German Shorthaired Pointer Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the German Shorthaired Pointer (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

16-Feb-2020 (Sunday)

Sapphire Coast Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mr David Strachan (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Baby of Breed: Kobidan The Whole Shebang (Joanne Hagan)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Kruz Song of the Future CCD RA ET (Joanne Hagan)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Heiderst Moonstruck (Adema West & Heiderst Kennels)


Twilight Canine Country Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Chua Ming Kok (Singapore)   Group Specials : Mrs Annette Kay O'Carroll (New Zealand)

Junior in Group: Aust Ch Liverpoint Crackerjack (AI) (Caroline Hatherley)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Liverpoint Crackerjack (AI) (Caroline Hatherley)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Kobidan Rumour Has It (Mrs J Cattell & Mrs S Nichols)
Puppy of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)


Twilight Canine Country Club Inc (Neuter Championship Show ONLY) (VIC)

General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)   Group Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)

R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Ch Kobidan I Am Mistress Quickly (H Raabe/ S Nichols & J Cattell)


Albany All Breeds Dog Club (WA)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)

Junior in Group: Wahrelegende Cookies N Cream (T Fountaine)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Wahrelegende Cookies N Cream (T Fountaine)
Dog CC & Puppy of Breed: Makapoynt Clegane (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)


15-Feb-2020 (Saturday)

Sapphire Coast Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)   Group Specials : Mr David Strachan (VIC)

Baby of Breed: Kobidan The Whole Shebang (Joanne Hagan)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Ch Kruz Song of the Future CCD RA ET (Joanne Hagan)


Hunter River A & H Association Ltd (NSW)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Ms Donna Morris (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Germanicus Let Me Love You (Ai) (Lara Haynes)
Baby of Breed: Germanicus No Time To Die (AI) (Lara Haynes)


Gundagai P & A Society (NSW)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Moruada California Gold (Mrs S H Wright)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)
Bitch CC: Moruada That's Gold (S H Wright)


Sunshine Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Simon Mills (ACT)   Group Specials : Ms Cheryl Currie (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (AI) (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
Puppy of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
Puppy (Bitch) of Breed: Canawindra Over The Moon (M J & F L Park)
Intermediate of Breed: Aust Ch Canawindra Believe In Me (M J & F L Park)


All Breeds Kennel Association Inc (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Jim Black (ACT)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

Junior in Group: Lakenland Musicman At Arosa (AI) (Imp NZ) (Mrs M Reichmuth / Ms S Rattle / Mr T Sproule)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lakenland Musicman At Arosa (AI) (Imp NZ) (Mrs M Reichmuth / Ms S Rattle / Mr T Sproule)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Zenchar Shoot The Breeze (AI) (S Rattle & T Sproule)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Zenchar Let It Snow (AI) (S Rattle & T Sproule)


All Breeds Kennel Association Inc (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mr Jim Black (ACT)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Zenchar Tangled Up In Blue (S Rattle & T Sproule)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Zenchar Shoot The Breeze (AI) (S Rattle & T Sproule)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Zenchar Let It Snow (AI) (S Rattle & T Sproule)
Junior of Breed: Lakenland Musicman At Arosa (AI) (Imp NZ) (Mrs M Reichmuth / Ms S Rattle / Mr T Sproule)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)

Minor in Group: Heiderst Moonstruck (Adema West & Heiderst Kennels)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Heiderst Moonstruck (Adema West & Heiderst Kennels)


Clifton Show Society (QLD)

General Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)   Group Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tealpoint Flamenco Dancer (Heather Reynolds)
Dog CC: Aust Ch Tealpoint ExcaliburTheMagician ET CA (Heather Reynolds)


Twilight Canine Country Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Gopi Krishnan (Malaysia)   Group Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (AI) (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Canawindra Storm In A Teacup (Ms Raelene Trimble)
Puppy of Breed: Canawindra Over The Moon (M J & F L Park)
Junior of Breed: Aust Ch Liverpoint Crackerjack (AI) (Caroline Hatherley)


Albany All Breeds Dog Club (WA)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)

Junior in Group: Wahrelegende Cookies N Cream (T Fountaine)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Makapoynt Clegane (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Wahrelegende Cookies N Cream (T Fountaine)



14-Feb-2020 (Friday)

Sapphire Coast Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)

Baby of Breed: Kobidan The Whole Shebang (Joanne Hagan)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Kruz Song of the Future CCD RA ET (Joanne Hagan)


Twilight Canine Country Club Inc (VIC)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Mr Gopi Krishnan (Malaysia)

Group 2nd: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (AI) (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
Open in Group: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed [CACIB]: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (AI) (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
R/UP BOB, Bitch CC & Champion Class (Bitch) of Breed [CACIB]: Kobidan Raise Your Glass (Mrs J Cattell & Mrs S Nichols)
Res Dog CC: Aust Ch Liverpoint Crackerjack (AI) (Caroline Hatherley)
Puppy of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
Puppy (Bitch) of Breed: Canawindra Over The Moon (M J & F L Park)
Junior of Breed: Canawindra Roger Juliet (Raelene Trimble)
Intermediate of Breed: Canawindra Believe In Magic (M J & F L Park)
Open of Breed: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)


9-Feb-2020 (Sunday)

Bunbury & Districts Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Delia Wells (WA)   Group Specials : Mrs Delia Wells (WA)

Minor in Show: Heiderst To the Moon N Back (AI) (Miss A Keulen-Brain & Heiderst Kennels)
Best in Group & Puppy in Group: Makapoynt Clegane (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Minor in Group: Heiderst To the Moon N Back (AI) (Miss A Keulen-Brain & Heiderst Kennels)
BOB, Best Dog & Puppy of Breed: Makapoynt Clegane (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
R/UP BOB, Res Dog & Minor of Breed: Heiderst To the Moon N Back (AI) (Miss A Keulen-Brain & Heiderst Kennels)


8-Feb-2020 (Saturday)

Crookwell A P & H Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Thomas (NSW)   Group Specials : Mr Alan Hunt (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Moruada California Gold (Mrs S H Wright)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Moruada California Gold (Mrs S H Wright)
Res Dog CC: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)
Minor of Breed: Moruada That's Gold (S H Wright)


Classic Dog Show Committee (VIC)

General Specials : Ms Judith Oliver (VIC)   Group Specials : Mrs Linda Adams (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Liverpoint Crackerjack (AI) (Caroline Hatherley)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Liverpoint Call Me Miss Harry (AI) (Liverpoint Kennels)
Res Bitch CC: Aust Ch Canawindra Up Beat (M & F Park / R Raven)


Tuggerah Lakes Kennel & Obedience Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Valerie Carter (SA)   Group Specials : Mrs Coral Gray (SA)

Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Germanicus Andromeda (Lara Haynes)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Germanicus Edge of Reason (AI) (Lara Haynes)
Baby of Breed: Germanicus No Time To Die (AI) (Lara Haynes)
Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Germanicus Andromeda (Lara Haynes)
Baby SweepStakes - 1st Place: Germanicus No Time To Die (AI) (Lara Haynes)


Tuggerah Lakes Kennel & Obedience Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Diane Cuthbert (SA)   Group Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)

Baby in Group: Germanicus No Time To Die (AI) (Lara Haynes)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Germanicus Edge of Reason (AI) (Lara Haynes)
Baby of Breed: Germanicus No Time To Die (AI) (Lara Haynes)


Henty Show Society (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Canawindra Believe In Magic (M J & F L Park)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Canawindra East Bound Train (M J & F L Park)


Rydal A H & P Association (NSW)

General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)   Group Specials : Mr Phillip Brown (NSW)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Ch Seltsam Line Of Fire (Morgan Rae)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Seltsam Line Of Fire (Morgan Rae)
Aust Bred in Group: Aust Ch Moruada Flash Of Gold (Mrs S H Wright)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Moruada Flash Of Gold (Mrs S H Wright)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Seltsam Line Of Fire (Morgan Rae)


Kennel Club of Tasmania (South) Inc (SHOW 1) (TAS)

General Specials : Ms Yanina Smith (TAS)   Group Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Acewild Magnum P I (Maree & Jade Pledger)


Kennel Club of Tasmania (South) Inc (SHOW 2) (TAS)

General Specials : Mr Terrence Collicutt (TAS)   Group Specials : Mrs Pauline Hartwell (NSW)

Junior in Group: Acewild Magnum P I (Maree & Jade Pledger)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Acewild Magnum P I (Maree & Jade Pledger)


Allora Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Zenchar Shimmer In Blue (T Fraser/ S Rattle & T Sproule)


7-Feb-2020 (Friday)

Tuggerah Lakes Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Coral Gray (SA)   Group Specials : Ms Diane Cuthbert (SA)

Aust Bred in Show: Germanicus Edge of Reason (AI) (Lara Haynes)
Aust Bred in Group: Germanicus Edge of Reason (AI) (Lara Haynes)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Germanicus Edge of Reason (AI) (Lara Haynes)
Baby of Breed: Germanicus No Time To Die (AI) (Lara Haynes)
Baby SweepStakes - 1st Place: Germanicus No Time To Die (AI) (Lara Haynes)


The Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Aramis Lim (SA)   Group Specials : Mr Tyron Atkinson (VIC)

R/UP BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (AI) (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)


2-Feb-2020 (Sunday)

Wollongong & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)

R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)


Dogs NSW Illawarra & South East Region (PM Show) (NSW)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Mr William Smith (QLD)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)


Cash and Sash All Breeds Show (WA)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

Junior in Group: Wahrelegende Cookies N Cream (T Fountaine)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Burnbrook Days Of Heaven (Mrs GM and Dr MJ Byrne)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Heiderst To the Moon N Back (AI) (Miss A Keulen-Brain & Heiderst Kennels)
Puppy of Breed: Makapoynt Clegane (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Junior of Breed: Wahrelegende Cookies N Cream (T Fountaine)


Dogs Victoria (VIC)

General Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)   Group Specials : Mrs Sue Scholes (VIC)

Intermediate in Group: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)
R/UP BOB, Best Dog & Puppy of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
Reserve Bitch & Intermediate of Breed: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)


Ballarat Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Mr John J Doyle (VIC)

R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Liverpoint Crackerjack (AI) (Caroline Hatherley)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Canawindra Roger Juliet (Raelene Trimble)
Puppy of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
Intermediate (Dog) of Breed: Canawindra East Coast Legend (J Easterbrook)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Liverpoint Call Me Miss Harry (AI) (Liverpoint Kennels)
Open of Breed: Aust Ch Liverpoint Brown Eyed Girl (Liverpoint Kennels)


Ulverstone Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Ms Lee Anne Bateman (Canada)   Group Specials : Mr Edgar Bajona (Canada)

Junior in Show: Acewild Magnum P I (Maree & Jade Pledger)
Junior in Group: Acewild Magnum P I (Maree & Jade Pledger)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Acewild Magnum P I (Maree & Jade Pledger)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 1) (SA)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Woodwych Spirit Of Boom (S/ R & L Schwerdt)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Woodwych Joie De Vivre (S / R & L Schwerdt)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 2) (SA)

General Specials : Mr Theo Horchner (VIC)   Group Specials : Mrs Robyn Wallis (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (AI) (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)



1-Feb-2020 (Saturday)

Wollongong & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Miss Glenda Goller (QLD)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)


Dogs NSW Illawarra & South East Region (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Denise Smith (QLD)   Group Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)


Cash and Sash All Breeds Show (WA)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) JC ET (Joy H Hunter & Miss Baya Draper)
Junior in Group: Sevoier Tag Your It At Durers (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sevoier Break Your Heart (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sevoier Tag Your It At Durers (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Durers Angel Fair (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Minor (Dog) of Breed: Heiderst To the Moon N Back (AI) (Miss A Keulen-Brain & Heiderst Kennels)
Puppy of Breed: Makapoynt Clegane (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Junior (Bitch) of Breed: Wahrelegende Cookies N Cream (T Fountaine)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) JC ET (Joy H Hunter & Miss Baya Draper)


Ulverstone Kennel Club Inc (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Ms D Lucas (Sth Africa)   Group Specials : Ms D Lucas (Sth Africa)

Junior in Group: Acewild Magnum P I (Maree & Jade Pledger)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Acewild Magnum P I (Maree & Jade Pledger)


Ulverstone Kennel Club Inc (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Edgar Bajona (Canada)   Group Specials : Ms Lee Anne Bateman (Canada)

Runner Up in Group & Junior in Group: Acewild Magnum P I (Maree & Jade Pledger)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Acewild Magnum P I (Maree & Jade Pledger)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 1) (SA)

General Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)   Group Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (AI) (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (AI) (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Heiderst Play That Funky Music (AI) (Heiderst Kennels)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 2) (SA)

General Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)   Group Specials : Mr Theo Horchner (VIC)

R/UP BOB & Bitch CC: Heiderst Play That Funky Music (AI) (Heiderst Kennels)


31-Jan-2020 (Friday)

Wollongong & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)   Group Specials : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)

R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)


Dogs NSW Illawarra & South East Region (PM Show) (NSW)

General Specials : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)   Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Woodwych Spirit Of Boom (S/ R & L Schwerdt)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Woodwych Spirit Of Boom (S/ R & L Schwerdt)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Woodwych Joie De Vivre (S / R & L Schwerdt)


27-Jan-2020 (Monday)

Australia Day International Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mr J Rosa (Puerto Rico)   Group Specials : Mr D Wang (China)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Canawindra East Coast Legend (J Easterbrook)


Dogs ACT Summer Festival (AM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Valerie Carter (SA)   Group Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch PointGold Masikeen (Kayla Hincksman)


Dogs ACT Summer Festival (PM Show) (ACT)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mrs Valerie Carter (SA)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch PointGold Masikeen (Kayla Hincksman)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)


26-Jan-2020 (Sunday)

Western Tiers Kennel Club (TAS)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)
Junior in Group: Lakenland Musicman At Arosa (AI) (Imp NZ) (Mrs M Reichmuth / Ms S Rattle / Mr T Sproule)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Zenchar Let It Snow (AI) (S Rattle & T Sproule)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Zenchar Shoot The Breeze (AI) (S Rattle & T Sproule)
Junior of Breed: Lakenland Musicman At Arosa (AI) (Imp NZ) (Mrs M Reichmuth / Ms S Rattle / Mr T Sproule)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)


Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) JC ET (Joy H Hunter & Miss Baya Draper)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Sevoier Tag Your It At Durers (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Minor of Breed: Durers Angel Fair (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Minor (Dog) of Breed: Heiderst To the Moon N Back (AI) (Miss A Keulen-Brain & Heiderst Kennels)
Puppy of Breed: Makapoynt Clegane (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Junior (Bitch) of Breed: Wahrelegende Cookies N Cream (T Fountaine)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) JC ET (Joy H Hunter & Miss Baya Draper)


Gold Coast Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Mrs Robynne Trainor (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tealpoint Flamenco Dancer (Heather Reynolds)
Dog CC & Minor of Breed: Heiderst Moonstruck (Adema West & Heiderst Kennels)


Dogs NSW Library & Archives Committee (NSW)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Centaine Whole Lotta Love (AI) (Lyn Mansfield)


Australia Day International Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs L Finne (FL)   Group Specials : Mr J Rosa (Puerto Rico)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Canawindra East Coast Legend (J Easterbrook)


Dogs ACT Summer Festival (AM Show) (ACT)

General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)   Group Specials : Dr Mathew Donald (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch PointGold Masikeen (Kayla Hincksman)
Minor of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)


Dogs ACT Summer Festival (PM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)   Group Specials : Mrs Louanne Donald (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch PointGold Masikeen (Kayla Hincksman)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)


Gawler Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (AI) (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
Bitch CC & Junior of Breed: Heiderst Play That Funky Music (AI) (Heiderst Kennels)


25-Jan-2020 (Saturday)

Western Tiers Kennel Club (AM Show) (TAS)

General Specials : Ms Monica McCaffery (SA)   Group Specials : Ms Monica McCaffery (SA)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Zenchar Let It Snow (AI) (S Rattle & T Sproule)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)


Western Tiers Kennel Club (PM Show) (TAS)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Zenchar Let It Snow (AI) (S Rattle & T Sproule)


Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Ms Katrina Santas (NSW)   Group Specials : Mr Robert Beattie (WA)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) JC ET (Joy H Hunter & Miss Baya Draper)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Sevoier Tag Your It At Durers (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sevoier Break Your Heart (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Minor of Breed: Heiderst To the Moon N Back (AI) (Miss A Keulen-Brain & Heiderst Kennels)
Minor (Bitch) of Breed: Durers Angel Fair (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Puppy of Breed: Makapoynt Clegane (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Junior (Bitch) of Breed: Wahrelegende Cookies N Cream (T Fountaine)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) JC ET (Joy H Hunter & Miss Baya Draper)


Gold Coast Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mr John Bryson (NSW)

Minor in Group: Heiderst Moonstruck (Adema West & Heiderst Kennels)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tealpoint Flamenco Dancer (Heather Reynolds)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Heiderst Moonstruck (Adema West & Heiderst Kennels)


Cranbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Ms I Ko (Taiwan)   Group Specials : Ms I Ko (Taiwan)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Canawindra Roll The Dice (M J & F L Park)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Canawindra Storm In A Teacup (Ms Raelene Trimble)
Res Bitch CC: Canawindra Roger Tango (Kate Langan Brown)
Junior of Breed: Canawindra Roger Whiskey (Raelene Trimble)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)


Gawler Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Brown (NSW)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (AI) (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (AI) (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
Bitch CC & Junior of Breed: Heiderst Play That Funky Music (AI) (Heiderst Kennels)


24-Jan-2020 (Friday)

Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)   Group Specials : Ms Katrina Santas (NSW)

Group 4th: Sevoier Tag Your It At Durers (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Sevoier Tag Your It At Durers (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Durers Angel Fair (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Makapoynt Clegane (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Junior (Bitch) of Breed: Wahrelegende Cookies N Cream (T Fountaine)


Gold Coast Canine Club (QLD)

General Specials : Mr Nigel Trainor (New Zealand)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Heiderst Moonstruck (Adema West & Heiderst Kennels)


Bass Valley Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr D Wang (China)   Group Specials : Mrs L Finne (FL)

Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Canawindra Storm In A Teacup (Ms Raelene Trimble)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Kobidan Rumour Has It (Mrs J Cattell & Mrs S Nichols)
Junior of Breed: Aust Ch Liverpoint Crackerjack (AI) (Caroline Hatherley)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)


Gawler Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Anna Jermolajew (WA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (AI) (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sevoier Take Me To The Clouds (AI) (Sevoier Kennels)
Baby of Breed: Sevoier Quick As A Wink (Sevoier Kennels)


19-Jan-2020 (Sunday)

Dogs ACT Summer Festival (AM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)   Group Specials : Mrs Robyn Brown (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Germanicus Look No Further (AI) (Suz & Trent Worsley-Deacon)
Res Dog CC & Minor of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)


Dogs ACT Summer Festival (PM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)   Group Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)

R/UP BOB & Minor of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)


Lady Bay Kennel Club Inc (VIC)

   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sevoier Take Me To The Clouds (AI) (Sevoier Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Sevoier A Walk In The Clouds (AI) (Sevoier Kennels)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sevoier Dangerous Attraction (Sevoier Kennels)
Baby of Breed: Sevoier Quick As A Wink (Sevoier Kennels)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 1) (SA)

General Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra Reeve (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Woodwych Spirit Of Boom (S/ R & L Schwerdt)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Woodwych Spirit Of Boom (S/ R & L Schwerdt)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Woodwych Joie De Vivre (S / R & L Schwerdt)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 2) (SA)

General Specials : Mrs Sandra Reeve (NSW)   Group Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Oakridge Wimoweh (C Billett)


18-Jan-2020 (Saturday)

Hobart Dog Club Inc (Show 1) (TAS)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)
State Bred in Group: Aust Ch Zenchar Shoot The Breeze (AI) (S Rattle & T Sproule)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Zenchar Shoot The Breeze (AI) (S Rattle & T Sproule)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
Res Dog CC & Junior of Breed: Lakenland Musicman At Arosa (AI) (Imp NZ) (Mrs M Reichmuth / Ms S Rattle / Mr T Sproule)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)


Hobart Dog Club Inc (Show 2) (TAS)

General Specials : Ms Sharon Phegan (NSW)   Group Specials : Ms Sharon Phegan (NSW)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Zenchar Shoot The Breeze (AI) (S Rattle & T Sproule)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
Res Dog CC & Junior of Breed: Acewild Magnum P I (Maree & Jade Pledger)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)


Lang Lang P A & H Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Theo Horchner (VIC)   Group Specials : Mrs Anne-Marie Hearn (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Canawindra Roll The Dice (M J & F L Park)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Canawindra Storm In A Teacup (Ms Raelene Trimble)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Canawindra Believe In Magic (M J & F L Park)
Puppy of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
Puppy (Bitch) of Breed: Canawindra Over The Moon (M J & F L Park)
Junior of Breed: Canawindra Roger Juliet (Raelene Trimble)
Aust Bred of Breed: Canawindra Roger Whiskey (Raelene Trimble)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Canawindra Up Beat (M & F Park / R Raven)


Dogs ACT Summer Festival (ACT)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)


Warrnambool & District K & O Club Inc (AM Show) (VIC)

   Group Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sevoier Take Me To The Clouds (AI) (Sevoier Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Sevoier A Walk In The Clouds (AI) (Sevoier Kennels)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sevoier Dangerous Attraction (Sevoier Kennels)
Baby of Breed: Sevoier Quick As A Wink (Sevoier Kennels)
Junior of Breed: Liverpoint Call Me Miss Harry (AI) (Liverpoint Kennels)


Lady Bay Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

   Group Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)

Baby in Group: Sevoier Quick As A Wink (Sevoier Kennels)
Open in Group: Aust Ch Sevoier A Walk In The Clouds (AI) (Sevoier Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sevoier Take Me To The Clouds (AI) (Sevoier Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Liverpoint Crackerjack (AI) (Caroline Hatherley)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sevoier A Walk In The Clouds (AI) (Sevoier Kennels)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Liverpoint Call Me Miss Harry (AI) (Liverpoint Kennels)
Baby of Breed: Sevoier Quick As A Wink (Sevoier Kennels)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 1) (SA)

General Specials : Mr Peter Primrose (WA)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Woodwych Spirit Of Boom (S/ R & L Schwerdt)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Woodwych Spirit Of Boom (S/ R & L Schwerdt)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Woodwych Joie De Vivre (S / R & L Schwerdt)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 2) (SA)

General Specials : Miss Edwina Thomas (NSW)   Group Specials : Mrs Pauline Hartwell (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Oakridge Wimoweh (C Billett)


17-Jan-2020 (Friday)

Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mr Peter Primrose (WA)

Open in Group: Aust Ch Woodwych Spirit Of Boom (S/ R & L Schwerdt)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Woodwych Spirit Of Boom (S/ R & L Schwerdt)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Woodwych Joie De Vivre (S / R & L Schwerdt)


12-Jan-2020 (Sunday)

Combined Northern Canine Committee Inc (NSW)

General Specials : Ms Carol Gunn (QLD)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Germanicus Andromeda (Lara Haynes)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Germanicus Let Me Love You (Ai) (Lara Haynes)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Germanicus Edge of Reason (AI) (Lara Haynes)
Baby of Breed: Germanicus No Time To Die (AI) (Lara Haynes)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Germanicus Andromeda (Lara Haynes)


Lake George & Wamboin District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Ms Meaghan O'Shannassy (ACT)

R/UP BOB & Minor of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)


Bass Valley Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Patricia Cameron (QLD)

Puppy in Group: Canawindra Roger Juliet (Raelene Trimble)
Aust Bred in Group: Aust Ch Kobidan Pretty Boy Floyd (J Cattell & S Nichols)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kobidan Pretty Boy Floyd (J Cattell & S Nichols)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kobidan Raise Your Glass (Mrs J Cattell & Mrs S Nichols)
Puppy of Breed: Canawindra Roger Juliet (Raelene Trimble)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 1) (SA)

General Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)   Group Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Woodwych Spirit Of Boom (S/ R & L Schwerdt)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Woodwych Spirit Of Boom (S/ R & L Schwerdt)


11-Jan-2020 (Saturday)

Southern Midlands Kennel Club (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Patricia Thomas (NSW)   Group Specials : Ms Donna Morris (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)
Puppy in Group: Acewild Magnum P I (Maree & Jade Pledger)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Acewild Magnum P I (Maree & Jade Pledger)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Lakenland Musicman At Arosa (AI) (Imp NZ) (Mrs M Reichmuth / Ms S Rattle / Mr T Sproule)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)


Southern Midlands Kennel Club (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)   Group Specials : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)
Aust Bred in Group: Aust Ch Zenchar Tangled Up In Blue (S Rattle & T Sproule)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lakenland Musicman At Arosa (AI) (Imp NZ) (Mrs M Reichmuth / Ms S Rattle / Mr T Sproule)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Zenchar Shoot The Breeze (AI) (S Rattle & T Sproule)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Zenchar Tangled Up In Blue (S Rattle & T Sproule)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)


Combined Northern Canine Committee Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr John Burgess (QLD)   Group Specials : Mr Peter Cousins (QLD)

Baby in Group: Germanicus NeverSay NeverAgain (AI) (Lara Haynes)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Germanicus Let Me Love You (Ai) (Lara Haynes)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Germanicus Edge of Reason (AI) (Lara Haynes)
Baby of Breed: Germanicus NeverSay NeverAgain (AI) (Lara Haynes)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Germanicus Andromeda (Lara Haynes)


Combined Northern Canine Committee Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Ms Carol Gunn (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Germanicus Let Me Love You (Ai) (Lara Haynes)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Germanicus Edge of Reason (AI) (Lara Haynes)
Baby of Breed: Germanicus No Time To Die (AI) (Lara Haynes)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Germanicus Andromeda (Lara Haynes)


Lake George & Wamboin District Kennel Club (NSW)

General Specials : Ms Carrie Paine (NSW)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

R/UP BOB & Minor of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)


South Eastern Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)   Group Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Canawindra Roll The Dice (M J & F L Park)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Canawindra Up Beat (M & F Park / R Raven)
Res Bitch CC: Kobidan Raise Your Glass (Mrs J Cattell & Mrs S Nichols)
Puppy of Breed: Canawindra Over The Moon (M J & F L Park)
Puppy (Dog) of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
Junior of Breed: Aust Ch Liverpoint Crackerjack (AI) (Caroline Hatherley)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 1) (SA)

General Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)   Group Specials : Mrs Benita Mangin (QLD)

Runner Up in Group: Aust Ch Woodwych Spirit Of Boom (S/ R & L Schwerdt)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Woodwych Spirit Of Boom (S/ R & L Schwerdt)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Woodwych Joie De Vivre (S / R & L Schwerdt)


10-Jan-2020 (Friday)

Combined Northern Canine Committee Inc (NSW)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mr Alan Hunt (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Germanicus Arko (Lara Haynes)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Germanicus Let Me Love You (Ai) (Lara Haynes)
Res Bitch CC & Open of Breed: Germanicus Edge of Reason (AI) (Lara Haynes)
Baby of Breed: Germanicus No Time To Die (AI) (Lara Haynes)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Germanicus Andromeda (Lara Haynes)


South Eastern Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Denise Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)
Aust Bred in Group: Aust Ch Kobidan Pretty Boy Floyd (J Cattell & S Nichols)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kobidan Pretty Boy Floyd (J Cattell & S Nichols)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Kobidan Rumour Has It (Mrs J Cattell & Mrs S Nichols)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Kobidan Raise Your Glass (Mrs J Cattell & Mrs S Nichols)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)


5-Jan-2020 (Sunday)

The White Swiss Shepherd Dog Club of SA Inc (ALL BREEDS SHOW)) (SA)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Mrs Rosemary Kemp (SA)

Runner Up in Group: Aust Ch Woodwych Spirit Of Boom (S/ R & L Schwerdt)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Woodwych Spirit Of Boom (S/ R & L Schwerdt)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Woodwych Joie De Vivre (S / R & L Schwerdt)


4-Jan-2020 (Saturday)

Tasmanian Kennel Club Inc (SHOW A) (TAS)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)

State Bred in Show: Aust Ch Zenchar Shoot The Breeze (AI) (S Rattle & T Sproule)
State Bred in Group: Aust Ch Zenchar Shoot The Breeze (AI) (S Rattle & T Sproule)
Aust Bred in Group: Aust Ch Zenchar Tangled Up In Blue (S Rattle & T Sproule)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Lakenland Musicman At Arosa (AI) (Imp NZ) (Mrs M Reichmuth / Ms S Rattle / Mr T Sproule)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zenchar Tangled Up In Blue (S Rattle & T Sproule)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
State Bred of Breed: Aust Ch Zenchar Shoot The Breeze (AI) (S Rattle & T Sproule)


Tasmanian Kennel Club Inc (SHOW B) (TAS)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

Open in Group: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Zenchar Shoot The Breeze (AI) (S Rattle & T Sproule)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zenchar Tangled Up In Blue (S Rattle & T Sproule)
Puppy of Breed: Lakenland Musicman At Arosa (AI) (Imp NZ) (Mrs M Reichmuth / Ms S Rattle / Mr T Sproule)


Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)

Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)
Runner Up in Group: Aust Ch Kobidan Pretty Boy Floyd (J Cattell & S Nichols)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kobidan Pretty Boy Floyd (J Cattell & S Nichols)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Kobidan Quick Smart (Mrs J Cattell & Mrs S Nichols)
Bitch CC & Junior of Breed: Kobidan Raise Your Glass (Mrs J Cattell & Mrs S Nichols)
Res Bitch CC & Open of Breed: Canawindra Roll On By (M J & F L Park)
Puppy of Breed: Canawindra Roger Juliet (Raelene Trimble)
Intermediate (Bitch) of Breed: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Canawindra Up Beat (M & F Park / R Raven)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)


The White Swiss Shepherd Dog Club of SA Inc (ALL BREEDS SHOW)) (SA)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (AI) (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (AI) (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Heiderst Play That Funky Music (AI) (Heiderst Kennels)


3-Jan-2020 (Friday)

Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)   Group Specials : Mrs Lyn King (VIC)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Canawindra Storm In A Teacup (Ms Raelene Trimble)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Kobidan Raise Your Glass (Mrs J Cattell & Mrs S Nichols)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kobidan Pretty Boy Floyd (J Cattell & S Nichols)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Kobidan Quick Smart (Mrs J Cattell & Mrs S Nichols)
Puppy of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
Intermediate (Bitch) of Breed: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)


1-Jan-2020 (Wednesday)

New Year Celebration Championship Show (WA)

General Specials : Miss Jan Seary (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)

BOB and Dog CC: Makapoynt Clegane (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wahrelegende Cookies N Cream (T Fountaine)
Baby of Breed: Heiderst To the Moon N Back (AI) (Miss A Keulen-Brain & Heiderst Kennels)

31-Dec-2019 (Tuesday)

Dogs Victoria Amenities Show (postponed from 30th Dec) (VIC)

General Specials : Ms Diane Cuthbert (SA)   Group Specials : Mrs Kim Tresidder (NSW)

Puppy in Group: Canawindra Roger Juliet (Raelene Trimble)
Junior in Group: Aust Ch Liverpoint Crackerjack (AI) (Caroline Hatherley)
Open in Group: Aust Gr Ch Canawindra Storm In A Teacup (Ms Raelene Trimble)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Canawindra Storm In A Teacup (Ms Raelene Trimble)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Liverpoint Crackerjack (AI) (Caroline Hatherley)
Puppy of Breed: Canawindra Roger Juliet (Raelene Trimble)
Intermediate (Bitch) of Breed: Canawindra Believe In Magic (M J & F L Park)
Aust Bred of Breed: Canawindra Ready When Ur (Raelene Trimble)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)


Dogs Victoria New Years Eve Show (VIC)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Ms Tania Huitema (SA)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Canawindra Storm In A Teacup (Ms Raelene Trimble)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Canawindra Storm In A Teacup (Ms Raelene Trimble)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Liverpoint Crackerjack (AI) (Caroline Hatherley)
Minor of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)


Festive Fiesta (QLD)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Mrs Bente Marker (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tealpoint ExcaliburTheMagician ET CA (Heather Reynolds)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tealpoint Flamenco Dancer (Heather Reynolds)


New Year Celebration Championship Show (WA)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Miss Jan Seary (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (AI) JC ET (Joy H Hunter)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Makapoynt Clegane (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Wahrelegende Cookies N Cream (T Fountaine)
Baby of Breed: Heiderst To the Moon N Back (AI) (Miss A Keulen-Brain & Heiderst Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (AI) JC ET (Joy H Hunter)


30-Dec-2019 (Monday)

Festive Fiesta (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tealpoint Flamenco Dancer (Heather Reynolds)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tealpoint ExcaliburTheMagician ET CA (Heather Reynolds)


29-Dec-2019 (Sunday)

Central Highlands Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Ms Julia Van Dinter (WA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Canawindra Roll On By (M J & F L Park)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Canawindra Roll The Dice (M J & F L Park)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Canawindra Over The Moon (M J & F L Park)
Puppy of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
Junior of Breed: Canawindra Roger Whiskey (Raelene Trimble)
Intermediate (Dog) of Breed: Canawindra East Coast Legend (J Easterbrook)
Open of Breed: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)


Central Highlands Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Phred Wong (Thailand)   Group Specials : Mrs Lenore McVicker (New Zealand)

Junior in Group: Canawindra Roger Whiskey (Raelene Trimble)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Canawindra East Coast Legend (J Easterbrook)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Canawindra Over The Moon (M J & F L Park)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
Junior of Breed: Canawindra Roger Whiskey (Raelene Trimble)
Intermediate (Bitch) of Breed: Canawindra Believe In Magic (M J & F L Park)
Open of Breed: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)


Festive Fiesta (QLD)

General Specials : Mrs Bente Marker (QLD)   Group Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tealpoint Flamenco Dancer (Heather Reynolds)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tealpoint ExcaliburTheMagician ET CA (Heather Reynolds)


Welsh Corgi Club of SA Inc (All Breeds) (SA)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Dr Chevaun Haseldine (SA)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Woodwych Joie De Vivre (S / R & L Schwerdt)


28-Dec-2019 (Saturday)

Lancefield Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Mrs Dianne Wright (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Canawindra Storm In A Teacup (Ms Raelene Trimble)
Res Dog CC & Junior of Breed: Canawindra Roger Whiskey (Raelene Trimble)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Canawindra Over The Moon (M J & F L Park)
Intermediate of Breed: Canawindra East Coast Legend (J Easterbrook)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Canawindra Roll The Dice (M J & F L Park)


Festive Fiesta (QLD)

General Specials : Mr A Gong (China)   Group Specials : Mr David Smith (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tealpoint ExcaliburTheMagician ET CA (Heather Reynolds)


Welsh Corgi Club of SA Inc (All Breeds) (SA)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

Open in Group: Aust Ch Woodwych Joie De Vivre (S / R & L Schwerdt)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Woodwych Joie De Vivre (S / R & L Schwerdt)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Woodwych Spirit Of Boom (S/ R & L Schwerdt)


27-Dec-2019 (Friday)

All Breeds Show (run by Toy Poodle Society of Vic) (VIC)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Mrs Beverley Tophill (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Canawindra Roll The Dice (M J & F L Park)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)
Res Dog CC & Junior of Breed: Canawindra Roger Whiskey (Raelene Trimble)
Minor of Breed: Canawindra Over The Moon (M J & F L Park)
Intermediate of Breed: Canawindra Roll On By (M J & F L Park)


Lancefield Kennel Club Inc (moved from 28th Dec) (VIC)

General Specials : Ms Michelle Roberts (WA)   Group Specials : Mr Rex Lowe (TAS)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Canawindra Roll On By (M J & F L Park)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Canawindra East Coast Legend (J Easterbrook)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Canawindra Roll The Dice (M J & F L Park)
Res Bitch CC: Canawindra Believe In Magic (M J & F L Park)
Minor of Breed: Canawindra Over The Moon (M J & F L Park)
Puppy of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
Junior of Breed: Canawindra Roger Whiskey (Raelene Trimble)
Open of Breed: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)


Festive Fiesta (QLD)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Mr A Gong (China)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tealpoint Flamenco Dancer (Heather Reynolds)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tealpoint ExcaliburTheMagician ET CA (Heather Reynolds)


22-Dec-2019 (Sunday)

Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 1) (SA)

General Specials : Mr Richard Watson (TAS)   Group Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Heiderst Step Out With Style (Heiderst Kennels & Miss M Jones)
Bitch CC: Aust Ch Sevoier Take Me To The Clouds (AI) (Sevoier Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Sevoier Kat Amonst Th Pigeons (Sevoier Kennels)
Baby of Breed: Sevoier Out Of The Shadows (AI) (Sevoier Kennels)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 2) (SA)

General Specials : Mr Terrence Collicutt (TAS)   Group Specials : Mr Richard Watson (TAS)

Group 3rd: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Heiderst Step Out With Style (Heiderst Kennels & Miss M Jones)
Bitch CC & Puppy of Breed: Sevoier Kat Amonst Th Pigeons (Sevoier Kennels)
Baby of Breed: Sevoier Out Of The Shadows (AI) (Sevoier Kennels)


Dogs NSW Southern Region RFS Charity Show (NSW)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Mr John Bink (ACT)

Baby in Group: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)
Baby of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)


21-Dec-2019 (Saturday)

Box Hill Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)   Group Specials : Ms Fiona Ellis (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)
Junior in Group: Aust Ch Liverpoint Crackerjack (AI) (Caroline Hatherley)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Liverpoint Brown Eyed Girl (Liverpoint Kennels)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Liverpoint Crackerjack (AI) (Caroline Hatherley)
Minor of Breed: Canawindra Over The Moon (M J & F L Park)
Puppy of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 1) (SA)

General Specials : Mr Adrian Jones (TAS)   Group Specials : Mr Terrence Collicutt (TAS)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 2) (SA)

General Specials : Miss Diana Norman (QLD)   Group Specials : Mr John Bryson (NSW)

Group 4th: Aust Ch Sevoier Take Me To The Clouds (AI) (Sevoier Kennels)
Baby in Group: Sevoier Wout A Shadow Of Doubt (AI) (Sevoier Kennels)
BOB & Bitch CC: Aust Ch Sevoier Take Me To The Clouds (AI) (Sevoier Kennels)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Sevoier A Walk In The Clouds (AI) (Sevoier Kennels)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Sevoier Dangerous Attraction (Sevoier Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Sevoier Kat Amonst Th Pigeons (Sevoier Kennels)
Baby of Breed: Sevoier Wout A Shadow Of Doubt (AI) (Sevoier Kennels)


20-Dec-2019 (Friday)

Dogs Victoria Library Committee (VIC)

General Specials : Ms Noreen Harris (VIC)   Group Specials : Mr Jason Moore (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Canawindra Ready When Ur (Raelene Trimble)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Canawindra Roger Whiskey (Raelene Trimble)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Canawindra Roll With It (M J & F L Park)
Open of Breed: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)

General Specials : Mr John Burgess (QLD)   Group Specials : Mr Adrian Jones (TAS)

Group 3rd: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)


15-Dec-2019 (Sunday)

ACT Ladies Kennel Club (AM) (ACT)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Woodwych On Cloud Nine (AI) (Mrs Susan Brown)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tarlorise Walk on The Wild Side (Mrs S M Brown & Mr G I Smith)
Baby of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)


Canberra All Breeds Kennel Club (PM) (ACT)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)   Group Specials : Mr Peter Martin (SA)

R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Woodwych On Cloud Nine (AI) (Mrs Susan Brown)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tarlorise Walk on The Wild Side (Mrs S M Brown & Mr G I Smith)


Parramatta & Districts All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)   Group Specials : Ms Judith Docksey (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Moruada Love Shack (Mrs S H Wright)


14-Dec-2019 (Saturday)

ACT Ladies Kennel Club (AM) (ACT)

General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)   Group Specials : Miss Susan Rose (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tarlorise Walk on The Wild Side (Mrs S M Brown & Mr G I Smith)
Baby of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)


Canberra All Breeds Kennel Club (PM) (ACT)

General Specials : Miss Susan Rose (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Woodwych On Cloud Nine (AI) (Mrs Susan Brown)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tarlorise Walk on The Wild Side (Mrs S M Brown & Mr G I Smith)
Baby of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)


NSW Womens Dog Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)   Group Specials : Mrs Dianne Wright (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Moruada Love Shack (Mrs S H Wright)


Castlemaine & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Carole Long (New Zealand)   Group Specials : Mr Raymond Wall (TAS)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Canawindra Storm In A Teacup (Ms Raelene Trimble)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Canawindra Over The Moon (M J & F L Park)
Dog CC & Puppy of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Canawindra Roll The Dice (M J & F L Park)
Intermediate of Breed: Canawindra Believe In Me (M J & F L Park)
Aust Bred of Breed: Canawindra Ready When Ur (Raelene Trimble)


Yarra Valley Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Canawindra Storm In A Teacup (Ms Raelene Trimble)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Canawindra Good Times Ahead (M J & F L Park)
Res Dog CC & Junior of Breed: Canawindra Roger Whiskey (Raelene Trimble)
Res Bitch CC: Canawindra Roll With It (M J & F L Park)
Minor of Breed: Canawindra Over The Moon (M J & F L Park)
Puppy of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
Aust Bred of Breed: Canawindra Ready When Ur (Raelene Trimble)
Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Canawindra Roll The Dice (M J & F L Park)


Yarra Valley Kennel Club Inc (NEUTER ONLY CHAMPIONSHIP SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)


Tasmanian Canine Association Inc (TAS)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mr Milan Curk (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)
Open in Group: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Lakenland Musicman At Arosa (AI) (Imp NZ) (Mrs M Reichmuth / Ms S Rattle / Mr T Sproule)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zenchar Tangled Up In Blue (S Rattle & T Sproule)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)


Canine Fanciers Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Heiderst Step Out With Style (Heiderst Kennels & Miss M Jones)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Zenchar Pieces Of You (AI) (Heiderst Kennels)


13-Dec-2019 (Friday)

ACT Ladies Kennel Club (AM) (ACT)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Woodwych On Cloud Nine (AI) (Mrs Susan Brown)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Tarlorise A Star Is Born (Mrs S M Brown & Mr G I Smith)


Canberra All Breeds Kennel Club (PM) (ACT)

General Specials : Mr Peter Martin (SA)   Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)

Open in Group: Aust Ch Tarlorise Walk on The Wild Side (Mrs S M Brown & Mr G I Smith)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tarlorise Walk on The Wild Side (Mrs S M Brown & Mr G I Smith)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Tarlorise A Star Is Born (Mrs S M Brown & Mr G I Smith)


Castlemaine & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Robert Beattie (WA)   Group Specials : Mr James Camac (VIC)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Canawindra Over The Moon (M J & F L Park)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Canawindra Roll The Dice (M J & F L Park)
Res Dog CC: Canawindra Roger Whiskey (Raelene Trimble)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Canawindra Ready When Ur (Raelene Trimble)
Puppy of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
Intermediate of Breed: Canawindra Believe In Magic (M J & F L Park)


Canine Fanciers Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Jean McErlane (New Zealand)   Group Specials : Mrs Jean McErlane (New Zealand)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
Aust Bred in Group: Aust Ch Heiderst Step Out With Style (Heiderst Kennels & Miss M Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Heiderst Step Out With Style (Heiderst Kennels & Miss M Jones)


8-Dec-2019 (Sunday)

All Breeds Pink Support Show (WA)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (AI) JC ET (Joy H Hunter)
Junior in Group: Sevoier Tag Your It At Durers (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sevoier Break Your Heart (Sevoier Kennels)
Res Dog CC & Junior of Breed: Sevoier Tag Your It At Durers (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Burnbrook Days Of Heaven (Mrs GM and Dr MJ Byrne)
Minor of Breed: Makapoynt Clegane (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Puppy of Breed: Durers The Astronomer (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Junior (Bitch) of Breed: Wahrelegende Cookies N Cream (T Fountaine)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (AI) JC ET (Joy H Hunter)


Ladies Kennel Association of NSW (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Mr Norm Strathdee (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Moruada Love Shack (Mrs S H Wright)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Carol Speed (QLD)   Group Specials : Mr James Camac (VIC)

Open in Show: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)


7-Dec-2019 (Saturday)

St George District Kennel Club (RED SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mrs Toni Dennis (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Seltsam Line Of Fire (Morgan Rae)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moruada Gold Dealer (Mrs S H Wright)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Moruada Love Shack (Mrs S H Wright)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Seltsam Line Of Fire (Morgan Rae)


St George District Kennel Club (WHITE SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Miss Carole Woolcock (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Seltsam Line Of Fire (Morgan Rae)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moruada Gold Dealer (Mrs S H Wright)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Moruada Love Shack (Mrs S H Wright)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Seltsam Line Of Fire (Morgan Rae)


Kilmore A & P Society Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Canawindra Believe In Magic (M J & F L Park)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Canawindra East Bound Train (M J & F L Park)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)
Minor of Breed: Canawindra Over The Moon (M J & F L Park)


Kilmore Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Canawindra Storm In A Teacup (Ms Raelene Trimble)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Canawindra Roll The Dice (M J & F L Park)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Canawindra Roger Whiskey (Raelene Trimble)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Canawindra Believe In Magic (M J & F L Park)
Minor of Breed: Canawindra Over The Moon (M J & F L Park)
Minor (Dog) of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
Intermediate (Dog) of Breed: Canawindra East Bound Train (M J & F L Park)


Ulverstone Kennel Club Inc (A Show) (TAS)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Zenchar Let It Snow (AI) (S Rattle & T Sproule)
Dog CC & Puppy of Breed: Lakenland Musicman At Arosa (AI) (Imp NZ) (Mrs M Reichmuth / Ms S Rattle / Mr T Sproule)
State Bred of Breed: Aust Ch Zenchar Shoot The Breeze (AI) (S Rattle & T Sproule)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Zenchar Tangled Up In Blue (S Rattle & T Sproule)
Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Macantsaoi Highland Legend (S Rattle & T Sproule)
Res NEUTER Bitch CC: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)


Ulverstone Kennel Club Inc (B Show) (TAS)

General Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)   Group Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
Puppy in Group: Lakenland Musicman At Arosa (AI) (Imp NZ) (Mrs M Reichmuth / Ms S Rattle / Mr T Sproule)
State Bred in Group: Aust Ch Zenchar Shoot The Breeze (AI) (S Rattle & T Sproule)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Lakenland Musicman At Arosa (AI) (Imp NZ) (Mrs M Reichmuth / Ms S Rattle / Mr T Sproule)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Zenchar Let It Snow (AI) (S Rattle & T Sproule)
State Bred of Breed: Aust Ch Zenchar Shoot The Breeze (AI) (S Rattle & T Sproule)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Zenchar Tangled Up In Blue (S Rattle & T Sproule)
Res NEUTER Bitch CC: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)


Ulverstone Kennel Club Inc (C Show) (TAS)

General Specials : Ms Judith Oliver (VIC)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

Puppy in Show: Acewild Magnum PI (Maree & Jade Pledger)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)
Puppy in Group: Acewild Magnum PI (Maree & Jade Pledger)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Acewild Magnum PI (Maree & Jade Pledger)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
Res Dog CC: Lakenland Musicman At Arosa (AI) (Imp NZ) (Mrs M Reichmuth / Ms S Rattle / Mr T Sproule)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Zenchar Let It Snow (AI) (S Rattle & T Sproule)
State Bred of Breed: Aust Ch Zenchar Shoot The Breeze (AI) (S Rattle & T Sproule)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Zenchar Tangled Up In Blue (S Rattle & T Sproule)
Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Macantsaoi Highland Legend (S Rattle & T Sproule)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)


Maree Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Zenchar Shimmer In Blue (T Fraser/ S Rattle & T Sproule)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (SA)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

Open in Group: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
Bitch CC & Junior of Breed: Heiderst Play That Funky Music (AI) (Heiderst Kennels)


6-Dec-2019 (Friday)

Maree Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Brett Thompson (QLD)   Group Specials : Mr Brett Thompson (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tealpoint Flamenco Dancer (Heather Reynolds)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tealpoint ExcaliburTheMagician ET CA (Heather Reynolds)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (SA)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Anne Raymond (SA)

Baby in Group: Sevoier Out Of The Shadows (AI) (Sevoier Kennels)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sevoier Kat Amonst Th Pigeons (Sevoier Kennels)
Baby of Breed: Sevoier Out Of The Shadows (AI) (Sevoier Kennels)


1-Dec-2019 (Sunday)

Cooma & District Kennel & Obedience Club (NSW)

General Specials : Mrs Joan Bray (NSW)   Group Specials : Mrs Pauline Hartwell (NSW)

Bitch CC & Puppy of Breed: Klausnkesh Honey Ryder (Ms Charmaine Walker)
Baby of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)
Junior of Breed: PointGold Masikeen (Kayla Hincksman)


Dogs Victoria Royal Canin Summer Spectacular (VIC)

General Specials : Mrs F Smith (Argentina)   Group Specials : Mr Colm Hastings (Ireland)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Canawindra Storm In A Teacup (Ms Raelene Trimble)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Canawindra Good Times Ahead (M J & F L Park)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Canawindra Best Of Times TD (Sophie Iatropoulos)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Canawindra Up Beat (M & F Park / R Raven)
Minor of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
Puppy of Breed: Canawindra Roger Whiskey (Raelene Trimble)
Intermediate of Breed: Canawindra Believe In Magic (M J & F L Park)


30-Nov-2019 (Saturday)

Wyong Shire Canine Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Germanicus Let Me Love You (Ai) (Lara Haynes)


Wyong Shire Canine Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)   Group Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Germanicus Let Me Love You (Ai) (Lara Haynes)


Cooma & District Kennel & Obedience Club (NSW)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Klausnkesh Son of a Gun (Therese Corbett/Charmaine Walker)
Bitch CC & Puppy of Breed: Klausnkesh Honey Ryder (Ms Charmaine Walker)
Baby of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)
Junior of Breed: PointGold Masikeen (Kayla Hincksman)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

   Group Specials : Mrs Ellen Nan-Kivell (QLD)

Intermediate in Group: Woodwych Roulette (Mrs K Hutt)
BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Woodwych Roulette (Mrs K Hutt)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tealpoint Flamenco Dancer (Heather Reynolds)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tealpoint ExcaliburTheMagician ET CA (Heather Reynolds)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Woodwych Roulette (Mrs K Hutt)


Dogs Victoria Royal Canin Summer Spectacular (VIC)

General Specials : Mr Yogesh Tuteja (India)   Group Specials : Mrs F Smith (Argentina)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)
Minor in Group: Canawindra Over The Moon (M J & F L Park)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kobidan Quick Smart (Mrs J Cattell & Mrs S Nichols)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Canawindra Over The Moon (M J & F L Park)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Canawindra Roll The Dice (M J & F L Park)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Canawindra Storm In A Teacup (Ms Raelene Trimble)
Minor (Dog) of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
Puppy of Breed: Canawindra Roger Whiskey (Raelene Trimble)
Intermediate (Bitch) of Breed: Canawindra Roll With It (M J & F L Park)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)


All Breeds Dog Club of SA Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mr Shyam Mehta (India)   Group Specials : Mr Chua Ming Kok (Singapore)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Heiderst Step Out With Style (Heiderst Kennels & Miss M Jones)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Zenchar Pieces Of You (AI) (Heiderst Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Heiderst Play That Funky Music (AI) (Heiderst Kennels)


All Breeds Dog Club of SA Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs D Tyssen (New Zealand)   Group Specials : Mr Shyam Mehta (India)

BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Heiderst Play That Funky Music (AI) (Heiderst Kennels)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Heiderst Step Out With Style (Heiderst Kennels & Miss M Jones)


29-Nov-2019 (Friday)

Brisbane Water Legacy Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mr Craig Fynmore (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Germanicus Let Me Love You (Ai) (Lara Haynes)


Brisbane Water Legacy Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)

Minor in Group: Germanicus Let Me Love You (Ai) (Lara Haynes)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Germanicus Let Me Love You (Ai) (Lara Haynes)


Cooma & District Kennel & Obedience Club (NSW)

General Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)   Group Specials : Mrs Joan Bray (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: PointGold Masikeen (Kayla Hincksman)
Baby of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)


Dogs Victoria Royal Canin Summer Spectacular (VIC)

General Specials : Mr Colm Hastings (Ireland)   Group Specials : Mrs S Norris-Jones (Canada)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Canawindra Good Times Ahead (M J & F L Park)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Canawindra Roll With It (M J & F L Park)
Minor of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
Puppy of Breed: Canawindra Roger Juliet (Raelene Trimble)
Open of Breed: Aust Gr Ch Canawindra Storm In A Teacup (Ms Raelene Trimble)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)


All Breeds Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Chua Ming Kok (Singapore)   Group Specials : Mrs L Carleton (New Zealand)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Heiderst Step Out With Style (Heiderst Kennels & Miss M Jones)
Bitch CC & Junior of Breed: Heiderst Play That Funky Music (AI) (Heiderst Kennels)


24-Nov-2019 (Sunday)

Belconnen All Breeds Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mr Gary Doyle (New Zealand)   Group Specials : Mr Gary Doyle (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: PointGold Masikeen (Kayla Hincksman)
Baby of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)


Sovereign City Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Ms Annette Baxter (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kobidan Rite of Passage (Mrs Heather Raabe)


Wodonga Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Sally Baxter (WA)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Kobidan Pretty Boy Floyd (J Cattell & S Nichols)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kobidan Pretty Boy Floyd (J Cattell & S Nichols)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Kobidan Rumour Has It (Mrs J Cattell & Mrs S Nichols)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Liverpoint Crackerjack (AI) (Caroline Hatherley)
Puppy of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
Junior (Bitch) of Breed: Liverpoint Call Me Miss Harry (AI) (Liverpoint Kennels)
Intermediate of Breed: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)


Albany All Breeds Dog Club (WA)

General Specials : Mrs Coral Gray (SA)   Group Specials : Ms Susan Packer (SA)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (AI) JC ET (Joy H Hunter)
Junior of Breed: Wahrelegende Cookies N Cream (T Fountaine)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (AI) JC ET (Joy H Hunter)


23-Nov-2019 (Saturday)

Belconnen All Breeds Kennel Club Inc (AM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)   Group Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)

Baby in Group: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Knusprig Kaffeklatsch (AI) (C Cunningham & P J Serle)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: PointGold Masikeen (Kayla Hincksman)
Baby of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)


Belconnen All Breeds Kennel Club Inc (PM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)   Group Specials : Mr John Bryson (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: PointGold Masikeen (Kayla Hincksman)
Baby of Breed: Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)


North East Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)   Group Specials : Mr Norm Strathdee (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Kobidan Pretty Boy Floyd (J Cattell & S Nichols)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kobidan Pretty Boy Floyd (J Cattell & S Nichols)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Demorz To Paris With Love (Deb Moran)
Res Dog CC: Aust Ch Liverpoint Crackerjack (AI) (Caroline Hatherley)
Puppy of Breed: Canawindra Roger Juliet (Raelene Trimble)
Junior of Breed: Liverpoint Call Me Miss Harry (AI) (Liverpoint Kennels)
Intermediate of Breed: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)


Wodonga Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mr Garry Dryburgh (NSW)

Aust Bred in Show: Aust Ch Demorz To Paris With Love (Deb Moran)
Aust Bred in Group: Aust Ch Demorz To Paris With Love (Deb Moran)
Open in Group: Aust Ch Kobidan Pretty Boy Floyd (J Cattell & S Nichols)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Demorz To Paris With Love (Deb Moran)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kobidan Pretty Boy Floyd (J Cattell & S Nichols)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Liverpoint Crackerjack (AI) (Caroline Hatherley)
Res Bitch CC: Aust Ch Liverpoint Brown Eyed Girl (Liverpoint Kennels)
Puppy of Breed: Canawindra Roger Juliet (Raelene Trimble)
Junior of Breed: Liverpoint Call Me Miss Harry (AI) (Liverpoint Kennels)
Intermediate of Breed: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)


Albany All Breeds Dog Club (WA)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Mrs Coral Gray (SA)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (AI) JC ET (Joy H Hunter)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Demorz All the Rave (Anthony Nesbitt)
Junior of Breed: Wahrelegende Cookies N Cream (T Fountaine)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (AI) JC ET (Joy H Hunter)


Dalwood Childrens Home Charity Shows (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Sylvia Gartner (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Centaine Whole Lotta Love (AI) (Lyn Mansfield)


Dalwood Childrens Home Charity Shows (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Miss Alison Cowin (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Centaine Whole Lotta Love (AI) (Lyn Mansfield)


The Classic Dog Show (TAS)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Mrs Jenny Whitney (NSW)

Puppy in Show: Acewild Magnum PI (Maree & Jade Pledger)
Puppy in Group: Acewild Magnum PI (Maree & Jade Pledger)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Acewild Magnum PI (Maree & Jade Pledger)


Bull Terrier Club of SA Inc (All Breeds Show) (SA)

General Specials : Mr Simon Mills (ACT)   Group Specials : Mr Simon Mills (ACT)

Baby in Group: Sevoier Out Of The Shadows (AI) (Sevoier Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Sevoier Kat Amonst The Pigeons (Sevoier Kennels)
Baby of Breed: Sevoier Out Of The Shadows (AI) (Sevoier Kennels)


22-Nov-2019 (Friday)

Wodonga Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kobidan Pretty Boy Floyd (J Cattell & S Nichols)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Canawindra Roll On By (M J & F L Park)
Puppy of Breed: Canawindra Over The Moon (M J & F L Park)


North East Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Mr Mark Johnston (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Liverpoint Crackerjack (AI) (Caroline Hatherley)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Liverpoint Crackerjack (AI) (Caroline Hatherley)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Liverpoint Brown Eyed Girl (Liverpoint Kennels)