Cavalier King Charles Spaniel Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Cavalier King Charles Spaniel (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

27-Feb-2021 (Saturday)

Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Judith Oliver (VIC)   Group Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)

Puppy in Show: Caribelle Peppermint Creme (Caribelle Knls)
Puppy in Group: Caribelle Peppermint Creme (Caribelle Knls)
Junior in Group: Jenawyn Fireworks (AI) (Mr S & Mrs J Wynn)
Intermediate in Group: Caribelle Patience Puddleduck (Caribelle Knls)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Caribelle Patience Puddleduck (Caribelle Knls)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Caribelle Fantasy On Ice (Raewyn McCullough)
Puppy of Breed: Caribelle Peppermint Creme (Caribelle Knls)
Junior of Breed: Jenawyn Fireworks (AI) (Mr S & Mrs J Wynn)


Gundog and Heavy Breeds Club of Qld (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Miss Carolyn Ryan (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr & Neut Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Matmor Pomp and Ceremony (AI) (Wilshier/ Morse & Henderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kahleyvale Rebel Heart (Carol Yates)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Hollinglen Top Gun (Ceri Ross)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)


26-Feb-2021 (Friday)

Cessnock & District Agricultural Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Matmor Society Heir (Schmarr/ Morse & Henderson)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Matmor Society Heir (Schmarr/ Morse & Henderson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Matmor Society Heir (Schmarr/ Morse & Henderson)
Bitch CC & Puppy of Breed: Caribelle Icy Whispers At Caperway (R R Duffy)
Baby of Breed: Caperway Serenade (Ms R R Duffy)


Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)   Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Matmor Socialite (Mathew Morse & Will Henderson)
Junior in Group: Matmor Pomp and Circumstance (AI) (Mathew Morse & Will Henderson)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Matmor Socialite (Mathew Morse & Will Henderson)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Matmor Pomp and Circumstance (AI) (Mathew Morse & Will Henderson)
Res Bitch CC: Jenawyn Fireworks (AI) (Mr S & Mrs J Wynn)



21-Feb-2021 (Sunday)

Dorrigo & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Jim Black (NSW)   Group Specials : Mr Jim Black (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Noonameena Orion Star (J Faber)
Minor in Group: Pabianpark Thyme For Magic (Mr W & Mrs S Pabian)
Junior in Group: Cavalierlove Cool Splendour (Sue Donahue)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cavalierlove Cool Splendour (Sue Donahue)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cavalierlove Proud N Cool (Bob Boyce & Sue Donahue)
Baby of Breed: Noonameena Bridgette (J Faber)
Minor of Breed: Pabianpark Thyme For Magic (Mr W & Mrs S Pabian)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Ch Noonameena Orion Star (J Faber)
Veteran SweepStakes - 3rd Place: Aust & Neut Ch Noonameena Orion Star (J Faber)


Dogs NSW Library & Archives Committee (NSW)

General Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)   Group Specials : Mrs Gail Arkell (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Suebeau Cool Design (S Arthur & C Letson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Suebeau Cool Design (S Arthur & C Letson)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ertae Royal Chalice (Melinda Sterrett & Cara Letson)
Baby of Breed: Kangala Wiggle That Wotsit (Kerry Cannon)
Puppy of Breed: Kaliak Billy Will Linga (Mrs S G Boyce)
Bred by Exhibitor of Breed: Alexabelle Strictly Kosher (S Boyce)


Berwick All Breeds Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)   Group Specials : Mrs Anna Lane (VIC)

Puppy in Show: Jenawyn Fireworks (AI) (Mr S & Mrs J Wynn)
Group 2nd: Aust Ch Matmor Socialite (Mathew Morse & Will Henderson)
Puppy in Group: Jenawyn Fireworks (AI) (Mr S & Mrs J Wynn)
BOB & Bitch CC: Aust Ch Matmor Socialite (Mathew Morse & Will Henderson)
R/UP BOB and Dog CC: Matmor Pomp and Circumstance (AI) (Mathew Morse & Will Henderson)
Baby of Breed: Kqrac The Ring Of Steel (Ms V R McLaughlin)
Puppy of Breed: Jenawyn Fireworks (AI) (Mr S & Mrs J Wynn)


20-Feb-2021 (Saturday)

Dorrigo & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Lyndall Black (NSW)   Group Specials : Ms Carrie Paine (NSW)

Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cavalierlove Proud N Cool (Bob Boyce & Sue Donahue)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Pabianpark Beguiling (Dek & Sylvia Pabian)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Cavalierlove Cool Splendour (Sue Donahue)
Baby of Breed: Noonameena Bridgette (J Faber)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Ch Noonameena Orion Star (J Faber)
Veteran SweepStakes - 3rd Place: Aust & Neut Ch Noonameena Orion Star (J Faber)


Dorrigo & District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Ms Carrie Paine (NSW)   Group Specials : Mrs Lyndall Black (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cavalierlove Cool Splendour (Sue Donahue)
Res Dog CC: Aust Ch Pabianpark Thyme Traveller (W & S L Pabian)
Baby of Breed: Noonameena Bridgette (J Faber)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Cavalierlove Proud N Cool (Bob Boyce & Sue Donahue)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Ch Noonameena Orion Star (J Faber)
Veteran SweepStakes - 3rd Place: Aust & Neut Ch Noonameena Orion Star (J Faber)


Gundagai P & A Society (NSW)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Coloora Ice On Fire (Mrs L Morris)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Coloora Ice On Fire (Mrs L Morris)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coloora Ice On Fire (Mrs L Morris)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Matmor Set The Stage (S Wraith)


Hunter River A & H Association Ltd (NSW)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mrs Ros Barden (NSW)

Baby in Group: Caperway Serenade (Ms R R Duffy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Matmor Society Heir (Schmarr/ Morse & Henderson)
Bitch CC & Puppy of Breed: Caribelle Icy Whispers At Caperway (R R Duffy)
Baby of Breed: Caperway Serenade (Ms R R Duffy)


Tasmanian Kennel Club Inc (Show 1) (TAS)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mr Michael Looby (VIC)

Aust Bred in Group: Matmor Secret Agent (Mr ML Morse & Mr WA Henderson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Matmor Secret Agent (Mr ML Morse & Mr WA Henderson)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Blacklash Much Ado (Ms E Davison)
Minor of Breed: Blacklash Midwinters Tale (Ms E Davison)
Open of Breed: Aust Ch Matmor Rumour Has It (Erica Davison)


Tasmanian Kennel Club Inc (Show 2) (TAS)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Matmor The Entertainer (Erica Davison)
R/UP BOB & Res Dog CC: Matmor Secret Agent (Mr ML Morse & Mr WA Henderson)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Matmor Rumour Has It (Erica Davison)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Blacklash Much Ado (Ms E Davison)
Minor of Breed: Blacklash Midwinters Tale (Ms E Davison)


Yarra Glen Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Mr William Henderson (VIC)

Puppy in Group: Jenawyn Fireworks (AI) (Mr S & Mrs J Wynn)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Jenawyn Fireworks (AI) (Mr S & Mrs J Wynn)
Dog CC & Junior of Breed: Coloora La Carrera (Rick Mayor)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Elreav Caramel Fudge CD RA (Lynette Milne)


14-Feb-2021 (Sunday)

Sapphire Coast Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Monica McCaffery (SA)   Group Specials : Ms Monica McCaffery (SA)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Matmor In The Society Pages (Steve Wraith)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Matmor In The Society Pages (Steve Wraith)
Dog CC & Open of Breed: NZ Ch & Aust Sup Ch Tikimi Smooth Criminal (Miss T & Mrs K Perkiss)
Junior of Breed: Matmor Set The Stage (S Wraith)


Maryborough Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Russell Ogden (QLD)   Group Specials : Mr Anton Weil (QLD)

R/UP BOB & Res Dog CC: Jehannah Wolverine (S J & S L Mcleod-Robertson)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Cavrealm Cosmic Energy (Loraine Korving & Ray Wilson)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Swinabie Magic in Springtime (Donna Dickson)
Baby of Breed: Jehannah Autumn Leaves (S & L Mcleod-Robertson)
Junior of Breed: Swinabie When Rumours Run Riot (Donna Dickson)
Intermediate of Breed: Hollinglen Top Gun (Ceri Ross)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Gr & Neut Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)


13-Feb-2021 (Saturday)

Sapphire Coast Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Simon Mills (NSW)   Group Specials : Mr Simon Mills (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Matmor In The Society Pages (Steve Wraith)
Junior in Group: Matmor Set The Stage (S Wraith)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Matmor In The Society Pages (Steve Wraith)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Matmor Set The Stage (S Wraith)
Dog CC & Open of Breed: NZ Ch & Aust Sup Ch Tikimi Smooth Criminal (Miss T & Mrs K Perkiss)


All Breeds Kennel Association Inc (TAS)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Mr Peter Cousins (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Marcavan The Wind In My Sails (M Silvester)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Matmor The Entertainer (Erica Davison)
Bitch CC & State Bred (Bitch) of Breed: Blacklash Much Ado (Ms E Davison)
Baby of Breed: Blacklash Midwinters Tale (Ms E Davison)
Junior (Bitch) of Breed: Barakah Maple Kisses (Philippa Micklem/Karen Tame)
State Bred of Breed: Daisymont Bohemian Rhapsody (Daisymont Kennels)


Maryborough Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Helen Weil (QLD)   Group Specials : Mrs Lesley Roebig (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr & Neut Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)
Junior in Group: Swinabie When Rumours Run Riot (Donna Dickson)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Swinabie When Rumours Run Riot (Donna Dickson)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Swinabie Magic in Springtime (Donna Dickson)
Baby of Breed: Jehannah Autumn Leaves (S & L Mcleod-Robertson)
Intermediate of Breed: Hollinglen Top Gun (Ceri Ross)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)


Dogs NSW Complex Fundraising Committee (Blue Show) (NSW)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)

Junior in Group: Matmor Last Night Of The Proms (AI) (Mathew Morse & Will Henderson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Matmor Society Heir (Schmarr/ Morse & Henderson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Alexabelle Strictly Kosher (S Boyce)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Matmor Last Night Of The Proms (AI) (Mathew Morse & Will Henderson)
Baby of Breed: Kangala Wiggle That Wotsit (Kerry Cannon)
Puppy of Breed: Kaliak Billy Will Linga (Mrs S G Boyce)
Junior (Bitch) of Breed: Alexabelle Gentle Reign (S Boyce)
Intermediate (Bitch) of Breed: Alexabelle Come What May (Mrs S Boyce)


Dogs NSW Complex Fundraising Committee (White Show) (NSW)

General Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Matmor Society Heir (Schmarr/ Morse & Henderson)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Matmor Just The Way You Are (Mathew Morse & Will Henderson)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Alexabelle Come What May (Mrs S Boyce)
Baby of Breed: Kangala Wiggle That Wotsit (Kerry Cannon)
Junior of Breed: Matmor Last Night Of The Proms (AI) (Mathew Morse & Will Henderson)
Junior (Dog) of Breed: Alexabelle Strictly Kosher (S Boyce)
Junior (Bitch) of Breed: Alexabelle Gentle Reign (S Boyce)


12-Feb-2021 (Friday)

Sapphire Coast Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Matmor In The Society Pages (Steve Wraith)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Matmor In The Society Pages (Steve Wraith)
Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Tikimi The Power N The Passion (Miss T & Mrs K Perkiss)



8-Feb-2021 (Monday)

Bega Valley Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch & Aust Sup Ch Tikimi Smooth Criminal (Miss T & Mrs K Perkiss)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Matmor In The Society Pages (Steve Wraith)
Baby of Breed: Kangala Wiggle That Wotsit (Kerry Cannon)
Junior of Breed: Matmor Set The Stage (S Wraith)


7-Feb-2021 (Sunday)

Bega Valley Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)   Group Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Matmor In The Society Pages (Steve Wraith)
Junior in Group: Matmor Set The Stage (S Wraith)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Matmor In The Society Pages (Steve Wraith)
Dog CC & Open of Breed: NZ Ch & Aust Sup Ch Tikimi Smooth Criminal (Miss T & Mrs K Perkiss)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Matmor Set The Stage (S Wraith)
Baby of Breed: Kangala Wiggle That Wotsit (Kerry Cannon)


6-Feb-2021 (Saturday)

Bega Valley Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

Runner Up in Group & Junior in Group: Matmor Set The Stage (S Wraith)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Matmor Set The Stage (S Wraith)
Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Tikimi The Power N The Passion (Miss T & Mrs K Perkiss)
Baby of Breed: Kangala Wiggle That Wotsit (Kerry Cannon)


Tuggerah Lakes Kennel & Obedience Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Mrs Paula Bockman-Chato (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Caribelle Icy Whispers At Caperway (R R Duffy)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Cavanova Dark Side Of The Moon (Mrs C L Thompson)
Baby of Breed: Caperway Serenade (Ms R R Duffy)
Minor of Breed: Merseyport Rupert Bunny (Marilyn Madigan)


Tuggerah Lakes Kennel & Obedience Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Miss Errolynne Cross (NSW)

Puppy in Group: Caribelle Icy Whispers At Caperway (R R Duffy)
Open in Group: Aust Ch Dapsen The Blonde Bombshell (Ms D Petersen)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Dapsen The Blonde Bombshell (Ms D Petersen)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Merseyport Rupert Bunny (Marilyn Madigan)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Cavanova Dark Side Of The Moon (Mrs C L Thompson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Caribelle Icy Whispers At Caperway (R R Duffy)
Baby of Breed: Caperway Serenade (Ms R R Duffy)


Kennel Club of Tasmania (South) Inc (Show 1) (TAS)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)

Open in Group: Marcavan The Wind In My Sails (M Silvester)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Marcavan The Wind In My Sails (M Silvester)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Matmor Rumour Has It (Erica Davison)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Matmor Secret Agent (Mr ML Morse & Mr WA Henderson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Marcavan Kiss Me Dreaming (M Silvester)
Baby of Breed: Blacklash Midwinters Tale (Ms E Davison)
Junior of Breed: Marcavan Rainbow In The Dark (M Silvester)
State Bred of Breed: Blacklash Much Ado (Ms E Davison)


Kennel Club of Tasmania (South) Inc (Show 2) (TAS)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)

Puppy in Group: Marcavan Kiss Me Dreaming (M Silvester)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Marcavan The Wind In My Sails (M Silvester)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Matmor Secret Agent (Mr ML Morse & Mr WA Henderson)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Matmor Rumour Has It (Erica Davison)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Marcavan Kiss Me Dreaming (M Silvester)
Baby of Breed: Blacklash Midwinters Tale (Ms E Davison)
State Bred (Bitch) of Breed: Blacklash Much Ado (Ms E Davison)


Classic Dog Show (VIC)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Mr Stewart Budd (VIC)

Junior in Show: Matmor Pomp and Circumstance (AI) (Mathew Morse & Will Henderson)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Matmor Socialite (Mathew Morse & Will Henderson)
Minor in Group: Matmor It Girl (AI) (Mathew Morse & Will Henderson)
Junior in Group: Matmor Pomp and Circumstance (AI) (Mathew Morse & Will Henderson)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Matmor Socialite (Mathew Morse & Will Henderson)
Baby of Breed: Kqrac The Ring Of Steel (Ms V R McLaughlin)
Minor of Breed: Matmor It Girl (AI) (Mathew Morse & Will Henderson)
Puppy of Breed: Jenawyn Fireworks (AI) (Mr S & Mrs J Wynn)
Junior of Breed: Matmor Pomp and Circumstance (AI) (Mathew Morse & Will Henderson)
Bitch NEUTER CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Elreav Caramel Fudge CD RA (Lynette Milne)


5-Feb-2021 (Friday)

Tuggerah Lakes Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)

Puppy in Group: Caribelle Icy Whispers At Caperway (R R Duffy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Matmor Society Heir (Schmarr/ Morse & Henderson)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Dapsen The Blonde Bombshell (Ms D Petersen)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Caribelle Icy Whispers At Caperway (R R Duffy)
Baby of Breed: Caperway Serenade (Ms R R Duffy)


31-Jan-2021 (Sunday)

Wollongong & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)   Group Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Suebeau Cool Design (S Arthur & C Letson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Suebeau Cool Design (S Arthur & C Letson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Alexabelle Strictly Kosher (S Boyce)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ertae Royal Chalice (Melinda Sterrett & Cara Letson)
Baby of Breed: Kangala Wiggle That Wotsit (Kerry Cannon)
Puppy of Breed: Kaliak Billy Will Linga (Mrs S G Boyce)
Junior (Bitch) of Breed: Alexabelle Gentle Reign (S Boyce)


Ulverstone Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Ms Frances Darling (QLD)   Group Specials : Mr Anton Weil (QLD)

Puppy in Group: Marcavan Kiss Me Dreaming (M Silvester)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Daisymont Bohemian Rhapsody (Daisymont Kennels)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Marcavan The Wind In My Sails (M Silvester)
Puppy of Breed: Marcavan Kiss Me Dreaming (M Silvester)
Junior (Bitch) of Breed: Barakah Maple Kisses (Philippa Micklem/Karen Tame)


Dogs Victoria Open Show (VIC)

General Specials : Mrs Anne-Marie Hearn (VIC)   Group Specials : Ms Vivienne McLaughlin (VIC)

Puppy in Group: Jenawyn Fireworks (AI) (Mr S & Mrs J Wynn)
BOB, Best Bitch & Puppy of Breed: Jenawyn Fireworks (AI) (Mr S & Mrs J Wynn)


30-Jan-2021 (Saturday)

Wollongong & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Robert Lucas (NSW)   Group Specials : Ms Linda Buckley (ACT)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Caribelle Icy Cold But Cool (AI) (Caribelle Knls)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Caribelle Icy Cold But Cool (AI) (Caribelle Knls)
Baby of Breed: Kangala Wiggle That Wotsit (Kerry Cannon)


Wollongong & District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Lyndall Black (NSW)

Intermediate in Group: Caribelle Baileys On Ice (Caribelle Knls)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Caribelle Baileys On Ice (Caribelle Knls)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Caribelle Icy Cold But Cool (AI) (Caribelle Knls)
Baby of Breed: Kangala Wiggle That Wotsit (Kerry Cannon)


ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)

Junior of Breed: Clarelly Handle With Care (Jan Kelly)


Ulverstone Kennel Club Inc (AM Show) (TAS)

General Specials : Mr Anton Weil (QLD)   Group Specials : Ms Frances Darling (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Marcavan The Wind In My Sails (M Silvester)
Puppy of Breed: Marcavan Kiss Me Dreaming (M Silvester)
Junior of Breed: Marcavan Rainbow In The Dark (M Silvester)
Junior (Bitch) of Breed: Eireannmada Liesl Von Trapp (Mr G B Browne)
State Bred of Breed: Daisymont Bohemian Rhapsody (Daisymont Kennels)


Ulverstone Kennel Club Inc (PM Show) (TAS)

General Specials : Mrs Helen Weil (QLD)   Group Specials : Mrs Helen Weil (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Daisymont Bohemian Rhapsody (Daisymont Kennels)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Marcavan The Wind In My Sails (M Silvester)
Puppy of Breed: Marcavan Kiss Me Dreaming (M Silvester)
Junior of Breed: Eireannmada Liesl Von Trapp (Mr G B Browne)


Conformation Judges Committee (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr Duncan McAllister (QLD)   Group Specials : Mrs Melody Darragh (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr & Neut Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)
BOB, Best Dog & Intermediate of Breed: Hollinglen Top Gun (Ceri Ross)
R/UP BOB, Res Dog & Open of Breed: Jehannah Wolverine (S J & S L Mcleod-Robertson)
Baby of Breed: Jehannah Autumn Leaves (S & L Mcleod-Robertson)
NEUTER BOB, Best NEUTER Dog & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)


Conformation Judges Committee (Show 2) (QLD)

General Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD)   Group Specials : Miss Belinda West (QLD)

BOB, Best Dog & Open of Breed: Jehannah Wolverine (S J & S L Mcleod-Robertson)
R/UP BOB, Res Dog & Intermediate of Breed: Hollinglen Top Gun (Ceri Ross)
Baby of Breed: Jehannah Autumn Leaves (S & L Mcleod-Robertson)
NEUTER BOB, Best NEUTER Dog & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)


25-Jan-2021 (Monday)

All Dog Sports Spectacular Committee Australia Day Show (QLD)

General Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr Ch Marcavan Pretty Little Liar (Amanda Dunne)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coloora Scotch N Soda (Mrs L Morris)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Swinabie When Rumours Run Riot (Donna Dickson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Swinabie Here We Com Agn (A Eales & J Ireland)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Marcavan Pretty Little Liar (Amanda Dunne)


24-Jan-2021 (Sunday)

Cavalier King Charles Spaniel Club of Tasmania (Inc) (TAS) (S)

General Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Matmor The Entertainer (Erica Davison)
Baby in Show: Abbysfield Savahhna (Christine Darke)
Junior in Show: Barakah Maple Kisses (Philippa Micklem/Karen Tame)
Aust Bred in Show: Matmor Secret Agent (Mr ML Morse & Mr WA Henderson)
Best Dog & Open of Breed: Aust Ch Matmor The Entertainer (Erica Davison)
State Bred (Dog) of Breed: Daisymont Bohemian Rhapsody (Daisymont Kennels)


Cavalier King Charles Spaniel Club of Tasmania (Inc) TOY GROUP Show (TAS) (S)

General Specials : Mr Gary Heyden (NSW)

Aust Bred in Show: Matmor Secret Agent (Mr ML Morse & Mr WA Henderson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Abbysfield Charmed By Chelsea (Christine Darke)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Matmor Secret Agent (Mr ML Morse & Mr WA Henderson)
Baby of Breed: Abbysfield Savahhna (Christine Darke)
Junior of Breed: Barakah Maple Kisses (Philippa Micklem/Karen Tame)
State Bred (Dog) of Breed: Daisymont Bohemian Rhapsody (Daisymont Kennels)


23-Jan-2021 (Saturday)

Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Mrs Mavis Cochrane (WA)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Cavashon Flying Solo (K Brooksby & J Marchant)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Cavashon Flying Solo (K Brooksby & J Marchant)


Western Tiers Kennel Club (TAS)

General Specials : Mr Richard Watson (TAS)   Group Specials : Mr Richard Watson (TAS)

Aust Bred in Group: Matmor Secret Agent (Mr ML Morse & Mr WA Henderson)
Open in Group: Aust Ch Matmor The Entertainer (Erica Davison)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Matmor The Entertainer (Erica Davison)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Marcavan Rainbow In The Dark (M Silvester)
Baby of Breed: Blacklash Midwinters Tale (Ms E Davison)
Junior of Breed: Barakah Maple Kisses (Philippa Micklem/Karen Tame)
State Bred (Dog) of Breed: Daisymont Bohemian Rhapsody (Daisymont Kennels)
Aust Bred of Breed: Matmor Secret Agent (Mr ML Morse & Mr WA Henderson)


17-Jan-2021 (Sunday)

Bulli District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Miss Alison Cowin (NSW)

Best in Group & Open in Group: NZ Ch & Aust Sup Ch Tikimi Smooth Criminal (Miss T & Mrs K Perkiss)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Sup Ch Zeltica San Cristobel (Mrs J Holcombe)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch & Aust Sup Ch Tikimi Smooth Criminal (Miss T & Mrs K Perkiss)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Ertae Royal Chalice (Melinda Sterrett & Cara Letson)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cavalierlove Amorous N Ready (Sue Donahue)
Puppy of Breed: Kaliak Fatal Attraction (S J & K L Axiak)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Zeltica San Cristobel (Mrs J Holcombe)


Lady Bay Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Caribelle Icy Cold But Cool (AI) (Caribelle Knls)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Caribelle Icy Cold But Cool (AI) (Caribelle Knls)


16-Jan-2021 (Saturday)

Bulli District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Crozier (NSW)   Group Specials : Mrs Carole Doherty (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Zeltica San Cristobel (Mrs J Holcombe)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tikimi The Power N The Passion (Miss T & Mrs K Perkiss)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Cavalierlove Amorous N Ready (Sue Donahue)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Zeltica San Cristobel (Mrs J Holcombe)


Lang Lang P A & H Association Inc (VIC)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Ms Lisa Woolley (VIC)

Best in Show 4th: Matmor Pomp and Circumstance (AI) (Mathew Morse & Will Henderson)
Group 1st: Matmor Pomp and Circumstance (AI) (Mathew Morse & Will Henderson)
Puppy in Group: Jenawyn Fireworks (AI) (Mr S & Mrs J Wynn)
BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Matmor Pomp and Circumstance (AI) (Mathew Morse & Will Henderson)
Puppy of Breed: Jenawyn Fireworks (AI) (Mr S & Mrs J Wynn)


Hobart Dog Club Inc (TAS)

General Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS)   Group Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr Ch Marcavan Pretty Little Liar (Amanda Dunne)
Puppy in Group: Marcavan Kiss Me Dreaming (M Silvester)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Marcavan The Wind In My Sails (M Silvester)
Res Dog CC & Junior of Breed: Marcavan Rainbow In The Dark (M Silvester)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Marcavan Kiss Me Dreaming (M Silvester)
State Bred of Breed: Daisymont Bohemian Rhapsody (Daisymont Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Marcavan Pretty Little Liar (Amanda Dunne)


Warrnambool District Kennel & Obedience Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)   Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)

Intermediate in Show: Caribelle Baileys On Ice (Caribelle Knls)
Intermediate in Group: Caribelle Baileys On Ice (Caribelle Knls)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Caribelle Icy Cold But Cool (AI) (Caribelle Knls)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Caribelle Baileys On Ice (Caribelle Knls)


Lady Bay Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Carol Hobday (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Caribelle Icy Cold But Cool (AI) (Caribelle Knls)


10-Jan-2021 (Sunday)

Combined Northern Canine Committee Inc (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch & Aust Sup Ch Tikimi Smooth Criminal (Miss T & Mrs K Perkiss)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Matmor Socialite (Mathew Morse & Will Henderson)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Chevalove Nobel By Design (K & M Munro)
Baby of Breed: Kangala Wiggle That Wotsit (Kerry Cannon)
Aust Bred of Breed: Chevalove Secret Affaire (K & M Munro)


ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)

Runner Up in Show & Open in Show: Am Gr & Aust Ch Sheeba Althof Red Is Back (Imp USA) (Ms V McLaughlin & Mrs K Ostmann)
Best in Group & Open in Group: Am Gr & Aust Ch Sheeba Althof Red Is Back (Imp USA) (Ms V McLaughlin & Mrs K Ostmann)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Gr & Aust Ch Sheeba Althof Red Is Back (Imp USA) (Ms V McLaughlin & Mrs K Ostmann)


ADSS (Show 2) (SA)

General Specials : Mr Lance Wright (QLD)   Group Specials : Mr David Kill (QLD)

BOB and Dog CC: Am Gr & Aust Ch Sheeba Althof Red Is Back (Imp USA) (Ms V McLaughlin & Mrs K Ostmann)


9-Jan-2021 (Saturday)

Combined Northern Canine Committee Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch & Aust Sup Ch Tikimi Smooth Criminal (Miss T & Mrs K Perkiss)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Matmor Socialite (Mathew Morse & Will Henderson)


Combined Northern Canine Committee Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Suebeau Cool Design (S Arthur & C Letson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Suebeau Cool Design (S Arthur & C Letson)
Bitch CC: Aust Ch Matmor Socialite (Mathew Morse & Will Henderson)
Baby of Breed: Merseyport Rupert Bunny (Marilyn Madigan)


ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)   Group Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)

Open in Group: Aust Sup Ch Caribelle Icy Cold But Cool (AI) (Caribelle Knls)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Caribelle Icy Cold But Cool (AI) (Caribelle Knls)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Caribelle Fantasy On Ice (Raewyn McCullough)


ADSS (Show 2) (SA)

General Specials : Mr Jason Attridge (QLD)   Group Specials : Mr Jason Attridge (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Caribelle Icy Cold But Cool (AI) (Caribelle Knls)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Caribelle Icy Cold But Cool (AI) (Caribelle Knls)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Caribelle Fantasy On Ice (Raewyn McCullough)


Tasmanian Kennel Club (Show A) (TAS)

General Specials : Ms Caron Ellis (TAS)   Group Specials : Ms Caron Ellis (TAS)

BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Marcavan The Wind In My Sails (M Silvester)
Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Marcavan Kiss Me Dreaming (M Silvester)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Matmor Flamenco (Mr M L Morse & Mr W A Henderson)
Baby of Breed: Blacklash Midwinters Tale (Ms E Davison)
Puppy of Breed: Marcavan Rainbow In The Dark (M Silvester)
State Bred (Dog) of Breed: Daisymont Bohemian Rhapsody (Daisymont Kennels)
State Bred (Bitch) of Breed: Blacklash Much Ado (Ms E Davison)
Aust Bred (Dog) of Breed: Matmor Secret Agent (Mr ML Morse & Mr WA Henderson)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Marcavan Pretty Little Liar (Amanda Dunne)


Tasmanian Kennel Club (Show B) (TAS)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)

Minor in Group: Marcavan Kiss Me Dreaming (M Silvester)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Marcavan Rainbow In The Dark (M Silvester)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Marcavan The Wind In My Sails (M Silvester)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Marcavan Kiss Me Dreaming (M Silvester)
Baby of Breed: Blacklash Midwinters Tale (Ms E Davison)
Junior of Breed: Matmor Flamenco (Mr M L Morse & Mr W A Henderson)
State Bred of Breed: Blacklash Much Ado (Ms E Davison)
State Bred (Dog) of Breed: Daisymont Bohemian Rhapsody (Daisymont Kennels)
Aust Bred of Breed: Matmor Secret Agent (Mr ML Morse & Mr WA Henderson)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Marcavan Pretty Little Liar (Amanda Dunne)


Dogs Victoria (VIC)

General Specials : Ms Julia Jones (VIC)   Group Specials : Ms Julia Jones (VIC)

Best Bitch & Puppy (Bitch) of Breed: Jenawyn Fireworks (AI) (Mr S & Mrs J Wynn)


8-Jan-2021 (Friday)

Combined Northern Canine Committee Inc (NSW)

General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Suebeau Cool Design (S Arthur & C Letson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Suebeau Cool Design (S Arthur & C Letson)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Matmor Socialite (Mathew Morse & Will Henderson)


ADSS (SA)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Mrs Elizabeth Jackson (WA)

Group 3rd: Aust Sup Ch Caribelle Icy Cold But Cool (AI) (Caribelle Knls)
BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Caribelle Icy Cold But Cool (AI) (Caribelle Knls)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Caribelle Fantasy On Ice (Raewyn McCullough)


2-Jan-2021 (Saturday)

Wollondilly All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

Junior in Show: Alexabelle Strictly Kosher (S Boyce)
Junior in Group: Alexabelle Strictly Kosher (S Boyce)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cavalierlove Proud N Cool (Bob Boyce & Sue Donahue)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Alexabelle Strictly Kosher (S Boyce)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kaliak Material Girl (SJ & KL Axiak)
Baby (Bitch) of Breed: Kangala Wiggle That Wotsit (Kerry Cannon)
Minor of Breed: Alexabelle Bear False Witness (Mrs S G Boyce)
Puppy of Breed: Kaliak Billy Will Linga (Mrs S G Boyce)
Junior (Bitch) of Breed: Cavalierlove Cool Splendour (Sue Donahue)


Atherton Tableland Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Iain Hinde (QLD)   Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)

Baby (Dog) of Breed: Copperacres Harry’s attraction (Jane Green)


1-Jan-2021 (Friday)

Atherton Tableland Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Aberlour Stairway to Heavn (Nicole Keedle/ Sophie Keedle & Lyn Dunne)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aberlour Stairway to Heavn (Nicole Keedle/ Sophie Keedle & Lyn Dunne)
Baby (Dog) of Breed: Copperacres Harry’s attraction (Jane Green)

31-Dec-2020 (Thursday)

Atherton Tableland Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Miss Erin Brown (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aberlour Stairway to Heavn (Nicole Keedle/ Sophie Keedle & Lyn Dunne)


30-Dec-2020 (Wednesday)

Dogs QLD Festive Fiesta (QLD)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Mr Reece Fry (QLD)

Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Jehannah Wolverine (S J & S L Mcleod-Robertson)


Dogs QLD Festive Fiesta (QLD)

   Group Specials : Mr John Mitchell (QLD)

Aust Bred in Group: Jehannah Wolverine (S J & S L Mcleod-Robertson)
BOB, Best Dog & Aust Bred of Breed: Jehannah Wolverine (S J & S L Mcleod-Robertson)


19-Dec-2020 (Saturday)

Dogs NSW Public Relations Committee (NSW)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mrs Dayna Johnston (NSW)

Minor in Group: Kaliak Billy Will Linga (Mrs S G Boyce)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Alexabelle Strictly Kosher (S Boyce)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Alexabelle Gentle Reign (S Boyce)
Minor of Breed: Kaliak Billy Will Linga (Mrs S G Boyce)


Waterloo Bay Kennel Club & Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Mr Brett Thompson (QLD)   Group Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Elfking Some Like it Hot At Edenridge (Chris Darwen & Kasia Feldman)


13-Dec-2020 (Sunday)

Uralla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Ms Katrina Santas (NSW)   Group Specials : Mr Robert Harbin (NSW)

Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Cavalierlove Proud N Cool (Sue Donahue)
Open (Dog) of Breed: Aust Ch Parov In The Spotlight (R Wilson & L Korving)


12-Dec-2020 (Saturday)

Armidale All Breeds Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Stefanie Smith (NSW)

Junior in Group: Swinabie When Rumours Run Riot (Donna Dickson)
Bred by Exhibitor in Group: Aust Ch Cavalierlove Proud N Cool (Sue Donahue)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Swinabie When Rumours Run Riot (Donna Dickson)
Puppy of Breed: Cavrealm Cosmic Starlight (Loraine Korving & Raymond Wilson)
Junior (Bitch) of Breed: Cavalierlove Cool Splendour (Sue Donahue)
Intermediate of Breed: Elfking Naughty But Sweet (D M Dickson)
Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Cavalierlove Proud N Cool (Sue Donahue)
Bred by Exhibitor (Bitch) of Breed: Swinabie Magic in Springtime (Donna Dickson)


Uralla & District Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)

Res Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Cavalierlove Proud N Cool (Sue Donahue)


ACT Ladies Kennel Club (AM Show) (ACT)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Miss Beverley Daines (NSW)

Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cavalierlove Amorous N Ready (Sue Donahue)


Canberra All Breeds Kennel Club (PM Show) (ACT)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Mr Glen Vernon (NSW)

Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cavalierlove Amorous N Ready (Sue Donahue)


Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Mr Michael Watt (QLD)

Puppy of Breed: Jehannah Wolverine (S J & S L Mcleod-Robertson)


11-Dec-2020 (Friday)

Armidale All Breeds Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Ms Katrina Santas (NSW)

Res Bitch CC: Cavalierlove Cool Splendour (Sue Donahue)
Junior (Dog) of Breed: Swinabie When Rumours Run Riot (Donna Dickson)
Intermediate (Bitch) of Breed: Elfking Naughty But Sweet (D M Dickson)
Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Cavalierlove Proud N Cool (Sue Donahue)
Bred by Exhibitor (Bitch) of Breed: Swinabie Magic in Springtime (Donna Dickson)


Armidale All Breeds Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

Res Bitch CC & Bred by Exhibitor (Bitch) of Breed: Swinabie Magic in Springtime (Donna Dickson)
Puppy of Breed: Cavrealm Cosmic Energy (Loraine Korving & Ray Wilson)
Junior of Breed: Swinabie When Rumours Run Riot (Donna Dickson)
Intermediate (Bitch) of Breed: Elfking Naughty But Sweet (D M Dickson)
Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Cavalierlove Proud N Cool (Sue Donahue)


Canine Fanciers Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Diane Cuthbert (SA)   Group Specials : Mr Ted Kerley (SA)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Chelport Odessa (C Alport)


6-Dec-2020 (Sunday)

Ladies Kennel Association of NSW (NSW)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Ms Amanda Huggins (NSW)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Caribelle Icy Cold But Cool (AI) (Caribelle Knls)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Caribelle Icy Cold But Cool (AI) (Caribelle Knls)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Caribelle Fantasy On Ice (Caribelle Knls)
Res Dog CC & Minor of Breed: Kaliak Billy Will Linga (Mrs S G Boyce)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Alexabelle Gentle Reign (S Boyce)
Junior (Dog) of Breed: Alexabelle Strictly Kosher (S Boyce)
Intermediate of Breed: Aust Ch Alexabelle Reign Supreme (S Boyce)


5-Dec-2020 (Saturday)

St George District Kennel Club (Red Show) (NSW)

General Specials : Ms Judith Docksey (NSW)   Group Specials : Mrs Amy Gilson (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Caribelle Icy Cold But Cool (AI) (Caribelle Knls)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Caribelle Icy Cold But Cool (AI) (Caribelle Knls)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Caribelle Fantasy On Ice (Caribelle Knls)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alexabelle Reign Supreme (S Boyce)
Minor of Breed: Kaliak Billy Will Linga (Mrs S G Boyce)
Bred by Exhibitor of Breed: Alexabelle Strictly Kosher (S Boyce)


St George District Kennel Club (White Show) (NSW)

General Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)   Group Specials : Mr Daniel Gilson (NSW)

Runner Up in Show: Caribelle Fantasy On Ice (Caribelle Knls)
Best in Group & Open in Group: Caribelle Fantasy On Ice (Caribelle Knls)
Minor in Group: Kaliak Billy Will Linga (Mrs S G Boyce)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Caribelle Fantasy On Ice (Caribelle Knls)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Caribelle Icy Cold But Cool (AI) (Caribelle Knls)
Res Dog CC & Minor of Breed: Kaliak Billy Will Linga (Mrs S G Boyce)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Alexabelle Gentle Reign (S Boyce)
Intermediate of Breed: Aust Ch Alexabelle Reign Supreme (S Boyce)
Bred by Exhibitor of Breed: Alexabelle Strictly Kosher (S Boyce)


Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Carol Speed (QLD)   Group Specials : Mr Daryl Brookes (QLD)

Puppy in Group: Cavrealm Cosmic Energy (Loraine Korving & Ray Wilson)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Swinabie Magic in Springtime (Donna Dickson)
Res Dog CC: Aust Ch Parov In The Spotlight (R Wilson & L Korving)
Puppy of Breed: Cavrealm Cosmic Energy (Loraine Korving & Ray Wilson)
Junior of Breed: Swinabie When Rumours Run Riot (Donna Dickson)


4-Dec-2020 (Friday)

Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)   Group Specials : Miss Kerry Maguire (QLD)

R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Parov In The Spotlight (R Wilson & L Korving)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Swinabie Magic in Springtime (Donna Dickson)
Junior of Breed: Swinabie When Rumours Run Riot (Donna Dickson)