Melitapaws Passion Never Dies (Mr James Farrugia)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Monyalsorts only lonely (Ms D Temby)


Morwell/Traralgon Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Miss Glenda Goller (QLD)

Baby in Show: Senarabull Spotify (Senthil Arunachalam)
Baby in Group: Senarabull Spotify (Senthil Arunachalam)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Baby of Breed: Senarabull Spotify (Senthil Arunachalam)


Millicent Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Sylvia Gartner (NSW)   Group Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Reyserlea Kill Bill (Rebecca King)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Reyserlea Kill Bill (Rebecca King)
Puppy of Breed: Aust Ch Vonasche Prince Of Darkness (Jayne Giersch)


Millicent Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Vonasche Prince Of Darkness (Jayne Giersch)
Open in Group: Beautaureau Tout Sur Moi (Fiona Kearney)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Vonasche Prince Of Darkness (Jayne Giersch)
Res Dog CC & Open of Breed: Beautaureau Tout Sur Moi (Fiona Kearney)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Beautaureau Potins Idol (Fiona Kearney)


Maitland & Kurri District Kennel Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)   Group Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Briallen Franco N Original (Glen Vernon & Anne O'Connor)
Bitch CC & Minor of Breed: Meralla we want it all (Jenni Bill)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)


Maitland & Kurri District Kennel Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Mr Warren Greasley (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Briallen Franco N Original (Glen Vernon & Anne O'Connor)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)


8-Nov-2019 (Friday)

Far South East Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)

Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)
Junior of Breed: Moonglade La Can Can (Robert Wilson)


Dogs NSW Illawarra & South East Region (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Graeme Missen (VIC)   Group Specials : Mr Graeme Missen (VIC)

Junior in Group: Moonglade La Can Can (Robert Wilson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Moonglade La Can Can (Robert Wilson)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Daccord Master Yoda (M A Rosser & E L Davidson)


Combined Northern Rivers Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Monica McCaffery (SA)   Group Specials : Ms Susan Packer (SA)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Moonglade Ussr Konfidential (K L Peek)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Gold-Serra Mariachi (Imp HUN) (K L Peek)


Morwell/Traralgon Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Michelle Roberts (WA)   Group Specials : Mrs Wendy Baker (SA)

Junior in Group: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)


Millicent Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr William Ranie (ACT)   Group Specials : Mrs Sylvia Gartner (NSW)

Dog CC & Open of Breed: Beautaureau Tout Sur Moi (Fiona Kearney)


Maitland & Kurri District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Mr Michael Looby (VIC)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Briallen Franco N Original (Glen Vernon & Anne O'Connor)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Briallen Franco N Original (Glen Vernon & Anne O'Connor)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Briallen Franco N Original (Glen Vernon & Anne O'Connor)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Meralla we want it all (Jenni Bill)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)


5-Nov-2019 (Tuesday)

Sunbury Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Ms P Cruz (Mexico)   Group Specials : Mrs C Paterson (Canada)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)
Junior in Group: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)


Maree Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Junior in Group: Joerana Reach For The Stars (Ms Gaylene King)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kiangsi Smooth Operator (Michelle Byrnes & A Cadd)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Joerana Reach For The Stars (Ms Gaylene King)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Gundrift Oh What A Flute (Sam Byrnes)


4-Nov-2019 (Monday)

Victorian Womens Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Dr Claudio Rossi (Brazil)   Group Specials : Dr Claudio Rossi (Brazil)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kaysand Lovin Yr Style (Dawn Elvey)
Minor of Breed: Melitapaws Passion Never Dies (Mr James Farrugia)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)


3-Nov-2019 (Sunday)

Goulburn Dog Training & Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Crozier (NSW)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

Intermediate in Group: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Moonglade Emporio Armani (Luciana Giorgioni)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Moonglade La Can Can (Robert Wilson)


Non-Sporting Dog Club of Victoria Inc (VIC)

General Specials : Ms P Cruz (Mexico)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Kaysand Lovin Yr Style (Dawn Elvey)
Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kaysand Lovin Yr Style (Dawn Elvey)
Baby of Breed: Senarabull Spotify (Senthil Arunachalam)
Minor of Breed: Melitapaws Passion Never Dies (Mr James Farrugia)
NEUTER BOB and NEUTER Dog CC: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Ms Monica McCaffery (SA)   Group Specials : Miss Stacey Sewell (WA)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Greybull totally legel (G & O Meyer)
Dog CC & Minor of Breed: Greybull chubby checker (G & O Meyer)
Puppy of Breed: Greybull some like it hot (G & O Meyer)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)   Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Moonglade Stepping Up (Liza McLaughlin)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Moonglade Stepping Up (Liza McLaughlin)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Protectabull Queen Del Mondo (Mrs Brie Bell)


Mackay Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Iain Hinde (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)

Runner Up in Group & Minor in Group: Meralla Primeiro Valentina (G Walter)
Baby in Group: Anniepride Gorilla Inthe Mist (A J & F Paterson)
Open in Group: Roidouge Two to Tango (G Walter)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Meralla Primeiro Valentina (G Walter)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Roidouge Two to Tango (G Walter)
Baby of Breed: Anniepride Gorilla Inthe Mist (A J & F Paterson)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Anniepride Gorilla Inthe Mist (A J & F Paterson)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Meralla Primeiro Valentina (G Walter)


Labrador Retriever Club of SA Inc (All Breeds) (SA)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Deborah Norquay (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Kiangsi Hit the Jackpot (Mandy Cadd)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kiangsi Hit the Jackpot (Mandy Cadd)
Bitch CC: Kiangsi Miss Reagans a Star (Mandy Cadd)
Junior of Breed: Beautaureau The Experience (Fiona Kearney)


Northern All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mr Theo Horchner (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)
Aust Bred in Group: Aust Ch Bubbasbest Miss Keida (Mrs Jennifer & Miss Jordan Fitzgerald)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tricibwthyn Llan Ceidrych (Mrs J L Fitzgerald & Mr R A Parry)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bubbasbest Miss Keida (Mrs Jennifer & Miss Jordan Fitzgerald)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)


2-Nov-2019 (Saturday)

Goulburn Dog Training & Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Ms Eva Fekete (WA)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Jonhah Molly Taylor (Sheridan Ledger & Dean Paine)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Jonhah Molly Taylor (Sheridan Ledger & Dean Paine)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Moonglade Emporio Armani (Luciana Giorgioni)
Junior of Breed: Moonglade La Can Can (Robert Wilson)


Goulburn Dog Training & Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Pamela Campbell (WA)   Group Specials : Ms Catherine Loft (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Moonglade La Can Can (Robert Wilson)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Moonglade Emporio Armani (Luciana Giorgioni)


Ulverstone A & P Society (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Mrs Doreen Duffin (VIC)

Baby in Group: Asplendour N La Nougat (D Clark)
Junior in Group: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Dentellieres Aint Seenothinyet (AI) (Miss J Harrison)
Bitch CC & Junior of Breed: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)
Baby of Breed: Asplendour N La Nougat (D Clark)


Ulverstone A & P Society (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)

Best in Group & State Bred in Group: Dentellieres Aint Seenothinyet (AI) (Miss J Harrison)
Baby in Group: Asplendour N La Nougat (D Clark)
Junior in Group: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Dentellieres Aint Seenothinyet (AI) (Miss J Harrison)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)
Baby of Breed: Asplendour N La Nougat (D Clark)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Mrs Anna Jermolajew (WA)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Greybull totally legel (G & O Meyer)
Junior in Group: Earsrup La Andre' (S & L Hudson)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Greybull totally legel (G & O Meyer)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Earsrup La Andre' (S & L Hudson)
Res Dog CC & Minor of Breed: Greybull chubby checker (G & O Meyer)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mrs Wendy Maxwell (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Moonglade Stepping Up (Liza McLaughlin)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Moonglade Ussr Konfidential (K L Peek)


Mackay Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)

Baby in Group: Meralla Primeiro Valentina (G Walter)
Open in Group: Roidouge Two to Tango (G Walter)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Roidouge Two to Tango (G Walter)
Baby of Breed: Meralla Primeiro Valentina (G Walter)
Baby SweepStakes - 1st Place: Meralla Primeiro Valentina (G Walter)


Mackay Kennel Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr John Connell (TAS)   Group Specials : Mr John Connell (TAS)

Baby in Group: Meralla Primeiro Valentina (G Walter)
Open in Group: Roidouge Two to Tango (G Walter)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Roidouge Two to Tango (G Walter)
Baby of Breed: Meralla Primeiro Valentina (G Walter)
Baby (Dog) of Breed: Anniepride Gorilla Inthe Mist (A J & F Paterson)


Labrador Retriever Club of SA Inc (All Breeds) (SA)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Paula Bockman-Chato (NSW)

Minor in Group: Repard Stairway to Heaven (Mrs Y Draper)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Repard Stairway to Heaven (Mrs Y Draper)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Beautaureau Potins Idol (Fiona Kearney)


Northern All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tricibwthyn Llan Ceidrych (Mrs J L Fitzgerald & Mr R A Parry)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Cocohills Alfie Baby (Mrs Jennifer & Miss Jordan Fitzgerald)
Baby of Breed: Ikonic A Million Dreams (Mr D & Mrs C Beacock)
Baby (Bitch) of Breed: Ikonic Rewrite The Stars (Mr D & Mrs C Beacock)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)


Northern All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Theo Horchner (VIC)   Group Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Bubbasbest Miss Keida (Mrs Jennifer & Miss Jordan Fitzgerald)
Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Tricibwthyn Llan Ceidrych (Mrs J L Fitzgerald & Mr R A Parry)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)


1-Nov-2019 (Friday)

French Bulldog Club of Vic Inc (VIC) (S)

General Specials : Dr Claudio Rossi (Brazil)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Kaysand Lovin Yr Style (Dawn Elvey)
Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)
Baby in Show: Senarabull Spotify (Senthil Arunachalam)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kaysand Lovin Yr Style (Dawn Elvey)
Minor (Bitch) of Breed: Mambilou Ma Choupinet (IID POL) (Mambilou Kennels)
Dog NEUTER CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Ch Epacris Goliath Beetle (A E Blake)
Res NEUTER Bitch CC: Aust Ch / Neut Ch Kaparla Bonne Jour (Amelia Blake)


Tweed River Ag Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)

Open in Group: Aust Ch Gaston De Infinitum Taurus (Imp PORTUGAL) (Bill & Denise Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gaston De Infinitum Taurus (Imp PORTUGAL) (Bill & Denise Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Meralla Harmony Bear (Jenni Bill)


27-Oct-2019 (Sunday)

Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (TAS)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mr Jacobus Meyer (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed [CACIB]: Dentellieres Aint Seenothinyet (AI) (Miss J Harrison)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)


Forbes Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

Baby in Group: Ikonic A Million Dreams (Mr D & Mrs C Beacock)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Warpaint Silver N Gold (D & C Beacock)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Meralla Soul Sister At Topette (S & G Cartwright)
Baby of Breed: Ikonic A Million Dreams (Mr D & Mrs C Beacock)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Meralla Soul Sister At Topette (S & G Cartwright)


Manly & District Kennel & Dog Training Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Warpaint Masquerade (AI) (D & L Thorpe / J Daidone)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Warpaint Masquerade (AI) (D & L Thorpe / J Daidone)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warpaint Gold Dust Woman (D & L Thorpe / J Daidone)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Daccord Master Yoda (M A Rosser & E L Davidson)


Manly & District Kennel & Dog Training Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Katrina Santas (NSW)   Group Specials : Mrs Ros Barden (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Daccord Master Yoda (M A Rosser & E L Davidson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Daccord Master Yoda (M A Rosser & E L Davidson)


Cobram A P & H Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

Minor in Group: Melitapaws Passion Never Dies (Mr James Farrugia)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kaysand Lovin Yr Style (Dawn Elvey)
Minor of Breed: Melitapaws Passion Never Dies (Mr James Farrugia)


Mount City & District Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)   Group Specials : Mr Henrik Johansson (SWE)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Vonasche Prince Of Darkness (Jayne Giersch)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Beautaureau Potins Idol (Fiona Kearney)
Junior of Breed: Beautaureau The Experience (Fiona Kearney)


26-Oct-2019 (Saturday)

Royal Hobart Show (TAS)

General Specials : Mr S Helgesen (Norway)   Group Specials : Mr S Helgesen (Norway)

Junior in Group: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)
State Bred in Group: Dentellieres Aint Seenothinyet (AI) (Miss J Harrison)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Dentellieres Aint Seenothinyet (AI) (Miss J Harrison)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dentellieres Aristocat (Miss Jessica Harrison)


Blaxland Glenbrook RSL & Citizens Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Ms Gemma Folli (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Briallen Franco N Original (Glen Vernon & Anne O'Connor)


Forbes Kennel Club (NSW)

General Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)   Group Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)

Minor in Show: Meralla Soul Sister At Topette (S & G Cartwright)
Minor in Group: Meralla Soul Sister At Topette (S & G Cartwright)
Junior in Group: Jonhah Wherezwally (J Freeman)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Meralla Soul Sister At Topette (S & G Cartwright)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Jonhah Wherezwally (J Freeman)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Meralla Soul Sister At Topette (S & G Cartwright)


Bendigo Agricultural Show Society Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)

Minor in Group: Mambilou Ma Choupinet (IID POL) (Mambilou Kennels)
Junior in Group: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Mambilou Ma Choupinet (IID POL) (Mambilou Kennels)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)
Puppy (Bitch) of Breed: Mambilou Zany Zendaya (Mambilou Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Monyalsorts only lonely (Ms D Temby)


Bendigo Agricultural Show Society Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

Junior in Show: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Junior in Group: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Monyalsorts only lonely (Ms D Temby)


Euroa A P & H Society Inc (VIC)

General Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)   Group Specials : Ms Julia Jones (VIC)

R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kaysand Lovin Yr Style (Dawn Elvey)
Bitch CC & Minor of Breed: Melitapaws Passion Never Dies (Mr James Farrugia)


Mount Gambier A & H Society Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mr Henrik Johansson (SWE)   Group Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Vonasche Prince Of Darkness (Jayne Giersch)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Beautaureau Potins Idol (Fiona Kearney)
Junior of Breed: Beautaureau The Experience (Fiona Kearney)


Mount City & District Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mr Daniel Ceres Rubio (Brazil)   Group Specials : Mr Daniel Ceres Rubio (Brazil)

Runner Up in Group: Aust Ch Vonasche Prince Of Darkness (Jayne Giersch)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Vonasche Prince Of Darkness (Jayne Giersch)
Open of Breed: Aust Ch Beautaureau Potins Idol (Fiona Kearney)


25-Oct-2019 (Friday)

Forbes Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)

Runner Up in Group & Junior in Group: Jonhah Wherezwally (J Freeman)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Jonhah Wherezwally (J Freeman)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Meralla Soul Sister At Topette (S & G Cartwright)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Meralla Soul Sister At Topette (S & G Cartwright)


Bendigo Agricultural Show Society Inc (VIC)

General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)   Group Specials : Mrs Carol Hobday (VIC)

R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Tufsteen Atomic Blonde (Tufsteen Kennels)
Res Dog CC: Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Mambilou Ma Choupinet (IID POL) (Mambilou Kennels)
Open of Breed: Gold-Sierra Tasillo (Imp HUN) (Tufsteen Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Monyalsorts only lonely (Ms D Temby)


Mount City & District Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Neville Jackson (QLD)   Group Specials : Mr Neville Jackson (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Vonasche Prince Of Darkness (Jayne Giersch)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Beautaureau Potins Idol (Fiona Kearney)
Junior of Breed: Beautaureau The Experience (Fiona Kearney)


23-Oct-2019 (Wednesday)

Numurkah A & P Association Inc (VIC)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)

Puppy in Group: Mambilou Zany Zendaya (Mambilou Kennels)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Gold-Sierra Tasillo (Imp HUN) (Tufsteen Kennels)
Bitch CC & Puppy of Breed: Mambilou Zany Zendaya (Mambilou Kennels)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Tufsteen Atomic Blonde (Tufsteen Kennels)
Minor of Breed: Tufsteen After Dark (Tufsteen Kennels)